Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) priti válasza Ndruu (#1648) üzenetére


priti
addikt

Sasoljátok, hogy a srác előkapja a 2005-ös fórumot :Y

Erre már csak reagálok fél kettőkor :DDD :DDD :DDD

Hardverlesen

(#1652) Ndruu válasza priti (#1651) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Na de most mé'?:DDD Az a sufnituning technika még sokaknál ma is beválik. Attól még, hogy 2005-ös.....:U Nem került 10-en 20-on ezrekbe...

Harrrr!!!!

(#1653) pete_21


pete_21
addikt

hi!
Genius Slimstar 310-et néztem ki magamnak, de a honlapján nincs kiírva a driverhez a Vista támogatás, nekemaz viszont fontos lenne.
Van vkinek Vista-s tapasztalata ezzel a billentyűzettel?

(#1654) zedok


zedok
senior tag

Hm ez a Genius Slimstar 310 ez halk billentyü? Mert szimpatizálok vele ;):D

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1655) csosza


csosza
csendes tag

Nem tudjatok merre van angol billentyuzet nagy valasztekban? :W
Elso sorban flat tipusu kellene, programozashoz.

(#1656) nyunyu válasza csosza (#1655) üzenetére


nyunyu
félisten

MS Curve2000?

Magyar nem letezik belole.
De en inkabb a nagytesot javasolnam, de az nem slim.

Ha sokat kell gepelni, akkor a slim billzet nem elonyos, mert szetvered vele az ujjbegyeidet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1657) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Én tegnap tettem szert egy ilyen szépségre. Nekem mindig is bejött az almás cég design-ja. Akárki akrmit mond, szerintem szépek a cuccaik. Nagy bill. váltogató vagyok, valahogy érzékeny vagyok azokra az eszközökre amikkel érintkezek a géppel való kommunikáció során (egér,monitor, bill.). De szerintem ez most megmarad egy jódarabig.
Legutóbb egy MS Natural Ergonomic Keyboard 4000-et nyúztam,de valahogy sosem sikerült úgy igazán megszokni.
Ez viszont egy álom.
Gyakorlatilag hagyományos a kiosztása,extrém halk, és gyönyörű.És ami nekem az egyik legnagyobb pozitivum, hogy végre nem nyiklik-nyakli, recseg ropog, hanem massziv, és fém.:DD

Öröm, bódottá:))

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1658) helenne


helenne
tag

Ezer bocsi, heogy képtelen vagok végigolvasni a fórumot........., majd, ha lesz időm egy kicsi (alant olvasható, hogy miért is). :( :O
Kérésem, kérdésem lehet, hogy nagy falat? :F
Legyen slim, extracsendes, hun-fontos!, bluetooth (lehet elemes is) bill + egér bluetooth, ez is extracsendes görgős, lézeres, nem elemes, hanem asztali töltős.......asszem, ilyen nincs is :O
Valami diNovo™ Media Desktop® Laser szerű magyar bill kiosztással.
Ha ilyen nem létezik....már jó ideje hajkurászok a neten, de ott nem igazán lehet kipróbálni és egy kisvárosban esélytelen a bolti próbálkozás és még tanácsot sem tudnak igazán adni.
Nagyon szükségem van rá, mert a pici lányom felébred a genius kb-06x +logitech wheel mouse m-bj58 szettemre. :( Ezer évesek, mindet le kell cserélnem. :( Nektek sokkal nagyobb tapasztalatotok van ezügyben. :)
:R :R :R Hálás köszönetem!!!!!!!!!!!!! :R :R :R

(#1659) csosza válasza nyunyu (#1656) üzenetére


csosza
csendes tag

Nekem a hagyomanyos billentyuzettol szoktak fajni idonkent az ujjbegyeim. Olyan billentyuzet kell, amit alig kell megnyomni, mar ir is a kepernyore (ez a slim?), pl. a laptop billentyuzet nekem bejon.

Kar hogy kis hazankban senki nem gondol arra, hogy esetleg programozok is dolgoznak a geppel, amihez a magyar bill. nem a legelonyosebb...

(#1660) Nyugdíjas válasza csosza (#1659) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Apple az abszolút slim,és van belőle angol. Az imént lelkendeztem róla:D
Extra csendes,slim,és laptop-mechanikás,bár ugye az ára...:(

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1661) ocxsi


ocxsi
csendes tag

Sziasztok!

Sehol nem talalok leirast coordless egerek/billentyuzetek eseten a hatótávolságról.
Mivel nalam maga a szamıtogep haz messze lesz (tehat nem messze akarok ulnia monitortol!) igy fontos lenne olyan bill/eger combo-t venni ami kb 10 m-t is atvisz...
Tovabba jo lenne ha az eger valami "töltőbölcsős" vagymi lenne, hogy ne kelljen cserelgetni az elemeket hetente.

Ha van konkret termék otletetek, hogy mi lenne jo nagyon megkoszonnem!

Alex

[ Szerkesztve ]

(#1662) nyunyu válasza ocxsi (#1661) üzenetére


nyunyu
félisten

USB hosszabbitokabel, aztan oda rakod a vevot, ahova akarod.
Vagy monitor melle raksz egy USB hubot, aztan ott helyben van bedugva a bill/eger.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1663) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni. Most fogok gépet összeállitani, és billentyüzetet is szeretnék hozzá. Eddig Logitech Wave-ben gondolkodtam. Szerintetek mennyire jó ötlet? Használnám játékhoz és internetezéshez is.
Üdv: Töki

osu-no seishin

(#1664) atys1987


atys1987
csendes tag

Sziasztok!

Egy billenytűzetet keresnék ami az alábbiaknak megfelel:
- legyen normál kiosztású (mint a Slimstar tehát Insert, Home, PrintScreen stb a megszokott helyén legyen, ne Power gomb meg hasonlók legyenek a helyükön. Multimédiás kiegészítő bill.-ek lehetnek rajta, ha a kiosztást nem teszik tönkre.)
- legyen belőle magyar kiosztás (lehetőleg szabványos, tehát az í is a helyén legyen, de ez nem annyira fontos szempont)
- csuklótámasz
- ne legyen wireless
- legyenek lapos billenytűk rajta, mint pl. a notebookokon.
- plussz pont ha ergonómikus kialakítású

Gyakorlatilag Genius Slimstar a csuklótámasz kivételével rendben van. Curve 2000 is oké lenne, de ahogy látom, és írjátok is, abból a mai napig nincs magyar kiosztású:( Más tipp?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1665) helenne válasza Füge007 (#1378) üzenetére


helenne
tag

Szia!
Billentyűzet és egér vásárlása előtt vagyok és árban, hun kiosztásban jó lenne ez a készlet (sajnos minőségi slimben nem igazán van választék magyar kiosztással...logitech ).
Szeretnélek megkérdezni, hogy:
-éjszakai gépelésnél mennyire hangos (jelenleg: genius kb-06x, de az brutálisan hangos. kb.5 éves)
-a slimhez képest vastagabbak a billek?
-az egér klikkelése, görgetése halk, vagy nagyon kattogó, pattogó, mint amolyan általános Logitech (jelenleg: logitech wheel mouse m-bj58, de ez is irtó hangos )
-hamar merülnek az elemek?
Hálás köszönetem a segítségedért!

(#1666) s@nyiii válasza Töki bácsi (#1663) üzenetére


s@nyiii
tag

Hali!

Én is ezen a bill vásárlásán töröm már egy ideje a fejem, ugyhogy, ha valakinek van már valami tapasztalata vele, akkor megoszthatá! :))

Nekem per pill egy Logitech Elite billem van, kb 5-6 éves, tökéletesen müködik, csak kicsit már megkopott itt-ott, szvl ezért is gondolkozok a cserén, és a jelenlegi felhozatalból ez tünik igazán a legjobbnak.

(#1667) nyunyu válasza helenne (#1665) üzenetére


nyunyu
félisten

-az egér klikkelése, görgetése halk, vagy nagyon kattogó, pattogó, mint amolyan általános Logitech (jelenleg: logitech wheel mouse m-bj58, de ez is irtó hangos )

Mindegyik Microsoft/Logitech eger ugyanazt a kinai Omron D2FC-F mikrokapcsolot hasznalja, fuggetlenul attol, hogy a 2k-s belepo (Pl. BJ58), vagy a 20k-s csucsmodellrol van szo.
Hogy a jo !@#$%^&*() anyjukat, amikor szetment a 2 eves MX1000-ben... Ennyi penzert elvarnam, hogy a tartosabb, halkabb japan D2F-F-et rakjak a csucsmodellekbe.

Ebbol kifolyolag az uj eger sem lesz halkabb.

-hamar merülnek az elemek?

Cordless Comfort billzetem 2 evig ment a gyarilag hozzaadott ceruzaelemmel, szoval a billzet miatt en nem aggodnek.
Egerek joval tobbet fogyasztanak, de hogy mennyit, azt nem tudom, mivel az en utolso par egerem (MX700, MX1000, MX Revo) akkuval ment, nem elemmel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1668) helenne válasza nyunyu (#1667) üzenetére


helenne
tag

Hűűűű! Több, mint fantasztikus véleményt kaptam Tőled az egérrel kapcsolatban. Én is Logitech MX1000 ben gondolkodtam titokban :DD (...., csak mivel Neked s510-es volt egerestül :K ), mert töltős......kicsit a revolution húzós :F , bár remekül hangzik minden rajta. Akkor ezek (MX700, MX1000, MX Revo) halkak....., mint tapasztaltat kérdezlek?
Szóval akkor a Logitech billentyűzetek halkak, bármelyiket is választanám......, persze az újabbak közül? Mert ez a lényeg! :)
Elhiszem, hogy kiborító, hogy megveszed a jó minőséget és kapsz érte egy........vááááááá! :(((

(#1669) zolszi


zolszi
tag

Hello!

Valaki tudna ajánlani vmi jó billentyűzetet ami jó játékra, netezésre és média alkalmazásokhoz is. Ja és ne legyen túl drága max. 6-7 ezer Ft.
Köszi

Xiaomi MI A1, Lenovo T400

(#1670) gg72 válasza nyunyu (#1129) üzenetére


gg72
veterán

Nem tudja valaki hol lehet ilyen Dell slim magyar billentyűzetet venni?

[ Szerkesztve ]

(#1671) nyunyu válasza gg72 (#1670) üzenetére


nyunyu
félisten

Dell disztributoroknal, pl. HRP.

Egyebkent ronda es kenyelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1672) gg72 válasza nyunyu (#1671) üzenetére


gg72
veterán

Kösz az infókat! ;)

(#1673) nyunyu válasza gg72 (#1672) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyebkent teljes magas, nem slim.

Ez orakon at tarto gepeleskor elony lehet mondjuk egy lapos billzettel szemben (*), de egyebkent nem egy puha Logitech, vagy megpuhabb Microsoft billzet kategoria.

*: multkor mondjuk olni tudtam volna erte, ha visszakaptam volna az irodai Dell gepem gyari billzetet, amit valamelyik kedves kollega lenyult otthonra, ugyanis USB-s billzetbol csak egy Labtec UltraFlat volt keznel, osszes tobbi polcon porosodo billzet PS/2-es volt, Dell gepeken meg mar nincs PS/2. :O

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1674) Integra válasza gg72 (#1670) üzenetére


Integra
titán

ez slim?
haha, ez egy rakás szar...
tele van a cég vele, annyira nulla...
olcsójános gagyi cucc

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1675) Füleske


Füleske
addikt

[link]

Nem is tudtam hogy a Natural 4000 - ből van magyar kiosztás. :K

(#1676) nyunyu válasza Füleske (#1675) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, ehhez kepest siman beraktak a kepekhez a 109 gombos japan verziot, masikon meg az amerikai piacra szant 104 gombos lathato. :W
(Itthon kaphato 104 gombos "International English (Euro)" picit maskepp van feliratozva)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1677) nyunyu


nyunyu
félisten

Miert nem birok neten kepet talalni az Euro verziorol?
Ruszkit bezzeg mar sikerult...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1678) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

Logitech Internet Navigator Enterprise-t lehet még valahol venni?

Ha igen, melegen ajánlom mindenkinek. Nálam 3 éve szolgál. Sajnos kicsit már megkopott itt-ott és a gombok is hangossá váltak, de még mindig az etalon.

(#1679) nyunyu válasza Yamaha R1 (#1678) üzenetére


nyunyu
félisten

Bontoban talan, ugyanis jo 3 eve nem gyartjak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1680) Llew


Llew
senior tag

Kinéztem magamnak a GENIUS ErgoMedia 700 billentyűzetet. Sose volt még ergonómikus billentyűzetem, de kipróbálnám. Ennyi pénzt még max rászánnék. Mindennapi használatra meg játéra lenne. Azon a 3 emberen kívül aki a bil. sakját topikjába írt van vele valakinek tapasztalata?
Vagy játékra vegyek inkább egy olcsóbbat ezek közül:
LOGITECH Classic Keyboard HU
LOGITECH DeLuxe Fekete
GENIUS KB-06X Deluxe Fekete

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#1681) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

10k alatt milyen egyszerű, fekete, vékony, minőségi billentyűzetet ajánlotok?

(#1682) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

kineztem ket billentyuzetet
az egyik a genius sllimstar pro scroll (ebben van ket usb csatlakonak hely) a masik pedig egy logitech g11-es

kellene vmi hasonlo billentyuzet, a lenyeg, hogy legyenek rajta a szokasos media gombok, legyen normalis num pad resze, az insert, home, etc billentyuk ha lehet ket sorban legyenek, ahogy regen :) es extrakent kellene kek megvilagitas :D
ja es usb-s legyen + fekete :D

szoval, tudnatok hasonlo billentyuzeteket ajanlani mondjuk 20k-ig?

[ Szerkesztve ]

(#1683) mindfreak válasza #54715584 (#1682) üzenetére


mindfreak
őstag

Microsoft Reclusa 15K körül, Razer Lycosa, Tarantula 20K körül van. Ezek elég jók szvsz.. :R

(#1684) #54715584 válasza mindfreak (#1683) üzenetére


#54715584
törölt tag

koszi :R
nagyon jol neznek ki
fel is irtam oket a listaba :)

(#1685) Integra válasza Füleske (#1675) üzenetére


Integra
titán

HIHETETLEN, ma megyek is megnézni, amúgy is mammutba kell mennem.. :)
vajon lesz ez wirelessben is?????
ááááá, nemtok kivárni..

más, tudtok olyan wireless klavit mondani amiben van beépített, trackball vagy trakcpoint etc...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1686) nyunyu válasza Integra (#1685) üzenetére


nyunyu
félisten

más, tudtok olyan wireless klavit mondani amiben van beépített, trackball vagy trakcpoint etc...

Logitech Cordless Mediaboard?
PCn is mukodik, nem csak Playstationnel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1687) Integra válasza nyunyu (#1686) üzenetére


Integra
titán

thx, majd megmutatom a kollégának aki ilyen iránt érdeklődik.

voltam megnézni a magyar 4000-res naturalt edigitalban
ÁTBASZÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ez egy kibaszott angol klavi és pár gombra rávan gyenge minőségű szürkével szitázva a magyar ékezetes karakter és a többi karakter elhelyezés..
hát ilyet még életemben nem láttam, ha saját szememmel nem látom, nem hiszem el hogy ezt fapofával megcsinálja a fasszopó májkroszoft!!!!!!!
és a dobozon ott van ráragasztva a magyar nyelvű klavi matrica.
és ezek után már értettem is, hogy miért van 5-ből 5 doboz felnyitva..
mert az angol klavikat kibontják és leszitázzák magyarra!!!!!!!!!!!!
fogok is írni az ms mo-nak, mert ez vérlázító!!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1688) nyunyu válasza Integra (#1687) üzenetére


nyunyu
félisten

MS weblapja szerint meg mindig nincs magyar verzio...

Letezo modellek:
104 gombos: kinai, angol (USA), angol (Euro), angol (orosz)
105 gombos: dan, angol (brit), finn/sved, francia (kanadai), francia (francia), nemet (nemet), nemet (svajci/belga), olasz, norveg, spanyol
106 gombos: koreai
109 gombos: japan

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1689) Nyugdíjas válasza Integra (#1687) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

nekem is volt,én is edigitalban vettem,de az "eredeti" ánglius volt. Gondolom annyira sokan kerestek magyart, hogy fogtk magukat, hadd szóljon, nesztek magyar!:(((
Gyalázat...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1690) Integra


Integra
titán

komolyan én olyan szinten lettem dühös és mérges mikor megláttam hogy mekkora átverés az egész...
áááááááááááááááá hagyjuk is:(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1691) mindfreak válasza nyunyu (#1688) üzenetére


mindfreak
őstag

És igértek valamikorra magyar verziót? :U

(#1692) bajusz15


bajusz15
senior tag

hello
erről a billentyűzetről mi a véleményetek??
mert jól néz ki csak nem tudom h mennyi ideig bírná és mennyire jó...
előre is köszi, bajusz

(#1693) BigBear válasza Integra (#1674) üzenetére


BigBear
senior tag

Én ezt az olcsójános gyagyi cuccot használom úgy ~2 éve. A gyagyiságáról annyit, hogy nyüstölöm rendesen, de a mai napig tökéletesen működik. A gombjai számomra pont jó keménységűek, egyszerűen jó nyomirgászni őket. Az alátámasztásuk is tökéletes, ha a szélét sikerül megnyomni valamelyik billentyűnek, akkor se akad (ami sajnos sok billentyűzetről nem mondható el). A billentyűk feliratai sem koptak semmit, ami szintén nem elmondható egyik Logitech vagy MS, többszörös áron vett billentyűzetemről se.

(#1694) Füleske válasza Integra (#1687) üzenetére


Füleske
addikt

Hát ez szomorú. :(

Amúgy ma nyomkodtam Microsoft Wireless Laser Desktop 5000 - et , és nekem ez lett a referencia gombok terén. :K Jobb mint a 4000 - es , puhább , hangtalan , igazi magyar nyelvű , rendes kiosztás. Hátrányok : multimédia gombok kemények , vacakok , egér extra vacak.

(#1695) nyunyu válasza BigBear (#1693) üzenetére


nyunyu
félisten

A gombjai számomra pont jó keménységűek, egyszerűen jó nyomirgászni őket. Az alátámasztásuk is tökéletes, ha a szélét sikerül megnyomni valamelyik billentyűnek, akkor se akad (ami sajnos sok billentyűzetről nem mondható el).

Erdekes, nekem csak a <1000Ft kategorias billzetekkel szokott ilyen bajom lenni.
Pl. Chicony, Premier-Hitech.
Utobbi maga a borzalom, gepelni sem lehet rajta, annyira csuklik balra/jobbra az osszes gombja.

A billentyűk feliratai sem koptak semmit, ami szintén nem elmondható egyik Logitech vagy MS, többszörös áron vett billentyűzetemről se.

Nekem a 2 eve napi 10-12 oran at nyustolt Ergo4000-en csak nem akarnak kopni a feliratok...
(Bezzeg a havi max 20 oran at hasznalt MultiMedia Keyboard-on kb. egy ev utan mar mattultak ezerrel a gyakran hasznalt betuk :( )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1696) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Hi!

Milyen billentyuzetet ajanlanatok (altalaban jatekra kene), es max. 5000 Ft-om lenne ra.

Kosz. :))

(#1697) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

-Logitech Classic 200 USB fekete magyar billentyűzet-

Errol tud valaki valamit?

(#1698) nyunyu válasza ipavlidu! (#1697) üzenetére


nyunyu
félisten

-csilivili fenyes muanyag
-baromi hulye ins/del/home/home/end/pgup/pgdn+kurzor elrendezes (garantalt felrenyulas...)
-RONDA billentyufeliratok (Regebbi betutipusuk szvsz jobban nezett ki, mint ez a billentyu kozepere rendezett apro szogletes ize)

Egyetlen pozitivumot latok benne: nincs F-Lock.

Azon mondjuk mar meg sem lepodok, hogy a Win gombon mar karikaban elere allitott zaszlo van, aztan megy a nagy marketingrizsa, hogy direkt Vistahoz tervezve :))

Fikazzam meg? :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1699) nyunyu


nyunyu
félisten

De ha neked pont ez jon be, akkor nyugodtan megveheted, annyira nagyon nem lehet mellenyulni L billzetekkel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1700) ipavlidu! válasza nyunyu (#1698) üzenetére


ipavlidu!
tag

Fikazd meg, legyszi! :DDD

Nem ragaszkodok hozza, csak aranylag jonak tunt arban. Valszeg melyebben nyulok majd a zsebembe vagy nemtom.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.