Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Buko01


Buko01
tag

Logitech g11 et lehetmagyar kiosztásba venni ??? mer ha igen akor az kell azt venném meg, és akkor végre lezárhatnám etz a fejezetet :R

(#1552) Sdi válasza Buko01 (#1551) üzenetére


Sdi
addikt

Nem :(

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1553) Buko01 válasza Sdi (#1552) üzenetére


Buko01
tag

nem?? :W :W :W :W ?:S:S és amit elöte irtam azzal a billel mi van?

(#1554) whYz válasza Buko01 (#1553) üzenetére


whYz
addikt

revoltec lightboard kapható magyar kiosztással világít meg minden viszont lapos gombok :(
a logi alapbilljei elég jók és jól bírják és jók is kevés extrával olcsón
ha igazi gamer billt akarsz magyar kiosztással akkor az nagyon felejtős sajna :(

(#1555) Buko01 válasza whYz (#1554) üzenetére


Buko01
tag

értem köszi na találtam egyet igaz ne mgamer logitech wave ez ien hullámos izé ez az izé mijen?:D szerintetek mint független vki me ha egy botost kérdezek " oh ez a legjobb , másiknál: ijen bill nincs de ennél van sokka ljobb :D" kb ezeket halanám tehát szereintetek mien? Logitech Wave

(#1556) whYz válasza Buko01 (#1555) üzenetére


whYz
addikt

jó! szerintem nem éri meg az árát de kétségtelenül jó :DD
mondjuk nagy gémerek véleményét még nem hallottam mert nem igazán játékra lett fejlesztve de valszeg gameban is megállja a helyét :))

(#1557) Buko01 válasza whYz (#1556) üzenetére


Buko01
tag

ugyérted a 11 K az sok érte??:S:S :F :(((

[ Szerkesztve ]

(#1558) davide729


davide729
csendes tag

Sziasztok!

Én olyan vezeték nélküli billentyűzetet szeretnék venni, amiben integrált egérkezelés is van, hogy fotelből kényelmesen tudjak gépezni (nem játékról van szó), ne kelljen még egy egérrel is bajlódni, csak a billentyűzet figyel az ölemben! :-)

Nem nagyon találtam sehol egy jó (sőt semmilyen) összefoglalót a témában, hogy egyáltalán milyen termékek vannak a piacon, amik ezt tudják. Ti tudtok ajánlani esetleg valamilyet? Vagy még jobb, ha tudtok olyan helyet a neten, ahol van erről átfogó ismertetés. Ott még nem tartok, hogy mennyit szánok rá, stb. egyelőre szeretném átlátni a lehetőségeket. Az a néhány, amit eddig találtam:

- Logitech diNovo Edge (szimpatikus, de drágának tűnik elsőre)
- Trust Vista Remote Keyboard KB-2950
- Genius LuxeMate810
- Microsoft Entertainment 7000 (na ebben már nem vagyok 100%-ig biztos, hogy tudja ami nekem kell)

Használ esetleg valaki ilyen megoldást? Előre is köszi a tapasztalatokat és a segítséget!

(#1559) whYz válasza Buko01 (#1557) üzenetére


whYz
addikt

jah egy sima multimédiás bill extra dizájnal sztem nem ér ennyit :)
persze ez csak az én véleményem... én mindenképp csak magyar világítós normal billt fogok venni ha lehet majd kapni :))

(#1560) leviske válasza Buko01 (#1550) üzenetére


leviske
veterán

itt is van... :)) bár ez is angol... :F
Viszont itt is körülnézhetnél. :)

(#1561) leviske válasza davide729 (#1558) üzenetére


leviske
veterán

A Logitech diNovo Edge 199$... drágább mint egy ATi Radeon HD3850-es... :F Viszont nem vagyok túl jártas a témában...nem tudok más alternatívákat mondani...az biztos, hogy nincs túl sok ilyen billentyűzet fajta.

Az viszont biztos, hogy a MS E 7000 nem ilyen. :)

(#1562) Rick4 válasza davide729 (#1558) üzenetére


Rick4
félisten

a media marktban van egy mini bill, ott figyel egy egér- joystick, meg gombok, és asszem BT-os a cucc. 15K az ára.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1563) Coolby


Coolby
tag

Hello mindenkinek,

Teljesen halk bittentyuzetet keresek ami alkalmas jatekokhoz is.

Ha valaki tud ilyet kerem irjon.
:))

Probalkoztam a gumibol, vizhatlan celra gyartott billentuzeettel, de sajnos annak eleg mini meretuek a gombjai.

Legjobban egy klasszikus, oriasgombost szeretem. Ha tudsz ilyet ami halk, az lenne a TOKELETES.

Koszi elore is a asegitseget.

Col

(#1564) leviske válasza Coolby (#1563) üzenetére


leviske
veterán

Mi minősül halknak? :F
Ha arra célzol, hogy nyekereg és hangosak a billentyűi mikor leütöd...azt általában minden minőségibb bill. tudja. :F

(#1565) zedok


zedok
senior tag

Hali! Remélem tudtok segiteni.. szeretnék vásárolni uj billentyüzetet és egeret..és mindkettő vezetékes legyen..a kérésem h talán halk legyen és magyar kiosztásu és árban ne haladja meg a 6000Ft-t összesen! előre is köszönöm a választ. :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1566) nyunyu válasza zedok (#1565) üzenetére


nyunyu
félisten

Billzetbol, ha jo a PS/2-es, akkor Logitech Value Keyboard ~2000. (Nem ertem, miert 2500 az Aqua meg Users arlistakon, amikor en tavaly husvetkor vettem anyamnak 1700-ert videken...)
Ha nem jo, akkor Deluxe 250 USB, de ez valamivel dragabb.

Eger mancsmeret, es igenytol fuggoen:
Basic Optical Mouse (2 gomb+gorgo, kicsi, noi/gyerek meret) ~3000
WheelMouse Optical (2 gomb+gorgo, nagyobb) ~3500
IntelliMouse Optical (4 gomb+gorgo) ~4000

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1567) zedok válasza nyunyu (#1566) üzenetére


zedok
senior tag

Köszi a tippet! :) Még annyit h nagy "játékos" is vagyok szóval kissé strapabirónak is kell lennie azt elfelejtettem irni..szóval játékhoz ill. gyors iráshoz, milyet ajánlotok/ajánlassz? ami szintén halk és és magyar. ps2/usb az mind1.
előre is köszi!

szerk: egérre is hasonlo paraméter ;) :)

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1568) nyunyu válasza zedok (#1567) üzenetére


nyunyu
félisten

Halk legyen, strapabiro legyen, jatekra jo legyen, olcso legyen: ezek egymasnak ellentmondo parameterek.

Ennyi penzbol jobbat nem nagyon talalsz, hiszen egy ezeknel jobb, direkt jatekra kihegyezett eger az helybol 8-10-15k. (MX510/518/Razerek)
Egyebkent ezek a Microsoft egerek birjak a low-sense stilushoz szukseges rangatast.
(Maskepp mondjuk nem is lehet veluk jatszani, mivel csak 400dpisek.)
Hasonloan olcso Logitech egerek (S96/U96/BT58) viszont kenyesek az alatetre, meg nem birjak a rangatast, azert nem irtam oket.

Value Keyboardon lehet jol gepelni, bar a Microsoft billzetekhez kepest picit kemenyebb.
Viszont Microsoft billzetbol nem nagyon van magyar, raadasul az OEM billzeteik minosege enyhen szolva csapnivalo. (Alig hasznalt MultiMedia Keyboardomon koptak a gombok feliratai, meg zorgott osszevissza. :O )

De majd jonnek a villamkezu polipok, aztan joool megkopkodik, hogy nem lehet egyszerre 28 gombot lenyomni rajta, inkabb vegyel Reclusat/Tarantulat/G11-et/G15-ot dragaert. :))
(Mondjuk azokbol meg nincs magyar)

Masreszt vermerseklettol is fugg, mennyi penzt erdemes billre kolteni, hiszen ha idegessegedben havonta szetvered (mert mondjuk a tizedik headshotot kapod 5 percen belul), akkor nem hatrany, ha olcson potolhato :))
En mondjuk eddig csak egy billzetet vertem szet, de az is melohelyen volt, ugyanis kedves kollegak kb. harmadszorra csempesztek a kezem ala egy gyari hibas billzetet, amit ketszer mar felhajitottam a szekreny tetejere, hogy meg a latomezomben se legyen.
Na, akkor "veletlenul" kettetort.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1569) nyunyu


nyunyu
félisten

Nemreg keresett valaki kulon numerikus billzetet Excelhez.

Logitech is gyart, raadasul vezeteknelkulit.
Mar csak az a kerdes, hogy egyaltalan Europaban lehet-e kapni :)
Ugyanis Logitech europai weblapjain meg veletlenul sincs kinn.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1570) neophyte79


neophyte79
tag

Hátha megnézi valaki
Ne hari, hogy beraktam... :B

Microsoft Wireless Optical Desktop 4000

[ Szerkesztve ]

(#1571) Buko01 válasza neophyte79 (#1570) üzenetére


Buko01
tag

kösz rendes vagy hogy irtál az hogy nem kecson van nem lenne baj de már megrendeltem a Logitech Wave bill-t :F

[ Szerkesztve ]

(#1572) wwhy válasza nyunyu (#1566) üzenetére


wwhy
veterán

A deluxe 250 usb-nek tényleg van programozható gomja/-i? mert a logi weboldala iylet ír de a képen sehol sem látok extra bill-ket :U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1573) nyunyu válasza wwhy (#1572) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem ugy tunik, hogy hulyen van forditva a magyar weblapjuk.
Amerikain ezt irjak: Full-sized F-row keys enable easy and convenient software overlay placement.
Vagyis az F gombokra lehet mas funkciokat definialni.
(Csak tudnam, hol van az FLock/Fn gomb, ami valt a default F1-F12 es a rajuk definialt funkciok kozott?)

Szvsz vedd ezt egy nem-nek, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1574) zedok


zedok
senior tag

Hello! Na nézelődtem neten és sztem megvan a választás.
De érdekelne a ti véleményetek is ^^ szóval a billentyű(k):

Egy A4Tech X-slim multimédia billentyű (2900Ft)

Vagy

Logitech Value OEM HUN PS2 fekete billentyűzet (1700Ft)

Vagy 2. :)

Deluxe 250 USB (amit nyunyu ajánlott szintén) :) (2000-2500Ft)

Valaki ismeri a Chicony billentyű márkát? És ha igen valami véleményt is tud róla adni esetleg? Mert nem találtam róla szinte semmit :(

Egér:
A4 Tech X680D Glaser optikai egér

Egyelőre ezeket találtam ami sztem megfelelne nékem ;) :) Remélem tudtok segiteni! Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1575) forceberg válasza zedok (#1567) üzenetére


forceberg
veterán

Egér: A4tech X7 széria.!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1576) nyunyu válasza zedok (#1574) üzenetére


nyunyu
félisten

Chicony KB9810 nem tul draga billzet, de hamar szetesik.
Olcso Logitech minden szempontbol jobb nala.

(Most nezem, kolleganak rendes Chicony 9810-e van, nem az 1000Fts, markajelzes nelkuli verzio. Mindenesetre eleg kemeny, meg hangosan kopog.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1577) nyunyu


nyunyu
félisten

4mm vekony, FEKETE, 3m hosszu USB madzagot hol lehet kapni?

Eltort a 2 eves Ergo4000-em kabele, aztan unom mar, hogy akarhanyszor leulok a gepem ele, akkor 10 perc igazgatas utan mukodik csak. :(

Sajnos amit boltokban talaltam vekony 1.8m-eset az tul rovid, mivel a billzet belsejeben el van rejtve 40 centi :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1578) wwhy válasza nyunyu (#1573) üzenetére


wwhy
veterán

Eh :( akkor lehet. hogy Internet 350 lesz vagy Ultra Flat, habár ez utóbbitól kissé idegenkedem, mert nincs köz a nyilak és az enter között.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1579) nyunyu


nyunyu
félisten

O hogyazajoeletbe.
Itthoni tartalekbillzeteim fixen ps2-esek, igy ha siman radugom menet kozben az eddig ps2-ot nem latott gepre, akkor termeszetesen nem muxik, amig ujra nem inditom a gepet. :(
Namarmost mar 47 oraja fut a rossz vinyom archivalasa, elorelathatolag ma sem fog vegezni. :w

Kepernyo-billzet meg nem rulz egerrel. :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1580) nyunyu válasza wwhy (#1578) üzenetére


nyunyu
félisten

Marmint Labtec UltraFlat-ra gondolsz.
Logiteche ugye 2x annyiba kerul, aztan nincsenek rajta media gombok ;]
De legalabb a fenyesen csillogo felulete gyorsabban koszolodik, mint a Labtec matt szurkeje. :))

Multkor irtam egy hosszabb szosszenetet rola, miszerint hosszabb tavu gepelesre nem igazan alkalmasak a vekony billzetek, szoval ha ezekbol kene valasztanom, akkor internet 350.

Na bakker, most mar az alig 2 honapos egerem is kihagy neha :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1581) zedok


zedok
senior tag

hm genius, labtec és 4tech billekből mejiket ajánljátok 4000Ft alatt??előre is köszi :R

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1582) forceberg válasza nyunyu (#1576) üzenetére


forceberg
veterán

De a Chicony KBP0108-as jó!
Kb. 3 éve van meg...
De a másik gépemhez lehet, hogy Internet 350-et veszek.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1583) nyunyu válasza zedok (#1581) üzenetére


nyunyu
félisten

Logitechet.

Oke, hogy a Labtec a leanyvallalata, de gondoskodnak rola, hogy az olcso Labtec rosszabb legyen, mint a valamivel dragabb oem Logitechek.
(Pl. ~1400-ba kerulo Labtec Standard+ iszonyuan kemeny, mig az ~1700-as Logitech Value sokkal puhabb.)
Kiveve persze az UltraFlat, ami eloszor letezett Labtec-kent, aztan kiadak kesobb ugyanazzal a mechanikaval extra gombok nelkul, de csilivili fenyes elolappal Logitech neven is, egybol 2x lett az arcimke ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1584) zedok válasza nyunyu (#1583) üzenetére


zedok
senior tag

Hm oké akk logitech lesz..csak még nemtudom h mejik :) a lényeg h vezetékes és halk legyen :) extra gombok nélkülözhetőek. ^^ jah és 4000Ft alatt legyen na de másik dolog az egér. milyen legyen? márka, tipus?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1585) zedok


zedok
senior tag

ja még valami.. van különbség azon h valami usb-s vagy ps2-s?? ok h a ps2-st ujra kell inditani h müködjön első alkalommal...de ezenfelül??

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1586) nyunyu


nyunyu
félisten

Ps2nek megvan az az elonye, hogy nem latja a driver, hogy konkretan milyen tipusu a billzet/eger, igy pl. hasznalhatod a Microsoft IntelliType/IntelliPoint-ot a Logitech bughalmaza helyett.
USB eseten sajnos ez nem mukodik, mivel nev szrint azonosithato minden eszkoz.

Viszont elobb/utobb el fog tunni a gepekrol a ps2, igy idovel kenytelen leszel lecserelni USBsre.
(Pl. Dell gepeken mar most sincs ps2, vagy Asus egyes draga alaplapjain se)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1587) nyunyu válasza zedok (#1574) üzenetére


nyunyu
félisten

Egér:
A4 Tech X680D Glaser optikai egér

En speciel ruhellem, hogy fognak egy Logitech vagy Microsoft egeret, nagyjabol kiharagjak a formajat baltaval olcso muanyagbol, raknak bele valami elektronikat, aztan eladjak, mint A4Tech.
De az utobbi 2-3 evben a Genius is elkurvult ebbe az iranyba. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1588) zedok válasza nyunyu (#1587) üzenetére


zedok
senior tag

hi! szóval nem ajánlod..akkor egérbe valami egyszerüt de nagyszerüt..ami pl játékokba jól jön és 3000Ft alatt van.. a billből pedig sztem egy logitech deluxe 250 vagy egy black value (a legolcsobb) elsz bár majd még elválik ^^

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1589) nyunyu válasza nyunyu (#1587) üzenetére


nyunyu
félisten

Itt pl. az MX700-at faragtak korbe, de ehhez mar lecsereltek a regi kobaltajukat valami preciziosabb muszerre.
Legalabbis az elso klonjaik ~80% pontossaga boven 95% fole nott.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1590) nyunyu válasza zedok (#1588) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel a klonozouzemek nalam a futottak meg kategoriara sem erdemesek, igy nem ismerem, milyen optika van bennuk.
Akar meg jo is lehet, de attol meg hamisitvany marad.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1591) zedok


zedok
senior tag

hm értem :) ezt az egeret néztem én is jó ár/érték..nekem bejön. nem az a lényeg sztem h koppintás vagy sem hanem h jól menjen nem? és ráadásul "olcsobb megoldás/kivitel" ;)
kinek hogy. közben itt egy név lista+ár a logitech billekről amiket kinéztem:

1.Logitech Classic 200 USB fekete magyar billentyűzet (2590Ft)
2.Logitech DeLuxe 250 OEM fekete billentyűzet (1990Ft)
3.Logitech Internet 350 PS2 fehér magyar billentyűzet (2230Ft)
4.Logitech Value OEM HUN PS2 fekete billentyűzet (1700Ft)

valami jellemzést ha tudnál róluk irni nagyon megköszönném! :R :R :) szép estét!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1592) nyunyu válasza zedok (#1591) üzenetére


nyunyu
félisten

Mechanikailag nincs kulonbseg az egyes olcso Logitechek kozott (halksag, puhasag), csak a forma, meg az esetleges extra gombok szama ter el.

Szemelyesen csak a Value-t ismerem, mert anyamnak az van, semmivel sem rosszabb, mint a melohelyi Deluxe Access volt.

Egyedul a Classic 200-zal nem vagyok kibekulve, mert a felszereltsegehez kepest draga.
Meg nem hinnem, hogy a csillogo fenyes felulet sokaig olyan is marad, pl. ujjlenyomat gyujtemeny.

Szoval vedd azt, amelyik tetszik.

Mar faj a kattintoizuletem, igy mara befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1593) forceberg válasza nyunyu (#1587) üzenetére


forceberg
veterán

Én meg azt útálom, hogy egy vacak műanyag fröccsöntvényt, meg benne kb. ugyanazt a csipet nem 5, hanem 15k-ért mérik...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1594) wwhy válasza nyunyu (#1580) üzenetére


wwhy
veterán

Neem, Logitech UltraFlat És sok-sok gépelésre kellene, a médiagombok nem igazán érdekesek, elég lenne 2-3 programozható gomb.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1595) zedok


zedok
senior tag

napot! az optikai és a lézeres egér között van különbség?? melyik a jobb? ^^

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#1596) pete_21


pete_21
addikt

hi!
ti melyik billentyűzetet ajánlanátok?
A4Tech Office Gamer vagy Genius Slimstar 310?
az utóbbi olyan lapos, mint amilyen a laptop-billentyűzetek? mert én sajnos a laptop billentyűzeteken nem tudok gépelni, túlságosan egymás mellett vannak a gombok.

(#1597) nyunyu válasza wwhy (#1594) üzenetére


nyunyu
félisten

Tokmindegy, hogy a Labtec vagy a 2x annyiba kerulo ugyanolyan Logitech UltraFlatrol van szo, egyik sem alkalmas arra, hogy fel oranal tovabb gepeljen rajta az ember.

Legalabbis nekem minden bajom volt, amikor kollegak lenyultak a Dell gep billzetet, aztan csak a Labtec UltraFlat volt a kornyeken, mint egy szem USBs billzet.
Egy ora mulva mar fajtak az ujjbegyeim.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1598) wwhy válasza nyunyu (#1597) üzenetére


wwhy
veterán

okés; egyelőre a Logi Internet 350-n áll nyerőre:)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1599) nyunyu


nyunyu
félisten

Hurra, vegre nem a kepernyo-billzetrol forumozok. ;]

Mivel megfelelo _fekete_ madzagot nem talaltam fel Pesten, igy a gyarit vagtam szet a feltetelezett toresnel+forrasztottam erenkent ujra ossze.

Viszont sikerult elkevernem valahova a szamologep nyomogombjanak a kulonallo gumiharangjat, igy -1 gyorsgomb :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1600) MichaelSD válasza Buko01 (#1550) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ha már ívelt akkor inkább az MS Ergonomic 4000.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.