Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz #56474624 #15223 üzenetére

    Az adásvég processzorok és az adótoronyban lévő exciterek rendesen belenyúlnak a dinamikába és a spektrumba és még a sztereó képbe is. Az adásvég procik beállítása adja a rádió "soundját". Kicsit gyakorlottabb fül rögtön hallja, hogy Petőfi, Roxy, Kosuth, Bartók... szól éppen.

    Az fm sugárzás nem tartalmaz(hat) 15Khz-nél magasabb komponenst. Az FM pilotjel 19khz konstans, különben nincs FM.

    A legjobb rádió is 30-15000hz sávon szól. Van azonban olyan készülék, ami felharmonikusokat generál a bejövő jelhez, mint egy csöves, tranzisztoros "hangjavító". Olyasmi ez, mint a creative crystallizer effektje az mp3 "gyógyítására". Ekkor van értelme a kiterjesztett sávszélességnek.

    A Bartók és általában a rádiók archivált műsorai azért jók a tömörítés ellenére is, mert az adóban lévő processzor(exciter) nem gyógyul bele a hangzásba, csak a rádió soundja, amit a zenéknél azért kikapcsolnak, tehát viszonylag tiszta a forrás.

    A legutolsó koncertet, amit rádión hallgattam, hallottam letöltve is ugyanazon a láncon. Nem voltak egyformák, de nem is arra figyeltem...

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés