Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) Bad Pritt válasza aizen92 (#36049) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A rajzfilmsorozat a '98-as film alapján?
Az elvileg ~100 méter lehetett. Mikor megmászta az Empire State Buildinget a filmben, az alapján mérték le.
Ehhez kapcsolódóan: ebben a Godzillában elég nyilvánvaló, hogy lesz több szörny is, kérdés, hogy ezek a monstrumok összeakasztják a bajszukat, vagy emberek ellen lesznek mind?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36052) oriic válasza Bad Pritt (#36051) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tudtommal Godzilla fog harcolni a lények ellen. Egy lény csápja mintha látható is lenne a trailerben.

Amúgy szerettem a sorozatot én is. Jó kis folytatása volt a filmnek.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#36053) Huma válasza Bad Pritt (#36051) üzenetére


Huma
addikt

Amúgy valamelyik filmben kiderül, hogy miért nem tudják sebezni Godzillát? Valamilyen különleges anyagból van? Esetleg erőtér veszi körül, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36054) Bad Pritt válasza oriic (#36052) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Egy villás farok volt látható a trailerben. Plusz ugye ezek az anyagok. Meg a Godzilla kánonban hagyomány, hogy ezek egymást (is) gyepálják. :))

(#36053) Huma: Annyira nem vagyok otthon Godzilla-ügyileg, legalábbis a nagyon régi filmeket nem láttam sajna, de a sugárzással van kapcsolatban, ha jól rémlik.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36055) oriic válasza Huma (#36053) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"erőtér"

Mechagodzilla-t a népnek:

Live-Die-Respawn

(#36056) Huma válasza Bad Pritt (#36054) üzenetére


Huma
addikt

Igen. Sugárzás szokott asszem szerepelni. A mostani trailerben is van. De ez nem magyarázza meg a sebezhetetlenséget.

(#36055) orichalcos:
Na ez volt még a kemény. :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36057) HuMarc válasza oriic (#36055) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem kéne még neki 3 mell is, mint a Paulban. És tudjon pókhálót lőni.

(#36058) oriic válasza HuMarc (#36057) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Olvasom 3 mell, gondolom magamban hogy akarod most idehozni a Total Recall-t. :DDD (nagyon este van már) :DDD

Live-Die-Respawn

(#36059) LOTR válasza Bad Pritt (#36048) üzenetére


LOTR
addikt

Smaugról meg mindenki megfeledkezik, oké, hogy a könyvben, legalábbis amelyik írás említi ott még egész kicsi volt, de a weta-sok odatették magukat és nem csinálták éppen picire - ettől függetlenül nyilván szükség volt arra is, hogy jóval sebezhetőbb legyen, azért nem lehet mindenki egy kaiju terminátor

viszont van fórumon, ahol megy a vita, hogy smaug vs godzilla közül ki nyerne [link] :D

One Ring to rule them all

(#36060) Bad Pritt válasza LOTR (#36059) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az ilyen vitákat azért mindig megmosolygom. Néha jó velük elpoénkodni, de vérre menni ilyen baromságokon. Meh... :DDD

Amúgy Smaug elég beszarás, milyen sárkány lett, ez a WETA most sem aprózta el a rájuk eső részt. :Y

Bringin Smaug to Life

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36061) ígyvanferi válasza Bad Pritt (#36054) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Először azt hittem, hogy ezek is a pokemonokhoz vagy son gokuhoz hasonlóan fejlődnek, először egy farok, aztán kettő, aztán már lesz a végükön szögesbunkó, stb.

(#36062) Bad Pritt válasza ígyvanferi (#36061) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kapnak néha multikill bónuszt, hogy gyorsabban fejlődjenek. :P

Amúgy ez a Te képeden látható fölső lény egy alkatrésze, vagy valamilyen épület tartozék? Ez is az uccsó trailerben volt.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36063) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv. Valaki látta már a "The Sunset Limited-et"? Ha igen, véleményt kérhetek? Érdemes megnézni?

Üdv.:M.

(#36064) ígyvanferi válasza Bad Pritt (#36062) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Tudja fene. Valamiért nagyon szaladnak a világító fejű lények.

(#36063) minek?:S: ha nem riaszt el egyből az alaphelyzet, miszerint végig két ember beszélget egy szobában, akkor mindenképp. Én nagyon ajánlom, odaszegezett a képernyő elé, amikor néztem. A két öreg pedig fantasztikus színész, ez itt is megmutatkozik.

(#36065) Bad Pritt válasza minek?:S (#36063) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem tudom, mennyire vagy felkészülve rá, de az egész film arról szól, hogy két fantasztikus és legendás színész ül egymással szemben és vitatkozik. Leginkább ugye hitről és vallásról, arról, hogy mit kell megtegyünk az életben és azt hogyan, miért érdemes élni és miért nem. Persze aztán halványan körvonalazódni fog, hogy többről van itt szó, mint két egyszerű emberről, de majd, ha megnézed, rájössz, amúgy ajánlom, már csak Badass Jackson és Tommy Lee Jones miatt is. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36066) Huma válasza minek?:S (#36063) üzenetére


Huma
addikt

Meglehet nézni. Nekem volt pár dolog ami nem tetszett benne, de az átlagnál jobb film.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36067) oriic válasza Bad Pritt (#36062) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Konkrétan én erre gondoltam. Ez egy láb lesz szerintem.

Live-Die-Respawn

(#36068) minek?:S válasza Huma (#36066) üzenetére


minek?:S
őstag

(#36064) ígyvanferi és (#36065) HáGé
Köszönöm a gyors válaszokat.

Én nem vagyok egy olyan ember, aki a vígjátékokat szereti, sőt.. bírom az afféle "lehangolt" hangulatú filmeket, még a vizualitás sem érdekel, főleg az érdekel, hogy a filmnek van-e mondani valója. És még a két színész is a kedvenc színészeim közé tartozik, már csak ezért is gondoltam rá, hogy megnézem, csak előtte írok egy gyors kérdést.

Huma: Tudsz mondani 1-2 dolgot, ami nem tetszett benne?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#36069) Bad Pritt válasza oriic (#36067) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez meg ugyanannak a szörnynek a farka. Két nagy becsapódós jelenet is volt az előzetesben, lehet megtanulnak repülni. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36070) oriic válasza Bad Pritt (#36069) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Valami végül is leszedi azokat a vadászgépeket.

Live-Die-Respawn

(#36071) cyberkind válasza Bad Pritt (#36069) üzenetére


cyberkind
félisten

Lökhetnének egy második részt a Cloverfield-nek, állandóan ez jut az eszembe erről a filmről. :U

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#36072) Bad Pritt válasza cyberkind (#36071) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Annak én is örülnék, az elsőt is imádtam. :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36073) Huma válasza minek?:S (#36068) üzenetére


Huma
addikt

Már nem nagyon emlékszem a konkrétumokra mert nem mostanában láttam. De pl a túl sok vallás nem tetszett benne. Meg egy kicsit erőltetettnek tűnt a társalgás. De ettől függetlenül jó film. Ha szereted az egy szobában játszódó, beszélgetős filmeket akkor mindenképp ajánlott. De nekem volt ami jobban tetszett ebben a stílusban. Pl: Az őslakó
Meg van egy film aminek nem jut eszembe a címe. Arról szól hogy pár embert összezárnak egy szobába, hogy kitöltsenek egy tesztet. Mindannyian egy állásra jelentkeznek a világ egyik legnagyobb cégéhez amely egy halálos betegség ellenszerét állítja elő.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36074) Bad Pritt válasza Huma (#36073) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Exam

Nekem is tetszett mind a kettő, amit felsoroltál, bár ez a Vizsga kicsit talán kiszámítható volt, de a rendező legalább remekül bánt a belső térrel és érdekes módon kapcsolatot tudott teremteni a külső világ és a belső tér között, pedig semmit nem láttál belőle.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36075) bok92


bok92
addikt

The Blind Side/ A szív bajnokai

Sandra néni nemhiába kapott érte Oscart... Nagyon jó film. :K

10/8

(#36076) Huma válasza Bad Pritt (#36074) üzenetére


Huma
addikt

Igen. Azaz. Sajnos én is idő előtt rájöttem bizonyos dolgokra, de ettől függetlenül jó volt. Végülis az élet is általában kiszámítható.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36077) dokee78


dokee78
félisten

Isteni műszak 70%
Kár,hogy sok a szerb szöveg,nem találtam hozzá magyar feliratot.
Jó dumák vannak benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36078) minek?:S válasza Huma (#36073) üzenetére


minek?:S
őstag

Na megnéztem, nekem igazából tetszett, engem is a monitor elé szögezett. A vallásos szöveg nem zavart engem, és az erőltetettség is szerintem azért lehet, mert hogy Fehér el akart menni. nem? És köszönöm a másik két filmet is, igyekszem azokat is megnézni. :R

Üdv.:M.

(#36079) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Frozen

Nem szeretem az enekelos Disney meseket, ez is majdnem eljutott a fajdalomkuszobhoz.
Viszont mar az elejen erdekes volt a sztori, igy megadtam neki a lehetoseget.
Volt egy fordulopont, nem spoilerezek, ahonnan beindult, majd vegig szuper volt.
Mivel moziba nem jutottam el ra, igy mar honapok ota vartam, es megerte!
Ugyan a toplistas animacios filmek koze nem ekelodott be, de szoros a mezony.

8/10

...

(#36080) gyuromoj válasza Bad Pritt (#36069) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ez meg pont az előtte lévő képkocka:

Amúgy meg hoztam egy ilyet:
Godzilla - Feliratos előzetes #2
:R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36081) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Új Matrix trilógia jön?

Jaj ne... Én imádtam a trilógiát, de azt szépen kereken lezárták rendesen. Kell ez nekünk?

Live-Die-Respawn

(#36082) Integra válasza oriic (#36081) üzenetére


Integra
titán

az utóbbi években ipari mennyiségben ontották a stúdiók magukból az hulladékot (simán 80%). azoknál csak jobb lehet ha lesz. már megérte.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36083) Ijk válasza oriic (#36081) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az első rész messze felülmúlta másik kettőt, és az animatrix messze felülmúlta az első részt (mármint a második reneszánsz). ;]
Őszintén szólva nem olyan kultuszfilm szerintem amit ne lehetne megbolygatni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36084) pohár válasza Ijk (#36083) üzenetére


pohár
félisten

nekem a 2. rész jött be a legjobban valamiért :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#36085) Ijk válasza pohár (#36084) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem vagyunk egyformák, én a zioni barlangpartynál majdnem kinyomtam másodszor.
Az utolsó rész végén meg a mai napig sem értem hogy csinált Neo a kezével utat amikor berepültek. Vele volt az Erő, vagy mi a fene?

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36086) Integra válasza Ijk (#36085) üzenetére


Integra
titán

egyértelmű hogy az első rész volt a legerősebb, az hatalmasat ütött, a sztori, a látvány, az effektek, ott minden stimmelt. nem volt rossz a másik két rész sem, de bele volt kódolva az első rész sikerébe, hogy a másik kettő nem lehet akkora durranás, vitte tovább a cselekményt. nekem az utolsó rész utolsó nagy esős csatája volt az, amivel képtelen vagyok mit kezdeni, egyszerűen az az érzésem, hogy kellett még 10 perc a filmhez. vagy 20. ettől függetlenül sose rosszabb trilógiát :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36087) oriic válasza Ijk (#36083) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Csináljanak filmet akkor inkább a 2. reneszánszból. Instant mennék éjféli IMAX vetítésre. :Y

Live-Die-Respawn

(#36088) Huma válasza Integra (#36082) üzenetére


Huma
addikt

Hidd el, hogy a folytatás is a 80%-ba tartozna. Maga az alapötlet (a virtuális valóság) jó volt, de a sztori többi része nagyon nem klappolt. Tulajdonképpen leragadt az átgondolatlan látványfilmek szintjén.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36089) bigdady válasza gyuromoj (#36080) üzenetére


bigdady
nagyúr

Várós :)
Nem is tudtam, hogy Mr White szerepel benne :D

(#36090) spammer


spammer
veterán

Mátrix 1. tökéletes volt és önmagában is megállta a helyét. Részemről a 2 folytatás oké, de nekem már kicsit "too much" volt. De hogy most megint elővegyék, kifacsarják, lehúzzanak róla még pár bőrt... :(

Nem hiszem el, hogy ennyire nincs már eredeti ötlet. Akkor dolgoznának fele más nagy címeket, amikből még nem volt film (pl. ott az a kibekúrt Halo/ME/SC univerzum vagy 100 millió könyv vagy nem marvel comic)... Ehelyett, reboot, rameke, rókabőr, marvel, marvel, marvel, marvel....

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36091) dokee78


dokee78
félisten

Halo 4: Forward Unto Dawn 80%
Nálam ennyit ér,annak ellenére,hogy nem egy Hollywoodi cuccos.
Igazából a felétől kezdett beindulni és tetszeni.
Nem terveznek belőle egy nagyobb költségvetésű sci-fit?
Lenne rá igény.

Gondolom Master Chief is ember,viszont miért nem vette le a sisakot a végén?
A végén a fehér ruhás tiszt az Lasky idősebb korában?

(#36092) #54715584 válasza dokee78 (#36091) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azt hiszem Master Chiefnek még senki sem látta az arcát, mindig sisakban van :)

(#36093) oriic válasza dokee78 (#36091) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Nem terveznek belőle egy nagyobb költségvetésű sci-fit?"

3x indultak neki mozifilmet csinálni belőle, egyikből sem lett semmi. Pedig volt ott Spielberg, Peter Jackson is.

Most egy tv sorozat készül belőle, amit Spielberg csinál, de még egy másodpercet nem láttunk belőle.

"Gondolom Master Chief is ember,viszont miért nem vette le a sisakot a végén?

Na igen ehhez kell ugye a Halo univerzum ismerete. Igen ember, de génmódosított, meg implantátumokkal felturbózott.
A sisakot direkt nem vette le. A játék világában is mindig rajta van a sisak, soha nem látni az arcát (kivéve Halo 4 Legendary vége) Ezt azzal magyarázták a készítők, hogy így könnyebben bele tudta magát élni az ember a szuperkatona bőrébe.

Érdemes amúgy utánaolvasni dolgoknak, ha szeretsz olvasni, akkor az első könyvet mindenképp végezd ki. Ha érdekel dobj egy pm-et, ebookban is létezik)

"A végén a fehér ruhás tiszt az Lasky idősebb korában?""

Igen, a UNSC Infinity űrhajón másodtisztje, azzal mennek megmenteni John-t, aki ugye SPOILER hibernáltan lebeg több mint 4 évig az űrben a Forward Unto Dawn nevű hajó roncsában. (a Halo 3 játékból derül ki hogy mi történt a hajóval)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#36094) BITBOYS


BITBOYS
addikt


Melyik filmből származik a kép? :)

(#36095) fateless: Ez gyors volt :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#36095) fateless válasza BITBOYS (#36094) üzenetére


fateless
veterán

Godzilla ;)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36096) bok92 válasza Devid_81 (#36079) üzenetére


bok92
addikt

Nekem már túl sok volt az ének. :DDD Én többet vártam a filmtől. Nem volt rossz, de mondjuk a Rontó Ralph sokkal jobb volt. :K

(#36097) dokee78 válasza oriic (#36093) üzenetére


dokee78
félisten

Ha van magyar nyelvű könyv belőle az érdekelne.

Nem értem ilyenekből,miért nem lehet filmet készíteni a sok reboot helyett. :O
Tegnap akartam PC-n Halo 1 el játszani,de ugye mai szemmel elég gagyi már a grafika.
A többi része,meg nem igazán van PC-re.

(#36098) oriic válasza dokee78 (#36097) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezen vagyunk egy páran kiakadva. Az a gond, hogy Hollywood nem vevő a játékadaptációkra. Nem kell elmondani ki miatt gondolom. ( Uwe Boll) :(

Ment pm.

szerk: Egyébként érdemes akár használtan is egy xbox-ot szerezni, van rá felújított Halo 1-is.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#36099) fateless válasza BITBOYS (#36094) üzenetére


fateless
veterán

Anno itt játszottunk ilyet.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36100) BITBOYS válasza fateless (#36099) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen emlékszem, csak várom már az új filmet és ez a képkocka valamiért beleégett az agyamba az előző feldolgozásból. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.