Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26351) FEDman válasza madgie (#26349) üzenetére


FEDman
addikt

Én is így vagyok ezzel, de hát azt írja a 43rumors, hogy nem lesz beépített EVF.
Pedig ha ott lenne a sarokban egyből megszépülne az én szememben is! :D

(#26352) FEDman válasza ROBOTER (#26350) üzenetére


FEDman
addikt

+ egy mZuiko 60/2,8 :))

Egyébként úgy néz ki a vaku vezérlés kezd lassan beszivárogni a Pana vázakba is. Itt a legújabb Pana vaku mellett azt írják: wireless control avilable GH3, G6, GF6

(#26353) ROBOTER válasza FEDman (#26352) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nekem kellene egy jóval kisebb gyújtótávolságú makró, hogy visszacsábuljak a 4/3-ra. Még a 45-ös Pana is sok nekem. 25...30mm lenne az ideális. Persze 1:1 mellett. Majd kipróbálok egy 25-ös m4/3 obit közgyűrűvel mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#26354) Studi válasza madgie (#26349) üzenetére


Studi
addikt

Olyk úgyis viszik szépen vezeték nélkül a vakukat, tényleg jó lenne vaku nélkül EVF-el. :-)

szerk: persze, hülye vagyok, a beépített vakut használják triggernek az R-es vaku ellövéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#26355) madgie válasza Studi (#26354) üzenetére


madgie
titán

Engem pont nem érdekel a vakuzás, főleg, hogy nem rádiós a vezérlés.

Azt persze megértem, hogy Roboternek fontos, látom és tudom a képein, mire jó... de ha nekem nem kell, hát nem kell :))

szerk: én csak idegbajt kaptam a PL2+ FL-36R kombótól is, már (nagyobb területű) beltérben is borzasztó korlátolt, hová rakhatod.

[ Szerkesztve ]

(#26356) Studi válasza FEDman (#26352) üzenetére


Studi
addikt

Na ez viszont motiváló lehet egy G5 => G6 cserére nálam, ha vezeték nélküli vakukat akarok használni, mindig elő kell, hogy jöjjön a jó öreg E-30.

(#26357) n.andras74


n.andras74
aktív tag

Most, hogy már érkezik a kis GX1em, hol helyezkedik el képminőségben és videóban a mai mezőnyben?

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#26358) FEDman válasza ROBOTER (#26353) üzenetére


FEDman
addikt

Jelenleg a ZD 35-ös van adapterrel. Ezen felül volt még egy ilyen pletyka is még 2011-ből, de ez azóta rendesen elhalt..

(#26359) ROBOTER válasza FEDman (#26358) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azon már elgondolkodnék. A Zuiko 35-ös makróm talán még nekem is megvan a fiókban, de egy picit értelmét veszti a méret és súly miatt a dolog.

(#26360) madgie válasza ROBOTER (#26359) üzenetére


madgie
titán

20/1.7 + közgyűrű nagyon durva, a 14/2.5 + közgyűrű meg már olyan ,hogy a frontlencsét súrolja a légy szeme :D

szerk: és ez nem is a 25-ös kgy, hanem a legvékonyabb elektronyika nélküli csájna (szerintem 12 mm körül, de nincs nálam).

[ Szerkesztve ]

(#26361) Parci válasza n.andras74 (#26357) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

videót nem tudom, képminőségben picivel a g5/g6 alatt, de már a modernebb vonalban van, magyarán bőven elég jó. a régi 12 mp-es m4/3 lapka volt relatíve gyengébb, a gx1 már jó (talán jobb is, mint a g3, picit reszeltek rajta).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26362) FEDman válasza ROBOTER (#26359) üzenetére


FEDman
addikt

Hát mondjuk a Zuiko 35-ös még adapterrel együtt se hiszem hogy túl nehéz lenne. :N
De ettől függetlenül persze az adapterezés sose lesz olyan jó, mint egy 100%-ig rendszer cucc.

[ Szerkesztve ]

(#26363) MrChris


MrChris
nagyúr

peneken működik a pana obik stabija?

(#26364) |AP| válasza MrChris (#26363) üzenetére


|AP|
veterán

Amelyiken van kapcsoló, ott értelemszerűen lehet az obin ki-bekapcsolni.
Ahol nincs ott már nem ilyen egyértelmű a helyzet, ha jól emlékszem csak az újabb Pana obik tudják azt, hogy elsődlegesnek a vázba épített stabit tekintik. De hátha valaki jobban meg tudja mondani :)

(#26365) gorgo


gorgo
őstag

Nem tud valaki normális minőségben 46mm-es átmérővel ND32 (esetleg ND16 v. ND64) szürkeszűrőt? Holyák 52mm-ről indulnak. Egyedül tengeren túlról találtam B+W-t, ami alapból nagyon húzós amire még +vám +áfa jönne :(
Az 52mm-es adapterezettel annyi bajom van, hogy elfelejthetem a napellenzőt, ami adott esetben legalább akkora ha nem nagyobb baj.

És még valami: hátsó LCD-re védőfóliát (3"). Emlékszem tizenezer hsz-sal korábban volt róla szó, sose találom meg...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#26366) MrChris válasza |AP| (#26364) üzenetére


MrChris
nagyúr

konkrétan egy pana14-45 és oly pm2, pl5, em5 esetében.

(#26367) |AP| válasza MrChris (#26366) üzenetére


|AP|
veterán

pana 14-45-ön van OIS kapcsoló, úgyhogy ez a legegyszerűbb eset: kikapcsolod, onnan kezdve van egy stabilizálatlan obid, és majd a váz stabilizál.

(#26368) Szulita28


Szulita28
senior tag

m43 indító kit vkinek?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#26369) Warter válasza gorgo (#26365) üzenetére


Warter
őstag

LCW Fader ND
Bár nem tudom, hogy milyen átkategóriában keresel.

(#26370) Studi válasza Parci (#26361) üzenetére


Studi
addikt

GX1 nem ugyanaz a szenzor, mint a G5-6?

(#26371) Warter válasza Studi (#26370) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem nem, a GX1 az G3-as szenzor. A G5-6 meg a GH2 szenzorát kapta.

(#26372) MrChris válasza |AP| (#26367) üzenetére


MrChris
nagyúr

aszem én a fordítottját szeretém, az OIS-t használnám a pm2-n.

(#26373) rbalint88 válasza Szulita28 (#26368) üzenetére


rbalint88
addikt

én gondolkodom rajta, de csak a 20-as pana miatt. gf1-nek a gf5 mellett nem látom sok értelmét, de ha valaki gf1-re vágyik egy 14/2,5-tel, akkor tudunk egyezkedni ;)

(#26374) |AP| válasza MrChris (#26372) üzenetére


|AP|
veterán

nem volt még Pen-em, de gondolom kikapcsolható a vázstabi. Ha az obin nyomod be az OIS-t szerintem működik, de valaki erősítsen meg, mert nem akarlak félinformációkkal félrevezetni :)

(#26375) Parci válasza Studi (#26370) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, warter jól írja

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26376) FEDman válasza Studi (#26370) üzenetére


FEDman
addikt

A G3/GX1 alap iso-n egy kicsit vissza lett butítva a GH2-höz képest. Ez abban nyilvánul meg, hogy alap iso-n az árnyékokban nem annyira zajszegény ez a két váz, mint a GH2. Ezzel szemben iso400-tól felfelé már nem nagyon van különbség, itt a G3/GX1 is szépen teljesít.

A G5 viszont már tényleg megkapta a GH2 lapkáját. Erről egyébként itt írok, valamint itt egy összehasonlító ábrám a G3 - G5 vázakban lévő szenzorok fizikai méretkülönbségéről.

(#26377) Studi válasza FEDman (#26376) üzenetére


Studi
addikt

Ez jó írás, köszi!
Megnyugtat, hogy okkal vagyok elégedett a G5 képeivel, nem csak azért, mert nem értek hozzá. :DDD

(#26378) arn


arn
félisten

Vasarolt mar vki ezzel az oly premium klubbal kedvezmenyes vazat? Mi a menete? Plz privi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26379) Studi válasza madgie (#26360) üzenetére


Studi
addikt

Most rendeltem elektronyikás közgyűrűt a vágottszeműektől, remélem még idén megérkezik, kíváncsi leszek. :-)

Apropó, ha már szóba került a 35/3.5: nem kell valakinek MMF2? Nagyjából elfogytak a 4/3 obijaim, gondolkozom azon, hogy kell-e nekem.

(#26380) Studi válasza arn (#26378) üzenetére


Studi
addikt

Obit vettem: bementem, adatlap kitölt, közben wavrekordz szig és lakcímkártya alapján rögzít a rencerben, kéred a terméket, kifizeted, kapod a kártyát + terméket.
Gondolom az ingyenes premium klubtagság csak akkor jár, ha teljes áron veszed a vázat, tehát váz*0,85+8k árral számolj.

szerk: nem privi lett, de tán mást is érdekelhet. :-)

[ Szerkesztve ]

(#26381) jmakk


jmakk
őstag

Srácok! A Pana 20/1.7 fókusza mennyire traktor? Videó közben belehallatszik a felvételbe?
És mennyire lassú? 14/2.5 obim volt, azzal nem volt gondom semmilyen téren.

(#26382) madgie válasza jmakk (#26381) üzenetére


madgie
titán

14/2.5-höz képest hangosabb és lassabb is AF. Ha engem kérdezel, akkor videóra főleg kézzel élesíts vele. Amúgy álom obi, én már bánom, hogy eladtam.

(#26383) scarabaeus válasza madgie (#26382) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Amúgy álom obi, én már bánom, hogy eladtam."
Jaja! Most is rá van tekerve a GX1-re.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#26384) madgie válasza scarabaeus (#26383) üzenetére


madgie
titán

:O

(#26385) jmakk válasza madgie (#26382) üzenetére


jmakk
őstag

Asszony használná a GF3-on. Ő meg biztos nem élesítene kézzel. Ezért kérdezem, hogy ha videózik, akkor hangos-e annyira, hogy a felvételen zavaróvá válik.

(#26386) sphe válasza |AP| (#26374) üzenetére


sphe
senior tag

A pen-ekben a vázstabi kapcsolható.

(#26387) Freddy76 válasza jmakk (#26381) üzenetére


Freddy76
addikt

Szerintem nem lassú. Éles, túlságosan is, de k.rva jó obi. Semmiről nem maradtam le vele.

Utólag visszagondolva gyönyörű hangja volt, bár lehet, hogy csak azért emlékszem így, mert most nikonon nincs ekv. 35-40 körüli fényerős fixem, és nagyon hiányzik.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#26388) jmakk válasza Freddy76 (#26387) üzenetére


jmakk
őstag

És a hangját észrevetted a felvételen? Mert ha nem, már rendelem is. :D

(#26389) Messer22 válasza ROBOTER (#26359) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Nem vészes az a 35-ös, kicsit lassú, de legalább éles (G3-on egész jó az egyensúly)
De az 50F2 már húzós a súlya miatt, hiába több üveg van benne :))

Messer

(#26390) jmakk válasza jmakk (#26388) üzenetére


jmakk
őstag

Megnéztem egy jutyúbos videót, hát eléggé kiábrándítóan belehallatszik a felvételbe... :(

(#26391) Freddy76 válasza jmakk (#26388) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem, de én csak fényképet csináltam vele :U .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#26392) Mercutio_ válasza Freddy76 (#26387) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kress csak vissza a hsz-eidre ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26393) Freddy76 válasza Mercutio_ (#26392) üzenetére


Freddy76
addikt

1. Azt hogy kell?
2. Nem keresnél vissza te, és megmondanád, hoggy mire gondolsz :DDD ?

Na, gyerünk papa, szembesítsd a fiatalságot a heves kapkodásával és a múltbéli meggondolatlan kijelentéseivel :R.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#26394) Mercutio_ válasza Freddy76 (#26393) üzenetére


Mercutio_
félisten

OK, akkor training day-t tartunk :DDD

1. Jobbra fent: opciók, részletes keresés felhasználónévhez beírod akinek a hsz-ében keresnél, a többi meg értelemszerű. "lassú traktor hang" szavakat beírva pl. ezt alistát kapod, mindjárt a 6. találat ez

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26395) Studi válasza jmakk (#26385) üzenetére


Studi
addikt

Még közelebb is van az obihoz a mikrofon, mint egy G-nél. Hangos lesz.

(#26396) Freddy76 válasza Mercutio_ (#26394) üzenetére


Freddy76
addikt

Ilyet többet ne csináljál :O .

Amúgy pont az a nyüves 20-as (azaz a látószöge, képminősége, fényereje, mérete) hiányzik a legjobban.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#26397) jmakk válasza Studi (#26395) üzenetére


jmakk
őstag

Akkor asszem GF3 váz megy, LX7 váz gyün. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26398) arn


arn
félisten

A 20as egy rohadt jo obi, de videozni minek? :F

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26399) madgie válasza arn (#26398) üzenetére


madgie
titán

Jó arra is ,egy játszótéren nem hallatszik bele a hangja a felvételbe :D

(#26400) arn válasza madgie (#26399) üzenetére


arn
félisten

14-150? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.