Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) Malachi válasza icecave (#23749) üzenetére


Malachi
addikt

nekem itt nincs sok pontom, talán 10 vagy 11 (pedig lehetne 50 is, de mindegy) amúgy Vaterán elég jó státuszban vagyok, ha kell majd belinkelem, vagy nem tudom.

de először is látni akarom én azt a remek ajánlatot, szóval meglátjuk, lesz-e csere. :D

(#23752) icecave válasza Malachi (#23751) üzenetére


icecave
nagyúr

A vaterán 99 pozitivom van, 100%-os vagyok, de nem linkeltem még be senkinek, ugyanis nem az a felhasználónevem, mint itt, aztán hogy bizonyítsam, hogy én vagyok (lehet, csak bonyolult).

(#23753) kristee válasza icecave (#23752) üzenetére


kristee
tag

Ez azért megoldható, felteszel oda egy valami ajánlatot pár forintért és azt lecsapatod vele és akkor tuti látja, hogy te vagy és még egycsapásra ott is gyűjtesz egy újabb pozitívat :DD ;]

Pl a fülesét a telónak felteszed oda 10 Ft-ért és privát aukcióban ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#23754) icecave válasza kristee (#23753) üzenetére


icecave
nagyúr

Erre értettem az,hogy "bonyolult", egy sima linkeléshez képest mindenképp. Nyilván, akit nem győz meg az itteni pozitívok száma, azt a vaterások sem hatják meg.

(#23755) xlife11


xlife11
senior tag

:DDD

(#23756) icecave válasza xlife11 (#23755) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát jobb is lett volna, ha alapból ez történik...

(#23757) bradam


bradam
aktív tag

Sracok abszolut off, de hatha tud nekem valaki segíteni. Szoval vallalati strategiakrol kellene irnom, s az Apple-t valasztottam mint lehetseges versenyzot. Tudnatok-e valamilyen megbizhato forrast adni ami segithet a dolgozat elkesziteseben, vagy az egyeduli eselyem az interneten barangolas es szelektalas? :U

kristee: Koszi angolul kerestem eddig is, csak nem akarok nagy marhasagokba belefutni, aztan remeltem,hogy van valami megbizhatobb forras :K

[ Szerkesztve ]

(#23758) kristee válasza bradam (#23757) üzenetére


kristee
tag

szerintem ehhez nem kell majd sokat gúglizni, csak ne magyarul keresd ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#23759) kristee válasza bradam (#23757) üzenetére


kristee
tag

Sajnos nincs ilyenem, de hátha akad valaki a fórumon :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#23760) peugeotmate válasza bradam (#23757) üzenetére


peugeotmate
őstag

Esetleg a Steve Jobs könyv vagy ez a Steve Jobs HVG extra különkiadás segíthet.

meg

(#23761) válasza bradam (#23757) üzenetére



őstag

Üzleti: Jobb-tól dicsőség lopni :D Vigyük ki a gyártást oda, ahol még dívik bérrabszolga tartás, és szerezzünk extraprofitot.

Fejlesztési: Szabadalmaztassunk mindent, ahol nem tudunk, ott vegyük meg a céget.

Termék: Építsük egymásra - jól, csak Apple termék Apple termékkel működik. A vásárólt perifériák, alkalmazások rabláncra verik a felhasználókat, és kényszerítsük ki a frissítésekre való váltást. :D

Szociális: Mi jól élünk, mások le vannak .... A kínai fizetések, nem a mi asztalunk, mi csak a lehetetlen határidőkhöz ragaszkodunk.

Környezetvédelmi: Építsünk alternatív erőműveket, hogy csökkentsük a villanyszámlát.

Marketing: Csak is a legjobbat, legszebbet, legtartósabbat.

[ Szerkesztve ]

(#23762) kristee válasza (#23761) üzenetére


kristee
tag

mi a fene az extraprofit?
olyan baromi népszerű lett mostanában az a szó, de a profitban már benne van eleve, hogy extra...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#23763) válasza kristee (#23762) üzenetére



őstag

Helyesen extra profit.

Profi - főnév - t képző
Extra - melléknév. Nem lehet benne, két külön fogalom.

A profit a tiszta nyereség, ami már járulékos költségektől mentes maradék összeg. Egyenlő nyereség. Van tisztességes profit, és van tisztességtelen. A tisztességtelen profit között is van legális, és illegális. Az egyik nem törvényes és erkölcstelen, a másik csak erkölcstelen. Vagyis, törvények betartása mellett szerzett olyan volumenű haszon, ami nem áll arányban az árú (szellemi v. tárgyi) bruttó értékével.

[ Szerkesztve ]

(#23764) válasza kristee (#23762) üzenetére



őstag

Kérdezd meg mi a kockázati felár. Az is népszerű mostanában :)

Visszatérve az elöző gondolatmenethez, az szabad piaci verseny teszi lehetővé az extra profitot. Kereslet kínálat alapon.

[ Szerkesztve ]

(#23765) icecave válasza kristee (#23762) üzenetére


icecave
nagyúr

Kérlek meg ne kérdezd... :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#23766) ittakary válasza icecave (#23765) üzenetére


ittakary
nagyúr

könnyezek rajtatok :D :C

(#23767) kristee válasza icecave (#23765) üzenetére


kristee
tag

Nem fogom, ettől függetlenül a profit jelentése a bekerülési és járulékos költségeken felüli extra árbevétel, tehát benne van, de nem részletezzük tovább.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kristee

(#23768) Totheground válasza (#23763) üzenetére


Totheground
addikt

Ez hülyeség. A kapitalizmus alapeszméje (hogy ez mennyire valósul meg az állami beavatkozások miatt, az más kérdés), hogy minden annyit ér, amennyire azt a piac (tőzsde, vásárlók, etc) értékeli.
És ahogy előttem is írták, a profit az profit, ez az extraprofit a szaros kormány által bevezetett buzzword, amit sokan szeretnek megkajálni, mert utálkozni és köpködni egyszerűbb, mint racionálisan gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#23769) bobooo válasza icecave (#23765) üzenetére


bobooo
addikt

:C

(#23770) manchester85


manchester85
addikt

Azért az kemény, hogy SÖ már nyelvtanórát is ad. :DDD

i6 Silver

(#23771) Malachi válasza (#23763) üzenetére


Malachi
addikt

"olyan volumenű haszon, ami nem áll arányban az árú (szellemi v. tárgyi) bruttó értékével."

höhöh, akkor nem tudom mit mondjunk egy Fabergé tojásra. csak egy szaros madártojás pár kaviccsal, mi kerül rajta milliárdokba?

minden annyit ér, amennyit adnak érte.

(#23772) válasza Totheground (#23768) üzenetére



őstag

Tényleg? A Századvég hány milliárdot hívót már le, a kormányzati tanácsadásaiért? Ezeket az anyagokat hány évre titkosították? Mi ez ha nem extraprofit, egy silány munkáét - falazása.

A bankok sok esetben nagyobb tranzakciós díjat számoltak fel mint maga a törlesztő részlet. Mind ezt hasraütésre. Mi ez ha nem extra profit, hogy finanszírozzák a még fizetőképes adósokkal a bedőlt hiteleket.

De a sor végtelen. A szarost nem kellett volna áthúzni. 2/3-os többségi parlamenti fölénnyel átírják a történelmet, új törvényeket hoznak, megreformálják az Alkotmány (teljesen dilettáns módon) csak hogy legalizálják a törvénytelen rendeleteiket. Mindent elkövetnek, hogy a hatalomba maradjanak. Átírják a szavazó körzeteket, csak hogy nagyobb esélyt kapjanak. Regisztrációhoz kötik a szavazást, mert vidéken még problémás az internet, és az öregeket ezzel kizárják. De ezt is megváltoztathatják az utolsó pillanatban, ha olyan helyzet alakul ki ami számukra nem kedvező.

Malachi

Akartam írni egyébként. Pl. a sok milliós luxus telefonok ára elvileg reálisabb, mert értéket képvisel. Gyémántokkal kirakva, arany használattal, még akkor is ha csak az órát mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#23773) Totheground válasza (#23772) üzenetére


Totheground
addikt

Az állami mutyizást ne keverjük ide, mert azt nem a kereslet-kínálat vezérli.

Banknál nem veszed fel a hitelt, ha nem éri meg neked. Ha felvetted, akkor azt a döntést hoztad, hogy ez neked jó lesz.

És Alaptörvény. Vagy inkább skicpapir. ;]

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#23774)



őstag

Ancsa híradó :W iPad-ról beszél, és egy bb PlayeBook-ot tapizik :O kb. 1 percnél [link]

[ Szerkesztve ]

(#23775) whitezo88 válasza (#23774) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én már meg sem nézem ezeket...

csomó rész lement, de kritikát nem fogalmazhatsz meg mert leb*sznak, "mit szólsz bele", "ne nézd ha nem tetszik" stb. És a legérdekesebb az egészben Ancsa, aki szerintem teljesen átlagos csaj.

(#23776) Ragnar95 válasza (#23774) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Hozza a szokásos "színvonalat" :) Amúgy 4 percnél van az ominózus eset, nem 1-nél :DDD :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23777) icecave


icecave
nagyúr

Gondolkodom i5-höz bumperen, de itt leírtam, miért lehet necces: [link] Sokat nem lenne rajta, de azért elgondolkodtató.

(#23778) Ragnar95 válasza icecave (#23777) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban necces a dolog, én 4S-em keretét is elég szépen kifényesítette szinte végig a bumper sajna :( és ha a polírozást így koptatja, vajon mit csinálhat a festéssel....?
Amúgy nem vágom, miért koptatja így le a polírozást a bumper, hiszen az alá tud a legkevésbé bemenni a por és nem is mozog,h a súrlódással koptassa :F
Bár most,h megnéztem, elég komoly pormennyiség "ráragadt" a bumper belsejére is, az a kis szemétláda mindenhova bejut :(((

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23779) icecave válasza Ragnar95 (#23778) üzenetére


icecave
nagyúr

Pedig be tud menni, és pont annyira kicsit mozog is rajta, akármyennyire "passzentos", hogy kikezdje egy idő után.

(#23780) Ragnar95 válasza icecave (#23779) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajna valóban, pedig a bumper jött be legjobban, bár mostmár igazából mindegy, mivel úgyis lekoptatta már a keretet :DDD
Amúgy valami olyan bumper kéne, aminek bélelt a belső műanyag része és akkor nem tudna ilyen kárt okozni szerintem :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23781) icecave válasza Ragnar95 (#23780) üzenetére


icecave
nagyúr

Ezt vadászom már rég, de még i4-hez sem találtam, i5-höz is már van csomó gyártónak, de erre "nem adnak". Valamint,hiába van oldalán matrica nekem, pont az élnél, ahol körben végigfut a "keret törés csík" a telefonon, azt nem védi, és simán lekaparja az élen a festéket szerintem.

(#23782) Ragnar95 válasza icecave (#23781) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jaja, az élét csak bumperrel/tokkal lehetne védeni....Amúgy pont ez az, amit csomószor nem értek,h ilyen kis dolgokkal hogy nem törődnek/hogy nem vesznek észre gyártók, hiszen ezzel sokat segítenének a felhasználóknak és valószínűleg sok vásárlót nyernének meg szinte 0 pluszköltség árán...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23783) manchester85 válasza Ragnar95 (#23782) üzenetére


manchester85
addikt

De minek bumber? Az i4-en külön zsebben totálisan karcmentes a készülék minden pontja, különösen a keret. Elejteni meg nem szabad. :DDD

i6 Silver

(#23784) icecave válasza manchester85 (#23783) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem figyeltél, csak ritkán lenne rajtam, amikor esélyesebb 1-1 leejtés (értsd.: széjjelküldve egy buliban pl. dehát ezt pont neked magyarázni... :D). Van rá biztosításom, de ha leejtem, amitől ugyan sérül a telefon háza, de a használatot nem befolyásolja, ott nem cserélnek.

(#23785) Ragnar95 válasza manchester85 (#23783) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont a leejtés miatt :DDD Lehet,h nem szabad, de ettől még beüthet a krach bármikor és jobb biztosra menni :P
Amúgy az iPad kijelzője nem vágom, miért nem Gorilla Glass, úgy van 1 karc már rajta, mindig Smart Case-ben van, így az ujjamon kívül semmi nem érhet a kijelzőhöz...Nehezen észrevehető,de akkor is idegesítő,h ott van... :(((

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23786) Kommy válasza manchester85 (#23783) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem sem érdemes elrontani az i5 fogását, mert szerintem sokkal jobb mint a 4/4S-é, nem zavar az üveg szél.

Sőt azt vettem észre, abban a kevés időben míg próbálgattam, hogy jobban elérni a képernyő szélét mint iPhone 4-en pedig nem változott a szélesség, de pont annyival lett vékonyabb, hogy jobban átérni, ráadásul ugye kicsit lejjebb csúszott a kijelző mint eddig volt.

Most volt nálam 3 napig egy iPhone 4 kölcsönben, így 1,5 napig használtam bumper nélkül nekem furcsa, volt 3GS után, "vágta" a kezemet, ráraktam a bumpert (valami utángyártott), mintha kényelmesebb lenne.

6-ától visszatérek egy saját 4S-el, most fehér lesz, addig iPhone nélkül, hacsak vissza nem hozzák a 4-est amit kölcsön kaptam, most elvitték megmutatni egy vevőnek.

vadászcsiga,Blaise:
Nincs rá jelenleg 210eFt-om, a 4S meg megkapom olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#23787) Blaise válasza Kommy (#23786) üzenetére


Blaise
veterán

Hogyhogy nem 5 lesz végül?

(#23788) vadászcsiga válasza Kommy (#23786) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor mégsem i5 lesz?

Jól döntöttél, inkább várd meg a jövő októbert, hátha összeszedi magát John Ivy.

[ Szerkesztve ]

(#23789) Ragnar95 válasza Kommy (#23786) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Eleinte nekem se jött be az i4 dizájnja a Touch után, de aztán kb 1 hét használat után nagyon megszerettem és utána túl vékonynak tűnt a Touch és olyan érzés volt, mintha nem lenne semmi a kezembe :DDD Olyan érzésem mondjuk sose volt,h vágja a kezem a 4S, csak egyszerűen eleinte nem jött be ez a dizájn :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#23790) Blaise


Blaise
veterán

Mennyit ér most egy iPad3, hogyha én vagyok a vásárló? 100ezer?

(#23791) DanielK válasza Blaise (#23790) üzenetére


DanielK
addikt

Amennyit hajlandó vagy fizetni érte és amennyiért hajlandóak neked eladni. :P

(#23792) válasza manchester85 (#23783) üzenetére



őstag

Pontosan. Nekem is van bumperem, néha ráteszem, és tépem is le róla. Megszünteti a varázst. Se védőfólia se semmi csak ahogy kijött a gyárból, már nem is tudom hány éve. Az antenna az üveg karcmentes. Fóliát azért nem szeretem mert elveszi az üveg tapintást.

[ Szerkesztve ]

(#23793) vadászcsiga válasza (#23792) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fóliát azért nem szeretem mert elveszi az üveg tapintást.
Előnye viszont hogy leteheted a legtöbb felületre, még csúsztathatod is.

(#23794) Blaise válasza DanielK (#23791) üzenetére


Blaise
veterán

A kérdés az, hogy megér-e 40-50ezer Ft pluszt az A6X chip és a lightning csatlakozó.

(#23795) válasza vadászcsiga (#23793) üzenetére



őstag

" még csúsztathatod is."

Tudom. Mondjuk attól is függ mennyien használták előttem a piszoárt. :B :D

Más

Az i5-re már azért nem lehet ráfogni, hogy vág, mert 45 fokban leköszörülik a gyártás folyamán.

[ Szerkesztve ]

(#23796) manchester85 válasza Blaise (#23794) üzenetére


manchester85
addikt

Meg a 720p előlapi kamera, meg ki tudja mennyi RAM. Az iPad 3 bizony néha döcög, a 2-es gyorsabb volt. (Apámnak van 3, onnan tudom.)

i6 Silver

(#23797) ittakary válasza Blaise (#23794) üzenetére


ittakary
nagyúr

Te jó Isten, hogy érné meg??? DEHOGY ÉRI MEG... még az iPad 2 -> 3 váltás sem ért 50ezret! Pedig ott volt Retina Display meg ilyen olyan gyorsabb CPU/GPU (az más kérdés hogy mint kiderült ezek tényleg nem valami erősek)

Azért ne pánikoljatok kérlek: "bizony néha döcög" ... ez mondjuk igaz, meg is tudom mondani / mutatni, hogy mikor röcög.

Nyomassuk azt az iOS meeting-et aztán mindenki hozhatja a döcögősét :D

[ Szerkesztve ]

(#23798) vadászcsiga válasza (#23795) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Így van még wc padlón is csusztathatod ha van rajta fólia :DDD

(#23799) Blaise válasza manchester85 (#23796) üzenetére


Blaise
veterán

Mondjuk ezzel a frissítéssel kicsit beismerték, hogy nem volt jó döntés egy kvázi feltuningolt iPad2 belsővel kiadni a retinásat márciusban. Persze én ahogy próbálgattam már ismerősöknél és boltban nem nagyon tudtam megakasztani, de a jövőre nézve hasznos az elméletbeli kétszeres gyorsulás az A6X miatt. Várom a benchmark eredményeket :)

[ Szerkesztve ]

(#23800) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

"SVP of iOS software Scott Forstall leaving Apple next year"

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.