Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) trufa12 válasza blattida (#49349) üzenetére


trufa12
addikt

hát nem húzták le :D nah csak nekik pl nem jött be

de 2014 be határozottan jó :D

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#49352) kemcso válasza Ragadozó (#49350) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, ez komoly gondom, úgy általában a hangcuccokkal, hogy látatlanban vagyis hallatlanban :) rizikós megvenni. És nyilván a saját láncomban kell jól szólnia (mennyivel egyszerűbb hordozható cuccot venni...)

Hát kb semennyire :) Mit lehet tudni róla?

(#49353) blattida válasza trufa12 (#49351) üzenetére


blattida
nagyúr

Még csak azt sem írták, pusztán folyamatosan a másik, etalon cd lejátszóhoz hasonlították.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49354) Ragadozó válasza kemcso (#49352) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Régi név a hi-fiben, high-end gyártóként tartják számon.
Japán márka.
Egy ideje az Alpine leányvállalata...
Itthon annyira nem ismert...most is sztereóban utaznak, de egy erősítőjük, egy jobb autó ára...

De nem márkát kell venni, hanem neked tetsző hangot...szerintem...mondhatnak bármit...ízlések eltérők..
Nekem tetszett a linkelt erősítő hangja...minden a helyén volt...

Én a régi Philips vonalon mozgok, van nála jobb, de most egész jól összeállt a rendszerem...

Erősítő:
Phillips FA951 (tuningolt darab, aranyozott hangfal csatik, aranyozott cd bemenet és előerősítő kimenet)
CD:
Philips CD950
Tuner:
Philips FT930
Hangfal:
Monitor Audio BR6

cd még nincs a képen:

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#49355) blattida válasza Ragadozó (#49354) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem akarok kötözködni, de a Luxman sosem volt high end gyártó. Ahhoz túl nagy.
Mostanában mozdultak a drága termékek irányába, amik nem rosszak, sok közülük valóban audiofilnek nevezhető, ám koránt sem high end szintűek (még az áraikban sem, amikben amúgy a legközelebb vannak hozzá).

Nem olyan régiek a philips-eid, csak nagyjából húsz évesek, mint a képen is látható technics-ek... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49356) liszi70 válasza blattida (#49337) üzenetére


liszi70
nagyúr

"CA vagy Marantz, a többi messze nem olyan jó, illetve futóműnek (philips) való."

Az aláhúzott részt elmagyaráznád egy kicsit részletesebben számomra? Köszönöm!

(#49357) Dorian válasza liszi70 (#49356) üzenetére


Dorian
félisten

Gondolom a digit kimenete és/vagy a kiolvasás jobb a többinél. Épp tegnap hallgattam egy majdnem ugyanilyent szintén futóműként és bizony nagyon jó hangú.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49358) blattida válasza liszi70 (#49356) üzenetére


blattida
nagyúr

Cd futóműnek érdemes használni, mert a mechanikája, olvasóegysége, digitális és analóg kijáratának minősége és mechanikai felépítése miatt arra jobb választás, ráadásul könnyedén és olcsón tuningolható.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49359) liszi70 válasza blattida (#49358) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm nektek!

"Cd futóműnek érdemes használni"

De mi a különbség egy "CD-játszó" és egy "CD futómű" között? :B
(Érdekel, mert nekem is Philips CD-játszóm van, amiről fogalmam nem volt eddig, hogy esetleg "futómű"! :D )

[ Szerkesztve ]

(#49360) blattida válasza liszi70 (#49359) üzenetére


blattida
nagyúr

A cd futómű csak kiolvassa a lemezen található információkat és a digitális kijáratán keresztül adja tovább azokat egy külső dac-nak...léteznek valóban ilyenek, melyek nem tartalmaznak egyáltalán da konvertert, analóg fokozatot, de azok jóval drágábbak, mint például az említett philips cd lejátszó.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49361) liszi70 válasza blattida (#49360) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A cd futómű csak kiolvassa a lemezen található információkat és a digitális kijáratán keresztül adja tovább azokat egy külső dac-nak."

Aha, értem, köszönöm! Akkor gyakorlatilag én is futóműnek használom a CD-játszómat, mert a digit koaxon megy tovább a jel az Arcam DAC-jába.

Többen hallgattuk már a rendszerem, senkinek nem tűnt fel, hogy gyenge láncszem lenne a a CD-játszó, de azért megkérdezem. Ebben a digitális továbbításban szarnak vagy elfogadhatónak számít a CD-"futóművem"? (A "jót" nem merem feltételezni. :D )

[ Szerkesztve ]

(#49362) eclipse006 válasza liszi70 (#49361) üzenetére


eclipse006
őstag

A CD-753 alapból jó kis játszó, az analóg kimenete is használható. Nem ugyanaz a mechanika dolgozik a tiedben, mint a CD 940-ben, de a te Philipsed is jó futóműnek!

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#49363) bajnokpityu válasza eclipse006 (#49362) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezeket a philipseket véletlen nem hallgatta össze valaki a shigaraki-val? utóbbit kb 20asból (plusz doboz, trafó) össze lehet rakni, még a black gate kondikkal is. Egyet hallottam már itthon, de ott a hálózati trafó maitt nem volt túl annyira fényes, mint egy másik shiga klón, amit viszont sajnos nem saját láncban hallottam. Utóbbi R magos trafókkal, és a fórumokon ajánlott legjobb alkatrészkészlethez közelivel építették.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49364) #07400704 válasza blattida (#49360) üzenetére


#07400704
törölt tag

Akkor ezek szerint teljesen mindegy milyen lejátszóm van, mert ha valamelyik digitális kimenetet használom, akkor a lejátszóba épített DAC nem rúg labdába, legyen az bármilyen minőségi alkatrészekből megépítve?
Az én hifi erősítőmnek van optikai és koax ki, illetve bemenete is, és arra van csatlakoztatva a lejátszóm, ugyanis így hallhatóan szebben szól, mintha az analóg kimenetét használnám a lejátszómnak, lehet, hogy így értelmetlen lenne beruháznom abba a bizonyos Cambridge Audio Azur 540C-be?

[ Szerkesztve ]

(#49365) Dorian válasza #07400704 (#49364) üzenetére


Dorian
félisten

"Akkor ezek szerint teljesen mindegy milyen lejátszóm van?"
Ezt írtuk volna? Futóműként használva is vannak különbségek a lejátszók közt, hogy a digitkoax kimenetük milyen minőségű

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49366) #07400704 válasza Dorian (#49365) üzenetére


#07400704
törölt tag

Nem, nem ezt írtátok, csak kérdeztem, mint ahogy mások is.

(#49367) kemcso válasza Ragadozó (#49354) üzenetére


kemcso
Ármester

Köszönöm, felveszem a listára :)

Tudtok esetleg még alternatívákat mondani? Nem muszáj a keretet kihasználni, olcsóbb is lehet :DDD

(#49368) blattida válasza #07400704 (#49364) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, mert a ca dac-ja (és analóg fokozata is) jobb, mint a sony-é, így biztos, hogy jobb hangot kapnál a cambridge analóg kijáratán keresztül is, mint a sony-én.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49369) #07400704 válasza blattida (#49368) üzenetére


#07400704
törölt tag

Értem, de én optikait vagy koaxot használok.

(#49370) Ear001 válasza #07400704 (#49369) üzenetére


Ear001
addikt

És? :F

(#49371) #07400704 válasza Ear001 (#49370) üzenetére


#07400704
törölt tag

Mi és?

(#49372) MasterMark válasza #07400704 (#49371) üzenetére


MasterMark
titán

Ha a beépített DAC jobban szól, akkor analógon kell használni.

Switch Tax

(#49373) #07400704 válasza MasterMark (#49372) üzenetére


#07400704
törölt tag

Igen, ezt tudom, viszont eddig a nálam megfordult lejátszók közül, analóg kimeneten egy sem tudta azt a minőséget, mint a hifi erősítőmben lévő DAC.
Ezért lutri egy kicsit, meghallgatni meg nem tudom, mert Soproni az illető, az meg nagyon messze van tőlem, persze az is lehet, hogy nem mindig ez az erősítőm lesz, akkor viszont jól fog jönni egy olyan lejátszó, aminek kimondottan jó az analóg része, úgyhogy van dilemma :F

(#49374) blattida válasza #07400704 (#49373) üzenetére


blattida
nagyúr

Álljunk meg egy szóra.
Az akai erősítődben lévő dac messze nem olyan jó, annál nagyon sok lejátszó saját dac-ja jobb. Nem tudom, nálad mik fordultak meg, de egy tisztességes cd játékos röhögve jobban teljesít.
Akár a ca, akár a marantz jobb lenne ebből a szempontból (is).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49375) liszi70


liszi70
nagyúr

Köszi a válaszokat!

Szerintetek ez jobban szól sztereóban, mint az Arcam 250? (Igazából olyan sztereó erősítőt szeretnék, amiben benne van a DAC, sem elhelyezni, sem kábelezni, sem megfizetni nem szeretnék külön DAC-ot, bár tudom, azzal lehetne a legjobb hangminőséget elérni.)

Köszönöm!

(#49376) Tamoo válasza liszi70 (#49375) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

80-as évek végétől azért történt némi technikai fejlődés DAC-ok terén.
Csak egy DAC kerül kb. 50-100e-be ami hozza az Arcam szintjét szerintem. És akkor még nem léptél feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#49377) Dorian válasza liszi70 (#49375) üzenetére


Dorian
félisten

Nagyon erős a valószínűsége, hogy nem. Elég régi már, az Arcam meg jó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49378) blattida válasza liszi70 (#49375) üzenetére


blattida
nagyúr

Egyetértek, pusztán a dac-ja miatt ne vedd meg, ahhoz túl öreg.
Vegyél például egy hta-30 erősítőt cirokl-től, plusz egy kiskínai dac-ot, így jóval kevesebb pénzből, sokkal jobb hangot kapnál.

Tamoo
Igen, sokkal kisebbek és olcsóbbak lettek. ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49379) Tamoo válasza blattida (#49378) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kiskínait csúnya lenne odarakni. :) Mondjuk jó eséllyel Arcamban ugyanaz a Wolfson van, de ennek nem néztem pontosan utána.

Kétlem, hogy Liszi venne HTA30-at. :D főleg gyereksereg mellett.

[ Szerkesztve ]

(#49380) bajnokpityu válasza Tamoo (#49379) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Amiket én csináltam, nyugodtan lehet gyerek mellett. Sajátom pl teljesen zárt. Olyan pici hőt termel, zömmel ki se kapcsolom.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49381) Patice válasza bajnokpityu (#49380) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem pont a gyerekek miatt van minden egy masszívabb polcon a TV felett úgy 160-170 centi magasságban a padlótól.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49382) Tamoo válasza bajnokpityu (#49380) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jó, de én pl. nem örülnék ha gyerekek kapcsolgatnák. HTA-val azért lehetnek nyűgök. Szerintem olyan vegyen HTA-t aki tudja szerelni vagy a közelében szereltetni.... Én speciel nem szívesen vállalnám be, akármilyen jó hangja van.

(#49383) blattida válasza Tamoo (#49379) üzenetére


blattida
nagyúr

Arcam wm8770, kiskínai wm8740.
Az arcam körítése koránt sem tökéletes, abból a dac-ból sokkal többet-jobbat is ki lehet hozni...

Ne misztifikáljuk már túl a hta érzékenységét, normálisan meg kell csinálni és normálisan beállítani, akkor stabil lesz és gondtalan.

Patice
Vannak 170 cm-es óvodások.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49384) Ear001 válasza #07400704 (#49371) üzenetére


Ear001
addikt

Hogy mi köze van a te digitális drótodnak ehhez:

Nem, mert a ca dac-ja (és analóg fokozata is) jobb, mint a sony-é, így biztos, hogy jobb hangot kapnál a cambridge analóg kijáratán keresztül is, mint a sony-én.

(#49385) Patice válasza blattida (#49383) üzenetére


Patice
nagyúr

"Vannak 170 cm-es óvodások."

Ha most rám gondoltál, akkor csak a magasságban tévedtél. :DD

Jelenleg még mindkét lurkó törpe, és csak én kapcsolgatom nekik az anyagot. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49386) Tamoo válasza blattida (#49383) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Ne misztifikáljuk már túl a hta érzékenységét, normálisan meg kell csinálni és normálisan beállítani, akkor stabil lesz és gondtalan."

Jó, de ha beállítani csak másodszorra vagy harmadszorra sikerül, nekem már az is nagy nyűg lenne. :(
A Hivox erősítővel sem jártam jól ilyen tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#49387) liszi70


liszi70
nagyúr

Köszönöm mindenkinek, ez elég meggyőző volt, Luxman elfelejtve.

(#49378) blattida "Vegyél például egy hta-30 erősítőt..."

Szépnek szép, de minek az a két nagy csengő kétoldalt? :D
Tökéletesen igaza van Tamoo-nak, egy ilyen HTA meg kiskínai nem hozzám való. Ráadásul nagyon szeretnék úgy hangminőséget fejleszteni, hogy egyben maradhasson az erősítő+DAC. Tehát egy Arcam 250-től még jobb sztereóval rendelkező AVR, vagy DAC-al rendelkező sztereó az álmom, ezért kérdeztem rá erre a Luxman-ra.

"Arcam wm8770, kiskínai wm8740."

Ez mit jelent? Nagyobb számozású, tehát jobb az Arcam-é?

"...abból a dac-ból sokkal többet-jobbat is ki lehet hozni..."

Tuningra gondolsz? Mit lehetne tuningolni az Arcam-on, hogy sztereó tudását fejlesszük? (Mondjuk azt sem értem, hogy mi a bánatnak akarok fejleszteni, gyönyörűen szól az electrával, azt hiszem bekattantam! :D Hát, nem gondoltam volna még pár hónapja, hogy ezzel tényleg nem lehet leállni! :) )

(#49388) blattida válasza Patice (#49385) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor Te hogy éred el?
Értem már, van otthon kisszék. ;]

Liszi70
Nem, mert a 8770 egy komplett 8 csatornás audio kodec hangerőszabályzóval, a 8740 pedig csak egy 24 bites dac, már csak ezért sem teljesen jó összevetni őket minőség szempontjából.
Szerintem nem érdemes tuningolni az arcamot.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#49389) liszi70 válasza blattida (#49388) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!

"Szerintem nem érdemes tuningolni az arcamot."

Ja, akkor félreértettem valamit, azt hittem tuningra gondolsz.

(#49390) Plexicushio válasza liszi70 (#49375) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Marantz PM6005-ös ilyen, viszont csak egy koax, ill. egy optikai bememettel a dac részéről.

[ Szerkesztve ]

(#49391) Patice válasza blattida (#49388) üzenetére


Patice
nagyúr

"Értem már, van otthon kisszék."

Azaz! :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49392) SpaceKombajn válasza Patice (#49391) üzenetére


SpaceKombajn
tag

elektromos kisülés :D

[ Szerkesztve ]

spacetime

(#49393) gógyi válasza Plexicushio (#49390) üzenetére


gógyi
aktív tag

Hallottad már?

(#49394) bajnokpityu válasza Tamoo (#49382) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Anno bejárattam, bemértem, bezártam dobozba, megy napi 15órát, és semmi baja.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49395) Tamoo válasza bajnokpityu (#49394) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jó, de Te értesz hozzá. Elhiszem, hogy egy kiforrott példány már jól elketyeg. De addig el is kell jutni. Na mindegy. Én megértem azt aki ódzkodik tőle.

(#49396) bajnokpityu válasza Tamoo (#49395) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem kell rövidre zárni kivezetéseket (vagy rakni rá relés védelmet), és az első pár napban figyelni kell rá ennyi. De bőven megéri a szopást.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49397) Toobee válasza bajnokpityu (#49396) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem is nagyon tetszett, Liszinek üzenem, hogy a Focallal is jól kijöttek, bár 30 nm-nél nagyobb szobába, 92X szériával már nem tenném be.

https://barbieripnk.hu/

(#49398) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Lehet kicsit túlzás, amit a gyártó állít magáról (Luxman), de hangja nekem tetszett...
A tulaj AVX-ről vette, mert ismerem az előző gazdit...

CD-ben meg sok minden számít, mechanika, saját DAC-ja, betápja, digit kimenet minősége stb...(azoknak írom, akik nincsenek ezzel tisztában)

Én személy szerinte nem használok külső DAC-ot, de lehet majd eljön az-az idő is...
Most 5 játékos van nálam...

1. Nem rég vettem egy Philips CD950-et, felújítva, kitakarítva, új CDM 9/65 pro mechanikával.

2. Van egy Philips CD911-em, ez eladásos lesz.

3. Philips CD920 ez már csak dísznek való, átvertek vele anno, fejhibás...

4. Első lejátszóm, újonnan egy Techics sl-pd888 volt (ez már 16 éves, de hozzám nőtt és még mindig teszi a dolgát, megtartom)

5. Plusz egy Panasonic S35 dvd-t szoktam használni még...futóműnek se lenne rossz, de nincs koax kimenet, csak optikai...

Ebből a technics hangja olyan semmilyen, a cd 911 kicsit jobb, 920 túl sok magas hang, pana dvd egész kiegyensúlyozott, de mégse csúcs azért...de hallgatható, eddig ezt használtam...

A 950 meg olyan, hogy nem tudok belekötni...tetszik :)

Nem vettem olcsón, 50k volt, de szerintem megérte...egész jó a saját dacja, én analógon használom...

Jobb oldalon alulról a második:

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#49399) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok meghozta ma a posta a MB quart hangfalakat, hát mit ne mondjak a régi (de sokkal újabb philips hangfalakkal jobban szól az erősítő pedig azok kisebbek is...

Nah most ok hogy szar helyen vannak de ezeken annyi a magas hogy az elviselhetetlen , mit tudok kezdeni velük?

20 as mélyük van.. ki is vannak bélelve, első reflex nyílás van rajtuk....
titán magasak ,2 utas hangfalak.

Másik kondi menjen bele kisebb a magas részhez ? mert az állvány lesz hozzá csak nem most, de az a magas hangszínen nem változtat...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#49400) blattida válasza Ragadozó (#49398) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, a luxmanok általában nem rossz hangúak, régen sem voltak azok.

A 950-es holland tényleg nem rossz gépezet.

A pana digitális kijárata, mint általában a dvd játékosoké, alapból nem túl szép négyszögjelet produkál, némi moddal viszont sokat lehet rajtuk javítani.

trufa12
Egyrészt: relatíve olcsó titán magasak vannak bennük, ezért eleve valamivel élesebb lesz az előadásuk, mint a régi philips-edé.
Másrészt: hozzá vagy szokva a holland hangjához, ezért a végső ítéleted előtt mindenképp hallgasd és járasd még jó pár órát...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.