Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) Colonel993 válasza FoxiestFox (#56497) üzenetére


Colonel993
senior tag

És bizony milyen szar port is volt mikor megjelent... erőltetve, kapkodva, siettetve... és biza milyen BAROM VOLTAM, hogy megvettem anno megjelenéskor 12e HUF-ért...
Trágya gány a telepítő (totál ismeretlen karakterek és kriszkrasszok a telepítő program gombjain meg társai... kb azt hittem hogy hamisított a szofver... közben meg minden ötödik embernél olvasható volt fórumokon :) ) nincs Windows Live magyarban mert régiózár, de Win$ux Live profil nélkül nem tudod aktiválni a serialt/a játékot... tehát eleve kiskapuzni kellett...
Az egész játék instabil, az akkori legerősebb gépeken is megröccent (még mai is Patch nélkül) feltéve ha épp el sem indult vagy full bugosan mert PONT nem támogatta a Te kártyádat (vagy inkább az a nagyobb csoda ha együttműködött a kártyádal (?) :F )
ATIsok mind meghalltak kb, szerencsére akkor még Nvidia vonalon voltam... abból is pont egy 9600GT... a megjelenés második napján kijövő sokadik Patch és Nvidia Driver frissítés után játszani is tudtam :DDD

3 napon belül visszavittem az 576-nak... ők benntartották 1 hónapig aztán visszaadták egy 5-6 oldalas prezentációs jellegű "megoldások" kupaccal, hogy Ők nem adják vissza a pénzem mert ez a játék jó :)
Ők maguk is leírták a több oldal egyikére, hogy Windows Live nyente Hungarisztánban, de persze ha UK vagy USA profilt csinálsz és persze KÜLFÖLDI e-mail címmel amit dettó meg kell csinálni külön akkor jóságosan szuper...
Az mellékes, hogy a játék minden egyes tesztúrája olyan max felbontáson is mint egy elkent kulimász... és az árnyékok már-már célirányos epilepszia generátorok a fűrészfogas tenyér méretű pixeles éleivel

Noh, már megint elborult az agyam és kiadtam a dühöm ezen élményeimből :U

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#56502) Chaser


Chaser
titán

T510-ről vagyok most. Hát billzete nem a legjobb, múltkoriban tán jobb volt. Persze viszonyítási alap a T60 NMB:) HD+ kijelző, vannak színek amiben szebb T500 LG-nél, de pl a citrom sárga annyira fakónak tűnik mellette. Ebben is LG van. Hangszórók mintha halkabbak lennének. Maga a gép maszivitásra nem rosszabb. Hogy a padra mért kellett szögeket varrni azt nem értem :F Zsanér viszont itt már tényleg frankó. Azt se értem a visszajelző ledek mért kerültek át balra.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56503) Colonel993 válasza Francia91 (#56496) üzenetére


Colonel993
senior tag

Mégegyszer köszönöm, végeztem a professzort kevesebb feszkóval való ellátásával...
Most kerek 1V-ot kap és ezzel elvan MAX- terhelés és MAX órajelen (plussz 0.5-ös Speed Step szorzó amit random néha rádob valamiért a rendszer pillanatokra)
Elején 0.99-098 között is stabil volt de 0.99-en már kifagyott az egész rendszer Far Cry 3 alatt :U
-5°C stabilan letekerve a hőmérsékletből :R

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#56504) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Egy R61-m van. Most már T9300-as CPU-val, NVS140 a GPU. Újrapasztáztam. Mivel sokat hallottam hogy lehetséges e típusnál is a GPU halál, gondoltam tesztelem a hűtést, terheléssel jobb híján AIDA64 Extreme portable verzióval stressz tesztet indítottam CPU és GPU terheléssel. kb 10 perc után a GPU hőmérséklet 77 C, a CPU magok 70/71 C fokosak voltak. Szerintetek ez jók értékek?

(#56505) lakkusjj válasza Taoharcos (#56504) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

alulfeszelés nélkül teljesen normálisak, nálam t7700-zal hasonló fokokat produlált ugyanez a típus

(#56506) soldi3r válasza Picco (#56478) üzenetére


soldi3r
veterán

en soha nem hasznalom az eloretelepitett rendszert
es nalam altalaban a win-es driverek jobban mukodnek, mint a lenovosok

E30 (oo=[][]=oo)

(#56507) PNP


PNP
őstag

Jövő héten megjön az új akksim, érdemes felrakni valami gyári programot, vagy bízzam a win7-re az akku kezelését?

(#56508) FoxiestFox válasza xcds (#56500) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, tényleg... első két sort néztem csak.. :DDD

(#56509) xcds válasza FoxiestFox (#56508) üzenetére


xcds
őstag

Az mindig ugyanaz. ;] :DDD

(#56510) Picco válasza soldi3r (#56506) üzenetére


Picco
addikt

koszontem :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#56511) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na szétborítottam a gépet utoljára még egy kicsit, pasztázás volt. Kereken 20 fokot hozott basszus alapjáraton. Most 32 fokos a 25 fokos szobában a proci, az eddigi 50-55 helyett, nem semmi...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#56512) Francia91


Francia91
veterán

T500/W500-as WUXGA LG-Philips panellel van-e valakinek tapasztalata? Esetleg kell-e WSXGA+-rol torteno cserenel invertert es szalagkabelt cserelni?
Ismerosom altal lehet, hogy tudnek barati aron szerezni ilyen kijelzot /W500-ashoz valot/, lehetseges, hogy ki is hasznalnam, majd meg meglatom...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#56513) btudos válasza Francia91 (#56512) üzenetére


btudos
veterán

Az lesz az igazán fullos T500 :D

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#56514) Francia91 válasza btudos (#56513) üzenetére


Francia91
veterán

Ha lud, akkor legyem kover. Ugy sem lesz mas, amig ez meg nem pusztul :D
Lehet, hogy csinalok meg hozza pluszba egy eGPU-t, megfejelni a videoteljesitmenyt /na meg a HDMI sem utolso dolog.../
Otthon ugy is asztali gepkent funkcional, az Athlon XP-s konfigot meg lepasszoltam faternak, fogyaszt az eleg sokat....
Csinalok hozza eGPU-t 1 Gb-os VGA-val, es kesz van az otthoni mediakozpont. P9700-zal, 8 GB RAM-mal, es eGPU-val nem lesz, amit ne vinne el :D
Bar a jatek nem elsodleges cel, de ha az igazsagot nezzuk, akkor most a "leggyengebb" lancszem a T500-amban a HD3650, es csak emiatt eszem agaban sincs megvalni tole. Ugy is csak otthon kell grafikus teljesitmeny, ha viszem magammal, a HD3650-re sincs szuksegem

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#56515) osztraksajt válasza Francia91 (#56514) üzenetére


osztraksajt
őstag

Párszáz forint a Displayport->HDMI átalakító ha annyira kell a HDMI. :K Nekem van is hozzá, tökéletesen működik. A hangra nem esküszöm meg hogy átviszi mert hirtelen nem emlékszem, de a fullhd-t hibátlanul viszi.

(#56516) Francia91 válasza osztraksajt (#56515) üzenetére


Francia91
veterán

Hangot T510/410-tol viszi
Nem csak a HDMI a lenyeg, hanem otthon, mikor asztalikent hasznalom, akkor jol jonne nagyobb grafikus teljesitmeny, viszont csak a GPU miatt nem valok meg a T500-tol. Ugy nez ki, hogy megoldhato az External GPU dolog ezzel a geppel is, akkor pedig egy kisebb dobozban rakotve Express Card-on keresztul 1 GB-os VGA- tudok hasznalni a HD3650 helyett. Jo ez a HD3650, meg vagyok vele elegedve, viszont idonkent keves a 256 MB memoriaja

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#56517) osztraksajt válasza Francia91 (#56516) üzenetére


osztraksajt
őstag

Igen, de ott a PCIe 1x eléggé limitálja a sávszélességet, nem tudod kihajtani a nagyobb kártyát mert az 1 giga ramot mire megtömi azon az egy szem PCIe csatornán addigra elvész a teljesítménytöbblet. Én ezt már a T60-al végigjátszottam egy 2503-as dokkolóval.

(#56518) radamsky


radamsky
senior tag

T400-asba winyot szeretnék venni, mivel nem férek el:D
nem sebbeség a léneg hanem hogy müködjön
ezt a winyot néztem ki, fogja kezelni a gép??

1TB Seagate 5400rpm 8MB 2.5 SATA ST1000LM024 HN-M101MBB (Momentus SpinPoint M8)

hétfőn venném meg jo árba tudnék hozzájutni

(#56519) metal01 válasza radamsky (#56518) üzenetére


metal01
őstag

Nem rossz ez sem, de én Western Digitalt vennék. Nekem az mindig bevált!

(#56520) Tim82 válasza Francia91 (#56512) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem úgy rémlik, hogy ugyanazt az invertert és szalagkábelt használják, de még utánanézek, hasonló nekem is jár a fejemben.

(Sajnos, az elsődleges forrásként használható forum.thinkpads.com épp nem érhető el adatbázis-hiba miatt, ha jól látom.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#56521) radamsky válasza metal01 (#56519) üzenetére


radamsky
senior tag

jo árba kapnám ezért kérdeztem rá. Vadisuj 2 év garival
A wd drágább lenne 3000 Ft körül

nekem csak az a lényeg beteszem és kezelje a laptop,

(#56522) Tim82 válasza Tim82 (#56520) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megerősítve: ugyanazzal az inverterrel-szalagkábellel többen is megcsinálták. Gond szokásos módon csak akkor lehet, ha LED-es háttérvilágítású panelről váltasz CCFL-re.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#56523) soldi3r válasza radamsky (#56518) üzenetére


soldi3r
veterán

nekem ilyen van az x200-ban, kb 3+ eves, en inkabb wd-t nem vennek, nekem mostanaban tobb bajom volt veluk, mint a samsunggal

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#56524) Chaser válasza Francia91 (#56514) üzenetére


Chaser
titán

2503-as dokkolón nem gondolkoztál? Lehet egyszerűbb mint az egpu.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56525) Tim82 válasza Chaser (#56524) üzenetére


Tim82
nagyúr

Több dolog miatt rosszabb, mint az eGPU - max. ~50W TDP-s kártyát bír el a dokk tápja, zajos, a kis hely miatt jobban melegszik, csak külső monitorral működik.

Ebből a zajon lehet javítani a dokk hűtőventijének cseréjével, de nem annyira egyszerű feladat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#56526) metal01 válasza radamsky (#56521) üzenetére


metal01
őstag

Úgy látszik eltérnek a vélemények :) Van akinek ez, van akinek az jön be. Vedd meg, nem lesz vele baj szerintem :)

(#56527) lapa válasza xcds (#56509) üzenetére


lapa
veterán

a chkdsk is általános, semmit nem jelent hogy kiírja. ettől függetlenül egy próbát megér.

(#56528) xcds


xcds
őstag

Már megint nem indult el a gépem caddy nélkül, pedig a múltkor már megcsináltam. Nem értem. :F

(#56529) xcds


xcds
őstag

Ezt írta ki, miután nem tudta megjavítani a telepítő:

(#56530) scarbantia válasza Francia91 (#56512) üzenetére


scarbantia
aktív tag

A tesóm T61p-jében LG-Ph. WUXGA panel van. Kalibrálás után egész jó, eredetileg volt egy kis rózsaszínes beütése. Viszont jól sikerült belőni, teljesen vállalható, nyilván a színtér olyan amilyen, de ebben a Flexview se sokkal jobb. A felbontás meg tuti! :)

Ha kell a nagyobb GPU, akkor én tuti W500-at vennék inkább, egész olcsón hozzá lehet jutni, és annak lekapcsolható a dedikált GPU-ja. (Ati FireGL V5700)

(#56531) FoxiestFox válasza scarbantia (#56530) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ugyanaz mint a T500, csak dupla annyi VRAM-mal, és Fire BIOS-szal.
Király lenne amúgy.
Nem tudom, hogy abban is sima DDR3 van-e a GPU mellé csapva, vagy esetleg megtisztelték a gépet némi GDDR3-mal... utóbbival még tápos jószág is lehetne...

(#56532) Francia91 válasza FoxiestFox (#56531) üzenetére


Francia91
veterán

Tessék parancsolj! :)
Második felvonás
Tehát GDDR3-at kapott :)

Chaser: Nem gondolkoztam 2503-as dokkolón, az eGPU tágabb mozgásteret és több lehetőséget kínál. Írtam az eGPU készítőjének, megkapta a gépem hardveres adatait, asszondja, hogy a rendes PCI-hez képest olyan 80-90%-osan tudom kihasználni az eGPU-s VGA-t, ami elég jó, tesztelve is volt az ő gépén.

Scarbantia: Csak a FireGL V5700 miatt nem cserélem le a T500-asomat :)

Tim82: Köszönöm! :R Akkor lehet hogy nyár környékén meglépem a cserét :) Játszani úgy sem játszok sokat, ha igen, akkor meg nem natívan teszem, és kész. Viszont sok másra kéne az ekkora kijelző (Excel-ben meg álom :DD )

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#56533) Francia91 válasza FoxiestFox (#56531) üzenetére


Francia91
veterán

Mivel emelted a HD3650 órajeleit?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#56534) FoxiestFox válasza Francia91 (#56533) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mivel muszáj volt ;]
Sapphire TRIXX amúgy.. más program nem kezelte. Sem RivaTuner, sem MSI Afterburner, sem AtiTool, semmi.

(#56535) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Sziasztok!

Lenovo ThinkPad R500-asom van.
Ma teljesen lemerült (ki is kapcsolt) a gép, majd a töltőt csatlakoztatva most a kijelző alján narancssárgán villog az akku LED-je. Rendszerindulás után a tálcán 62% töltöttséget jelez a Power Management és "A battery error has occurred. the battery cannot be charged. Replace the battery" üzenet jelenik meg.
Battery gauge reset sem megy! Eddig sem ment már 96% fölé a töltöttség, De "Good"-nak volt titulálva az akku! Van erre valami megoldás, vagy csak az akkucsere segít?

[ Szerkesztve ]

(#56536) xcds válasza Pgabor79 (#56535) üzenetére


xcds
őstag

Sztem csak akkucsere. Nem nagyon volt még itt, akinek megjavult a rossz akku. Mielőtt veszel, azért próbáld ki a gépet egy jó akksival, hogy minden ok-e.

(#56537) FoxiestFox válasza Pgabor79 (#56535) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Így szoktak megdögleni sajnos.

(#56538) Chaser válasza Francia91 (#56532) üzenetére


Chaser
titán

Végül is mobilabb cucc, csak egyszerűbb:)

Én AMD gpu tool-lal hajtottam meg anno egy T500 vga-ját. Nem is kicsit ;]

szerk: Pgabor79: Ha lehúzod a hálózati feszt a gépről és egyből kikapcsol a gép, mindegy akkura mit ír, akkor full halott. Ha a kapacitás jelentősen romlott de még van benne élet akkor csak haldoklik.
Úgy rémlik van még szabad akkum, ha érdekel írj rám és megnézem.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56539) Tikakukac válasza Chaser (#56538) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem feltétlen halott az akku, lehet a lap halt be, mint nálam :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#56540) Chaser válasza Tikakukac (#56539) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván az a sokkal ritkább helyzet, 100 döglött akkura juthat egy lap ilyen téren, vagy annyi se. Másik akkuval kiderül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56541) Tikakukac válasza Chaser (#56540) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát látod egyről a kettőre nekem bemondta az uncsit :B

Az akksi bezzeg másik lapban és gépben megy rendesen :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#56542) Chaser válasza Tikakukac (#56541) üzenetére


Chaser
titán

Nekem az első TP-m volt ilyen, a T42 v 41, azóta se volt másik hasonló problémával, pedig volt már nálam azóta elég sok TP, 100-hoz közelebb mint 50-hez:) Akku viszont rengeteg döglött volt. Egy sony pl azt csinálja, hogy pwm szerint is fullos, aida szerint is, 2007-es..nagyon gyanús volt, lehúzom a töltőről a gépet egyből kikapcs...ennyire fullos:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56543) Francia91


Francia91
veterán

Jó ez az alulfeszelés téma :)
Unokabátyám ma hozta el az nVidia-s T61-est, mert kissé meleg volt már, teljes terhelés mellett 75-80 fok. Új paszta + alulfeszelés ment a T7300-nak
Nem lett rossz :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#56544) xcds válasza Francia91 (#56543) üzenetére


xcds
őstag

kár, hogy az újabb procikat már nem lehet.

(#56545) Francia91 válasza xcds (#56544) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem ez már üzletpolitika. Ha a mostani generációt is alul lehetne feszelni, akkor az Intel nem tudná eladni az alacsony fogyasztású procijait (Core i4/i5/i7 U széria), hanem sokan a "normális" procikat feszelnék alul (akinek ez szükséges). Én ezt látom a dolog mögött...

Látom, hogy T430-nál már eléggé sajnálják a rezet a hűtésből... T440-nél már csak alumínium lesz? :F
Aztán meg csodálkoznak, hogy terhelés alatt kapnak throttlestop-ot...

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#56546) xcds válasza Francia91 (#56545) üzenetére


xcds
őstag

Viszont a venti lapátok komolyan néznek ki. :)

(#56547) Francia91


Francia91
veterán

Picit csökkentek a W500 árak :)
Majdnem ennyiért vettem a T500-asomat 6 hónapja :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#56548) xcds válasza Francia91 (#56547) üzenetére


xcds
őstag

Hát azért nem mindenki ennyiért adja. :) Érdemes lenne lecsapnod rá és eladni a tiéd.

Ja, X200 is van fönt 35-ért.

[ Szerkesztve ]

(#56549) Francia91 válasza xcds (#56548) üzenetére


Francia91
veterán

Maradok a T500-asomnal :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#56550) Taoharcos válasza Tikakukac (#56539) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Egy ilyen akku hiba az alaplapoknál szerencsére könnyen javítható, nem egy BGA probléma.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.