Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) máyköl válasza kutkut (#22849) üzenetére


máyköl
veterán

"Egyébként, aki sok kólát iszik, próbálj ki, hogy 2 hétig nem iszik. Utána tényleg egy agyoncukrozott f*s lesz. 1 napig..."

Ez nagyon igaz...

(#22852) Malachi válasza kutkut (#22849) üzenetére


Malachi
addikt

nézd, én imádom a kólát. az íze nem agyoncukrozott szar. bár csak Cocát iszom. a Pepsi hígfos. de le kellett szoknom róla, meg el is riasztott tényleg ez a cukormennyiség. néha nem bírom ki és akkor veszek egy literest. a kedvencem amúgy a 2 decis kisüveges ampulla, csak olyan szinte sehol nem kapni. amikor felbontom a literest és hallom a szisszenést, megcsap a savanykás, fanyar illat és felhabzik az 5 féle Coca Colás poharam közül az épp kézre esőben az a fekete ambrózia, akkor érzem, hogy most jó. a többit már az üvegből hajtom fel, 10 perc és vége.

de nem ihatnék igazából, pedig nem lettem beteg tőle, csak nem is akarok az lenni később. az a baj, hogy túl könnyen hozzáférhető, túl olcsó és nagyon egészségtelen.

ez van.

[ Szerkesztve ]

(#22853)



őstag

Azt tudtátok, hogy az első kólát patikában árulták, és mindenkinek személyre szabva keverték ki? Mivel a szirup szabadalma egy gyógyszerészhez fűződik.

(#22854) kutkut válasza Malachi (#22852) üzenetére


kutkut
addikt

Én is a cocáról beszéltem. :D
Szerintem is nagyon finom, és egyáltalán nem érzem benne a sok cukrot, csak akkor, ha előtte mondjuk 2 hétig nem ittam egy kortyot sem. :)

Meizu MX3 32GB

(#22855) Jojo5 válasza (#22853) üzenetére


Jojo5
őstag

en azt tudtam, hogy regebben nyomattak bele a koka cserjet az elenkitett es kemenyen fuggove tett, de ezenkivul jo vot'

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#22856) Ragnar95 válasza Bling95 (#22819) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, kóla-ízű üdítőitalnak :DDD Amúgy én csak Cocát iszom, csak egyik haveromnak jó szokása ilyen minőségiekkel keverni :DDD
Amúgy nem a fizikai függőség a para a koffeinnél pl, inkább a szokás hatalma....Kicsi koromban mindig megittam egy kis doboz csokis tejet ébredéskor az ágyban, aztán ha 1 nap nem volt, tök fáradt voltam, pedig abban kb semmi koffein nem volt és szarul indult nélküle a reggel, aztán egyszer elfogyott a boltban és agy 1 hétig nem is volt, így nem ittam onnantól és kb 2 hét után nem is hiányzott :P Voltam kb 10 éves ekkor :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22857) mastercroc


mastercroc
csendes tag

A kave amugy tenyleg egeszseges, napi 2-3 cseszeig, legalabbis a kutatok ezt mondjak tapasztalati alapon (remelem nem a brazilok fizetik a kutatasokat :D )... En amugy 2-3-at is iszom! Reggel altalaban 2-t meg valamikor delutan meg egyet!

(#22858) korpicschess válasza mastercroc (#22857) üzenetére


korpicschess
veterán

Akár több is, sok betegség kialakulalásának kockázatat nagyban csökkenti.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#22859) icecave válasza korpicschess (#22858) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát ez kb. olyan, mint az,hogy a cigi egészséges :D Amikor meg kiderül, hogy a dohánygyárak állítják, akkor is azt mondják a dohányosok,hogy "tuti igazuk van, hisz aki meghal, nem vesz cigit" :D

Nyilván nem vethető össze az épeszű kávéfogyasztás a cigivel, de azért nem árt megnézni, hogy ki is készíti az ilyen tanulmányokat.

(#22860) Malachi válasza icecave (#22859) üzenetére


Malachi
addikt

a kávécserje kb. gyógynövény, nem véletlenül fogyasztották az arabok, nem indiánok, hehe!!! már több ezer éve. nem kell vedelni literszám és nem megy tönkre a vérnyomásod.

[ Szerkesztve ]

(#22861) whitezo88


whitezo88
nagyúr

kiszivárogtak az ipad mini árai, 250 eurótól kezdődik majd, 8GB ez.

(#22862) DanielK válasza Ragnar95 (#22856) üzenetére


DanielK
addikt

És ez volt 1 éve? :U ;] :P

Én nem is szeretem a kólát, nem is értem itt azokat, akik "rászoknak". Nagyon-nagyon ritkán iszok (kb 3-4 havonta egy pohárral), ha plusz koffeinre van szükségem.
Amúgy napi 1 reggeli kávé (ezzel kell hogy induljon a napom, különben egy agresszív állat leszek a nap többi részén :D ) és ennyi.

A csokit sem szeretem... :U

(#22863) vadászcsiga válasza icecave (#22859) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Angol kutatók :DD

Ha egy hír így kezdődik, már sorolom is a színes hírek közé.

[ Szerkesztve ]

(#22864) Malachi válasza whitezo88 (#22861) üzenetére


Malachi
addikt

100k, talán több. kicsit sokallom...

(#22865) whitezo88 válasza Malachi (#22864) üzenetére


whitezo88
nagyúr

áh, 90 max. a 400 eurós ipad2 van 120nál.

(#22866) mastercroc


mastercroc
csendes tag

Vmi jo kis angol szokincsfejleszto appot nem tudtok? Vmi olyasmire gondoltam h beallitom h hany szot tanitson meg egy nap amiket aztan vhogy vissza is kerdez randomszeruen... Pl napi 10 szot tanit masnap mindig visszakerdezi a szavakat es mittomen 7 nap mulva 70 szobol kerdez vissza randomszeruen... Persze ha nem ilyen es jo akkor is ajanlhattok vmit :) csak erje meg az arat :)

(#22867) manchester85 válasza icecave (#22859) üzenetére


manchester85
addikt

A kávé egy magas polifenol tartalmú gyógynövény, tehát antioxidáns hatással rendelkezik. Maximum a koffein az, aminek vitatott a jótékony/kártékony hatása. Ugyanígy a teában is van koffein, mégis egészséges. Tehát a kávét semmiképp sem hasonlítanám a dohányfogyasztáshoz. Ráadásul a koffeinmentes kávéban is megvannak ugyanezek a jótékony hatások, ami innentől fogva semmilyen formában nem lehet káros. Ez olyan, mint a bor. Maga az alkohol káros, de a szőlő, amiből készül, az kifejezetten egészséges.

Most nézem, Malachi már leírta.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#22868) Malachi válasza whitezo88 (#22865) üzenetére


Malachi
addikt

legyen igazad.

remélem több lesz, mint egyszerű e-book reader, mert akkor nekem azt hiszem ez lesz a tuti.

ja, különben most néztem, a lumia900 a T-nél kb. ugyanannyiba kerül hasonló csomagban, mint az iPhone5. basszus, hogy lesz nekem így 920-am? :((

(#22869) whitezo88 válasza Malachi (#22868) üzenetére


whitezo88
nagyúr

tekintve, hogy csupán egy kisebb méretű ipad lesz, persze hogy több lesz, az ipad is az.

(#22870) philoxenia válasza manchester85 (#22867) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát én például bort ihatok, szőlőt meg nem ehetek, úgyhogy ez sem igaz mindenkire...
A polifenolok meg pont a borban vannak nagyobb mennyiségben jelen...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22871) manchester85 válasza philoxenia (#22870) üzenetére


manchester85
addikt

Az, hogy te személy szerint valamilyen egészségügyi okból kifolyólag nem ehetsz szőlőt, az nem egyenlő azzal, hogy a szőlő káros. Polifenol ide vagy oda, az alkohol viszont káros nagy mennyiségben, sőt, szerintem kicsiben is, csak nem annyira.

i6 Silver

(#22872) icecave válasza Jojo5 (#22833) üzenetére


icecave
nagyúr

(#22873) philoxenia válasza manchester85 (#22871) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ugyanazok a statisztikák, amik mindent mutatnak, mutatják azt is, hogy /nem mindenkinek, de általában/ a kevés alkohol hasznosabb, mint az absztinencia...
Nem mondtam, hogy a szőlő káros, ezt Te magyaráztad bele, a posztomba....
Mindössze arra mutattam rá, hogy a "kifejezetten egészséges" kifejezés nem áll rám, tehát nem áll mindenkire... Mondjuk sok százezer magyar és évről évre több, nemigen ehet szőlőt sajnos... Jobban árt nekik, mint a bor.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22874) manchester85 válasza philoxenia (#22873) üzenetére


manchester85
addikt

"Nem mondtam, hogy a szőlő káros, ezt Te magyaráztad bele, a posztomba...."

Mivel felhoztad ellenpéldának, hogy te nem ehetsz szőlőt, így nem egészen igaz, amit írok. :U Viszont ezzel az erővel egyetlen egészséges ételt nem lehet feltétel nélkül felhozni példának, mert a világon biztos van olyan ember, aki nem ehet olyat. :U

i6 Silver

(#22875) Malachi válasza manchester85 (#22874) üzenetére


Malachi
addikt

én. pl hagymát nem ehetek, tehát a hagyma méreg. ez tény.

(#22876) philoxenia válasza manchester85 (#22874) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem néhány emberről van szó. A cukorbajos embereknek a szőlő szinte "méreg." A bor ellenben sokkal kevesebb embernek tiltott mondjuk 1-2dl/nap mértékben...Magyarországon pedig jelenleg kb. 570-580 ezer cukorbeteg él...

Malachi: Allergiás vagy rá?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22877) Malachi válasza philoxenia (#22876) üzenetére


Malachi
addikt

azt hiszem, igen. nem bírja a gyomrom és a bőrömön is látszik. amúgy kapcsolatos az epémmel is, de most nem írok itt teljes kórtörténetet. :D

(#22878) DanielK válasza Malachi (#22877) üzenetére


DanielK
addikt

Én csak iszonyat büdöset fingok tőle! :DDD

(#22879) Malachi válasza DanielK (#22878) üzenetére


Malachi
addikt

mázlista. ;]

(#22880) Ragnar95 válasza DanielK (#22862) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Aha, nyilván, a nickemben a szám az csak random került oda :DDD ;]
whitezo88: és megint csak a híráltalak által terjesztett kamu hír vagy van valami alapja is és hivatalos forrásból szivárgott ki? :U :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22881) philoxenia válasza Malachi (#22877) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha az epe nem bírja, az enyém sem szereti, akkor párolva, főzve mértékkel fogyasztható ételek részeként a nyers és a pirított nekem se jön be... Ha a legkisebb mennyiség is panaszokat okoz, anélkül, hogy tudnál a fogyasztásáról, akkor semmilyen formában ne edd...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22882) manchester85


manchester85
addikt

Na, megrendeltem az i5-öt. A voda a legutóbbi levelében azt írta, hogy soron kívül teljesítik a megrendelést, amint kapható a telefon, tekintettel az eddigi cirkuszra. Ehhez képest én rendeltem meg, és már jött is a levél. Hogy a f*szban voltam megint én a gyorsabb akkor? :U

i6 Silver

(#22883) Malachi válasza philoxenia (#22881) üzenetére


Malachi
addikt

dehogy eszem, kerülöm, mint a tüzet

(#22884) Ragnar95 válasza manchester85 (#22882) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak sikerült működésre bírni az online rendelést? :DDD :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#22885) DanielK válasza Malachi (#22879) üzenetére


DanielK
addikt

ÉN igen, de a környezetem? :F :D :))

(#22886) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Micsoda magasröptű beszélgetés folyik itt. Dr.Manchaster, prof dr Malachi, és Dr Philoxenia közreműködésével. :DD

(#22887) manchester85 válasza Ragnar95 (#22884) üzenetére


manchester85
addikt

Áhh, ne is mondd! Ennek is megvolt a maga története. Ha az előfizetéses telefonokra mész-->készülékváltással, akkor hibát dob. Ezt bárki kipróbálhatja Október 1-jén is ezzel kínlódtam, DanielK hívta fel a figyelmemet, hogy a "te ajánlatod"-on belül kezdjem, és akkor nem lesz hibaüzenet. Azonban én ott el se jutottam a telefonos ajánlatokig, csak díjcsomagok voltak megjelenítve nálam. Ha meg továbbléptem, akkor a hagyományos felületre jutottam, ahol a hibaüzenet is volt. Aztán felhívtam a 1270-et, és ott azt mondták, tudnak a hibáról, és próbálkozzak. Direkt rákérdeztem, hogy mindegy-e, honnan rendelem, mondja a fazon, hogy persze. Na most ennek hatására én csak a hibaüzenetes úton próbálkoztam, és később, mikor már nem volt raktáron, kipróbáltam a DanielK-s "te ajánlatod"-osat is, és basszus, onnan már jó volt. Magyarul, lehet, hogy az a felület pár óra múlva már működött is, én viszont a hagyományossal próbálkoztam, ami a mai napig nem megy, mert a hülye üf-es megnyugtatott, hogy mindegy honnan próbálom, és így gondoltam, ha az egyik nem megy, a másik se. Ezzel pont le is maradtam a készletről, majd utána jött az újabb bénázás, mikor telefonon felhívtak, hogy kell-e még, mert most van raktáron, és 1 héttel később derült ki, hogy közben még sincs raktáron. :DDD Vicc amit művelnek. Legutóbb abban maradtunk, hogy soron kívül azonnal rendelik, amint ismét lesz készlet. Ehhez képest én rendeltem meg most, amiről jött is a levél. :U

i6 Silver

(#22888) DanielK válasza manchester85 (#22887) üzenetére


DanielK
addikt

Itt elárulom, hogy azt a díjcsomagot, amit akartál volna, kiválasztod, akkor tovább dobott volna a telefonokra és így tovább. :K :P

(#22889) manchester85 válasza DanielK (#22888) üzenetére


manchester85
addikt

Nem. Kiválasztottam, és jött egy üzenet, hogy megrendeltem a díjcsomagot, és 72 órán belül aktiválják. :U Hidd el, nem ugyanaz a felület fogadott 1-jén, mint ami akkor, amikor sikerült. Lehet, neked még pont jó volt, nekem nem.

Alig bírtam lemondani a díjcsomagváltást. :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#22890) DanielK válasza manchester85 (#22889) üzenetére


DanielK
addikt

Akkor azután csesződhetett el, hogy én megrendeltem. Mázlim volt. :R

(#22891) manchester85 válasza DanielK (#22890) üzenetére


manchester85
addikt

De lehet, hogy csak rövid időre csesződött el. Én a te verziódat utána már nem is próbálgattam, miután nem ment, ezzel b*sztam rá. A 1270-nek is én mutattam meg, hogy melyik menüpontból rossz, melyikből jó. Vicc volt az egész. :U Erről, hogy a te ajánlatodon keresztül kell, csak tőled tudok, úgyhogy ha nem vagy, még ma se lenne megrendelve. :DDD Úgyhogy thx. :R Mondom, pár nappal később "ránéztem", és erre látom, hogy ott van, hogy "telefon kiválasztása". Rámegyek, és megy a rendelés. Persze ekkor már 4S-sel próbáltam, mert i5 már nem volt. Na mondom fasza. És azt a mai napig nem tudom, mikor javult meg, hisz nem ott próbáltam. :U

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#22892) Jojo5


Jojo5
őstag

gondolkoztam azon, hogy ha tényleg most annyi zsé jön be amennyit szeretnék, akkor lehet jobban megérné inkább 4S-re váltanom és jövő év után 0KM-es telót vennem, de az a gáz, hogy a mostani 790 forintos biztosításom tuti, hogy buknám főleg, mivel a telót nem zsír újan venném a T-től, hanem valami frissen gariztatottat szeretnék szerezni arra meg nem is tudom, hogy lehetne biztosítást kötnöm... :F

de has sikerülne is kötnöm az havi szinten legalább 2k lenne...ez meg ha úgy nézem a 25ks önrésszel abban az esetben nem jó játék... :N

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#22893) r4z


r4z
nagyúr

Ha már káros szenvedélyek, kóla miegymás. Nálam a heti adag 1 liter Coca ( + Johnnie Walker), valamint energiaitalok. Bár utóbbiból nem vagyok kis fogyasztó (inkább gyűjtőnek nevezem magam, mivel ez a cél), mégsem vagyok függő. Kb. 1,5 hete nem ittam, és semmi bajom nincs. Van, hogy egy héten 2,5 liter eitalt is ledöntök, de abszolút nem érzem magam rászokva, a szervezetem nem koslat utána, akkor iszok, amikor szükség van egy kis plusz energiára, vagy éppen kedvem támad megkóstolni valami külföldi kuriózumot - és ugye a Sport szelettel ellentétben ez tényleg hatásos, akárcsak a villamosszék.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#22894) Toekie


Toekie
csendes tag

(#22896) ittakary válasza Toekie (#22894) üzenetére


ittakary
nagyúr

ezen de jót nevettem :D

(#22897) r4z válasza Toekie (#22894) üzenetére


r4z
nagyúr

:DDD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#22898)



őstag

Átszaladta ma én is egy i5-ön. Az mondta a nő, hogy nincs ki rakva, de pult alól mutat egyet, pedig majdnem elzavartam - mert oda jött, pedig nem akartam semmit venni. :D Semmi extra. Nincs értelme, még i4-ről sem váltani. Még jöröre sem, mert csak év végén kezdi meg elvileg a 4 magos tiszta Apple chippet gyártani a tajwani Semiconductor.

(AppleTV 3G 33.000,) vagy (HDMI átalakító 10.000 + Hama kábel 3-4.000) Drágább ugyan, de én az AppleTV mellett teszem le a voksom, mert a TV-n teljes értékű internet hozzáférést biztosít. Ha jól tudom, van benne böngésző. Most egy Sony-t kábellel etetek, és csak a szoftveres linkek jönnek - YouTube, Sol, stb.

Ja, most kapcsolok, nehogy már költsek még rá, amikor fél év múlva váltok. :)) Mondjuk a négyest megtartom, mint relikviát. :D

Más

Kezembe volt egy Lumia800-as is. Gyönyörű, mint az N9 nagyító alatt. Ez a forma egy az egyben iPod. Sajnos le volt fagyva, de nem is voltam kíváncsi a WP-ra.

[ Szerkesztve ]

(#22899) válasza (#22898) üzenetére



őstag

"Kezembe volt egy Lumia900-as "

(#22900) Tibee86 válasza (#22899) üzenetére


Tibee86
veterán

Lumia1000, én nyertem. :P ;]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.