Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) S-one válasza S-one (#1390) üzenetére


S-one
csendes tag

Másvalakinek, nem kell? (A4TECH LCD-720)

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#1402) tusi74 válasza S-one (#1401) üzenetére


tusi74
őstag

MIért nem teszed fel itt a PH!-n az apróhirdetéske közé. Ingyen lehet hirdetni. Lehet, olyan is rátalálna, aki ezt a topicot nem, csak az aprókat nézegeti.

(#1403) S-one válasza tusi74 (#1402) üzenetére


S-one
csendes tag

Tudom. Igaz is. Kiment a fejemből. :D Jó hogy szólsz. Kösz! :R

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#1404) nyunyu válasza tusi74 (#1400) üzenetére


nyunyu
félisten

Disznozsirral???

Nem szokott az idovel avasodni?
Ne csodalkozz, ha par honap mulva budos lesz a billzet :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1405) #96302336 válasza tusi74 (#1400) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az szilikonzsír.

(#1406) tusi74 válasza nyunyu (#1404) üzenetére


tusi74
őstag

Úh, az 4 éve volt! Nézd meg a topic dátumát! Azóta azt a billt kimostam, eladtam, azóta már "ezeregy" billem volt. Inkább csak azt nevettem, hogy úgy látszik, nem is csináltam anno akkora marhaságot, ha az öteltem átvették. :DD

(#1407) tusi74 válasza #96302336 (#1405) üzenetére


tusi74
őstag

De eddig ez az első bill, ahol ezt látom. Vagy az új billeknél ez bevett szokás?

(#1408) Atlantis


Atlantis
veterán

Ezzel a billel van valakinek tapasztalata? Valami csendes billt keresek...más javaslat?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1409) tusi74 válasza Atlantis (#1408) üzenetére


tusi74
őstag

Az A4Tech billek nem a minőségükről híresek, de általánosítani sem szabad. Kinézetre nem rossz.

(#1410) Atlantis válasza tusi74 (#1409) üzenetére


Atlantis
veterán

Engem igazából a gombok hangja érdekel.

Munkahelyemen A4tech egeret és billt használok, 4 évesek, az eredeti színük nem is látszik és teljesen jók. Driverük is király, sokkal többre tartom, mint a Logitech-et. Igénytelen darabok.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1411) aneda válasza Atlantis (#1408) üzenetére


aneda
aktív tag

Nekem volt (van) balkezes rádiós A4tech-em (KB(S)-2548RP), kb. 5 évet nyúztam és semmi baja...
Nagyon korrekt cucc, de szerintem sok A4tech-en ránézésre látszódik hogy gagyi.
Most egy Logitech S510-et nyűvök, na az sem rossz! :)
Elég csendes, átmenet a laptop billentyű és a sima között.
Hangra és érzetre laptop, de az gombok útja hoszabb és a végén nem koppan akkorát.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#1412) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Hamarosan lesz új gépem, és úgy döntöttem, hogy lecserélem a 6 éves Genius billentyűzetemet egy szebb / jobb darabra :) A szempontjaim: legyen fekete, halk, és az se hátrány, ha jól néz ki, valamint árban jó lenne 5-6K körül megállni. Korábban néztem világítós billentyűket, de a számomra megfelelő Logitech C15 (ha jól emlékszem ez volt) 15K-s ára horror. Vagyishogy ne az egész bill. világítson, hanem csak a betűk...

Nos, én a Genius Luxmate Scroll-al szemezek erősen. Viszont élőben látva kissé elbizonytalanodtam, mert a billentyű matricái nem néznek ki a legstrapabíróbban...Magyarán attól félek, könnyen lekopnak. (ezen a Geniuson semmi kopás, hiába a masszív használat :) )
A tusi74 által linkelt 330-as Slimstar is bejövős :) Csak azt még sehol nem láttam webes árlistában.

Valakinek volna építő jellegű javaslata? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1413) Eagle16


Eagle16
addikt

Én ezt néztem ki, havernál megnéztem, atomhalk, jól is néz ki, meg nem is kopik. Árban is egész jó. Valaki esetleg tud róla jót, rosszat mondani?

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1414) nyunyu válasza Eagle16 (#1413) üzenetére


nyunyu
félisten

Tartos darab, melohelyen sokaig ezt hasznaltam hurcolaszos szervizbillzetkent, mivel egy rendes billzet allitva nem fert be a hatizsakomba.

Meg kell szokni a tomoritett kiosztasat, amit nekem eleg nehezen ment, nagyon sokaig keresgelhettem a pgup/pgdn, ins/del gombokat.
Viszont multkor valaki lenyulta a nekem szant Dell gep billzetet, es mas USBs billzet hijan kenytelen voltam a Flat Labtecet befogni irodai munkara, na arra alkalmatlan.
Mivel tul rovidek a gombjai, igy sokkal nagyobbat koppan az ember ujja rajta, mint egy rendes billzeten, par oras gepeles utan mindene faj az embernek tole.
Olni tudtam volna, hogy adjak vissza a ronda Dell billzetet...

Ja, arahoz merten gumiharangos a Labtec, nem ollos.
(Logitech cimkes tesoja sem az, ketszer annyiert, de az legalabb kopik/mattul :D )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1415) Eagle16 válasza nyunyu (#1414) üzenetére


Eagle16
addikt

Értem, köszi a véleményt. Én nagy részt csak játszanék vele, néha egy-két hosszabb szöveget is szoktam írogatni, ezért fontos hogy halk legyen. Ennyi pénzért sokkal jobbat nem nagyon találtam. Most egy BenQ akármim van, eszméletlenül strapabíró, de rohadt hangos, és ez este nagyon zavaró, ezért cserélném le erre.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1416) tusi74 válasza nyunyu (#1414) üzenetére


tusi74
őstag

Maximálisan osztom. Mióta visszatértem a normál gumiharangos mezei billenytűzetre, megszűnt az ujjbegyeim szétverése. Nem olyan design-s, nem akad meg rajta az emberek szeme, de überkényelmes.

(#1417) Eagle16 válasza Eagle16 (#1415) üzenetére


Eagle16
addikt

Ez még elég érdekes lehet.
Mindössze 3500Ft, de gyanúsan olcsó, valami hibája, idegesítő problémája biztos van.
Ugyanez feketében.
Ezek viszont garantáltam hangtalanok :D

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1418) Eagle16


Eagle16
addikt

Erről esetleg valami info?
Az ára miatt gondolom nem valami alja billentyűzet. Még beleférne a keretbe, de vajon jó-e? (legfőképp halk-e?)

Csak látom angol kiosztású...keresek magyart.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1419) Eagle16 válasza Eagle16 (#1418) üzenetére


Eagle16
addikt

Na jó, marad a Labtec Ultra Flat, a mostaninál már csak jobb lehet :D

Ha valakinek van valami ötlete még 4-5 ezer forintig esetleg, akkor szóljon nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1420) gergo900


gergo900
csendes tag

Hello mindenki!

Lenne egy kérdésem: van egy MX 1000-es egerem(Logitech) és szeretnék hozzá venni vezeték nélküli billentyűzetet, lehetőleg Logitech-et.Nos mivel, amiket lehet kapni (Alto Cordless, diNovo Edge) számomra sajnos tulságosan is drágák, így egy Cordless Desktop EX 110-re gondoltam.
Ebben van vezeték nélküli egér is de én azt nem szeretném használni, kérdésem pedig a következő: tudnám a kettőt(az MX 1000-et és a billenytűzetet) egyszerre, összeakadás vagy egyéb komplikációk nélkül használni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#1421) Eagle16


Eagle16
addikt

Nos, végülis ő lett a kiválasztott: BenQ X-Touch X800

Olcsóbb is, meg egy lengyel tesztben csupa jókat írtak róla. Remélem beválik, 2-3 hét múlva beszámolok jó választás lett-e :))

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1422) tusi74 válasza Eagle16 (#1421) üzenetére


tusi74
őstag

Azért arról már most is írhatnál, hogy mennyire csendes, mennyire kényelmes stb. Ez a billentyűzet elég régóta forgalomban van, mégis elég keveset olvasok róla magyar fórumokon.

(#1423) Eagle16 válasza tusi74 (#1422) üzenetére


Eagle16
addikt

Most rendeltem meg, de nincs raktáron, még meg kell rendelnie a boltnak :)
Ezért írtam hogy még 2-3 hét, mire véleményt tudok róla mondani (bár lehet hogy akkor nem fogalmaztam elég pontosan, bocsi)
De amint meglesz, ígérem beszámolok róla :)

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1424) nyunyu válasza gergo900 (#1420) üzenetére


nyunyu
félisten

Menni fog, de mivel kulonbozo protokoll szerint kommunikal az MX700/1000, mint a regebbi egerek, igy a desktop vevoje nem jo hozza, ra kell majd dugnod a gepre az MX1000 dokkolojat is.
(Ujabb egerekhez megint masfajta vevo kell, MX Revo nem megy az MX1000 vevojevel)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1425) aneda válasza nyunyu (#1424) üzenetére


aneda
aktív tag

Akkor nekem ezek szerint szimplán mázlim volt az S510/MX600 kombóval! :)

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#1426) nyunyu válasza aneda (#1425) üzenetére


nyunyu
félisten

Logitech altalaban ugyanazt a vevot adja az osszes desktopjahoz, igy a hasonlo koru cuccok keresztbe kompatibilisek egymassal.
Raadasul az S530-ban eleve MX600 van, igy nem csoda, hogy megy az S510-ed vevojevel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1427) gergo900 válasza nyunyu (#1424) üzenetére


gergo900
csendes tag

Persze énis úgy gondoltam, hogy kell hozzá a dokkoló mert anélkül nehezen működik.Engem inkább az érdekelt volna, hogy a billenytűzetnek nem-e lesz vmi nyűgje, hogy nem a saját egerét használom...

(#1428) nyunyu válasza gergo900 (#1427) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem valoszinu, en egy Cordless Desktop Comfort billzetet hasznaltam az MX700 mellett evekig.

Igaz a vezerlopultodban 2 eger lesz, mivel a desktop vevoje, ha USBre van dugva, egerkent is bejelentkezik, akkor is, ha az eger resze nincs hasznalva.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1429) nyunyu válasza nyunyu (#1426) üzenetére


nyunyu
félisten

Desktop EX110 emlekeim szerint meg a regi 27MHz-s radiot hasznalja, mint a CDC, meg CD Optical. (dragabb egerek kozul a Cordless MouseMan Optical volt az utolso ilyen eger, MX700 mar fastRF-et hasznalt, szinten 27MHz-n.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1430) cs_zsolt válasza Eagle16 (#1421) üzenetére


cs_zsolt
csendes tag

Nekem ez a BENQ x-touch van már 2-3 hónapja és eddig kutya bajom nincs vele, kicsit zörgősebb a laptop billenytűknél, de tök jól használható és kellemes. (lejebb méltattam már a cuccot)

Ami nem jön be és még megszokás alatt van, az a funkcióbillenytűk csoportosítása (nem a megszokott 3x4-es csoportban vannak hanem 4x3-asban) De azért ez nem egy nagy probléma....

[ Szerkesztve ]

(#1431) Eagle16 válasza cs_zsolt (#1430) üzenetére


Eagle16
addikt

Akkor úgy néz ki nem vettem *art :)
Amúgy mennyire halkak a billentyűk? Ez nagyon fontos lenne nekem.
Ja, és mégvalami: Nem kopik ugye?
A fehéret rendeltem, mert feketét nem találtam sehol sem a neten, ahol volt is raktáron, annyi volt a postaköltéség, mint maga a billentyűzet :U De így legalább előbb meglesz ha minden igaz, 2-3 nap. Majd lehet csinálok róla a Logoutra cikket :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1432) inkubator


inkubator
tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani valami jó billentyűzetet ami a következőknek fele meg?:
- Dizájnos
- max 11.000 -ft
- vezeték nélküli
- extra gombok, tekerők nem hátrány és háttérvilágítás is lehetne de ezek nem fontosak

Tulajdonképpen lehet éppen vezetékes is de jobb lenne póráz nélkül! :)

Eddig a Logitech wave-et nézegettem de egér nélkül nincs forgalomban zsínór nélküli változatban szerintem. A másik esélyes a Genius R710.
Tapasztalatokat várok az aktívan használóktól a két billentyűzettel kapcsolatban.
Köszi :R

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#1433) nyunyu


nyunyu
félisten

Ergo4000?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1434) Traxx válasza Traxx (#1412) üzenetére


Traxx
őstag

Erre valaki tudna tippet adni? :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1435) gergo900 válasza nyunyu (#1428) üzenetére


gergo900
csendes tag

Ahha, valami ilyesmire gondoltam énis.Csak Logitech oldalán nem találtam semmit, ami erre utalna... (lehet rossz helyen kerestem)
Nagyon szépen köszönöm! :R

(#1436) DeltaPower


DeltaPower
őstag

sziasztok! tippet kérnék vásárlásra, elvárások:
- slim
- fekete vagy fekete-ezüst
- klasszikus kiosztás, nincs összevonva az insert-delete, stb.

jah és nem szánnék rá extrém sok pézt, tehát lehetőleg 10k alatti kellene. slimstar nem játszik, mert most az van, és iszonyat rondán lekopik róla a festék.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1437) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni jelenlegi vezetékes Logitech billentyűzetem szintén Logitech vez. nélkülire. Ezt néztem ki: Cordless Desktop® EX 110 [link]

Az lenne a kérdésem, hogy a 27 MHz-es adatátvitellel hány méter a hatótávolsága. Nekem olyan 3 méterrő kellene irányítanom a gépem.

Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1438) nyunyu válasza Anubis_9 (#1437) üzenetére


nyunyu
félisten

Hivatalosan 3m.
Ezt a regi CDCm nagyjabol be is tartotta, 4m-rol mar nem mukodik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1439) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Enermax
BenQ x530
BenQ x730
Cherry

tud róla valaki hogy ezeket lehet-e magyar kiosztással kapni, és ha igen, hol?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1440) Eagle16


Eagle16
addikt

No megérkezett a BenQ X-Touch :)
Készülget róla egy írás, elöljáróban annyit, hogy eddig nem csalódtam benne :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1441) cs_zsolt válasza Eagle16 (#1431) üzenetére


cs_zsolt
csendes tag

Hát ha már megvan a BENQ, akkor le tudod mérni halk-e vagy sem... :-)

Nekem inkább a gépelési érzés jön be rajta, meg hogy nem lógnak annyira egymásra a betűk, így nehezebb mellé ütni (nem vagyok egy gépelő bajnok)

Kopást eddig nem tapasztaltam (2-3 hónap)

[ Szerkesztve ]

(#1442) tusi74 válasza DeltaPower (#1439) üzenetére


tusi74
őstag

Mivel én nagy Cherry rajongó vagyok, és leveleztem is velük, tudom, hogy pár éve kivonultak a magyar piacra, nem is szándékoznak magyar nyelvű kisaást szitázni. A német Ebay-en 7-8000 Ft-ból kijön szállítással egy igaz made in Germany Cherry.
Nagyon minőségiek. Csak Mo-n nem volt réjuk elég kereslet.

(#1443) nyunyu válasza tusi74 (#1442) üzenetére


nyunyu
félisten

Kereslet talan lett volna, ha nem a Herta arulja, meregdragan...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1444) tusi74 válasza nyunyu (#1443) üzenetére


tusi74
őstag

Na ez az, szerintem is itt volt elbaltázva. A németwek sokkal jobb ár/érték arányban árulják, és viszok mint a cukrot. El lehet olvasni az amazon.de-n, mennyi jó véleményt írnak a Cherry billentyűzetekről.

Az előző hsz.-em meg kevesebb elgépelésekkel:
Mivel én nagy Cherry rajongó vagyok, és leveleztem is velük, tudom, hogy pár éve kivonultak a magyar piacról, nem is szándékoznak magyar nyelvű kiadást szitázni.

[ Szerkesztve ]

(#1445) nyunyu


nyunyu
félisten

Anno en is szemeztem a CyMotion Pro-val, mivel annyira emlekeztetett az elso szamitogepemre (Atari 800XL), de boven 5k folott merte a Herta...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1446) DeltaPower válasza Eagle16 (#1440) üzenetére


DeltaPower
őstag

kíváncsian várom, én is leginkább ezzel szemezgetek. marhára bejön a formája :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#1447) Traxx


Traxx
őstag

Hali!

Az itt felmerülő kérdésemre tudna valaki mondani némi okosat? :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1448) inkubator


inkubator
tag

Valaki tudna mondani valamit arról hogy játékra mennyire megbízhatóak a vezetéknélküli billentyűzetek? És ha nem akkor miért? Mi a külsönbség, mi a probléma?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#1449) Eagle16 válasza DeltaPower (#1446) üzenetére


Eagle16
addikt

Hétvégére kész lesz szerintem.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1450) Eagle16


Eagle16
addikt

Akit esetleg érdekel: BenQ X-Touch 800 logout

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.