Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Ndruu válasza Draken (#1297) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

na lehet hogy egyeseknek örömhir...

Szóval a Logitech az új G15-ös billentyűzetből 3-4 hét múlva adja ki a magyar kiosztású verziót. Ez lehet, hogy csak a raktárra vonatkozik, de hamarosan várható a boltokban is.

Harrrr!!!!

(#1302) Draken válasza Ndruu (#1301) üzenetére


Draken
őstag

köszi h megosztottad velem ezt a hírt, akkor még várok rá

(#1303) helenne


helenne
tag

Tudnátok segíteni, hogy melyik a leghalkabb billentyűtet, amit még ki is lehet fizetni? Millió köszönet!!!!!! :B

(#1304) Cifu válasza helenne (#1303) üzenetére


Cifu
nagyúr

Privit olvastál már? :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1305) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Ha tudna valaki segiteni az elözö kérdésemmel kapcsolatban annak nagyon örülnék :R Tetszik a az s530 de feleslegesen nem szeretnék 20.000 forintot kidobni az ablakon. Válaszokat elöre is köszönöm! :R

(#1306) Ndruu válasza Gaboo007 (#1300) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

MAC-hez van, MAC ODX-szel kompatibilis (olvastam már egy-két helyen, hogy Windowsos gépen is megy, de én nem kockáztatnám meg...)

Ennyi pénzért szuper slim billentyűzetet lehet venni és mellé még egy stilusos lézeres egeret...

Harrrr!!!!

(#1307) Gaboo007 válasza Ndruu (#1306) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Köszi! :R
Barátnöm fehér T3-as barebone gépéhez lenne és hát elég nehezen lehetne lebeszélni róla...

(#1308) Ndruu válasza Gaboo007 (#1307) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

hát pedig a mac az nem pc...

helyette ajánlhatnál neki valami slimet és fehéret, például BenQ X-Touch 800-t vagy Revoltec LightBoard XL-t... a Revoltec még világit is, ráadásul kéken, ez általában a nőknek is tetszeni szokott...:)
vásárlás előtt majd próbáljátok ki, hogy milyen a nyomizása, mert ha nem kényelmes, akkor fuccs...

Harrrr!!!!

(#1309) Gaboo007 válasza Ndruu (#1308) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Hát igen ezekkel csak az a gond hogy vezetékesek :) szóval nem ilyen egyszerü a dolog! Legyen fehér, és persze szép is de vezeték az nuku, mondjuk ezzel egyetértek mivel netezésre, filmnézésre használnánk, a nappaliban lenne egy LE-37M87BDX-re kötve és a vezeték nélküli lenne a praktikus megoldás, játékra meg ott az enyém... Nézegettem még a logitech diNovo bill+egér párost is ami szintén nagyon tetszett a páromnak is de 45.000 forintot kicsit tulzásnak tartok egy egér+bill. párosért...

(#1310) Ndruu válasza Gaboo007 (#1309) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Katt a képre


hát ha nem is fehér, de vezetéknélküli, sztem szép is (bár ez szubjektiv:) )
kifejezetten "fotelbenülősszámitógépettávolrólelérős" felhasználóknak találták ki:)

többet nem próbálkozom, mert jobbat nem tudok...

Harrrr!!!!

(#1311) Gaboo007 válasza Ndruu (#1310) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Ez nagyon jó! Köszönöm! :R

(#1312) Ndruu válasza Gaboo007 (#1311) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Origo-n volt róla egy jó cikk, minnyá megkeresem.. tévedtem... microsoftos billentyűzet volt az origon... mind1

Harrrr!!!!

(#1313) Gaboo007 válasza Ndruu (#1312) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Kicsit utánanéztem és találtam egy hasonlót a microsoft-tól hasonló árban:
[link]

(#1314) Draken válasza Gaboo007 (#1313) üzenetére


Draken
őstag

Na és azt vajon lehet tudni, hogy van e vagy lesz e ez a fajta microsoft bill magyar kiosztásban/vagy már van?:)

(#1315) Gaboo007 válasza Draken (#1314) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Hát ez jó kérdés!

(#1316) Integra válasza Ndruu (#1310) üzenetére


Integra
titán

anyám mekkora microsoft koppintás.....
pofám leszakad

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1317) Integra válasza Gaboo007 (#1313) üzenetére


Integra
titán

hasonlót?
a microsoft az eredeti:)
wireless entertainment desktop 8000
xp media center edition

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1318) Gaboo007 válasza Integra (#1317) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Hát igen... Logitech vagy Microsoft amit szivesen vennék ebben az árkategóriában

(#1319) Draken válasza Integra (#1317) üzenetére


Draken
őstag

ez az xp media center cucc magyar kiosztásban esetleg? elég jónak tűnik.

(#1320) Cyrin válasza Gaboo007 (#1318) üzenetére


Cyrin
addikt

Pedig a 8000-es egér igencsak felejtős, sőt én inkább botrányosnak mondanám.

Tény hogy nagyon jól néz ki, meg a megépítés is nagyon jó, szóval dísznek kiváló, de a használhatósága zéró.

(#1321) Integra válasza Gaboo007 (#1318) üzenetére


Integra
titán

én a microsfotot ajánlom a logi helyett. még ha itthon a logi a cool..
egy baj van sajnos, mégpedig az, hogy a microsoftnak jelenleg a magyar piac nem piac klavi téren és ezért elég kevés klaviját szerkeszti át magyarra..
pedig óriási ziccert hagynak ki...
én hiába mondtam nekik... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1322) Ndruu válasza Draken (#1319) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

hivd fel őket és kérdezd meg h "várható-e?"

Harrrr!!!!

(#1323) adamsys


adamsys
tag

Üdv mindenkinek!

Egy ideje nézelődök a piacon mivel tervezek egy drótnélküli kombót vásárolni. Elvárásaim: slim billentyűzet, lézeres (minél kényelmesebb fogású) egér.

Amit kinéztem elsődlegesen (és még nem találtam róla annyi infót hogy kiábránduljak belőle): Fujitsu Siemens Wireless LX850
és még meg is felel az elvárásaimnak, sőt az ára is szimpi, de semmit nem lehet olvasni róla... :(

Ezért kérném a Ti segítségetet! Mi jót/rosszat tudtok mondani, ha tudtok egyáltalán erről a modellről (meg úgy a mostani FuSi felhozatalról)?
10 ujjal gépelek, szóval igen fontos lenne hogy ne valami sz*rt vegyek, de egyszerűen nincs olyan bill+egér kombó ami jó lenne. Vagy nem tudok róla :)
Egyáltalán miért van ennyire kevés fajta slim billentyűzet?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"And now for something completely different!"

(#1324) janitor01


janitor01
tag

Sziasztok!

Többek között azért regisztráltam az oldalra, mert a segítségeteket kérném ebben a témában.
Számomra elég fontos téma a billentyűzet, mivel ez a számítógépemnek az egyik olyan eleme amely jól látszik, és szinte minden nap hozzá érek/használom. Sajnos ez meg is látszik rajta. Ez eddigi Labtech vezetékes sima ps2-es billentyűzetem, kezd végllegesen elgyengülni.Sajnos már egyetlen betű, és szám sem igazán olvasható rajta, bár én a 4 éves "kapcsolatunk" után ezt nem is csodálom.ráadásul bizonyos billentyűk minden takarításom ellenére is nem vagy csak sokadik lenyomásra reagálnak.

Fontos szempont számomra, a "vezetéknélküliség", az esztétikum, a jó minőség, és a magyar billentyűzet kiosztás. Mivel az önnáló vezeték nélküli billentyűzet ritka mint a fehér holló, ezért sajnos csak a billentyűzet egér kombinációk jöhetnek szóba.

Igazság szerint azért sajnálom, ha az egerem áldozatul esne a cserének, mivel ő egy kifogástalanul működő Razer diamondblack magma. Sajnos egyéb elfoglaltásgaim miatt a számítógéppel játszani már nincs időm, viszont sokat dolgozok CAD, be és 3D-s tervező programokban, így elég fontos lenne, hogy az egerem legalább többé kevésbé eltalálja a kijelölt pontot. A laptopomhoz annak idején egy Logitech LX3 as egeret vásásroltam (mivel elég nagy kezem van laptop egert nem mertem), amivel nagyon meg vagyok elégedve, és az oldalirányba dönthető görgők is nagyon sokat segítenek például a nagyobb rajzoknál a mozgásban (igaz ez az egér vezetékes.) Így egyértelművé vált, hogy ha már a Razernek mennie kell logitechet látnék szívesen az asztalomon.

A lényeg, hogy eljött a csere ideje, és én meg is találtam a választottamat: Logitech Cordless Desktop® LX 710 Laser:[link]

http://www.logitech.com/repository/200/jpg/1220.1.0.jpg

A lényeg tehát, hogy van-e valaki aki nagyon rosszakat/jókat halott erről a kombóról, különösképp az egérről, esetleg van-e aki rajzol néhanapján képet szerkeszt vagy játszik is vele? Egér padom maradna, Stell 4d..

(#1325) adamsys


adamsys
tag

UP!

Hová tűntek a nagy billentyűzet-szakértők? :)

"And now for something completely different!"

(#1326) tusi74 válasza adamsys (#1325) üzenetére


tusi74
őstag

A billentyűzete ugyanaz, mint a korábban kitárgyalt, (úgy egy éve kb.) Fujitsu-Siemens vezetékes billentyűzetnek. Itt írtam a mechanikájáról: FuSi mechanikája

Előtte meg itt áradoztam róla, amikor még nem tudtam, milyen szétszedve: FuSI

Ha Neked nem fontos, hogy késes legyen a bill. mechanikája, akkor ennyio pénzért megéri. Szerintem.

(#1327) adamsys válasza tusi74 (#1326) üzenetére


adamsys
tag

Köszi a választ, ezeket annó elolvastam, csak mivel a posztban lévő vaterás link már nem élt, nem tudtam eldönteni, hogy a FuSi billek generációi közül melyikről van ott szó. De ahogy írod, ez is ugyanaz, mint a régi. :(
Van egyáltalán még olyan wireless flat billentyűzet ami késes?
Te mit vennél?

[ Szerkesztve ]

"And now for something completely different!"

(#1328) tusi74 válasza adamsys (#1327) üzenetére


tusi74
őstag

Pl. a Logitech DiNovo. :)DiNovo

(#1329) adamsys válasza tusi74 (#1328) üzenetére


adamsys
tag

Úgy értem 20 ezer alatt :D

"And now for something completely different!"

(#1330) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Tud valaki boltról, ahol lehet már kapni magyar új G15-öt?

(#1331) Anthony28 válasza G.I.JOE (#1330) üzenetére


Anthony28
őstag

Ez engem is érdekelne! :K A Revoltec Lightboard XL2 annyira nem jött be.. :U

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1332) tusi74


tusi74
őstag

Azt észrevettétek, hogy ezek a slim billák mennyire gyorsan koszolódnak? Én nem ezsek a gépnél, és kb. hetente veszem észre, hogy billentyűk alatt recseg-ropog. Felszedem, és tele van dzsuvával. Hajszál, stb. Mindig kitakaríttom, de gondolom, az ollóknak nem tzzs jót, ez az állandó felszedegetés. Hogy lehet ezeket hatékonyan takarítani?
Vettem sűrített levegőt, azzal meg az a gond, hogy több folyadék jön ki belőle, mint levegő.

(#1333) Cyrin válasza tusi74 (#1332) üzenetére


Cyrin
addikt

Én porszívózóm :))

(#1334) tusi74 válasza Cyrin (#1333) üzenetére


tusi74
őstag

És milyen sűrűn? És felszeded a billentyűket?

(#1335) Ndruu válasza G.I.JOE (#1330) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

lehet, hogy várható lesz egy darab... az enyém lehet, hogy eladó lesz (majd meglátom...)

Harrrr!!!!

(#1336) Cyrin válasza tusi74 (#1334) üzenetére


Cyrin
addikt

Hetente, amikor egyébként is. Nem szedem fel, de nálam nem is recseg ropog. Ami kijön kijön, ami nem bentmarad. Aztán jöhet rá az ablaktisztító :D

Az előző billenytyűzetem (egy Pakard Bell) 9,5 évet bírt ki. Ez nem fog annyit.

(#1337) tusi74 válasza Cyrin (#1336) üzenetére


tusi74
őstag

Honnan tudod, hogy mennyit fog kibírni? És milyen billed van?

(#1338) Cyrin válasza tusi74 (#1337) üzenetére


Cyrin
addikt

Aláírásban láthatod, hogy milyen van.

Csak gondolom, a világ nem a srapabíró minőségi cuccok felé halad, és akkoriban 1999-ben (milyen furcsa még leírni is) a régi billenytíűzetem 7 ezer ft-ba került, de meg is érte. 9,5 év azért nem semmi (és akkor is csak a space szorult be valamiért, meg lehetett volna csinálni biztos)

(#1339) tusi74 válasza Cyrin (#1338) üzenetére


tusi74
őstag

Igazad van, nem is figyeltem.

(#1340) neduddki válasza tusi74 (#1339) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tusi: ma megit fusizol???: - )))
A korabban emlegetett fsc s26381-k397-v111 egy peldanyarol gepelek, es a lanyoknal is nagy sikert aratott:- )))

udv

neduddki

ps. .a masikat is ki kene takaritani:- )

mod: na jo az is ra vanirva" KBPC SX H, meg hogy med in dzsormani

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1341) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni billentyűzet ügyben.
Én ezt néztem, de sajna van egy hibája.

Az "insert", home", "del", stb. gombok nem 2x 3, hanem 3x 2 sorban helyezkednek el rajta.

Ami nekem fontos:
-legyen fekete
-magyar kiosztású
-legyen rajta görgő (nem baj ha 4 irányú)
-legyen hangerő és médiavezérlő rajta
-legyen szabadon programozható gombok
-nem hátrány ha a Ctrl+C Ctrl+V funkciók 1 gongnyomással elérhetők
-plusz pont ha mikrofon és fejhallgató kimenet van rajta
-újabb plus pont ha van rajta szabad USB amibe akár egy pendrive tehető
-vezeték nélküliség nem kell
-ha nincs egér hozzá az sem baj, mert azom van amit szeretek

Tudtok ajánlani valami ilyesmit ami árban is még elérhető?

Előre is köszi.

(#1342) World-Soft válasza World-Soft (#1341) üzenetére


World-Soft
senior tag

Esetleg valami extra kütyük jöhetnek még tőllem:
világítás, kijelző, visszajelzés, stb, de azért 30eFt-t nem aszeretnék billenytűzetre költeni.

(#1343) tusi74 válasza neduddki (#1340) üzenetére


tusi74
őstag

Nem Cherryzek. :)

(#1344) Ndruu válasza World-Soft (#1342) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Akkor neked valamelyik Logitech G15 való...
Vagy akár csak a kisebb G11 is megfelelő lehet, bár az asszem nem világít... vagy mégis.. nemtudom már... Itt van Mégiscsak világít a G11 is:)

Programozható funkcióbillentyűk (akár a Ctrl+C, Ctrl+V-t is rá lehet programozni a G billentyűkre...)

Én G15-öt használok, ennél több nem is kell, de nem is várok el többet egy billentyűzettől (minden rajta van, ami kellhet... pedig csak átlagjúzer vagyok, nem vagyok GAMER...)

Az új fajta G15 fekete is (teljesen) és nemsokára jön magyar kiosztással is (a régi fajta G15-ből nincs kifejezetten magyar, de más nyelvű van, ami használható magyarként, csak ez bizony idehaza beszerezhetetlen).
Igaz görgő egyiken sincs, de kárpótol a rengeteg extra. Mikrofon és fejhallgató kimenet sincs rajta, de van 2 USB csatlakozója.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1345) World-Soft válasza Ndruu (#1344) üzenetére


World-Soft
senior tag

Ndeuu!

Köszi a tippet.
Már én is nézegettem ezeket.
Tényleg nagyon jók.

A görgőt azért preferálom, mer programozó lévén rengeteg szöveget írok amiben jó ha gyorsan lehet ide-oda ugrálni.
Ezért gondoltam, hogy ha a bal kezem is kapna egy görgőt az lehet hasznos lenne.
Bár ezt még soha nem próbáltam ki. ;)

(#1346) varga911


varga911
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy halk billentyűzetet. Most egy Logitech 250 Deluxe-t nyüstölök, ennél mindenképp halkabb kell. Multimédiás extra gombok nem kellenek, kizárólag vezetékes érdekel, csak fekete/sötét színben, minnél olcsóbban. Kiosztás lehet angol is, nem számít igazán.

Üdv! :R

(#1347) Ndruu válasza World-Soft (#1345) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Genius-t is megnézheted, azok is nagyon jók szoktak lenni...
www.geniusnet.com

Ergomedia 700 // Slimstar 250 // Slimstar Pro // KB-21e Scroll // KB-16e-Scroll // LuxeMate Scroll

Görgő mindegyiken van, legtöbb Genius billentyűzet könnyen beszerezhető magyar kiosztással... Igaz, nem világítanak, meg nincs kijelzőjük, de jó minőségűek.
Én egy KB-16e Scroll-t nyúztam kb. 2 évig, nagyon jól bírta, nem kopott le a festék a billentyűkről.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1348) World-Soft válasza Ndruu (#1347) üzenetére


World-Soft
senior tag

Szia!

Ez a "Ergomedia 700" ami nagyon tetszik, csak ne variálták volna át a "Home, End,stb." gombokat.

Nem tetszik, hogy máshogy vannak, illetve mivel az INSERT-et használni szoktam, ezért annak hiánya nagyon gáz lenne.

De ez szinte minden elvárásomat teljesítené (kivéve a plusz USB).

Ehhez hasonló tudású elég is lenne ;)
Köszönöm neked is a segítséget.

(#1349) varga911


varga911
senior tag

Valaki #1346-ra? :U

(#1350) tusi74


tusi74
őstag

Voltam a MediaMarktban, megskubiztam a billentyűzet felhozatalt. Egy új Fujitsu-Siemens van a láthatáron. 7990 Ft-ért. A Fujitsu-Siemes Slim teljesen fekete változata.
Kép: KEYBOARD Slim Piano Black

Nagyon szép, bár a lakkozott fekete műanyagon minden ujjlenyomat meglátszik. A kitett billa is jól össze volt fogdosva. Billentyűzet mechanika szempontjából egy az egyben ugyanaza a bill, mint a tavalyi slim, a media gombok nagyon ratyi minőségűek.

Magyar kiosztású, még a magyar Fu-Si oldalon nincs fent, a németen viszont van leírás róla: Leírás

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.