Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84501) tordaitibi válasza szucstom (#84496) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez néha ilyen egyébként bios függő is hogy nem adja be a boot választómenüt.
Boot Win, majd a shift nyomvatartása közben az Újraindításra nyomni, ez egyenértékű a Gépházból elérhető speciális rendszerindítással.
Az itt előjövő menübe elnavigálni a Uefi rendszerindításhoz és így bejön a bios ott meg már szabad a vásár, a live pen boothoz.

[ Szerkesztve ]

(#84502) ubyegon2 válasza tordaitibi (#84499) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Örömmel tölt el, ha néha én is írok olyan zseniálisat, ami tetszik valakinek, eddig többnyire neked voltak maradandó aranyköpéseid....most nyilván nem emlékszem rájuk, de itt vannak azért a tartós tárban. :D

(#84503) CPT.Pirk válasza tordaitibi (#84501) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én még mindig nem ültem fel az UEFI vonatra, így ez a sok vacakolás sincs. :N Pedig kénytelen vagyok egy céges progi meg az a csodálatos OneDrive miatt W10-et is tartani a gépen.

zoltanz:

Azt inkább a Steam Deck hozza el. Irodai környezetben hiányzik az a fullos csomag, amit az MS kínál. Igaz egyik megoldása se hibátlan (sőt), de mégis sokaknak csábító, már csak azért is, mert nem is ismernek mást.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84504) K0zm0 válasza zoltanz (#84500) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Lábjegyzetként hozzátenném, hogy (ha rosszul tudom javítsatok ki legyetek szívesek) a világ 100 legnagyobb szerverén is ilyen-olyan Linux teljesít szolgálatot.
Ez persze a laikust kevésbé érdekli. Meg az sem, hogy az nyomódeszka amit egész nap kopogtat, szintén rokon. :)

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#84505) ubyegon2 válasza zoltanz (#84500) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Népszerűbb már saját jogon sokkal, mint a Win. A Wint ezer milliárdokért tolják a világ összes népének a pofájába évtizedek óta, emiatt sok példány fut belőle, de ennek qrvára semmi köze nincs a népszerűséghez. Anno kalózwindowsaim voltak, mióta Linuxot használok, annyi jogtiszta licenszem van, mint a fene....az alma az más kategória, ptt soxor tényleg bejön a prestige. :K

De minek is kéne Linux Éve, sok régi harcos már a mostani elterjedtségét is károsnak éli meg.

(#84506) tordaitibi válasza CPT.Pirk (#84503) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nekem az uefi sokkalta jobban bejön mint a hagyományos bios.
Az efi rendszerindításról és a GPT partíció sémáról most szó se essen mert azok fényévekkel járnak az mbr/bios előtt.
Rugalmasabb, számomra átláthatóbb, a bootfolyamatok és az egész működése nekem jobban belemegy a tök fejembe.
Hibája, na az van neki is bőven.

(#84507) CPT.Pirk válasza tordaitibi (#84506) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az efi bája ott bukott el nálam, mikor az aktuális W10 éves frissítés rendre felülírta a prioritás beállításokat és utána kézzel kellett visszaraknom a bootválasztót, mert különben csak a Windows indult...
A többi dolognak meg számomra semmilyen előnye nincs, szóval maradt a grub. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84508) #08299776 válasza K0zm0 (#84504) üzenetére


#08299776
törölt tag

Jól tudod, csak annak, hogy a SUSE-ból faragott HPE Cray OS hogyan teljesít a szuperszámítógépeken kevés köze van ahhoz, hogy a SUSE mennyire használható asztali rendszernek...

(#84509) ubyegon2 válasza K0zm0 (#84504) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért a Linux Éve alatt mindig a Linux desktop Éve-t kell ám értenim de ezt tudtad, csak nem sejtetted! :D Nyilván más szint(nem gombák szintje) a supercomputerek listája, ahol élen csak Linux alapú OS-ek vannak idétlen idők óta. Meglepett, hogy a kínai Ubuntu alapú OS-ek mellett egy Ubuntu 20.04 is szerepel. :Y

(#84510) gregory91 válasza Angelotti (#84491) üzenetére


gregory91
senior tag

240? elég meredek elnézve a win tárhely fogyasztási kapacitását.
500 lenne az ideális....
Így egy 100/140GB/GiB jöhet szóba.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#84511) fatpingvin válasza zoltanz (#84500) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha egyszer a windows felnő funkcionalitásban a Linuxhoz, szívesen kipróbálom én is...

addig csak magamban röhögök ezen a linux desktop éve mikorjön című, partvonalról beszólogató hülyeségre (elnéést ha valaki magára veszi, valahogy ezt mindig olyanoktól hallom hangosan akik amúgy nem használnak napi rendszerességgel Linuxot)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84512) tordaitibi válasza CPT.Pirk (#84507) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez nálam nem volt, egyik gépemen kíváncsiságból ráeresztettem a tízesre a W11-et és nem változott semmi a bootnál.
Szerintem ez uefi függő is.
Teljes Win gyalunál majd tiszta telepítésnél tuti így van ahogy írod, sajnos átveszi az uralmat.

(#84513) tordaitibi válasza ubyegon2 (#84509) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Linux alapú OS-ek vannak idétlen idők óta"

idétlen.... :DD max. Te vagy én lehetek, az idŐtlen :)
Ez is megy az Ubimappába, az aranyköpések mellett nyitom az aranyelütések mappát is

(#84514) Vasti74 válasza gregory91 (#84510) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Ugyan...
Nekem pár hónappal ezelőttig 120GB-os SSD volt a laptopomban, rajta Win10 és Mint MATE. Csak azért cseréltem nagyobbra, mert a lányok asztali gépeibe vettem nvme-s SSD-ket, és maradt két 240GB-os SATA SSD ;-)
A Win úgy nézett ki, hogy Win10 Pro, Office 365 Enterpirse, mert be volt állítva a gép a lányaimnak még a távsuli idején tartaléknak, hogy ha a saját gépükkel van valami, előveszik, bekapcsolják, és lehet tovább tanulni. Mindkettőjük felhasználói fiókjánál az OneDrive 1-1,5GB körüli cuccot leszinkronizált a laptopra (mert én így szeretem.) Plusz azon a laptopon szoktam frissíteni a TomTom és a Garmin navigációinkat is, az is 6-8Gb-ot jelent programonként akkor is, ha nem hagyom "megnőni".
A linux csak netezésre volt használva.
Bőven elfért ez így a 120GB-on... Igaz, minden más cucc a NAS-on van.

(#84515) gregory91 válasza szucstom (#84496) üzenetére


gregory91
senior tag

Akkor ott valamit elrontottál vagy nem figyeltél rendesen a telepítés során.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#84516) Vasti74 válasza fatpingvin (#84511) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Nekem pl. már piszok régen (több, mint 20 éve) eljött a linux éve, és maradt is ;-)
Ki mire használja a gépét? Ennyi a kérdés.
Amire én használom, arra annyira tökéletes a linux, hogy jobb nem is lehetne :-)
És ezt nem azért mondom, mert nem ismerem a Windows-t: >10 évig miközben linuxot használtam, napi 10-12 órában Windows előtt ültem, mivel számtech szervizes voltam.
Aztán az elmúlt kb. 10 évben már csak az ismerősök, meg a család többi gépén látok Windows-t, de valahogy nem vágyok rá egyáltalán.
Annak ellenére sem, hogy itthon van az én linuxos asztali gépemen, és a dual boot-os laptopomon kívül két laptop és két asztali gép a gyerekeknek Win10-el, mindegyik minőségi és izmos hardver, minden csakis jogtiszta szoftverrel, még a vírusellenőrzőt is megvettem, stb., szóval semmi "mókolás".
De valahogy nem az én világom a Windows...
Viszont! Én még sohasem akartam rábeszélni senkit arra, hogy linux-ra váltson ;-) Eszembe sem jutna. Akinél (ismerős, családtag) látom, hogy kb. a Firefox - Chrome, amit használ, és ennyi, annak esetleg megemlítem, hogy lenne egy alternatíva, ami problémamentesebb. Aztán ha nem csillan fel a szeme, ennyi, többé soha ;-)

(#84517) fatpingvin válasza Vasti74 (#84516) üzenetére


fatpingvin
őstag

mindenkinek az a legjobb rendszer amin a legkényelmesebben érzi magát és a leghatékonyabban tud dolgozni.

amíg a lehetőség adott a szabad választásra, addig én nem akarok senkit befolyásolni semmilyen irányba. nekem bevált amit használok, amire használom arra szuper, semmi nem indokolja részemről már azt sem hogy fontolóra vegyek bármiféle váltást. az agyatlan hittérítő korszakomból rég kinőttem, most már csak használom ami nekem bevált :) amíg ebből a komfortzónából nem kell kimozdulnom addig másokat sem fogok kilökni a sajátjukból.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84518) tordaitibi válasza gregory91 (#84510) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Jajj 500Gb meg 5 tera, előbb írtam le hogyha valaki kicsit is odafigyel, pl. én, akkor 7 éves mindenen átesett upgradelt W10 az 28GB. huszonnyolc, dehogy 500.
Ha mindent a C-re menteget az user, pl. 800GB torrent videógyűjtemény és van neki egy 500GB Steam mappája akkor természetesen nem fér el 28 gigán. De AZ NEM a Win terjeszkedése.
Állítom hogy bármilyen Windows10-11-et ha szabad kezet kapok, és törölhetem az user szirszarait akkor lefogyasztok 40giga alá, mert maga az OS ennyin röhögve elvan, az összes .net, framework, java és egyébbel is.
Ha Linuxon ugyanezekkel a használati szokásokkal, egypartíciós home mappával, valaki torrentezik agresszíven meg játszik hogy a fenébe állna meg bármelyik Linux telepítés 20-30 gigába? Inkább 1-2 terába.
De EZ sem a Linux műve hanem a felhasználóé.

Itt van a csak flashelős W10-em mérete. Ezt semmi másra nem használom csak Android stock és custom romok flesselésére meg kotorászására, ez egy 2018-as build, frissítések letiltva.
Azért mert kb. 500 céldriver van rajta különféle telefonokhoz, adb, usb egyéb és ezekkel nem szemetelem össze a napi használatú Windowsomat.
Ha a 22,5GB-ból levonom a ROM tartalmát amibe 2 custom rom van 3,6GB meg az User azaz a saját felhasználói könyvtárama tisztára gyalulnám akkor az egész szűz W10 megállna 17 gigába. Ha kikapcsolom a hibernálást akkor az -2Gb, akkor 15GB lenne a W10. Dehogy 500!

Bocs a kirohanásért de ez tényleg egy brutális tévhit hogy a Win már csak 1terán fér el, ez marhaság.

(#84519) #08299776 válasza tordaitibi (#84518) üzenetére


#08299776
törölt tag

:K

Felhasználói programokkal teletömött Win 11...

Okosan használva elég lesz az a 240-es SSD... ;)

(#84520) sh4d0w válasza fatpingvin (#84511) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én meg magasról teszek rá, kinek a csőrét piszkálja, de ilyenkor mindig megjegyzem, hogy nem a Linux éve jött el, hanem a Linux évtizede... mert a telefonon jó eséllyel Linux fut (Android disztribúció), a routeren az fut, az okostévén, az okoshűtőn, az okos kutyafülén... és a lista gyakorlatilag végtelen.

https://www.coreinfinity.tech

(#84521) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Új vagyok linux terén, de szeretném megismerni hogy milyen is, ezért gondoltam kipróbálom és egy Linux Mint 20.3 Cinnamon néztem ki a Windows 10 mellé.
Na már most elolvastam az összefoglalót és utána olvastam (már amennyit értettem) rá is kerestem, de még így sem egyértelmű nekem.
Mivel Windows 10 az egyik ssd-n van (Uefi-gpt telepítve), (persze van 1 tb merevlemez adattárolás és 1 tb nvme ssd játékra) és még egy másik 250gb ssd amit linuxot akarnék telepíteni. Azaz a két rendszer két külön tárolóra kerül. Konfig az adatlapomon. Live-ba megnéztem és elég fürgének bizonyult és tetszett a felület is.
Na most a telepítésnél elakadtam, mert rendszerindító boot (boot loader) (erre gondoltam) a windows 10-re akarta tenni, de gondolom ahová telepítem a linuxot oda kéne, de ebbe nem vagyok biztos benne. A lényeg, hogy ilyen válaszható legyen megoldva.
A másik kérdés, hogy tudom kell home-ot kell létrehozni a partíciónál és még mik azok amik még kellenek?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#84522) szucstom válasza gregory91 (#84515) üzenetére


szucstom
őstag

persze. Hülyének nézel? elrontottam vagy nem figyeltem... jó vicc. Ismételten elmondom akkor, hogy a helyzet: live pendrive elkészít, BIOS átállít, pendrive bootol(na). Csak a boot legelején megröccen és a Starting version xxxx.x-x version linux kiírással bedöglik. Kapisch?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#84523) Vasti74 válasza Sz_Imre (#84521) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!
Nem tudom, milyen erős géped van, de egy új - másik operációs rendszert kipróbálni jobb egy virtuális gépen, a használt rendszered "alatt".
Mert ha mellé telepíted, piszok keveset fogod használni, ugyanis valamiért mindig a megszokott rendszeredet indítod majd ;-)
Ha virtuális gépen van, akkor meg a megszokott felhasználás mellet, ha éppen van kedved és időd, elindítod, és ismerkedsz vele.
Ráadásul így egyszerűbb különböző disztribúciókat is próbálgatni, mert ha van elég háttértárad, akkor akármennyi különböző rendszered is lehet virtuális gépeken: elindítod, amelyiket éppen akarod ;-)
Attól függően, hogy mire használod a gépedet, valami i3 kaliberű processzor és 8GB memória is elég lehet arra, hogy a Windows alatt virtuális gépeket futtass (Virtualbox-ban pl.) , bár mintha lennének már olyan disztribúciók, amik nem akarnak 8GB memória alatt települni... 16GB amúgy is jobb ;-)
Üdv: Vasti

(#84524) #08299776 válasza Sz_Imre (#84521) üzenetére


#08299776
törölt tag

Attól függ hogyan telepíted a Linuxot, ha a Win által létrehozott EFI partíciót mutattad meg neki, akkor oda, ha a Linuxnak szánt lemezen is létrehoztál EFI partíciót, akkor meg oda (ez a célszerűbb, a BIOS-ban meg úgy állítod be, hogy a Linuxos lemezről induljon).
Sok értelme nincs a külön /home-nak.

(#84525) tordaitibi válasza Sz_Imre (#84521) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha egyszerűen kivitelezhető, húzz ki minden lemezt vagy uefibe tiltsd, csak a Linuxos maradjon.
Telepítsd, mindent dugj vissza.
Így nem zavarják egymást és a boot választó menübe tudsz majd közöttük választani uefi szinten.
Én így csinálnám, tisztább szárazabb biztonságosabb érzés.
Azt nem tudom egy grub update mit csinál de szerintem békén hagyja.

(#84526) #08299776 válasza tordaitibi (#84525) üzenetére


#08299776
törölt tag

Ezt a lemez lehúzkodást nem tudom ki találta ki, de egy teljesen felesleges önszopatás...
Nem zavarják egymást, legfeljebb te tudod zavarni a Wint azzal, hogy a Linux telepítése közben letörlöd vmelyik partícióját... ;)

(#84527) Sz_Imre válasza Vasti74 (#84523) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Helló!
Á tudtam, hogy elfelejtek valamit, amúgy a gépem adatai az adatlapon (cuccok).
Lehet, hogy nem fogom annyiszor használni, de amikor épp ráérek, akkor azzal foglalkoznék.
Így a virtuális gépet most így kihagynám. De azért köszönöm.
Üdv: Imre

#84524berus.berus: Még nem telepítettem a linuxot (csak akartam, amikor szembejött boot loader kérdés), de így akkor tiszta. És ha linuxos lemezről indul, akkor tudok is windows is indítani rajta?

#84525tordaitibi: Ezt a módszert inkább kihagyom, a leírt módszert akarom elérni.
Azaz a grup-ba kitudjam választani a két rendszert.

(#84528) #08299776 válasza Sz_Imre (#84527) üzenetére


#08299776
törölt tag

Persze, szépen beteszi a GRUB menüjébe...
Minden EFI telepítő ugyanabba az NVRAM-ba dolgozik, tökmindegy, hogy külön partícióra vagy külön lemezre telepítesz, vagy hogy milyen oprendszerről van szó.

(#84529) tordaitibi válasza #08299776 (#84526) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Háát. egy 1Tb körüli adatpartíció, lemez, vagy egy 4-5 éves fullra belakott OS véletlen törlése szerintem megér annyit hogy leválaszam a többi lemezt. Mindenestre agyérgörcsmentesítés céljából én alkalmazom az eljárást, különösen más gépén, az nagyon odaverne egy 25 éves barátságnak vagy egy pár hónapos orálszex kapcsolatnak is ha elbaltáznám a haverom, barátnőm, szomszédasszonyom stb. oprendszerét.

Vagy az is eléggé szopós opció, igaz MBR környezetben hogyha Linux kartárs mégse jön be és gyalulja a partícióját akkor grub rescue, és nem mindenki vágja csípőből hogy a W10 telepítővel bebootol, kikeveredik valahogyan cmd-be, diskparttal vacakol és kiadja a bootsect /nt60 c: mbr parancsot. Mindezt konzolosan cli-be, teljesen mezei user... nemnagyon.

Inkább óvatosan, pláne ha valaki életében nem látott még Linuxos telepítőt.

(#84530) #08299776 válasza tordaitibi (#84529) üzenetére


#08299776
törölt tag

Mindenki úgy ahogy jónak érzi!
Én inkább a 3 varázsszó híve vagyok: menteni, menteni, menteni! ;)
Bármit is végzek ki, arról legalább még két fizikai mentés van, az igazán fontosakról meg még két felhős is... :K

[ Szerkesztve ]

(#84531) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok Srácok!
Linuxra keresek olyan progit, amely több .pdf-et tud összehúzni egy .pdf doksivá. Passz, más platformon se nagyon kellett ilyet csinálnom.
Köszi előre is.

(#84532) tordaitibi válasza #08299776 (#84530) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nekem van mindenrol mentesem es 2 felhotarhelyet is hasznalok.
De ha beesik a regnemlatott kedves ismeros hogy azonnal sürge-sürge alapjaiba valtoztassam meg a gépét de neki ugye semmi mentese, mire 1-2 terat en lementenek addigra felenne a hutomet es alberleti dijat kernek tole.
Ilyenkor az altalam favorizalt hardveres vagy szoftveres eltavolitas a legegyszerubb.
Senkit nem beszelek ra csak en igy csinalom, mas meg mashogy.
Ez nem a magamba nem bízás hanem ovatossag.
Manjaro telepitesnel elneztem az mbr/uefi inditast, lefutott majd jelezte hogy az efi particiot letre szeretne hozni.
Ranyomtam persze csinald, nekem 3 -4 lemezen 13-14 particiom a szokasos, a fene nezte az sda-b-c-d 1-2-3-4 kilometeres felsorolast.
Mire a telepito nullara gyalulta az 1 teras hattervinyomat es letrehozott rajta egy 100 megas efi particiot. Minden adatom filmem ugrott.
Mivel hazai palya volt, no problem de ez egy idegen gepen elkovetve azonnali fobeloves.

(#84533) Tim82 válasza májkimiki (#84531) üzenetére


Tim82
nagyúr

Esetleg pdfunite? Innen lopva az ötletet: [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#84534) K0zm0 válasza ubyegon2 (#84509) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Azért a Linux Éve alatt mindig a Linux desktop Éve-t kell ám érteni

Gondoltam, hogy arra célzott a költő, de utána már lusta voltam szerkeszteni a hozzászólásomat! :P

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#84535) májkimiki válasza Tim82 (#84533) üzenetére


májkimiki
őstag

Hát, nyakon fosom magam. :DD Pont ilyenre gondoltam. Big like cappa72-nek is. Köszi, köszi.

Egyébként a cucc a poppler-utils része.
Poppler is a PDF rendering library based on Xpdf PDF viewer.
This package contains command line utilities (based on Poppler) for getting
information of PDF documents, convert them to other formats, or manipulate
them:
 * pdfdetach -- lists or extracts embedded files (attachments)
 * pdffonts -- font analyzer
 * pdfimages -- image extractor
 * pdfinfo -- document information
 * pdfseparate -- page extraction tool
 * pdfsig -- verifies digital signatures
 * pdftocairo -- PDF to PNG/JPEG/PDF/PS/EPS/SVG converter using Cairo
 * pdftohtml -- PDF to HTML converter
 * pdftoppm -- PDF to PPM/PNG/JPEG image converter
 * pdftops -- PDF to PostScript (PS) converter
 * pdftotext -- text extraction
 * pdfunite -- document merging tool

pdfunite file1.pdf file2.pdf merged_output.pdf
Érdemes bepakolni egy könyvtárba az összevonandó .pdf-eket.

[ Szerkesztve ]

(#84536) fatpingvin válasza májkimiki (#84531) üzenetére


fatpingvin
őstag

ahogy Tim82 írta, pdfunite. lényegében egy pdftk frontend, jómagam is ezt használtam a tanulmányaim során iratkapocs helyett :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84537) májkimiki válasza fatpingvin (#84536) üzenetére


májkimiki
őstag

Hogy a viharba ne lenne jó. Bármit ki lehet nyomni .pdf-be a netről, aztán összefűzni. Nagyon zsír. :D

(#84538) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Egy jatekkal kuzdok, ami nem akar mukodni. Ugy ertem, hogy a beallitasok meg mennek, csak amikor letrehozom a szervert, privatkent, utana csak fekete kepernyo van.

A jatek: The Isle
Az OS: Linux Mint 20.3
Video: RTX3080 Driver Version: 515.48.07 CUDA Version: 11.7 Elvileg menni kellene a Vulcannak is...

Probaltam mar kulonbozo Proton verziokat:
GE-Proton-7-20
Proton Experimental
Proton 7.0-3
Proton 6.3-8

Szeretnem, ha mukodne ez a jatek is. (Csomo mas megy rendesen, pl. Heroes, SimCity, WRC 7, stb.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#84539) fatpingvin válasza tvamos (#84538) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez messze nem kezdő, és igazából közvetlenül nem is linuxos kérdés. van WINE/Protonos fórumunk?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84540) tvamos válasza fatpingvin (#84539) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs, de a fonok a leiras alatt ezt a linket adta meg, ezert jottem ide.

Amugy steam topic van, oda at tudok menni...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#84541) lev258 válasza tvamos (#84538) üzenetére


lev258
veterán

A legutóbbi ProtonDB alapján anticheat van benne, ami miatt nem megy. Javaslom ilyen irányban tájékozódj.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#84542) fatpingvin válasza tvamos (#84540) üzenetére


fatpingvin
őstag

bocs, nem elhajtani akartalak csak ez a kérdés valószínűleg nem azoknak a szakértelmét fogja igényelni akik itt gyűlnek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84543) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok! Pótvizsgára készülök az egyik modulomból, és az alábbi screenshotot kellene kielemeznem sorról sorra. Szinte kb mindenről tudom hogy mi micsoda, csak azt nem hogy ez melyik program, vagy melyik parancs outputja? :DDD Nem jut eszembe, pedig tök sokat használta, korábban. :W
a screenshot: [kép]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#84544) CPT.Pirk válasza tvamos (#84538) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amikor a protonnal nem megy, akkor még a Proton-GE -t érdemes kipróbálni, azt kézzel kell telepíteni a steam-hez, nem bonyolult. https://github.com/GloriousEggroll/proton-ge-custom/releases
De a látott 1-2 friss protondb-s report alapján valamit elszúrtak az EAC-nél a játékban, mert az egyébként megy Proton mellett.

moleculez: htop

fatpingvin: én játszok, már szinte csak Linux alatt. Azért van a drága gép, hogy szórakoztasson. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84545) fatpingvin válasza CPT.Pirk (#84544) üzenetére


fatpingvin
őstag

...helyett az oldskool top, ott írja az első sorban, meg a legfelső process name is, eeeembör, hát nem figyelsz :D

ami a gép általi szórakozást illeti.. az én kedvenc játékplatformom még mindig a tölgyfa asztallap és a sokoldalú dobókockák de kinek mi :D a gép arra van hogy dógozzon helyettem.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84546) tvamos válasza CPT.Pirk (#84544) üzenetére


tvamos
nagyúr

Megtalaltam a leirasod, :R es feltettem a GE-t, de azzal sem megy. Raadasul olyan, mintha hang lenne a hatterben, de a kep fekete.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#84547) moleculez válasza fatpingvin (#84545) üzenetére


moleculez
veterán

köszi! de bamba vagyok, hát oda van írva... :W ok sztem iszom még egy kv-t :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#84548) fatpingvin válasza moleculez (#84547) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem gáz, mindenkivel megesik :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84549) CPT.Pirk válasza fatpingvin (#84545) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

TL : DR :D

tvamos: jó kérdés. Akár nV driver gond is lehet, franc tudja. Utána kell nézni a játék fórumában, meg redditen is szoktak lenni ilyen témák.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84550) tvamos válasza CPT.Pirk (#84549) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi! Mukodik a jatek, csak sajat szervert nem tudok futtatni, azzal van a gond, es azert kapok fekete kepernyot.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.