Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) erdey_a válasza CH4R1ie (#350) üzenetére


erdey_a
őstag

Maradjunk annyiban, hogy a hozzászólásod alapján nem nagyon értesz a témához.
De nem baj a butaság, csak égő. :(((

Vérboci

(#352) Integra válasza CH4R1ie (#348) üzenetére


Integra
titán

van egy magyar hivatalos klavi kiosztás, a legtöbben azért ezt követik.
írtam az ms helpdesknek vissza, csak info képpen, hogy tervezik e megcsinálni magyarban a klavit. enter feletti í betűs gombot még nem láttam:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#353) DelArco


DelArco
aktív tag

Üdv!

A zBoard billentyűzet szerintem nem túl jó. Annak idején amikor megjelent akkor énis nézegettem és gondolkodtam egy ilyen vételen + egy COD2-es kiegen de letettem róla mert ennyi pénzt semmiképp nem ér meg. Annyival nem jobb mint egy sima billentyűzet.
De persze nagyon szép játékokhoz készűlt képek vannak rajta amik teljesen egyedivé teszik és nagyon szép is. Lehet hogy profi játékosoknak tervezték ami nem vagyok igy nem is tudom igazán értékelni e remeket. Lehet. Mindenesetre nem bántam meg hogy inkább Genius Slimstart vettem helyette.

Youth hides the key to salvation

(#354) Henker2 válasza DelArco (#353) üzenetére


Henker2
addikt

Ez a Genius billentyűzet, véletlenül nem a KB-19e NB számot viseli? Mert ha igen, nekem ilyenem van! Slim Multimédia bill.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#355) bandus válasza DelArco (#353) üzenetére


bandus
veterán

én sem vagyok róla túl nagy véleménnyel. ha valakinek ez kell, akkor vegye, de szerintem semmiképpen sem lehet jobb annyival játékra, mint amennyivel drágább. de úgyis lesz aki megveszi (ugyanúgy mint az egereknél), mert vannak sajnos olyan buta emberek, akik azt hiszik, hogy ettől jobbak lesznek majd akármilyen játékban.
:R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#356) DelArco válasza Henker2 (#354) üzenetére


DelArco
aktív tag

Üdv!

Nekem nem Kb-19e NB van. Azt akartam eredtileg de a Slimstar tetszett meg aztán a helyszínen. Főleg azért választottam a a Slimstart mert az valamivel nagyobb volt mint KB-19e NB.
Az enyém vaalhogy igy néz ki:
[link]

Youth hides the key to salvation

(#357) Henker2 válasza DelArco (#356) üzenetére


Henker2
addikt

Hát megmondom őszintén , nekem nagyon megtetszett a KB-19e! Csak sokára szoktam meg a billentyűk zsúfoltságát! De nagyon bejön hogy extra vékony, könnyű, és dizájnos!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#358) Integra


Integra
titán

ezt kapni magyar kiosztással?
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#359) DelArco


DelArco
aktív tag

Üdv!

Neekm is tetszik ez a slim billentyűzet nagyon bejön bár meg kellett szokni de soha nem vennék ezekután rendez vastagot.

A genius Ergomedia 700 -ról mindössze ennyit talált a google a magyar oldalak közt:
[link]
Szerintem még nem lehet kapni nálunk és ahogy nézem az ára sem semmi bár nagyon szép az meg kell hagyni.

Youth hides the key to salvation

(#360) Henker2 válasza DelArco (#359) üzenetére


Henker2
addikt

Megnéztem a linket! Állat billentyűzet, csak baromi drága! Ennyiért 2 jó klavit is lehet venni.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#361) Integra válasza DelArco (#359) üzenetére


Integra
titán

hiányzik bal alulról az í:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#362) CH4R1ie


CH4R1ie
csendes tag

Na, beizzítottam a SlimStar-t. Eredetileg azt hittem, hogy sokkal könnyeb lesz lenyomni a billentyűket, de nem baj. Viszont az ű betű máshol van a billentyűzeten, mint az előzőn, szóval majd hozzá kell szoknom. Ott van az á és az enter között. A másik félszélesz backspace volt és mellette volt a ű. Szóval bejött a sejtésem, hogy ezen is máshogy lesznek az ékezetek. Majd csinálok róla képet, ha itthon lesz a fotómasiám és megtekinthetik a kíváncsi szemek. Az USB-s változatot vettem meg, de van hozzá PS/2 átalakító.
Ha veszek valamit, akkor általában kapásból a neten nézem, hogy van-e frissebb driver a cd-hez képest, habár a billentyűzet tökéletesen működik driver nélkül is. Hát ami neten volt driver, az nem működött, ami pedig az európai oldalon van, annak ugyanaz volt a verziószáma, mégis etértek a telepítő fáljai. Hát nem mondhatom, hogy ez a program túl felhasználóbarát lenne. Pl. My Computer-t nekem kellett átírnom a registriben TCMD-re, mert alapból nem lehetett átkonfigolni. Megpróbáltam a WWW Forward/Back-et átírni Next/Previous Track-re, de nem működött, lehet, hogy valami mást is át kéne írni. Ja és még valami. Nem tudom, hogy a billentyűzet talpát hogyan lehet kinyitni, mert a kézikönyben nincs benne, erőltetni meg nem akarom, nehogy eltörjön. Jellemző, a kézikönyvben benne vannak az egyértelmű dolgok, de ez bezzeg nincs. Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan lehet? Amúgy tényleg jó billentyűzet, csak igazán adhattak volna hozzá jobb szoftvert és kézikönyvet. Bár ezeket még utólag be tudják pótolni... remélem. Eredetileg SlimStar Pro-t akartam venni, de azon egy görgővel és egy USB 1.1 hubbal van több. Azt hittem, hogy a görgő a hangerőszabályzó, de mint kiderült, az csak az egérgörgő funkcióját utánozza. USB 1.1-es hubra nincs szükségem, van a monitorban ;).

(#363) tusi74 válasza CH4R1ie (#344) üzenetére


tusi74
őstag

A német kiosztással nincs ilyen gond. Minden billentyű végül is megvan, csak nem az van rászitázva. De nekem nincs gondom a hosszú í-vel sem. Ott van lent a bal SHIFT mellett.

[Szerkesztve]

(#364) Integra válasza tusi74 (#363) üzenetére


Integra
titán

jaja, épp egy német klavit verek most és tök ugyanaz mint a magyar.
de ha ezt a klavit látnád...
ennél gagyibb tré klocnit én még nem láttam:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#365) tusi74 válasza Integra (#364) üzenetére


tusi74
őstag

Lefotózod??? Márkája?

(#366) Integra válasza tusi74 (#365) üzenetére


Integra
titán

valami cherry
made in germany
[link]
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#367) tusi74 válasza Integra (#366) üzenetére


tusi74
őstag

Én kb. 3 évig Cherry mániás voltam. Kegyetlen hosszú életű billeket gyártanak. De a hangtalanság soha nem volt az erősségük, és most sem az. Meg így utólag belegondolva elég nehezen leüthetők a billentyűk rajta. Mert bevittem a munkahelyemre. és a mostani bilejimehz képest sokkal nehezebb gépelni rajta.

(#368) bandus válasza Integra (#366) üzenetére


bandus
veterán

:D kicsit meglepődtem. furcsán néz ki a billentyűzeted a monitorod és a pda-d mellett

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#369) Integra válasza bandus (#368) üzenetére


Integra
titán

fater lenyúlta a digital klavim... :(((
úgyhogy ezzel szenvedek amíg nem jön meg az ms natural klavi, az ütni fog, csak szokjam meg jobb oldalt a hosszú í-t....:))

amúgy tényleg ajánlom bátran ezt a szuperászfullextrás cherry billt, aki ujjra akar gyúrni, annak nagyon befog jönni. ráadásul akkora és olyan nehéz meg masszív, hogy ezzel még egy buszfejűt is telibe lehet verni arcon, és valszeg a kopasz orra törik be, nem a klavi:D
az umlautos betűk pedig maga a gyönör! ha megnézed a pont billentyű már picit meg is süllyedt, valszeg rendesen csapkodhatták:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#370) Integra válasza tusi74 (#367) üzenetére


Integra
titán

őszinte leszek, én egy életre azzal büntetném azt aki ilyen klavit megalkotott, hogy csak ezt nyomogathajta haláláig, elképesztően rossz:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#371) Yom


Yom
aktív tag

Hi!
Van 1 Genius KB-29E billentyuzetem. nagyon meg vagyok vele elegedve. csak van 1 bajom vele. ha usb-re dugom, es nincs fenn a driver, akkor nem mukodnek az extra gombok. ha ps/2-re dugom, akkor mukodnek (driver nelkul).az oprsz: windows xp prof sp2.
probaltam regeditben atconfigolni hexa kod alapjan, de ha usb-re dugom, akkor nem jok a hexa kodok. pl: my computer: e06b. ha ps/2 n van, akkor at tudom programozni barmire a gombot, viszont ha usb-n van, akkor nem csinal semmit. vagyis ''e06b gomb'' nem letezik a driver nelkul. ilyenkor mit lehet csinalni?
en windows hibara gondolok. usb hid device-kent latja, es nem genius kb-kent. linux alatt nem tudom megnezni, hogy mukodik-e a hexa kod-os atprogramozas, mert a linuxos gepem pesten van, a billentyzet meg nem pesten:)
azert gyanitom, h windows hiba, mert pipe es and jel nem is mukodik a billentyuzeten (se ezen, se a regin) ha windows alatt vagyok. linux alatt mukodik mind2 jel rendesen.
valaki tudna segiteni?
udv Yom

I came. I saw. I lagged out.

(#372) Face8814


Face8814
őstag

Szaisztok!
Kéne egy kis help.
Januárban új billentyűzet-egér kombó után nézek. Az egér része, már úgy néz ki megoldódik egy Logitech MX518 személyében, de a billentyűzetügyileg tanácstalan vagyok. Most egy rádiós Logitech bill.+egér kombóm van, ezt cserélném. Kérdésem hogy milyen bill. passzolna legjobban az MX518 mellé. Főleg játék a cél. Keret rá úgy 15k körül. Zboard kilőve.

PS. A lényeget majd elfelejtettem. Így bill.+ egér ügyileg tudásom kicsit hiányos ( de folyamatosan bővítem :B ), ezért kérdezném, hogy jelent e valami kompatibilitási problémát, hogy az egér vezetékes, a bill. meg rádiós? Gondolok itt arra hogy ha kihasználom az egér maximális paramétereit, akkor nem jelent e valami problémát az hogy rádiós a bill, késni fog az egérhez képest? Ha egyáltalán késik? :F

[Szerkesztve]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#373) bandus válasza Face8814 (#372) üzenetére


bandus
veterán

hát ha igazán játékra kell a bill, és mindenképp logitechet szeretnél, akkor egyértelműen G15, bár ez kicsit drágább, ha jól tudom olyan 20k körül :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#374) Integra


Integra
titán

nabazz, nagyker nem szállít már idén, próbálkozzak január második hetében, hátha megjött a klavi... :(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#375) adam182


adam182
csendes tag

sziasztok

a segitsegeteket szeretnem kerni.....keresek regota egy nekem idealis billentyuzetet, de vhogy nem sikerul ralelnem

vezeteknelkuli
nem kell hozza eger...csak wireless bill
vekony, nem tulcicomazott egyszeru.....genuis slimstar-hoz hasonlo stilusu
no csuklomatasz
no 1000 extra komb....csak a legszuksegesebbek

koszi elore az infot

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#376) Allien válasza Face8814 (#372) üzenetére


Allien
veterán

A Zboard-t miért zárod ki? Nem muszály plussz kiegészítőt venni hozzá, jó az, amit gyárilag mellé adnak.:B Rádiós billentyűt (egeret sem) a játékosok nagy része nem használ.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#377) OliApa válasza adam182 (#375) üzenetére


OliApa
aktív tag

Sziasztok!

Hasonlót szándékozom én is beszerezni, de az extra gombok jöhetnek! Fontos, hogy a hatótávolsága legalább 3 m legyen, mert egy 32'' LCD-TV-t használok monitornak és messze kell ülni tőle, a notesz meg tele van dugdosva mindennel, nem ér oda. RF-es egér meg már van. Végülis mindegy milyen, csak vezeték nélküli bill. legyen.

Köszi!

http://velemmivan.blogspot.com/

(#378) Face8814 válasza Allien (#376) üzenetére


Face8814
őstag

A rádiós egérrel kapcsolatban, most jött el az idő, hogy majdnem kivágtam az ablakon. :DDD
A billentyűzettel eddig nem volt problémám. Azért gondolkodtam el a cseréjén, mert halottam ezt azt a rádiós bill. + vezetékes egér párossal kapcsolatban. Kételyeimet korábban leírtam. Eddig, akiket megkérdeztem, mind azt mondták, hogy nem lesz abból probléma, hogy a billentyűzet rádiós.

PS. Tudnál adni egy linket, ahol tesztelnek zboardot? Illetve érdekelne még, hogy pontosan mit is adnak hozzá gyárilag!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#379) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Tudtok valami jó kis slim fekete billentyűzetet ajánlani 4k körül? :U a billentése inkább nehezebb legyen mint könnyű,más feltételem nincs.

(#380) Integra válasza Bernardo20 (#379) üzenetére


Integra
titán

extrém digital oldalát nézd meg

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#381) Bernardo20 válasza Integra (#380) üzenetére


Bernardo20
senior tag

:R itt sok jó cucc van.köcke!

(#382) ra^ven


ra^ven
senior tag

Nemrég írtam egy billről, mit érdemes venni. El kell dönteni mi a fontos, a hasznalhatóság vagy a kinézet. Jólnéznek ki a slim billek de játékra, főleg olyan személynek aki egyszerre több gombot akar hasznalni valami confighoz nem jó, 3+1 bill egyszerre lenyomásánál besípol. Akinek játékra kell, annak ugye fontos ha lenyom sok gombot egyszerre is jól reagaljon a bill, teszem azt cs-nél, codnál, utnál akarminél.
Néhány Compaq billel találkoztam, aminel 6 gomb egyszerre lenyomását bőven bírta, ami még ilyen azok a Microsoft billek. Más márkájú billeknél gond lehet a driver is, nem mindig kompatibilisek mint microsoft társaik.
Én a Microsoft Multimedia Keyboard 1.1a -t ajánlom. a+s+d+w+shift+space+akármi bőven megy, asszem 7 billt lehet egyszerre lenyomni és nem sípol be. Kell ennél több?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#383) Integra válasza tusi74 (#367) üzenetére


Integra
titán

na, ez már határozottan jobban mutat az asztalomon:)
[link]
[link]

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#384) tusi74 válasza Integra (#383) üzenetére


tusi74
őstag

1001 gratula!

(#385) Integra válasza tusi74 (#384) üzenetére


Integra
titán

még szokni kell veszettül, jó sokat elütök, de mivel az osztottság miatt nem tudok a másik oldalra átnyúlni, ezért egy hónap alatt meglesz a dolog:)
ja és már most eltudom mondani, hogy valami elképesztően kényelmes!!!!!!!
annyira minőségi, a logitech klavik még a 40-50ezres kategória is egy vicc ehhez képest...
ha ez kijön magyar kiosztással...... tarolni fog.
butálisan jó klavi!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#386) tusi74 válasza Integra (#385) üzenetére


tusi74
őstag

Azt én is észrevettem, hogy nagyon minőségiu. Nekem volt Logi is, de ahhoz képest ez nagyon jó.

(#387) NitemaN


NitemaN
tag

Ajánlom figyelmetekbe...(ha kell van egy eladó ;] )

[link]

[kép]

[kép]

''Auribus frequentius, quam lingua utere.'' Duplán igaz.

(#388) Integra válasza tusi74 (#386) üzenetére


Integra
titán

hol a rákban van a hosszú i?:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#389) tusi74 válasza Integra (#388) üzenetére


tusi74
őstag

MIlyen kiosztás? Mert nekem német van, és ott teljesen ott, ahol a magyar kiosztáson, a bal SHIFT mellett. Ha angol, akkor próbáld meg az AltGr+I, vagy AltGr+J bill kombinációkat.

(#390) Integra válasza tusi74 (#389) üzenetére


Integra
titán

grafalt+j
köszi!!:)
magyart csesznek csinálni belőle, így csak angol kiosztás kapható
bár ha németek saját kiosztást kapnak, akkor nem kerülhet sok pénzbe megszitázni magyarra a német építésű klavikat...

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#391) he7edik.


he7edik.
addikt

Én is nézegettem az MM-ben és nagyon tetszik az MS bill.
Kérdésem hogy mennyire halk ill. mennyire nehéz megszokni ezt az ergonómikus kialakítást? (játék közben nem zavaró)
A bill.-nek van világítása?

Égő szöveg a flém vázon

(#392) Integra válasza he7edik. (#391) üzenetére


Integra
titán

hi
sajnos semmilyen világítás nincsen
kell egy idő míg átáll a kezed rá, viszont utána meg nem tudsz a hagyományoson írni, nekem legalábbis irodában nagyon nehezemre esik már:)
és azonnal feltűnik mennyire kényelmetlen a hagyományos klavi.
nagyon csöndes, mély, tompa puffanás mikor a billt lenyomod
nagyon sajnálom hogy még mindig nincsen magyar, a hosszú ékezetekkel még gondom van jobb oldalon az elrendezés miatt, az ű elég messze van, az enter felett.
amúgy csak ajánlani tudom, borzalmasan jó!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#393) sbazsi


sbazsi
veterán

nem nyitok új topicot, inkább kérdezek:

Van egy kis gond
a gép: egy gericom notebook
a pontos típus szerintem lényegtelen
a hiba: nem működik a billentyűzet, de csak XP alatt.
bekapcsolom.
nyomok F2-t belép a setupba.
ott jobbra balra fel le minden megy.
kilépek.
XP betöltődik, onnantól nem megy a bill, csak az egér.
bill driverét töröltem, újratelepítette, de semmi, ugyanúgy nem müxik.

bármi ötlet???
:F :F

(#394) Alex_


Alex_
tag

Sziasztok

régebben úgy gondoltam, hogy szinte mindeg ymilyne billentyűzet, hisz mind megfelelő, közben mivel még főleg hagyományos módszerrel írkálok progit elég sokat elkoptattam, s rá kellett jönnöm, hogy csak eddig jófélékkel hozott össze a sors (compaq, packard bell, acer- ek voltak (többségük szvsz nem saját, hanem vették mástól, de legalább jót)) s felmerült bennem az igény egy olyan billentyűzetre, amin található touch pad is, vagy előtte, de inkább melette jobbra. s nem találok sehol sem ilyet, a legborzasztóbb az egészben, hogy rémlik (nem csak nekem számtek boltba is ahol napokon keresztül kerestek valami hasonlót) hogy volt ilyen, az acer gyártotta, igaz azóta maga a márkanév is megszünt, s a benq gyártja már az ilyen jellegű kellékeket. Tudom, hogy játékra alkalmatlan egy ''tacsipad'', viszont karakteres programfejlesztések során, ahol szinte csak a billentyűzetet kell hazsnálni, a néha muszály egérmozgásokhoz első osztályú lenne a kettő házasítása.

a kérdésem az a tisztel fórumozókhoz, hogy valaki e nagyvilágban találkozott-e már olyan billentyűzettel, amin volt touch pad integrálva, s ha igen hol? vagy esetleg külön megvásárolható touc padot?

a környéki vidéki számtek boltosok tanácstalanok.
én is, mivel ha ilyne nincs, akkor egy trackball kellene, de azt mondják hogy a logitech még ezévben szinte alig szállított a nagykereknek s semmi sincs raktáron... nekem megy egyre jobban gyulladnak az izületeim az ujjperceknél.

a fórumban volt egy link egy IBM Thinkpad Ultranav billhez, amin van is, kár hogy beszerezhetetlen.

szomorítsatok el.

Üdv

Alex_

(#395) tusi74 válasza Alex_ (#394) üzenetére


tusi74
őstag

Itt a Te billád.
MultiBoard G80-8113
[link]

[kép]

(#396) Alex_ válasza tusi74 (#395) üzenetére


Alex_
tag

Köszönöm szépen. Igen.
A G80-11900 funkcionálisan még jobban tetszik. Kösssz.

megpróbálok szétnézni, hátha be lehet szerezni valahonnan.

(#397) tusi74 válasza Alex_ (#396) üzenetére


tusi74
őstag

Magyarországon már nem forgalmazzák. Régen a Herta volt a disztributor, de mivel Mo-n nem keresték a Cherry termékeket, abbahagyták. De német online boltok tele vannak Cherry termékekkel, meg Ausztriában is láttam. A német kiosztás azért jó, mert ugyanannyi billentyű van rajta, mint a magyaron. Én most is németet használok.

(#398) Alex_ válasza tusi74 (#397) üzenetére


Alex_
tag

szomorú sors. :(
egyenlőre még rágódom rajta, van töméntelen német online rendelési helyen, de hogy majdnem negyven ezer...
igen, hálistennek engem sem izgat mi van rárajzolva a billentyűre, csak annyi legyen, amennyi meg van szokva

(#399) Bekre Pál


Bekre Pál
tag

Sziasztok, lenne 1 kérdésem, minden usb-s csatolófelületű billentyűzeten több gombot lehet benyomni mint a ps-2 eseknél (3 at), mert játéknál jó lenne ha többet birna, köszi a segítséget

|Gigabyte EP45-DS3|c2d E8500|CM Hyper TX2|2x1 CSX 1066|ASUS HD4850 Glaciator|CM690|Samsung Spinpoint F1 750|Samsung 203B|Razer Diamondback Plazma|---->>>Mobil:SGS 2.2.1

(#400) Integra válasza Bekre Pál (#399) üzenetére


Integra
titán

nekem 5 gomb egyidejű lenyomásánál sincsen gond

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.