Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) bok92 válasza #54715584 (#36938) üzenetére


bok92
addikt

Kutyákkal jobb lett volna? :DDD

(#36952) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Godzilla Mondo poszter. Ugyanolyan király, mint az összes többi. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36953) Integra válasza Bad Pritt (#36952) üzenetére


Integra
titán

talán a pacific rimnél nem lesz nagyobb égés, de biztos nem moziban fogom nézni :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36954) Bad Pritt válasza Integra (#36953) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én hótziher, hogy moziban fogom nézni. Ha szar a film, legalább a látványból ki akarom hozni a maximumot és azt csak ott lehet. A Rim is 1000-szer jobb volt moziban, mint otthon.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36955) Integra válasza Bad Pritt (#36954) üzenetére


Integra
titán

imax-ben is szar volt, nincs mentség rá :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36956) Bad Pritt válasza Integra (#36955) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem IMAX_ben odab*szott. :DD
Lehet majd írok róla, de akkor kiáltanátok csak ki eretneknek, mert szerintem egyáltalán nem volt rossz film. :B

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36957) Integra válasza Bad Pritt (#36956) üzenetére


Integra
titán

15 évesen talán még elment volna, bár akkor is mérhetetlenül ostobának tartottam volna.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36958) Bad Pritt válasza Integra (#36957) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Persze, hogy ostoba film. Miért, mit várt bárki is tőle, amikor a készítők is úgy reklámozták, hogy óriási bunyó lesz benne IMAX-ben? :DD
A Rim eszköztárának nagyrésze kb a 80-as évek szintje, Kommandó, Predator csak mai technológiai színvonalra felrántva. És azok is buta filmek voltak már akkor is, nem mellesleg az "ostoba film" jelzőt én már nem tudom komolyan venni egy látványra kihegyezett alkotásnál, mikor az Ironman 3 meg az Avengers rekordokat döntögetett. 100%-ban IMAX látványfilm, kb mint a Hubble, abban viszont nagyon ott volt. Én nem vártam tőle többet és maximálisan elégedett voltam. Ha okos filmet akarok moziban nézni, beülök a Wall Street farkasára (nem tettem meg). :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36959) Integra válasza Bad Pritt (#36958) üzenetére


Integra
titán

nem, nem volt úgy beharangozva, ezt te gyártod most magadnak éppen.
továbbá kár a régi 80-as évek filmjeit itt felhozni, mert sehogy sem állja meg a helyét a hasonlat. 2013-ban ez vérciki. amúgy meg óriási verekedésnek is mérhetetlenül pirmitív volt és az egyik legrosszabb minőségű cgi film volt imax-ben, amit valaha bemutattak.
egy nagy kula minden tekintetben, még abban is, amire annyira ki akarták hegyezni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36960) Bad Pritt válasza Integra (#36959) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ahogy érzed. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36961) brownus válasza Bad Pritt (#36958) üzenetére


brownus
veterán

mondasz valamit, mert a commandóban is szarrá lőtte a szigetet, de ő épphogy csak megizzadt egy picit, meg elkenődött rajta az álcasmink:D ettől függetlenül kölök korunkban ezeken a filmeken nőttünk fel:) imádom a mai napig azt a filmet!

a gozzillához még annyit, meg a picific rimhez, meg a hasonló cgi orgiákhoz, hogy egy kurva nagy viccessel kell beülni az ilyenekre, de ahogy látom nagyon amatőrök vagytok :P :DDD

szerk, kis off: nem teljes a dűne sorozatod! :)

[ Szerkesztve ]

(#36962) Bad Pritt válasza brownus (#36961) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mondjuk ha megnézed a Godzilla reklámját eddig, komolynak tűnik. A Rim nagyon nem akarta magát komolynak beállítani, úgyhogy én is úgy álltam hozzá.
De pl. a Transformers 3-nál szintén azt mondták, hogy sötétebb, komolyabb tónusú film lesz, aztán jött a pofára esés, mikor mindenki rájött, hogy milyen rémbuta lett az egész (mondjuk illett a 2. részhez). Azért a Godzilla remélem nem ez a szint lesz.

Majd az lesz, csak most épp mást vadászok össze. :))

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36963) Pali1119


Pali1119
tag

"Nos, az első jelentések szerint a Noé egyáltalán nem olyan, mint ahogy azt az előzetesek sugallnák. Epikus fantasy filozofikus töltettel: rendesen meg fogja osztani a közönséget. "

"...ellenben az Amerika Kapitány folytatásáról már most ódákat zengenek." via Ae

Bíztató mindkét hír. :C

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#36964) Rx válasza brownus (#36961) üzenetére


Rx
aktív tag

"a gozzillához még annyit, meg a picific rimhez, meg a hasonló cgi orgiákhoz, hogy egy kurva nagy viccessel kell beülni az ilyenekre, de ahogy látom nagyon amatőrök vagytok"

:DDD

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#36965) fateless válasza Pali1119 (#36963) üzenetére


fateless
veterán

Végül is mit várnak egy bibliai történettől? Esetleg azt, hogy az Alien "főhősei" is felszálljanak a bárkára?
Én nagyon várom azt a filmet (lelkészként azt is, hogy mennyire lesz hiteles)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36966) Integra válasza fateless (#36965) üzenetére


Integra
titán

minimum egy csesztbászter felcsempészésére számítok a filmben. óriási easter egg lenne, ha valahol a sarokban mikor megtelik a bárka, ott figyelne egy-két tojás.. :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36967) Tibiajax válasza Integra (#36955) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen de azért hadd idézzem fel kedvenc sárkányunk film előtti kis epigrammáját is, mely valahogy így szólt beülök leghátra középre. recseg-ropog a szék, a gyökér magyar mobiltelefonozik, nyomkodja a szaros ájfónját, rászólnak egyszer, rászólok erélyesebben én is, pofázik, hogy próbálja a mozit felhívni, hogy meleg van..
ez azért eléggé megalapozta nála már az igazi pacifikus hangulatot:DDD

(#36968) Integra válasza Tibiajax (#36967) üzenetére


Integra
titán

és akkor ezt még tetézték a legótvarabb tavalyi performansszal... :DDD

mod:
amúgy meg neked frank bácsis hírrel kéne foglalkoznod :))

brownus:
nem tud sajnos akkorát zuhanni az intelligenciám, hogy egy pillanatát is élvezni tudjam az ilyen szemétnek, ez van :) az akció is szar volt, ahogy van, mert még abban is teljesen hülyének akartak nézni a készítők, olyan mértéktelenül ostoba volt az egész. egyszerűbb kiadni a neten egy fasza tech demot ilyen célra. :U
mai napig a cloverfield a legértelmesebb és legjobban megalkotott óriás szörnyes film.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36969) Hintalow válasza Integra (#36968) üzenetére


Hintalow
senior tag

Mert a Cloverfieldben jól érzékeltették, hogy esélye sincs az embereknek, csak sodródnak az árral.
Ha hinni lehet az előzeteseknek, az új Godzilla is ilyen lesz, legalábbis nekem úgy tűnik visszafordulnak az eredeti japán elgondoláshoz (ahol inkább természeti csapás, mitikus lény, amit max túlélni lehet) és nem egy nagyranőtt leguán lesz, mint a 98-as félresikerül természetfilm adaptációban.
A Godzilla final warsban van is egy rész, ahol egymásnak esik a japán és az amerikai zilla, kb 3-4 másodperc erejéig, amikoris az eredeti elpárologtatja az Emmerich féle gyíkot egy atomic breath-el :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#36970) szajoco válasza Pali1119 (#36858) üzenetére


szajoco
csendes tag

Miért lenne ismeretlen?
Egész jó bukókat gyárt.
Most vettem egyet, mert a régi kitágult.
Bocs...

Four wheels move the body, two wheels move the soul.

(#36971) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The To Do List

1-2 vicces jelenet, de nagyon is felejthető alkotás...

5/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36972) Ace owner válasza Integra (#36968) üzenetére


Ace owner
addikt

Cloverfield Valóban egy brillians film :)

Galaxy Fold 4

(#36973) cyberkind válasza Ace owner (#36972) üzenetére


cyberkind
félisten

Jöhetne már a 2. része.

Paranormal Cocktivity

(#36974) Bad Pritt válasza Integra (#36968) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na ebben viszont egyetértünk, kb fillérekből csináltak egy found footage filmet, amit a mai napig élvezetes nézni. Moziban meg pláne az volt :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36975) james001


james001
veterán

D-Tox milyen film?
Illetve tudnátok még ajánlani régi jó kevésbé ismert Sly-os filmeket?

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#36976) Integra válasza james001 (#36975) üzenetére


Integra
titán

jobb fajta sly film

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36977) Ace owner válasza cyberkind (#36973) üzenetére


Ace owner
addikt

szvsz nem lesz neki.. pedig nagy zse volna benne..

Galaxy Fold 4

(#36978) Integra válasza Ace owner (#36977) üzenetére


Integra
titán

látod ez az alapvető baj ma, hogy mindenben a nagy zsé a lényeg. és itt is bukik el a legtöbb film. pár kivételtől eltekintve a legjobb filmek sosem a legnagyobb büdzséből készülnek, mert a nagy büdzsé szó szerint kiöli a kreativitást a forgatókönyvből és a megvalósításból. a gyöngyszemek mindig valahol közép vagy kis büdzséből születnek. egy cloverfield2-be beletolnak mondjuk 150 millát, biztosra veszem, hogy kár lesz megcsinálni is, az értékelhetetlen sztorit megpróbálják majd a cgi-vel ellensúlyozni, láttunk már pár próbálkozást erre az utóbbi években, egytől-egyig olyanok is lett az összes.....

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36979) Huma válasza Integra (#36978) üzenetére


Huma
addikt

Egyetértek veled.
Ha sokat ölnek egy filmbe akkor a befektetők rámásznak a rendező nyakára, nehogy elveszítsék a pénzüket. Arra kényszerítik, hogy minél szélesebb közönséget fogjanak meg a filmmel. Ez azzal jár hogy egy kommersz vacak lesz mivel lehetetlen mindenkinek megfelelni egy filmmel.
Valahol igazuk is van. Pénzügyi szempontból. Kis és közepes költségvetésű filmeknél még nyereséges lehet egy valóban kreatív és bizonyos célközönségnek szóló film, viszont nagy költségvetésnél sajnos nem biztos hogy megtérül.
Én ha filmeket csinálnék akkor közepes költségvetésből dolgoznék. Így a minőségre sem lenne panasz és még kereshetnék is rajta.

Sajnos ha csupán a pénz motiválja a filmkészítést akkor abból nem sül ki semmi jó. Egy művésznek szívből kell alkotnia. Ha megmondják neki hogy mit hogyan csináljon akkor már régen rossz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36980) brownus válasza Integra (#36978) üzenetére


brownus
veterán

pedig manapság már nem drága a cgi, nem? sokszor a marketingre több pénzt költenek mint magára a filmre...

(#36981) Ace owner válasza brownus (#36980) üzenetére


Ace owner
addikt

Meg ugye minel tobbet ki kell csalni belole,vesztesegesnek elkonyvelni, nem fizetni az iroknaj meg a szereploknek stb.. Nagy franc ez a Hollywood..

Galaxy Fold 4

(#36982) Huma válasza brownus (#36980) üzenetére


Huma
addikt

Azért a cgi sem olcsó. Persze a marketing sem az. Ami még sokba kerül az a híres színészek gázsija. Én tuti nem alkalmaznék olyan színészt aki a film költségének egy jókora százalékát követeli magának. Kismillió ismeretlen, remek színész flangál a világon akik bagóért elvállalnák a szerepet. Én közülük válogatnék. Ők is jól járnának meg én is. Ők lehetőséget kapnának hogy befussanak én pedig több pénzt fordíthatnék a filmre.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36983) callmeakos válasza brownus (#36980) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az Asylum filmek CGje tényleg nem draga :D
De mondjuk egy közepes CGI (mint mondjuk a F&F - hirtelen ez ugrott be) sem lehet vészes, az az már nem egy vállalhatatlan szint.

All→M8

(#36984) fateless válasza Integra (#36978) üzenetére


fateless
veterán

Nekem a Water world és a Postman is tetszett, de mindkettő nagy költségvetésű pénztemető lett. A rétegfilmre sajnos nem lehet sokat áldozni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#36985) Ijk válasza Integra (#36978) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem az volt a bajom a pacific rimmel mint a battleshippel. Jól indul, van egy koncepció amire lehetne építeni, aztán hazavágják az egészet a negyedénél erőltetett akciókkal, ostoba, gyenge színészekkel.
Úgylátszik manapság vagy a cgi-re megy a pénz vagy pedig a forgatókönyvre, színészekre. A kettőt nem sűrűn sikerül összehozni.
Nekem speciel a Cloverfield sem annyira nagy durranás. Ott is jó volt egy darabig, aztán már mindent túléltek a végére elvesztette a lendületét az egész.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36986) oriic válasza Ijk (#36985) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

" Ott is jó volt egy darabig, aztán már mindent túléltek a végére elvesztette a lendületét az egész."

Mindent túléltek? Én nem így emlékszem.

Live-Die-Respawn

(#36987) Huma válasza fateless (#36984) üzenetére


Huma
addikt

Így van. Sajnos. Ezért is jobbak ebben a tekintetben az animék a filmeknél. Ott sokkal több olyan mű van ami egy-egy rétegnek szól. Az alkotók kezeit nem kötik meg a producerek. Ezért van az hogy arányaiban sokkal több minőségi darab van közöttük mint a filmek között.
Bár a filmdrámák pl egész jók szoktak lenni, köszönhetően az alapvetően alacsony elkészítési költségüknek. Nem kell cgi, nem kell robbantgatni, stb.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36988) Bad Pritt válasza brownus (#36980) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Maga a CGI nem. Tulajdonképp linceszelik a programokat, onnantól meg potom pénzekre (bérek, villanyszámla, hardver) megy el a költségvetés.
Ami nagyon drága az bizonyos filmekhez fejlesztett technológiák. Pl.: Merida hajához fejlesztettek egy programot, hogy úgy lobogjon, ahogy azt elképzelték, Robert Zemeckis mocap filmjeit érdemes megnézni a Polar Expressztől a Karácsonyi énekig, a WETA mocap technológiájának fejlődése a Gyűrűk Urától mondjuk majd az idei Majmok bolygójáig. Ez sok pénzt emészt fel, ezért rendszerint csak a sok tőkével rendelkező cégek (WETA, ILM, Digital Domain) szoktak fejleszteni, mások pedig tőlük veszik meg.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36989) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Counselor

Eléggé katyvasz volt az egész film. Kár hogy csak a végére indult be kellően.

6/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#36990) devil-k


devil-k
nagyúr

Out of the Furnace
8/10

Vigyázat! Lehet, hogy spoiler!

Tetszett. Valaki írta, hogy neki nem jött be, mert Christian Bale lenyom mindenkit egy szál puskával. Ezt megcáfolnám, semmi olyan nincs benne, ami a "való életben" nem történhetne meg. Emiatt volt is bennem némi fenntartás. Az igazság az, hogy tudni lehetett, hogy mi lesz a film végkimenetele, de ettől függetlenül a nyomasztó hangulat az, ami rányomja a bélyegét az összhatásra. A gyár, a kilátástalanság, a "vidéki" emberek... stb. Volt egy-két rész, amit jobban kifejthettek volna (gázolás, börtön), de ettől függetlenül jól szórakoztam. Tetszett, hogy nem takartak ki dolgokat, hanem a pofádba nyomták a valóságot, a brutalitást. Számomra szokatlan volt Woody Harrelson-t ilyen keménylegény szerepben látni, de kifejezetten jól állt neki, jól hozta amit hoznia kellett. Különösen szimpatikus volt, hogy ennyi ismert színész volt a filmben és nem éreztem úgy, mintha túl akarnák egymást licitálni a szerepükkel. Kellemes meglepetést okozott Forest Whitaker és Sam Shepard megjelenése is.

S a másik ami nagyon bejött, hogy (még) nem találtak ki idióta magyar címet neki, de kíváncsi vagyok, hogy mit fognak ráaggatni.

- mozi bolondéria -

(#36991) S e t h válasza Integra (#36957) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ízlésen nem vitatkozunk, de 15 évesen is ciki lett volna kisbetűvel kezdeni a mondatokat. :D
A Rim tartalmilag valóban trágya, de képzeld el, a látvány a székbe szegezett, mert még él bennem az a kis srác, aki meg volt őrülve az ehhez hasonlatos monumentális csatákért, ami óriás robotok között zajlott.
Ettől nem hiszem, hogy fogyatékosabbá váltam volna. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#36992) Huma


Huma
addikt

Megnéztem a Death at a Funeral-t. Egész jó volt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36993) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Wall street farkasa megjelenésről lehet tudni valamit?

yo

(#36994) james001 válasza devil-k (#36990) üzenetére


james001
veterán

Asszem Egyszemélyes háború a magyar címe.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#36995) devil-k válasza kenny123 (#36993) üzenetére


devil-k
nagyúr

Helló kenny!

2014. április 30.

james001
Még annyira nem is elcseszett. :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#36996) dokee78 válasza Huma (#36992) üzenetére


dokee78
félisten

Melyiket nézted?
Mert az angol sokkal jobb. :K

Death at a Funeral 2007
Death at a Funeral 2010

(#36997) Huma válasza dokee78 (#36996) üzenetére


Huma
addikt

Az angolt.

Az amcsik egyébként mi a fenéért csinálják meg a maguk verzióját egy rakás külföldi filmből? Nincs semmi értelme. Általában mindegyik sz@rabb mint az eredeti.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36998) Bad Pritt válasza Huma (#36997) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mert buták. Nehezebb befogadni az európai/távol-keleti filmek nyelvezetét, ezért sokkal egyszerűbben kell tálalni a saját fiaiknak a történetet.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#36999) bok92 válasza Huma (#36992) üzenetére


bok92
addikt

Nem volt rossz. De azért nem is nézem újra ... :))

(#37000) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ha valakit érdekel:

Avengers Confidential Black Widow And Punisher.

Róla van szó.

Egy sub-ot azért én még várok.

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.