Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) nyunyu válasza bandus (#299) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tul valoszinu, mivel M$-ek nem foglalkoznak a magyar piaccal.

Csak a Wireless Desktop 3.0-abol, meg a Natural MultiMedia-bol letezik magyar kiosztasu, tobbibol nem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#302) bandus válasza nyunyu (#301) üzenetére


bandus
veterán

ezekről tudnál adni linket, mert a microsoft.com csak a szoftveres rész, thx

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#303) killahdrums válasza (#300) üzenetére


killahdrums
senior tag

Hol kapni ilyen ViewSonic perifériákat MO-n?

There is no God, just Technology...

(#304) válasza killahdrums (#303) üzenetére



addikt

Én itt vettem:[link]

Ha 10000Ft felett rendelsz ingyen házhoz szállítják.(Budapesten belül).

De biztos máshol is lehet, írd be a googleba, pl hogy viewsonic kc312 árlista

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#305) nyunyu válasza bandus (#302) üzenetére


nyunyu
félisten

Pedig ott vannak a hardverek is.
[link]

[Szerkesztve]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#306) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

Pénteken megvettem az alábi billentyűzetet!

[kép]
Logitech S510
[link]

Eddig sok tapasztalatom nincs még vele, de külsőre vmi gyönyörű....
Van egy pár szokatlan gomb az előzőhöz képest, de szerintm ez érthető! Az egyetlen gyengéje az egér ami nem a legprofíbb, de ez nem akkora gond, mivel simán elfut a kombó egy MX518-al gond nélkül! :C

Elsőre egyenlőre ennyit....

Ja és még vmi, az ára.... ~12k + fa [link]

[Szerkesztve]

(#307) YOZ


YOZ
tag

Hali. Tud valaki valami hírt erről a billentyűről? Logitech G15 Keyboard. Lehet valahol kapni már? Vagy valami ár? :F

(#308) bandus válasza YOZ (#307) üzenetére


bandus
veterán

Nézd meg ezt itten (bár ez csak marketing) :B [link]

ittis van néhány info, bár nem sok [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#309) mitabrev


mitabrev
csendes tag

Helló. Nekem egy olyan fekete, vezetékes billentyűzet kellene, amin kényelmes gépelni és vannak rajta multimédiagombok. Tud valaki ilyet?

(#310) tuskooo válasza jazzkifli (#295) üzenetére


tuskooo
addikt

Honnan veszed? Ilyenem van és eléggé magyar :))

(#311) cousin333 válasza mitabrev (#309) üzenetére


cousin333
addikt

Logitech Internet Navigator SE: [link] és [link]
Van belőle magyar is.
(Nekem is ilyen van...)

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#312) mitabrev válasza cousin333 (#311) üzenetére


mitabrev
csendes tag

Köszi! A médialejátszót vezérlő gombokon kívül milyen extragombok vannak még rajta?

(#313) cousin333 válasza mitabrev (#312) üzenetére


cousin333
addikt

A képeken nagyjából látszik :).

Alapértelmezésben (azaz felirat/kép alapján) van pl. kedvencek, shopping, keresés, messenger, e-mail, my home, iTouch (A Logitech vezérlőszoftver neve), webcam.
Ezekhez be lehet konfigurálni, hogy lenyomásra elindítson egy programot, behozzon egy honlapot, vagy bill. kombinációt produkáljon, esetleg behozzon egy menüt, amibe további elemeket lehet betenni. A lenyomott gombnak tetszőleges név adható, ami lenyomás után a képernyőn zöld színben jelenik meg (OSD).

A fentieken kívül van egy görgő, amivel lehet zoomolni/scrollozni... ez is állítható. Van továbbá egy Go gomb, amivel egy adott honlapra lehet ugrani (azaz megjelenik egy címsor, ahova beírhatod a honlap címét), illetve egy Vissza gomb is.

Végül, de nem utolsó sorban az F (funkció) billentyűknek is adhatsz új funkciókat, az alapértelmezettek piktogramjai rá vannak pingálva a gombra (pl Save, Load, Undo, Redo...), de ezek is átállíthatók. Ez a funkció akkor érhető el, ha az F-Lock nem aktív (van egy ilyen nevű gomb rajta). Ez idegesítő tud lenni, mert alapesetben (reboot után) ez a gomb nem aktív, és a bill nem az F1-F12 billentyűknek megfelelően viselkedik, hanem a fent vázolt műveleteket hajtja végre. De ez az F-lock bekapcsolásával megváltoztatható (csak nem ez az alapértelmezett eset :( ).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#314) gyga


gyga
senior tag

Én most kaptam ajándékba 1 logitech lx700 as bill +egér párost át sztem über állat. mondjuk az árát csak sejtem de húszon fetett volt.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#315) mizu_ válasza KriszBoy (#306) üzenetére


mizu_
tag

Egy hete kaptam kézhez a Logitech S 510-esem. 16275 volt ÁFÁ-val. Azóta voltam MediaMarkt-ba ahol 20990 Ft-volt.

Szerintem nagyon tuti a billentyűzet. Szép, csendes és olyan vékony, hogy AAA elemek (aksik) kellenek bele, de a papírja szerint ezekkel is fél évig bírja (majd meglátjuk).

Király, hogy szinte az összes funkcióbillentyű nagymértékben konfigurálható, kivéve a rotate. Hogy az miért csak annyit tud, hogy jobbra vagy balra forgassa a képet, lövésem nincs.
A vevőegységen elhelyezett ledeket nem nagyon értem, ugyanis az F-mode led-je akkor világít, ha az F-mode ki van kapcsolva, míg numlock és capslock esetén akkor, ha ezek a funkciók be vannak kapcsolva. Persze lehet, hogy ez szándékos.
A ZOOM-oló billentyűk nekem össze vissza működnek, hol 10, hol 20, hol 30%-kal változtatják a nagyítást. Talán a következő setpoint verzió megoldja ezeket a problémátkat.

A kurzor billentyűk arréb kerültek, és ezt még mindig nem szoktam meg, akárcsak a nagyobb DEL miatt átrendezett del-home-end-up-down-insert billentyűk elhelyezését.


AZ EGÉR. Róla csak annyit tudok mondani, hogy számomra nagyon NAGY negatívum, hogy nem aksikkal való működésre tervezték, és ezért nem is tölthető úgy mint pl. az A4tech RFSOP-35 modellje (én ahhoz lusta vagyok, hogy a ceruza aksikat kivegyem az egérből és berakjam egy töltőbe). Így az A4tech egerem mellett maradtam ami már 3 éve a kezemhez nőtt.

Ilyen vékony: [link]

[Szerkesztve]

(#316) mizu_ válasza mizu_ (#315) üzenetére


mizu_
tag

Szóval ilyen vékony: [link]

(#317) cousin333 válasza mizu_ (#315) üzenetére


cousin333
addikt

Az F-Mode-ról annyit, hogy szerintem valami PR-os elhatározta, hogy jobban hangzik, mint az F-Lock (ahol ugye logikus ez a világítás beállítás), de az elektronikát már nem változtatták meg...

"We spared no expense"

(#318) Helvir


Helvir
tag

Kék színű betű világosításos, fekete billentyűzet érdekelne, a külcsín nagy előny, játékokhoz és médiához kellene, internethez nem! Mind1 hogy cordless vagy nem (amelyiket jobbnak tartjátok, én nem értek hozza).
Kérlek segítsetek!

(#319) tuskooo válasza Helvir (#318) üzenetére


tuskooo
addikt

Revoltec Lightboard XL.

(#320) Helvir válasza tuskooo (#319) üzenetére


Helvir
tag

Csak az a baj vele, hogy nem a betűk világítanak, és az rossz a szememnek!

(#321) tuskooo válasza Helvir (#320) üzenetére


tuskooo
addikt

Jah bocs, most látom, hogy betűvilágitásosat keresel...hát ilyet én még nem láttam, de hátha van :F

(#322) YOZ válasza bandus (#308) üzenetére


YOZ
tag

Most már 100% hogy veszek iet :))

(#323) bandus válasza YOZ (#322) üzenetére


bandus
veterán

tuti, hogy jól jársz vele, majd írd le ide, hogy mégis milyen :C

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#324) bandus válasza bandus (#323) üzenetére


bandus
veterán

apropó, logitech internet navigatort, vagy valami hasonlót hol lehetne kapni? (az olcsóbb fekete logitech bill-ek nem tetszenek)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#325) cousin333 válasza bandus (#324) üzenetére


cousin333
addikt

Itt: [link].

Legalábbis árlista szerint, van. Én anno itt vettem...

"We spared no expense"

(#326) bandus válasza cousin333 (#325) üzenetére


bandus
veterán

köszi szépen :R arról van valami tudomásod, hogy vidékre van-e kiszállítás vagy ilyesmi? mert nemigazán tudok kiigazodni az oldalon :F köszi

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#327) cousin333 válasza bandus (#326) üzenetére


cousin333
addikt

Túlzottan nem ismerem őket. Egyszer voltam ott, kifejezetten a jelenlegi billentyűzetemért (Logitech Internet Navigator SE - fekete 4600HUF :) ), de akkor kettőt is vettem (egyet ismerősömnek). Egyszóval nem tudom, a honlap alapján szerintem NEM.

"We spared no expense"

(#328) matth3w


matth3w
csendes tag

Milyen bill. kéne multimédiához :F ??? (Márka, tipus és ár ha lehet) előre is köszi :R

http://www.hackthat.net/df/ddos/15769/index.html

(#329) bandus válasza matth3w (#328) üzenetére


bandus
veterán

a fentebb cousinnal kitárgyalt logitech internet navigator (se) szerintem az egyik legjobb választás, bár még én sem tudtam beszerezni :( ára olyan 6-7k magasságában mozog

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#330) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Üdv.,
Tudtok ajánlani valamilyen olcsó, _nagyon halk_ (ez nagyon fontos) billentyűzetet?
Köszi!

(#331) mitabrev válasza T. Almeida (#330) üzenetére


mitabrev
csendes tag

Én is ilyenre utazom. Voltam a Mikland-ban, mire közölték, hogy már nincs nekik és a gyártó már fél éve leállt a gyártással, szóval nem is lesz. :O

Nagyon remélem, hogy tévedtek

Az üzenet a 329-re szól, csak elrontottam :B

[Szerkesztve]

(#332) cousin333 válasza mitabrev (#331) üzenetére


cousin333
addikt

Attól tartok, nem tévedtek (Vikthor is ezt a választ kapta).

Ha megnézed a honlapot, alig lehet megtalálni. Azóta kijött egy csomó újabb, jobb(?) billentyűzet, azokat gyártják. Ez van sajnos, semmi sem tart örökké...

"We spared no expense"

(#333) izomhod


izomhod
senior tag


Sziasztok!

Ilyenje van valakinek? 20 usd az ára, ez elég kevés, nem?

Én olyan 5rongyot szánnék rá, bármilyen márka érdekel, de legyen rajta multimedias gombsor ( winamphoz, wmp-het, állítható legyen barmelyik lejatszóhoz ), és legyen vagy 3 programozható gomb, ami akár alkalmazást, akár honlapot hív elő. Játékhoz is használnám, bár nem olyan komolyan.

http://www.techimo.com/articles/i103.html

Egyéb javaslat? (Ami be is szerezhető)

Köszi

(#334) Integra


Integra
titán

hi
keresem azt a céget, akinél megtudom ezt a natural 4000 ms klavit venni
nem tudjátok hol kapni?
és egyáltalán létezik magyarosított verzióban?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#335) Gorneck válasza cousin333 (#325) üzenetére


Gorneck
titán

És ez a bill festett fekete vagy az anyaga már fekete alapból?!

Gorneck#1239

(#336) Hardboy


Hardboy
tag

Srácok... Elég sürgősen kéne válasz....

Billenytűzet + Egér vásárlás előtt állok... Kellene egy ksi segítség

Multimédiacenternek kinevezett PC met, a kanapéről szeretném irányítani egy wireless-es egér és bill.-el. Mit javasoltok mit vegyek? nemérdekel az hogy miket tud az egér meg a bill, csak az alapszolgáltatások menjenek... Magyar billenytűzet legyen, és a gép és az eszközök között lévő, akár 5 métert is átvigyék az eszközök gond nélkül... Mit ajánlotok?
Ja és nemlenne baj ha nettó egy 10 -esből kijönne...

Ezeket nézegettem:
Logitech® Cordless Desktop® EX 110 [link]

A4tech KB(S)-2350ZRP [link]

Kérdés ugye a sarkalatos pont... Átviszi-e valamelyik az 5 métert? Van-e velük valakinek esetleg tapasztalata?

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#337) Thomas-H


Thomas-H
csendes tag

A4tech KB(S)-2350ZRP billenytűzetet + egeret használtam már.

Tapasztalatok:
- hatótávolság kb. 2-3 m full akkuval, 5m-t szerintem felejtsd el,
- az alfanumerikus rész fordított V alakja néha bosszantó,
- a kurzor körüli billentyűelrendezés eleinte kifejezetten kellemetlen :O ,
- a multimédiagombok néha beragadnak,
- az egér görgője se a legjobb.

Tehát NEM ajánlom. :DDD

(#338) Thomas-H


Thomas-H
csendes tag

Egyébként ha a gép media center funkciót lát el, akkor inkább szerezz be egy távirányítót.

(#339) Hardboy válasza Thomas-H (#338) üzenetére


Hardboy
tag

Köszi a választ... Hát akkor marad a Logitech, arra egy logitech szervizben azt mondták hogy simán múködik egy nagyobbacska szobában. Nagyon remélem hogy így is van.....

Táviráűnyító meg persze hogy lesz a mediacenterhez... de a billentyűzet is jóljönne...

Ezer hála...

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#340) cousin333 válasza Gorneck (#335) üzenetére


cousin333
addikt

???
Gyárilag fekete.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#341) CH4R1ie


CH4R1ie
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan billentyűzet kellene, ami:
- vezetékes
- hagyományos (nem notebook) magyar kiosztású
- halk
- vannak rajta multimédiás billentyűk
- occsó :D
- esetleg lapos
- esetleg Fekete
- esetleg USB-s

Ezeknek az elvárásoknak megfelet volna a Logitech Internet Navigator SE/Enterprise, de sajnos már 5 hónapja nem gyártják, az Elite-ből meg nincs magyar kiosztású még. :O
Jelenleg nézegettem a Genius KB-16e-t és a KB-21e-t. Ezeken a billentyűzeteken hány billentyűt lehet egyszerre nyomni? Mennyire kompatibilisek WinAMP-pal?
Valakinek van valami javaslata még más billentyűzetre?

(#342) tusi74 válasza CH4R1ie (#341) üzenetére


tusi74
őstag

Most mondanám, hogy vegyél Microsoft Comfort Curve Keyboard 2000-et. MIndennek megfelel, amit leírtál, csak nem magyar kiosztású.
[kép]

Csak én még itthon nem láttam, az enyém is Bécsből van, német kiosztású. Eszméleteln jóóóóóóóóóóó.

[Szerkesztve]

(#343) Integra válasza tusi74 (#342) üzenetére


Integra
titán

ms hardvert a gericom-nál lehet rendelni
sajnos én is angol nyelvűt vagyok kénytelen rendelni, mert nem készítenek belőle magyar kiosztásút
viszont a 10 ujjas gépeléshez egyszerűen nem létezik jobb klavi.
csak azt nem tudom, hogy az í betűt hogy fogom megszokni..
max eladom egy angol csókának majd ha nem jön be
amúgy pedig nem értem miért nem reklámozzák, nagyon jók az ms hardverek, ha valakinek a felhasználás, a gépelési minőségérzet és határozottság a fontos, nem a csicsa meg a tök felesleges gombok, klaviban simán bevernek bármit.
még talán a digital klavik ilyen profik gépelésre, de kényelemben nem tudják felvenni a versenyt a naturallal

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#344) CH4R1ie válasza tusi74 (#342) üzenetére


CH4R1ie
csendes tag

Tényleg jól néz ki, meg minden, de én sem tudnák hozzászokni a hosszú í-hez, nem értem, hogy miért kellett megszüntetniuk azt a Logitech billt. Nevetséges, hogy ilyen szánalmas design 5letekkel jönnek a designerek, és nem a billentyűzet használhatóságát nézik. Miért nem képesek felfogni, hogy jó a kiosztás úgy ahogy van? Ez a vezetéknélküli mánia is mekkora hülyeség. Az irodában nem valószínű, hogy az alkalmazott az ölébe veszi a billentyűzetet, miközben a lábát az asztalra teszi és közben pizzát zabál, az egérrel meg a falon mozgatja a kurzort. Vagy legalábbis kirúgnák. Szerintem teljesen fölösleges. Vagy ha máshol akarja használni a billentyűzetet, akkor úgyis át kell tennie a kijelzőt... de akkor már praktikusabb, ha egy notebookot vesz.

(#345) DelArco válasza CH4R1ie (#341) üzenetére


DelArco
aktív tag

Üdv!

Asszem itt a te mebered akarommondani nillentyűzeted:
[link]
A Genius slimstar szerintem egész jó billentyűzet nekem is ilyen van.
Bár az 5K-s ár nemtom mennyire számít olcsónak de szerintem bőven megfizethető.

Youth hides the key to salvation

(#346) CH4R1ie válasza DelArco (#345) üzenetére


CH4R1ie
csendes tag

Igen, ezen is gondolkodtam, hogy nincs hozzá csatlakoztatható csuklótámasz. Valaki nem tudja, hogy külön mennyibe kerül egy?

(#347) Integra válasza CH4R1ie (#344) üzenetére


Integra
titán

ettől parázok én is, hogy nem lesz gomb bal alul az í-nek...
akkor inkább veszek egy régi fehér első szériás naturalt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#348) CH4R1ie válasza Integra (#347) üzenetére


CH4R1ie
csendes tag

Az í valószínűleg a lapos enter felett lesz az backslash helyén, szal közel a többi ékezetes betűhöz. Csak az a szar a magyar billentyűzetekkel, hogy szinte mindegyiken máshol vannak az ékezetek, így képtelenség betanulni őket, ha az ember mindig más gép előtt ül, kivéve ha viszi magával a billentyűzetét és engedélyezve van új hardverek telepítése (pl. haver nem tudtha használni a pendrive-ját az xp-s gépeken a sulinkban).
Szóval beindult a gépezet, Genius SlimStar USB-t veszek, a Digital Extremnél megrendeltem, holnap megyek is érte :)

(#349) Henker2


Henker2
addikt

Hy! Mit szóltok a zBoard-hoz? Nagyon sirály kis billentyűzet!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#350) CH4R1ie válasza Henker2 (#349) üzenetére


CH4R1ie
csendes tag

LOL, ekkora kreténséget még nem láttam. Mi volt a termék eredeti neve? n00board? Én elmondom neked, hogy semmi értelme. Játék közben úgysem a billentyűzetet fogod nézni (így nincs értelme a sok csicsának), vagy ha mégis, akkor a Mario-t javasolom inkább. Sőt, minek neked PC? Válsd inkább le egy Nintendo Gamecube-ra. Ezt azoknak találták ki, akik alapbillentyűkiosztással játszanak, mert nem tudnják, hogy a beállításokban át lehet konfigolni a dolgokat. Szóval ez a termék erősek korhatáros, én kb olyan 12 évre saccolnám a felső korhatárt. Tudod mi itt billentyűzetekről beszélgetünk, nem kontrollerekről, szal a kommented erősen offtopic. Nevetséges, hogy egy ilyen játékszerért elkérnek 12k-t és még 6k-t minden egyes kiosztásért. Ha tehetitek, ne támogassátok ezeket az alakokat avval, hogy megveszitek ezt a terméket, mert nem érdemlik meg.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.