Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#26151) Mr.Csizmás válasza |AP| (#26131) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

miert nem tudtak az S1 helyett ezzel a formatervvel kiadni az mft-juket? (amaz ugy nez ki mint egy elefant fosvahanyosan)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26152) arn


arn
félisten

No mar csak egyet kell aludni a g6ig :-) most sony vagy pana szenzorral jon? Ezt megvarom meg, mas kukucskas gep nincs a lathataron. Kivancsi vagyok, hogy a p5 megkapja e a jobbik stabot.

Ugy latszik kisebb lesz a 14-140 is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26153) gorgo válasza arn (#26152) üzenetére


gorgo
őstag

Neba**, mi a túró, ennyire beindult a gépszíj?? G6 És különbenis, mérnem lóugrásban (G7) hogy a sexfóbiásoknak is jó legyen?? Mindegy, ha ez kell a népnek...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#26154) arn válasza gorgo (#26153) üzenetére


arn
félisten

Most vennek em5ot, csak nehogy egy het mulva jobb legyen fele annyiert :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26155) Marseille199 válasza gorgo (#26145) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát, gyakorolni kell :) Meg úgy viselkedni, hogy ne akarjon elutasítani :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#26156) Marseille199 válasza Gondwana (#26146) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ez a Flexával még nagyjából így is van, egy kisfilmes cuccal már nem igazán. De ettől meg megijednek páran :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#26157) Marseille199 válasza madgie (#26147) üzenetére


Marseille199
senior tag

Miféle? Vegyél hát, jó móka az. És ha nem is olyan gagyi és lejárt filmekre fotózol, mint én, akkor meg adapterezhetsz te bármilyen g3-at, a közelébe sem fog érni. Se rajzban, se felbontásban. Jó móka, kipróbálni mindenképpen megéri :)

Fotózd be, h mi az :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#26158) |AP|


|AP|
veterán

könyörgöm.... miért 28mm ?? :(((

[ Szerkesztve ]

(#26159) Mr.Csizmás válasza |AP| (#26158) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gyonyoru kepe lehet a hosszu vegen :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26160) |AP| válasza Mr.Csizmás (#26159) üzenetére


|AP|
veterán

a hosszabb vége érdekel kevésbé... kicsit bíztam benne, hogy az LX sorozat példáját követve meglépik a 24mm-t...
Kompaktra visszaváltás továbbra is elhalasztva határozatlan ideig :)

[ Szerkesztve ]

(#26161) madgie válasza Marseille199 (#26157) üzenetére


madgie
titán

Ljubityel 2, bőrtokjában :)

Fotózni? Mivel? Hétvégére kértem vissza a G3-at, koncert lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#26162) Parci válasza |AP| (#26158) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért ne? 28-200 vagy 24-120 elég reális cél szerintem. ráadásul nagylátónak már ott az lx-7. nem ez a baj ezzel a géppel...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26163) FEDman válasza Parci (#26162) üzenetére


FEDman
addikt

Ahogy az 1/1,7" szenzorral sincs gond. A probléma igazából ott kezdődik amikor egy ekkora lapka egy f/5,9 fényerejű obival találja magát szembe. :U

Amúgy ezzel együtt se lesz semmi gond ezzel a géppel, csak ez egy sima átlag kompakt lesz EVF-el és nem egy prémium kompakt, mint ahogy az az első pletykákban szerepelt.

Ami igazán bosszantó itt az az, hogy miért pont egy ilyen kompakt kap beépített EVF-et? De még inkább miért van az hogy egyetlen normális értelmes obival ellátott kompakt (LX7, XZ-2, X10, P7700) nincs a piacon beépített EVF-el...

[ Szerkesztve ]

(#26164) Marseille199 válasza madgie (#26161) üzenetére


Marseille199
senior tag

Jólvan az, auto vignette effekt :DDDD Egyébként tényleg használható gépecske, próbáld ki :) Csillagozni mondjuk ;)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#26165) |AP| válasza FEDman (#26163) üzenetére


|AP|
veterán

Igen, engem is ez bosszant... ez szinte egy teljesen átlagos kompakt, átlagos átfogással (kicsit fényerősebb kezdővel), átlagosnál csak egy picit nagyobb érzékelővel és egy EVF-fel (ami a hírek szerint szintén nem túl acélos).
Mindezek mellett gondolom horror áron fog nyitni.

Fujinak majdnem sikerült a tökéletes csúcskompakt (X20 - egy EVF és egy 24-120mm híján)
Panának most nagyon nem, pedig én tőlük vártam.
Oly majd talán ősszel (de ezek után nem sok jót várok).

Többiekről nem tudok semmit, reménykedem tovább és addig is marad az occsó GF2 :)

(#26166) Parci válasza FEDman (#26163) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, mindennel egyetértek.

f5,9 egyébként az is vicc, mert az abszolút sötétségen :DDD felül még bőven túl van a diffrakciós limiten is egy ekkora szenzornál. 1/1,7"-os lapkáknak tényleg ilyen f1,4-2,8 dukál, és annak lehet is örülni jól.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26167) rumos14 válasza Parci (#26162) üzenetére


rumos14
nagyúr

28-200-nak ott a Nikon P7700, f2-4 fényerővel.

(#26168) ati3x


ati3x
senior tag

off

Ha már kompakt a canon G1x? Nagy szenzor (18,7x14) 2,8-inulóval.. Nem nagyon emlegetitek.. Ja, és stabi is van benne...

(#26169) Marseille199 válasza ati3x (#26168) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szerintem azért, mert egy nagy nulla az af, megmerevedik a keresőkép amikor fókuszálsz, de nagyon durván, meg ilyesmik :S Most próbálgattam, jól rajzol, meg minden, de nem kéne :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#26170) jmakk válasza Marseille199 (#26169) üzenetére


jmakk
őstag

Ennél van egyszerűbb magyarázat is. 534 gramm. A Canon tükrösöm (450d) nem mázsált ennyi...

(#26171) Marseille199 válasza jmakk (#26170) üzenetére


Marseille199
senior tag

:C :DDD Ez is igaz mondjuk, de nekem ez a legkevesebb gond :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#26172) Parci válasza rumos14 (#26167) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

- egy kicsit nagy lett azért a szenzorhoz képest
- nincs evf
de amúgy igen, pont ez a baj, hogy ez az új pana még ezt a szintet sem éri el, pedig ez már megvan. no, lehet várni még egy kört...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26173) rbalint88 válasza arn (#26152) üzenetére


rbalint88
addikt

Veheted az OM-D-t, a Pana nem durrantott nagyot a G6-tal :(
Maradt a G5-ben is használt szenzor :(
"Although Panasonic has stuck with the same 16.05 million pixel Live MOS sensor in the Lumix G6 that it used in the Panasonic G5" [link]
ja, ők stuck, a júzer meg suck :((( fakingfakk beléjük. Jó lesz nekem is az OM-D majd nyár végén.

(#26174) madgie válasza rbalint88 (#26173) üzenetére


madgie
titán

Jézus, most nézem, tényleg van G6? Azt hittem csak poénkodtok. Egyre lufibb az a váz is, mi van veled, Pana?

(#26175) Studi válasza madgie (#26174) üzenetére


Studi
addikt

Ezt mondjuk kár is volt ebben a formában kiadni. Gyakorlatilag a külsőt egy kicsit közelítették a GH3-hoz, és tán ez a legnagyobb változás az egészben.

(#26176) FEDman válasza Studi (#26175) üzenetére


FEDman
addikt

Videóban az full manuál kontrol azért egy nagyon örvendetes előrelépés!
Ami a formát illeti, mondjuk úgy egyik szemem sír, a másik nevet. A látszat ellenére külső méretei alapján pont akkora mint egy OMD/G5. Annyi a különbség, hogy a G6 felhúzta a vállait, ami a váz kezelőfelületének kifejezetten előnyére vált. Az érem másik a oldala hogy így viszont úgy néz ki, mint egy rusnya felpüffedt béka. :DDD

Ami a szenzort illeti a teljes felbontás: 18,3Mp azaz a Sony szenzort egyenlőre itt még továbbra se kapunk.

(#26177) madgie válasza FEDman (#26176) üzenetére


madgie
titán

Tudod, hogy nekem már a G5 sem tetszett. Mi marad kis méretű, beépített EVF-es gépnek? Semmi?

(#26178) Studi válasza FEDman (#26176) üzenetére


Studi
addikt

Ja, a video az kívül esik az érdeklődési körömön. :-)

(#26179) FEDman válasza madgie (#26177) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, elég fura irányba mozdult el a Pana. A GH3-at még értettem, a G6-nál már kicsit furcsállom ezt a vonalat.

No de talán kialakul még ez. Most láthatóan átrendezi a Pana a sorait. A GF6 is változott kicsit, a G6/GH3 meg teljesen más filozófia mentén született. A következő ésszerű lépés innentől kezdve a kettő közé belőni egy helyes kis rangefinder like vázat is. Csak hogy az ilyen magunkféléknek se sírjon a szája. :DDD

(#26180) madgie válasza FEDman (#26179) üzenetére


madgie
titán

Na az kéne :K

Per pillanat (hálisten :D) nem tud olyat mutatni a Pana, amire szívesen váltanék G3-ról.

(#26181) OPiiPO válasza Studi (#26142) üzenetére


OPiiPO
addikt

ő még nem elpuhult mFT-s, igazi Férfiként többkilónyi DSLR-ben hisz :DD

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#26182) |AP|


|AP|
veterán

A ma bejelentett cuccok közül még az új 14-140 a legérdekesebb. Kisebb, könnyebb, fényerősebb (olcsóbb?), mint az előd.
Az LF1 említést sem érdemel (maximum annyit, hogy vicces ebben a méretben az a pici EVF, kíváncsi vagyok, a jövendőbeli vásárlók közül hányan emelik majd a szemükhöz), és a G6 sem forgatta fel a világot :)

(#26183) Studi válasza FEDman (#26179) üzenetére


Studi
addikt

Igen, egy ideje már álmodozunk a keresős GX2-ről. :) Annak több értelme lenne, mint ennek a picit frissített G6-nak. Nem is olyan régi a G5, nem értem, hova ez a rohanás, ha igazán újat nem is tudnak mutatni.

(#26184) arn válasza rbalint88 (#26173) üzenetére


arn
félisten

Hat remeltem... Az idei pana gepek nem az igaziak, olynal maradok. Vartam a gx2ot is, de meg csak hirben sem szerepel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26185) gorgo válasza jmakk (#26170) üzenetére


gorgo
őstag

Kicsit a tömeghez, meg a mérethez:
Az OMD kicsi kiterjedésre, de nehéz, mert fém. SZAR az ergonómiája, ezért kell rá a (fél)markolat. A félmarkolat sem sikerült fájintosra, mert tetű vékonyka lett (a dizájn mindenek előtt), így viszont már jobb. Ha ráteszem a portré markolatot is, akkor már egészen jó fogás lesz rajta, ellenben viszont már a mérete is nagy (még jó hogy van "púpja" ami 100% dizájn, 0% funkció!), és a súlya, na bazz ~650g. (félmarkolattal "csak" ~530g). Na? Rákúrok egy régi manuál canon 50mm-t és megvan a kiló! Lemértem, nem sacc.

Ehhez képest ha nézem a felfújt "béka" új Panákat, hát azok lehet, ocsmányak, de alapból jobb a fogás rajtuk, jobb ergonómia, és nyilván jóval könnyebbek. Gyerekek, én megértek mindenkit, aki megcsókol egy varangyot! Lehet nem bánja meg.

Amit viszont még nem fogtam (asszem itt basztam el, de nagyon) az X-E1. Nos, lehet, hogy szép is meg jó is? Most már azért nem fogom meg, mert túl vagyok a fájdalomküszöbön, túl sokat feccöltem fotócuccba, és hát nem ezen múlik...
Ne feledjük, hogy itt csak a méret/súly volt téma (esztétikum is na), és ez csak személyes vélemény.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#26186) Studi válasza arn (#26184) üzenetére


Studi
addikt

Na igen, ráadásul a G5 még egy éves sincs, a GX1 majd egy évvel idősebb téma.

(#26187) Mr.Csizmás válasza gorgo (#26185) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

es mi a gond? a praktica ltl-3-asom is kilo kozeleben van egy mamiya 55/1.8-al ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26188) FEDman


FEDman
addikt

Azért én megvédeném kicsit ezt a Pana LF1 kompaktot. Ez nem az amire vártunk, nem nekünk szól. Ettől függetlenül szerintem egy nagyon értelmes koncepció, ami sokaknak lesz remek választás.

Csak speckokat látva nem értettem mi értelme egy ilyen kompaktnak, de most látva a kész terméket minden világos lett, ez gép döbbenetesen pici lett! :Y

Egy haladó fotóst nyilván nem hoz lázba egy ilyen gép, de egy átlag anyu/apu valami olyasmit kap amit eddig semmi más nem tudott. Nem nagyon tudnék még egy olyan kompaktot mondani ami 7x zoommal, EVF-el együtt ennyire pici, ennyire zsebre vágható lenne.
Szóval anyu/apu boldog lesz hogy a családi kiránduláson egy tényleg zsebkompakttal tud fotózni ekv. 28-200mm-en. És tűző napsütésben áldani fogja még ezt a pici EVF-et is! :)
Aztán otthon a gyerek gyertyafényesszülinapostortás kötelező képet is meg tudja majd lőni nagylátó végén f
/2 rekeszen.
Mindezt várhatóan olyan képminőség mellett, ami bőven ki fogja elégíteni a fent említett célközönséget.

Mi meg várunk tovább egy tényleg prémium EVF-es kompaktra.. :)

[ Szerkesztve ]

(#26189) Studi válasza gorgo (#26185) üzenetére


Studi
addikt

Na jó, de nem sok rendszer tud 1kg alá menni egy portrémarkolatos vázzal, és egy ekv 100-as 1,4 (1,2?)-es fényerejű objektívval. :-)

(#26190) Parci válasza FEDman (#26179) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

őszintén szólva épp, amikor azt hittem, hogy rendet rak a pana a szériáiban, most megint nem értem, hogy mi van. miért van szükség a g6-ra és a gh3-ra együtt, különös tekintettel arra, hogy a g6 igazából egy gh2 is (mínusz multiaspi)?

ha elképzelünk egy evf-es gx2-t (azaz egy nex-6 konkurenst), akkor egy gh3, gx2, gf6 (brr, ezek a számok, még véletlenül sincs bennük összehangolt ráció) hármas tökéletes volna...

amúgy jól látom, hogy gyakorlatilag annyi az újítás, hogy pasm mód videóban és egy jobb evf? :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26191) Parci válasza |AP| (#26182) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, az új 14-140 nagyon ígéretes, még könnyebb is az oly 14-150-nél, pedig stabis! szóval innentől lehet pana vázban gondolkodni úgy is, ha könnyű és stabis mindenest szeretnél, ez - számomra - nagy különbség.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26192) Studi válasza Parci (#26190) üzenetére


Studi
addikt

Szerintem jó helyen van az a G5-G6 a sorban, a high-end GH3 és egy keresős GX2 közé pont befér. Csak az a kérdéses, miért a G szériát frissítették most a GX helyett.

(#26193) FEDman válasza Studi (#26183) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, mióta csak az mFT létezik várjuk azt a rangefinder like Pana vázat és eddig rendre mindig csalódnunk kellett. Már-már legyintene is az ember, hogy kár is reménykedni, úgyse lépi meg a Pana.
Ezzel szemben most hogy mind a GH3, mind a G6 ennyire elmozdult méretben felfelé...

Mintha csak az oly rég áhított L1 reinkarnációnak készítené elő a terepet a Pana a termékpalettáján. :)

(#26194) Parci válasza Studi (#26192) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ízlések és pofonok, én a letisztult, világos, praktikus különbségekben hiszek, kevesebb vázat könnyebb marketingelni is. de a japánok valamiért szeretik az őskáoszt, így élő ember nem igazodik el, és az eladó szépen rádumál az eggyel jobb cuccra, mert "szükséged van rá".

ettől függetlenül jó a g6, ahogy a g5 is jó volt, és ha vitalij végre unlockolná a multiaspit rajtuk :DDD, akkor az új pana 14-140-nel egész izgalmas megoldás lenne.

de, ami a vázat illeti, csak addig, amíg nem fogtál a kezedben egy sokkal korszerűbb, ütősebb nex-6/7-et.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26195) |AP| válasza FEDman (#26188) üzenetére


|AP|
veterán

szerintem átlag anyu/apu inkább vesz egy ilyet sokkal olcsóbban. Kicsit gyengébb fényerő, kisebb érzékelő, de pont átlag apu/anyut nem fogják ezek érdekelni. EVF meg pláne nem...
De ilyet is csak akkor, ha valóban érdekli a képminőség. Egyéb esetben mindent lekattint a telefonjával.

Ami miatt mégis érdekes lehet az LF1 az az, hogy ha tudnak ilyen kicsi EVF-et csinálni, akkor azt a következőkben akár MFT vázba, vagy más, komolyabb kompaktba is bele lehetne tenni nagyobb méretnövekedés nélkül. Szóval remélem ez csak egy kísérleti termék :)

[ Szerkesztve ]

(#26196) FEDman válasza Parci (#26191) üzenetére


FEDman
addikt

Bizony nagyon jónak tűnik az új 14-140!
G6-tal együtt egy nagyon kellemes, kiegyensúlyozott kombináció lehet.

És így elsőre képminőségre se tűnik rossznak. :))

Pedig a PBlogos csóka jellemzően még durván jó gépekkel is tud botrányosan rossz képeket lőni. :DDD
Egyszer valaki szólhatna neki, hogy 4/3 szenzoros gépet nem feltétlen tanácsos így szénné rekeszelni..

(#26197) Parci válasza FEDman (#26196) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és most képzelj mögé egy nex-6-like vázat... na, akkor mondanám, hogy megérkeztem. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26198) FEDman válasza |AP| (#26195) üzenetére


FEDman
addikt

A példa remek, pont ebben a kategóriában indul ez a kis Pana és az is látszik, hogy agyba főbe veri az LF1 ezt a kis Canont. Nagyobb szenzort és EVF-et kínál kb. ugyanabban a méretben és ez azért nagyon nem mindegy.

Ráadásul aki fotózott már LCD-n tűző napsütésben az fogja értékelni az EVF-et függetlenül attól hogy profi vagy épp amatőr. :)

(#26199) Freddy76 válasza Parci (#26197) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem akkor, amikor 50-ért meg lehet venni?
;]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#26200) FEDman válasza Parci (#26197) üzenetére


FEDman
addikt

Na igen..

És pollaira reagálva LF1 nélkül is tudjuk már a NEX-7 óta, hogy bizony nagyon helytakarékos módon is ellehet helyezni akár egy jó minőségű EVF-et is egy mirrorless vázba. :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.