Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) Tikakukac válasza Chaser (#56950) üzenetére


Tikakukac
titán

Megy is ki ami nem tetszik, nincs ezzel gond :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#56952) SNor válasza Tikakukac (#56948) üzenetére


SNor
tag

Ha mégse férne el otthon az x200t nálam van még hely :D

Más: Van valakinek tapasztalata kickstarterrel, vagy hasonlóval? Arra gondoltam lehetne egy kampányt indítani, hogy valaki mókolja meg az 30-as széria biosát, hogy a 20-as széria billentyűzetével rendesen működjön. Még áldoznék is rá, és szerintem nem lennék egyedül.

(#56953) westlake válasza SNor (#56952) üzenetére


westlake
félisten

De fizikailag nem kompatibilis a kettő.

Play nice!

(#56954) SNor válasza westlake (#56953) üzenetére


SNor
tag

Jogos, én mondjuk csak az x220 - x230 esetében vizsgáltam a lehetőséget

[Forrás]

(#56955) hito válasza SNor (#56923) üzenetére


hito
nagyúr

Te egyébként ez hogy varázsolta rá a sim-kátyát erre a cuccra? Ugyanis amit linkeltél azok nem sim-kártya foglalatos modemek :U És gondolom azért kellett ráhackelni valahogy a modemre a foglalatot, mert az X220-ban lévő előkészítés az mSATA/mini-pcie helyre van bekötve és nem a feles sima mini-pcie helyre. Helytálló a feltételezés?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#56956) YumeD


YumeD
tag

Nna én is beneveztem egy bontott X61T-re asszonpajtinak.
Meg is jött, szép meg minden, de következő kérdésem van: jó hozzás a sima x61/x61s/valami hdd takaró műanyagja(beépítőkeretem van) vagy kifejezetten x61t-hez külön való kell? Jah és ugyanitt keresek hozzá a fentebb említett kis hiányosságot.

[ Szerkesztve ]

(#56957) hito válasza SNor (#56923) üzenetére


hito
nagyúr

Illetve átgondolva sokkal jobb megoldásnak tartok akkor egy ilyet az express card foglalatba. Ezen lenne a wifi + még USB3.0 is megoldódna és a mini-pcie helyre meg mehet belülre egy sima HDSPA/GPS modem. Így kapcsolható maradna minden egyenként és még USB3.0 is lenne.

Na milyen vagyok? :D

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#56958) icoj69


icoj69
tag

Sziasztok!
X200s webkamera ügyben lenne még egy kérdésem. A szalagkábel másik vége hová csatlakozik?
Az egyik értelem szerűen a kamerába, a másik végét csak akkor látom, ha az LCD-t kiveszem a helyéről.
Csak, hogy érdemes e jobban szétszednem?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#56959) Chaser válasza hito (#56957) üzenetére


Chaser
titán

Ez komoly....:) Lassan nekem is megjön talán az usb3+esata kombó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56960) Colonel993


Colonel993
senior tag

A mai világban miért van lélektani jelentősége egy beépített mobilnetnek?
Minden okostelefon tud Wifi Hotspotálni, vagy akár USB-s modemként is viselkedni...
mSATA SSD-nek még látom értelmét, meg az USB 3.0 / E-Sata kombónak PCMCIA-ba, de ennek nem (nah jó, a GPS jó móka, bár azt én a Tepsifonról oldom meg dettó)

Beépített kártyával gyorsabb vagy jobb valami? :F

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#56961) btudos válasza Colonel993 (#56960) üzenetére


btudos
veterán

Nem merül az okostelefon, és általában a modemhez tartozó antenna is erősebb egy fokkal. Meg ha rendszeresen kell a notebookra mobilnet, akkor simán lehet egy külön net előfizetést kötni, és azt a SIM-et rakni a notebookba, a telefontól függetlenül.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#56962) hito válasza Colonel993 (#56960) üzenetére


hito
nagyúr

Én is ezen a véleményen vagyok/voltam, de minél többet agyalok rajta annál inkább látom a pozitív oldalát is.

1: nem kell a telefonnal szórakozni
2: nem merül a telefon fél óránként 20-30%-ot
3: a kapcsolat stabilabb

Egyébként valószínűleg tényleg nem létkérdés. Maximálisan meg lehet nélküle lenni a telefon segítségével. Ez csak amolyan pimp my notebook betegség inkább. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#56963) Colonel993


Colonel993
senior tag

Van egy Szutyi OT-995 -öm...
elég ramaty már az akkuja, de mikor végső akkumerülésig leülök magamnak netezni akkor sem eszi meg a Wifi hotspot, sőőt igazából ha most belegondol az ember

1.) Nincs táphálózat; a Noti hamarabb lemerül mint a telefon és még csak nem is nagy munka megnyomni 3x a készüléket (nekem ennyi munka bekapcsolni a Hotspot funkciót)

2.) Van táphálózat; Átlagosan itt szokott lenni Free Wifi is, de ha nem.. akkor megit telefon és USB kábellel töltögetni is lehet = Örök élet + 1 nap...

Stabilitás szempontjából se látok sokkal többet Noti vonalon, anno egy Asus EeePC 701-et tömtem meg mindenfélével (aki ismeri az tudja, hogy van benne sok mekkmesterkedős felület :) )
De a mai lefedettséggel tényleg már csak a Pimp feelinget erősíti a dolog, nem a jelerősséget...
Egyeduralkodó és nem vitatható szerepe tényleg csak az olyan munkában van ahol külön SIM van JUSZT mobil netre, akkor tényleg érdemes beleszuszakolni a notiba

De azt hittem, ha már ilyen sokan lógnak most is a témán, van valami misztikus rejtély amit én nem tudtam erről a varázslatos cuccról és jobb ha a mobilnet a "fekete dobozból" működik

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#56964) Borote válasza Colonel993 (#56963) üzenetére


Borote
addikt

Ha telefonról osztod a netet, akkor merül egyszer a telefon, a 3G miatt, merül mégegyszer a telefon, mert az adatot küldi a notebooknak, és merül a notebook, mert kapja az adatot - utóbbi kettőt kiválthatod azzal, hogy kábellel osztod a netet, de ekkor meg a notebook tölti a telefont, így még jobban merül.

Tehát összességében jobban merül a notebookod, és közben még egy második eszközzel is kell vacakolnod, aminek adott esetben még az antennája is kisebb. Alapvetően pedig a notebook fogyasztásához képest nem fog olyan extrém mértéket ölteni egy WWAN modul (ami fogyasztás hasonló mértékben meglenne a telefonban is, ahol töredék mértékű akkut szív).

(#56965) Tikakukac válasza Colonel993 (#56963) üzenetére


Tikakukac
titán

Osztogatni plusz egy baszakodás, plusz ha használod rendesen bizony meríti rendesen.

A kérdés, sikerül-e megetetned magaddal, hogy a sz@rabb jobb. Nézegetem néha betévedve mikor a vásárló győzködi az eladót 10 év háttérrel maga mögött dolgokról, rá kell hagyni, ennyit nem ér.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#56966) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

lehet, h itt, de az is lehet, h egy hirdetésben olvastam a következőt: T60 moddolt bios-sal, h sata2 aktiválva legyen. igaz ez?

(#56967) Chaser válasza Sanyi.mTs (#56966) üzenetére


Chaser
titán

Nem. Csak T61-nél lehet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56968) Francia91 válasza Sanyi.mTs (#56966) üzenetére


Francia91
veterán

T60-nal csak WhiteList mentesitesre jo modBIOS van, mast nem tudsz elerni vele, ugyanis ott még maga a chipset/hardver SATA 1-et tud.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#56969) Borote válasza Sanyi.mTs (#56966) üzenetére


Borote
addikt

Hacsak nem egy T61-es lelke lett belegyógyítva egy T60-as bőrébe :D

[ Szerkesztve ]

(#56970) Chaser válasza Borote (#56969) üzenetére


Chaser
titán

Ritka, mint a T61 lapos T60?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56971) SNor válasza hito (#56955) üzenetére


SNor
tag

Igen jól látod azért mókolt rá még egy sim adaptert, mert a feles slotba nincs bevezetve ahogy írtad.
Nekem ez az express kártyás verzió nem jön be annyira. Ott van a WIFI+USB3, a teljesbe raksz egy msata ssd-t, a felesbe minipcie-be menne a wwan, de az továbbra is fehér holló kategória.
Én akkor már az express cardba keresnék egy wwan képes eszközt, ami nem lóg ki (létezik ilyen?!)! A felesbe marad a gyári wifi, és lehet msata ssd-t rakni bele. OK, könnyen beszélek a gyári usb3 miatt ;]

Hotspot/wwan téma: szerintem sok múlik a szokásokon. Aki sokat telefonál (drágább előfizu -> sok megabájt), ott a hotspot tényleg előnyt élvezhet. Aki keveset telefonál, de a net fontos, ott gazdaságosabb lehet csak mobilnetre előfizetni, ekkor a sim benne lehet a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#56972) hito válasza SNor (#56971) üzenetére


hito
nagyúr

Nincs olyan, így az az egyetlen kulturált megoldás amit írtam ;] ;) A feles HSDPA legalább létezik (10k körül már van e-bayen, sőt 8600Ft), EC-os HSDPA viszont csak olyan van, aminek a végén egy fél kilós húspogácsa lóg kis, akkor inkább már USB-s 3G modem.

Mondom, az egyetlen vállalható megoldás a felesbe HSDPA, mSATA-ba SSD, EC foglalatba meg a linkelt elegáns, nem kilógós wifi+USB3.0 :K Persze WL bios kell és még akkor a sim-foglalatot is meg kell oldani a kis kártyára, de amint a mellékelt képen már láthattuk az nem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#56973) Dhampir válasza Chaser (#56970) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez a lapos milyen lapos? :D

(#56974) Chaser válasza Dhampir (#56973) üzenetére


Chaser
titán


;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56975) Dhampir válasza Chaser (#56974) üzenetére


Dhampir
félisten

A vidám tekin te tűkön ülni nem érdemes. ;]

(#56976) xcds


xcds
őstag

Ne égessetek már ki. :O

(#56977) FoxiestFox válasza xcds (#56976) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Örülj hogy nem vagy crt monitor, akkor beégni is be tudnál... ;]
Bocs, nagyon este van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56978) Tim82


Tim82
nagyúr

Na akkor hogy visszaevezzünk szakmai vizekre:

Sima X200-hoz jó-e az X200 tablet gumitalpa? Mert utóbbit árulnak eBay-en, előbbit nem.

Fingerpint-es palmrest-re tud ajánlani valaki megbízható és normális árú megoldást?

Matricanyom fedélről és ragacsnyomnak az aljáról történő eltávolítására van valakinek tuti receptje, ami nem károsítja a gépet és nem (nagyon) büdös? :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#56979) soldi3r


soldi3r
veterán

az okos szerviz hazhoz ment alaplapot cserelni az x230-ban, elottuk le a kalappal
a lenovo pedig 4 het utan kuldte el hozzajuk a cserelendo alkatreszt, nekik meg ossze kene kapniuk magukat

E30 (oo=[][]=oo)

(#56980) Tim82 válasza Tim82 (#56978) üzenetére


Tim82
nagyúr

A gumitalpas kérdés tárgytalan.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#56981) xcds válasza Tim82 (#56978) üzenetére


xcds
őstag

Matricanyomra gyógyszertárban kapható alkohol jó. Nem büdös, nem támadja meg a műanyagot. Utána még clinnel áttörölni és kész.

(#56979) soldi3r: Ne áltasd magad, biztos útba esett nekik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#56982) Tim82 válasza xcds (#56981) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszi, nekem is denaturált szesz volt az egyik tippem, a másik a sebbenzin. Utóbbi van itthon, de az cseppet büdösebb a denaturált szesznél. :)

dying_star: azon már túl vagyok, az alján a ragacsnyom makacsabb sajnos. :) A fedélen meg nagyon halvány a matricanyom (ott nincs ragacs), de jó lenne teljesen eltüntetni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#56983) FoxiestFox válasza Tim82 (#56982) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én csak dörzsölgettem kicsit a játszós pulcsim ujjával, pár perc alatt lejött minden ragacs :D

(#56984) xcds válasza Tim82 (#56982) üzenetére


xcds
őstag

Én nem denaturált szeszt írtam. Azzal nincs tapasztalatom, meg tényleg büdös. Sebbenzin is jó lehet, de én kipróbálnám először nem látható helyen. A fedelet meg nem kínoznám.

[ Szerkesztve ]

(#56985) Minstrel


Minstrel
senior tag

T60-nak leszedtem a keretét, a bezel-t és azóta amikor a kijelző kinyílik 90 fokra akkor hallatszik egy pattanás. Valami a szalagkábelnél történik, ahogy becsúszik a keret alá, mert legközelebb csak akkor lehet hallani ha újra teljesen le van csukva és kinyitva.

Azóta már kétszer is szétszedtem, hogy mindent jól raktam-e vissza és nem veszek észre semmi hibát, fülek mindenhol bent vannak, aminek be kell pattanni az bepattant. És még pluszban azóta nehezebb kinyitni, előtte ment egy kézzel, most le kell fogni az alját, pedig zsanérokat nem maceráltam.

Mit baltázhattam el? A szalagkábel le van ragasztva és azt kaptam fel?

(#56986) Tim82 válasza xcds (#56984) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor a 96%-os etil-alkoholra gondolsz? (Adnak még egyáltalán olyat gyógyszertárban?)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#56987) xcds válasza Tim82 (#56986) üzenetére


xcds
őstag

Én legutóbb 70%-ost vettem. Ha nincs 96-os, az is jó.

(#56988) Tim82 válasza xcds (#56987) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszi, munka után beugrom érte gyógyszertárba. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#56989) metal01


metal01
őstag

Voltam egy számtech-boltban decemberben, ahol használtan árulnak TP-ket. A fazon szorgalmasan pucolászta a gépeket. Kérdeztem tőle, hogy mi az a palack amiből fújja rá a cuccot. Megfordította. WD40 bakker :) Azt mondta évek óta ezzel pucolja a TP-ket. És hogy milyen szép tőle :) Hát én nem próbálnám ki...

(#56990) hito válasza metal01 (#56989) üzenetére


hito
nagyúr

Melyik bót vót? Csak nem a Hungária krt-on? ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#56991) metal01 válasza hito (#56990) üzenetére


metal01
őstag

De asszem. Egyébként tényleg jól néztek ki a gépek tőle, de nem tudom. WD40?! :)

(#56992) metal01 válasza metal01 (#56991) üzenetére


metal01
őstag

Csak nem te voltál? ;) Bocs, hogy nem szerk.-ben írtam, de már késő volt... :)

(#56993) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Aki hotspotra használja a telefonját annak tudom javasolni hogy próbálja ki a Bluetooth modem funkciót, sokkal kevesebbet fogyaszt és a telefon akksiját nem viseli meg annyira mint a tethering.

(#56994) hito válasza metal01 (#56992) üzenetére


hito
nagyúr

Dehogy is! A feltételezés is sértő :DDD Kisember (ez a nickje ha jól emlékszem) a bolt tulajdonosa, én is jártam már nála, itt is hirdetget. :K

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#56995) metal01 válasza hito (#56994) üzenetére


metal01
őstag

Igen ő volt. :) Jó fejek amúgy. Vettem is ott egy patika T61-et :)

(#56996) Dhampir válasza metal01 (#56995) üzenetére


Dhampir
félisten

egy patika T61-et

Csak jó az a WD-40. :D

Miből tevődik össze a WD-40?
Pontos összetétele szigorúan titkos és csaknem fél évszázada változatlan. :DDD

Forrás

[ Szerkesztve ]

(#56997) metal01 válasza Dhampir (#56996) üzenetére


metal01
őstag

:D Amit vettem az nem volt "kezelve" :) Egy másik gépen kaptam demonstrációt a WD40 vs. TP-ről.

(#56998) Tim82 válasza metal01 (#56997) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vagy csak nem akkor volt kezelve, amikor láthattad volna. ;]

Amúgy Kisemberrel nekem két üzletem volt, mindkettő pozitív tapasztalat volt. Igaz, nem Thinkpad-et vettem tőle.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#56999) metal01 válasza Tim82 (#56998) üzenetére


metal01
őstag

Csak nem :) Nekem is pozitív volt a tapasztalatom. Hibátlanul működik a gép amit vettem tőle. Lehet, hogy a WD40 dobott rajta :D

(#57000) donjohnson válasza metal01 (#56997) üzenetére


donjohnson
addikt

akkor lehet, hogy az enyémet kezelték akkor. t400-at, t410-et vettem tőle.
ha már így felmerült a téma ti mivel tisztítjátok a gépeiteket?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.