Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) baluka26 válasza bigmasterg (#2100) üzenetére


baluka26
veterán

Analógot még nem volt lehetőségem megkóstolni, de a vinyl rip az elvileg nem áll távol az analógtól minőségben.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2102) ntomka válasza baluka26 (#2099) üzenetére


ntomka
nagyúr

Olvasd el újra és nézd meg hozzá a smiley-t. :DDD

ツ Headphones on - World off

(#2103) dudika10 válasza Ati3120 (#2098) üzenetére


dudika10
veterán

Nem vitatkozik itt senki veled, érti szerintem mindenki, hogy csak érdekességnek raktad be, csak kibeszélgettük, hogy miért lehet jó, miért lehet rossz. Erről szól a topik/téma. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2104) Shufny válasza baluka26 (#2101) üzenetére


Shufny
őstag

Jahogy a sznobok szerint a rip már oké? Ez nekem új. Mellesleg meg továbbra is több fér a CD -re 11 dB DR -nél.

D osztályról pedig: "The term "class D" is sometimes misunderstood as meaning a "digital" amplifier. While some class D amps may indeed be controlled by digital circuits, the power stage deals with voltage and current as a function of time." [link]

Közben érdekes postokat találtam a Cube DAC egyik thread -jében.

(#2105) Ati3120 válasza dudika10 (#2103) üzenetére


Ati3120
tag

Akkor túl tárgyaltuk:) Az a helyzet hogy továbra sem értem akkor hogy hogy van ez?

(#2106) baluka26 válasza Shufny (#2104) üzenetére


baluka26
veterán

Ömm, olvasd el újra amit írtam. A sznobok minden digitálist leszaroznak, beleértve a ripet is.
Az oké, hogy annyi lehetne cédén, de kevés van ami megközelíti. Bakeliten azért több van..

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2107) Shufny válasza baluka26 (#2106) üzenetére


Shufny
őstag

Nem elméleti maximumról beszéltem, mert az 96 dB, amit nagy valószínűséggel az erősítőd se fog tudni. Az a felvétel közelében nincs limitnek, amiről beszélsz.

(#2108) baluka26 válasza Shufny (#2107) üzenetére


baluka26
veterán

Áá, igazad van, bocs, hogy ekkora hülyeségeket írok :F :(

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2109) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Tiszteletem!

Egy Asus Xonar D2X vagy Essence STX-el használt HD650-hez milyen külső, dedikált fejhallgató erősítőt ajánlotok? Zenehallgatási preferenciák fontosak? Kb. 40-50e-t szánnék a projektre. Lehetőleg szolgáljon ki 600ohm-os füleseket is, lehet, hogy később olyanom is lesz.

Előre is köszönöm! :R

Original's never fit - Socket 370

(#2110) baluka26 válasza <MZ/X> (#2109) üzenetére


baluka26
veterán

Csöves vagy félvezetős megoldást keresel?:)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2111) KMT válasza Shufny (#2104) üzenetére


KMT
addikt

A 22-es post-ot ajánlom mindenkinek, aki dac-bűvöletben él. :DD

(#2112) baluka26 válasza KMT (#2111) üzenetére


baluka26
veterán

Nem akarok én senkit bántani, de vitatkozni ilyen faszságokon igazi sznobizmus.
Ha az függ a döntésében, hogy milyen műveleti erősítő van benne, nem az, hogy hogy szól, az egy igazi gyökér. És persze leszólja azt, akinek Denon D2000 fejhallgatója van. Gratulálok :(((

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2113) KMT válasza baluka26 (#2112) üzenetére


KMT
addikt

Nem ismerem a tagot. De az idézetet asszem nem ő írta.

"Ha az függ a döntésében, hogy milyen műveleti erősítő van benne, nem az, hogy hogy szól, az egy igazi gyökér."

Az a baj, hogy ez erősen összefügg.

(#2114) baluka26 válasza KMT (#2113) üzenetére


baluka26
veterán

Matrix M-Stage-ben és a Lehmann Linear-ban is elvileg fos opamp van eszerint a téma szerint (kicsit sem értek hozzá), mégis osztályuk legjobbjai.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2115) Shufny válasza baluka26 (#2114) üzenetére


Shufny
őstag

M-Stage topicban mindenki azt mondja, hogy nagy javulást hoz az OPA627, és még arra is plusz az A bias -os. Ha mindenbe $1000 alatt ilyeneket raknak, akkor tényleg jóknak számíthatnak. Ez azonban nem változtat azon, hogy sokkal jobb, ha meghagyják a csere lehetőségét.

Én csak azt nem értem, hogy az opamp -okra jönnek hogy voodoo, de a wolfson dac -okra bezzeg rá vannak izgulva nagyon.

(#2116) baluka26 válasza Shufny (#2115) üzenetére


baluka26
veterán

Engem hidegen hagy, hogy mi van egy cuccban. Az Asgardról is csak vásárlás után tudtam meg, hogy nincsen benne egy darab opamp sem. Dac-ot sem ez alapján fogok választani. Megpróbálok belőni egy árkategóriát, és sok véleményt, összehasonlítást elolvasni. Esetleg meghallgatni, bár Magyarországon ez korlátozott.
Szerintem ez így többet ér, mint egy opamp alapján választani.
Te fogsz valamikor cserélni az M-Stage-ben? Tényleg kíváncsi lennék egy megbízható ember véleményére opamp témában :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2117) <MZ/X> válasza baluka26 (#2110) üzenetére


<MZ/X>
őstag

:B

Halvány lila gőzö Nem igazán tudom, de pl. LD Mk3-ról nem olvastam jókat, az pedig csöves volt. Kb. itt kimerül a hozzáértésem.

Original's never fit - Socket 370

(#2118) KMT válasza baluka26 (#2116) üzenetére


KMT
addikt

Ez rendben is van, de rossz a tudat, hogy egy több tízezres cuccban 100 ft-os alkatrésszel spórolnak, holott elég sok múlik rajta a hangot illetően.

(#2119) Shufny válasza baluka26 (#2116) üzenetére


Shufny
őstag

Te is cseréltél op-ampot a hangkártyádon tudtommal. Egyébként tervezem.

#2120: Nem biztos még, hogy ez lesz. Mondjuk nem nagyon szándékozom többet költeni rá.

[ Szerkesztve ]

(#2120) baluka26 válasza Shufny (#2119) üzenetére


baluka26
veterán

HD555-el hallgattam, éreztem változást, feszesebb lett a hang egy kicsit, de azért nem volt eget verő különbség :)
20 dolkó?
Nem is drága upgrade :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2121) schawo válasza Ati3120 (#2098) üzenetére


schawo
titán

Ja, szokás a D osztályú erősítőt buta marketinganyagokban digitális erősítőnek titulálni, és hogy az AT-nek kellően hibbant marketingesei vannak, azt már megcsodálhattuk a füles topicban is ("titán/műanyag ötvözetú kábel" -> jézusom :O ).

szerk: most látom már, hogy ez ki lett már tárgyalva.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2122) baluka26 válasza schawo (#2121) üzenetére


baluka26
veterán

Titán+műanyag ötvözet? ;]
Facebook oldalán a Schiit-nak van egy fotó az Asgard belsejéről, ééés tényleg nincs egy műveleti erősítő sem benne :)
Te is koránkelő vagy, Schawo?!

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2123) Ati3120 válasza schawo (#2121) üzenetére


Ati3120
tag

Kellően hibbant :D nem csodálom ezek végül is japcsik akik egyrészt tudnak zseniális mérnöki bravúrokat másrészt egy csapat idióta/perverz .Mondjuk most sajnálom szegényeket :(

(#2124) p_adam válasza baluka26 (#2122) üzenetére


p_adam
addikt

Ha megérkezik, micro-meet? Még itt van nálam az a 15 éves ütött kopott Stax, addig jó :)

(#2125) baluka26 válasza p_adam (#2124) üzenetére


baluka26
veterán

Hátháthát, nem tudom, hogy lesz időm. Elkezdődik ez a fránya bajnokság is ma, visszatérünk a részletekre. Legkésőbb tavaszi szünet (április vége) lenne jó nekem :)
Bár akkor már felőlem csapathatunk egy nagyobb meetinget is, akár :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2126) <MZ/X> válasza baluka26 (#2110) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Mik az előnyei, hátrányai?

Sajnos visszaolvasva sem találtam a HD650-nel kapcsolatos ajánlásokat. :(

Original's never fit - Socket 370

(#2127) dudika10 válasza <MZ/X> (#2126) üzenetére


dudika10
veterán

Csöves előnye, hogy egyesek szerint szebb a hangja, kellemesebb, hallgathatóbb, színezettebb.
Hátránya: rossz hatásfok, csöveket beszerezni drága, körülményes.

A félvezetősek "strapabíróbbak", kevésbé színezettek, fenntartásuk egyszerűbb, jobb a hatásfokuk.

Egyes fejhallgatókhoz egyik míg másokhoz másik passzol.
Én személy szerint jobban preferálom a félvezetőket...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2128) ntomka


ntomka
nagyúr

Új versenyző. Vélemények? :)

ツ Headphones on - World off

(#2129) guppy válasza ntomka (#2128) üzenetére


guppy
őstag

Nagyon jónak ígérkező darab, headfin elég jó review készült róla, az illető nagyon dícsérte, ahogy olvastam veri a DAC Magicot(persze ezen nincs balanced out - amit valaki elmagyarázhatna nekem h pontosan h működik, mert eddig csak arra jutottam h külön van a két driver földje), és az audinstet is(az audinstak az erősítő részét is).
(amúgy p_adam már linkelte korábban :U )

(#2130) dudika10 válasza guppy (#2129) üzenetére


dudika10
veterán

Szerintem könnyen emészthető írás.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2131) ntomka válasza guppy (#2129) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jah, linkelték? Úgy látszik ma ilyen "elkésős" napom van. :D Igen, azért figyeltem fel rá én is, mert sokkal jobbnak tartják hangminőségben, mint az audinstet, persze drágább is. Kérdés, hogy megér-e annyit az ártöbblet.

ツ Headphones on - World off

(#2132) schawo válasza guppy (#2129) üzenetére


schawo
titán

Általában nincs szükséged szimmetrikus kimenetre. Elég ritka az az eset, amikor ennek előnyét láthatod. Kicsit jobb lehet a dinamika és kisebb a zaj teljesen differenciált, szimmetrikus rendszer használata esetén.

Röviden annyi, aszimmetrikus mono jel esetén az egyik ágon jön a jel, a másik a föld, szimmetrikus mono jel esetén az egyik ágon jön a jel, a másik ágon a jel fordítottja jön, tehát a két ág közötti feszültségkülönbség duplája, mint az aszimmetrikus esetén.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2133) schawo válasza ntomka (#2128) üzenetére


schawo
titán

Azt nem tudom, hogy miért nem tudnak két vonali kimenetet eszkábálni egy ilyen DAC-ra. Ennek hiánya miatt nálam még mindig a DacMagic a nyerő. Nem értem, hogy miért nem gondolnak olyanokra, akik egy füles erősítőt, és egy integrált erősítőt is meg akarnak hajtani.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2134) guppy válasza dudika10 (#2130) üzenetére


guppy
őstag

Köszönöm dudika10 és schawo :R , mostmán értem miről is van szó, ha jól vettem éle a lényege az h sokkal jobban szigetel a külső zajok ellen mint az asszimetrikus :K , és van még egy pár jó tulajdonsága mellette.

egy kis off:
naggyon durván sok a mély a cx300ban, és egész szépen muzsikál a hifimanról, bár el is nyomnak jóformán minden mást :N

(#2135) <MZ/X> válasza dudika10 (#2127) üzenetére


<MZ/X>
őstag

És HD650-hez tudnál ajánlani valami korrektet 40-50e-rért? Úgy hallottam, hogy a HD650 is színez már kicsit, szóval egy kicsit színezős félvezetős lenne jó szerintem.

Original's never fit - Socket 370

(#2136) guppy válasza <MZ/X> (#2135) üzenetére


guppy
őstag

sztem a yunlong v matrix cube dac - legalább is én ezt venném(tudom h nem nekem szólt)
persze majd a tapasztaltabbak véleményét is érdemes lenne meghallgatni. :))

(#2137) <MZ/X> válasza guppy (#2136) üzenetére


<MZ/X>
őstag

DAC-om az lesz, én most csak külön erősítőt keresek a 650-hez.

Original's never fit - Socket 370

(#2138) guppy válasza <MZ/X> (#2137) üzenetére


guppy
őstag

jah, bocsi nem tudtam, ézért is ajánlgattam kombó megoldásokat.
de SS-ből sztem matrix M stage v amit baluka is rendelt Schiit asgard(ha nem sürgős akkor vársz vele egy kicsit és jó eséllyel megint lesz 50 dodóval olcsóbban olyanok amiket visszaküldtek - de ugyanúgy megvan rájuk az 5 év gari) - én ezeket venném :))
persze érdemesebb megvárni a tapasztaltabb "kollégák"(ez itt elég erőteljes költői túlzás volt részemről) véleményét is :K

(#2139) <MZ/X> válasza guppy (#2138) üzenetére


<MZ/X>
őstag

És mi is ez az SS? Google találatainak nem sok közük van a hangrendszereknek :))

Original's never fit - Socket 370

(#2140) Shufny válasza <MZ/X> (#2139) üzenetére


Shufny
őstag

Solid state. Ez esetben = nem csöves. Szerintem várd meg a véleményeket az Asgard -ról.

(#2141) baluka26 válasza Shufny (#2140) üzenetére


baluka26
veterán

Elhagyta Amerikát az Asgardom :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2142) schawo válasza <MZ/X> (#2139) üzenetére


schawo
titán

Ma hallgattam a HD600-t. Jótanács: 650-hez mindenképpen tranzisztoros (SS) erősítőt használj :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2143) baluka26 válasza schawo (#2142) üzenetére


baluka26
veterán

Csövessel az borzasztóan meleg és színezett lenne. Ezt alaplapi hangkeltőről is érezni már.
Én is ezt mondom, jó döntés volt az Asgard :K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2144) schawo válasza baluka26 (#2143) üzenetére


schawo
titán

:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2145) <MZ/X> válasza baluka26 (#2143) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Nagyon várom a véleményedet róla. Head-fi-on is olvasom, hogy nagyon jó. M-Stage-ről azt írják, hogy nagyon melegszik... Esetleg nem lehet valahol kipróbálni egy Asgard-ot HD650-nel?

Original's never fit - Socket 370

(#2146) schawo


schawo
titán

Úgy hallom, hogy lassan jó lenne egy újabb találkozót tartani. :) Ha lenne rá affinitás, szívesen megszervezném egy hétvégén, most már normális helyszínt is tudnék neki biztosítani, akár 30-40 főre.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2147) kk831228 válasza schawo (#2146) üzenetére


kk831228
addikt

Mikor is lesz találkozó??? :C

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2148) guppy válasza schawo (#2142) üzenetére


guppy
őstag

hmm...én csövesről hajtom :U , lehet ezek szerint érdemes lesz kipróbálnom egy SSről iss :B

UI:grat a HD 600-hoz balukának !

[ Szerkesztve ]

(#2149) schawo


schawo
titán

találkozó?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2150) baluka26 válasza <MZ/X> (#2145) üzenetére


baluka26
veterán

Az Asgard szabályosan fűt, állítólag :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.