Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) #71562240 válasza Dorian (#27349) üzenetére


#71562240
törölt tag

Vannak, akik szerint az a jó, ha minden magyar családnak a lehető legjobb hangrendszer jut az otthonába, és elhozza a kormány mindenkinek a hifi Kánaánt. Mások szerint azonban a lehető legszarabb hangrendszeren kell a magyarok fülébe tolni a zenét. Ön mit gondol? :B

[ Szerkesztve ]

(#27352) KMT válasza #03969024 (#27347) üzenetére


KMT
addikt

Már jó párszor kifejtettem, hogy az egyik legnagyobb hifis sznobériának tartom ezt a mindenáron szub-ellenességet. A te hozzászólásodból is azt látom, hogy azt hiszed, hogy a mélyek mennyiségének növelésére valók a szubok, ez meg egy súlyos tévedés. Egyszerűen arról van szó, hogy azokat a hangokat is hallani szeretné az ember, amiket kisebb dobozok nem tudnak már.

Ugye a magasaknál kevésbé jön ez elő, mert könnyen leadnak a dobozok 20 kHz-ig is. Ennek ellénre, valami érthetetlen okból, a "supertweeter"-ek meg elfogadottak az ilyen tagok által. Holott annak egyáltalán nem biztos, hogy gyakorlati haszna van.

Ismétlem magam, de a szubos rendszer előnye, hogy:
egyrészt nem kell álló doboz (a maga _általában_ rosszabb térleképezésével);
(ha megoldható, "tehermentesíteni" lehet a sztereó dobozokat a nagy membránkitérést okozó mélyebb hangoktól (ld. Doppler-torzítás) --> jobb középtartomány, nagyobb tartalék az erősítőben);
illetve a mélyeket leadó hangsugárzó szabadon elhelyezhető a legideálisabb helyre.

Mindehhez persze a zsebbe kell nyúlni, de szvsz százezres nagyságrendű költségvetésnél már el lehet gondolkodni ezen.

Lehet törekedni a minél egységesebb rendszer felé, de akkor tényleg kikötheted a magassugárzót... (A váltó megspórolása miatt valszeg igen nagy minőségbeli ugrást lehetne így elérni, viccen kívül.)

(#27353) cipofuzo87 válasza Tamoo (#27346) üzenetére


cipofuzo87
tag

Amúgy valamelyik tesztben még dícsérték is a mélyét, de ez elég nagy butaság szerintem, hacsak nem arra céloztak, hogy az a kevés pontosan szól. Egyik progival tiszta szinuszt küldtem rá, és hát 40-50 Hz felé rendesen elhalkul, amit EQ-val próbálok korrigálni (tudom, errefelé ez bűnténynek minősül), de még így sem az igazi. Ráadásul első körben még bután is használtam az EQ-t, mert a 30Hz +8dB-s kiemelésével sikerült a magasak egy részét elnémítanom (gondolom túlvezérlés miatt), így inkább a többit vettem le picit, és a hangerőn is emeltem.
Ettől független több és ütős mélyet akarok, ezért kell a mélynyomó.

[ Szerkesztve ]

(#27354) Tamoo válasza #03969024 (#27347) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én most a Cantonért vagyok oda amit 15e-ért vettem :DDD Szívesebben hallgatom mint a Concept6-ot. :O :D

Kár hogy a kettőt drága lenne "összegyúrni".

[ Szerkesztve ]

(#27355) #71562240 válasza cipofuzo87 (#27353) üzenetére


#71562240
törölt tag

Akkora méretű doboznak az a dolga, hogy 40-50 Hz alatt lekonyuljon, már ennyi is szép tőle. Csodák nincsenek, méret nélkül nincs mélyhang, EQ-val sem tudod korrigálni. És az EQ ráadásul valóban bűntény. ;]
Én továbbra is azt javaslom, próbálj cserélni Ikon 5-re.

[ Szerkesztve ]

(#27356) #03969024 válasza KMT (#27352) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem szeretnék vitatkozni, hiszen már többször leírtam, hogy komoly hiányosságokkal küzdök az elmúlt éveket illetően, de mindig is az volt a véleményem, hogy egy mélysugárzó 20 cm felett kezdődik! Ott már nem kell akkora membránkitérés. Egy komolyabb erősítőben amúgyis kell lennie "tartaléknak", de azokban már a táp trafója is nehezebb, mint a mai százezres készülékek kompletten. Szomorú viszont, hogy a mi átlagfizunkból szinte csak a Hi-fi legaljára futja...

(#27355) kammerer Ott a pont! :R

[ Szerkesztve ]

(#27357) KMT válasza #03969024 (#27356) üzenetére


KMT
addikt

Mármint egy hangsugárzó 20 cm-es mélyhangszórónál kezdődik? :F

(#27358) dudika10 válasza cipofuzo87 (#27353) üzenetére


dudika10
veterán

", így inkább a többit vettem le picit, és a hangerőn is emeltem."
Igen. Így kell használni az EQ-t.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#27359) #03969024 válasza KMT (#27357) üzenetére


#03969024
törölt tag

Most kötözködsz?

(#27360) #71562240 válasza #03969024 (#27356) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én is mindig gondolkozom a ("természetesen" zárt) Heybrook Trio-mat (24x24x50cm, 8"-os mélyhangszóró!) kiegészíteni egy szubbasszussal (bár 30Hz-ig így is elég jól lemegy), de a vége úgyis az lesz, hogy majd okosan kiegészítem egy jó nagy állódobozzá, továbbra is zárt marad, és a kb. 100 literes dobozban majd a 8"-os VIFA dohogó olyan mélyeket fog nyomni, hogy felcsavarodik a szőnyeg, de közben megmarad a hangkép egyensúlya. Ezt már egyszer megcsináltam anno a Prelúdiumommal, és sokkal jobb lett, mintha egy árban-minőségben hozzáillő szubbasszussal egészítettem volna ki. Ennek ellenére azért egy jól összelőtt szatellit-szubbasszus rendszerrel is lehet csodát művelni, zenén is. Csak jól el kell találni a minőségi és frekvenciaarányokat, és a megfelelő erősítőt hozzá.

(#27361) blattida válasza Tamoo (#27354) üzenetére


blattida
nagyúr

Dali 450, esetleg 350 lenne a Te dobozod.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27362) cipofuzo87 válasza #71562240 (#27355) üzenetére


cipofuzo87
tag

Amikor kiválasztottam az Ikon 2-őt, akkor hallottam előtte több álló hangfalat is az Ikon 2 árkategóriájában, de nekem a monitorok hangzása jobban tetszett. Már akkor is figyelmeztettek, hogy kevés lesz nekem a mély, de az Ikon 2 szép közepe és magasai nagyon megfogtak, és már akkor is mélynyomóban gondolkodtam, tehát marad ez a felállás.

(#27363) bajnokpityu válasza #71562240 (#27360) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Füles topicban már hírt adtál mélyek iránti lelkesedésedért.
Nem tudom milyen egyensúly lehet ez, de vélhetőleg a többségnek nem ez a normális.
Nem bántásból, ez izlés dolga. De nem gondolom,hogy egy kezdőnek ebbe az irányba kéne elindulnia.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27364) #03969024 válasza #71562240 (#27360) üzenetére


#03969024
törölt tag

Bizony, a Heybrook-ot legalább "jegyzik a tőzsdén"... A 8" pedig nem 6"! Vagy Spendor SP100R2, bár reflex...

(#27365) #71562240 válasza cipofuzo87 (#27362) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez mindig így van azonos árkategóriában, ezért ne az azonos árkategóriájú állódobozhoz hasonlítsd a kicsit, hanem annyival drágábbhoz, mint amennyit a szubra akarsz költeni. Éppen azért drágább adott arányban az Ikon 5, mert állódobozként, a több mély mellett is megőrzi az Ikon 2 kellemességét. Persze csak nagyjából őrzi meg, hiszen a más frekvenciamenet már önmagában másfajta hangminőséget eredményez. "Azonos minőségű" két hang közül (szinte) mindig az fog finomabbnak-kellemesebbnek hallatszani, amelyiknek kevesebb a mélye. Ha melléteszel egy szubbasszust, akor az Ikon 2-nek is "változni" fog a hangja, azaz kevésbé finomnak fogod hallani, mint a szub nélkül, pusztán azért, mert odakerültek a mély hangok is.

(#27363) bajnokpityu: Félreérted, én ott se a mélyek iránti lelkesedésemnek adtam hangot, hanem azt mondtam, hogy fejhallgatóban is azt a fajta hangtónust keresem, amit a (kiegyenlített tónusú!) hangdobozoktól hallok. A fejhallgatók általában nem úgy szólnak, mint a (kiegyenlített tónusú!) hangdobozok, hanem sokkal transzparensebben, vékonyabban, ez persze logikus is. Azonban van néhány fejhallgató, amelyik fel tud idézni valamennyi illúziót abból, mintha hangdobozt hallgatnék. Általában ezeket szokták "tompa" hangú fejhallgatóknak nevezni, és ez a "tompaság" nem a mélyekkel függ össze, hanem a frekvenciaaránnyal. A mélyenergia ottléte természetszerűleg fontos a zenében, de reálisan igyekeztem mindig a lehetőségekkel és korlátokkal szembenézni, ezért sose "hajhásztam" a mélyeket, sőt, általában a mélyek kárára szoktam megalkudni a hangminőség egyéb tényezői érdekében (így aztán az eddig vásárolt hangdobozaim véletlenül mindig állványos típusok voltak, pedig szeretnék jó állódobozt, csakhogy az arányosan drágább). Lásd, a Marshall Major-öm is egy mélyhiányos fejhallgató, ellenben olyan tónusa van, amit fejhallgatós körökben tompának szokás ítélni.

[ Szerkesztve ]

(#27366) KMT válasza #03969024 (#27359) üzenetére


KMT
addikt

:W

Talán nem értem, mert ha máshogy értem, akkor ellentmondásos...

(#27367) #71562240 válasza #71562240 (#27365) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#27363) bajnokpityu: Elnézést a dupláért, de annyit még: a Rubiconodnak például sokkal több a mélye, mint az én Heybrook Trio-mnak, éppen azért, mert a mélyek kárára alkudtam meg, amikor megvettem a szép, visszafogott hangja miatt. Semmi "mélyhajhászás" a részemről, épp ellenkezőleg! (Sajnos! :D )

(#27366) KMT: Azt írta, hogy a mélysugárzó 20cm-nél kezdődik, de te úgy reagáltál, mintha félreértetted volna a mondatát. Már ha jól értem a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#27368) bajnokpityu válasza #71562240 (#27367) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Akkor kicsi helyen hallottad. Itt többek kiemelték, hogy milyen nagy dög, és nem mászik rá a középre a mélye. ismerős kicsi helyen hallgatta, választhatott, bőviti a házat,v eladja. pénzügyi okok miatt dobozt cserélt. De egy ekkora nagy dög doboznak kell a 30-40nm. Nálam összesen vagy 50-60at szól be. Itt úgy működik,h érzed inkább a mélyet,mint lerepül fejed.

Arányaiban a kis cantonomnak 3x annyi a méyle a fönti szobámban, mint a lenti rubinak.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27369) #71562240 válasza #71562240 (#27367) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#27363) bajnokpityu: És akkor elnézést a tripláért, de figyelj arra, hogy nem én javasoltam cipőfűzőnek, hogy álljon neki szubbasszusozni, éppen én (is) próbálom lebeszélni róla! :)

(#27368) bajnokpityu: Én nem a Rubicon-ról akartam ezzel szólni, csak arra utaltam egy példával is, hogy félreértés volt az én "mélyek iránti lelkesedésemről" beszélni. Hiszen a jelenlegi hangdobozom is sokkal "megalkuvóbb" e téren, mint a tied. Ez volt a példa. :) Ha állódobozzá egészítem a Trio-mat, akkor annak az lesz a következménye, hogy egy oktávval lejjeb fog hatolni a megnövekedett dobozméret miatt, de mivel egy nagyon csillapított-merevített doboz lesz továbbra is, a hang tónusa ugyanolyan kiegyenlített lesz.

[ Szerkesztve ]

(#27370) bajnokpityu válasza #71562240 (#27369) üzenetére


bajnokpityu
félisten

bocsika akkor, félreértettem. :R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27371) #71562240 válasza #71562240 (#27369) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#27368) bajnokpityu: És akkor kvadralógia :D : Amikor azt mondtam, hogy a Rubiconodnak több a mélye, miért gondoltam volna, hogy rámászik a középre? Az egy fajsúlyos állódoboz, arányos mélyekkel. A több mély alatt természetszerűleg nem értettem azt, hogy puffogna, dübögne, vagy ilyesmit. "Pozitívan", "előnyére válóan", természetes módon több a mélye a Rubiconodnak, mint az én kisebb és zárt Trio-mnak.

(#27370) bajnokpityu: Na, látom már értjük egymást. :R

[ Szerkesztve ]

(#27372) bajnokpityu válasza #71562240 (#27371) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jó,de füleseknél, vagy ha kisebb szobába raksz állót, mint annak jól esik, a sok mély vagy elválik a zenétől, vagy rámászik a középre. erre utaltam,hogy a szoba is része az egységnek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27373) #03969024 válasza KMT (#27366) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem értelek! Mi van ezen ellentmondásos? Kicsi hangszóró ugyanakkora hangnyomás eléréséhez nagyobbat mozdul... Nagyobb hangszóró kisebbet, kevesebb Doppler-cicus. Tisztességes elektronika: jobban megfogott (és mégis meghajtott) hangszóró. Ennyit akartam mondani.

(#27374) AMDFan válasza KMT (#27352) üzenetére


AMDFan
addikt

"Már jó párszor kifejtettem, hogy az egyik legnagyobb hifis sznobériának tartom ezt a mindenáron szub-ellenességet."

Egyetértek, ha adott egy zene amiben vannak hangok 20Hz-20Khz között, akkor éppúgy jogos elvárás a rendszerünktől, hogy az alsó sávszéleket is megmutassa a zenéből mint ahogy a felsőket megmutatja. Persze egy fajta logikával megmagyarázható, hogy miért áldozzák be sokan a mélytartományt zenehallgatáskor, de én úgy gondolom, hogy ez hatalmas kompromisszum. Komolyzenénél éppúgy sokkal élvezetesebb teljes(ebb) mélytartományal hallgatni a zenét, mint könnyűzenénél. Az üstdob erejét például sosem fogja tudni egy kis monitor úgy megmutatni mint egy nagyobb álló vagy egy mélynyomó. Ha hiányzik a mély, hiányzik a zenéből egy rész. Hatásvadász példával élve, sokan hallgatnak úgy zenét hogy nem is hallják az alsó 1 oktávot (20-40Hz). Kíváncsi lennék, hogy hogy tetszene nekik a zene ha felülről sem hallanának 1 oktávot (10-20Khz)

[ Szerkesztve ]

(#27375) #71562240 válasza bajnokpityu (#27372) üzenetére


#71562240
törölt tag

Persze, kell a szobaméret is, szobaméret nélkül sem lehet csodát tenni mélyügyben, kis szobában inkább zűrzavar lesz helyette.
Én egyébként az S63-at jó nagy "hodályban" hallgattam ("amerikai nappali"), ahol volt tere kifutni magát, ezért tisztán, energikusan szólt, amellett, hogy elég szép hangja is van annyi pénzért. A "régi iskolát" képviselő Cantonodnak persze meg néha édesebb hangja tud lenni, részben a másfajta stílus, részben bizonyos feldúsulások miatt (lásd még dobozhang téma...)
A fejhallgatók meg persze külön terület, ott tényleg nem nagyon lehet csodát tenni, csak annak illúzióját kelteni.

[ Szerkesztve ]

(#27376) rbalint88 válasza AMDFan (#27374) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem szub kell, hanem rendes hangszóró :DDD
ezt kár tovább ragozni.
amennyiből monitor+ szub kombinációból ki lehet hozni olyat, ahol a szub nem ül rá a zenére, nem lesz sok, annyiból simán kihozod két hagyományos hangfallal is és ott sokkal jobban pozicionált is a mély.
volt aktív és passzív-utóbbi zárt szubom is, tehát nem a levegőbe beszélek.
a passzív szub egész jó volt, csak hát amikor kellett volna, hogy sztereó legyen a mély, akkor copóka volt annál is.
most van egy olyan hangfalam, amivel nagyon elégedett vagyok. lemegy 22Hz-ig, mindemellé nem egy nagydarab monstrum (545magX365széx325mély) és zárt.

(#27377) bkercso válasza cipofuzo87 (#27334) üzenetére


bkercso
nagyúr

1.
A lefelé sugárzó a tölcsérhatás miatt nagyobb hatásfokú, mivel jobb a hangszóró akusztikus illesztése a szoba légteréhez. Ezáltal kevesebb levegőt mozgat feleslegesen, tehát azonos hangerő mellett kevesebb jut a falakba/szomszédnak. Ez a hatás fokozható, ha sarokba teszed a mélynyomót.

2.
Sokféleképpen lehet hangolni a zárt és reflex dobozokat is, nemigen van szabály. Ha van, annyi, hogy csövesnél sokszor kicsire szabják a dobozt és ezt kompenzálják csővel, de sok a korrekt is köztük. A csillapítása egy jól méretezett zártnak nagyobb, mint egy jól méretezett reflexnek (nem nyitott, az más :) ), így pontosabb, feszesebb tud lenni.
Én 16cm hangszóróval szerelt 20 literes reflex dobozt használok 2.1-ben 20m2-en, de próbálgass. Saját környezetben, mert a lakótérakusztika és elhelyezés legalább annyit számít, mint a doboz, túlzás nélkül!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27378) KMT válasza #03969024 (#27373) üzenetére


KMT
addikt

Azt nem értem, hogy jön ide a legalább 20 cm-es hangszóró dolog. Ez mire érv? Ha ellene érvelsz, mindegy a mérete. Ha mellette, akkor ellentmondás. :R

(#27376) rbalint88
Igen, biztos -3 dB-en mérték azt a 22 Hz-et...

Milyen doboz az, milyen szubok voltak?

(#27379) ferko0726


ferko0726
tag

Sziasztok!
Eladó egy 3 hónapos Harman Kardon HD980 asztali CD lejátszó, makulátlan állapotban, minden gyári kellékével, dobozában garanciával!
Üdv

(#27380) rbalint88 válasza KMT (#27378) üzenetére


rbalint88
addikt

lancerboy szerintem arra gondolt, hogy egy rendes hangfalba is kell a 20cm-es hangszóró, hogy legyen normális mélye. egyetértek vele.

canton fonum 200 a jelenlegi, polkaudio psw125, meg egy lezárt autóhifis ládából és 30cm-es szubból álló láda volt.

(#27381) bkercso válasza ferko0726 (#27379) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszönjük, ez nem az apróhirdetési fórum (mondom én :DDD )!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27382) KMT válasza rbalint88 (#27380) üzenetére


KMT
addikt

Én is erre kérdeztem rá, de ez kötözködésnek számít...

Maradjunk annyiban, hogy két olyan láda alapján még nem biztos, hogy ki kéne vetítened a véleményed zenére tervezett szubokra...

A 22 Hz meg fene tudja... Mérést kéne látni róla.
Egy ilyen olcsóbb régi 3 utasra viszont kíváncsi lennék egyszer.

(#27383) rbalint88 válasza KMT (#27382) üzenetére


rbalint88
addikt

relatív, mi számít olcsónak... 50e volt a pár.
az én inerciarendszeremben nagyon szépen szól.
hallottam jobbat nyilván, csak ugye nem mindegy, hogy mennyiért. perpillanat tök elégedett vagyok azzal, ahogy szól,
csak az önjutalmazási mechanizmus és a tanult rossz példák (nagypapám is abszolút kütyübuzi volt, unokákba átöröklődött) alapján lenne reális értelme a rendszerfejlesztésnek :DDD
amúgy most épp yonderboi szól és kellemesen bizserget a kanapé :)
kihasználja a zenéjében az egész 20-20kHz tartományt, azt tuti.

(#27384) #03969024 válasza KMT (#27382) üzenetére


#03969024
törölt tag

Rajtad kívül mindenki értette. Azt azért érdekes lenne tudni, hogy vajon zenére, sztereó erősítővel ki használ sub-ot? Szerintem azok sem, akik ajánlották... Vajon miért? Vagy miért is nem kapott a srác konkrét választ? Tán mert sokan elmélkednek rajta, csak nem használják. Bocsi, de részemről lezártnak tekinteném a témát. Hív a kötelesség...

(#27385) bkercso válasza bkercso (#27377) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egyébként ha nem akorod zavarni a szomszédot, akkor szokták ajánlani - és nem ajánlani is szokták :D - a dipólussugárzókat. Álíítólag kisebb az eredő hangerejük kifelé, bennt pedig jól kell elhelyezkedned, és akkor nagy tud lenni a hangnyomás az adott helyen. Nem hallottam még, de lehetne kísérletezni ilyennel is. Asztalossal éppíttethetsz, egyszerű konstrukciók, csak egyedi EQ és nagy teljesítményű erősítő kell hozzájuk. Az EQ-t el tudom készíteni.

Tölcséres sugárzóval pedig szintén kevésbé zavarnál, és ezek torzítása egy nagyságrenddel is kisebb lehet, mint a zártnak és reflexnek, mert ne torzít a dobozba zárt levegő és alig mozog a membrán is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27386) Speeedfire válasza bkercso (#27385) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Skizo vagy hogy magaddal beszélgetsz? ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27387) KMT válasza #03969024 (#27384) üzenetére


KMT
addikt

Pff, még a tényként beállított mondataid sem igazak.

(#27388) AMDFan válasza #03969024 (#27384) üzenetére


AMDFan
addikt

Nekem volt sztereom aktív szubbal kiegészítve, de sajnos a szub nem volt egy felső kategóriás darab, és váltottam álló hangfalra ami "keresztbe lenyeli" azt a szubot. Zsebbe kell nyúlni egy jó mélynyomóért, és az se baj ha kettő van belőle.

(#27389) rbalint88 válasza AMDFan (#27388) üzenetére


rbalint88
addikt

újban 90-ért volt a polk olcsó helyen. és nem simult bele a képbe, bármennyire is levettem. egyébként mivel hm erősítőm van, tudná kezelni a két subot, de minek? :)

(#27390) KMT válasza rbalint88 (#27389) üzenetére


KMT
addikt

Mozis szub...

(#27391) rbalint88 válasza KMT (#27390) üzenetére


rbalint88
addikt

ezt ajánlották zenére is, merthogy ez nem szokott hangoskodni...
mondtam nekik, hogy sztereó a rendszer csak sovány a c7-es mélye.

[ Szerkesztve ]

(#27392) AMDFan válasza rbalint88 (#27389) üzenetére


AMDFan
addikt

Ismerem a polkot, vannak annál sokkal jobb szubok is. Szerintem az kifejezetten döngetésre van. Nekem két aktív szubom volt, a reflex akkorát szólt, hogy remegett az ajtókeret, de nem az volt a célom, hogy az 50Hz-et halljam hangosabban, hanem az, hogy a 25-öt, ezt nem tudta, valszeg a polk sem tudja. 25Hz-hez már komoly szub kell, nem kevés pénzben mernék fogadni hogy a hangfalad sem megy le 22Hz-ig.

[ Szerkesztve ]

(#27393) bkercso válasza Speeedfire (#27386) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez kicsit erős volt. Privátban kóstolgass, hátha nem fekszem meg a gyomrod. ;)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27394) Speeedfire válasza bkercso (#27393) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Bocs főnök, csak magadnak reagáltál azért kérdeztem rá. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27395) bkercso válasza Speeedfire (#27394) üzenetére


bkercso
nagyúr

Értem én. :)) De pl. kammerer jobbakat beszélget magában. ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27396) priusz


priusz
aktív tag

Én hallottam zárt Velodyne subot sztereó erősítővel és nem volt tolakodó a mély, egyszerűen minden a helyén volt. Bár igaz, hogy az a sub 100 felett volt használtan.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#27397) Patice


Patice
nagyúr

Zenére igazán a zárt szubok jók.
A jó zárt szubok meg igencsak drágák újonnan, de még használtan is.

Szerintem ezért gondolkodik el sok ember rajta, hogy be tud-e ruházni ilyenre.

Ugyan ennyi pénzből inkább már akkor állót vesz, és lesz jobb mélye de nem fog lemenni a hangsugárzó olyan mélyre mint szubbal.

Vagy az igazán mélyre menő álló dobozok is k. drágák. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27398) KMT válasza Patice (#27397) üzenetére


KMT
addikt

Vagy drága, vagy nem a legújabb... Az a REL Q50 35-ért tényleg verhetetlen, ha valaki félreteszi a korral (és kinézettel) kapcsolatos igényeit.

(#27399) Patice válasza KMT (#27398) üzenetére


Patice
nagyúr

Most megnéztem, komoly. 35-ért tényleg jó vétel volt. :D

Az 50W tényleg arra lehet elég, hogy kiegészítse a sztereót alul, csak egy megfelelő kimenettel rendelkező erősítő kell hozzá.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27400) blattida válasza KMT (#27398) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez, sajnos, általában a hifistákra igaz, hogy a szemükkel és nem a fülükkel hallgatnak zenét.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.