Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84601) zoltanz válasza sh4d0w (#84600) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Nem keresünk Google-lel mindenféle deb-et, meg telepítőt, hanem a csomagkezelőt használjuk elsősorban.
Másodsorban is.
Akkor cselekszünk másképp, ha a disztribúció wikije/dokumentációja másképp gondolja."

Wiki-t bárki szerkeszthet akár te-én is.
Chrome-ot, Opera-át (külső tárolóból) akkor ne is telepítsen senki?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84602) CPT.Pirk válasza zoltanz (#84601) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez pont két olyan példa volt, ami ott van az MX csomagkezelőjében, telepítésre készen. Itt tényleg arról van szó, amit sh4dow írt, csak magunkat szívatjuk, ha nem jó az amit rögtön ad a disztró.
Egyszerűen csak meg kell szokni, hogy van egyszerűbb megoldás, mint a Windows alatt megszokott guglizás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84603) moleculez válasza CPT.Pirk (#84602) üzenetére


moleculez
veterán

Amúgy ezt nehezebb elengedni mint gondolnád. :DDD

Amúgy most épp nincs Linuxom. (csak a mac, ha az számít ;] ), de szeptemberben veszek vmi laptopot, csak úgy berhelni, viszont rendszeresen benézek ide. :R

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#84604) andatti válasza sh4d0w (#84600) üzenetére


andatti
senior tag

Nem is akartam...
Ubunut mikor felraktam minden jól működött...
Csak, mivel öreg a laptop egy fórumtárs ajánlotta az MX-et...
...és Ubuntuhoz képest csak a bajom volt vele idáig... De, ez elvileg jobb lesz a laptopnak...
A double commandert is ott ajánlották, tökéletes is volt. De, meglepetésemre az MX-ben nem volt benne... Ami meg volt, az hideg nyoma sem... Én kérek elnézést, hogy ragaszkodtam a jó linuxos programhoz, egy másik linuxos platformon... Nem tudtam, hogy ennyire nem támogatott linux és linux alatt egy program.
A gép újraindítása egyébként megoldotta a problémát, fut a DC, szépen teszi a dolgát...

De, távoli asztal továbbra sincs megoldva MX alatt. Ubuntun is csak a harmadik lett jó a csomagtelepítőből, (bár ott más volt a neve), de MX-ben az sincs, ami van, azzal meg nem tudok belépni. Pedig nincs nagy elvárásom, Ip cím, felhasználónév, jelszó, enter... és bent vagyok teljes képernyőn... (ahogy win alatt is ment, bármilyen gépről, semmit se kellett telepíteni hozzá)
Ha 7végén nem tudom megoldani, akkor visszarakom az Ubuntut... Kénytelen leszek, mert nonszensz, hogy nem tudok belépni...

Egyébként XP-t cseréltem a legfrisebb Ubuntura a múlt héten, és 1-2 napja van az MX...

(#84605) sh4d0w válasza zoltanz (#84601) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Senki nem mondta, hogy külső tárolót ne használj - beveszed szépen a csomagkezelő alá és használod.

https://www.coreinfinity.tech

(#84606) sh4d0w válasza andatti (#84604) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mire kell a teljes képernyős belépés, miért nem jó az ssh?

https://www.coreinfinity.tech

(#84607) andatti válasza sh4d0w (#84606) üzenetére


andatti
senior tag

Jó lehetne az SSH is, akár. Nekem tökmind1, de nem működik... Beírom az IP-t és nem történik semmi, el sem jutok a felhasználó+jelszókérésig...
A legközelebb az AnyDo-val jutottam, de az meg időtúllépést ír mindig... (mobilon és tableten is... Igaz, most semmilyen eszközön nem tudok belépni...)
Szóval win alatt pofon 1xű... volt.

Ubuntu alatt egy Linuxkacsa ikonnal ellátott volt jó, (benne volt az alkalmazás kezelőben) "remotedesktop" néven... Igaz, abból meg kilépni nem tudtam, (mert nem lehetett tálcára rakni) de legalább működött...

(#84608) sh4d0w válasza andatti (#84607) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

ssh -vvv felhasználó@célrendszer és látni fogod, mi a gond.

A timeoutból egyébként látatlanban is azt mondanám, hogy network.

https://www.coreinfinity.tech

(#84609) gregory91 válasza sh4d0w (#84600) üzenetére


gregory91
senior tag

A csomagkezelő is deb-et kezel(többnyire).Külső forrást(hivatalos megbízható weboldalról) akkor érdemes használni ha nem szerepel a csomagkezelőben.Az általad említett wiki/dokumentáció bizonyos esetekben(hiányossága miatt) lócitromot sem segít.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#84610) sh4d0w válasza gregory91 (#84609) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na ne, nem is gondoltam volna...

Az megvan egyébként, hogy pl. a hivatalos repók tartalma ellenőrzött, míg a letöltött "deb"-ekben lehet elrejtve malware?

...és mivel a második vagy, aki megemlíti, hogy a wiki problémás lehet, hullassunk pár csepp könnyet az Arch wikiért...

https://www.coreinfinity.tech

(#84611) Warton válasza CPT.Pirk (#84602) üzenetére


Warton
őstag

Szerintem már az értelmesebb átlag windows használó sem guglizgat programokat. Ott a Store, ninite.com, a játékosoknak meg Steam, GOG stb.

A guglizgatás inkább a kezdő linux felhasználókra jellemző, akik próbálják kideríteni, hogy hogyan tudja ezt vagy azt a progit felnyomni a gépre.

[ Szerkesztve ]

(#84612) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

EAC megoldva Linux alatt a Paladins-nál.
Aki kedvelte Win alatt, és szeretne vele újra játszani, annak experimental-lal mostantól teljesen használható.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#84613) gregory91 válasza sh4d0w (#84610) üzenetére


gregory91
senior tag

Az archwiki hiába információban dúsgazdag wiki oldal, de bizonyos körökben nem tudott érdemi infót adni.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#84615) csixy


csixy
addikt

Pop os 22.04. Megszenvedtem vele. Természetesen megint USB.s SSD-n GPT-n. A systemd boot lecserélve Grub2-re, bootolható UEFI és Legacy módban is. Kis tágasságot hagytam az SSD-nek. A Gnome félretéve és belegyúrva a kedvenc Cinnamon. A Pop os gyárilag kezeli az Nvidia kártyámat. A snap még nem lett beröffentve, nem is lesz. Kitakarítható valahogy belőle a Snap? Synaptic telepítve. Exfat data partíció belakva. Majdnem linux mint. :) Nem tudom, hogy másik gépen el fog indulni az inteles kártyával vajon? Mert ha menne úgy is, akkor svájci bicska lett belőle.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#84616) gregory91 válasza csixy (#84615) üzenetére


gregory91
senior tag

Szerintem ezzel: sudo apt remove snap (saját felelőségre)

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#84617) csixy válasza gregory91 (#84616) üzenetére


csixy
addikt

Köszi lejött ezzel: sudo apt remove snapd.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#84618) tordaitibi válasza csixy (#84615) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem nyugszik.... :)

(#84619) csixy válasza tordaitibi (#84618) üzenetére


csixy
addikt

Már most megnyugtattam. Az EFI.-s Grub beizzítása megdolgoztatott. [Ez a link segített] , a system 76 support nem vált be. A grub-customizert külső repóból kellett telepíteni hozzá.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#84620) csixy válasza tordaitibi (#84618) üzenetére


csixy
addikt

A crytswap-tól is megszabadultam.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#84621) tordaitibi válasza csixy (#84620) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hm.. ennek orulok.de az micsoda?

(#84622) csixy válasza tordaitibi (#84621) üzenetére


csixy
addikt

Van egy /etc/crypttab nevő fájl, ez nekem nem kell! Töröltem, és az fstab-ból is töröltem a szemetjét és rendesen beleírtam az fstabba a swap partíciómat UUID szerint úgy ahogy kell.
Szóval megszabadultam a cryptsetuptól. Töröltem az EFI-ból a systemd boot szemeteit. Telepítettem a grub2-common, grub-efi csomagokat. A systemd boottól azért szabadultam meg, mert inkább a grubot választottam, mivel a legacy boothoz is a grubra volt szükségem.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#84623) #68216320


#68216320
törölt tag

Hogyan lehetne rávenni a vga-t, hogy 59.94Hz helyett pontosan 60Hz-en jelenítse meg a képet? A vga és kijelző is kezeli, win10-en megjelenik az 59.94Hz után a 60Hz is.
Viszont itt az xrandr nem mutatja a 60Hz-et.
$ xrandr
Screen 0: minimum 8 x 8, current 3840 x 2160, maximum 32767 x 32767
DP-0 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DP-1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DP-2 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DP-3 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
HDMI-0 connected primary 3840x2160+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 1600mm x 900mm
   3840x2160     30.00 +  59.94*   50.00    29.97    25.00    23.98  
   4096x2160     59.94    50.00    24.00    23.98  
   1920x1080     60.00    59.94    50.00    29.97    23.98  
   1680x1050     59.95  
   1600x900      60.00  
   1280x1024     60.02  
   1280x720      59.94    50.00    29.97    23.98  
   1152x864      75.00  
   1024x768      60.00  
   800x600       60.32  
   720x576       50.00  
   720x480       59.94  
   640x480       59.94    59.93  
DP-4 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
DP-5 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)

(#84624) anorche1 válasza #68216320 (#84623) üzenetére


anorche1
őstag

Ez nekem is feltunt, en utana nezes nelkul arra gondoltam, hogy biztos a windows meg a gyarto kerekiti 60-ra, es valajoban ez az 59 egesz valamennyi a helyes.
Kovetem a temat, topicon kivul talalsz ra megoldast, kerlek oszd meg velunk :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#84625) CPT.Pirk válasza #68216320 (#84623) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az 59.94Hz az az NTSC szabvány egy örökölt tulajdonsága régről. Az Xrandr a valóságot mondja, ezt tudja fogadni a kijelző. Elvileg a windows alatti 60Hz is ezt az 59.94-et jelenti, csak kerekítették egészre...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84626) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,
Szeretnék tanácsot kérni office alternatíva kapcsán. Melyik áll legközelebb a Microsoft féle office-hoz(kompatibilitás lenne a fő szempont). Most Manjaro KDE-t használok azon alapból az onlyoffice van feltelepítve. Esetleg a freeoffice vagy a libreoffice jobb választás lenne?
Kinek mi a tapasztalata ezekkel?
Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#84627) CPT.Pirk válasza Horvi (#84626) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, az onlyoffice-nál maradj ha a kompatibilitás a szempont.

Azt mondjuk nem tudom, hogy melyik olyan lassú, mint a gyári MS Office. Priceless, mikor a céges, SSD-s gépen 4-5 másodperc alatt nyílik meg egy alig pár cellás táblázat Excel alatt... De legalább animál mindent is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84628) moleculez válasza CPT.Pirk (#84627) üzenetére


moleculez
veterán

Ha tényleg fontos a sok cloud feature, akkor szimplán böngészőből. Az biztos, hogy kompatibilis. (Elvileg ;] ).

Office alternativákkal mindig belefutottam valami szarságba, pedig annyira szeretném ha flottul működnének. Múltkor is Linuxban kellett dolgozni, és dokumentálni az eseményeket. Az lett a vége, hogy VM-ben futott a Linux natívan pedig Office, mert felmerült az igény, hogy kollaboratívan ketten szerkesztünk egy doksit. Lehet, sőt biztos hogy volt erre megokdás, de nem volt kedvem ezzel szarakodni ott és akkor.

Mindeközben a 2 Mint VM-nek kisebb volt a gépigénye, mint az Officenak, de ez másik történet.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#84629) #68216320 válasza CPT.Pirk (#84625) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem igy van. Windows alatt 59.94 is választható és 60 is.
Bármelyiket is választom, a kijelző infobar-on a neki megfelelőt mutatja, vagyis a neki megfelelő frissítéssel is működik. Ergo a kijelző szerint is különböző frissítések.
Viszont linux esetében már nem választható a 60Hz.

(#84630) CPT.Pirk válasza #68216320 (#84629) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És van bármi különbség a két beállítás között? Pl. tearing?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84631) sh4d0w válasza moleculez (#84628) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az MSO sokszor önmagával sem kompatibilis.
Ha kollaboratív MSO kell, akkor M365. Ha nem fontos a teljes kompatibilitás, akkor GDrive/Google Workspace (ez utóbbi szerintem jobb, mint a redmondi cucc, de a redmondiból még nem láttam eleget).

https://www.coreinfinity.tech

(#84632) moleculez válasza sh4d0w (#84631) üzenetére


moleculez
veterán

Itt viszont már becsavar a google fóbia, de ez személyes becsípődésem, ha lehet kerülöm a termékeiket. (ez gondolom egy Linux topicban nem ismeretlen) Amik egyébként nagyon jók, annak ellenére hogy "ingyen van".

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#84633) Horvi válasza CPT.Pirk (#84627) üzenetére


Horvi
őstag

Oké akkor marad az. Igazából évente egyszer vagy kétszer kell használnom csak szóval nem akkora kaland.

Na igen, azt én is szoktam nézni, hogy megnyitom az excelt és annyit vacakol vele, mondom ez jó nagy adathalom lesz. Erre van benne húsz sor meg két grafikon. A régi "szép" időkre emlékeztet amikor bekapcsoltam a gépet és lefőtt a kávé mire bebootolt meg elindult minden :DD

Hello darkness, my old friend...

(#84634) sh4d0w válasza moleculez (#84632) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Elárulom: teljesen mindegy, hogy a kettőből melyiket használod, privacy szempontból egyik sem jobb a másiknál. Ha kerülni akarod a kutakodást, előfizetsz valamelyikre, mert olyankor tartalmat nem scannelnek.

https://www.coreinfinity.tech

(#84635) moleculez válasza sh4d0w (#84634) üzenetére


moleculez
veterán

Így van. :K Egyéni preferencia, de a 2 közül szvsz az MS a kisebbik rossz, de ez itt nagyon off topic.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#84636) #68216320 válasza CPT.Pirk (#84630) üzenetére


#68216320
törölt tag

Tearing az pont nincs. Windows-on lepróbáltam (ott tudtam váltani az 59.940Hz és 60.000Hz között) generált 60Hz-es smoot-scroll videót VLC-n.
Az 59.940Hz-nél rendszeres apró ugrásokat lehet felfedezni a video lejátszása közben, ami 60Hz esetében nincs meg. Tehát a 60Hz vs. 59.94Hz valós különbség, nem csak kerekítés eredménye.
Viszont kamerás 60Hz videókat nézve már nem vagy nehezen fedezhető fel ez az ugrás smooth részeknél is. Gondolom eleve a tartalom is elvonja a figyelmet és van azért 1-2px kamera kilengés is. Szóval nagy problémát nem jelent linuxon a csak 59.940Hz, inkább csak érdekes, hogy az xserver valamiért nem akarja a 60Hz-et.

Keresgélve test-eket belefutottam olyanba, hogy browser-en belül vannak tesztvideók.
Meglepetés volt, hogy mennyire lekövetik a változásokat. Pl. elindítottam a tesztet 60Hz-el majd futás közben váltottam és érzékelte a browser és kijelezte az új értéket. Viszont linux alatt panaszkodott a vsync hiányára, holott az nvidia driver-ben be van kapcsolva.
[browser-59.940Hz] [browser-60.000Hz]

Amúgy a kerekítés is valós dolog, de úgy néztem, hogy inkább videok esetében az. Sok 60Hz kamerás video valójában 59.940Hz fps-el készült. A 60Hz videok nagy része leginkább valami pc screen stream eredménye vagy generált animáció. Gondolom az NTSC kamera vs PC screen miatt.

[ Szerkesztve ]

(#84637) CPT.Pirk válasza #68216320 (#84636) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ennek nagyon érdekes a technikai oldala, mert az xrandr az EDID-ből szedi ki, hogy mit tud a monitor. Mit csinál a Windows máshogy, hogy ott mehet a 60Hz? Vajon függetlenül az EDID-től ráküldi a 60Hz-et aztán vagy lesz kép vagy nem?

Ki lehetne próbálni modeline generálást Linux alatt 60hz-re.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84638) #68216320 válasza CPT.Pirk (#84637) üzenetére


#68216320
törölt tag

Passz, de ami még érdekesebb, hogy úgy emlékszem Raspberry Pi 4 esetében is megvolt a 60Hz lehetősége. Pedig ott is linux van (Debian alapon). De le kellene újra ellenőriznem.

Ja, még egy fura dolog. Kicsit emelni szerettem volna a gamma értéken (xgamma). Ha mindhárom szinre 1.2-t adok meg, akkor totál kékes/lilás az egész. Valamiért a kék színnek maradnia kell 1.0-n, akkor jó. Win alatt egyben emeltem meg nagyjából ugyanakkorára és maradt a normális színárnyalat.
$ xgamma -rgamma 1.2 -ggamma 1.2 -bgamma 1.0
-> Red  1.200, Green  1.200, Blue  1.200
<- Red  1.200, Green  1.200, Blue  1.000

[ Szerkesztve ]

(#84639) #68216320 válasza CPT.Pirk (#84637) üzenetére


#68216320
törölt tag

Próbáltam, de valamit elszúrok. [pastebin]

(#84640) Sonja válasza #68216320 (#84639) üzenetére


Sonja
veterán

Hol a cvt 3840 2160 60 parancs kimenete? :F

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#84641) #68216320 válasza Sonja (#84640) üzenetére


#68216320
törölt tag

Weboldalon generáltam, de amúgy ez jelenleg a kimenete:
$ cvt 3840 2160 60
# 3840x2160 59.98 Hz (CVT 8.29M9) hsync: 134.18 kHz; pclk: 712.75 MHz
Modeline "3840x2160_60.00"  712.75  3840 4160 4576 5312  2160 2163 2168 2237 -hsync +vsync

[ Szerkesztve ]

(#84642) cigam


cigam
félisten

Még mindég nem lehet RTL videókat nézni Linux alatt?

Vagy csak nálam hibádzik pár csomag/beállítás a FireFox alól?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84643) CPT.Pirk válasza cigam (#84642) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De, minden gond nélkül megy, és korábban is mentek. Nem telepítettem semmit hozzá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84644) cigam válasza CPT.Pirk (#84643) üzenetére


cigam
félisten

Tehát nem reménytelen, de a konkrétumokat nélkülöző hibaüzenetből hogyan induljak ki?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84645) CPT.Pirk válasza cigam (#84644) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó kérdés. Talán ki lehet szedni valahogy a logokat futás közben.

Milyen disztró alatt van gondod? Manjaro KDE-n megy, de emlékeim szerint Mint Cinnamonon is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84646) moleculez válasza CPT.Pirk (#84645) üzenetére


moleculez
veterán

Én inkább a böngészőre gyanakodnék. Chromium alapú böngészővel érdemes lenne megpróbálni (pl Brave, vagy Edge, Chrome)
Aztán ha az megy, akkor lehet kókányolni a FF-t.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#84647) cigam válasza CPT.Pirk (#84645) üzenetére


cigam
félisten

Fedora36, Gnome. GStreamer .h264 csomagjának telepítése után kicsit változik a helyzet, már nem írja ki a hibaüzenetet, de a lejátszás ugyanúgy nem indul el, és terminálban sem ír ki semmit, ha onnan indítom el. Nyomozok tovább...

moleculez
Chrome-al az a baj, hogy saját codec készlete van(chromium-codecs-ffmpeg), plusz lehet a konténeresdi miatt sincs átjárhatóság.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84648) cigam válasza cigam (#84647) üzenetére


cigam
félisten

Chrome-ban pöc-röff működik. Fura.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84649) CPT.Pirk válasza cigam (#84647) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megnéztem Mint alatt, ott is pöccre mennek az RTL-es videók. Ott se telepítettem semmit kézzel.
Manjaro alatt mondjuk mindössze 1 GStreamer csomag van, az pedig alapból telepítve van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84650) cigam válasza CPT.Pirk (#84649) üzenetére


cigam
félisten

Köszi! Létezik valami nyomkövető, hogy egy program (Firefox, Chrome) milyen fájlokat tölt be működés közben, és azok milyen csomagokhoz tartoznak? Az már csak hab lenne az unikumon, ha mutatná is a difit :D

---

A kínai kormány miért az Ubuntu Kylin mellett tette le a voksát, mikor van saját deepin linuxa? (Bár ez utóbbi is csak egy Debian fork)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.