Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A Nő
Nemrég lett vége és mit ne mondjak, zseniális film. Picit talán alulértékelt is. Egy komoly film, komoly témát feldolgozva, De teszi ezt úgy, hogy nem fullad unalomba, sőt nem egy vicces jelenetet van, ami meglepett. Tényleg egy rossz szavam nincs rá, és eddig nálam az év filmje, és nagyon jónak kell lennie annak, ami ezen akár változtatni.

9/10

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#36702) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hopsz. Nimfómániás 1-2....Hm...

Live-Die-Respawn

(#36703) #51177472 válasza ígyvanferi (#36697) üzenetére


#51177472
törölt tag

igyvanferi: hiába izélsz, akkor is vicc. :N plusz majdnem annyi mint a jegy. skandalum...

Tibiajax: háát, nagyon vártam a filmet és többre számítottam, de nem volt ez olyan rossz. tény, h az előzőnél rosszabb, de a lassítások, vágások, stb. egész jól össze vannak rakva.
nagyon húz a 7 felé, 6,8.

[ Szerkesztve ]

(#36704) aizen92


aizen92
addikt

Műkincsvadászok - The Monuments Men 5/10

Nem körítek bele vágok a közepébe.
Egyszerűen borzasztóan unalmas. A téma rendkívül jó és hiánypótló alkotássá tehetné, de Clooney.... pls. MONNYON LE! ne erőltesse azt, ami nem megy.
Egyszerűen az az érzésem volt végig, hogy na most jön valami, valami érzelem/mondanivaló és aztán pufff SCHNITT. Tök üres lett vélemény szerint az egész, a karakterek kukák, nem közvetítenek semmit. Egyszerűen nagyon rosszul sikerült. A poénok rém' erőltetettek, a színészek szerintem a forgatókönyv miatt egyszerűen, semmit nem tudtak kezdeni magukkal ( ez is Clooney "érdeme"... pls ezt SE erőltesd még ). Valahol el kell kezdeni, de ne egy olyan filmmel kezdje, ami kell a "piacnak", csak másik erős scripttel és másik rendezővel.

Másik fele: a magyar szinkron. TE JÓ SZAGÚ ÉG! Hát ez valami kritikán alulira sikeredett. Félrefordítások tömkelege, tükörfordítás a toppon, és a kifejezéstelen, érzelemmentes szinkronmunka bele is verte az utolsó szeget a koporsóba. Ezt az értékeléshez, nem is adtam hozzá, mert nem Clooney bácsi hibája.(kivételesen)

Nagyon ritkán akaszt ki film, és vagyok olyan véleménnyel, hogy ezt soha többet ne lássam.... de ez egy ilyen "alkotás".
NEM AJÁNLOTT egyáltalán.

Valami pozitívum is legyen, egyedül a téma, amit feldolgoz és a mondanivaló ( amit lelő a film kb. 20 percében, elgondolkodtatott vagy 5 percig ), az archív felvételek, és a gyönyörű műalkotások.

Ja és ha még egyszer meg kell hallanom ezt a fos 4DX fingós reklámot a film kezdete előtt...... sikítófrászt kapok tőle. Undorító! Minden egyes film előtt.......

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#36705) Zoli1222 válasza Bad Pritt (#36700) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi! :R

(#36706) spammer válasza Zoli1222 (#36699) üzenetére


spammer
veterán

DC Universe Animated Original Movies

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36707) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Silver Linings Playbook
Nem volt egy rossz film, csak túl sok volt az affektálás nekem. Lawrence meg tényleg tud valamit: rázni a bulkeszt erotikusan, Azt tudja ;] ;] :D

6/10

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#36708) pohár


pohár
félisten

azért ez már kínos :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#36709) Zoli1222 válasza spammer (#36706) üzenetére


Zoli1222
őstag

Uhh! Van 1 kevés! Na de majd szépen sorban. Köszi! :R

(#36708) pohár: ez melyik filmből van?

(#36710) aizen92 válasza Zoli1222 (#36709) üzenetére


aizen92
addikt

Google kereső Machete Kills-t ad ki.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#36711) HuMarc válasza aizen92 (#36710) üzenetére


HuMarc
addikt

Meg a kép URL-címében is fel van tüntetve ;]

(#36712) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Júj tényleg! De amatőr vagyok! :B

(#36713) Plutor


Plutor
aktív tag

300: A birodalom hajnala

9/10

Tegnap sikerül megnéznünk. Sugár mozi,nagyterem,szinkron,2D.
Szerencsére jó közönség volt,nem volt duma,szürcsölés,zörgés. :C

Akinek bejött a 300,annak ez is be fog. A látvány még mindig zseniális,jó és a helyzetekhez passzol a zene is.
Eva Green játéka meg minden szinten :Y
Egyedül a Themistocles lógott ki a sorból,mert nem volt annyira ütős karakter,mint a 300-ban Leonidas.
Jó a történet mesélés,ezért rövidnek is tűnt a film.A film végén elégedettek voltunk.
Várom a folytatást. :R

Amint megjelenik,már veszem is meg,mert eredeti nyelven is meg kell néznem.
A 300 is jobban tetszik feliratosan.

(#36714) Bad Pritt válasza pohár (#36708) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most lehet én vagyok a hülye, de itt mit kell nézni :F

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36715) bok92 válasza Plutor (#36713) üzenetére


bok92
addikt

Folytatás? :D Lehet jön majd 10 év múlva... :))

(#36716) pohár válasza Bad Pritt (#36714) üzenetére


pohár
félisten

ez egy Ableton Launchpad, YouTube-on nézz pár videót róla :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#36717) callmeakos válasza Plutor (#36713) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Azért az Aréna lehúzhatja magát, hogy egy nap csak 1 2Ds vetítés van a 300-ból :U

All→M8

(#36718) Plutor válasza bok92 (#36715) üzenetére


Plutor
aktív tag

Remélem nem várnak vele annyit!

(#36719) darál0w


darál0w
Jómunkásember

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36720) Bad Pritt válasza pohár (#36716) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Így már érthető. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36721) perempe


perempe
addikt

néztem a Gravitációt, ez nem a A bombák földjén folytatása?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#36722) lsebestyen válasza perempe (#36721) üzenetére


lsebestyen
addikt

:D

(#36723) cyberkind válasza perempe (#36721) üzenetére


cyberkind
félisten

Az is annyira rossz? :)

Paranormal Cocktivity

(#36724) Huma válasza perempe (#36721) üzenetére


Huma
addikt

Én azt a filmet fél óráig bírtam nézni. Egy hatalmas kliséhalmaz. Szégyen hogy megkapta a legjobb filmért járó oscart. Ebből is látszik hogy vagy bunda az egész vagy abszolút dilettánsok a bírák.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36725) diablo1984 válasza Huma (#36724) üzenetére


diablo1984
veterán

azért én nem mondanám klisé halmaznak, ennyire űrszerű akármi nem volt még emlékeim szerint, az hogy egyik űrállomásról a másikra ugratnak sem klisés, ha jött volna pár alien, akik sandra vagináját akarták volna nagyra tátani, az klisés lett volna, de ez nem! igaz a történet is lapos, de a mai világban, főleg az űrben nem sok minden történik, nem jön pár csótány, akik répát árulnak zacskóban, nincs gangbang, vagy leszámolás, ez még így mozgalmas is volt(főleg 1 ember nem csorda...)

amiért megérdemli, az a látvány(90% számítógépes kreálmány), de jól néz ki 3D-ben, meg ami ehhez kapcsolódik, de a színészi munka nem nagy cucc, az avatar sem abban volt nagy!

(#36726) Huma válasza diablo1984 (#36725) üzenetére


Huma
addikt

A Bombák földjén-re gondoltam. A Gravitáció nem kapta meg a legjobb filmnek járó díjat.
Az Avatar százszor jobb film. Annak kellett volna kapnia a legjobb film díját. Szemben a Bombák földjénnel. De hát abban nem volt terrorizmus meg különben is "csak" egy sci-fi. A bizottság túl konzervatív ahhoz, hogy egy Avatar féle film nyerjen.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36727) dokee78 válasza Huma (#36726) üzenetére


dokee78
félisten

The Hurt Locker nem rossz film,szerintem kijárt neki a díj.

(#36728) fateless válasza dokee78 (#36727) üzenetére


fateless
veterán

Nem rossz? Sokkolóan jó!
(Szakmai szempontból is néztem mint mentálhigiénés szakember és nagyon jól bemutatta a főhős viselkedését)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36729) Huma válasza dokee78 (#36727) üzenetére


Huma
addikt

Fél órát bírtam végignézni. Pedig ritkán hagyok félbe filmet. Számomra a rengeteg klisén vérzett el. Meg alapból a téma is unalmas. Bombák. Kb minden harmadik filmben van legalább egy.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36730) fateless válasza Huma (#36729) üzenetére


fateless
veterán

Bocs, de ugye az megvan, hogy nem a bombákról szólt a film? ;]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36731) Bad Pritt válasza Huma (#36729) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az Avatarban rögtön volt 3 raklapnyi. :DDD
Meg azért kicsit vicces, hogy itt zavarnak a klisék, de az Avatar legyen az év filmje, ami meg csak technikailag volt úttörő. Cselekményében, karakter archetípusaiban, történetvezetésében is 100 éves hagyományokat követett. Az, hogy kreáltak mellé egy 100%-ig hiteles világot, nem fogja a film érdemeit nagyobbítani. Én imádom az Avatart, mint jelenséget, de maga a film nagyon messze volt attól, hogy év filmje legyen, legalábbis az Akadémia prioritását figyelembe véve. Az, hogy a nézők szerint minden idők legszórakoztatóbb filmje a fejeseket nem fogja meghatni soha.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36732) Viszlát válasza perempe (#36721) üzenetére


Viszlát
addikt

En az American Hustle-rol gondoltam ugyanezt. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36733) Pitterix válasza Plutor (#36713) üzenetére


Pitterix
őstag

300: A birodalom hajnala

Lehet benne SPOILER is!!!!!

Megnéztük, jó volt, de nem az a bazi nagy durranás, mint amit vártunk.
Annak idején a 300 után úgy mentünk ki, hogy húú+hááá+fúúúú, de itt nem igazán éreztük ezt. Az egész film alatt talán egyszer lettem libabőrös.
Nem mondom, jók a lassítások, a túlontúl véres jelenetek, de valahogy akkor sem az igazi.
Kicsit több spártai harcot, meg Hau hau hau-t vártam.
Azért még egyszer mindenképpen megnézem.
És a folytatást, ha lesz én is várom.

7,5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#36734) perempe válasza Viszlát (#36732) üzenetére


perempe
addikt

A túlélő c. filmet láttam, még azt hasonlíthatnám hozzá. lassan szenvedős cselekményre, mint a Gravitáció és a A bombák földjén.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#36735) S e t h válasza Huma (#36729) üzenetére


S e t h
nagyúr

Trollból is van minden topikban legalább egy, sőt, van amelyik néggyel ér fel.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#36736) dokee78 válasza perempe (#36734) üzenetére


dokee78
félisten

Valósabbnak tűnnek ezek a "lassabb" filmek a túlpörgetett akciófilmektől
Pl.: Out od Furnance,The Lone Survivor

(#36737) Huma válasza fateless (#36730) üzenetére


Huma
addikt

Dehogynem. Van belőlük egy csomó.

(#36731) HáGé:
És? Nem lehet mindennap megváltani a világot. Manapság olyat nem nagyon tudsz kitalálni amit valaki más már ki ne talált volna. Az Avatar azért jó mert hiteles. A története teljesen életszerű. Ellentétben a Bombák földjénnel. Vannak klisék az Avatarban is, de szépen beleolvadnak a történetbe és egységes egészet alkotnak. Nem szúrják az ember szemét.
Ellenben a Bombák földjén főszereplője a szokásos badass karakter akit filmekben rengetegszer láthattunk viszont a valóságban nem nagyon létezik ilyen ember.

(#36735) S e t h:
Mi alapján lehet számszerűsíteni és rangsorolni őket?

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36738) Bad Pritt válasza Huma (#36737) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szóval most úgy hasonlítgatod a két filmet, a két film karaktereit meg egyediségét egymáshoz, hogy az egyiket nem is láttad végig?
Már ne is haragudj, de ennek a vitának így semmi értelme nem lenne. :)
És azt ne mondd nekem, hogy az Avatar Jake Sully karaktere nem idealizált, mert kifutok a világból.
Nem vagyok híve a Hollywood Hírügynökségnek de Gergő Avatar kritikájával tökéletesen egyetértek: azért nem kapott Oscart és azért nem fog egyetlen Avatar sem Oscart kapni, mert olyan egyszerű, mint egy faék, túl sok mindenbe kap bele, és végül nem szól semmiről. Túlságosan széles közönséget akar átfogni. Nézd meg az Oscar nyertes filmeket: mindegyik szélsőséges történetet prezentál, szélsőséges viszonyokat mutat be, viszont azt maximális részletességgel teszi. Az Avatar nem mert egyszerűen elgondolkodtatni, inkább a nagyon hosszú történetet végigvezette a nézőt és levonta a saját konklúzióját.
Azt meg hidd el nekem, hogy katona pszichológiával, katonai attitűdökkel foglalkozó témában nem sok filmet fogsz találni, ami jobb lenne, mint a Hurt Locker. Olyat meg végképp nem, ami aktuális konfliktusokkal foglalkozna.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36739) perempe válasza dokee78 (#36736) üzenetére


perempe
addikt

az Out of Furnance-ben nem volt lassan szenvedős rész, vagy nem jellemző rá.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#36740) dokee78 válasza perempe (#36739) üzenetére


dokee78
félisten

Valakinek itt lassúnak tűnt,nekem bejött.

(#36741) Huma válasza Bad Pritt (#36738) üzenetére


Huma
addikt

Jake Sully egy teljesen életszerű karakter. Én magam is nagyban hasonlítok hozzá. (Nem vagyok mozgássérült)
A Bombák földjén-ből fél óra is elég volt. Valószínűleg ha láttam azt a fél órát akkor láttam az egész filmet. Vagy történik valami meglepő fordulat a vége felé?
Az Avatar azért is jó mert van üzenete. Gyerekek számára tanulságos, viszont a felnőttekre sem erőszakol rá semmit. Nem próbál agresszívan rátelepedni a tudatunkra.
Az erős túlzás, hogy nem szól semmiről.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36742) Bad Pritt válasza Huma (#36741) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jake Sully nem hihetőbb karakter, mint William James. Ugyanúgy archetípus mindkettő.
Miért fordulat kell hozzá, hogy egy film jó legyen? Nem hiszem. Az, hogy tökéletesen kiszámolt feszültségfaktora van egy filmnek az néha fontosabb és a Hurt Locker ebben tökéletes volt.
Az Avatar elindított egy technokrata forradalmat. Én nem hiszem, hogy tech demó lett volna, mert 3 órás tech demók ritkán születnek, de még neked is el kell fogadni, hogy ott Cameron tudatosan felrúgta a régi egyensúlyt látvány és történet között az előbbire helyezve a hangsúlyt. A történet egy szép és gyermeki keretet adott a látvány grandiózusságának, de emellett eltörpült az a mondanivaló, ami szerinted olyan fontos volt (nem volt).
Megmondom őszintén, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy abban az évben az Avatar az első 5-ben nem volt a szavazatok számlálásánál, egyszerűen mert túlságosan technológia-centrikus volt az egész film és nem a régi sémák szerint akart újítani. A Hurt Locker pedig patika mérlegen adagolta a feszültséget, nem újított karakterek szintjén, de a háborús filmekbe hozott egy más megközelítést. Akár elfogadod, akár nem. Részemről vita lezárva.

Amúgy meg nem tudom, hogy sokatoknál miért az Oscar a meghatározó minőség szempontjából, amikor teljesen egyértelmű, hogy a stúdiók érdekeit figyelik a szavazók is (tekintve, hogy sokan szerződésben állnak velük, rendezők, producerek)
Számomra azóta nem meghatározó az Oscar, miótaKen Watanabe nem kapta meg a díjat az Utolsó Szamurájért. Szégyen volt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36743) diablo1984


diablo1984
veterán

megnéztem a Halott túlélő című filmet, valaki elmondaná nekem, hogy mit is láttam? mert én most nem tudom.... ricci csajszi techdemo az biztos, tehát a picsa ennyit tud, a kupak méretű bimbójával, de akkor sem értem a filmet, hogy kivel mi volt meg miért, ki látott kit, vagy ez csak egy amolyan filmes baki, ami az érthetőségek korlátozza????

(#36744) HuMarc válasza Huma (#36724) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem, ebből az látszik, hogy emberek ízlése külőnböző (:Y), az, hogy az Oscar bunda, az másból látszik.

(#36745) S e t h válasza Huma (#36741) üzenetére


S e t h
nagyúr

A Bombák földjén-ből fél óra is elég volt. Valószínűleg ha láttam azt a fél órát akkor láttam az egész filmet.

HA megvolt az előjáték, akkor meg már dugtál is.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#36746) #54715584 válasza diablo1984 (#36743) üzenetére


#54715584
törölt tag

Még csak nem is hallottam róla :D

Más: Prototype filmmel mi van már?

[ Szerkesztve ]

(#36747) Huma válasza HuMarc (#36744) üzenetére


Huma
addikt

Szerinted miből látszik?

(#36745) S e t h:
Általában jók a megérzéseim és elég pontosan meg tudom állapítani egy filmről kb 10 perc alapján, hogy mennyire jó. (Van amelyikhez 1 perc is elég) Nem is emlékszem mikor tévedtem utoljára, de elismerem, hogy fennáll a lehetősége.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36748) Bad Pritt válasza #54715584 (#36746) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha jól emlékszem, valamelyik stúdió megvette a jogokat, de azóta ülnek rajta. Mivel se nem folytatás, se nem szuperhősfilm, se semmi, ezért nem lesz belőle semmi. :(

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36749) #54715584 válasza Huma (#36747) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bizony fennáll a lehetősége :K

(#36748) HáGé ooh, sajnálnám, pedig már másfél éve van trailer, nem értem miért tökölnek... :(

Más: néznék valami ijesztegetős filmet, mit ajánlotok?

(#36750) cyberkind válasza #54715584 (#36749) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezt ;]

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.