Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59851) Ribi válasza Melorin (#59850) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mindegyik áramkorlátos. Szerintem. Mármint annál nem tud több áramot kiadni mint ami rá van írva. Vagy hogy áramkorlátos?

(#59852) sztanozs válasza Melorin (#59847) üzenetére


sztanozs
veterán

Házon belül elmegy, de a házon kívül - a hálózati rész érintésvédelmének hiánya miatt - nem használnám.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#59853) Kernel válasza Melorin (#59850) üzenetére


Kernel
nagyúr

Igényesebb gyártók esetében a tápegységhez tartozik egy adatlap is, ahol specifikálják egyebek mellett a hullámosságot és stabilitást.

A hullámosságot a primer és szekunder oldalon beépített szűrőkapacitások befolyásolják, illetve a kimeneti LC szűrő. Láttam már olyan adatlapot, ami kisebb hullámosságra volt tervezve, másik meg nagyobbra.

Ennek hiányában szétszedi az ember, meg lehet nézni, hogy mit pakoltak bele, mennyire tűnik igényesnek és/vagy terheléses mérés, oszcilloszkóppal megfigyelve.

Stabilitás a TL431 alkalmazása mellett általában korrekt, de ha csak egy Zener-diódát raktak be helyette, az már komolytalan.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59854) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Olyan problémám lenne hogy az egerem mikrokapcsolója tönkrement, foylamatosan beragadtnak jelzi (Logitech mx518 oldalsó gomb) már kétszer is cseréltem de pár hét után újra előjön a hiba. (Megbízható eladótól vettem a hardverapróról jó minőségű kapcsolót.)

Néha úgy érzékeli mintha a mellette lévőt is benyomnám, de amúgy az tökéletesen működik, lehet hogy befolyásolja a működését mégis? Érdemes lenne azt is cserélni?

Ja és a gomb szépen kattan, a forrasztás nem engedett fel, mert beragadtnak érzékeli az X-Mouse button control.

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#59855) Ribi válasza $p@rr0w (#59854) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem kopott ki a nyomógomb felőli rész?
Esetleg oldal irányba csúszik a gombra, vagy hasonló?

(#59856) $p@rr0w válasza Ribi (#59855) üzenetére


$p@rr0w
őstag

A műanyag ami megnyomja? Nem tudom, ránézek majd, de szépen kattan és elég stabilan áll, a másik sokkal lötyögősebb.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#59857) Janos250 válasza Melorin (#59847) üzenetére


Janos250
őstag

Én használom ezeket, helyesebben a 48 V-os verzióit több helyen, gond nélkül. Na persze, nem ennyiért, hanem ebay-ről. Szerintem azért írják hozzá, hogy LED-hez, mert többnyire arra használják. Ezekből egész sorozat van, különböző feszültségre és teljesítményre. Persze különböző feliratú címkével attól függően ki árulja. :D Én a 12 V-os helyekre a piacokon kapható, konnektorba dugható tápból szereztem be néhányat. 12V 5A, 1000-1200 Ft/db.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#59858) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

előzmény: csak ugye ebben a topicban, amihez nem értenek, ott megy a boszorkányüldözés, de ha kocsma szinvonalon kell szidni a postát mondjuk, 20 oldalon keresztül, az mehet, na mindegy

Láttam rendeltél ilyet, működik, rendelhető? Pontosnak pontos?
Ha jól látom, hogy tud capacitor capacitance t is mérni. [link]

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59859) Lompos48 válasza xxxjjjkkk (#59858) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nekem is van, lassan egy éve. Működik, rendelhető, pontos. Kényelmetlen és rövid életű lesz a mérőfoglalat. De az alacsony ár diktálta.

(#59860) Kernel válasza xxxjjjkkk (#59858) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elektroszmogot nem mindig bírják, de ezúttal nem volt gond.

Először csak a modult rendeltem, de mivel bevált, később a plexiházat is.

Mér kapacitást 100 000 μF-ig és ESR-t is. Meg a felsorolt alkatrészeket. Lábakat felismeri, kijelzi, bárhogy lehet csatlakoztatni. Pontosság ellenőrzésével különösebben nem foglalkoztam, meg nem is vagyok arra berendezkedve, de a szokásos célokra láthatóan megfelel.

Az 123 1111 számok szimbolizálják, hogy az 1-es pontok azonosak, az alsó sor pedig vele párhuzamos.

Bekapcsolás után kiírja a tápot, 6,5 V alatt lekapcsol. Régi telefonból 2 db akkut kötöttem sorba, 700 mAh, amivel elvileg sokáig fog működni, mivel itt csak rövid idejű terhelésekről van szó, utána rögtön leáll.

A két akku értelemszerűen védett, így nem lehet túlmeríteni. Ilyen kettős csomagot építettem már multiméterbe is, bevált.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59861) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Van egy ilyen teszterem:

Legutóbb Mosfet-et mértem vele, az egyik után kiírt érdekességeket, mint frekvencia generátor, oszcilloszkóp, charger, lépkedni nem lehetett köztük. Következő méréscél már csak CELL!-t ír ki 3 feszültségértékkel, ha mind a 3 mérési pontot rövidrezárom, vagy ráteszek egy kondit.

(#59862) Gyula84 válasza Kernel (#59803) üzenetére


Gyula84
veterán

Ezt én is alkalmaztam már párszor, meg ugye kapcsolgatja az ember egy idő után rá lehet érezni :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#59863) VIPowER


VIPowER
senior tag

Megint feladta a tápom, egy Chieftec HPC 360-102. Jelenleg egy P4 2.8 512 Mb ram, plusz vargáné és társa 300W-os tápról tolom (férfi vagyok, bár én javítottam ezt is). A Chieftec-ben kb 3 éve cseréltem a kondikat, azóta nem volt gond vele. Készenléti megvan, terhelhető, de hogyan tovább? A primer diódák jók, mit kellene megnéznem?

(#59864) VIPowER válasza VIPowER (#59863) üzenetére


VIPowER
senior tag

A primer a szekunder akart lenni.

(#59865) xxxjjjkkk válasza Kernel (#59860) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek.

Ennyiért jó lesz gyakorolni, ha a " szokásos célokra láthatóan megfelel." az már bőven jó.

De nem ettől az eladótól rendelted ugye? Nem stimmel a nyák+ a gomb színe sem. Ezt a típust alin sem találom ennyiért.

Off: hihetetlen, hogy mennyire szar az ebay oldala, mobilról meg éppen gyalázat, mintha feladták volna az alival a harcot...

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59866) darvinya válasza xxxjjjkkk (#59865) üzenetére


darvinya
titán

Mitől lenne rossz eBay oldal?

Ali-s sokkal rosszabb, sokszor leírás helyett kapok egy szép reklámot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59867) vizimento


vizimento
senior tag

Átlagos akkus fúrót halkabbá lehet tenni valahogy?
Mármint az "alapzajára" gondolok, nyilván nem magára a fúrásra.

Tehát pl ha festékkeverőt fogok bele és arra használom, akkor ne zúgjon olyan hangosan keverés közben.

Van erre valami megoldás?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#59868) vmk válasza Kernel (#59838) üzenetére


vmk
tag

Köszönöm, akkor kipróbálom.

Másik kérdésem, újra az univerzális mérőpanellel kapcsolatos.
Típusa: DSN-VC288
Amit az előzőekben linkeltél rajzot, az nem pont ehhez való, azzal nem működik.
Rákerestem, hogy hogyan kéne bekötni úgy, hogy 1 tápről menjen.
Mindenhol (képeken és videókban is) ugyan azt a bekötést mutatták:

Sajnos nekem így nem működik "normálisan" a panel. Ha a fenti rajz szerint van bekötve, akkor nem mér áramerősséget.
Amiben biztos vagyok, az az, hogy a három vékonykábelből kettőn kapja a tápot (piros/fekete), a sárgával pedig méri a feszültséget.
Ha az alábbi kép alapján kötöm be, és a fekete vastag kábelt használom, a pirosat pedig szabadon hagyom, akkor 0.02A-t mér (multiméterrel ellenőrízve ez jó), ha fordítva, tehát a piroshoz kötöm be a terhelés negatívját és a fekete vastag kábel szabadon marad, akkor 0,04A-t mér.

Nem értem. Tudnál ebben segíteni, hogy ez normális-e és melyik a megfelelő bekötés?

(#59869) xxxjjjkkk válasza vizimento (#59867) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Valószínűleg amit hallasz, az inkább a halálhörgése a gépnek. Az akkus fúró nem igazán erre való, bár én is használtam már ilyenre.
Akkus fúrót és a hangost sem sűrűn látni egy mondatban.

darvinya:atlathatatlan az egész, az alira app is sokkal jobb, whislist, orders list, be lehet állítani a pénznemetz nem felejti el, ilyen apróságok de nem offolnék tovább a témában, csak már felidegelt az este

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59870) Kernel válasza vmk (#59868) üzenetére


Kernel
nagyúr

Úgy a kijelző saját áramát is beleméred, ami kb. 20 mA. De mi volt terhelés, miért nem teszel rá nagyobbat?

10 A-os kijelzőt nem pont milliamperokkal kell ellenőrizni, miközben minden műszer pontossága az alacsonyabb tartományokban romlik.

A felső rajznál az 50 A-os külső sönt nélkül próbáltad?

(#59865) xxxjjjkkk

A megadott linkekről rendeltem, a gomb színe időnként változhat, ez most ilyen verzió. A panel színe az én monitoromon az eladó fotójának megfelelő. Saját fotóm, napsütésen fényképezve világosabb árnyalatot kapott.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59871) tvamos válasza vizimento (#59867) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tekerd be egy rongyba. Csak úgy jobban melegszik.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#59872) vmk válasza Kernel (#59870) üzenetére


vmk
tag

A terhelés egy kis kijelző volt, de az imént kipróbáltam egy autórádióval is. 1.18A vs 1.98A volt a mért érték (fekete/piros).

Igen, sönt nélkül próbáltam.

Akkor végül ha a vastag pirosat nem használomm rendben lesz a bekötés a második rajz alapján?

(#59873) xxxjjjkkk válasza Kernel (#59870) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Maga a nyák vezetősávok(vagy mik) is mások.
Tudod, még a hamisítványt is hamisítják ezek, azért kérdeztem.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59874) Kernel válasza vmk (#59872) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az úgy nem jó, a vastag vezetéken kell folyni az áramnak. Az autórádiót sem méri a normális módon?

(#59873) xxxjjjkkk

Ezeknél, vagy más áramköröknél is előfordul, hogy idővel fejlesztik, szoftveresen is, vagy a hardvert is. De a fotót nem feltétlenül cserélik, vagy odaírják (Aliexpressen például), hogy nem pont azt fogják küldeni, ami a fotón szerepel, hanem újabb verziót.

Ezek az újabbak például az ESR mellett kiírnak egy Vloss értéket is, ami régebbi képeken nem szerepelt. Itt látszik:

http://go-radio.ru/universalniy-tester-radiokomponentov.html

A szivárgóáramra utal állítólag. De más kisebb változások elképzelhetők, ami jobbító célú.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59875) vmk válasza Kernel (#59874) üzenetére


vmk
tag

De, most az első rajz szerint bekötve méri. 0,8A.
Tehát kicsit volt a terhelés amivel próbáltam...:/ Köszönöm a segítséget, így rendben lesz! :)

(#59876) béke


béke
aktív tag

Köszi srácok jobbnál jobb ötletek, most úszok a melóban de amont rá tudok nézni már közvetítek is.

Alá írás :)

(#59877) vizimento válasza xxxjjjkkk (#59869) üzenetére


vizimento
senior tag

Nem halálhörgés, csak más a fogalmunk a hangosról ezekszerint :)
A gépházból (műanyag burkolatból) kibontott motor + áttétel párosról beszélünk csak. És hosszú távon (nekem zavaróan) hangos.
A rongyba tekerés kiesik, mert a hőleadás fontos, mert folyamatosan járatom tápról (tudom nem erre lettek tervezve, de nem sikerült más megfelelő fordulatszámú, de még elég erős motort máshonnan szereznem ami 12V-ról megy. Ezek mégis bírják.)
És több darabról beszélünk, noname és Bosch is van köztük, de egyformán zavaró a hangjuk.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#59878) Kernel válasza vizimento (#59877) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csavarhúzó áttételét szoktam néha telerakni csapágyzsírral, utána kevésbé zörögnek a fogaskerekek. De csak egy ideig.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59879) xxxjjjkkk válasza Kernel (#59874) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

köszi, megrendeltem, közben találtam, hátha valakit érdekel:

heatsink plaster egyesével nem szokott ilyen áron lenni
Conductive 0.2ML Glue ez meg azért, mert 0,86$

Van állítólag valami filc is, amivel a sérült nyák vezetősáv javítható, valami ezüstös izé. Nem tudja valaki az izé nevét?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59880) kjani18 válasza vizimento (#59877) üzenetére


kjani18
őstag

Én a helyedban megpróbálkoznék a fogaskerékház (hajtómű), és a csapágyak tisztítás utáni kenésével sűrűbb, több gépzsírral.
Vigyázz más fajta kellhet fém, és más műanyagokhoz.
A szilikonzsír nekem bejött.

xxxjjjkkk

A Heatsink Plastert kipróbáltam, de ( lehet, hogy rossz minőségű volt, vagy lejárt) nem volt hajlandó odaragadni.
Inkább "gyurmát" játszott...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#59881) Kernel válasza kjani18 (#59880) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az jól lejárhatott, nekem rendesen tart egy kis hűtőbordát, függőleges helyzetben (TV processzor). A rendelés alapján októberben történt a művelet és ez volt.

Előbb nem részleteztem, de az alkatrészek benzines leáztatása után szoktam újrazsírozni, több év után, amikor már nagyon zörög.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59882) Janos250 válasza Kernel (#59860) üzenetére


Janos250
őstag

Jó lenne tudni pontosabban, hogy ezek között mi a különbség :M328 GM328A M328LCD MK-328 MK-168 LCR-T4 LCR-T5 TS-M8N EZM328
http://www.ebay.com/itm/M328-GM328A-M328LCD-MK-328-MK-168-LCR-T4-LCR-T5-TS-M8N-EZM328-Transistor-Tester-/222455562659?var=&hash=item33cb6281a3:m:mhKcOzz_R1UjHDTl0jE-zOg

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#59883) Janos250 válasza Janos250 (#59882) üzenetére


Janos250
őstag

Vagy pl. ez:
http://www.ebay.com/itm/DIY-Transistor-Tester-LCR-Diode-Capacitance-ESR-meter-Frequency-Signal-Generator-/172632414812?var=&hash=item2831b19a5c:m:md0IrNURkI03J-zMKzVlp_Q

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#59884) kjani18 válasza Kernel (#59881) üzenetére


kjani18
őstag

Így küldték az ibajról, kettőt egy dolcsiért, lejárat, dátum nem volt rajta...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#59885) tvamos válasza Janos250 (#59883) üzenetére


tvamos
nagyúr

En ezt neztem ki magamnak: [link] Csak kit-et keresek, amit othon lehetne osszerakni inkabb. Az lenne a jo, ha a gyermekkel forrasztanank ossze...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#59886) Kernel válasza Janos250 (#59882) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyen szinten nem foglalkoztam ezekkel, esetleg amit még olvastam, hogy lehet rajta szoftvert cserélni, vannak rá buherált programok, akár magyar nyelvi fájl is létezik, de ez is inkább csak érdekesség. Egyelőre nem célom erre külön időt fordítani.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59887) Kernel válasza tvamos (#59885) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ahogy rákattintottam a linkre, az ajánlatok között megjelent ez a mostanában népszerű multiméter, akciózzák.

A hivatalos áruházban is:

https://www.aliexpress.com/store/product/-/909123_32739995905.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59888) Janos250 válasza Kernel (#59886) üzenetére


Janos250
őstag

Kösz, ez számomra új, és hasznos infó volt! :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#59889) tvamos válasza Kernel (#59887) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jo... rendeltem is egyet gyorsan. Kosz, hogy szoltal!

De egy jo tranyi vizsgalo kitet ajanlhatnatok.
A legjobb az lenne, ha atlatszo tok lenne hozza!
Gyerekkel osszeraknank. Az nagyon franko lenne!

(Mondjuk, kb. 2 hete rendeltem 4 robot kitet...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#59890) xxxjjjkkk válasza kjani18 (#59880) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Én innen, és ezen okból rendeltem 2-t, de végül is azóta is csak egy processzorra kellett. Semmi gond vele. Valószínűleg, ahogy kernel is írta, lejárhatott.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59891) Kernel válasza tvamos (#59889) üzenetére


Kernel
nagyúr

Közben visszajöttem egy kiszállásról és én is arra jutottam, hogy kipróbálom –> kiszállóműszerként. Ehhez előnyös a hozzá adott védőzsák, meg a nagy kapacitások mérésére való alkalmasság. El is ment a rendelés.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59892) tvamos válasza Kernel (#59891) üzenetére


tvamos
nagyúr

Fiamnak jo lesz, hatha erdekli valami... barmi...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#59893) soldi3r válasza Janos250 (#59882) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez jopofanak tunik, nekem az EZM328 tetszene, csak dobozt nem latni hozza.

E30 (oo=[][]=oo)

(#59894) xxxjjjkkk válasza Kernel (#59891) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Régóta szívfájdalmam az, hogy [link] 27 et sajnálnék kiadni egy voltcraftra, főleg, hogy kollégám valami akcióba vette 20 alatt. De ebbe lenne minden: kapacitas ,frekvencia, acdc lakatfogo, hőmérséklet, minden, amit lehet, hogy csak évente egyszer használnék, de akkor jó volna.
Említés szinten volt szó itt a richmeters anengről, ami talán egy márka, talán egy dzsunkába fröccsöntik.
Bíztató, különösen, a hasonló tudás melletti 37 illetve [25] dolláros ár.
Ahogy látom teljesen egyértelműen a fluke utánzása a cél, de nekem úgy tűnik, hogy nem csinálják rosszul.
Ugye a fennti voltcraft is dzsunka termék, méghozzá a UNI-T, de ez első ránézésre veri ár-érték arányba.
Persze beleásom magam a témába, de így elöljáróba van valakinek valami tapasztalata vele?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59895) tvamos válasza soldi3r (#59893) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van egy ilyenem, de nem szeretem: [link]
Meg egy ilyet is vettem, csak nekiadtam egy havernak: [link] [link]
Ez a masodik klasz, de olyan kene, amit ossze tudok kotni a kompjuteremmel...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#59896) Janos250 válasza Kernel (#59887) üzenetére


Janos250
őstag

Nekem van ilyen, én csak ajánlani tudom, én szeretem. :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#59897) soldi3r válasza tvamos (#59895) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez sem rossz, de szimpatikusabb, amint a krodilcsipesz kulon van.

E30 (oo=[][]=oo)

(#59898) xxxjjjkkk válasza xxxjjjkkk (#59894) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Hátha valakit mozgat a téma:
Kicsit kutakodtam az aneng - richmeters vonalon, hát abban reménykedtem, hogy valami blitzwolf-ugreen-xiaomi kategória lehet, de egyenlőre még emberi nyelven nem találtam egy honlapot sem róla.
Találtam az an 8002 ről [link] ezt a videót, de itt a kommentek is összecsapnak. Alapvetően az ilyen labortápos tekergetős videókon nem teljesít rosszul, sőt többen is írnak róla szépeket, hogy ennyiért jó, pedig fluke mellett tekergetik.

Arra jutottam, hogy ez amit én néztem, valami új termék lehet, még rendelés sincs, nem hogy review.
Az olcsóbbikat kilőttem a 6000uA dc miatt, de kiderült, hogy a RICHMETERS 903, Aneng an8801 és a zoyi/zotek vc903 is ugyan az, csak utóbbi 25$ért is van alin, lehet kicsit kapirgálok, és lesz még olcsóbban is :)
Az is kiderült, hogy egy chipet használnak a UnI-t vel, más típusnál [link], ez lehet bíztató is, bár a cat 1000V-t ot nem hitték el, én se, de 400V nál többhöz nem nyulkálok szerencsére.
De miután nincs róla értelmes teszt, így nem tudom, hogy kell-e ez nekem. Az 1200A dc is vicceskés.
Bár arra is gondoltam, hogy 25$, ha nem tudja amit ráírnak, akkor dispute, akkor a felét ki lehet csikarni belőlük, annyit meg csak tud, hogy 12-13$-t megérjen, ha meg tud, akkor nyertem, mert 25$ ért amúgy bestbuy lenne, egy viszonylag pontos dc lakatfogó.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59899) VIPowER


VIPowER
senior tag

Mégsem kellett volna megvennem Ebay-ről azt a láthatatlan kúpot. Ezt a hozzászólásom látjátok?

(#59900) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Érdeklődöm a szakiktól, hogy egy keverőpult mennyire biztonságosan használható egy aggregátorról? Vagy a biztonság kedvéért kössünk elé egy szünetmentes tápot? (A táp nem színuszos.)

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.