Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84351) #68216320 válasza #68216320 (#84347) üzenetére


#68216320
törölt tag

Helyesbítek, nem a service-ben, hanem a main.conf-ban állítottam "Experimental=true" kulcs-érték párt, de nem látszik sehol a BT akku szint.

Update:
Odáig jutottam, hogy a Gnome beállítások/Energiagazdálkodás részen megjelenik már az eszköz és mutatja az akku szintet. [kép]
Ezt lehetne valahogy a felső sávra állandóra kitenni?

[ Szerkesztve ]

(#84352) Staradder válasza fatpingvin (#84350) üzenetére


Staradder
tag

Értem köszi, ha 770 akkor meg még a tulajdonosnak is. Az még belefér.

(#84353) Akee92 válasza májkimiki (#84345) üzenetére


Akee92
tag

Köszi szépen! :)

(#84354) Akee92 válasza sh4d0w (#84348) üzenetére


Akee92
tag

Olvastam már máshol is :D De a PopOS! Nvidiás változatával azért adok neki egy esélyt. :)

(#84355) #68216320 válasza #68216320 (#84351) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az eredeti probléma: [link]
"Ismeretek esetleg olyan megoldást, amivel bluetooth füles akku szintjét ki lehetne jelezni folyamatosan?"

Végül az alábbi két dologgal sikerült megoldani:

1. A bluetooth használatot "kísérleti" módba kapcsoltam, a /etc/bluetooth/main.conf fájlban a megfelelő sort erre módosítottam: Experimental = true
Ekkor már megjelent az energiagazdálkodásnál az BT eszköz akku töltöttsége.

2. Hogy a Gnome felület felső részén is látható legyen, ezt a kiegészítést tettem fel:
gnome-bluetooth-battery-indicator-git

Így végül látható folyamatosan.

(#84356) sh4d0w válasza #68216320 (#84355) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi, ez hasznos.

https://www.coreinfinity.tech

(#84357) májkimiki válasza Akee92 (#84353) üzenetére


májkimiki
őstag

Próbáld ki VirtualBoxban előbb, nézd végig a telepítő opcióit.

(#84358) májkimiki


májkimiki
őstag

Pfúú Srácok! Ezek a mai Linux-ok is piszkosul kérik maguk alá az SSD-t.
Nem csak a redmondi csoda pörög ezerrel, ha SSD-re van húzva.
Most az átklónozott, átmentett Fedora-mon tevékenykedem. Más nem volt kéznél, egy noti vinyóra küzdöttem fel a cuccot. Viszonylag jó vas van alatta. De röccenős a téma.
Erről is majd akkor, ha lesz időm bővebben kibontani a témát.
A nap süt, az eső esik, a fű meg rohadtul nő, a külső körlet karbantartása meg el visz minden időmet.

A Fedora-s ügyködés pont egy holt időszakban jött.
Lehet nem fér bele posztba, inkább blog terjedelmű a mondani valóm.

(#84359) Staradder


Staradder
tag

Érdekel hogy az eltérő distribution alap parancsai ugyanazok-e?
Köszi

(#84360) CPT.Pirk válasza májkimiki (#84358) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez így van, ma már nem érdemes hdd-s gépet használni, de a Fedora az egy fullos disztró... No nem mintha pl. a W10 használható élményt nyújtana hdd-ről. :N

Staradder: igen, de azok nem a disztribúciók parancsai, hanem bash parancsok.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84361) growler válasza Staradder (#84359) üzenetére


growler
őstag

A csomagkezeles parancsai bizony elterhetnek. [link]

(#84362) CPT.Pirk válasza growler (#84361) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De azokat meg nem terminálból kellene csinálni, főleg nem kezdőnek. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84363) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#84360) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Inkább shell parancsok :)

https://www.coreinfinity.tech

(#84364) zoltanz válasza CPT.Pirk (#84360) üzenetére


zoltanz
nagyúr

“Ez így van, ma már nem érdemes hdd-s gépet használni, de a Fedora az egy fullos disztró... No nem mintha pl. a W10 használható élményt nyújtana hdd-ről. :N

Sztem csak részben, böngészők étvágy inkább negatívum pl Firefox) de Chrome motorosoknál meg ott a memory leak (facebook dezeer stb) tetejébe a pocsékul megírt weboldalak túlzott teljesítmény igényűek. Reklámblokkolók is hektikusan működnek.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84365) CPT.Pirk válasza zoltanz (#84364) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Memory leak-ről nem tudok, de az igények növekedése minden mai böngészőre igaz, mióta több szálon dolgoznak. Bár ez leginkább ram fogyasztásban jelentkezik. Persze ha kevés a ram a gépben, akkor jól jön, ha nem hdd van a rendszer alatt, hanem ssd.

sh4d0w: igen, úgy pontos. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84366) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Xampp ot raknám fel Ubuntu 22.04 LTS -re. 64-bit Gnome 42.0 /nem tudom kell e még vmi/ RPi4 8GB -re van rakva.
Több hogyant is próbáltam , de mindnél ugyanaz.
Letöltöm: x64-8.1.6 verziót, más nincs is
Downloads mappaban : ls -l
Ott van.chmod -x xampp.run
Vagy : chmod 755 xampp.run
File neve : xampp.run /tuti, biztos, 100%/
ls -l file neve zöld, és rwxr lett
sudo ./xampp.run
ELF: not found
Syntax error: "(" unexpected

És ennyi. Miért? Hogyan kellene installálni?

(#84367) Ueda válasza Staradder (#84359) üzenetére


Ueda
senior tag

Bővebben amit CPT.Pirk írt :

https://www.cyberciti.biz/faq/linux-unix-bash-shell-list-all-builtin-commands/
(Elvileg easy a difficulty level.)

$ help
GNU bash, 5.1.16(1)-release (x86_64-pc-linux-gnu) verzió
Ezek a parancsok be vannak építve a parancsértelmezőbe. A „help” parancs
listázza őket. A „help név” a „név” parancsról tájékoztat. Az „info bash”
paranccsal általános információt kap a parancsértelmezőről. A listán nem
található parancsokról a „man -k” vagy az „info” adhat felvilágosítást.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#84368) lev258 válasza lanszelot (#84366) üzenetére


lev258
veterán

Hibaüzenetet nem nézve.
"RPi4" vs. "x64-8.1.6 verziót"

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#84369) lanszelot válasza lev258 (#84368) üzenetére


lanszelot
addikt

Ezt nem értem.
RPi 64 bites. És az ubuntu is az. Tehát mit jelent amit írni akartál?

(#84370) lev258 válasza lanszelot (#84369) üzenetére


lev258
veterán

Az RPi ARM processzort használ. Az x64 viszont a "klasszikus" Intel/AMD processzorokat jelöli. Másképp, a XAMPP csomag nem fut ARM hardveren.
De úgy látom, külön-külön tudod telepíteni az összetevőit, benne vannak a tárolókban pl. mariadb-server.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#84371) zoltanz válasza lev258 (#84265) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Nem vagyok biztos benne, hogy az ugyanezt csinálja. De nem is zárom ki a lehetőségét."

inxi -Gxxx
Graphics:  Device-1: NVIDIA G84 [GeForce 8600 GT] vendor: ASUSTeK driver: N/A bus-ID: 02:00.0 
           chip-ID: 10de:0402 class-ID: 0300 
           Display: x11 server: X.Org 1.20.11 compositor: xfwm4 v: 4.16.1 driver: 
           loaded: nouveau,vesa unloaded: fbdev,modesetting alternate: nv resolution: 1024x768 
           s-dpi: 96 
           OpenGL: renderer: llvmpipe (LLVM 11.0.1 128 bits) v: 4.5 Mesa 20.3.5 compat-v: 3.1 
           direct render: Yes 

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84372) lev258 válasza zoltanz (#84371) üzenetére


lev258
veterán

Nem látom az összefüggést.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#84373) lanszelot válasza lev258 (#84370) üzenetére


lanszelot
addikt

nagyon szépen köszönöm

(#84374) zoltanz válasza lev258 (#84372) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A nomodeset-tel elindul, de ezt kapom.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84375) lev258 válasza zoltanz (#84374) üzenetére


lev258
veterán

A nomodeset-től nem is vártam többet. Csak az a dolga, hogy ne fekete képernyő fogadjon.
Pontosan mit szeretnél?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#84376) zoltanz válasza lev258 (#84375) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Standard monitorként érzékeli csak a kijelzőt és kizárólag 4:3 aránnyal.
Próbáltam hozzáadni szokásos módon egyedi felbontás értékeket, de ezek a hibák jönnek:
xrandr --newmode "1600x900_60.00"  118.25  1600 1696 1856 2112  900 903 908 934 -hsync +vsync
xrandr: Failed to get size of gamma for output default
X Error of failed request:  BadName (named color or font does not exist)
  Major opcode of failed request:  140 (RANDR)
  Minor opcode of failed request:  16 (RRCreateMode)
  Serial number of failed request:  19
  Current serial number in output stream:  19

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84377) lev258 válasza zoltanz (#84376) üzenetére


lev258
veterán

Én inkább azt próbálnám kideríteni, hogy az OpenGL miért a processzorból megy. Valami a driveres támogatással nincs rendben.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#84378) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Debian Testing-et használok már fél éve intenzíven, minden rendben vele.
Amúgy a csomagok frissesége is tűrhető, SMPlayer pedig az elérhető stabil, legfrissebb verzió, a többi médilejátszók sincsenek nagyon lemaradva, Vlc, Kodi, (Xbmc).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84379) zoltanz válasza zoltanz (#84378) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kis kiegészítés a SMPlayer MXLinux (alapértelmezett külső tárolóként )kersztűl települt, tehát frissebb mint a Testing vezió.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84380) CPT.Pirk válasza zoltanz (#84379) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam Manjaro-n 22.2-es most a verziója.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84381) zoltanz válasza CPT.Pirk (#84380) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Nálam Manjaro-n 22.2-es most a verziója".

Igen az van most fent MX-Linux-on is.
SMPlayer

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84382) artru60


artru60
csendes tag

Sziasztok,

Feleségem laptopján Debian 11 van KDE-vel, az a problémánk, hogy időnként eldobja wifit. Azt írja nincs hardver, majd 0,5 -1 perc perc múlva megtalálja és fel kapcsolódik.

Van valakinek ötlete mi lehet a megoldás?

(#84383) CPT.Pirk válasza artru60 (#84382) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hy,

Kellene nézni egy dmesg vagy journal kimenetet az esemény körül, ott valszeg látnánk valami magyarázatot a jelenségre. A téma összefoglalóban találsz sok infót a hibakereséshez, tedd be az eredményt ide és ránézünk. Ha hosszú, akkor pl. pastebinre tedd fel és azt linkeld be.


zoltanz: ezt nehéz megszokni a Debianban, hogy a rendszer stabilitására ki nem ható csomagokból is ősi verziókat tartanak. Az SMPlayer is kapott egy rakás Linux specifikus fejlesztést a 20-as verzió óta ami lassan 2 éves kiadás, de ők még a testing ágon is régi verziót adnak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84384) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#84383) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem jó ez így, legalább van egy atomstabil disztribúció, amit könnyű használni.

https://www.coreinfinity.tech

(#84385) urandom0 válasza CPT.Pirk (#84383) üzenetére


urandom0
aktív tag

Szerintem is így van ez jól. Akinek frissebb csomagok kellenek, használjon Ubuntu alapú disztrót, akinek pedig még frissebbek, az mondjuk Fedorát, akinek még frissebbek, az Manjarot vagy Archot :)

(#84386) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát, tavaly év végén jeleztem nekik a bugreport oldalukon, hogy egyik Debian által szolgáltatott OneDrive csomag se működőképes, mert akkor éppen megváltozott a OneDrive API és kellene frissíteni hozzá a csomagokat... 0 válasszal és 6 hónappal később eljutott oda a helyzet, hogy megemelték a súlyosságát a bugreportnak "serious"-ra, de továbbra sem került be működő, frissebb verzió a Debianba.
Én nem látom a logikát ebben, se azt, hogy ez így miért jó.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84387) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#84386) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azért, mert nem kerül teszteletlen, sebtében összeállított csomag a stabil ágba. Ha valakinek nagyon kell, használja a browseres megoldást. Nekem pl. többet ér a megbízható működés, mint a bleeding edge, mert a felállított labek elérhetősége sokkal fontosabb, mint hogy milyen verzión áll XY kliens.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#84388) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#84387) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De akkor miért nem dobják a csomagot a kukába? A testingben lévő kliens sem működik...

Egyébként ezzel Lubuntu alatt is gondom volt bár ott friss szokott lenni, de egy esetben forrásból kellett friss klienst fordítanom és feltennem az adatmentős gépre mikor változott a OneDrive API. Akkor ott hiába írtam a csomag karbantartójának jelezve az elavultságot, egyáltalán semmi választ nem kaptam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84389) tordaitibi válasza sh4d0w (#84387) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ez így okés és érthető de userek tízezrei mire mennek egy bár atomstabil csak épp 1 éve elavult és ezért nem működő applikációval?

Példám,
Én jellemzően médiafogyasztó vagyok, szórakozás.
Amikor Yutubék apit váltanak, abban a pillanatban használhatatlan lesz a youtube-dl és a yt-dlp. Amikre egy vagon szoftver támaszkodik, letöltések, videoplayerek stb.
Ezeket és hasonlókat fél-1 év múlva frissíteni....?
Ha egy ilyen elmarad egy disztróból, meg még tucanyi hasonló app frissülése, akkor azok ergo használhatatlanok. Bár stabilak az tuti mivel nem is lehet őket semmire használni :)

Namost ezekben az esetekben a user micsinál, elkezd keresgélni, weboldalakról debeket telepítget bizonytalan forrásokból, eseleg teletömi külső ppa-val a forráslistáját. Mivel szeretné használni a gépét ahogy eddig.
EZ a veszélyesebb vagy ha fürgén frissülne a saját tárolókból?

(#84390) urandom0 válasza CPT.Pirk (#84386) üzenetére


urandom0
aktív tag

Elméletileg a stable-proposed-updates-be vagy backports-ba bekerülhetne a javított csomag. Az viszont, hogy a testingbe lévő csomag sem működik, inkább arra enged következtetni, hogy nincs maintainer, aki foglalkozzon vele.
A Nemo-val ugyanez a szitu, évek óta van benne egy hiba, ami miatt nem tudja újraépíteni az sftp kapcsolatot, ha az megszakad. Tudjuk, hogy a hibát az okozza, hogy a Nemo régi típusú GMount-ot használ, de senki sincs, aki kijavítaná.

Egyébként az ilyen régi rendszer-új szoftver verzió problémákra tökéletes megoldás nyújtanak az olyan konténerformátumok, mint a flatpak.
A kernel+libc+shell+userspace eszközök maradhatnak az alacsony verzión, míg a felhasználói programok jöhetnek konténerben, magasabb verziószámmal, így a rendszer megtarthatja a régi libjeit anélkül, hogy visszafogná a frissebb programokat.

(#84391) sh4d0w válasza tordaitibi (#84389) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az, hogy Proprájetáriék belepancsolnak az API-ba, hogy csak a saját, korlátozott szirszarjuk menjen, ne legyen a disztribúció hibája - a Microsoft folyamatosan ezt csinálja az AD-vel, a OneDrive-val, a Google a TeCsővel meg a saját Drive-jával, nincs új a nap alatt. Mindezenközben azonban elfeledkeztek néhány apróságról:
- a Debianról tudott, hogy ezt képviseli, nem lephet meg Titeket
- senki nem tart pisztolyt a fejetekhez, hogy márpedig Ti Debiant fogtok használni, válthattok, ha akartok
- végül pedig a Debiannak szerver OS-ként is meg kell állnia a helyét, ahol a rendelkezésre állás elég magas prioritás.

Lehet váltani döglassú Ubuntura, a megbízhatóságot csak messziről ismerő Arch-ra, ha bleeding edge kell, nekem meg marad a maradi rendszer, mert nekem a stabilitás és sebesség sokkal fontosabb.

Ez a szép a Linux és az OSS világban: van választási lehetőség, nehezemre esik megemészteni, hogy pont Ti nem értitek ezt.

https://www.coreinfinity.tech

(#84392) Rimuru válasza sh4d0w (#84391) üzenetére


Rimuru
veterán

Miert nevezik univerzalisnak ha nem az? ("jobb" szervernek mint desktopnak)
Miert engedik be a repoba a csomagot ha tudjak hogy barmikor eltorhet?
Ha nincs maintainer akkor miert van bent a repoban?
Miert nem csinalnak hivatalos community repot? (szigorubb mint egy random ppa de lazabb mint a main repok)
stb.. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#84393) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#84391) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De, értjük. Csak ebből az jön, hogy egyre kevésbé alkalmas tipikus asztali felhasználásra. Szidhatjuk a gyors API módosításokat, meg a normális firmwarek helyett bináris blob-okat kiadó cégeket, csak nem fogja érdekelni őket. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#84394) zoltanz válasza tordaitibi (#84389) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Amikor Yutubék apit váltanak, abban a pillanatban használhatatlan lesz a youtube-dl és a yt-dlp. Amikre egy vagon szoftver támaszkodik, letöltések, videoplayerek stb."

Debian -ra eddig is fel lehett eröltetni a legfrisebbet Youtube-dl -ből.
Én MX-Linux-on (Debian Testing) nem vettem észre unkompatibalítást az elmúlt fél évben a hivatalos tárolóban lévő yt-dlp-vel sem.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84395) zoltanz válasza urandom0 (#84385) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Akinek frissebb csomagok kellenek, használjon Ubuntu alapú disztrót, akinek pedig még frissebbek, az mondjuk Fedorát, akinek még frissebbek, az Manjarot vagy Archot"

Jól le vagyok maradva én úgy tudtam megfelelő külső repók felvételével Buguntu megfelelő frisseségűre upgrade-elhető. :DDD
Amúgy sztem rendben van a Debian kell egy szerver Os, akinek meg kicsit frisebb csomagok kellenek ott pl. MX-Linux.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84396) tonyrulez


tonyrulez
őstag

"Az, hogy Proprájetáriék belepancsolnak az API-ba, hogy csak a saját, korlátozott szirszarjuk menjen, ne legyen a disztribúció hibája"

Az hogy van egy csomag amit beengednek úgy repóba hogy tudják hogy havonta frissíteni kell különben nem fog működni, és ők azért sem fogják, ezzel garantálva hogy semmit nem fog érni, igenis a disztribúció hibája. Ha egy csomag up-to-date kell legyen, akkor vagy frissítsék a repóban, vagy bele se tegyék.
Tudom hogy fel lehet erőszakolni a friss yt-dlp-t, mint ahogy bármi mást is, de ez már nem "rendes" Debian használat, innen kezdve minek használná azt az ember mikor ott az Ubuntu / Mint.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#84397) sh4d0w válasza tonyrulez (#84396) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na még egyszer: senki nem tart pisztolyt a fejetekhez, hogy Debiant használjatok. Nem tetszik, nem használjátok - ennyi.

https://www.coreinfinity.tech

(#84398) zoltanz válasza tonyrulez (#84396) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Tudom hogy fel lehet erőszakolni a friss yt-dlp-t, mint ahogy bármi mást is, de ez már nem "rendes" Debian használat, innen kezdve minek használná azt az ember mikor ott az Ubuntu / Mint."

Debian mondjukegy klasszissal gyorsabb mint az Ubuntu pl. azért használják, kedvelik.
Ubuntu -n minden dependel az asztali környezetre, nem tudsz eltávolítani egy pulseaudio-t se (gondolok azokra akinek elegek az Alsa funkciók).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#84399) artru60 válasza CPT.Pirk (#84383) üzenetére


artru60
csendes tag

Elég hosszú a bejegyzés, olyan mintha állandóan újraindítaná a wifit.
journalctl kimenete : [link]

(#84400) #08299776 válasza sh4d0w (#84397) üzenetére


#08299776
törölt tag

Akkor zárjuk ezt azzal, hogy Mageia+ JFS mindig, mindenhova, mindenre... :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.