Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84651) CPT.Pirk válasza cigam (#84650) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom. Mondjuk nézd meg, hogy megy-e a hardveres gyorsítás úgy általában. vainfo, meg vdpauinfo parancsok kimenete érdekes lehet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84652) csixy


csixy
addikt

Megjelent a Porteus 5.0 Desktop verziója. Slackware alapú, moduláris rendszerű distro. Gyenge vasakra is jó. A slax ennek csak a kesztyűjébe dudálhat. Haladok vele lassan, a neofetch modult már én csináltam. Legacyban telepítettem a /dev/sda1-be. A boot telepítéséhez másként kellett mountolni, mint ahogy a gazda linux rendszer mountolta, de végül sikerült. Pöpecz! Nyitni kellene neki egy topicot. Nyissak?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#84653) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,
Egy kis segítség kellene. Adott az OS egy Manjaro KDE és arra felraktam az openrazer-meta csomagot + a razergenie csomagot. Az egerem egy Razer DeathAdder 3.5G.
A probléma az, hogy ha beállítom a razergenie-ben a DPI-t és a Polling rate-t akkor beállítja rendesen és érzésre úgy is megy. Viszont mikor újraindítom a gépet akkor a következő bootnál visszaáll "alap?"-ra. De azt is furán mert a Polling rate marad 1000Hz amit beállítottam, viszont a DPI-t visszarakja 3500-ra az 1800-ról amire állítottam.
Már túrkáltam a konfigban meg minden de az istennek nem bírtam rávenni, hogy ne állítsa nekem vissza a DPI-t a nagyobb értékre.
Valaki tapasztalt már hasonlót? Mit lehetne ezzel kezdeni? Merre induljak kb?
Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#84654) niof


niof
addikt

Sziasztok!
Van egy Raspberry PI 4B-m, Raspbian OS Lite 64bit fut rajta, és egy AdGuard Home. Volt ma délután vihar miatt egy áramszünet (villámlás nem volt), és az lenne a kérdésem, hogy lehet e valami diagnosztikát futtatni, hogy minden rendben van e? Van e egyáltalán értelme, ha az eszköz rendben elindult, mikor visszajött az áram? Logokat pl. hol és hogyan tudok megnézni, ahol esetleg gyűjti a rendszerrel kapcsolatos eseményekről a bejegyzéseket?
Előre is köszi!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#84655) cigam válasza niof (#84654) üzenetére


cigam
félisten

SSH-n bejelentkezel, és kiadod a dmesg parancsot. Ez kilistázza a kernel üzeneteket, hogy mikor mit csinált, mivel volt problémája. Kb mint Windowsnál az eseménynapló.
Ha konkrétan egy program/szolgáltatás naplójára vagy kíváncsi, azt általában a /var/log mappában találod. Ugyanakkor ha minden hiba nélkül működik, nem kell vele foglalkozni.

Ha nagyon félted az eddig felépített rendszeredet, akkor itt találsz egy kis szkriptet, ami az SD kártya tartalmát lementi egy egy image fájlba, amit bármilyen probléma esetén visszatölthetsz, és a mentéskori állapotban visszakapod a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84656) peterattila


peterattila
aktív tag

Naprakész LM 20.3 alatt 1-2 perc alkalmazás használat után a hang átmegy egy fehérzaj generátorba. Teljesen mindegy, hogy FF alatt youtube, vlc alatt video, stb. Elindítom az alkalmazást, majd hamarosan csak zajt kapok hangként. Merre induljak hibakeresésre?

(#84657) tordaitibi válasza peterattila (#84656) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha ennyire pontosan idozit, en hardveres hibara gondolok.
Mas os, Win, live Linux alatt is? Ezzel ki kehetne zarni az otletemet ha megis szoftveres hiba.

(#84658) gregory91 válasza peterattila (#84656) üzenetére


gregory91
senior tag

Ebből arra következtetek hogy így képet nem kapsz(csak zajt).
Pl.:Memtest vagy gép indítása egyetlen memória modullal.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#84659) niof válasza cigam (#84655) üzenetére


niof
addikt

Köszönöm. Úgy tűnik minden rendben.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#84660) fatpingvin válasza csixy (#84652) üzenetére


fatpingvin
őstag

én most hallok erről először. írnál róla pár sort akár blogra? szívesen elolvasnám, meg hogy mit jelent ez a modularitás, milyen csomagkezelőt és formátumot használ, mi az extra benne, milyen architektúrákat támogat, hányan fejlesztik, mekkorák a repók, etc...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#84661) cigam válasza CPT.Pirk (#84651) üzenetére


cigam
félisten

Döbbenet, hogy Live-ban micsoda difi van az Ubuntu és a Fedora között. Fedora pörög zizeg nagyom "smooth", Ubuntu, meg mintha nem is reagálna a klikkelésekre olyan lassú. Pedig ugyanarról a pendrivle-ról futtattam őket. Mondjuk az igaz, hogy az RTL-es videókat simán elindította az Ubuntu, mindenféle plusz csomag telepítése nélkül.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84662) CPT.Pirk válasza cigam (#84661) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pont erről szólt az egyik videó amit pár napja láttam yt-n. Azt mondja a faszi, hogy szerinte a Canonicalnál manapság nem használják a saját disztrójukat, az már csak van... https://www.youtube.com/watch?v=pMfqCzbSmQU

Ha ez az ág érdekel, akkor inkább a Mint-et nézd meg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84663) sh4d0w válasza cigam (#84661) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Titok: az Ubuntu telepítve is egy lassú, bloat hulladék.

https://www.coreinfinity.tech

(#84664) gregory91 válasza cigam (#84661) üzenetére


gregory91
senior tag

Attól függ hogy a memóriába mik kerülnek bele,mondjuk köze lehet a DE gyorsaságának is.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#84665) tordaitibi válasza cigam (#84661) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Próbáld ki usb3 ssd-ről.
Nálam a Live majdnem olyan gyors mint egy Arch live, a telepített rendszerről most nem is beszélek. Mármint a külső ssd-re telepítettről.
Egérklikkre nem mazsolázik ahogy írtad.
Az se lehet mindegy mennyit tol be magából a ramba, mekkora a Fedora telepítő? Vagy az úgy van megírva hogy bemásszon minden a ramba.
Pl. Ventoynál van ilyen opció, ha ezt kérem (és persze van 8GB ram a gépbe) akkor a live boot elég hosszú de utána vihargyors a rendszer.

Az igaz hogy mindenképp picit lassabb mint egy Arch. Megkockáztatom hogy egy W10-nél is lassabb némileg, természetesen ugyanazon a vason, ugyanarról a Samu EVO 860 ssd-ről. Ez sajna ilyen.
Ami überfurcsa, képnéző, pdf megjelenítő stb, a wines portable cuccaimat gyorsabban indítja mint a saját natív Linuxos progikat.

(#84666) peterattila válasza tordaitibi (#84657) üzenetére


peterattila
aktív tag

Nem tudom mi volt, de ma nem tapasztalom a hibát. Reggel óta megy a gép, de eddig hiba nélkül. Az volt a fura, hogy windows és manjaro alatt hiba nélkül megy a gép. Meglátjuk.

(#84667) peterattila válasza cigam (#84661) üzenetére


peterattila
aktív tag

Nálam volt (illetve van, image-ben elmentve) Fedora 35, 36 is. Gyors, pöpec, nekem kicsit idegen, de ha ezt szokod meg, nem futsz vele vakvágányra. Nálam nvidia gpu van, annak minden hátrányával, de így is tetszett.

(#84668) ubyegon2 válasza tordaitibi (#84665) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nálam a Live majdnem olyan gyors mint egy Arch live

Arch live-nál tényleg nem létezik gyorsabb....lehet azért, mert még fel sem találták? :DDD

Amúgy meg igazad van, de a kolléga maga is megmagyarázta azzal, hogy működik a gépe az egyik rendszerrel, a másikkal meg kicsit funkciótlan. No ez azért van, mert ha alig tölt be valamit RAM-ba a live, akkor hudegyors, igaz sok haszna nincs, mert a live előnye az lenne, ha a lehető legszélesebb körűen ki lehetne próbálni az adott rendszer használhatóságát az adott gépen. :K Mint az általad említett live Arch....gyors, mert nem létezik, így nyilván nem sok csomagot tölt be RAM-ba. :)

(bocsi, de nem tudtam kihagyni a galádkodást ez esetben)

Ja igen, szutykabb gépen jobban kijön a különbség....

[ Szerkesztve ]

(#84669) cigam válasza gregory91 (#84664) üzenetére


cigam
félisten

Mindkettő Gnome, szóval a "legnagyobb" :), de ég és föld a különbség.
---
Közben beugrott, hogy a Fedora nagyon kényes a licence-ikre, ezért kell az RPMfusion (nolfree) repo, ahonnan a GStreamer - libav csomagját telepítve már rendben lejátszik minden RTL tartalmat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84670) Rimuru válasza ubyegon2 (#84668) üzenetére


Rimuru
veterán

Btw az ujabb arch isokban van copy to ram option is. :)

Vigyázat, csalok!

(#84671) ubyegon2 válasza Rimuru (#84670) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Oppa...hát ez nekem új, thnx!:B

Mondjuk jó ideje minden Linuxos dolog meg tud lepni, jól le vagyok maradva, úgy látom ez a havi egy hsz is túl sok lesz tőlem...;]

(#84672) csixy válasza fatpingvin (#84660) üzenetére


csixy
addikt

Parancsolj! :)
[https://prohardver.hu/tema/a_porteus_porteus-v5_0_desktop_verzioja_megjelent/friss.html]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#84673) tordaitibi válasza ubyegon2 (#84668) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Jajj Uby, tudod hogy a Manjarora gondoltam. Az Arch, meg live is.

Galádkodjál csak, már istenemre hiányzott is . :)

(#84674) ubyegon2 válasza tordaitibi (#84673) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tudni tudtam, csak nem sejtettem! :D

No de ilyen ez, hiába nyugdíjaztam magam, mint egyik főgalád, néha nem birom megállni mégse! És ugye, ha ritkán csepegtetik, még hiányérzet is kialakulhat...bezzeg anno ezt nem gondoltad volna, hogy így fogsz érezni! :DDD

Viszont mégis gyarapodtam a mai galádkodásom által is egy új infóval, szóval nem véletlen mondtam anno is, hogy kifejezetten hasznos a galádkodós stílusom, mert előhoz az emberekből olyant is, ami lehet amúgy nem derülne ki sose!

[ Szerkesztve ]

(#84675) ubyegon2 válasza csixy (#84672) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyon cuki ez az új valami, pár éve még tuti ki is próbáltam volna...
Ma már azt se nézegetem a heanet ftp-n, melyik nap jön már az új Mint 21! :(

(#84676) csixy válasza ubyegon2 (#84675) üzenetére


csixy
addikt

Na jó. Ej-ej! :) .... Bezzeg én még szedek Cavintont! .... emiatt van ez nálam :(

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#84677) ubyegon2 válasza csixy (#84676) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Cavinytonyt....óóó én a saját agyamat biztosan nem nyírom ki mindenféle gyógyászatinak mondott hatóanyagokkal, amit elfelejtek az, nem annyira fontos. Ha mégis, akkor így jártam, belefér, úgyis romlik idővel ebbéli állapota mindenkinek. Cavinton meg csak bekavar a dementio megfelelő időben történő felismerésébe, szóval veszélyes ez így! De nyilván Te ezt sokkal jobban tudod nálam. ;]

(#84678) growler válasza ubyegon2 (#84677) üzenetére


growler
őstag

"Cavinytonyt....óóó én a saját agyamat biztosan nem nyírom ki "

Pedig a fama szerint, a Cavinton "Nefelejcs"-bol (tehat, termeszetes
alapanyagbol) keszul. (Vagy nem ?) ;] [link]

(#84679) ubyegon2 válasza growler (#84678) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hát nem tudom, de a vegyület képlete ilyen szimpi: C22H26N2O2 és vinpocetin a leánykori neve!

Meg egyébként ilyen virágot sem eszem. :D

Anno kipróbáltam a ginko balboa nevű valamit, az természetes alapú, de az meg fejfájást okozott, szóval megállapítottam, hogy úgy jó a fejem belső összetétele, ahogy van. ;] Sajna a pálinkák+kísérőnedűk is okoztak fejfájást akkoriban....

[ Szerkesztve ]

(#84680) csixy válasza ubyegon2 (#84679) üzenetére


csixy
addikt

A cavinton vinca alkaloida =meténg. A vénasszonyok a leveláéből a holtaknak szoktak koszorút kötni. Lehet, hogy ezért félsz tőle? Hát még élsz nemdebár? !!!!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#84681) ubyegon2 válasza csixy (#84680) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, hogy ezért félsz tőle? Hát még élsz nemdebár?

No igen, még élek, de lehet abban valami, amit mondasz, a vénasszonyok főzeteitől alapból ódzkodom, szóval így sem nőtt a vágyakozás a kavi után! :D Szerintem amíg valami nem kóros méreteket öltő, addig nem érdemes beavatkozni a természet működésébe. Az agyi kapacitásom is ilyen szerintem, anno vettem észre, minél többet tanultam, annál jobban fejeltettem, mióta nem tanulok, ez nincs. Meg amúgy mindent is tudok én már! ;]

(#84682) csixy válasza ubyegon2 (#84681) üzenetére


csixy
addikt

Akkor próbáld fel a porteus 5.0 desktop verzióját. ;)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#84683) K0zm0


K0zm0
aktív tag

Nem szigorúan Linuxos téma, de azért bedobom ide, később még jól jöhet: Internxt Send

Itt található a hivatalos weboldal: [link]

Még nem próbáltam, de eléggé hasonlít a WeTransferre, azzal a különbséggel, hogy ezzel elvileg 5GB-ig tudsz fájlt küldeni. (Ahogy nézem a GUI majdnem teljesen azonos.)

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#84684) ubyegon2 válasza csixy (#84682) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Próbáld ki, könnyű azt mondani...de eskü felveszem a várólistára, már egy hete ki akarom próbálni a Kaisen Linuxot, de 3. hete nem tudok dógolni, mert hol én egerészek vidéken, hol a vidéke rokik ejtenek útba, szóval most nagyon pihennem kéne, távfőnök szerint meg a munka frontja lenne már a jó irány. ;] De mivel ez a Porteus is ír menzetságű, megnézem, ezeréve nem láttam systemd nélküli disztrót úgysem, bár ez az ismeretlen csomagkezelés....atyaég... No majd átnézek a topikjába! :K

És még mindig nincs sehol a Mint 21 iso-ja.

(#84685) ubyegon2 válasza K0zm0 (#84683) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

You get 10 GB for free.

Sutána mi van? :Y Lassan már össze kéne szednem, hány stream meg egyéb haszontalanságra vagyok előfizetve...hu b+ valami cavinton-féle csak nem lenne rossz! ;]

Amúgy gyakorlatban mit küld az ember, ami 5giga max méretű? Ja meg van vagy tucat cloud-ra is regem, ebből a két fizetősre emlékszem kb. Ahelyett, hogy saját NAS-ra csinálnék felhőt...

(X)

Azta...., majd negyedéve nem vagyok kitiltva egyetlen topikból sem....nem tudom mennyi van nekem hátra, de sok jót ez nem jelent! :D

[ Szerkesztve ]

(#84686) K0zm0 válasza ubyegon2 (#84685) üzenetére


K0zm0
aktív tag

Mi például partnercégeknek küldünk ki anyagot.(Katalógus, videóanyag, stb.) Így nem kell hozzáférést biztosítani nekik a saját tárolóinkhoz, hanem megkapják és töltsék le maguknak.

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." - PKD \\\ CTRL+ALT+BAKANCSTALP ///

(#84687) cigam


cigam
félisten

A "Gépek" alkalmazásban meddig tart egy W10 telepítés? Órák óta "molyok" valamit, de látható eredménye nincs neki. Vagy nem elég ha megadom a telepítő ISO fájlt, és Express telepítést választom?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#84688) májkimiki válasza ubyegon2 (#84684) üzenetére


májkimiki
őstag

Ne nagyon pazarold az idődet rá. (Kaisen). Néztem pár hete, speciális célközönsége van. [link]
A fejlesztő csapat nem minket céloz, szerintem. Ami nem vonja kétségbe a munkájukat, de nem sok értelme van kezdőknek vele foglalkozni.
Tudom Te nem vagy kezdő, de sok kezdő innen át rukkolhat rá.
Gyakorlatilag van egy "dizájnerjük", aki szépen összerakta az arculatot.
Mint ahogy a weboldalukon is elsőre szembeötlik: "The distribution for professional IT."
Ami annyit takar nagy vonalakban, hogy csináltak egy rakás "rendszerépítő" szkriptet. Beleértve a Docker-t, Kubernetes-t, rengeteg nagy infrastrukúrás hálózati előkészítő rendszereket, és még sorolhatnám.
Szóval nem az a kimondott DESKTOP Linux. A stable Debian előtti ágat használják, ami az unstable és gyakorlatilag így rolling Debian-nak mondják magukat.
Akadhat mondjuk olyan user, aki infó szakos, fiatal, kezdő és már a nagy rendszeres infrastruktúrákkal is tud foglalkozni. Azoknak ez tök jó lehet, mert egy helyen nagyon sok minden össze van szedve.
Innen mi nem ítélhetjük meg a létjogosultságát, egy kisebb user szegmensnek nagyon hasznos lehet. Viszont, csak a DE dizájnért nem érdemes feltenni.

(#84689) Rimuru válasza cigam (#84687) üzenetére


Rimuru
veterán

Gnome boxes? Hatterben kvm fut, gondolom viszonylag ertelmes beallitasokkal szoval nem kellene nagyon elternie barmilyen masik win telepitestol. Valsz az express install szar.

Vigyázat, csalok!

(#84690) ubyegon2 válasza májkimiki (#84688) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad van abban, amit írsz, nem is nagyon akartam én javasolni itt Kezdőben senkinek, sajnos sokan belecsípnek a Kali Linuxba is, azzal is csak szívnak a kezdők. Egyszerűen csak fel akarom rakni, mert kíváncsi vagyok a felépítésére, hogyan rollingosították. Már jó ideje tartok attól, hogy a Mint-et is eléri ez az Ubuntusítási őrület, hogy nem lehet normális csomagkezelést végezni benne és akkor valami mást kell felraknom állandó használatra. Anno Debiannal szórakoztam én, szerintem rollingosítottam is részben azzal, hogy felraktam a testing meg experimental repokat egyes csomagok miatt és az egész jól működött. Kb mindent teljesen rugalmasan meg tudtam oldani. Ha a Ubuntus Mint elszaródik, akkor jön a Debian alapú helyette, de meg kell néznem, hogyan épül fel ez a Kaisen. Amúgy tetszik is kinézetre, de emiatt nem raknék fel semmit, hiszen úgy skinezem magamnak, ahogy tetszik.

Különben meg kb 2 éve nem nagyon telepítettem semmit, max néhány általam managelt családi gépre a Mint Cinnamont, remélem fog menni másnak a felrakása is!

Szóval ja, nagyon nem kezdők a célcsoport ennél a disztrónál, nem is hallottam róluk eddig. Szóval kíváncsi vagyok na! De köszi, hogy leírtad röviden a disztrót, hátha másnak már nem is lesz kedve rácuppanni a klassz design miatt. :D Nálam a design Cinnamon default sötét Adapta-Nokto témával, semmi mást nem változtatok jó ideje.

[ Szerkesztve ]

(#84691) growler válasza ubyegon2 (#84690) üzenetére


growler
őstag

Ha érdekel egy rollingosítható Ubuntu: [link]
(Alapértelmezetten nem rolling, de az ajánlás szerint rollingosítható - ha minden igaz.)

Vagy csak egyszerűen tegyél fel egy Cinnamon felületű Manjarot. :)

[ Szerkesztve ]

(#84692) ubyegon2 válasza growler (#84691) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdekes ez a Rhino Ubuntu, de már azzal kéne kezdenem, hogy...

• Purging Snapd

The flags for purging/reinstalling snapd are -s or --snapdpurge

You’re able to disable snapd from rhino-config, and it will automatically replace it with Flatpaks, and install the Flathub repository as a result of this. By disabling snapd all snapcraft applications will be deleted and snap will be flagged to not be reinstalled via apt. When enabled you may lose your web browser as a result of Firefox being packaged as a snap application by default. You are able to install the Flatpak version of Firefox, however with flatpak install firefox.

• Enabling Pacstall

The flags for enabling/disabling Pacstall are -p or --pacstall

You are able to enable Pacstall, an AUR-like experience, on your system, to do this you will first need to run rhino-config to enable it to install via our update utility. Once you have enabled it you are then able to install it with rhino-update. Once it has been enabled we recommend you read our Pacstall Documentation to learn how to use the software on your system, and how it integrates with Rolling Rhino Remix.

Ez az AUR-like packagemanager érdekes lehet egyébként, de eléggé mixelt lenne a disztró, nekem meg valami totál eccerű és stable kéne, mint a Mint. ;]

Manjaroval nem lenne gondom, még úgy sem, hogy nagyon megszoktam az apt csomagkezelést, de a HP Elitebook komponenseit nem szereti a Manjaro, akárhányszor felraktam, mindig bosszantott valamivel, ami igen zavaró volt, az a network-manager vacakolása. Viszont ahogy olvasgatom az új Mint újdonságait, még van időm felkészülni! :K

Ha nagyon választanom kéne, tuti nem Ubuntut raknék fel, szerintem az LMDE-vel lehetne megoldani a váltást legkevesebb befektetéssel, mivel évek óta már csak használom a rendszert és kb el is felejtek lassan mindent....

[ Szerkesztve ]

(#84693) growler válasza ubyegon2 (#84692) üzenetére


growler
őstag

A Mint 21 szerintem az új upgrade manager miatt késik ennyit.
Ha ez beválik, az egy komoly előrelépés lesz ahhoz hogy egyszerűen
lehessen fő verziót frissíteni - ez megér kissé több várakozást.

[ Szerkesztve ]

(#84694) ubyegon2 válasza growler (#84693) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Mint 21 szerintem az új upgrade manager miatt késik ennyit.

Egyébként ez pozitív a Minteseknél, hogy nem kell egy adott dátumhoz ragaszkodniuk, ha valami nem az igazi, addig nem adják ki az új verziót. Kíváncsi vagyok milyen lesz ez az új up* manager!
Ettől függetlenül főverziókat mindig tisztán szoktam felrakni, a három alverziót upgradelem csak.

Ennyi kis plusz melót megér, hogy egy totál tiszta rendszert lássak és 2 évig gond nélkül használhassam. :)

(#84695) tordaitibi válasza ubyegon2 (#84692) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Ez az AUR-like packagemanager érdekes lehet egyébként, de eléggé mixelt lenne a disztró, nekem meg valami totál eccerű és stable kéne, mint a Mint."

W11...?

Nem hagyhattam ki, bocs!!! :)

(#84696) growler válasza ubyegon2 (#84694) üzenetére


growler
őstag

A Mint 20.3-hoz felvettem a savoury
- ffmpeg4
- ffmpeg5
- graphics
- multimedia
PPA-kat. [link] (Eleg komoly csomagmennyiseget letoltve / telepitve)
Kivancsi leszek, hogy a 21-es upgrade managere mit tud kezdeni
ezekkel ?
Ha beletorik a bicskaja, akkor marad a 21 tiszta telepitese / belakasa.

(#84697) csixy válasza ubyegon2 (#84692) üzenetére


csixy
addikt

"de a HP Elitebook komponenseit nem szereti a Manjaro, "

Tegyél fel egy Pop os-t és lehet hogy a HP elitebook BIOS-át meg akarja majd frissíteni, legalábbis nekem a dell precision 5520-on ezt ajánlgatta, de nem hagytam , azért is windowssal tetem fel a legújab BIOS-t (UEFI firmware-t).

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#84698) ubyegon2 válasza growler (#84696) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hasonló gondom volt anno filmkódoláshoz felrakott PPA-s programmal, talán a Selene volt az... Ha azt nem frissíti a fejlesztő a következő verzióhoz, akkor gubanc van, de a mesa meg xorg csomagok is jobban tetszenek, ha új főverzióval kapom őket, utóbbi verziócseréje volt nálam igen nyűgös anno, bár az lehet Debiannál volt....Szóval ha van pár PPA, jobb a pure install szerintem. :K

(#84695) tordaitibi

W11...?

Eskü, hogy gondolkodnom kellett, mi a ragyát jelent ez a W11....de talán jobb is lett volna, ha nem esik le! ;] :P Nem felejtem ám el az ilyen poenokat! :D

(#84699) ubyegon2 válasza csixy (#84697) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

PoP OS épp a Dell Precision M4700-on volt kipróbálva a Quadro K2000M miatt, de a HP-n tuti nem hagynám a BIOS upgrade-et, alapból egy kényes picsa ezen a BIOS. :N Okozott félóra fejvakarást pár éve, mikor seképsehang lett a gépnél BIOS állítgatás után, mikor 850 EVO meg 860 EVO SSD-ken tesztelgettem valamit, szóval ez már ezzel a BIOS-szal megy nyugdíjba!

Féléve meg a Dell-re tettem valamiért egy Ubuntu 22.04-et és kiírta, hogy a legacy install nem javasolt, ha nagyon akarom, saját felelősségre továbbléphetek! Idióta OS, mindtha nem saját felelősségemre raknák fel bármit is a gépekre.... :DDD

(#84700) #08299776 válasza tordaitibi (#84695) üzenetére


#08299776
törölt tag

Nálam tökéletesen bevált, egyetlen hibája, hogy nincs ingyen... :K :C

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.