Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Draken


Draken
őstag

vki #1246 pls

(#1252) tusi74 válasza Draken (#1251) üzenetére


tusi74
őstag

Bár nem tudom, de tapasztalatom szerint itt csak Logitech, Microsoft termékeknek szokták tudni a Mo-megjelenését. Trust-okkel kapcsolatban még nem sok mindent olvastam itt.

[Szerkesztve]

(#1253) tomcsi23 válasza tusi74 (#1247) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na igen, lényegesen olcsóbb, mint amennyiét Te vetted anno. ;)
Az én példányom azóta is fent ficereg a dobozában, egyszerűen nem tudtam kijönni azzal, hogy az ujjamra szépen rálógott lenyomáskor a felette levő billentyű.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1254) tusi74 válasza tomcsi23 (#1253) üzenetére


tusi74
őstag

Azért is írtam, hogy ezért az árért ajándék. Én a munkahelyemre veszek egyet. Ennyi jótékonykodás belefér. :) Legalább kényelmes cuccon gépelek. Itthonra a Cherry verhetetlen nálam.

(#1255) Füleske válasza tomcsi23 (#1253) üzenetére


Füleske
addikt

az ujjamra szépen rálógott lenyomáskor a felette levő billentyű.

:Y

Alakváltó bilentyűzet ? Ilyet se láttam még. :)

(#1256) Primőr


Primőr
aktív tag

szerintem a legfontosabb, hogy legyen kényelmes. ezért a microsoft ergonómikus billentyűzeteire szavazok
[link]
csak az a baj, hogy angol kiosztású billentyűzetek..

és nem lehet megtudni, vajon mekkora hangja van, ha leütöm a billentyűket, mert a hang nem kellene)

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1257) he7edik. válasza Primőr (#1256) üzenetére


he7edik.
addikt

Integra mesterk kéne megkérdezni hogy létezik e magyar kiosztásban.

Égő szöveg a flém vázon

(#1258) Integra válasza Primőr (#1256) üzenetére


Integra
titán

sajnos az ms baszik a magyar piacra és nincsen magyar kiosztás
én natural 4000ret használok már 2 éve itthon, és most a cégnél is 4000ret kaptam a dell helyett, és ők se tudtak magyart keríteni.
egyszerűen szarnak rá az ms-nél:(
ettől még messze a legfaszább klavi ami a piacon van, toronymagasan veri a többi ergonomikus klavit amit a logitech vagy a többiek próbálnak meg lemásolni
ha az ezerféle csilivili gombok meg extra ficsörök kellenek neked, vegyél logitechet, az arra jó, másra nem, ha sokat gépelsz és tudsz is akkor meg mindenképpen a 4000rest vedd. sajnos az í és az ű helyét szokni kell, ez van, de még így is messze jobb.
halknak egés halk a klavi, de van egy minimálisa mélyszerű leütési hangja, hogy tudd hogy leütötted a klavit, és nagyon finom határozott pontja is van a leütésnek, tuti 10 pontos.
a space kicsit nehezebben nyomható egyedül le, de nem zavaró

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1259) Draken


Draken
őstag

trust vista remote esetleg várható magyar kiosztásban?

(#1260) Primőr válasza Integra (#1258) üzenetére


Primőr
aktív tag

Aha.
Én még a Genius ErgoMedia 700.on gondolkodom.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#1261) tomcsi23 válasza Füleske (#1255) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hehe. :P

Leginkább szemléltetni kéne, de valahogy úgy kell elképzelni, hogy az egyes billentyűk nem elég vastagok. Ez azt jelenti, hogy ha épp elcsúszik az ujjam rajta, akkor nem neki ütközik a felette levőnek, hanem szépen alácsúszik. Ráadásul a mechanikájával sem voltam kibékülve. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1262) Integra válasza Primőr (#1260) üzenetére


Integra
titán

megnéztem
ennek sok köze nincsen az ergo klavihoz csak a formája az.
viszont magyar kiosztású, még ha nem is magyarra van szitázva vagyis az í meg az ű jó helyen lesz:)
amúgy szép is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1263) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Nos, én is billentyűzetet keresnék (mily meglepő :) ). Az alapprobléma viszont a következő volna: vettem egy új számítógépasztalt, és a monitor azon hátrébb van, mint a régin (közelebb hozni kényelmi szempontból nem akarom). És emiatt este nem világítódik meg igazán a bill... Tehát kéne venni olyat, ami világít :) A másik érv, hogy a jelenlegi egy már több, mint 5 éves Genius...csereérett lassan.
Szóval, nézegettem itt-ott...és csak olyan bill-t láttam Revoltec-éknél, ami teljes egészében világít, tehát maguk a gombok vannak alulról megvilágítva. Nekem viszont inkább olyan kéne, ahol csak maguk a betűk tündökölnek, kb mint a Logitech G15-nél...viszont az nekem heroinár :( Láttam emellett matricát, amit rá lehet ragasztani a gombokra, és az fluoreszkál :) Nem tudom, próbált-e már valaki ilyesmit...mennyire használható / tartós megoldás?
Szóval, a lehetőségek:
1. Teljesen világítós Revoltec bill.
2. Valami jófajta sima bill+fluoreszkálós matrica
3. Szintén valami jófajta sima bill+asztali lámpa :D
4. Hagyjam úgy, ahogy van, ne vegyek semmit, ha ez a bill még jó és menjek a fenébe a hülye kérdéseimmel :DDD

Előre is köszi :)

[Szerkesztve]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1264) Draken


Draken
őstag

trust vista remote esetleg várható magyar kiosztásban?

(#1265) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

Véleményeteket szertném kérni, hogy a Genius Slim Star 310-ről.
Elérhetőség: http://www.geniusnet.com/

(#1266) tusi74 válasza tomcsi23 (#1253) üzenetére


tusi74
őstag

Na átvettem. Olyan, mint amit az ember vár 1500 Ft-ért. Nem anyagában színezett, hanem festett ezüst, a korábban krómozott gyorsbillentyűk ugyanazzal az ezüst festékkel befújt műanyag. A billentyűk anyaga is maga az olcsóság tükre. Szóval minőségben meg sem közelíti az elődjét, ami oly nagy durranás volt.
A billentyűk viszont halkak, puhák. Pont arra lesz jó, amire vettem, hogy beviszem a munkahelyemre, és ott használom. 1500 Ft-nál drágább billát nem vinnék be a melóhelyre, de így legalább egy kicsit otthonosak lesznek a ''munkás'' órák.

(#1267) tusi74 válasza tusi74 (#1266) üzenetére


tusi74
őstag

Na pár sort gépeltem vele. Eszméletlen csendes, és még annál is csendesebb, szó szerint hangtalan. A mechanikája is nagyon jó. Viszont arra nem jöttem rá, hogy hol a nagy ű, meg a nagy í. Ennek egy előnye lesz, mivel nehezebb rajta gépelni, mint amin minden billentyű ott van, ahol megszokták, így nem fogják tőlem lenyúlni. :D

(#1268) tomcsi23 válasza tusi74 (#1266) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hm, szóval erősen érződik rajta az olcsó hús híg leve, ugye? :) Ha még a felirat is elkezd kopni, szépen vagyunk. De Te meg már megtanultál vakon is gépelni, ugye? :)
Tény, hogy azért megéri ennyiért, ha jól sejtem. Remélem, tartós is lesz.


na, levettem gyorsan a szekrényből: kicsit máshogy néz ki [link] gondolom, újabb model (enyém Y-SX49). Hú de fura gépelni. Azért ez a Fuji sokkal. :P
De egész jó állapotban van.

[Szerkesztve]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1269) tusi74 válasza tomcsi23 (#1268) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, meg olyan ''melegítve csak a töltöttkáposzta jó'' típusú, azaz volt az eredeti UltraX jó pénzért, minőség, majd pár év múlva kijött az utódja 1500 Ft-ért, ami olyan is. :( Ez van.

(#1270) he7edik.


he7edik.
addikt

Valaki nem tudja hogy az új G15-t lehet e már itthon kapni?

Égő szöveg a flém vázon

(#1271) Draken


Draken
őstag

#1264

(#1272) tusi74 válasza Draken (#1271) üzenetére


tusi74
őstag

Én szívesen segítenék, de sajnos, nem tudom, hogy ki a Trust-nek a magyar disztributora. Néztem a Kelly-Tech-et, ők forgalmaznak néhány Trust cuccot, de nem billentyűzetet.
A Juventus Team-nél sem láttam. Anélkül pedig elég nehéz elindulni. Még a PH cikkeiben sem találom ezt a billát, mert ha meglenne, akkor a cikk/teszt végén ott állna, hogy ki bocsátotta rendelkezésükre. De lehet, jön valaki, aki tudni fogja, de itt a PH!-n a trust nem egy közkedvelt márka. Tapasztalatom szerint a LOGITECH, meg az MS, az amiről az emberkék tudnak valamit. De azért remélem, sikerül valamire jutnod.

(#1273) Draken válasza tusi74 (#1272) üzenetére


Draken
őstag

Köszönöm azért, hát akkor ha ebből nem lenne semmi, marad az uj v a régi g15 :) csak megint mindenből várni az újra, razer lachesis, g15, nokia n95 8gb :)

[Szerkesztve]

(#1274) Peet20


Peet20
csendes tag

Hello, szeretnék venni vezeték nélküli billentyűzetet+egeret max 10K
Természetesen játékra is használnám, tudnátok valamit ajánlani?

(#1275) Ndruu válasza tomcsi23 (#1268) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

csendes darab ez az ultra-x?

ha igen és te nem használod, akkor én lehet, hogy megszabadítanálak tőle.

Harrrr!!!!

(#1276) Traxx válasza Traxx (#1263) üzenetére


Traxx
őstag

Esetleg erre valaki...? :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1277) tusi74 válasza Ndruu (#1275) üzenetére


tusi74
őstag

Bevittem a melóhelyemre. www.gepbolt.hu-n 1500 Ft, kiszállítják a hozzád legközelebbi boltba, van rajta valami 700 Ft szállítási költség. Valami 2200 Ft-ot fizettem tegnap. Übercsendes!!!!

Csak azért angol kisztás vékony enterrel, ű betű másjol, a hosszú í, azt ALTGR+I, de a melóhelyre jó. Én a helyedben ennyit adnék érte. Néztem a német Ebay-en, és még mindig 20 EUR körül van az ára. Szerintem a Gépboltban ez valami kiárusítás, nem szabad kihagyni.

(#1278) Ndruu válasza tusi74 (#1277) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

cool, akkor megpróbálom előbb tomcsi23 tól megvenni, hátha ő olcsóbban adja (lévén, hogy használt...) remélem benéz a topikba, ha meg nem akkor meg ráprivizek... :)

kár amúgy hogy nem világítós, de azok meg már egy vagyonba kerülnek... :(

volt itt nemrég egy vita az egyik topikban egy billentyűzet vásárlást követően robbant ki eladó és vevő között.. egy Logi G11 volt a vita trágya, ugyanis szó szerint trágyául nézett ki a billentyűzet (nem írok többet... az ''akikkel jó vigyázni üzletelés során'' topikban volt pár napja...) lényeg az hogy a vevő nem nézte meg átvétel előtt és otthon megdöbbent hogy milyen csúnya... (hát nem szép, de nekem pont jó lenne...) itt meg lehet nézni [link] azt szerettem volna megszerezni (gondoltam mivel a srác nem tud vele mit kezdeni, majd én megveszem és felújítom) max. 3-4ezer forintért... azt mondta pár napja hogy gondolkodik rajta, de nem jelzett vissza azóta...

Harrrr!!!!

(#1279) tomcsi23 válasza Ndruu (#1278) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jáj, hát még ezeöccázná is ócóbban? :B
Ez azért nem olyan, mint az, amit Tusi vett (elmondása alapján).

Némileg halk, olyan halkabb notihoz hasonlít, de nem néma - bár én ezt sosem tartottam fontosnak. Inkább a mechanika, a lenyomás, a viselkedés az, ami számít.
Elég nehéz volt hozzájutni (erre még Tusi is emlékszik :B), egyelőre nem gondolkodom az eladásán. ;) Egyébként English, de nagy, fordított L alakú enterrel.

Nézz meg azt, amit ő is vett, jó vételnek tűnik. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1280) tusi74 válasza tomcsi23 (#1279) üzenetére


tusi74
őstag

Emlékszem ám. :)

(#1281) Ndruu válasza tomcsi23 (#1279) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Köszönöm hölgyeim! :R

Egyelőre sikerült megoldani a problémámat, megszereztem ''nagyonjóáron'' az áhitott (szorry,de még nem találom a hosszú i betűt...) billentyűzetet, a fent emlitett Logitech G11 helyett G15-öt...
Nagyon csúnya, piszkos volt, de pár órás munka eredményeként most már bátran hozzáérhetek a billenytűkhöz anélkül, hogy bármiféle baci rámragadna az előző tulajról... morzsa, husidarab, kaja, haj... kb ezek voltak benne... lefertőtlenitettem, meg egyesével megmostam a billenytűket szappanos vizben... már csak le kell néhányat festeni, mert lekopott róluk a festék...

Úgyhogy most szépen elvagyok ezzel a szörnnyel, de azért köszönöm. :R

Majd jelentkezem, ha esetleg megunnám ezt, akkor jöhet majd a noti-style:)

Harrrr!!!!

(#1282) tomcsi23 válasza Ndruu (#1281) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hölgyeim :DDD

Ilyen koszosan vetted meg? :B
Ha nem próbáltad a noti-style-t, akkor nem is tudod, hogy milyen. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1283) tusi74 válasza tomcsi23 (#1282) üzenetére


tusi74
őstag

Én is ezen röhögtem, mert én tényleg nő vagyok, de Téged a nickedből fiúnak hiszlek. :)
Én mióta noti-style-ozok, nem is szeretek más típusún gépelni.

(#1284) tomcsi23 válasza tusi74 (#1283) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hehe
Egy kis fórumos eseményenek köszönhetően cseréltem le erre, azóta megmaradt. Tudom, hogy kicsit erős a smink, de jól érzem magam. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1285) Raúl 7


Raúl 7
csendes tag

olyan billentyűzetet vegyél, amin vannak gombok, hogy tudjad őket nyomkodni...

(#1286) tomcsi23 válasza Raúl 7 (#1285) üzenetére


tomcsi23
veterán

Fogadjunk, hogy te csak egérrel nyomod. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1287) Raúl 7 válasza tomcsi23 (#1286) üzenetére


Raúl 7
csendes tag

én a monitort nyomkodom......de nem reagál :U

(#1288) Ndruu válasza tomcsi23 (#1282) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

ez a fránya arctalanság... mindenki egy ''alacsony felbontású rajzolt kép'' mögé bújik, igy sosem lehet tudni, ki milyen nemű... ez volt az off

on : igen, olyan dzsuvásan, retkesen, redvásan, koszosan vettem meg (sw az előző gazdát minősitik a jelek... szegény lepence nem nézte meg átvételkor, hogy mit vesz, akitől vette, az meg nem vette vissza, sőt még az árát sem volt hajlandó visszaadni lepencének...)
azóta csillog villog a billentyűzet, világit meg minden...

logoutra tervezek egy kis irást, holnap talán lesz időm megirni...

egy 16ezer forintos billentyűzethez hozzájutottam 3,5 rugóért... sztem megérte... ha lehet, akkor megpróbálok rendelni logitechtől G15-höz billentyűket (újakat), vagy ha nem,akkor jön a festés...

a tisztitás már megvan, ez a lényeg egyelőre :)

Harrrr!!!!

(#1289) tomcsi23 válasza Ndruu (#1288) üzenetére


tomcsi23
veterán

No, remélem, meg leszel vele elégedve, de azért remélem azt is, hogy a kíváncsiság hajt majd annyira, hogy kipróbálj egy notisat is. ;]

Sajna, nincs túl jó tapasztalatom a logitól való rendelésről, de sok sikert (csak aztán nehogy drágább legyen a hús, mint a leves).
A festés meg, hát ahhoz jónak kell sikerülnie, hogy ne egy zavaró kókányolás legyen. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1290) tusi74 válasza Ndruu (#1288) üzenetére


tusi74
őstag

Mi van rajta lekopva?

(#1291) Ndruu válasza tusi74 (#1290) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

néhány billentyűről a festék..

ezen a billentyűzeten úgy van megoldva a háttérvilágitás, hogy nem a bilenytűk mögötti rész világit hanem a billentyűk be vannak festve feketére, és a betűk helyén átlátszó... ott jön át a kék fény... lekopott a festék, igy egyes helyeken nem látni a betűt, csak egy foltot, ami kéken világit

képen látszik amit korábban linkeltem...

Harrrr!!!!

(#1292) Füleske válasza Ndruu (#1291) üzenetére


Füleske
addikt

Ilyen szarul megoldani ezt a festés dolgot...nem is értem. És ezt árulni tizenvalahány ezerért . LOL .

(#1293) Bagira01


Bagira01
veterán

[link]Ezt nétrem ki. Tudna valaki pár szót szólni róla. Usa-ból lesz. Mennyiben fog hátrányom származni az angol billenytűzetkioszásból :F :R

[Szerkesztve]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1294) Draken


Draken
őstag

új g15 magyar kiosztással mikortol lesz kapható?

(#1295) Integra válasza Bagira01 (#1293) üzenetére


Integra
titán

az í és az ű rossz helyen lesz

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1296) Bagira01 válasza Integra (#1295) üzenetére


Bagira01
veterán

Köszi :R . Akkor az nem gond.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1297) Draken


Draken
őstag

mod: #1294
egyáltalán kapható lesz-e..attól függetlenül h az első szériábol se volt?:)

[Szerkesztve]

(#1298) he7edik. válasza Draken (#1297) üzenetére


he7edik.
addikt

Tuti nem a régi is csak angol kiosztással lehet kapni :O

Égő szöveg a flém vázon

(#1299) he7edik. válasza Draken (#1297) üzenetére


he7edik.
addikt

Én is nagyon bevállalnám :D
de valszeg Wave-et veszek :F

[Szerkesztve]

Égő szöveg a flém vázon

(#1300) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Sziasztok!
Néztem egy Logitech S530-as billentyüzet+egér kombót és csak mac kompatibilis változatban létezik! Kérdésem az lenne hogy müködik-e windows alatt is? Erröl lenne szó: www.logitech.com/index.cfm/keyboards/keyboard_mice_combos/devices/158&cl=hu,hu

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.