Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Nocsak, ilyen topik is van? :D Akkor megosztom az élményeimet a nagyérdeművel. :)) Genius SlimStar billentyűzetet ingyen se! Nem szoktam csapkodni a billntyűket, nem szeretm szétverni a dolgaimat :D, pár hónap alatt így is elértem, hogy időnként némelyik mintha beragadna, folyamatosan írja a karaktereket, ez szövegszerkesztés és játék közben felemelő élmény tud lenni. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1102) tlala


tlala
addikt

Sziasztok,

átszörfölve a topicot, olvastam, hogy többen dicsértétek a Logitech UltraX veznélküli billentyűzetet.
Ezt néztem ki én is, a billentyűzetet ki is próbáltam, nagyon tetszik, halk, finom. Viszont a hozzátartozó corless egérről nem sikerült semmit megtudni.
Írna valaki róla egy pár szót, aki ilyet használ/használt? Milyen minőségű? Nem akadozik/stb.?
Előre is köszönöm.

(#1103) tusi74 válasza tlala (#1102) üzenetére


tusi74
őstag

Igazából egy Logitech Click! Plus. Az akkuja nem USB-ről tölthető, viszont tölthető akksival nekem 3 hétig ment simán. 800 dpi-s optikai. Pontos megbízható. A billentyűzete is nagyon jó szerintem.

(#1104) neduddki válasza tlala (#1102) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mennyi szo esik mostaban a click!plusz-rol!:- ))) egyik gephez ez volt tabajj az igeny, hozattam dokkolosat, es ha nem ulte volna akkor leultem volna ameglepitol:- ))) tejjesen korrekt a dog, semmivel sincs a b58-ak alatt /irodai ize/:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1105) Messiás


Messiás
csendes tag

logitech classic. szep, strapabiro, kenyelmes, csak a labai szarok. (ertsd egy utestol eltortek xD)

há meg ja

(#1106) D600


D600
tag

DELUX DLM-911

Nagyon kafa, elnyűhetetlen. Igazi hard game bill és még az ára sem rossz. Ajánlom mindenkinek.

(#1107) Rapidus


Rapidus
tag

Sziasztok!
Vennme kellene egy billentyűt, az alábbi paraméterekkel:
-jobb oldalon nagy shift, backspace és enter
-semmi fölös gomb a kurzornyilak fölött
-és (ez fontos) nagy méretű, kontrsztos legyen a betűk felirata.
Tehát teljesen alap dolog kellene, lehetőleg olcsón.


R.I.P. 1954-2009

(#1108) Rapidus


Rapidus
tag

Senkinek nincs ötlete? ;)

R.I.P. 1954-2009

(#1109) Rapidus válasza Rapidus (#1108) üzenetére


Rapidus
tag

Na lett belőle egy Genius KB-19e. Ez olcsó is volt (2100Ft) és pontosan ezt tudja amiről kérdezterm. És tetszett is a megrendelőnek. :)

R.I.P. 1954-2009

(#1110) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok,

milyen rádiós billentyűzetet és egeret érdemes venni?
Olyan érdekel ami 8 ezer forinton alul van, sokáig bírja az aksija, jó a hatótávolsága és nincsenek vele szinkronizációs és egyéb gondok.

Kösz!

Azért aktuális, mert vettem egy Hama billentyűzetet és egeret aztán az egér lemerül 1 nap alatt, a billentyűzet meg xarakodik, néha nem megy a ''z'', a ''k'' betű, a lefele és oldalra mutató nyíl.... meg ilyenek ....


A következő billentyűzet+egér-nél ezt nem szeretném.

(#1111) tusi74 válasza zsolt320i (#1110) üzenetére


tusi74
őstag

Ezt neked adnám 7500-ért. Pazar cucc. Én használtam, az összes kritiériumodnak megfelel. Átlag 3 hétig bírta tölthető akkisival az egér, és a gyári duracellel 1 évet a billentyűzet.
[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1112) zsolt320i válasza tusi74 (#1111) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Szia,

miért adod el?
Miért nem vették még meg 2007 májúsától?
Mennyi a hatótávolsága?

(#1113) zsolt320i válasza tusi74 (#1111) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Kéne egy telszám, meg egy cím.
lehet meg szeretném nézni .......

(#1114) tusi74 válasza zsolt320i (#1112) üzenetére


tusi74
őstag

2007. májusa most van. Azért adom el, mert mint korábban írtam, beuháztam egy Cherry vezetékesre. Mert nekem az a kedvenc márkám. Viszont ennek kutya baja.
Telefonszámom az adataimnál ott van. Katt a nickemre. A hatótávolságot mindjárt bevizsgálom.

(#1115) tusi74 válasza zsolt320i (#1112) üzenetére


tusi74
őstag

Hatótávolság: saját mérésem. A szoba végéből, mind az egér, mind a billentyűzet késedelem nélkül dolgozik. Ez 4 m távolságot jelent. A szobából nem tudok kimenni, mert tök egyedül vagyok itthon, és a kimegyek, akkor nem látom, hogy jó-e vagy sem. De mint írtam, azért ez Logitech.

(#1116) kirkri


kirkri
addikt

Úgy néz ki, hogy hosszú keresgélés után megtaláltam azt a billentyűzetet, ami kell nekem. Rengeteget megnéztem mostanában, de egyik sem fogott meg igazán. Íme a kiválasztott: [link]

Nálam követelmény volt, hogy vezetékes legyen, egér nélkül árulják, és hogy multimédiás legyen. Persze a legfontosabb követelmény, hogy jó legyen gépelni rajta, ezt majd a mai vásárlás során letesztelem. Ára a Genius billentyűzetekhez képest drágább /6700HUF/, de ez még számomra elfogadható.

Ha van tapasztalat, majd megírom.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1117) Integra válasza kirkri (#1116) üzenetére


Integra
titán

soha nem fogom megérteni a gyártókat, hogy miért kell kispórólni azt a pár mm műanyagot, hogy elbasszák a delete insert hatos gombtömböt...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1118) Füleske válasza Integra (#1117) üzenetére


Füleske
addikt

... plusz miért kell a végletekig kicsinyíteni azt a szerencsétlen ESC sort. Nyomásra meg már nem is billenyűk ezek inkább olyan gombok mint a felettük levő mulimédiás gombok. :W

(#1119) kirkri válasza Füleske (#1118) üzenetére


kirkri
addikt

Az ESC lekicsinyítése valóban nagyon gáz, de a Insert tömb engem nem zavar igazán. Szerintem megszokás kérdése.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1120) Integra válasza kirkri (#1119) üzenetére


Integra
titán

én hülyét kapnék total commanderben nélküle asszem...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1121) moma


moma
őstag

Az olcsó néhány ezer forintos kategóriából tudtok mondani valami egyszerű, de OK billt? (egér is jöhet)

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#1122) Füleske válasza moma (#1121) üzenetére


Füleske
addikt

Labtec standard keyboard plus.
1000 Ft - ért már vehető.
[link]
Normál kiosztás , minden a helyén .
Fekete színű. Félig lapos , könnyen nyomható gombok. Halk gépelés.
Egyszerű , olcsó , teszi a dolgát.

(#1123) priti


priti
addikt

Basszus ez hihetetlen.
A tetőtéri szobát le kell sötétítenem, mert betűz a nap, gondoltam azért mégse égetem a lámpát nappal, veszek egy ilyen világító billentyűzetet.

Most ez olyan nagy kérés?

- legyenek nagy, kiemelkedő gombjai, a lapossal nem lehet játszani
- a ctrl és a space legyen a csuklótámasz ívére legömbölyítve
- legyen rajta csuklótámasz
- magyar legyen

Szóval legyen olyan, mint egy gagyi Chicony vezeték nélküli billentyűzet, csak világítson.
Nem igaz, hogy csak az a logitech van húszezerért ami ilyen, há becarok. :Y :Y :Y
HELP !!!

Hardverlesen

(#1124) priti


priti
addikt

bele kéne tenni kb 3 darab 80 forintos extrafényű ledet és rátenni egy matt áttetsző műanyag gombsort, de neeem, mittoménmilyen gamer billentyűzet húszezerért, kész, ki vagyok borulva. Ez a revoltec meg a többi meg szar. Egyet találtam ami világít és normális gombok vannak rajta, de az meg ilyen tök alapértelmezett négyzetgombos seholsemmi, amin képtelenség tenyérrel kezelni a ctrl-t. :W :W :W
Mi a carnak egy billentyűzetre LCD kijelző??? Meg mittoménmennyi válaszidő gamereknek, mintha nem lenne tökéletes bármilyen billentyűzet válaszideje, ááá végem van ezektől teljesen.
Nem igaz , hogy nincs egy nyamvatt cég, aki egy normális, kényelmes billentyűzetbe beletesz egy háttérvilágítást. :O :O :O

Hardverlesen

(#1125) VaniliásRönk válasza priti (#1124) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kevés a korrekt cég, nem jut mindenhova, ez van.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1126) moma válasza Füleske (#1122) üzenetére


moma
őstag

Na pont valami ilyenre gondoltam. Egyszerű és minden a helyén. Köszi :R

we all deserve a bit of luck.

(#1127) he7edik.


he7edik.
addikt

Nekem nagyon bejön az Apple Pro bill. csak nemtudom mennyire használható winfos alatt?

Égő szöveg a flém vázon

(#1128) nyunyu válasza kirkri (#1116) üzenetére


nyunyu
félisten

Ott van meg a Microsoft Comfort Curve2000, egesz ESC sor, rendes Ins/Del kiosztas, kenyelmes, halk, arban sem tobb, mint a gorbe Genius.
[link]

Magyarul csak a vezeteknelkuli tesoja kaphato.
[link]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1129) nyunyu válasza he7edik. (#1127) üzenetére


nyunyu
félisten

Elmeletileg mukodik, csak nem tudom, ki fizet ki erte annyit, amikor a hasonloan ronda, szinten magyar kiosztasu Dell USB Entry Keyboard feleannyiba se kerul. (Igaz, az fekete, mig az Apple az feher)
[kép]

[Szerkesztve]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1130) he7edik. válasza nyunyu (#1129) üzenetére


he7edik.
addikt

Ez a fekete tényleg nem szép de a Pro :R
Az a letisztult formavilág, semmi felesleges barokkos csicsa mégis nagyon exkluzív

Égő szöveg a flém vázon

(#1131) kirkri válasza nyunyu (#1128) üzenetére


kirkri
addikt

Első körben azt akartam venni, de csak a boltban szembesültem vele, hogy nincs HUN változata. A madzag nélküli billentyűzet meg nálam szóba sem jöhet.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1132) Integra válasza nyunyu (#1128) üzenetére


Integra
titán

szét tudnám ütni a májkroszoftot hogy még mindig semmit sem foglalkozik a piaccal klavi honosítás ügyben..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1133) cochy válasza kirkri (#1131) üzenetére


cochy
tag

Vettem én is egy Genius ergomedia700-ast. [link]
és azt kell mondanom h zsír jó kis cucc..
Kár hogy ragasztottak a billentyűk, meg hogy nincsenek programozható gombok, de nagyon jó formája van. Az elején meg kell szokni, utána már a gépelés is jól megy.
A zoom funkciót lehetett volna még javítani, hogy ne csak word, meg ilyenekben lehessen használni, hanem pl weblapnál is.. (amugy egyes oldalaknál néha megy)..
kb ennyi. köcc a tippet..

(#1134) kirkri válasza cochy (#1133) üzenetére


kirkri
addikt

Valóban lehetne javítgatni rajta itt-ott, de összességében nekem bejött.

Szívesen a tippet. Már három cimborának is kellett vennem egy ilyen bilentyűzetet, miután látták az enyémet. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#1135) cochy


cochy
tag

visszaszívom, programozhatóak a gombok.

(#1136) Füleske válasza cochy (#1133) üzenetére


Füleske
addikt

Mit értesz azon hogy ragasztottak a billentyűk ? :F

(#1137) cochy válasza Füleske (#1136) üzenetére


cochy
tag

Ha felülről ránézel a gombokra, akkor olyan mintha kis matricákat ragasztottak volna rá.
Ha megpróbálod lekaparni, akkor az nem megy, ezt a ragasztást is csak akkor veszed észre, ha nagyon közelről nézed. Absz nem zavaró.

(#1138) moma


moma
őstag

na itt egy állítólagosan halk billentyűzet:[link]
különösen Tusinak :D

we all deserve a bit of luck.

(#1139) tusi74 válasza moma (#1138) üzenetére


tusi74
őstag

Nem rossz, bár nem noti-style, és nem tudom, hogy a silicon alappal nem hagy-e ki néha? Mert az összehajtható billák nem épp a pontosságukról, egyenletes leütésükről híresek.

(#1140) moma válasza tusi74 (#1139) üzenetére


moma
őstag

Hát semmi plusz infom sincs róla. Tök véletlenül láttam csak a linket egy high tech kütyüs blogban. Mellesleg a kiosztása is elég érdekes. Azt írják japán alapú és azért :DDD
Egyébként ha ennyi nyelv van ami igényli a plusz karaktereket akkor nem tom miért nem csinálnak valami direkt ilyen billentyűzetet. Pl szégyen, hogy a bal kisujj mellett a soha nem használt caps lock van. oda simán elférne, mondjuk az ó, de esetleg még valami.

szerk: egyébként az a 6db elég irreálisnak tűnik szerintem. az talán valami ténylegesen hallhatatlan dolog kéne, hogy legyen. márpedig mindenképp ütöget valamit az ember, ami nem tom, hogy lehetne tök halk...

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#1141) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Helótok! Bill-t szeretnék játékhoz és sok gépeléshez. Jelöltek: ergo media 700 és GENIUS - KB-16e. Mit ajánlotok, estleg más típusok, amik beváltak 8k alatt?
Előre is köszi.

(#1142) Hunner


Hunner
senior tag

Valaki tud -lehetőleg Budapesti- boltot ahol kaphaó ez a bill:
[kép]


SZERK: Most hogy visszaolvastam és tudom a nevét, már tárgytalan :)



[Szerkesztve]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1143) joshua7


joshua7
veterán

Logitech dinovo-nak van alternatívája 20k-ig? Esetleg vmi más Logitech bill.-egér kombó?
Magyar kiosztású kellene (tudom, h a dinovo angol, ez az, ami nem tetszik benne).

Semper Fi

(#1144) Integra válasza Hunner (#1142) üzenetére


Integra
titán

jópofa csak angol kiosztású

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1145) tusi74


tusi74
őstag

Bár nem szándékozom lecserélni álmaim Cherryjét, de ma volt szerencsém kipróbálni egy ilyen Fujitsu-Siemens billát. Hát valami álom kényelmes volt.
[kép]

[link]

Egy Fusi brand géphez adták. Hihetetlen puhák a gombjai, olyan puhák, amilyennel még eletemben nem találkoztam, nyomáspontja kiváló. Élmény volt vele gépelni (már amennyit kellett, míg feldobtam a gépre egy Wint, meg pár progit). Ha valakinek egyszerű, de kényelmes bill kell, akkor ez kiváló. Viszont sajna PS2-es.

(#1146) StaChys válasza tusi74 (#1145) üzenetére


StaChys
tag

Ezt a típust én is próbáltam már! Tényleg szuper! és érdekes cserélhető kábelezése van (telefon csatlakozóhoz hasonló). Csak szerintem külön nem nagyon kapható.

(#1147) joshua7 válasza joshua7 (#1143) üzenetére


joshua7
veterán

Kérdés még fennáll, igaz most már inkább csak vezetékes szett tetszene...

Semper Fi

(#1148) tusi74 válasza StaChys (#1146) üzenetére


tusi74
őstag

Én eddig külön csak a Vaterán láttam: [link]

Azt a cserélhető kábelezést én is láttam, csak értelmét nem sokban látom, hogy hol veszel hozzá kábelt?

[Szerkesztve]

(#1149) Integra válasza tusi74 (#1145) üzenetére


Integra
titán

ezek a klavik régen szimensz-nixdorf néven futottak még
anno régen:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1150) AMD Power


AMD Power
titán

2-3K-ig milyen billt érdemes venni? Van mostanában valami jó ''vétel''?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.