Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) bok92 válasza gyuromoj (#36297) üzenetére


bok92
addikt

A közvetítést támogatta a Csamcsung... :DDD

(#36302) radi8tor válasza .LnB (#36284) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez mindig ilyen volt, csak máskor nem tűnt fel, mivel az is jó film volt, ami Oscar-t kapott.

Gravity nekem egyszer nézős film volt, még csak arra sem érzek késztetést, hogy megvegyem lemezen.
Túl van hypeolva az a film.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#36303) .LnB válasza radi8tor (#36302) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mindig is feltűnt, csak nem minden Oscar gála után írtam ezt itt le.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#36304) pohár válasza gyuromoj (#36300) üzenetére


pohár
félisten

Bradley Coopernek van esze, úgy ;]

amúgy meglepően jó képet csinál a Note3 előlapija, wow :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#36305) spammer válasza .LnB (#36299) üzenetére


spammer
veterán

Jól van, akkor nem jött le, hogy poén. Tudom, gyenge volt. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36306) zolynet válasza brownus (#36289) üzenetére


zolynet
addikt

hát ez kész :))

Life is too short to stay stock!

(#36307) callmeakos válasza gyuromoj (#36297) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A látszat csal. Ezvs jelenet erősen egy bújtatott Samsung reklám volt, ahogy elkezdett hadonászni a kicsit se feltünő fehér Note 3al.., :D

All→M8

(#36308) gyuromoj válasza callmeakos (#36307) üzenetére


gyuromoj
veterán

Sejtettem hogy valami nem stimmel. USA eseményen Samsung cucc?! ;]
Amúgy haverral fogadtam pár hete hogy Leo nem nyer. Csak mivel ittasak voltunk nem emlékszem pontosan hogy mi volt a tét. (talán 2 hamburger :DDD )

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36309) bok92 válasza callmeakos (#36307) üzenetére


bok92
addikt

Nem csak szerinted... :))

gyuromoj: Miért, csak orosz eseményen lehet?? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36310) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Amerikai média tele van Samsung reklámokkal, de nagyon durván. Tegnap néztem Nascar futamot, ott minden reklámblokkban Samsung reklám. És mindben az Apple-t oltják. Marha viccesek :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#36311) gyuromoj válasza bok92 (#36309) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mivel az nem USA, simán belefér. Minden sportoló kapott egy Note 3-mat. Következőre nevezek én is. ;]
Szegény Becks is ráfázott, mert Samsung-al kötött szerződést, erre a SuperBowl-on szifon-nal videózott. :U

(#36310) .LnB
Ezt nem tudtam ,csak hogy előszeretettel oltják az Almát.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36312) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na aludtam egyet és most már "objektíven" tudok nyilatkozni a látottakról. Némileg... ;]
Szerintem messze ez volt az egyik legrosszabb Oscar evör. És nem csak azért, mert egy filmet (jelen esetben a Gravitációt) tényleg indokolatlanul durván megszórták díjakkal, hanem mert maga a show is kritikán aluli volt. Sejthető volt hogy ez az Ellen Degeneres a közelébe se les MacFairlane-nek, de hogy annyira ótvar legyen, na ahhoz kellett az igazi teljesítmény. Erőltetett szóviccek, szakállas poénok, "poénba" csomagolt reklámok (a Samsungos, vagy a Pizzarendelgetésnél a Coca-Cola), és ripacs műsorvezetés. Konkrétan az est mélypontja az volt amikor ez a ripacs megjelent tündérjelmezben [link]. Itt már konkrétan a fejemet fogtam. Összességében tavaly 2x is meggondolom, vegyek e ki szabadnapot e miatt: Egyébként valaki nagyon durván ráment arra, hogy lelőjjék az online streameket. A végére az OW streamet is letiltotta a Twitch, és meglettek fenyegetve, de kb. mire jöttek a legfontosabb díjak, tényleg szinte minden létező online elérhetőséget letiltottak, ami elég burnyákság a nem amerikaiaknak. :U

#36311) gyuromoj
A Samsung nagyon durván tolja a reklámokat. Tavaly is minden reklámban ott volt egy S3 és Note 2 reklám, idén inkább most erre mentek rá. :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#36313) callmeakos válasza callmeakos (#36312) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Amúgy az est nyertese egyértelműen a Nagy Gatsby. 2 díjat is besöpört. Ironikus hogy Leo ebből is kimaradt. A vesztes meg egyértelműen az Amerikai Botrány. 10 jelölésből 0 díj. Ezt hívják címeres taknyolásnak.

All→M8

(#36314) .LnB válasza callmeakos (#36312) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lassan egy Amerika kapitány is kaphat legjobb film Oscar-t ;]

Amerikai Botrány-t tegnap megnéztem, még a jelölést sem értem. Szereplők okék, de szerintem a jelölést sem érdemelte meg az a film.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#36315) #54715584 válasza callmeakos (#36312) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem értem ezt a rinyát a Gravitáció miatt, de komolyan. 4 éves kislányok sírnak itt, mert elolvadt a fagyijuk a kezükben.

Lehet, hogy a Gravitáció egyszer nézős, viszont eszméletlen látványt kreáltak a készítők, mindezt úgy, hogy a film legalább 80%-a CGI és teljesen valósnak hat (emiatt biztosan megnézem majd még1x). Mondjatok még filmeket, ahol ennyire valóságos volt a látvány... Persze, hangkeverésre biztosan tudnék más filmet is, de hát ez van...
Láttam sok videót a készítéséről is, nem semmi munkát kellett belepakolni, hogy ezt létrehozzák.

Nem a színészi alakításokra ment el az Oscar, hanem technikai dolgokra, miért olyan nehéz dolog ezt megérteni? Azért van több kategória, hogy mindent tudjanak díjazni, ebbe belefér az is, ha a film annyira nem jó, de technikailag zseniális, vagy egy film zseniális, de semmi plusz nincsen benne technikai oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#36316) Weeman1 válasza #54715584 (#36315) üzenetére


Weeman1
veterán

Star Wars
:D

Xiaomi 11T Pro

(#36317) cyberkind válasza Weeman1 (#36316) üzenetére


cyberkind
félisten

Na ennek nyomába semmi nem ér, de főleg a 4-5-6. részeknek, nemhogy egy ilyen Gravitáció amin csak aludni lehet. :)

Paranormal Cocktivity

(#36318) ígyvanferi válasza cyberkind (#36317) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De azok mesék, ez meg egy dráma. Azon kívül, hogy az űrben játszódnak, sok hasonlóság nincs, kár az összehasonlítás.

(#36319) callmeakos válasza #54715584 (#36315) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Picit szerintem túlreagáltad... :U

All→M8

(#36320) atike válasza callmeakos (#36319) üzenetére


atike
nagyúr

...mint ahogy a fikázók is... :D :U Ez egyfajta Avatar - Pocahontas "vita"... :DDD :DDD

(#36321) #54715584 válasza Weeman1 (#36316) üzenetére


#54715584
törölt tag

A 2013-as filmekre gondoltam, mivel a jelenlegi Oscarról van szó. :)

(#36322) spammer


spammer
veterán

;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36323) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ha már Gravity: valaki próbálta az androidos játékot? Csak sodródni kell Sandra Bulldoggal vagy valami más a lényege? :))

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36324) bok92


bok92
addikt

Ejj, ejj vodkázni a gála előtt... :DDD

(#36325) hoffman_ válasza bok92 (#36324) üzenetére


hoffman_
nagyúr

most már megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy direkt csinálja ezeket :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36326) james001


james001
veterán

;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#36327) BenHans


BenHans
addikt

Ez az Oscar egy nagy hulladék volt. Mit néztek ezek? A cseh kettőt? :( :W

Gravitáció: legjobb rendező WTF? legjobb látvány? OK(bár ettől sem estem hanyatt, mert a látvány állandó, de m1 többeknek nagyon bejött hát legyen) legjobb filmzene :O legjobb hang, hangkeverés :W legjobb hangvágás hang WTF? Legjobb vágás? még csak-csak ok legjobb fényképezés OK

Még az kellett volna hogy Sandra Bula kapjon egyet a legjobb női főszerepért, mert visított, lihegett és vonyított(bár ez a kutyás rész volt számomra az egyetlen emberi és értékelhető momentum)... :(((
Szóval ahhoz képest amennyit kapott, egy rakás sz@r volt, és igen, kár volt moziban megnéznem, mert szeretem ha a filmnek van története. Ha csak látványt akarok, elmegyek a planetáriumba.

Hangkeverést pl legjobban a Hobbit érdemelte volna meg.

A wall street farkasa nem kapott semmit? :Y Elismerésem :R :W DiCaprio? :(((

Amivel egyetértek: A legjobb női főszereplő: Cate Blanchett, A legjobb kosztüm, jelmeztervezés: A nagy Gatsby, A legjobb betétdal: “Let it Go” – Jégvarázs a többi mind vitatható, de a rossz vicc kategóriából is van bőven.

(Azért pedig, hogy mindent elárasztott a nagy hír, hogy a Samsung tarolt az Oscaron különdíj jár. :U kb annyit ér mint ez az egész idei díjátadás és akkor még arról a lusnya lóról nem is beszéltem akinek még a beszéde is idegesítő volt nemhogy a látványa, jó választás volt műsort vezetni egy ilyen volumenű gálához)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#36328) Jhonny06 válasza james001 (#36326) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én ugyan a Wall Street megnézése után azt mondtam, hogy Oscar-t érdemel, de így jobban belegondolva pont ezért nem adtam volna, sokkal inkább a korábbi alakításaiért. Elég kiszámítható volt.. hogyha azokért nem kapott, akkor ezért sem fog. Mondjuk idén elég gyenge volt a felhozatal minden téren, maga a díjátadó műsor is borzalmas.

[ Szerkesztve ]

(#36329) #54715584 válasza callmeakos (#36319) üzenetére


#54715584
törölt tag

Én nem, BenHans viszont igen :D

(#36330) BenHans válasza #54715584 (#36329) üzenetére


BenHans
addikt

Lehet túlreagáltam, de nem írtam valótlant.... Még szerencse hogy elaludtam az HBO-s közvetítés felénél. :)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#36331) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Itt egy teljes összefoglalás az Oscarról, a teljesség igénye nélkül: [link]

(#36330) BenHans
Tényleg nem írtál valótlant, és bizony én is szenvedtem már a végén (főleg mert már akkor lassan 24 órája voltam talpon, egy 4 órás munka után), de no. Ennyi azért nem volt az estében. Jött tulajdonképpen a papírforma, a durcára igazándiból az adhat okot, hogy 1-1 kedvencünk mégse kapta meg a díját (ilyen nekem a betétdal, illetve a ffi. főszereplő díja).

szerk.:

Cumbebatch trollkodása hogy maradhatott ki? :DDD

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#36332) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Amúgy S5-tel csinálta a selfiet, nem NOTE3-al.

halahala

(#36333) callmeakos válasza xenom0rph (#36332) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Lehet, nekem nem tűnt fel :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#36334) gyuromoj válasza xenom0rph (#36332) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nem hiszem hogy S5, annak teljesen más a hátulja ill. még nem is lehet kapni sehol... :U
Meg a bal oldalán fent látszik a ceruza helye.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36335) atike válasza callmeakos (#36331) üzenetére


atike
nagyúr

Itt a teljes kép:

[ Szerkesztve ]

(#36336) bok92 válasza xenom0rph (#36332) üzenetére


bok92
addikt

Nem, az igazából Iphone 5s volt... ;]

Honnan lenne s5, amikor a hátlapja teljesen más, és még nem is lehet kapni... :P

[ Szerkesztve ]

(#36337) negyven2 válasza callmeakos (#36307) üzenetére


negyven2
veterán

Egyértelmüen reklám, hiszen később már az iPhone-ját használta. Az egész jelenet bár jól néz ki, csak egy "ügyesen" megrendezett marketingfogás volt.

Amúgy meg érdekes, mert van ahol Note3-at van ahol meg S5-t írnak.

Ja és a következő Oscar házigazdája legyen Tina Fey és Amy Poehler... vagy Huma :DDD

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#36338) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Tizenhárom fotó az idei Oscarról, amit látni kell

Ki volt a legszebb az Oscaron?

(#36339) noxwill
Jó a szó tesó ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36339) callmeakos válasza atike (#36335) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mekkora arc már :DDD :C

Amúgy most nem mindegy hogy Note3 vagy S5 volt, Csamcsung volt oszt jónapot. :D

All→M8

(#36340) radi8tor válasza callmeakos (#36339) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon nem jó, hogy már egy ilyen gála is a mobilok reklámjairól szól.

⭐ Stella

(#36341) xenom0rph válasza gyuromoj (#36334) üzenetére


xenom0rph
őstag

Attól hogy kapni nem lehet... Én s5-ről tudok, hogy ez a Samsung marketing fogása volt..

[ Szerkesztve ]

halahala

(#36342) bok92 válasza callmeakos (#36339) üzenetére


bok92
addikt

Nem mindegy. Mert ez egy filmes topik, ahol semmi sem mindegy. Punktum. :P (akkó is nót 3) ;]

(#36343) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

F1esek érteni fogják :DDD

(#36340) radi8tor1
Évek óta így megy ez, csak eddig a reklámokat a reklámblokkokban tartották. Eddig. És mily meglepő, hogy megint pont a Samsung az, aki kitalálja a spanyolviaszt
:U

(#36342) bok92
Én is a nótot mondanám, de na. Ha fel lett dobva hogy az S5, mért ne vitatkozhatnánk róla órákat? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#36344) atike válasza callmeakos (#36339) üzenetére


atike
nagyúr

Mondjuk itt ezt írják:

"Mellesleg igencsak gyanús, hogy a szóban forgó felvételt egy Samsung mobillal készítették, a színfalak mögött pedig az látszott, hogy Ellen egy iPhone-t használt. Csak nem egy ügyes Samsung marketing ez az egész?"

Vagy az volt egy ügyes Samu húzás, vagy ez a "hír" egy ügyes alma.... :DDD

(#36345) pohár válasza xenom0rph (#36341) üzenetére


pohár
félisten

ez nem S5, aki nem látja, az vak... ez egy Note3 :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#36346) BenHans válasza callmeakos (#36331) üzenetére


BenHans
addikt

Nagyon nagy forma. :C A párom kedvence. Én eleinte nem bírtam, de utána láttam a topgear-ben és elkezdtük nézni a Sherlock-ot meg persze a StarTrek2(+Smaug hangja+Necromancer) és most már én is nagyon bírom. :D
(+Hadak útján; Suszter, szabó, baka, kém; 12év...; Augusztus Oklahomában)

Csak az a baj, hogy van egy kis Mads Mikkelsen érzésem vele kapcsolatban. Már 37éves és csak "nemrég" fedezték fel és jutott erre a szintre, de még mindig nem számít sajnos Oscar esélyesnek, pláne úgy, hogy egy Capribogyó sem kap...

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#36347) atike


atike
nagyúr

És itt talán jól kivehető:

link

Szerk:

Igen, Note 3.

[ Szerkesztve ]

(#36348) Rx válasza atike (#36347) üzenetére


Rx
aktív tag

Ez biza N3.. :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#36349) oriic válasza atike (#36347) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha a készülék bal alsó sarkát nézve ez másnak nem esik le hogy N3...

Live-Die-Respawn

(#36350) gyuromoj válasza atike (#36347) üzenetére


gyuromoj
veterán

Lényeg hogy igazam volt. :P ;]

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.