Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Integra válasza Füleske (#1694) üzenetére


Integra
titán

megmondom őszintén, én abban se vagyok biztos, hogy az ms hungary tud erről. bár szerintem leszarják az egészet.
ahogy azt sem értem, hogy ha létezik német klavi, ami egyezik a magyarral, akkor mi ez a szarrágás, hogy nem ott szitáznak magyarra klavikat és adják el. amiből következik, hogy ott a desktop 7000, akkor már miért nem lehet azt eladni magyarul..
ez nagyon gáz

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1702) Integra válasza BigBear (#1693) üzenetére


Integra
titán

nos, itt kicsit más a stat.
több mint ezer ilyen klavit vernek a cégben, van is rossz belőle bőven.
nem nagyon tudok mondani bárkit aki el lenne ragadtatva ezektől a klaviktól.
van aki vállat von, hogy neki mindegy, a többi meg inkább a száját húzza.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1703) LordVader80


LordVader80
senior tag

Sziasztok!
Keresek wireless billentyűzetet, lehetőleg fekete/sötét összhatásút, lehet rádiós/bluetooth-os, de csak billentyű kell, desktopok/egerek nem érdekelnek.
Fontos még, hogy olyat szeretnék, aminél a kurzorbillenytűk fölötti gombok (del, ins és társaik) megszokott elrendezésben 2 sorban 3-3 eloszlásban található.

Az a gondom, hogy nem tudom, egyáltalán létezik-e így önállóan ilyen billentyűzet? Hiába guglizok, egyszerűen nem találok :W

May The Force Be With You!

(#1704) djtoomi


djtoomi
addikt

Sziasztok!
Billentyűzetet akarok venni, eljött az idő a cserére.
De 3 közül nem tudok dönteni. :B

Elöször is lenne ez 5k-ért: [link]
Egér is van hozzá, de az úgy is félre lessz téve mindenképpen, mostani G5-ömet semmire nem cserélem el.Ami jó benne, az ára, és tetszik az egész. :B
A másik ez lenne: [link]
Az ára még jobb, egér nincs hozzá szerencsére, de van egy-két programozható gombja, de nagyon elszúrták a nyilakat, shiftet, entert stb-t. :(
A harmadik emg a legdrágább lenne, ezt 15k-ért tudnám emgvenni újonnan: [link]
Ez rohadt profi dolog, nagyon jó egere is van, a kijelző is jó, csuklótámasza is van, egyszerűen ez már télelg minőségi.A kérds az, hogy megéri-e a kereken 3-szoros árát? :F :B

Közben eszembe jutott e 4.: [link]
Ez lenne talán az igazi, mert nem is olyan drága, kényelmes is számomra, és szép is. :F :B

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1705) Füleske válasza LordVader80 (#1703) üzenetére


Füleske
addikt

Jól látod , egér nélkül nem igazán létezik ilyen.

(#1706) LordVader80 válasza Füleske (#1705) üzenetére


LordVader80
senior tag

Ezt a kiba..ást :((( ez árukapcsolás gyakorlatilag :C

May The Force Be With You!

(#1707) mindfreak válasza djtoomi (#1704) üzenetére


mindfreak
őstag

Én a Logitech Wave-t venném, múltkor volt szeremcsém kipróbálni, és nekem nagyon bejött. Kényelmes, jól néz ki és nagyon puhák a gombjai is. Mellesleg magyar kiosztású is van, és manapság nem sok ilyen billt kapsz már. :)

(#1708) djtoomi válasza mindfreak (#1707) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem érdekel hogy milyen kiosztású, szvsz az csak azoknak fontos, akik még nézik a billentyűzetet gépelés közben. Szóval az hidegen hagy.
De viszont a ph tesztben meg arról volt szó a wave játékszer az mx3200-hoz képest.
Az mx3200 különösen ajánlott lett, míg a wave csak tetszett. :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1709) mindfreak válasza djtoomi (#1708) üzenetére


mindfreak
őstag

De hogyha nem érdekel mások véleménye akkor minek írsz egyáltalán ide?! Ha a PH! teszt szerint az MX3200 "különösen ajánlott", akkor miért nem vetted már meg?! Mi akkor a kérdés??? :W

(#1710) djtoomi válasza mindfreak (#1709) üzenetére


djtoomi
addikt

A kérdés aaz, hogy megér-e 5k-t plusszba?
Mert azt az 5k-t jobb helyre is tudnám tenni, ha télleg annyival jobb, akkor erre költöm.
Én is ofgdostam mm-ben az wave-t, de mx3200 nem volt kitéve.
Wave nagyon jó volt, de az vezetékes lenne.... :DDD

A végén az marad mint eddig mindig, emgveszem a legolcsóbb jó kinézetű szutykot: [link] :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1711) mindfreak válasza djtoomi (#1710) üzenetére


mindfreak
őstag

Az ilyen laptopbilleken nagyon nehéz ám gépelni. Nekem Logitech Ultra Flat volt, de nem bírtam megszokni, minden máshol van rajta. El is adtam pár hét után. :U

Valaki a vezetékest szereti, valaki nem. 5K szvsz nem nagy pénz a vezeték nélküli szabadságért.

(#1712) djtoomi válasza mindfreak (#1711) üzenetére


djtoomi
addikt

Pláne hogy egy egeret, és egy sokkal jobb minőséget is kapok mellé.
Úgy érzem emgvan a válaszottam, és MX3200 lessz, amint kapható. :B

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1713) mindfreak válasza djtoomi (#1712) üzenetére


mindfreak
őstag

Örülök, hogy sikerült dönteni. :D Azért a G5-öt nem cserélném el arra, amit ehhez adnak! :B

(#1714) djtoomi válasza mindfreak (#1713) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem is fogom, írtam legelső hsz-ben, hogy akármilyen egeret adnak, azt a dobozból ki sem veszem, G5 mindenképp emgmarad.
Amúgy azért volt szükség új billre, mert mostani samsung noname, anno 890ft volt, és betűkön már se festék, se semmi, csúszik az egész, már ki van fehéredve, alig érzékeli a gombokat sokszor, szóval egy strapa bill kell(legalább 3-4 évig meglegyen, ez már lassan 4 éves, és még bírja, ennyi hsz után is).
De ugyanakkor még mindig filózok a wave-n, mert ha télelg kényelmesebb, akkor mégiscsak azt kénbe venni, emrt elég sokat írok, és talán jó lenne ha kényelmesebb lenne. :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1715) mindfreak válasza djtoomi (#1714) üzenetére


mindfreak
őstag

Elvileg ergonómikusabb a kialakítása, de a tesztek szerint amit olvastam inkább kényelmetlen. Szerintem ez szubjektív, kinek mi áll kézre. MS Ergo 4000?

[ Szerkesztve ]

(#1716) LordVader80 válasza djtoomi (#1704) üzenetére


LordVader80
senior tag

Az első linkeden levő bill-t (Genius Twintouch 750e Laser) hol lehet egyéb helyen megvenni?
Gugliztam, de nem találok boltot :(

May The Force Be With You!

(#1717) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Lehet kapni Magyarországon valahol Genius ErgoMedia R800?

(#1718) djtoomi válasza LordVader80 (#1716) üzenetére


djtoomi
addikt

Sehol, én is sokat ekrestem, emrt genius oldala alpján szimpatikus volt,. de csak a ph-n találtam rá. :DDD A másodikat úgyszintén. :K

#1715: Na MS terméket mégegyet a házba nem hozok, elég a winfosa nekem.... :DDD Amúgy mikor láttam wavet mm-ben, ez is ott volt, minsőégileg ég és föld, még a wavehez képest is, enmhogy a mx3200-hoz.... :DDD Olyan kopogós műanyag az egész, nyiszognak a gombok, hangos, nehézkes a nyomkodása, szvsz fos. :(

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1719) LordVader80 válasza djtoomi (#1718) üzenetére


LordVader80
senior tag

a fene vigye el, ez nem jó hír :(

May The Force Be With You!

(#1720) djtoomi válasza djtoomi (#1718) üzenetére


djtoomi
addikt

Végül emgvettem MX3200-at, 16-ért.
Nagyon pöpec, imádom. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1721) Myers


Myers
senior tag

Üdv!

2-4000 Ft-os kategóriában van valami jó billentyűzet, vagy menjek be bármelyik boltba, és vegyem meg akármelyiket?

Ilyen kéne:
magyar,
vezetékes, usb mindenképp, de ha van rajta ps2 is az + pont
enter 2 egység magas ("igazi" L alakúról már nem is álmodok :( )
a nyilak mellett ne legyen mindenféle hülye billenytű berakva
és amúgy minden billenytű legyen a szokásos helyén :)
nem baj ha van rajta extra billenyű, csak ne zavarja a szokásos elrendezést.

http://www.muszaj.hu/

(#1722) Kevo


Kevo
tag

Hali!

Nálam már megfordult vagy fél-tucat billentyűzet, az alap 600Ft-ostól kezdve a Tarantuláig (egy barátom révén kölcsibe) minden. FPS-sel szoktam játszani főleg, ha időm engedi, ill stratégiával, de ami a lényeg: nekem eddig a Genius Slimstar 110 jött be legjobban, most is ezt használom, hihetetlen, ,pedig egy alig több, mint 1000Ft-os billentyűzetről beszélünk. Ha nem kell semmi extra, csak halk legyen, kényelmes és időtálló, akkor tökéletes választás :K

Remélem segítettem a döntésben.

Üdv

Kevo

(#1723) Myers válasza Kevo (#1722) üzenetére


Myers
senior tag

Hol találok ilyet? Az extremedigital.hu-n láttam egy Slimstar 100-at, amire azt írták, hogy magyar, de a képen egy angol bill-t látok. :F

http://www.muszaj.hu/

(#1724) Kevo válasza Myers (#1723) üzenetére


Kevo
tag

Van sok helyen, googliba beírva kidob pár boltot, de ritka, ez tény. Ha pécsi lennél lenne ötletem. Amúgy slimstar 100 is nagyon jó bill, és nálunk csak magyar van, nincs ok aggodalomra ;)

Üdv

Kevo

(#1725) Myers válasza Kevo (#1724) üzenetére


Myers
senior tag

Ok, mindenképp számításba veszem. :)

Egyébként az olyan billentyűzetek amik ps2/usb-sek azokhoz átalakítót adnak, vagy 2 drót van a billenytűzethez?

http://www.muszaj.hu/

(#1726) Myers válasza Kevo (#1724) üzenetére


Myers
senior tag

Azt hiszem mégsem lesz jó. :( Megnéztem képen. A nyilak, és az insert, del, stb... elrendezése nem tetszik.

Viszont a slimstar 100-as, az első látásra olyan ami nekem kell. :)

http://www.muszaj.hu/

(#1727) shteer válasza Myers (#1725) üzenetére


shteer
titán

átalakítót ;)

..szerintem jónak tűnik

(#1728) mindfreak


mindfreak
őstag

Íme egy teszt, hátha valaki kiváncsi rá. :)

[link]

(#1729) shteer válasza mindfreak (#1728) üzenetére


shteer
titán

apple nincs benne, el se olvasom ;]

..szerintem jónak tűnik

(#1730) mindfreak válasza shteer (#1729) üzenetére


mindfreak
őstag

A Pro Razer kifejezetten Mac gépekhez készült. Ne mond, hogy neked még nincs olyan? :D

(#1731) Hold válasza mindfreak (#1728) üzenetére


Hold
őstag

Köszi ez hasznos teszt

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#1732) shteer válasza mindfreak (#1730) üzenetére


shteer
titán

de nincs ám, viszont van apple wired amihez most kell egy razer pro v1.6 :D

tudod, a vizuális komfortérzet miatt :DD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#1733) Jhonny06 válasza shteer (#1732) üzenetére


Jhonny06
veterán

Akkor már inkább Razer Lachesis. :K

(#1734) mindfreak válasza Jhonny06 (#1733) üzenetére


mindfreak
őstag

De neki fehéregér kell. :D

(#1735) shteer válasza Jhonny06 (#1733) üzenetére


shteer
titán

megtapiztam, nem tetszik, jóval drágább. és így van, fehéregér kell :D

..szerintem jónak tűnik

(#1736) dui


dui
aktív tag

valaki tud nekem ajánlani olcsón, de minőségi slim fekete bill.-t? olyan 2-3.000Ft a max amit rászánok. püben várom az ajánlatokat
köszönöm
Üdv

(#1737) shteer válasza dui (#1736) üzenetére


shteer
titán

genius slimstar 100, 110?

keress egy boltot ahol meg lehet tapogatni, úgy az igazi ;)

..szerintem jónak tűnik

(#1738) mindfreak válasza dui (#1736) üzenetére


mindfreak
őstag

Kicsivel drágább, de minőségibb a Logitech Ultra Flat. Nekem volt olyan, aki szereti a slim billeket, az ezt tuti szeretni fogja.

(#1739) #72042496 válasza mindfreak (#1738) üzenetére


#72042496
törölt tag

Slim billentyűzeteknél érdemes lehet megnézni a Fujitsu-Siemens-eket is.

A napokban rendeltem egy fekete LX850 szettet, mert meguntam a Logitech MX 3200 sok-sok gombját és a SetPoint software-t, amit soha nem használtam úgy igazán. Ha megérkezik, írok majd beszámolót! :)

[ Szerkesztve ]

(#1740) mindfreak válasza #72042496 (#1739) üzenetére


mindfreak
őstag

Ez különösen akkor jó, ha a valaki a hagyományos kiosztáshoz van hozzászokva. :C

Az egér viszont no comment, egy az egyben MX500 majmolás. :U

[ Szerkesztve ]

(#1741) #72042496 válasza mindfreak (#1740) üzenetére


#72042496
törölt tag

Maga a koppintás nem zavar, sőt: egyszer már bevált ez a forma, legalább könnyű lesz megszokni. Remélem, minőségben is rendben lesz a cucc. :)

(#1742) mindfreak válasza #72042496 (#1741) üzenetére


mindfreak
őstag

A billel már találkoztam, azzal semmi baj sincs, de az egérben tuti nem Logitech optika van. :)

(#1743) #72042496 válasza mindfreak (#1742) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az biztos. :) De az igazat megvallva számomra a munkahelyi, kb. 1500 forintos Dell optikai egér is elegendően pontos már. Nem vagyok nagy FPS játékos, néha leülök lőni egyet, ehhez a Fu-Si is biztosan jó lesz. :B

[ Szerkesztve ]

(#1744) shteer válasza mindfreak (#1738) üzenetére


shteer
titán

olyat cseréltem le, viszont aki nem tudja megszokni, hogy jópár bill máshol van és tömött az egész az nagyon utálni fogja - mint én :)

..szerintem jónak tűnik

(#1745) mindfreak válasza shteer (#1744) üzenetére


mindfreak
őstag

Én is pontosan így jártam vele sajnos, mert amúgy nagyon jó kis billi lenne. :) De végül is majdnem minden slimnek ilyen a kiosztása. Hiába ezzel együtt kell élni.

(#1746) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok!

Tud valaki olyan helyet Budapesten, ahol meg tudom fogdosni a G15-öt (rev2-t)?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1747) mindfreak válasza TazLeacher (#1746) üzenetére


mindfreak
őstag

Én még sehol nem láttam az újat. Mindenhol csak a régi van kirakva. Legalábbis is itt vidéken.

(#1748) shteer válasza mindfreak (#1745) üzenetére


shteer
titán

nem olyan biztos az, ennek bejött a kiosztása :)) [link]

..szerintem jónak tűnik

(#1749) TazLeacher válasza mindfreak (#1747) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nagyon tetszik a dizájn, csak azzal a szürke középpel nem vagyok kibékülve, és mielőtt bevásárolok megnézném...most nézegettem a Tarantulát is neten, de nem tudom...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1750) mindfreak válasza TazLeacher (#1749) üzenetére


mindfreak
őstag

Nekem a Razertől csak a Lycosa tetszik. Bár még csak képen láttam, de ott nagyon cool. :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.