Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) tusi74 válasza Füleske (#550) üzenetére


tusi74
őstag

DE a németnek pontosan ugyanannyi billentyűje van, mint a magyarnak, csak más van rászitázva. Vakon gépelésnél meg észre sem veszed.
M$ billekből általában nincs magyar kiosztás. Nagyon számít az M$ a magyar piacra. :D

[Szerkesztve]

(#552) parandroid válasza Füleske (#550) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mit kell azon megszokni? Ugyanott van az összes gomb. Vakon kell gépelni.

Az UltraX szettet én is néztem, de a kezét csapkodnám légkalapáccsal annak az őrültnek, aki kitalálta, hogy az insert hülyeség, legyen kétszer akkora del gomb.

Ekkora blődség utoljára az volt, hogy a sleep, suspend, meg valami harmadik teljesen használhatatlan gombot tettek az ins, pg up, home helyére, a hatos blokkból így kilences blokk lett, és az alja lejjebb csúszott közvetlenül a kurzor fölé. Brrr.

A mostani billentyűzetem a notin görög szitázású, de US kiosztás (ez a másik, amivel bármikor ki tudok békülni), kedvesemé szlovák vagy cseh szitázású, de ugyanaz, mint a magyar kiosztás. Az előző notim is remarketed volt, azon német billentyűzet volt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#553) tusi74 válasza parandroid (#552) üzenetére


tusi74
őstag

Én az Insertet sosem használom, és még idegesít is, ha véletlenül megnyomom, és átírás üzemmód lép életbe.

(#554) parandroid válasza tusi74 (#553) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Total Commander (és bármilyen kétablakos fájlkezelő) használatánál nélkülözhetetlen (kijelölés). Illetve a céges Lotus Notesban ez a levél olvasottá/olvasatlanná tételéhez használt gomb.

Egyébként akkor tanultam meg kezelni a hatos blokkot, amikor még boldogult legénykoromban NBA Live-ot játszottam. Erről jut eszembe, már tudom, mi volt a harmadik lehetetlen gomb: Turbo. :D Azt szoktam beállítani sprintelésnek. :U

Utána billentyűzetcserénél azt szoktam meg nehezen, hogy nincs.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#555) neduddki válasza tusi74 (#553) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ebbol laccik hogy nem a nc-n nottel fel:- )))
amugy en nagyon kedvelm a natural keybordot /meg mindig meg van/ csak pokoli nagy hejj kel nekije es kicsit hangosa a space mer nagy... az ujabbak haragban vagyok mint mionden ojjan bille ahol barminemu csodat vittek vegbe a 6-os blokkal /akienk ugrott mar par orai munka, ill. visszaallitassal elvacakol egy ksi idot:- ))) az tugya miert/
amugy a noti billekel si ez a bajom... /habar az acer/compal 290 olege a szivemhe znott/
az Atech A bill-je ellemeben egy remalm szamomra, fel ora gepelgetes utan mar faj:- ((( /kijeltem: nem eloitelttel utlem le a bilhez az egerk utan/

udv

neduddki

mod: Robibaba de egyforman jar az agyunk:- )))
Amugy Logi Interneg navigator se-t hasznalok sajat gepen.
Favortiok meg : Genisu KB6X /ha kicsi a hej es puha bil kel:- )))/, Logi Classik es Logi Internet pro

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#556) parandroid válasza neduddki (#555) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez van, őskövületek leszünk, ezekete a billentyűzeteket már a fiataloknak szánják, akiknek az insert már csak útban van [sóhaj].

Egyébként meg neked minél rosszabb egy billentyűzet, annál jobb, ezen a stíluson az is csak javíthat. :D

Amúgy a HP, IBM business class notebookok billentyűzetét szeretnéd, érintetlenül hagyták a hatos blokkot, csak bekerült a jobb felső sarokba. Mondjuk ezen a kis subnotebookon pont nem, itt egy sorban vannak a funkcióbillentyűkkel, néha még most, jópár hónap után is keresgélnem kell, hogy melyik melyik.

Egyébként meg tudja valaki mondani nekem, hogy a scroll lock mire való? Annyira még én sem vagyok öreg, hogy emlékezzek rá.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#557) neduddki válasza parandroid (#556) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

MOricka:- )))

udv

neduddki

p.s. vagy 4-5* indult matr osszefgas hogy vesznek nekme itt ph-n bill-t, de mindiog elakadta:- ((( pegfi meg tuttam volanmutani hogy egy jo ajandek navigator se-vel se gepek jobban:- )))

mod: ekleleben rossz bilel sokkal roszabbukl:- )) meg kulomben is a szent kudetes ne feledd: - )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#558) Integra válasza Füleske (#550) üzenetére


Integra
titán

te attól tudsz vakon gépelni, hogy milyen szitázás van a klavin?
LOL, no comment

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#559) moma válasza parandroid (#556) üzenetére


moma
őstag

scroll lock: [link]

we all deserve a bit of luck.

(#560) parandroid válasza moma (#559) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nahát, pedig alapvetően nem hülyeség, amire kitalálták.

Köszönöm amúgy.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#561) Füleske válasza Integra (#558) üzenetére


Füleske
addikt

Hol írtam hogy vakon gépelek ? :P
LOL , no comment

(#562) parandroid válasza Füleske (#561) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sosem késő megtanulni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#563) DTM


DTM
tag

10k alatt milyen billentyűzetet javasoltok?

Bízzál Istenben, és mentsél rendszeresen!

(#564) canniball


canniball
nagyúr

Létezik-e olyan (lehetőleg magyar kiosztású) cordless billentyűzet, amibe valamilyen módon ''bele van építve'' az egér is? (Lehet hülyeséget kérdezek, de az én fejemben már csak ilyen gondolatok bolyonganak... :D )

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#565) DTM válasza canniball (#564) üzenetére


DTM
tag

Én láttam már néhány hasonlót, de magyart sajna nem! Sok szerencsét hozzá!

Bízzál Istenben, és mentsél rendszeresen!

(#566) canniball válasza DTM (#565) üzenetére


canniball
nagyúr

Nevet (esetleg linket) tudnál adni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#567) DTM válasza canniball (#566) üzenetére


DTM
tag

pontosat nem ,de mintha valamelyik nap láttam volna egy cikket a www.radikalmod.hu -n!
Szerintem nézd meg ott!

Bízzál Istenben, és mentsél rendszeresen!

(#568) tusi74 válasza canniball (#566) üzenetére


tusi74
őstag

Pl. [link]
Ez egy német gyártó. Magyarországon egyáltalán nem forgalmaz. Német kiosztással lehet kapni. A német kiosztás, mint már itt 1000x le lett írva, teljesen megegyezik a magyarral, csak más van rászitázva.

(#569) canniball válasza DTM (#567) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem találom. :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#570) canniball válasza tusi74 (#568) üzenetére


canniball
nagyúr

:R A német kiosztás még csak-csak, ha nem marad más azt át lehet cimkézni. Nagyobb baj, hogy nekem vezeték nélküli kéne ez(ek) pedig nem az(ok). :(
Rákerestem guglival (most hogy már tudtam milyen kifejezésre kell keresni :B ), találtam is jópárat, de persze mindegyik angol kiosztású volt és vagy az USA-ból vagy GB-ből lehetne rendelni (már ha lehet)... :((
Szóval ha van valami ötleted/ötletetek továbbra is várom. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#571) lajo válasza canniball (#570) üzenetére


lajo
senior tag

Vegyél külön egeret. :P

(#572) moma válasza canniball (#570) üzenetére


moma
őstag

Amikor nemrég kerestem német ms natural keyboardokat láttam ilyesmit de már nem tudom hogy hol ;] Mindenesetre google-lel kerestem, de lehet a német amazonon is láttam, már nem tudom. A trükk az egyébként, ha nem beszéled a németet, hogy a google fordító oldalát használva egész jól átkonvertálhatók angolra a német weblapok.

we all deserve a bit of luck.

(#573) tusi74 válasza canniball (#570) üzenetére


tusi74
őstag

Pl. itt:
[link]

(#574) canniball válasza lajo (#571) üzenetére


canniball
nagyúr

Van. Csak a kanapén hanyattdőlve sokkal kényelmesebb lenne egyben, mint hogy külön tologassam az egeret is. :P

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#575) canniball válasza moma (#572) üzenetére


canniball
nagyúr

Végignyálaztam az amazon.de-t, találtam is egy touchpad-os megoldást...majd 150Eur-ért... Na annyit nem ér. Azért köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#576) canniball válasza tusi74 (#573) üzenetére


canniball
nagyúr

:R Ezt is végignéztem, itt már kedvezőbb az árfekvés. :) Ha esetleg tudnál még egy-két ilyen oldalt mutatni azt örömmel venném. :R
És vazz mikor végignéztem az összes bill.-t akkor vettem észre, hogy át lehet lőni angolra is az oldalt... :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#577) tusi74 válasza canniball (#576) üzenetére


tusi74
őstag

''És vazz mikor végignéztem az összes bill.-t akkor vettem észre, hogy át lehet lőni angolra is az oldalt...''

Jobb később. mint soha. :)

(#578) moma válasza canniball (#576) üzenetére


moma
őstag

Ha valahol nem lehetne átrakni angolra, ez tényleg nagyon jó: [link]
Szerk: na jó a nagyon jó az azért erős tulzás, de egy vásárlás erejéig talán jó lehet.


[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#579) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv mindenkinek!!

Ismer valaki olyan billentyűzetet, amibe egér van építve (hanyattegér)??
(ha vezeték nélküli az nagy előny)

Én láttam egyet Gigabyte-éknál, de azt egy HTPC-hez adják...

Ilyesmire gondoltam:
[kép]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#580) tusi74 válasza TESCO-Zsömle (#579) üzenetére


tusi74
őstag

Pl. Itt egy link: [link]

(#581) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Valami olyan kéne, amit MO-n is kapni lehet...


Ja, és az se baj, ha görgő helyett touchpad van rajta... és ha lehet wireless legyen...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#582) canniball válasza TESCO-Zsömle (#579) üzenetére


canniball
nagyúr

''Én láttam egyet...''
És ez itthon is kapható? Tudnál adni egy linket?

Egyébként ha visszaolvasol én is ilyet kerestem/keresek. ''Magyar érintettségűt'' nem tudtak ajánlani a segítőkész kollégák :R , de azt mondják a német és a magyar kiosztás megegyezik; segítségükkel találtam német kiosztású touchpados és trackballos kivitelt is. Sajna külföldről rendelhetőek, ha így is érdekel jövő héten adok linket (elmentettem, de most nem otthon vagyok).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#583) canniball válasza moma (#578) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönöm, biztosan lesz alkalom mikor elő fogom venni. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#584) nyunyu válasza neduddki (#555) üzenetére


nyunyu
félisten

''amugy en nagyon kedvelm a natural keybordot /meg mindig meg van/ csak pokoli nagy hejj kel nekije es kicsit hangosa a space mer nagy...''
Natural Ergonomic Keyboard 4000-en gyarilag rosszul van a helyere illesztve a szokoz, azert zorog, illetve egyaltalan nem veszi be, ha a jobb szelet nyomod.

Pattintsd ki a helyerol, akaszd be a fulekbe az U alaku femet, es ugy rakd a helyere a gombot.
Utana mar csendesen siklik, akkor is, ha a jobb veget utod.

''az ujabbak haragban vagyok mint mionden ojjan bille ahol barminemu csodat vittek vegbe a 6-os blokkal /akienk ugrott mar par orai munka, ill. visszaallitassal elvacakol egy ksi idot:- ))) az tugya miert/''
Natural 4000-en rendes kiosztasu hatos blokk van, szoval Shift+Ins helyett nem fogsz Shift+Del-t nyomni :D

Egyebkent meg lassan hulyet kapok a hagyomanyos billzetektol, most melo helyen minden bajom volt a kollega gepevel, mert kemeny a noname bill, es allandoan mellenyultam rajta.
Masik gepen levo Logitech egy fokkal jobb, viszont a csuklom faj tole par ora gepeles utan, mert parhuzamosan kell tartani.
Sajat penzbol meg nem akarok Natural 4000-et venni az irodaba, illetve otthonit meg nem hozom be, mert meg elrontanak/lenyulnak a kollegak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#585) tusi74


tusi74
őstag

Akinek nincs tizenezre Cordless Media UltraX-re egész jó alternatívát találtam a Tesco melletti MediaMarktban:
Labtec Ultra-Flat Wireless Desktop
[link]
Kipróbáltam, késesnek néz ki, bár hangosabb, mint a Logitech Cordless UltraX-e.

(#586) Gabás


Gabás
addikt

valaki nem tud / szerezni / Natural 4000-rest német kiosztásban? már jó néhány hónapja nézelődök, de nulla öröm, mostanában meg messze van az az Ausztria...

(#587) Füleske válasza tusi74 (#585) üzenetére


Füleske
addikt

Most nyomtam végig pár Labtec - et meg még egy halom slim/cordless bill-t de nekem eddig egyik se tetszik. Valahogy a slimeket nehezebb lenyomni mint a hagyományost. Péntekre ígérték errefele a Logi ultrax - et (magyar) , azt még megvárom , azt írtad az jobb.

(#588) moma válasza Gabás (#586) üzenetére


moma
őstag

Lásd: [link]
Pont ma hívtak, hogy itt is van, de sajna valószínüleg csak csütörtökön tudok arra menni.

we all deserve a bit of luck.

(#589) tusi74 válasza Füleske (#587) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem meg már a nem slim a furcsa. Ezekben a slimekben az a tök jó, hogy nagyon rövidek a billentyűutak.

(#590) Gabás válasza moma (#588) üzenetére


Gabás
addikt

áá, őket is próbáltam, de azt írták vissza, hogy már nem gyártanak olyat :F, és ajánlottak egy gagyit

(#591) moma válasza Gabás (#590) üzenetére


moma
őstag

Háát nem nagyon értelek... Mégegyszer: az ms ha a partnereik megrendelik akkor behozzák. A linkelt cég - akiket csak ajánlani tudok - nekem rendelt is egyet és most már azon is gépelek. De van még egy csomó más MS partner is nyilván. Vagy rendelj egyet a weben és kész...

we all deserve a bit of luck.

(#592) Gabás válasza moma (#591) üzenetére


Gabás
addikt

egen, én is így képzeltem. Rendeltem egyet, erre visszaírtak, hogy ilyen (már) nincs, vegyek inkább egy másikat :((( pedig egy kicsit nyugatabbra van bőviben.

ha pedig ausztriából/németo-ból rendleme, a szállítási költség kb ugyanannyi, mint amennyibe a billenytűzet kerül, ami, ha belegondolok, nagyon bosszant.

(#593) moma


moma
őstag

Nos néhány benyomás az első nap után:
- Hihetetlen jól néz ki, olyan fututisztikus, ahogy görbül mindenfelé. Az egyébént valahogy nem is tudatosodott bennem, hogy domború is a dolog, így eléggé meglepett. Először csak néztem, hogy most akkor ehhez, hogy is kéne hozzányúlni :DDD
- Nekem elég keménynek tűnik a space és nem tudom befog-e ez kopni vagy ez is felkerül a megszokandó dolgok hosszú listájára.
- Csalódtan még a középső zoom csúszkában. Azt hittem lehet majd pótgörgőként használni, de nem. Így viszont totál haszontalannak tűnik. (egyéként a görgetést azt nem lehet valahogy hozzárendelni gombokhoz?)
- Csuklótámasz: eddig nem használtam, jobban szeretem, ha szabadon mozgathatom a kézfejem is, nem csak az ujjaimat nyújtogatom a távoli gombokhoz, de ezt lehet megfogom szeretni, nagyon jó ez az enyhén puha bőrhatású felület ;] (ti hogy gépeltek egyébként mennyire van letámasztva a csulótok? És az ujjaitokat a levegőben tartjátol vagy épphogy rajta a gombokon középső állásban?)
- Multimédia gombok: nekem eddig nem volt olyan billentyűzetem amin lettek volna, de láttam hogy sokan siránkoznak miattuk, nos nekem ezzel szemben tetszenek. A hangerő szabályzó ikontól már meg is szabadultam jobb alulról. De a többiek is jónak tűnnek szerintem fogom őket használni.(Integra: te miket raktál az öt szabadon programozhatóra?)
- a billentyűzet alátámjasztó valami: na ettől jó magas lesz az eleje. Először levettem róla, de most visszatettem és kezd tetszeni. (Integra: te hogy csinálod? Használod az első vagy a hátsó támaszt?)
- osztottság: furcsa mód, sokkaé kevésbé szokatlan mint az, hogy megvan döntve minden irényba a billentyűzet.
- hangerő: hát az elején nagyon furcsa volt, hogy nincs az a nagy kopácsoló hang mint az eddigi fapados billentyűzeteimenm de ehhez nem lesz nehéz hozzászokni :DD

Na hirtelen ennyi majd még később ha már túlvagyumk a fájdalmas összeszokási időszakon majd még lehet bolytatom a tapasztalatok megosztását.

Két kérés a végére:
tusi: említetted korábbanm hogy van beszkennelt magyar billentyűzeted, feltöltenéd valahova a képet. AZt hiszem lenyúlom az emlékeztető ötleted ;]
Integra: a billentyűzet alján van egy elég hosszú warningos dolog németül amit nem értek. Van benne valami esetleg fontos?
Ja és köszi mindkettőtöknek a választási folyamat alatti részletes tanácsadást :R

we all deserve a bit of luck.

(#594) moma


moma
őstag

Ja és az egyik legfontosabbat meg kihagytam: Az hogy német az szinte egyáltalán nem zavar. Azért a szinte, mert egy-egy spec karaktert néha keresgélnem kell, de legalább így előbb-utóbb kénytelen leszek azokat is megtanulni(addig meg tusi módszere segít majd ;)).

we all deserve a bit of luck.

(#595) Integra válasza moma (#593) üzenetére


Integra
titán

grat a klavihoz:)
szóval amire használom: gépelés, másra nem
nem használom a my favourites gombot, sem a csúszkát, sem az 5 programozatót fent.
de még a hármat bal felül sem. bár e háromra ráprogramoztam a firefoxot, a total commandert, meg az outlookot. de ezek a start gomb mellett bal alul is ott vannak, sokszor gyorsabb oda klikkelnem.
a hangerőszabályozót szoktam néha használni. a start és a jobb menü gombokat letiltottam, mert zavarnak, néha ráütök és sajnos nem lehet betüt konfigolni rájuk, csak applicationt.
a space-t megszokod, elég határozott, de ha helyesen tartod rajta a kezed, mármint a klavin, akkor teljesen jó a leütése. a zoomot nem használtam mert nekem annyira feleslegesnek tűnik, mx518 egerem van, az meg tökéletes cucc
a magasítót nem használom, mert nem ülök hozzá ideálisan, azt akkor használod ha gépíró széken ülsz teljesen egyenes gerinccel és a könyököd sem lazsál az asztalon. szerintem nem hülyeség, csak én ennél lustább vagyok, meg kényelmes nekem így is, ha pedig veszek széket, az meg forgó nagy háttámlás börfotel lesz, szóval abban meg még dögebb módon fogok ülni :)
az alján meg a mi a kábelen van az mindenféle egészségügyi, meg jogi felirat, legalábbis az angolon, hiszen ott perelnek azért is ha rossz helyre fingasz, szóval ne foglalkozz vele szerintem. vagy fotózd le a német szöveget és linkeld be, elolvasom hogy más e rajta a szöveg.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#596) tusi74 válasza moma (#593) üzenetére


tusi74
őstag

Gratula az újj billedhez:
Tessék itt egy kép: [link]

(#597) tusi74 válasza tusi74 (#596) üzenetére


tusi74
őstag

új. Jó isten de hülye vagyok. :D

(#598) moma válasza tusi74 (#596) üzenetére


moma
őstag

köszi szuper hogy fehér így ha még konfigurálgatok rá ezt-azt is rá tudom írni könnyen :)

we all deserve a bit of luck.

(#599) tusi74 válasza moma (#598) üzenetére


tusi74
őstag

Szívesen. Gondoltam, hogy kevesebb festék fogy a fehér alapon fektek betűkkel, mint fordítva.

(#600) moma válasza Integra (#595) üzenetére


moma
őstag

Milyen az a gépírószék? Igazából én egy teljesen egyszerű széken üllök. A billentyűzethez van egy ilyen health valami leírás, abban olyan alkartámlás szék van hogy pont olyan magas, hogy szépen vízszintesen végig feküdjön az alkar. Egyébként közben rájöttem mi az osztottság hátránya: mondjuk reggel eszek, vagy épp a kezembe a kávé és akkor egy kézzel pötyögök pl egy emailt, és ekkor kicsit zavaró, bár talán itt sem az osztottság igazán hanem, inkább a domborúsága.

we all deserve a bit of luck.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.