Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) Gumy27 válasza kucseranor (#24149) üzenetére


Gumy27
csendes tag

általában az mci 200, 400 Hz-es tv-k mind valós 100 Hz-es panellel rendelkeznek, bár itt is van kivétel (lm615). Van 200 Hz-es panellel szerelt modell is, ezeknél mci 800 vagy 1000 Hz-es képfrissítés van megadva. Pl: la740 és fölötte

(#24152) szemtelen


szemtelen
tag

Hi!

Lm 620-as tv-m van, használom, hasonlítom (szomszéd Samsung ((túl harsány)), haverom Sharp (egész jó)) meg kell mondjam parádés, a kép a színek jól belőve, DIGI-TV-vel.
A számítógépemmel használnám filmezni, nem sajnáltam a kábelre fullosan viszi a 3d-t és a hangot, ám a 1024p-s filmekkel valami gond van, Próbáltam belőni a tv kimenetet 24Hz-re, így sokkal jobb, de már annyira figyelem, hogy így is szar, a biztosítékot az verte ki, amikor le akartam játszani a Brazil-Olaszt. Rendesen a labda utazik a térben és időben,(Neymar és Hulk görbíti a teret ;))
A Tv-n minden képjavító ki, 3 perc röhögés a sok roboton, true motion be, de a labda eltűnés, begyorsulás egyszerűen...
Van valami szoftveres, vagy hardveres segítség, program, mert gyönyörű a kép, meg minden odabasz, de szeretk néha nem 3d-s filmet nézni a gépemre felvenni mkv-kat, stb...

Egyébként ki milyen appot használ a tvn?

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#24153) Sznómen válasza gycs02 (#24131) üzenetére


Sznómen
tag

Az idei LA620 egy sokkal vastagabb tv mint a tavalyi LM620, ráadásul a kávája vékonyabb, ezért kinézetre semmiképp sem hasonlíthato a tavalyi modellhez sőt HZ ben sem hozza a 400hz szintet, (bár mindkettöben valós 100hz panel lakozik)..
A miértedre megközelítő válasz:
LA640 már kicsit vékonyabb edge ledes, ráadásul a kávája vastagabb amolyan 620 szerű. De az LM620 hoz hasonlóan nem LEDPlus technológia, sőt még nem is 400hz, tehát ha egy generáció lenne, és ha félretennénk azt hogy szabad szemmel nem teszel különbséget 200 és 400hz között az LM620 jobb TV, képet tekintve legalábbis.
További példa: Idén LA660tól indul a LEDPlus és a 400hz is, míg a LEDPlus tavaly már LM640től jellemző volt a 400hz pedig már LM620-tól.
Ezért LA660 inkább ~ a tavalyi LM640, és ugyanígy visszafelé, LA640 ~LM620 stb..

#24152 szemtelen jutyub, vimeo, vmelyik időjárásos app, néha index ha nagyon unatkozom :)

32LS570S

[ Szerkesztve ]

(#24154) BloodRay válasza gycs02 (#24131) üzenetére


BloodRay
veterán

Edge led - általában a drágább készülékekben van idén, vékonyabbak ezek a modellek és ezek között vannak ledvezérelt darabok;
Direct led - olcsóbb megoldás, és az olcsóbb modellekben is van, elvileg egyenletesebb háttérvilágítást adhat, viszont vastagabb a készülék tőle;(LG-nél LA620S-ig ilyenek a készülékek az ideiek közül, Samsungnál pedig már csak az F7000 és F8000 ami Edge-es)
FPR-es 3D = Cinema 3D

(#24132) kucseranor -> Meg a beépített wifi, 2 magos CPU, NFC, vékonyabb keret, több memória, stb...

(#24136) smallville80 -> Ez is 42LA620S, csak elírták, még a linkeden is látszik. :)

(#24140) blakey -> Legalább hülyeséget ne írjunk ha nem tudjuk. Az LA620S ugyan úgy 100Hz-es mint az LM620S, erre mérget vehetsz...
A tavalyi LM615S-nek idén nagyjából az LA6130 felel meg.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#24155) Plebi válasza Hege1234 (#24121) üzenetére


Plebi
senior tag

A plex maximum pc-n, vagy tableten látványos, de tv-n nekem csak sima mappa nézetet dob fel, semmilyen, a pc-n látható borítós menü nem jön be. Valamit rosszul csinálok, vagy ilyen a tv-s plex? Ennek ellenére bejön, eddig minden filmet lejátszott, 3d, mkv, avi, stb, nem volt vele gond, hangsávok nem zavarnak, mindig az alapértelmezett hangon van, általában magyar, ha magyar, ha angol akkor azon, felirattal. Ami inkább zavar, az az, hogy nem lehet kisebb közöket tekerni egy-egy filmben, ellenben a sima beépített lejátszóval.Nem jegyzi meg, hogy hol tartottunk a filmben, sorozatban, ha esetleg kilépünk valamiért. Ez a régi samsungban meg volt oldva, az LM620S-ben max 3D world, meg youtube ami felajánlja.

Nem tudom, hogy az új széria (LA) smart része mennyit gyorsult (2 mag miatt), de ami biztos, hogy a webböngésző görgetése nagyon lassú, úgy általában az appok jó része, kivéve a média lejátszót és a plexet, nomeg maga a tv menüje is gyors. Ami inkább meglepett, hogy totalcar.hu-n simán megette a tv adásokat böngészőn keresztül, hd felbontásban, de, ha csak simán böngészek, akkor meg olyan tetű lassú a görgetés....

Maga tv nagyon bejön, nem fikázom, csak a tapasztalatomat írom le, nem kell mindenben folyamatos sebességet produkálni, hiszen akkor jóval drágábbnak kellene lennie. Telefonos vezérlés, youtube kapcsolat dlna szuper. Sokkal többet tud, mint amire számítottam. Egy-két területen köthettek volna egy kis kompromisszumot, pl nincs flash (tudom kikapcsolható) és akkor talán gyorsabb lenne a böngésző. (gyorsabb nélküle????) Sokak által nagyon dicsért Fuso-tól sem voltam hanyatt esve, lehet az én TV-m problémás, de nekem nem tűnik az sem túl folyamatosnak.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#24156) blakey válasza BloodRay (#24154) üzenetére


blakey
titán

Legalább kiírhatná az LG (meg a többiek is), bár van amelyik feltűnteti. Azért engem nem győznek meg az LA620 paraméterei az LM620-al szemben. Legalábbis képminőség tekintetében és ha azt vesszük, hogy a "drágább" modellek edge ledesek akkor az LM620 az LA620 felett áll képminőség terén. A 400Hz MCI és a 200Hz MCI is elég nagy különbség ha a számokat nézzük, hiába nem az igazi panel frissítési frekvenciája.
Ja és mérget nem veszek. :)

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24157) BloodRay válasza blakey (#24156) üzenetére


BloodRay
veterán

Használtam mindkettőt eleget, egymás mellett is. Jobb az LA620S képe szerintem. Nagyobb a fényereje és hangyányival talán egyenletesebb a megvilágítása is.
Tudásra is mindenképp az újabb a jobb.
Amiben egyedüliként jobb az LM620S az az, hogy jobb a csatlakozóinak elhelyezése és vékonyabb.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#24158) huncutka1029


huncutka1029
addikt

egy követendő példa az LG nek:
samuék figyelnek a vásárlók igényeire....

Egy rövid idézet:

A Samsung nem feledkezett meg tavalyi ígéretéről, a tuningolható tévéről, azaz magáról az Evolution Kitről sem, aminek segítségével az előző évben vásárolt tévénket okosíthatjuk fel az idei készülékek tudásával (szolgáltatáscsomaggal és processzorral együtt). Tehát azok számára, akik az imént bemutatott szolgáltatásokat tavaly vásárolt tévéjükben szeretnék elérni, nem lesz más választásuk, mint az Evolution Kit beszerzése, ugyanis más formában (pl. szoftverfrissítés) ez nem valósítható meg.

Mi meg csak várunk és várunk a 2011-es modellekken a flash frissítésre, és a fusora.... :O :O :O

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#24159) BloodRay válasza huncutka1029 (#24158) üzenetére


BloodRay
veterán

LOL, evolution kit? :D
7000-es, 8000-es széria bővíthető csak vele egyrészt, másrészt ~80-100k a cucc.
Nem kapod meg ezzel sem az összes funkciót amit az új széria, ráadásul bár erősebb hardver van benne mint ami alapból volt a készülékben, mivel lassú porton kommunikál a tv-vel oly sokat nem fog érni...
Harmadrészt, bár elvileg jó ideje elérhetőnek kéne lennie, sehol sem kapható.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#24160) #20844032 válasza huncutka1029 (#24158) üzenetére


#20844032
törölt tag

Egen. Csakhogy ott is csak 2012-től elérhető, ráadásul amiről nem szól a fáma, az evokit ~100000Ft.
Annyiból bármikor lecserélek bármekkora tévét idei modellre, jobb panellal, stb.

/BloodRay közben megírta :))

[ Szerkesztve ]

(#24161) torma1981 válasza #20844032 (#24160) üzenetére


torma1981
veterán

Na ez az evokit a legnagyobb parasztvakítás. :D

(#24162) BloodRay válasza #20844032 (#24160) üzenetére


BloodRay
veterán

"Annyiból bármikor lecserélek bármekkora tévét idei modellre, jobb panellal, stb." -> Ennyi. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#24163) kmarci25 válasza torma1981 (#24161) üzenetére


kmarci25
veterán

Bizony, bizony. Parasztvakítás. "Százezeré felokosítom ecsém, oszt sokkal jobb lesz." :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#24164) huncutka1029 válasza BloodRay (#24159) üzenetére


huncutka1029
addikt

na jó,

de a lényeg a lehetőség :DD
Legalább látszatra odafigyelnek, rád, ha már lehúznak 100K-val,
Jó marketing, a Sz@.t eladják lekvárnak,.
Ezzel csak a kontrasztot akartam érzékeltetni, Én még épkézláb választ sem kaptam az Lg -nél a kérédseimre.
Na persze, lehet samuéknál sem jobb ilyen téren a helyzet.
Egy biztos, én nem cserélek mostanában Lg-t samura, evo kit ide, vagy oda!
:P

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#24165) proly01


proly01
őstag

Valaki írta itt,hogy LA690S e van.
Ha látja ezt le tudná írni a beállításait?(kép).
:R

....Pr:)ly....

(#24166) LSL1337


LSL1337
őstag

Hali, LA660 S-t néztem ki 42-es méretben, a beépített média player eléri a samsung szintjét?

DNLA-ról DTS-t lejátszik, és digitálisan (passthrough) módon ki is nyomja optikain?
esetleg DNLA-n keresztül tudja folytatni ott a filmet, ahol abbahagytam?

az utóbbi 2 hónapban 260ról 215-re esett az ára.
szerintetek ez meddig folytatódik? Novemberre elérheti a 160-at?

üdv

(#24167) jamez válasza proly01 (#24165) üzenetére


jamez
senior tag

Nekem van. Mi érdekel?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#24168) Hege1234 válasza Plebi (#24155) üzenetére


Hege1234
addikt

rossz helyen nézed keress egy olyat hogy médiahivatkozás
ha telepítve van a plex a gépen akkor meg kell hogy találja a filmjeidet és akkor már látványos is lesz

a tekereéssel nem tudsz mit csinálni
sztem film hosszhoz igazítja mert egy sorozatnál 20mp-et teker míg fimnél 3-5 perc is szokott lenni

ha kilépsz onnan folytatja ahol abbahagytad

+ ha wifis routerrel kötöd össze a tv-t (ha vezetékkel akkor is)
akkor tabbal irányíthatod is a tv-t!

fuso-val nekem semmi gondom nincs visz mindent szépen

(#24169) proly01 válasza jamez (#24167) üzenetére


proly01
őstag

Csáó!
Csak a képbeállításaid,ki akarom próbálni,hogy néz ki hátha jobb mint az enyém ;) :B

....Pr:)ly....

(#24170) Plebi válasza Hege1234 (#24168) üzenetére


Plebi
senior tag

A "gépen" pc-t asztali gépet stb értesz, mert azon van plex. Nagyon szép is, a filmeket borítónként hozza be infóval stb, sorozatokat évadonként, évadoknál borítóval, sorozatoknál egyenként, jelenet képpel.

A tv-n eddig a plexet a smart share résznél, vagy az input kiválasztásnál találtam. Olyan nézet jön be mintha mappák között keresgélnék. Sorozat vagy filmek először a keresési/rendezési kategóriákat dobja fel majd utána jönnek a filmek sorozatok. Filmek minden film esetén kis borítóképpel jönnek, de eredeti filenévvel, nem a pc plex által kikeresett filmcimmel. Sorozatok mappákban azon belül jelenet képpel.

Ezen kívül van jobb szebb plex a tv-ken?

Nálam, ha kilépek a lejátszásból, minden filmet és sorozatot az elejétől kezd, nem ajánl fel semmilyen előző állapotot.

A tekerés igaz, sorozatoknál kisebb lépésköz, filmeknél 3-5 perc.

Most nézem, media link, youtube-on egyértelműbb volt :D :W :DD

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#24171) jamez válasza proly01 (#24169) üzenetére


jamez
senior tag

nálam most a normál beállítás megy, semmi extra. szoktam piszkálni kicsit. de gyárin megy.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#24172) gycs02 válasza BloodRay (#24154) üzenetére


gycs02
tag

Köszi Neked is és Sznómennek is!

Végre hozzájutottam számomra értékes infókhoz is. Viszont előrébb nem nagyon sikerült jutni. S itt jön a mindig hangoztatott igazság, meg kellene nézni a 2 TV-t élőben, egymás mellett, de az LM620 már elég ritka. Sőt most ismét szétnéztem ár ügyben, s kb. hasonló árban van az LM640 is. Na még egy jelentkező. Lassan meg dönteni kellene, mert az LM-ből kitudja milyen, valami miatt visszamaradt, visszavitt példányhoz tud majd hozzájutni az ember.

(#24173) rubico


rubico
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is ez a dilemmám,47LM620S vagy 47LA620S
Kb.15000 ft különbség van köztük viszont a Wifi, a 24p mozi,2 magos ezért gyorsabb net na és persze a háttér megvilágítás ezért egyenletesebb fényelosztás talán az utóbbi felé billenti a mérleget mert ezekkel szemben az LM mellett csak a 3,5 cm-es vastagság szól.
Valakinek esetleg van LA620-a és tudna véleményt mondani róla?
Miért írják itt többen amúgy hogy az LM620 az LA 640-nek felel meg,és a 200 Hz különbség az LM javára valójában miben mutatkozik meg ha az LA pont a jobb képminőségével /mélyebb fekete/és a nagyobb fényereje miatt jobb a másiknál?Akkor az LA620 melyik tavalyi modell megfelelője?
Na és mi lehet az oka annak hogy az idei Tv-k közül csak a 620S-t szerelték háttér megvilágítással a drágábbakat meg nem?Melyiknek jobb még is a képe?Kicsit paradox ez a helyzet nekem:(

(#24174) Plebi válasza rubico (#24173) üzenetére


Plebi
senior tag

Először olvass vissza te is egy kicsit és a kérdéseidre mind megkapod a választ. Kb 3 oldalt elég.

Amúgy a háttérvilágítással el vagy tévedve, kevered a két technológiát.:

LED Tv

LM620 Edge LED
LA620 Direct LED

Szóval az LA sorozat ad is meg el is vesz. További indokok feljebb.

gycs02: Én a visszamaradt daraboktól nem félnék, mennek azért egy nap alég sokat, de nem annyit, hogy az az élettartamot jelentősen befolyásolja, ha jó helyen veszed, akkor meg a 2 év gari is véd, persze az LG háztól házig garijára értem. Én mostanában még a Tescokat hívnám végig, mert ott, ha van akkor 180e Ft a 47LM620S. Zalában már biztos nincs :) Pécsen is elfogyott. Ebben a sávban érdeklődtem én. Euronics még mindig 239-ért akartja rásózni az emberekre.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#24175) rubico válasza Plebi (#24174) üzenetére


rubico
csendes tag

Azzal kezdtem mielőtt írtam hogy visszaolvastam de nem derült ki számomra pontosan mit is "vesz el" és mi az amit ad pluszban,pl.azt sem látom sehol hogy a 200 Hz különbség miben mutatkozik meg,mi a konkrét hátránya az LA-nak ilyen szempontból.
Azt sem olvastam hogy a drágább modellek miért Edgék akkor az idén is ha a Direkt megoldás biztosít jobb képminőséget
Végül is akkor a vastagságát leszámítva jobb vétel lenne az LA?

(#24176) albgab


albgab
aktív tag

Lm620s-re fuso-t hogyan tudom felrakni?

(#24177) shteer válasza albgab (#24176) üzenetére


shteer
titán

Felrakni? Nincs a premium appok kozott?

..szerintem jónak tűnik

(#24178) albgab válasza shteer (#24177) üzenetére


albgab
aktív tag

nem láttam sehol se kiírva hogy fuso

(#24179) #20844032 válasza albgab (#24178) üzenetére


#20844032
törölt tag

Akkor nem MO van kiválasztva. Azaz szürkeimport. Azaz régióváltás.

(#24180) albgab válasza #20844032 (#24179) üzenetére


albgab
aktív tag

???

(#24181) Hege1234 válasza albgab (#24180) üzenetére


Hege1234
addikt

azaz nem lesznek magyar alkalmazásaid

van pár trükk az átállításra
ez ügyben olvass vissza pár oldalt
elég sokszor ki lett tárgyalva

(#24182) albgab válasza Hege1234 (#24181) üzenetére


albgab
aktív tag

És így faszán legálisan árulhatják a cuccot?
(neten vettem Pestről)

(#24183) Hege1234 válasza albgab (#24182) üzenetére


Hege1234
addikt

igen legális

az enyém is Pestről jött csak én megkértem őket hogy állítsák be úgy hogy legyenek magyar alkalmazásaim

(#24184) #20844032 válasza albgab (#24182) üzenetére


#20844032
törölt tag

Legálisan árulhatják.
Az ok, és a mögötte lévő számvitel már véleményes :DDD

(#24185) albgab válasza Hege1234 (#24181) üzenetére


albgab
aktív tag

Visszaolvastam május közepétől, de nekem nem tiszta a régió átállítása magyarra. :(

(#24186) iviivi75


iviivi75
tag

szép jo napot !

no megvolt szoftverfrissités mostmár okés youtube - legalábbis jelenleg.

(#24187) huncutka1029 válasza albgab (#24185) üzenetére


huncutka1029
addikt

ezt olvasd el, itt minden progit megtalálsz ami kell hozzá
ez meg a kereső kulcsszó,
ezekben a HSZ-ekben mindent megtalálsz ami kell. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#24188) smallville80


smallville80
csendes tag

Érdekődnék,LG 42LA620 ONLINE FILMEKET ehet e nézni??
20 megás netem van
vagy akadzni fg???

(#24189) hlaci74


hlaci74
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon eldugva a honlapon, de az edigitálnál jún. 28-ig raktáron levő LG 3D smart tv-re 10% kedvezmény + mobil, és még cetelemmel is 10%-ot le lehet faragni. Érdemes utána számolni. Én is így vettem karácsonykor.
hlaci74.

[ Szerkesztve ]

(#24190) albgab válasza huncutka1029 (#24187) üzenetére


albgab
aktív tag

Ez van a honlapon ahol vettem:
"Prémium tartalmak: Index, Origo, MTV videótár, startlap.hu, port.hu, YouTube, Videa, HBO Go, Museum, Accu Weather (folyamatosan bővülő kínálat)"

Gondolom ezek a tartalmak magyar régió esetén elérhetőek, amit ez a tv nem tud. Tehát joggal feltételezem, hogy engem megtévesztettek.

Amennyiben ez igaz akkor már megy is levél az NFH-nak.

(#24191) huncutka1029 válasza albgab (#24190) üzenetére


huncutka1029
addikt

szia,
jogos a felháborodásod, a te tv-d valószínűleg nyugateurópai régióra van beállítva.
Ez könnyen orvosolható.

Nézd meg a prémium beállításokat, mire van beállítva?
prémium inicializálása, régió beállítás.
ott tudod kiválasztani az országot

ha nincs magyarország, akkor kell a szervízmenübe menni, vag yfelhívod a boltot, és megkéred, hogy jöjjenek ki, és állítsák át a régiót.
Ha te állítod be akkor:

Ehhez kell egy melliconi fully 8 távirányító, ha van a családban, vagy egy jack csatlakozó, rá egy infra led, és egy hangkeltő eszköz, amin lehjátszod a korábban linkelt waw fájlt.
ezután megjelenik a tv-n egy kódkérő beírod a saját távirányítóval a 0413 kódot, és bent vagy a menüben
ott a tool options 4 ben a region almenüt átállítod E-europe ra,
kilépsz újraindítod a tévét, és máris van magyarország.
Nem olyan bonyesz, és ez még gari vesztést sem okoz.

Ha mégem akarsz te neki állni, akkor marad az 1 opció, felhívod a boltot, hogy csinálják meg.
:K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#24192) albgab válasza huncutka1029 (#24191) üzenetére


albgab
aktív tag

Ilyen kellene:
[link]

A hangfile-t valahogy érzékeli és akkor mehet a dolog? nagyon hülye vagyok a témához

(#24193) huncutka1029 válasza albgab (#24192) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha veszel egy ilyen távpiszkát, nem kell a hangfilé.

Az akkor kell, ha olcsón akarod megúszni. és a jack dugós ir ledes "IR HACK" módszerrel szeretnéd csinálni.
Majd priviben megírom, mit hogyan csinálj.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#24194) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Az LG xxMA53D szériájú TV-kről érdeklődnék. Van valakinek ilyenje? Nem igazán van nagy tapasztalatom az LG TV-kkel. Érdekelne, hogy a Samsung TV-khez képest az LG mennyire bírkózik meg a különféle média fájlok lejátszásával? (pl FullHD mkv, mp4, level3.0 - level 5.0 kódolással). Van-e lehetőség az LG TV-knél a feliratok betűméretének, pozíciójának állítására? Valamint kíváncsi vagyok van-e valami hátránya az ilyen Monitor-TV kombós eszközöknek a normál LED-es TV-kkel szemben? Gondolok itt arra, hogy pl kevesebb média formátumot ismer, mert más féle media chip van benne, stb?

(#24195) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, úgy néz ki, hogy vmi probléma van a tv-m 42LD420 tunerével, mert nem találja sem a digitális, sem az analóg adásokat, mediabox-al igen, de kártyát használok a CI slot miatt.

Tudna valaki egy jó, és korrekt árú szervizt javasolni a 13.ker-ben, vagy bp-n? Esetleg ha van valakinek ilyen irányú tapasztalata - szerviz, vagy ismeri a folyamatot- kérem irjon egy privit

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#24196) huncutka1029 válasza LÁZ (#24195) üzenetére


huncutka1029
addikt

És mi van akkor ha nem a tv rossz, hanem a ci modul halt be? próbáltad másik modullal?

Mielőtt szervízbe vinnéd:
próbálj meg egy factory resetet,
utána húzd ki a tv-t pár órára a hálózatból.
Utána állítsd át légire az antenna tipust, és nézd meg fogja e a mindig tv csatornáit. ha megtalálja akkor nem a DVB-T tuner a ludas. a Kábel tunert ugyanígy le lehet tesztelni, analóg és digitális csatornákra.
Attól hogy kódolt, még behangolja őket, modul és kártya nélkül is.
Ha ezek egyike sem jön be, akkor szervíz.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#24197) blakey válasza huncutka1029 (#24196) üzenetére


blakey
titán

…nem találja sem a digitális, sem az analóg adásokat,
Az analóghoz nem kell semmilyen modu, nem tud "behangolni", tuner a rossz vagy az antenna csatlakozás.

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24198) kmarci25 válasza LÁZ (#24195) üzenetére


kmarci25
veterán

Új az antenna? Kell neki az 5V? Ha kell, akkor a tv-d kiadja a csatlakozón?
Én itt szívtam meg, az LM620S nem ad ki 5V-ot, így ki kellett cserélni az antennát külső táposra.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#24199) huncutka1029 válasza blakey (#24197) üzenetére


huncutka1029
addikt

én is olvastam, de mielőtt szervízbe viszi, érdemes kipróbálni más opciót is, ahogy időközben
Kmarci25 is javasolta.
:B
Adott esetben meggyorsítja a szervízt ís, ha elég pontosan behatárolod neki a hibát, illetve kizárod mi nem lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#24200) LÁZ válasza huncutka1029 (#24196) üzenetére


LÁZ
addikt

volt próbálva másik kártyával is, hibaüzenet lett a vége, de a lényeg, hogy az analógokat sem találta, illetve a kódolatlan m2-t sem, valószinű visszacserélem egy box-ra, az kevésbé fájdalmas most, mint a javitás lenne.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.