Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) xxxjjjkkk válasza darvinya (#59798) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Isten őrizz, hogy megint vitába bonyolódjunk, de egy ilyen páka, és egy weller közt nagyságrendi különbségek vannak, nem csak árban.
Egy kezdőnek ilyennel max furatszerelt alkatrészeket érdemes forrasztani, szerintem.

tvamos: alin a jakemy nek vannak jóbforrasztós cuccai, az 1-2$ kategóriában

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59802) darvinya válasza tvamos (#59800) üzenetére


darvinya
titán

Melyikre gondolsz?

Fahrenheit nekem sem szimpi, ezért azt nem is szoktam javasolni.

SMA-val már többször szebb munkát csináltam, mint drágával, mert állandóan kacsolgatni kellett, mert túl meleg.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59803) Kernel válasza Vanir (#59796) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem mondom, hogy csak emiatt vásárolj, de megjegyezném, egy ilyen mikrokapcsoló cseréje valójában gyerekjáték pillanatpákával, formára hajlított heggyel, ami egyszerre több ponton melegít.

Csak egy példa, bár ez más célra készült:

Sokan azt hiszik, hogy a pillanatpáka egyenlő az égetéssel, de a rézhuzal átmérőjének csökkenésével és hosszának növelésével értelemszerűen csökken a teljesítmény, máris nem fűt annyira. Amellett idővel automatikusan megtanulja az ember a kívánt pillanatban lekapcsolni, hogy ne égessen.

A panelt mondjuk legjobb ilyenkor kis satuba befogni, az nekem is van. Kb. féléve láttam az Aldiban egész komoly kis satut, csak nem volt rá szükségem. Később el is fogyott.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59804) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Építenem kéne egy 24VDC/300V-DC 80mA terhelhetőségű invertert. Stabil kimenő nem fontos, 280-340V között ingadozhat. Valakinek rajz, ötlet?
Itt még játszik a step-down megoldás, vagy mindenképp ellenütemű transzformátoros megoldás kell? Az egyszerűség döntő, de az üzembiztonság méginkább.

(#59805) soldi3r válasza Vanir (#59796) üzenetére


soldi3r
veterán

Nekem egy nagyon regi utott-kopott-torott Hakko 926 van. Azt tudom ajanlani, akar hasznaltan is, nem Weller ar.

E30 (oo=[][]=oo)

(#59806) tvamos válasza xxxjjjkkk (#59801) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem nem kell ilyesmi, mert van egy JBC-m.

(#59805) soldi3r válasza Vanir (#59796) üzenetére
Nem szeretem a Wellert... a JBC handpiece-ek jobban kezre allnak nekem.
Viszont a forrolevegos cucca a wellernek nekem jobban bejon.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#59807) soldi3r válasza tvamos (#59806) üzenetére


soldi3r
veterán

A Metcal utan az volt nalunk is a nyero.

E30 (oo=[][]=oo)

(#59808) Kernel válasza tordaitibi (#59804) üzenetére


Kernel
nagyúr

Láttam ilyeneket készen, AC-kimenettel:

https://www.aliexpress.com/item/-/32656231093.html
https://www.aliexpress.com/item/-/32760806274.html

Ez meg egyszerű önrezgő kapcsolás:

https://www.aliexpress.com/item/-/32800137631.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59809) xxxjjjkkk válasza tvamos (#59806) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Jo akkor az egy mas kategoria, én az 1-2 dollaros ic feszegetőkre, meg csipeszekre gondoltam.
Én jórészt csak itthon egerészek, nagyon ritkán forrasztok munkába.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59810) tvamos válasza xxxjjjkkk (#59809) üzenetére


tvamos
nagyúr

En mindketto...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#59811) xxxjjjkkk válasza tvamos (#59810) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

A jbc ből sejteni lehetett :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59812) tordaitibi válasza Kernel (#59808) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm,
24V bemenettel nem találok, mind 12 voltos.
Amúgy ennyiért tényleg nem építenék, megfelelne csak nincs 24 voltosba. Ez meg sajna adott, egy akkus segédüzemi ellátás és nem tudok rajta változtatni.

(#59813) darvinya válasza tordaitibi (#59812) üzenetére


darvinya
titán

[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59814) tordaitibi válasza darvinya (#59813) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Köszi, jobban keresel mint én, ilyen kéne nem 500W hanem 25-30W.
a 0,35A nyugalmi áramfelvétel ami nagyon sok az üzemi 1A mellett.

[ Szerkesztve ]

(#59815) darvinya válasza tordaitibi (#59814) üzenetére


darvinya
titán

Akkor ez[link].

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59816) tvamos válasza xxxjjjkkk (#59811) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha tudtam volna, hogy ez ennyibe kerul, nem nyomtattam volna magamnak.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#59817) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Valaki rendelt már aliról érvéghüvelyt?
Dupla kéne 50dbx4 kisméret, de valami elég durva darab áron van, 100as csomagba is 15-25ft/db. Daniellába találtam csak 8 ft ért, de arra nem járok szóval az ali 500/100db al elég jó lenne. De vajon a minősége milyen? rewiev ok csak a nagy dobozokra vannak.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59818) mezis válasza xxxjjjkkk (#59817) üzenetére


mezis
nagyúr

Rendeltem már, de nem duplát és az ebay-ről.

Gondolod, hogy a hazai alkatrész kereskedők nem Kínából szerzik be ? :F

mezis

(#59819) xxxjjjkkk válasza mezis (#59818) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

nincsenek illuzióim, csak ők már tudják, hogy kiktől mit kell venni

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59820) moha21 válasza darvinya (#59772) üzenetére


moha21
addikt

Talán, mert szolgáltató szolgáltat neked villamos energiát? :F

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#59821) xxxjjjkkk válasza moha21 (#59820) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

légyszives nekezd megint

Na napi fillérbasz@s:
iker érvéghüvely aliexpress ről
0,5 0,75 1 és 1,5 mm2 4x100 db postával együtt 4,20$
tipp te0508 100pcs re keresve értelmes találatokat dobál

hátha kell valakinek

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59822) soldi3r


soldi3r
veterán

Meg egy kerdessel haborgatnek titeket.
Hogyan oldanatok meg egy eleg rossz korulmenyek kozott mukodo, nagyfrekvencias, nagyfeszultsegu (5-6kV) zavaroknak kitett DC szervo motor zavarszureset? Magneskarika? Foldelt fem harisnya?
A visszacsatolast gondolom valahogy pluszban eleg galvanikusan is levalasztani, a motor aramnak pedig valami hasonlot gondoltam.

E30 (oo=[][]=oo)

(#59823) béke


béke
aktív tag

Sziasztok egy asztali pájó Erősítő, javításában vagyok bele mélyedve, és kellene egy kis segítség, topicot csak ezt találtam, így hátha.
Miért dobja el a képen látható 630mA biztosítékot amint bekapcsolom? Rossz helyen van? A 240V-ba kellene tennem? Vagy más egyéb hiba lehetőség?
Köszi előre is a segítséget vagy az útba igazítást.



Alá írás :)

(#59824) CPT.Pirk válasza béke (#59823) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Célszerű lenne a 240V-be tenni mert már nem 220V van a hálózaton, de nem ettől megy ki a bizti, hanem mert valami gebasz van. Mi az előtörténete ennek az erősítőnek?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#59825) béke válasza CPT.Pirk (#59824) üzenetére


béke
aktív tag

Szia, elő tőrténet csak annyit tudok hogy működőképes volt amíg a haverhoz nem került ő bedugta a konnektbe majd kipróbálta egy Dupla hangtecnkikával, sikeresen meg is szólalt majd egyre jobban halkult el, és kampec nem lehetet be kapcsolni.... meg kaptam ajándékba, szétszedtem láttam hogy az eggyik bizti ki van lőve ez volt a 630mA-es, a többi rendben volt de, inkább vettem újjakat bele, illetve a kábele egy régi 3 villás dugó volt ezt kicseréltem egy tápkábelre. A tápkábel piros drótjánál látható a forrasztás alatt egy feket folt, nos ez már alapból ott volt gondolom ez már lehett javítva vagy nem tom.
Megpróbáljak akkor a 240-esbe egyet?! illetve még az a kérdésem hogy speciál 630mA esem már nincs itthon, mennyire fontos ugyan akkorát bele tenni vagy mehet nagyobb teljesítményű is?! Vagy itt ezt nem szabad kivitelezni?!
Thanks.

Alá írás :)

(#59826) CPT.Pirk válasza béke (#59825) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A T jelzésű, késleltetett 250V-s biztit próbáltál bele? Egyébként kapni 680, 800mA és 1A-s típusban is mindenfélét: [pl. a TME-nél]

Ha olyat tettél be amit írtam és az rögtön kiment, akkor a következő is ki fog, mert valami gebasz van a végfokkal. Mi az a dupla hangtechnika? Párhuzamosan több hangfal volt rákötve? Milyen hangfalak voltak, ohm számra és teljesítményre?

Kezdésnek szerintem legelőször nézd meg, hogy nincs-e a hűtőzászló alatti tranzisztorok között olyan, aminél zárlatot mérsz a lábak között. Ha van olyan, akkor cserélni kell.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#59827) béke válasza CPT.Pirk (#59826) üzenetére


béke
aktív tag

T- jelzésűek igen, 250V 630mA,2A,2,5A ilyenek vannak benne összesen 4 db de csak ez az egy rész ahol 630 van írva a nyákra illetve, az is volt benne eredetileg.
Tehát akkor nagyobbat felesleges bele tenni?!
Ja csak egy pár 8Ohm-os 150W-os hangszóró lett rá kötve jobb bal és ennyi.
Végfokoknál minden rendben látszik nincs kisülés vagy bármi ilyesmi.
Pontosan hogyan is mérem a lábaknál? Adott három láb és....? Mérőeszközöm van, hova állítsam? :)

Alá írás :)

(#59828) CPT.Pirk válasza béke (#59827) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sípolós, szakadás vizsgáló állásba tedd. Nem szabad sípolnia egyik 2 láb között sem, egy tranzisztoron nézve. Egyenként nézd végig a tranzisztorokat, ha valahol sípol, akkor ott zárlat van.

Elég biztos vagyok bennem hogy fogsz mérni zárlatot (valahol), mert különben az a bizti nem ment volna ki.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#59829) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok! Remélem jó helyre írok a problémámmal. Adott egy sztereó hangfal, ami telefonnal van megszólaltatva kábeles összeköttetéssel. Egy 2x RCA - 3,5mm kábelről van szó. Az a problémám, hogy a jack vége nem illeszkedik tökéletesen a telefonba a telefon tokja miatt, ami egy kicsit vastagnak bizonyul. Használható, viszont apró moccanásra is hajlamos berecsegni/megszakadni/elhalkulni. A megoldás nyilvánvalóan csak egy új kábel lehet, a rendszeresen van használva így a hangfal és nem tudom folyamat levenni a tokot.

Létezik ennél hosszabb jack, vagy tudtok nekem ajánlani másik kábelt, ami nem ütközne el a tokban? Képekben csatoltam, hogy mi hogyan is néz ki.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#59830) Kernel válasza EnterR (#59829) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szikével, tapétavágóval le lehet vágni egy kicsit a fröccsöntött részből.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59831) EnterR válasza Kernel (#59830) üzenetére


EnterR
veterán

Jesszus, ilyen triviális megoldás eszembe sem jutott. :DDD Köszönöm a tanácsot, már kész is. :R

PSN ID: marquuard

(#59832) darvinya válasza EnterR (#59829) üzenetére


darvinya
titán

Kapni hosszított jack.

Tap képre

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59833) Kernel válasza béke (#59827) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem csak felesleges, de kártékony is lenne nagyobb biztosítékot betenni.

Nagy villanással, feketére kiégett biztosíték durva / direkt zárlatot jelent. Amikor csak határon van egy biztosíték, lágyan meghajlik, elolvad, akár villanás nélkül is. De ilyen amúgy sem fordulhat elő, mert az úgy van méretezve, hogy ok nélkül ne olvadjon ki.

A szervizgyakorlatban manapság nem is létezik olyan készülék, amibe a kelleténél kisebb biztosítékot raktak volna, tehát emiatt mondjuk rendszeres munkát adna a cseréje, egyéb hiba nélkül. (Régebben voltak egyes Orion TV-k, ott is leginkább a fűtőköri biztosíték fáradt el az impulzusoktól. De azt is feleslegesen tervezték be oda, más TV-kben egyáltalán nem is volt a képcső fűtése külön biztosítva.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59834) béke válasza CPT.Pirk (#59828) üzenetére


béke
aktív tag

CPT.Pirk:
Rendben megskubizom őket....de már csak holnap reggel.

Kernel:
Ugyan akkorát teszek majd bele, nem módosítok semmit.
Villanással szakad a bizti pici fekete pörivel.

Alá írás :)

(#59835) darvinya válasza béke (#59834) üzenetére


darvinya
titán

Szia

Nem akarok beleszólni, de mint képen látható biztosító tábla után jön trafó.
Szerintem trafó ment tönkre, azaz menet zárlatos lett.
Fokozatos halkulás is trafó menet szigetelés öregedés/tönkre menetele is erre utal.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59836) CPT.Pirk válasza darvinya (#59835) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tényleg, halkulást említett. Hmm.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#59837) vmk


vmk
tag

Sziasztok.

Van egy dc-dc step down converterem amin egy 50K-s (W503) potméter van. Ezt lecserélhetem 10K-s potira vagy ragaszkodnom kell az 50K-shoz?

(#59838) Kernel válasza vmk (#59837) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet kisebb, legfeljebb nem tudod felszabályozni a maximális tartományba a kimenetet. Ki kell próbálni, utána tekerd fel maximumra, hogy mennyire áll be és az elég-e neked. Ha elegendő, akkor maradhat.

A trimmer a kimeneti osztó felső tagja szokott lenni általában.

Az osztásponton áll be a belső referenciával egyenlő feszültség, ami az alábbi típusnál 1,235 V. Ahhoz képest az osztásarányok számításával megállapítható a feszültség:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59839) béke


béke
aktív tag

Váoó hát reméljük nem az lesz a gond, hamarosan neki ugrok,méritsgélek.

Alá írás :)

(#59840) Kernel válasza béke (#59839) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha a szekunderen leveszed a két piros vezetéket és akkor is kinyomja, akkor már lehet aggódni a trafóért.

Legalábbis itt a primernél nem látni mást (kondi stb), ami zárlatos lehetne.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59841) tordaitibi válasza béke (#59834) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A bizti helyett csiptetsz egy 230v/40 vagy -60w probalampat.
Vilagit? Ha igen teljes zarlat, ilyenkor bontani a szekunder kort, ha elalszik utana van a zarlat, elbontani egyik vegfok masik vegfok, segedtap, stabok, pufferek, graetz. Amelyiknel lampa elalszik, ott a bunos. Ha csupaszon maradt csak a trafo es a probalampa vilagit, akkor sajna trafo zarlat.

(#59842) Ribi


Ribi
nagyúr

Valakinek 5lete van esetleg, hogy 240V/10-12V 50-80W trafót hol lehet beszerezni jó áron?
240V kellene, vagy 230V ami garantáltam nem zúg 240-245Von sem.

(#59843) darvinya válasza Ribi (#59842) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudom, hogy jártál már HR Elektronikában, ott vannak mindenféle bontott trafó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59844) Ribi válasza darvinya (#59843) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem.
Emailen is érdemes lehet őket zaklatni?

(#59845) darvinya válasza Ribi (#59844) üzenetére


darvinya
titán

Lehet, de szerintem nem fogják átnézni helyetted üzletben kosárba öntött bontott trafókat.

Mikor utoljára ott voltam, kb. 1m³ bontott trafó volt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59846) xxxjjjkkk válasza darvinya (#59845) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

milyen árba vannak, azt tudod?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#59847) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok. PicoPSU vagy paneltáp lesz a HTPC-ben itthon de elé kell még egy 12V tápegység amit noti töltőkkel vagy 12V 5A adapterekkel szoktak táplálni.
De vajon egy ilyen nem lenne jó hozzá? [link]
Ebben van valami speciális dolog ami miatt LED-hez árulják vagy fel lehet használni bárhová amihez 12V kell?

(#59848) darvinya válasza xxxjjjkkk (#59846) üzenetére


darvinya
titán

Passz

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#59849) Ribi válasza Melorin (#59847) üzenetére


Ribi
nagyúr

Van aki ilyennel hajtja a gépét. Hogy milyennel, vagy mi az ilyenből a minőségi/megbízható azt nem tudom.

(#59850) Melorin válasza Ribi (#59849) üzenetére


Melorin
addikt

Én csak azt nem értem, hogy mi a különbség ez és az ugyanígy kinéző de 'ipari tápegység"-nek nevezett tápok között. Annyi, hogy a LED-es az áramkorlátos? Az elvileg nem kéne, hogy befolyásolja a PC működését, ugye?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.