Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) cs_zsolt


cs_zsolt
csendes tag

No amit én vettem minap az egy Benq A800B x-touch nevezetű bill.

Semmi cicoma, szokásos beosztás, +5 gomb, fekete, domborodik, kinai....
[link]

Van itt egy teszt is, bár inkább csak a képek miatt jó :DDD
[link]

Ami viszont nekem bejön, az a gépelés rajta, mivel ez nem a szokványos, csak gumiharangos cucc, hanem ki van egészítve a laptopokhoz hasonló ollós tartó bigyókkal.
[link]

Ettől valahogy az egész olyan kellemes érzés, mert a billentyűket igazándiból ezek tartják, a kapcsolást adó gumiharangok meg jóval puhábban és könnyebben járnak. A gombok nem olyan extra laposak mint a laptopokon, de nem is túl magasak. Ellenben jól elkülönülnek, nem úgy mint ezen [Labtec UltraFlat Wireless Desktop] amit eddig használtam és őrületbe kergetett. Nem vagyok egy nagy gépelő de ezen a Labtecen mindig melléütöttem, meg az elosztása is vacak (legalábbis nekem) A mechanikája pedig nem ollós: [link]

A Benq meg valahol a laptop érzés mega normál között van de mindenképp jobb a mű-flat billentyűzeteknél.

Amúgy egy másik fórumon valaki erre esküdött és én is rágerjedtem a Cherry-kre [link] de mire ideér +20-30€, és még véletlenül sem magyar :O

(#1352) szeva000


szeva000
addikt

nem teljesen ideillő,de leírom:)
Nem tudja valaki,hogy egy KB-21e billentyűzeten mivel lehetne konfigurálni a gombokat?A gyári szoftver gyenge nagyon.Valéamikor volt egy progim valami microsoftos billentyűzeté azzal tuti ment,de már nem emlékszem mi lehetett.

(#1353) tusi74 válasza cs_zsolt (#1351) üzenetére


tusi74
őstag

Hihi a HWSW-n, de itt is az egyik én voltam, és most is azon gépelek. Ebay-en ennél jóval olcsóbban ki lehet hozni. Nekem 15 EUR-ért hozta a DPD, 15 körül vettem, tehát olyan 30 EUR volt summa summárum. Tényleg szuper a Cherry, és a német szitázást könnyű megszokni, mert minden billentyű ott van, mint a magyaron, csak más van ráírva.
A Cherry is ilyen ollós.

Viszont a Te BenQ-don mintha az ollók erősebbek lennének. Az én Cherry-mnek olyan semmitmondó ollói vannak.

(#1354) tusi74 válasza szeva000 (#1352) üzenetére


tusi74
őstag

IntelliType volt.

(#1355) szeva000 válasza tusi74 (#1354) üzenetére


szeva000
addikt

köcce!azazzzzz:)

(#1356) nesa


nesa
veterán

Kerdesem ilyen vagy ehez hasonlo (tapi pados is jo) bill hol kaphato??
Es milyen aron dobaljak oket?

(#1357) tusi74 válasza nesa (#1356) üzenetére


tusi74
őstag

Mo-n nem forgalmaznak Cherry-t, a német Ebay, a német online boltok (amazon.de, computeruniverse.net) dugig van velük. A kiosztás német, de ugyanannyi billentyű van rajta, mint a magyaron, csak spéci magyar billentyűkre más van rászitázva, de ha ugyanarra a billentyűre ütsz, mint a magyaron, akkor ugyanazt fogja kiírni. Átlag 20 EUR-ért vesztegetik a Cherry-ket, és kb. ugyanannyiba jön kii a szállítás, tehát olyan 35-40 EUR összköltséggel kell számolni, ami olyan 9-10.000 Ft. Cerébe tényleg profi billentyűt kapsz. Igazi német minőséget.

Régen volt magyar disztributora a Cherry-nek, a Herta, de ma már nincs. Sajna. :(

(#1358) nesa válasza tusi74 (#1357) üzenetére


nesa
veterán

Nem muszaj cherry jo olcsobb verzio is, amugy vettem en mar cherry egeret itthon .

(#1359) tusi74 válasza nesa (#1358) üzenetére


tusi74
őstag

Egeret lehet láttál, billt biztos, hogy nem, max. valami használtat. Én a magával a gyártóval beszéltem, már jó pár éve, és mondták, hogy nem is fognak új magyar disztributor után nézni, és ha megnézed az oldalukon, jó pár éve már nem csinálnak magyar kiosztású billeket. Pedig nagyon jó minőségű cuccok, de ezekszerint nem voltunk nekik elég nagy piac. Viszont ami érdekes, hogy Ausztriában sem nyomatják a Cherry cuccokat, holott az német nyelvterület. Jó pár boltban jártam, nem volt nekik raktáron, mind a netet javasolta,

(#1360) cs_zsolt válasza tusi74 (#1353) üzenetére


cs_zsolt
csendes tag

Hát amikor én néztem az Ebayen nem volt talán csak 1 ilyen, és odaírták hogy szállítás Németo-n belül... :O

Amúgyis ez még jobban menne a hajamhoz [eVolution MARLIN Wireless Laser MultiMedia Desktop]

A Benq X-taccs-nál valóban kicsit vaskosabbak ezek a csuklós izék, ezért is emeli feljebb a billentyűket a laptop billentyűkhöz képes. Volt szerencsém egyszer visszaoperálni tesóm laptopjának az egyik billenyűjét, és azok tényleg kisebb műanyag bigyókból állnak.

Habár egy laptop billenytűzet összeségében mégis igényesebb, strapabíróbb benyomást kelt, a Benq viszont olcsó (3.5k huf) és tényleg jó vele pötyögni. Hogy meddig bírja, az meg kiderül majd.

A FuSi billenyűzet tényleg szép, de sztem ugyanaz a felépítés mint az elődje. Vagyis inkább csak mókusvakítás extra sok pénzért. Különben erre is fény derül, csak akkor kell visszamenni a MM-ba, hamár a sok birka kipöckölte a kitett billenytűzetből a gombokat... :Y

(#1361) cs_zsolt válasza nesa (#1356) üzenetére


cs_zsolt
csendes tag

Ahol melózom ilyeneket kerestünk, de égen-földön nem volt belőle....aztán a németek hoztak magukkal végül....

Vettünk helyette Logitec DiNovo-t is, ami 3x ennyibe került, de ha a cég pénze, mit számít.... :DDD

Az Advantechtől is lehet hasonlót szerezni [link]
persze majdnem DiNovo áron, csak rendelésre.... :P

[ Szerkesztve ]

(#1362) tusi74 válasza cs_zsolt (#1360) üzenetére


tusi74
őstag

Lehet találni olyat, ami Mo-ra szállít. Ez volt az enyém anno, igaz ez a STREAM, mindegyikhez lehet találni eladót. Ez volt az enyém: Tusi74 cherryje az Ebay-ről

A Fusi szinte biztos, hogy ugyanaz a felépítés, mint az előző, ami ugyancsak gagyi volt, ollós kapcsolónak híre-hamva sem volt.

A BenQ-ra viszont én is kíváncso vagyok, mert eddig ennek az ollója a legmeggyőzőbb. Majd időről időre számolj be, hogy milyen állapotban van. Kopik-e stb.

A Marlin is nagyon jó. Nekem a Marlin vezetékes egere van, lézeres, szuper a fogása. Olyan puha, gumiszerű műanyaggal van borítva.

[ Szerkesztve ]

(#1363) tusi74 válasza cs_zsolt (#1360) üzenetére


tusi74
őstag

A FuSi billenyűzet tényleg szép, de sztem ugyanaz a felépítés mint az elődje. Vagyis inkább csak mókusvakítás extra sok pénzért. Különben erre is fény derül, csak akkor kell visszamenni a MM-ba, hamár a sok birka kipöckölte a kitett billenytűzetből a gombokat...

Ha már valaki minőségi ollós billt szeretne, és van rá 7-8000 Ft-ja, akkor vegyen magyar nyelvű Logitech ULTRAX-et raktárról a PcLand-tól. PcLand

Logitech UltraXMedia DT Black HU

Én valami 1500-ért vettem a munkahelyemre ennek az angol verzióját. Nagyon csendes, szinte hangtalan, és a médiagombjai sokkal minőségibbek, mint a FuSi-nak.

[ Szerkesztve ]

(#1364) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Hát előzetes rémisztgetések után most már kijelenthetem:
mégsem lesz magyar kiosztású új fajta G15...:(
Sajnos a marketing osztály leszavazta...
De az angolt bártan ajánlom bárkinek.;)

Harrrr!!!!

(#1365) Cloud válasza tusi74 (#1357) üzenetére


Cloud
tag

Évek óta egy Cherry bill.-t használok, annak idején én is a frankó német minőség miatt vettem meg, és eddig nem volt alkalmam csalódni benne, nagyon a szívemhez nőtt, de most már ideje lenne lecserélni. Sajnálattal hallom, hogy már nem forgalmazza a Herta.:(

Szerintem gondban leszek az új vásárlásánál...:F

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#1366) Cloud


Cloud
tag

Ja és ez lemaradt: 8ezer forint volt 5 évvel ezelőtt.:Y

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#1367) tusi74 válasza Cloud (#1365) üzenetére


tusi74
őstag

Mint írtam nénet online boltokból, német Ebay-en nem nehéz beszerezni. Az meg, hogy nem mindenhol az van rászitázva, mint a magyarra? Nagy ügy! Ugyanannyi billentyűje van, ugyanoda ütve ugyanazt írja ki, mi kell még? Én imádom. Néha megszoktam nézni az MM-ben a billentyűzetfelhozatalt, de pl. a médiagombok közel sem olyan precízek, mint ezen.

(#1368) Cloud válasza tusi74 (#1367) üzenetére


Cloud
tag

roger, checking :))

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#1369) cs_zsolt válasza tusi74 (#1362) üzenetére


cs_zsolt
csendes tag

Egy dolog kiderült a BenQ-n, hogy a fenti funkciógombok nem 3db négyes csoportban vannak, hanem 4db 3-as csoportban. Fel se tűnt amig az F5 helyett az F4-et nem kezdtem el nyomogatni.... :DDD

Amúgy még mindig jó!

Amit észrevettem még hogy zörgősebb egy normál billentyűnél, a gombok némileg lötyögnek. Persze a laptopoknál is így van, de nem ennyire. Sztem nem gond.

(#1370) tusi74 válasza Csepy (#199) üzenetére


tusi74
őstag

Nem kopnak róla a feliratok? Mert egyébként ez valóban minőségi.

(#1371) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Szerintetek egy lapos billel is lehet ugyanonalyon jól jáccani mint egy hagyományossal?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#1372) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Tudom nem ide tartozik de azt szeretném kérdezni ha van két bill-em az egyik USB-s a Másik PS2-es én azt egyszerre tudo mhasználni? táhát mindkettő bevan dugva és egyszer az USB-set használom egyszer meg a PS2-set előre köszönöm válaszokat és elnézést kérek mindenkitől a nem ideillő kérdésért.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#1373) Ndruu válasza lakatosturbo (#1372) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Persze hogy tudod használni. Próbáld csak ki nyugodtan.
Nekem is így van. Van egy PS/2-es és egy USB-s és egyszerre működnek...

Harrrr!!!!

(#1374) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Köszi szépen a választ!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#1375) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Mi a véleményetek erről a A4 Tech KL-7MU bill-ről?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#1376) Egyfejű válasza cs_zsolt (#1369) üzenetére


Egyfejű
tag

Milyen az Enter billentyű, normál (nagy) vagy keskeny ( mint a Shift)? :(

(#1377) tusi74 válasza Cloud (#1365) üzenetére


tusi74
őstag

Van egy féléves eladó Cherrym. Nem érdekel Téged, vagy valakit? :F Frissen porszívozott, nem koszos a bliinetyűk alatt. Cherry Stream_Prohardveres hirdetés

[ Szerkesztve ]

(#1378) Füge007


Füge007
senior tag

Ha valaki jó egér bill párosítást akar akkor Logitech S 510. Én 2 éve nyüstölöm gond nélkül. Nagyon kényelmes, tartós billentyűk, pontos kézreálló optikai egér. Ja és külsőre is igen szemrevaló.

Most cserélem le egy Logitech Desktop Wave-ra, mivel annak már lézes egere van, és még kényelmesebb a bilentyűzete (sokat gépelek) ezért nálam ez fontos szempont.

Füge

(#1379) cs_zsolt válasza Egyfejű (#1376) üzenetére


cs_zsolt
csendes tag

A BENQ-n teljesen normál, nagy méretű enter van.

(#1380) Egyfejű válasza cs_zsolt (#1379) üzenetére


Egyfejű
tag

Kösz, akkor megveszem.

(#1381) Genji


Genji
őstag

Bill-t keresek gondoltam hátha ad vki vmi jó ötletet.. Elképzelés: halk, fekete, zsinóros, ár 10K max. Preferált márka Logitech volt eddig. :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#1382) tusi74


tusi74
őstag

Ha valaki sokat gépel, az szerintem ne vegyen késes, notiszerű billentyűt. Én is a magam kárán tanultam meg. Baromi jól néznek ki, évekig azon voltam, hogy a jó bill késes, meg notiszerű lapos stb. És akkor kaptam egy olyan munkát, ahol nagyon sokat kell gépelni, és a következőt vettem észre. Napi 8-10 óra folyamatos gépelésre alkalmatlanok, még az én általam nagyon preferált Cherry is. Ugyanis annyira rövid a billentyűk útja, hogy folyamatosan az asztalt vered. Nekem már a fájdalom a csuklómig ment. Akkor úgy döntöttem, veszek egy normál, hagyományos billentyűzetet. nem késes, nem lapos, és láss csodát, elmúlt az az érzetem, hogy az asztalt verem. Maradtam a Cherry-nél, mert minőségi kifogásom a STREAM ellen sem volt, csak konstrukciós. Lett egy Cherry Cymotion Expert. Cymotion expert

Itt lehet látni felülről: Cherry Expert

Nincs rajta semmi csili-vili, csak 8 programozható gomb, ami több, mint sok nekem. A Keyman-nal agyon lehet konfigurálni. Ami sokkal érdekesebb, hogy van mélysége, nem is kicsi, a tetejénél 3 cm, az aljánál 2 cm. Tehát van hová menni a billentyűknek, nem az asztalt verem.

(#1383) nyunyu válasza tusi74 (#1382) üzenetére


nyunyu
félisten

Hasonlo velemenyen vagyunk.

Multkor melohelyen egy program magyarra ferditesen dolgoztam.
Aztan egyik nap, mire beertem, valamelyik kollega lenyulta a Dell geprol az altalam korabban nagyon lesajnalt Dell billzetet, igy kenytelen voltam a hatizsakbancipelos Labtec UltraFlat billzetemen dolgozni, mert nem volt masik USB billzet az irodaban. (PS2 meg mutatoban sincs a Dell gepen :O )

Haaaat, estefele mar koveteltem, hogy szolgaltassak vissza a ronda Dell billzetet, mert azon legalabb hosszutavon is lehet gepelni...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1384) tusi74 válasza nyunyu (#1383) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, pedig szószólója voltam anno, hogy milyen jók a késes billek, emlékszem, mikor először bejött a Geniusnak a késese, kielemztük, hogy milyen is a kés benne stb. Aztán majd megvesztünk a Logitech UltraX-ért, Magyarországon nem is lehetett kapni, én is Németből hozattam be, aztán lett 1-2 boltban. Aztán boldog-boldogtalan kijött a lpaos billel. Az lett a sláger. Volt akinek volt benne kés, de pl. a Genius Slimstar-ban nem volt kés, ezért én is mélységesen lesajnáltam. Aztán eltelt pár év, és mit ad isten vettem egy teljesen hagyományos billentyűzetet, normál méretű gombokkal, és élvezem, hogy milyen puha is rajta gépelni. És hogy nem fáj a kezem. Ez valószínűleg előre el volt számomra rendelve, hogy a sznobságból visszatérjek a földre.

(#1385) moonman válasza tusi74 (#1384) üzenetére


moonman
titán

szerintem ez nem sznobság, én amióta megvettem az első notim és rászoktam utálok "normális" billentyűzeten gépelni, egyszerűen ez jön be. sokat gépelek, mégis kényelmesebbnek érzem, a hagyományos desktop billentyűzeten folyon melléütök, vagy nem nyomom le eléggé, egyszóval zavar. most már semmi pénzért nem vennék nem notebook-stílusú billentyűzetet.

(#1386) S-one


S-one
csendes tag

Bocs, rossz helyre jött az üzenetem...

[ Szerkesztve ]

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#1387) S-one


S-one
csendes tag

Beszart a PH!. bocs

[ Szerkesztve ]

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#1388) S-one


S-one
csendes tag

----||---- Télleg, nem tom mi baja van, nem ide akartam írni... :F

[ Szerkesztve ]

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#1389) tusi74 válasza moonman (#1385) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, én is is imádom, a mai napig őket, de mostmár csak gyönyörködni bennük. De már nem cserélném vissza, a puha leütést, a rövid billentyűútra, de természetesen mindenkinek más a kényelmes.

(#1390) S-one válasza Genji (#1381) üzenetére


S-one
csendes tag

Hello. Nekem van egy lapos, halk, fekete billentyűzetem, amitől megszeretnék válni. Nem múltimédiás, még garanciális, a számla is megvan hozzá. 2000Ft ért passzolnám... ;)

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#1391) deMarco


deMarco
tag

Hali! Valaki használt, használ Logitech C. D. Wave bill.-t? Tapasztalatok érdekelnének. Esetleg ha van eladó, az pláne érdekelne.

Miért érzem úgy, hogy rajtam kívül mindenki hülye? Lehet velem van a baj? Ááááááá! Az nem lehet... Én?! Dehogy... vagy mégis?!

(#1392) Turbo B.


Turbo B.
csendes tag

Hali!

Új billentyűzet vásárlását tervezem, de eddig sajnos nem találtam olyat ami ezeknek a feltételeknek eleget tenne:

- USB -s
- teljesen fekete
- magyar kiosztású
- az ins, del stb.. billek 2 sorban és 3 oszlopban helyezkedjenek el
- slim billentyűk
- NEM ergonomikus
- az "í" betű alul bal oldalt, rövid backspace
- egér NEM kell
- műanyag borítású (gumi, stb szóba se jöhet)
- halk
- egyszerre sok gombot lehessen lenyomni (játék miatt)
- olcsó (max 6k Ft)
- NEM kell semmi extra gomb (ha van az se baj)
- csuklótámasz NEM kell

(talán nem maradt ki semmi :D ) Remélem minden érthető. Bármilyen márka szóba jöhet. Remélem valaki tud segíteni, mert már több fórumot is néztem és seholsem találtam ilyet. :(
Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R

say_world pf! ||| say_team pipulj! ||| tell_attacker ktb!

(#1393) Turbo B. válasza Turbo B. (#1392) üzenetére


Turbo B.
csendes tag

A Logitech Deluxe 250 meg is felelne, mert nagyon olcsó, de ha jól tudom akkor NEM USB-s, (javítsatok ki ha tévedek) és a "ű" gomb az ENTER mellett van, tehát kisebb az ENTER gomb és nagyobb a BACKSPACE, ami pont fordítva kellene nekem.
Szóval valami hasonlót keresek, egyenlőre bármilyen márka szóba jöhet.
Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm szépen a lelkes segítségeteket. :R

say_world pf! ||| say_team pipulj! ||| tell_attacker ktb!

(#1394) tusi74 válasza Turbo B. (#1393) üzenetére


tusi74
őstag

Minden Logitech cuccnak, ha kiadják magyar kiosztással normális nagy backspace-e, az ű rendes helyen van. A képek semmit nem jelentenek élöben kellene megnézni.

(#1395) Turbo B. válasza tusi74 (#1394) üzenetére


Turbo B.
csendes tag

Hát igen sok képet láttam ugyanarról a billentyűzetről és nemtudja, hogy mit is higyjen az ember, továbbra is várok hasonló billentyűzeteket.

say_world pf! ||| say_team pipulj! ||| tell_attacker ktb!

(#1396) Genji válasza S-one (#1390) üzenetére


Genji
őstag

Ennél komolyabbat keresek. :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#1397) CséZé


CséZé
őstag

Hi!
Logitech Internet 350-ről van valami vélemény?

(#1398) tusi74


tusi74
őstag

Na hogy egy kicsit feldobjam a topicot, ezekhez mit szóltok?
Genius SlimStar 330
Genius SlimStar 330 képe

Key features:
Multimedia keyboard with touch sensitive panel
15 hot key easy access to Vista function, Multimedia control and Internet, Mail folder
Silent soft low profile key cap provide great tactile feedback
Two high speed USB 2.0 port-->!!!

Vagy a másik:
Genius KB 380, Calculator keyboard with Internet phone
KB 380 képe
Key features:
Office keyboard with calculator and Internet call VOIP functions
One-touch to quick link Internet Free Call Services for Skype
Built in Microphone and Speaker jacks for easy connect the headset

Na ezekről mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#1399) Turbo B. válasza tusi74 (#1398) üzenetére


Turbo B.
csendes tag

Nekem kicsit magasítottnak tűnnek, de összességében jól néznek szvsz.

say_world pf! ||| say_team pipulj! ||| tell_attacker ktb!

(#1400) tusi74


tusi74
őstag

Ha valaki emlékszik még arra a topicra, hogy Megzsíroztam a billentyűzetet, annak mondom, hogy az újonnan vett Cherry Expertem billentyűi meg vannak gyárilag zsírozva!!! Igaz nem disznózsírral, mint ahogy én tettem, hanem minden billentyű vége, ami a foglalatban van, be van kenve olyan NIVEA krém szerűséggel. Hoppá! Ellopták az ötletem. Tény és való, a billen nagyon szuper gépelni, baromi halk és puha a billentyűk könnyen járnak, na de, hogy így megvalósítsák az ötletem! :C

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.