Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) ittakary


ittakary
nagyúr

10$ redeemelve freemyappsrol :) indulhat a bevasarlas :)

(#23602) Malachi


Malachi
addikt

nos? hülyeség? szerintem nem is annyira.

innen van: LINK

Összegzés
A három amerikai óriás táblagépes platformjai nagyon különbözőek. Az Apple zárt világában minden nagyon kimért, ezért kevésbé kell számítanunk kellemetlen meglepetésekre. Mondjuk kellemeseket is csak a következő rendszerfrissítéstől várhatunk, az Apple kis lépésekben adagolja az újításokat. Megbízható, ügyes rendszer, de az alkalmazások nem egymással kapcsolatban, hanem elkülönítve működnek, és a rendszer egy kicsit régimódi.

Ennek a teljes ellentéte a Windows 8, amely nagyon modern, és a Microsoft a nyíltság mellett a maximális integrációt tűzte a zászlajára. Az alkalmazások képesek együttműködni; megoszthatnak adatokat egymással, vagy éppen a beépített keresővel. Előnye a régi felhasználói felület, hátránya, hogy az új viszont még kiforratlan.

A Google brutális fejlődési tempót diktál, és az Android ma már az egyik legjobban összerakott táblagépes operációs rendszer, amely a lehető legmodernebb szolgáltatásokat nyújtja. Eléggé rugalmas, ezért többféle méretű eszközön futtatható. Nyíltsága miatt kiválóan együttműködnek a telepített alkalmazások.

[ Szerkesztve ]

(#23603) DanielK válasza Malachi (#23602) üzenetére


DanielK
addikt

Hát nem tudom, de akinek macje van, az úgyis ios eszközt vesz.
Legalábbis megvettem a macbookot, azóta azon vagyok, hogy jövőre lecseréljem az asztali pct is egy mac minire. Majd jöhet egy thunderbolt display és kész vagyok. :))
Látom, hogy mennyire összhangban van az ios a mac os x-szel, ezért tuti nem váltok le róla. :K

(#23604) Malachi válasza DanielK (#23603) üzenetére


Malachi
addikt

mac mellé én se vennék mást, de én Winre rendezkedtem be...és így is iPhone-t használok, táblából pedig kizárólag iPadet vennék. :)

(#23605) DanielK válasza Malachi (#23604) üzenetére


DanielK
addikt

addig amíg nem lesz meg az első maced... :P
én is winre rendezkedtem be annó, de ismerősnél láttam macet működni, aztán istyle leárazta júniusban a tavalyi late 2011-es macbookokat és akkor megvettem. azóta arra tudok gondolni, hogy kell az asztali helyett is egy. :D :))

(#23606) bigdady


bigdady
nagyúr

Én office miatt használok win-t; flash miatt android tabletet, és emelett egy iphone-t. Így van itthon minden :)
Ipad-en gondolkodtam de de flash nélkül nem lehet böngészni szerintem...

(#23607) Jojo5 válasza DanielK (#23605) üzenetére


Jojo5
őstag

haverral mi is eltunk/haltunk az OSXert, aztan vett egy idei 15"os MBP-t, de szemely szerint engem nem hatott meg egyaltalan...:(

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#23608) kristee válasza bigdady (#23606) üzenetére


kristee
tag

Van MS Office for mac, ha nem lenne jó neked a nagyjából 17500 alternatíva :))

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#23609) Ragnar95 válasza GALARDO (#23600) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Végre :C
Mennyit játszottam vele Anno gépen, a IV után ez a legjobb GTA szerintem :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23610) kristee válasza Ragnar95 (#23609) üzenetére


kristee
tag

Nekem is a Vice City volt a kedvencem :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#23611) Ragnar95 válasza bigdady (#23606) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Office alternatíva van OSX-re is + ott van a Bootcamp és virtuális gép....Flasht én kb már sose használok, nem tudom, te milyen oldalakat látogatsz, ahova elengedhetetlen,de ott van a Puffin is, ami kezeli a flasht iOSen, ha lassú is kicsit....Amúgy a flash kihalóban van, már az Android is hanyagolja az instabilitása és erőforrásigénye miatt....
kristee: de az sajna nem pont ugyanolyan, mint a Windowsos Office + angol, ami pl függvényeknél nem annyira kényelmes.....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23612) kristee válasza Ragnar95 (#23611) üzenetére


kristee
tag

Van belőle magyar és van pont olyan is :D
Egyébként a Word menüje például szerintem 10000%-al használhatóbb mint az új vinoffice-é...

A magyar függvényeket meg tökéletesen megeszi az angol xls is, csak meg kell neki mondani, hogy milyen nyelven íródott, ugyan úgy ahogy a legújabb vin verzió a mac is multi nyelves alapból ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#23613) bigdady válasza Ragnar95 (#23611) üzenetére


bigdady
nagyúr

bizony kihalóban a flash. Váltok is szerintem azután

(#23614) Ragnar95 válasza kristee (#23612) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezt nem is tudtam, akkor lehet,h az használhatóbb lenne :DD
Mondjuk még meg kell szoknom a 2011-eset, mivel eddig 2007eset használtam és az más volt még :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23615) DanielK válasza kristee (#23608) üzenetére


DanielK
addikt

hol? hogyan? :F :Y :D

(#23616) kristee válasza DanielK (#23615) üzenetére


kristee
tag

Majd ha mac elé kerülök megkeresem a beállítási helyet, sajnos a cég nem olyan gazdag, hogy azt adjanak...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#23617) DanielK válasza kristee (#23616) üzenetére


DanielK
addikt

okok :R

(#23618) tDr1v3r válasza Jojo5 (#23607) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem csodálkozok...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#23619) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Mekkora szívás :D Itt vagyunk a budaörsi Ikeaban, elmentem vizelni, művelet után csatolnam be az övemet erre valahogy kirantom a zsebemből a telefont ami oda esik pont a piszoár elé ahova mindenkinek csöpög a ...

Ja, teló megúszta. Huhh de gusztustalan.

(#23620) vans? válasza vadászcsiga (#23619) üzenetére


vans?
őstag

pisiPhone :D

hábm bábm

(#23621) ittakary válasza vadászcsiga (#23619) üzenetére


ittakary
nagyúr

Fini.

(#23622) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#23619) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kellemes lehetett :DDD :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23623) bigdady válasza vadászcsiga (#23619) üzenetére


bigdady
nagyúr

meg mindig jobb mint ingzsebbol kicsuszva beleesik a wc-be mikor a wckeféért nyúlsz :DD

(#23624) bigdady


bigdady
nagyúr

[telefonlopas eloben a metron]

remelem elkapjak ezt a tetvet

[ Szerkesztve ]

(#23625) Ragnar95 válasza bigdady (#23624) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Volt már ilyenről szó régebben is,h ezzel a módszerrel lopnak telót a metrón... :(
Mondjuk elég fura,h pont fölveszi ezt valaki....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23626) Malachi válasza bigdady (#23624) üzenetére


Malachi
addikt

pár éve a mellettem ülő srác kezéből kapták ki így a telefont a metrón. én azóta nem veszem elő, ha metróra szállok.

a telefont nem veszem elő. azt SE veszem elő. na.

(#23627) C4mp3r válasza vadászcsiga (#23619) üzenetére


C4mp3r
addikt

majd ha igy talalod az telodat az lesz kellemetlen [link] :D

(#23628) Malachi válasza C4mp3r (#23627) üzenetére


Malachi
addikt

na akkor egy gyors hívás... :D

(#23629) kristee válasza bigdady (#23624) üzenetére


kristee
tag

"Könyörgöm akasszuk fel!"

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#23630) kali válasza bigdady (#23624) üzenetére


kali
legenda

a média - szokás szerint - túloz, rablásról szó sincs, de maga a lopás is csúnya dolog!
több éve már, hogy egy hasonló kinézetű személy aranyláncokat tépkedett ki - azonos módon - nők nyakából, és mindig a nyugati pályaudvar - lehel tér között a metrón, szerencsére mindig azonos útvonalon is menekült, ezért idővel elkapták!

Malachi; de legalábbis érdemes megnézni, hogy milyen emberek tartózkodnak elérhető közelségben! én sűrűn használom a mobilomat a metrón, de annak ellenére is körültekintően járok el, hogy sok ilyen elkövetőt ismerek, és engem is elég sokan ismernek...

[ Szerkesztve ]

(#23631) Malachi válasza kali (#23630) üzenetére


Malachi
addikt

de nem látod, ha a peronon vár. ott áll, beáll a szerelvény, meglátja az ajtónál ülő kezében a telefont, beugrik-kiugrik, ajtó csuk, telefon szevasz. tiszta hazárdjáték.

(#23632) kristee válasza Malachi (#23631) üzenetére


kristee
tag

Nyitott ajtó mellett meg is érdemled, ha telefonozol ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#23633) kali válasza Malachi (#23631) üzenetére


kali
legenda

ez nem jellemző, szeretnek biztosra menni, inkább utaznak, jól kinézik, hogy kitől lehet/érdemes lopni, alaposan rákészülnek, mert nem feltétlenül szeretnek kockáztatni!

(#23634) Tomics válasza Malachi (#23626) üzenetére


Tomics
addikt

Az a szomorú hogy magyarországon így kell fosni az ilyen tetvek miatt hogy ne lopják el az értékeidet, rosszabb esetben ne szúrkáljanak szét a fővárosban 100 ember láttára a legforgalmasabb helyen, akik csak néznek és elsétálnak, vagy felveszik videóra...ahelyett hogy segítenének, vicc :(

Nekem is volt már 2 hasonló esetem BP-en, egy a 4-6oson megfenyegetett hogy megszúrkál ha nem adok neki 500 ft-ot, a másik meg a blahán a metrómegállóban a telefonom felől érdeklődött. Persze mindkét esetben brazilok voltak. Szerencsére a bátrabb fellépés miatt megfutamodtak és nem fajult tettlegességig a dolog.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#23635) Ricardo válasza kali (#23630) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez bizony rablás. Lopás az, amikor úgy tulajdonítják el valaki telefonját (bármijét), hogy nem veszi észre, csak utólag. Ha elveszi (és itt ez történt), az már rablás. Ha bántalmazza, az már a minősített eset (pl leütéses rablás....stb)

(#23636) kali válasza Ricardo (#23635) üzenetére


kali
legenda

az bizony "csak" lopás, ha valakinek kikapnak valamit a kezéből, és elszaldnak vele!
több száz ilyen jegyzőkönyvet vettem fel és minősítettem be, de ezt nem lehet eladni rablásnak!
az utólag észrevétel, az a zseblopás minősítésénél szempont! például hiába tulajdonítják el a zsebéből - vagy a közvetlen testi őrizetéből; rajta lévő táskából...stb - valakinek a telefonját, ha azonnal észreveszi, már nem minősítik zseblopásnak! ejj, mennyit harcoltunk anno a zseblopásiakkal, a cselekmény megtörténte és az észlelés idpontja közötti időintervallum miatt... :(

[ Szerkesztve ]

(#23637) kali válasza Ricardo (#23635) üzenetére


kali
legenda

321. § (1) Aki idegen dolgot jogtalan eltulajdonítás végett úgy vesz el mástól, hogy evégből valaki ellen erőszakot avagy élet vagy testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz, illetőleg valakit öntudatlan vagy védekezésre képtelen állapotba helyez, bűntettet követ el, és két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Rablás az is, ha a tetten ért tolvaj a dolog megtartása végett erőszakot avagy élet vagy testi épség elleni közvetlen fenyegetést alkalmaz.
(3) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a rablást
a) felfegyverkezve,
b) jelentős értékre,
c) bűnszövetségben vagy csoportosan,
d) hivatalos személy, külföldi hivatalos személy ellen, hivatalos eljárása alatt, vagy közfeladatot ellátó személy ellen, e feladatának teljesítése során követik el.
(4) A büntetés öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a rablást
a) fegyveresen,
b) különösen nagy vagy ezt meghaladó értékre,
c) jelentős értékre hivatalos személy, külföldi hivatalos személy ellen, hivatalos eljárása alatt vagy közfeladatot ellátó személy ellen, e feladatának teljesítése során, illetőleg jelentős értékre felfegyverkezve, bűnszövetségben vagy csoportosan,
d) felfegyverkezve vagy csoportosan hivatalos személy, külföldi hivatalos személy ellen, hivatalos eljárása alatt vagy közfeladatot ellátó személy ellen, e feladata teljesítése során követik el.
(5) A büntetés tíz évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a rablást
a) jelentős értékre fegyveresen,
b) fegyveresen hivatalos személy, külföldi hivatalos személy ellen, hivatalos eljárása alatt vagy közfeladatot ellátó személy ellen, e feladata teljesítése során követik el.
(6) Aki rablásra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

a minősített eseteket a (3) bekezdéstől olvashatod - ahol nőnek a büntetési tételek -, tehát amit te írtál - bántalmazás és leütéses - az alapban nem az!
a korábban linkelt videós történet akkor lett volna például rablás, ha az elkövető nem tudja csak úgy kikapni a hölgy kezőből a telefont, mert ő nem engedi el olyan könnyen, erre az elkövető megfogja a hölgy kezét, szétfeszíti az ujjait, és úgy veszi el a telefont!
vagy úgy is rablás lenne, ha sikerül az elkövetőenk simán kikapni a telefont a hölgy kezéből - ahogy a videón is -, de a hölgy még időben utánanyúl, elkapja az elkövető kezében a telefonját, de az elkövető megüti a sértettet, hogy elengedje a telefont, és úgy viszi el a készüléket!
erőszak nélkül úgy lett volna például rablás, ha az elkövető megfenyegeti a hölgyet, hogy betöri az orrát, ha nem adja át a mobiltelefonját, amely fenyegetés hatására a sértett megijed, és átadja a telefont az elkövetőenk!
ezek az eseteket könnyű minősíteni az egyértelműségük miatt, de vannak olyan tényállások, ahol már sokkal több dolgot kell vizsgálni, például pszichikai kényszer - 6 hatalmas, kigyúrt személy körbeáll valakit, és az egyik kéri annak a mobiltelefonját, de nem mondja, hogy miért, semmi fenyegetőt nem mond, nem tesz, de a személy megijed, mert sokkal nagyobbak mint ő, csúnyán néznek rá, az egyik egy bicskát csattogtat a kezében, ezért nagyon megijed, mert fél, hogy bántani fogják, ha nem tesz eleget a kérésnek, ezért átadja a telefonját -...stb!

[ Szerkesztve ]

(#23638) Ricardo válasza kali (#23637) üzenetére


Ricardo
félisten

Értem. Akkor legyen lopás. ;)

(#23639) bigdady válasza Ricardo (#23638) üzenetére


bigdady
nagyúr

:)

(#23640) válasza kristee (#23632) üzenetére



őstag

Én direkt előveszem és arra várok mikor próbálkoznak. Biztos, hogy meghúztam volna a vészféket, és kirúgtam volna az ajtót.

(#23641) Bling95 válasza (#23640) üzenetére


Bling95
őstag

Azok az ajtok ugyse nagyon tartanak mar :D

Egyebkent az ember ugy nekimenne ezeknek, csakhat egy esetleg kes ellen nemsokat er hogy mennyire vagyok nagy es eros...

(#23642) snooze


snooze
veterán

[elkapták a tolvajt]

GO Gunners!!!

(#23643) bigdady válasza snooze (#23642) üzenetére


bigdady
nagyúr

:C remelem meg is ruhazzak bent

(#23644) kali válasza Ricardo (#23638) üzenetére


kali
legenda

amúgy én csak a médiára haragszom, amiért mindent rablásnak hangoztatnak - állítanak be -, hogy hírértéke legyen a dolognak! :( :(((
megtörtént esetek, tv, csatornát inkább nem írok;
kirabolták az éjszaka xy lakását úgy, hogy ő maga otthon aludt, és csak reggel vette észre a történteket - nem rablás, hanem dolog elleni erészakkal elkövetett lopás, köznyelven: betörtek a lakásba!
kirabolták az üresen várakozó mentőautót, miközben annak személyzete felment a beteg lakására - nem rablás, hanem dolog elleni erészakkal elkövetett lopás, köznyelven: feltörték a gépkocsit!
sajnos nem csak a bűncselekményekre igaz a média hírhajhászó túlzása, hanem sok más területre is... :(

snooze; na, ez jó!

[ Szerkesztve ]

(#23645) Turbomann válasza Tomics (#23634) üzenetére


Turbomann
tag

Nem akarom védeni a brazilokat, de engem megtámadott egy brazil.
Oda adtam mindenemet és elmeséltem életem hazugságait.:)
Fogja vissza adta mindenemet és még el kezdet kunyeralni.;) 2 ezressem felét oda adtam.;) viszont nem vette le az ékszereket see.


Ezt megnéztem volna én is.;)

[ Szerkesztve ]

(#23646) DanielK válasza Turbomann (#23645) üzenetére


DanielK
addikt

Mivan? :F Ezt nem értem. Miért adta vissza?

(#23647) kristee válasza DanielK (#23646) üzenetére


kristee
tag

Szerintem az utánna vetem magam és kirúgom a metró ajtót jelenetre gondol ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#23648) DanielK válasza kali (#23637) üzenetére


DanielK
addikt

És arra mit mondasz, mikor a paraszt szomszéd bulizik a haverokkal, üvöltenek és bömböl a zene szombat este? :F :O Persze aludni nem nagyon lehet... :W :((( :(

(#23649) manchester85 válasza DanielK (#23648) üzenetére


manchester85
addikt

Hogy igazán meghívhattak volna titeket is. :DDD

i6 Silver

(#23650) Blaise válasza DanielK (#23648) üzenetére


Blaise
veterán

Nem így csinálják? :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.