Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) Jojo5 válasza icecave (#23199) üzenetére


Jojo5
őstag

nem tudok erről, hogy átlehetne vinni a 790forintosat, mert szerintem nem is lehet... :(

de ha a T-nél vennék I4S-t az sem érné meg, mivel akkor még 10-5k-t rádobok és ott az I5... :DDD

a legjobb az lenne, hogy ha vennék használt vagy garanciába cseréltet és frissen kötnék biztosítást, csak akkor ugye mindenképp már 2k lesz a biztosításom legalább
ezért is várok ki, mert ha lehetne azt, hogy megtartom a biztosításom és 1 másik telót használok, már cserélnék is I4S-re

Ragnar95: én is oda meg vissza voltam az MBP-től, de sajnos azt kell, hogy mondjam nincs rá egyáltalán szükségem a tegnapi "élmények" után...
a hordozhatóság bajnoka szerintem az Air, de ott meg szerintem túl gyenge a grafikus teljesítmény, szóval mindenképp várnék még...
haverom ugye vette az MBP-t 650-ben áll meg hála a T-s előfizunak stb... mondtam neki, hogy ennyiért vehette volna applecare-el, meg nagyobb felbontású kijelzővel, csak ugye akkor nem részletre...
erre a válasza az volt, hogy mindek applecare, amikor kötött rá biztosítást.... (közöltem vele, hogy más a 2, és utána, nem tetszett neki amit mondtam... :U )

az iPad, arra jó, ha tanulni akarnék vagy netezni kicsit nagyobb kijelzőn mint az I4, de pl. az iPad mini akkor megint jobb, mert kompaktabb :K

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#23202) Tomics válasza Jojo5 (#23201) üzenetére


Tomics
addikt

Én most ipad-del meg iphone-al jól elvagyok, nem bántam meg hogy megvettem mindkettőt. Gépet már csak letöltésre használom kb. Már csak egy macbook pro kéne 13 colos retina :)) De én se adnék ki ennyi pénzt érte, hiába tetszik mint az állat most (még) nem tehetem meg hogy egy notebookra ennyit költsek

PH! addikt since 2004

(#23203) Ragnar95 válasza Jojo5 (#23201) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem a 7" kicsi filmezéshez és netezéshez + játékhoz is jobb a 10" és ígyis-úgyis táska kell hozzájuk, hacsak nem kézben viszed, tehát akkor már mindenképp jobb a 10" :K
Én mostis OSXet használok és semmi pénzért nem váltanék vissza winfosra, viszont a mostani konfigomnak nem az OSX kompatibilitás az erőssége, így a frissítések problémásabbak, tehát jobb lenne egy MBP vagy iMac, mivel az valóban oob működik teljes mértékben :DDD Az iPad igazából tökéletes utazáshoz, csak azért mégis jobb egy teljes értékű gép, amin minden adatom megvan, ha olyan helyre megyek, ahol nem csak napi 1 filmet nézek meg rajta, meg napi 1 órát netezek, hanem többet használom....
Használtan meg már 200k körül egész normális gépeket lehet kapni főleg iMacből :)
Ráadásul ugye ML-el már szinkronizálhatod is mindenedet wifin a gépeddel is, naptár, jegyzetek, névjegyek, játékmentések,stb....

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23204) icecave válasza Jojo5 (#23201) üzenetére


icecave
nagyúr

Az olcsóbb a 2k, a mindenes meg a 2590. Én úgy voltam vele, hogy ha már kötök, akkor az utóbbit, +600 ft nem oszt, nem szoroz.

(#23205) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Mac Mini vásárlásán gondolkozom. Van arra esély, hogy most újabb szériát mutatnak be? A jelenlegiekben lévő HDD miatt kérdezem, mert az SSD-nek jobban örülnék.

A másik kérdés: tudom, hogy az OSX és az iOS két külön dolog. De! Ha iOS-re megvásároltam bizonyos appokat (GarageBand, stb.), ezt OSX-re újra meg kellene vásárolni?

(#23206) Ragnar95 válasza alba-regia (#23205) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valószínűleg abból is új szériát fognak most bemutatni, igen :K
Természetesen újra meg kell venned, mivel külön van a 2 Store, a sima AppStore és a MacAppStore. De pl GarageBand alapból fentvan a Maceken az iLife csomag részeként :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23207) tDr1v3r válasza alba-regia (#23205) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igen, valószínüleg újabb hardverrel fog jönni... mondjuk szerintem nem lesz nagy külömbség a mostanihoz képest (az Ivy Bridge elég keveset gyorsult a Sandy-hoz képest), viszont érdemes megvárni mert az újak kijövetelével olcsóbbak lesznek a "régi" gépek.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#23208) alba-regia válasza tDr1v3r (#23207) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Ragnar95, tDr1v3r: köszi szépen!

Egyébként OSX-en office is van telepítve? Ha nincs, mit érdemes használni? Az összes dokumentumom természetesen doc, xls kiterjesztésű.

Egyébként a most kapható legkisebb Mac Mini is elég lenne, csak részemről a HDD a felejtős. Ha újak jönnek, a régi ára - gondolom, hogy csökken. Ezt követően talán még használtban is érdemes lenne gondolkozni (?!) SSD/RAM bővítéssel.

(#23209) Ragnar95 válasza alba-regia (#23208) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az Office Apple-megfelelője, az iWork rajta van gyárilag, ami kezeli az Office formátumokat és tud is Office formátumban menteni.
Le fog menni a korábbiak ára is, mondjuk én alapból csak használtan vennék Mac Minit, mivel az új árát sokallom....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23210) Jojo5 válasza Ragnar95 (#23203) üzenetére


Jojo5
őstag

A kompaktság szempontjából a 7" nyerőbb mint a 10", de tény, hogy otthon hasznosabb\jobb a nagyobbat használni, de szerintem utazáskor majd a 7" ennyiből előnyben lesz és ugyanúgy olvasható\élvezhető lesz az adott téma, mint a 10" max. kicsivel kisebben :K

Tomics: iPad-ből a nagynak még nem érzem szükségét, a 7" még úgy ahogy jól jönne, de a nagyobbat cipelgetni szerintem rosszabb lehet, bár nem tudom mert nincs...
az MBP, tetszeni tetszik, de tegnap nem estem hanyatt a 15"-östől, pedig kurvár@ bejött, ha kompaktság akkor az Air lesz szerintem a befutó de csak akkor majd, ha valami jobb grafikus chippel szerelik fel... :K

icecave: tudom, hogy az "olcsóbb" a 2k-s :K

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#23211) Ragnar95 válasza Jojo5 (#23210) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De pont, hogy kompaktság szempontjából nem számít kb semmit a 7 vs 10", mivel ugye mindkettőhöz táska kell cipeléshez, így tök mindegy....Tartalomfogyasztásra meg mindenképp jobb a 10", filmeknél nagyon sokat számít az a +- 3", én már használtam mindkét méretet és szerintem jobb a 10" minden tekintetben...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23212) Jojo5 válasza Ragnar95 (#23211) üzenetére


Jojo5
őstag

szerintem meg pont, hogy sokat fog szamitani kompaktsag szempontjabol, de elobb jelenjen meg aztan lehet tovabb gondolkodni, kinek mi kell/mire mennyiert etc...::U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#23213) manchester85


manchester85
addikt

A 9to5mac szerint 330$-ral fog nyitni a kisebb iPad. Az aktuálistól eggyel korábbi refurb. modellek 350$-ral nyitnak. (Jelenleg az iPad 2, jövőre a 3. generáció.) Tehát lényegében árban ugyanannyi, mint az eggyel korábbi 10"-os modell. Szerintem ez így drága.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#23214) Malachi válasza manchester85 (#23213) üzenetére


Malachi
addikt

szerintem is

(#23215) Ragnar95 válasza Jojo5 (#23212) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem előbb próbáld ki mindkettőt direkt ilyen szempontból, én már megtettem, de ettől még lehet,h számodra jobb lesz a 7"-os ;) :P
manchester85: én ezért sem hiszek az iPad Mini megjelenésében, mivel nem tudná elég olcsón adni ahhoz, megérje megvenni, mivel ugye a 7"-os modellek mind középkategóriásak, nem prémium kategóriásak, így ugye olcsóbbak és nincs is rajtuk akkora haszon....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23216) manchester85 válasza Ragnar95 (#23215) üzenetére


manchester85
addikt

Azért ennyi pletyka után szerintem ne nagyon bízz benne, hogy nem lesz iPad mini. :DDD Hardveresen amúgy se hiszem, hogy annyira előremutató lenne a készülék, az Apple mindig jól értett ahhoz, hogy gyenge specifikációval is versenyképes eszközt alkosson. A Nexus 7-ben meg 200$-ért is 4 magos szörny figyel.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#23217) Ragnar95 válasza manchester85 (#23216) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Reménykedni azért csak szabad :DDD
Amúgy a refurb árhoz sajna nem szabad hasonlítani, mivel az átlagvásárló nincs tisztában azzal, csak a legújabb modell árával, amit mindenhol reklámoznak, bár ettőlmég a tudatos vásárlóknak természetesen azis számít, bár akkor se hiszem,h sokan vennének iPad Minit iPad helyett, maximum az fog venni, aki eddig sokallta az iPad árát, de mégis Apple terméket akar...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23218) Tibee86


Tibee86
veterán

Ma az MM-ben megcsodáltam az i5-öt. Igaz ki volt kapcsolva, és madzagra is rá volt kötve.
Szép szép, de tényleg nagyon távirányító feeling. :D Ami feltűnt, de nem tudtam eldönteni, hogy csak beképzelem e, vagy csak mert az enyémen fólia is van, de mintha a home gomb egy kicsit kisebb lenne, mint az i4-é.
Viszont brutál módon szét volt kopva az éle. A keret nem, csak az élei. Kicsit megkaparásztam én is a körmömmel, és szépen jött is le a festék. :F

(#23219) icecave válasza Tibee86 (#23218) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha már előtted többen "megkezdtèk" az élét, akkor már könnyű tovább szedni. Viszont nem is értem, hogy mit vártál? Hogy kaparod és ottmarad? Másról is ugyanúgy lejönne. Gondolom az enyémről is le fog, de majd úgyis megírom meddig bírta.

(#23220) vadászcsiga válasza Tibee86 (#23218) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igaz ki volt kapcsolva
Gondolom a hülyegyerekek lekódolták ezért kikapcsolták. Milyen érdekes hogy tegnap Bécsben egy T-ben ahol én fogdostam semmi ilyen nem volt pedig hömpölygött a tömeg a Kärntner strassén, mindenféle náció de egyiknek sem jutott eszébe hogy használhatatlanná tegye.

Icecave
Apple jól megcsinálta magának a problémát, most évekig cserélgethetik az i5-öt, mert gondolom amint lekopik viszed vissza te is?

[ Szerkesztve ]

(#23221) tDr1v3r válasza vadászcsiga (#23220) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem az Apple a hunyó, hanem a Foxconn...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#23222) vadászcsiga válasza tDr1v3r (#23221) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Megvezették az Apple-t? Azt mondták neki ők megoldják az élek festését is? Pedig minden fényező tudja hogy ez lehetetlen. A magasfényű bútorok éleit is lekerekítik mielőtt lefúják.

(#23223) Tibee86 válasza icecave (#23219) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem gondoltam, hogy nem fog lejönni, de azért azt se, hogy ennyitől már látszani fog a fém alatta. Már csak arra leszek kíváncsi, hogy emiatt cserélni fogják e a készüléket az embereknek, vagy sem. Én az utóbbira tippelek.
"Másról is ugyanúgy lejönne"
Persze, lejönne, de ez egy ugyanolyan nagy hiba szerintem, mint hogy az S3 műanyagból van. Sajnos ezt nem kicsit cseszték el. Ha egyszer lesz is i5-öm, fekete emiatt biztosan kizárva.

vadászcsiga: Direkt kértem a srácot, hogy bírjuk működésre, de mondta, hogy nincs hozzá sim kártyájuk se.

[ Szerkesztve ]

(#23224) vadászcsiga válasza Tibee86 (#23223) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A használathoz nem kell sim vagy rosszul tudom? A bécsiben sem volt ha jól láttam bár lehet hogy aktiválni mindenképpen kell egy simmel aztán akár ki is lehet venni.

(#23225) Tibee86 válasza vadászcsiga (#23224) üzenetére


Tibee86
veterán

Első gondolatom nekem is ez volt, el is kezdtem neki mondani, csak közben rájöttem, hogy aktiváláshoz ha jól tudom mindenképp kell.
Pedig a kijelzőjét szívesen megnéztem volna. (működés közben ;] )
Egyébként még nem teljesen tiszta számomra, de a fehérnek ugyanolyan a kerete mint az i4/4S-nek ugye? Mármint hogy az nincs festve.

[ Szerkesztve ]

(#23226) icecave válasza vadászcsiga (#23220) üzenetére


icecave
nagyúr

Miért, az garanciális probléma? Előzőt sem cseréltél volna, ha beviszem, hogy karcolódik az üveg hátlap.

(#23227) vadászcsiga válasza icecave (#23226) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sztem az lesz. Ha beviszed és mutatod hogy utodes nem történt csak kopás akkor csak tenniük kell valamit.

(#23228) manchester85 válasza vadászcsiga (#23227) üzenetére


manchester85
addikt

Én is így látom. A karc meg a kopás azért nem egészen ugyanaz. Itt egy más anyag tör a felszínre, aminek elüt a színe. Ez minden, csak nem normális. A 3G/GS-en is csak a festék repedezett, pattogzott, nem a készülék háza.

i6 Silver

(#23229) Tibee86 válasza vadászcsiga (#23227) üzenetére


Tibee86
veterán

Javasolják, hogy máskor vigyázz rá jobban. :D

(#23230) bobooo


bobooo
addikt

13 millióért béreltek gépet Orbánnak, és még csodálkozunk, hogy nincs pénze az Országnak. :U

(#23231) máyköl válasza bobooo (#23230) üzenetére


máyköl
veterán

Nem lehet a fórumon politizálni, pedig most olyat írnék...

(#23232) Tibee86 válasza bobooo (#23230) üzenetére


Tibee86
veterán

Eddig kellemesen telt ez a vasárnap este, nem kellett volna ez a link.... :W

#23233: Attól függetlenül hozzám csak most jutott el... :U

[ Szerkesztve ]

(#23233) máyköl válasza Tibee86 (#23232) üzenetére


máyköl
veterán

Tegnap esti hír...

(#23234) válasza bobooo (#23230) üzenetére



őstag

Azt mondom meg is érdemli a Választó Polgár. Nem az a 2.5 millió Fidesz szavazó a hibás - mert ez egy 10 milliós ország hibaszázalékában benne van. Hanem az a 7 millió, aki akkor sz@rt bele.

(#23235) válasza vadászcsiga (#23222) üzenetére



őstag

A gravitáció a hibás :D Talán a USS fedélzetén kellett volna berendezni egy sarkot az iPhone-ok festésére, és Baumgartner szállította volna vissza a Földre egy tarisznyában. :D

(#23236) válasza Ragnar95 (#23215) üzenetére



őstag

Nem a colok száma határozza meg milyen kategóriába esik. Ha így volna, az iPhone belépő színtű lenne egy Note-hez képest. :DD Minden Apple termék prémiumkategóriás. Kiegészítők nem játszanak. ...és elfogultság nélkül, mert már BlackBerry-s vagyok lélekben. :DDD A napokban láttam egy BB PlayBook-ot, amin Modern Combat szerű játék futott. Ugyan az a felhasználói élmény, grafika, sebessé, csak kicsit ötletesebben kivitelezett. Mondtuk ez a fejlesztőt dicséri. Egy kicsit laggolt, de lehet a YouTube miatt. Ja, és ez még a QNX, nem BB10.

[ Szerkesztve ]

(#23237) Jojo5 válasza Ragnar95 (#23215) üzenetére


Jojo5
őstag

sima iPad már volt nálam, pont ezért írom amit írok, mert várom a minit és a kipróbálását... :K

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#23238) válasza icecave (#23219) üzenetére



őstag

Lehet, hogy az én 3 éves i4 ájfonom fél év múlva újszerűbbnek fog tűnni, mint a Te i5-öd? :D

[ Szerkesztve ]

(#23239) Ragnar95 válasza (#23236) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem is arról beszéltem,h attól,h 7"-os középkategóriás, csak azt mondtam,h a 7"-os eddigi modellek szinte mind alsó- és középkategóriásak voltak, ezért tudtak olyan olcsóak lenni és ezért nem fog tudni velük versenyezni az iPad Mini, mivel az prémium kategóriás lesz és így az ára is olyan lesz....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23240) icecave válasza (#23238) üzenetére


icecave
nagyúr

Főleg, hogy az i4-ed nem lesz 3 éves fél év múlva sem, nem hogy most... :D

(#23241) r4z válasza Ragnar95 (#23239) üzenetére


r4z
nagyúr

A Nexus 7 szerintem abszolút nem alsó- vagy középkategória.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#23242) Mr.Csizmás válasza Ragnar95 (#23239) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak a nexus 7-el tud versenyezni :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23243) Ragnar95 válasza r4z (#23241) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezért írtam, hogy szinte :DDD Amúgy árban azis bőven az, de tudásban persze nem :P ;]
Mr.Csizmás: nehezen, mivel a Nexus7 200$, az iPad Mininél meg már 330-ról is beszéltek...De ha 250$ lesz valóban, akkor mondjuk versenyképes lehet, bár akkor is csak azok fogják venni, akik nem tájékozódnak az árakról, mert akik tudatos vásárlók, azok inkább vesznek 350$-ért refurb iPad 2-t szerintem....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23244) Mr.Csizmás válasza Ragnar95 (#23243) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

volt a kezedben? most arrol irok, es biztosithatlak, hogy kraftban teljesseggel hozza egy ipad erzeset :)

szerk: arban tenyleg nem ellenfele :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23245) Ragnar95 válasza Mr.Csizmás (#23244) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, de nemis tudásilag gondoltam,h nem ellenfelek, hanem ár/érték arányban :DDD Tudom, hogy a Nexus 7-et nagyon jól összerakták és optimalizálták, ár/érték arányban az (egyik) legjobb tablet a mai piacon, pont ezért lesz nehéz dolga az iPad Mininek, mivel prémium mivolta miatt nem fog tudni versenyezni a 7"-os piacon, ahol mivel árban nem prémium termék egyik tablet sem, ár/érték arányban kenterbe fogják verni valószínűleg, ha tudásban ott is lesz a szeren....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23246) r4z válasza Ragnar95 (#23245) üzenetére


r4z
nagyúr

nevermind

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#23247) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Van egy iPad2-m, amit camera connection kiten keresztül, USB eszközzel MIDI-zésre is használok. Szeretném az iPhone5-öt is erre használni, de luxusnak érzem, hogy egy újabb átalakítót beszerezzek hozzá. Szerintem jól sikerült a lightning csatlakozó, de a kiegészítőket horror áron árulja az Apple.

Kérdésem, hogy a gyári lightning-USB kábellel és egy ilyen vagy ilyen USB fordítóval ugyanúgy működőképesek lehetnek az iPhone/iPad által kezelt USB eszközök? Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?

(#23248) Mappa


Mappa
addikt

Tegnap voltam Europark MediaMarkt (MM majd Saturn most megint MM néven... jól tolják :DDD )

Egész pofás kis "stand" van az almás cuccokra.Láttam jó pár Ozaki tokot is i4 és i5-re meg még pár nevesebb márkák tokok, bőrtokok fólia,stb. (komplett sor) Amíg Saturn volt ilyet itt nem láttam, tehát megérhet egy nézelődést mielőtt az ember berendeli pl. külföldről :)

nem kötelező megadni

(#23249) Tibee86 válasza Mappa (#23248) üzenetére


Tibee86
veterán

Gondolom az áruk is kellemesek voltak. :D
Legtöbb ember nem azért rendel külföldről, mert jobb tokokat találni (bár sokkal nagyobb a választék), hanem mert ugyanazt a tokot töredékéért meg lehet venni.

Más: Komoly hogy mik vannak, kíváncsi vagyok a srác mennyi pénzt adott ki érte: :(

[ Szerkesztve ]

(#23250) Ragnar95 válasza Tibee86 (#23249) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sok naiv ember van, akiket simán át lehet bármivel vágni...És az iPhone népszerűsége és ára miatt itt van a legtöbb klón, amik egyre jobbak, bár aki ért hozzá, az ígyis fél perc alatt megállapítja az eredetiséget....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.