Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24851) k!nG


k!nG
aktív tag

Masodszorra neztem meg a Movie 43-at ez a film meg most is kicsapja a biztositekot. :DDD

https://www.behance.net/vargadom

(#24852) horush válasza bAtt001 (#24846) üzenetére


horush
addikt

Szerintem is remek film. :K

(#24853) callmeakos válasza k!nG (#24851) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mázli hogy a szinkronos vasmanust bambulom, mert tuti rácuppannék megint :DDD

All→M8

(#24854) VIPowER válasza .LnB (#24838) üzenetére


VIPowER
senior tag

Jól van na. Akkor még részeg voltam. (de már józanodom) :D

(#24855) zoltanz


zoltanz
nagyúr

The Wolverine 2013, Farkas (Rozsomák).

Nekem tetszett (10/7,7) , igaz a film fogadtatásakor kapott hideget, meleget.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24856) cyberkind válasza zoltanz (#24855) üzenetére


cyberkind
félisten

Azért a rendezővel én napi 24 órában ezt nézetném hogy akassza fel magát, mert ilyen szarul hozzányúlni egy ilyen karakterhez több mint bűn ! :U

Paranormal Cocktivity

(#24857) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

This means war 7,5/10.

(#24858) dokee78


dokee78
félisten

Now You See Me 9,5/10
Ez a film nagyon nagy volt.
Van aki a The Prestige-hez hasonlította,de szerintem attól jobb lett és ezt nem csak a teknikának és a csilivili trükköknek köszönheti.

(#24859) Pikkolo^^ válasza dokee78 (#24858) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az autós üldözős jelenet eléggé sántít, ennek ellenére tényleg jó volt.

(#24860) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sikerült megnéznem az IronMan 3-at. Mivel nem nagyon vagyok oda érte, és nem is figyeletem annyira így nem értettem egy két dolgot. Első az az, hogy a végén kap szivet Stark? Vagy mit műtenek rajta? A másik, hogy ez a Mandarin-os téma így elég gyenge. A képregényben az egyik legnagyobb ellenfele nem?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24861) Pikkolo^^ válasza .LnB (#24860) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Kiveszik belőle az energiaforrást és a repeszt.

(#24862) .LnB válasza Pikkolo^^ (#24861) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Spoiler És gondolom attól a szertől újra egészséges lesz.

Bocsánat az előző kommentem elejéről lemaradt a Spoiler figyelmeztetés.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24863) sasa134


sasa134
addikt

The place beyond the pines

ez az a film, amire idén a Django-n kívül emlékezni fogok. Nagyon élveztem, végig lekötött annak ellenére, hogy hosszú. Végre nem egy céltalanul művészkedő film hanem egy igazi kerek egész alkotás, remek szorival és mondanivalóval. Bravó! Mike Patton bácsi filmzenéje pedig nagyon ott van. 9/10

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#24864) doc


doc
nagyúr

We're the Millers:
vigjateknak nagyon jo, nem az ubergagyi, kinos Adam Sandler stilus, hanem nagyreszt tenyleg jo poenok vannak benne (azert akadnak eleg gyengek is). Megnezesre erdemes, Jennifer Aniston meg eszmeletlen jo csaj :Y

(#24865) callmeakos válasza .LnB (#24860) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nyomokban SPOILERT tartalmazhat.

Az első részben mellette robban fel egy bomba, és a mellkasába jut egy csomó repeszdarab. Azért készült az az eszköz, hogy meggátolja hogy a repeszek eljussanak a szívéhez, de ha már úgy volt, felhasználta annak az eszköznek az energiáját, amivel képes volt működtetni a páncélokat. De ha már a 3 elején el lett pusztítva az összes korábbi páncél, és az összes borospincében lévő páncélt felrobbantotta, gondolom már feleslegesnek tartotta, hogy tovább viselje az ARC reaktort a mellkasába, és kiszedette.

A Mandarinos dolog meg.... Ezt embere válogatja kinek hogy tetszett ez a csavar. Én azon a véleményen vagyok hogy ez is jó volt a maga módján. Persze lehetett volna az is hogy Stark vs. Mandarin és akkor valami film végi hentelésbe ment volna át a film, de ezzel így egy más véget alkotott meg a rendező, és Killian is elég badass gonosz volt, a maga elborult elméjével.

All→M8

(#24866) TommyGun válasza Pitterix (#24833) üzenetére


TommyGun
őstag

Tegnap én is megnéztem (EPIC), hihetetlenül szépen van megcsinálva. A történet könnyed jópofa.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#24867) stvnppp válasza callmeakos (#24865) üzenetére


stvnppp
senior tag

Spoiler:
Azzal akarták keretbe foglalni a trilógiát, hogy kiveteti az Arc reaktort, és ezáltal megszűnik Vasembernek lenni.

Mindenkit letarolt Vasember (investor.hu)
Minden idők legjobb nyarát zárhatja idén a filmipar az Egyesült Államok jegyértékesítései alapján. A BoxOffice becslései szerint az idei nyári moziszezonban rekord nagyságú, 4,64 milliárd dolláros jegybevételt termeltek a tengerentúlon a filmek, amire nagy szükség volt a rendkívül gyenge év eleji értékesítést követően.

(#24868) callmeakos válasza stvnppp (#24867) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

És éppen ezért lehet az hogy RDJ nem írt alá további Vasemberekre, csak és kizárólag a Bosszúállok 2 és asszem még a 3ra.

All→M8

(#24869) TommyGun válasza callmeakos (#24865) üzenetére


TommyGun
őstag

Én azt mondom nem rosszak ezek a pici csavarok.

Nyomokban spoiler:

Ugye az Új Star Trekkben is megvan csavarva Kahn, meg ugye Kirk hal meg nem Spock.
És mivel felélesztik így a Genesises rész valszeg kifog maradni a a folytatásokból. Mondjuk az nem baj mert szerintem az a legszarabb rész. Szal én azt mondom Reboot/adaptációnál nem baj ha picit más a dolog, lehet a fanatikusok anyáznak de annak mi értelme ha totál ugyanazt nézed meg amit mondjuk olvastál vagy láttál már egy 30 éves filmben? jóezígy.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#24870) .LnB válasza callmeakos (#24865) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És Killian az képregényben is szerepel mint ellenfél, vagy csak a film kedvéért találták ki a figurát? Mert Mandarin elég meghatározó enemy a képregényekben, ebből a szempontból nézve pedig kicsit elpocsékolták a karakterét a filmben.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24871) callmeakos válasza .LnB (#24870) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerepelt bizony.
Azt sajna nem tudom hogy most a film egész története egy képregényen alapul, de szerintem nem. Azt tudom hogy maga az Extremis és Killian vonal az létezik képregény formában is.

All→M8

(#24872) .LnB válasza callmeakos (#24871) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És most, hogy RDJ nem írt alá mi lesz a folytatásokkal? Ben Effleck lesz az IronMan is? :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24873) callmeakos válasza .LnB (#24872) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na csak azt próbálja meg :DDD

All→M8

(#24874) dokee78 válasza .LnB (#24872) üzenetére


dokee78
félisten

Woody Allen lesz a Vasember.

(#24875) .LnB válasza dokee78 (#24874) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Danny Devito? :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24876) madgie válasza dokee78 (#24874) üzenetére


madgie
titán

Nem, ő lesz, de nem kapják meg a jogokat ezért AaronMan lesz.

(#24877) atike válasza .LnB (#24875) üzenetére


atike
nagyúr

Tarantino... ;] :P

(#24878) gyuromoj


gyuromoj
veterán

SPOILER
Aki otthon van a Vasember témában az válaszoljon már pár kérdésemre.
1. Milyen anyagból volt a penge, ami lecsapta Killien kezét? (vibránium esetleg adamantium vagy más)
2. A plusz jelenet amiben Banner-el vannak, mit vezethetett fel? (Ultron megalkotását pl.?)
3. Pepper akkor simán beférne a következő Bosszúállók filmbe nem?
4. Ugye elvileg megszűnt Vasembernek lenni Stark. Hogy fogják visszahozni az Age of Ultron-ba? Mert a végén ugye kiírták hogy Vasember hamarosan visszatér...

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24879) mephi666 válasza atike (#24877) üzenetére


mephi666
nagyúr

terry crews? ;] esetleg jackie chan

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24880) Rx válasza .LnB (#24862) üzenetére


Rx
aktív tag

sikerült beleszaladnom.... :(
a héten tervezem a megnézését..

[ Szerkesztve ]

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#24881) brownus


brownus
veterán

r.i.p.d. - kb 20-30 perc után shiftf8, hulladék...

now you see me - ez viszont kellemes csalódás volt, egyszer nézős, de szórakoztató film...

the inhabited island második része, mint az első, sci-fi buziknak kötelező! nem beszélve arról, hogy a mondanivalója most is időszerű, mert... ugye nincs politizálás a fórumon...

[ Szerkesztve ]

(#24882) atike válasza brownus (#24881) üzenetére


atike
nagyúr

(Nem is) kicsit Men in Black... :U De valahogy itt nem olyan nagyon működnek a poénok....

(#24883) brownus válasza atike (#24882) üzenetére


brownus
veterán

az ilyen filmekre elkurni 100x millió dollárokat, ilyenkor mondom azt, hogy hálivud megérett a pusztulásra!!

(#24884) rt06 válasza brownus (#24881) üzenetére


rt06
veterán

ripd valoban borzaszto, jeff bridges-nek egy arva szavat nem lehet erteni, egesz film alatt vartam, hogy kikopje azt a fel zacsko dohanyt, amitol nem tud beszelni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#24885) leslieke válasza brownus (#24881) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

the inhabited island: a könyv is jó, amiből a film készült.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24887) brownus válasza rt06 (#24884) üzenetére


brownus
veterán

jaja, szörnyű volt!

(#24888) mephi666 válasza rt06 (#24884) üzenetére


mephi666
nagyúr

...tegnap délután fél órát néztem belőle (ebből 10percet átaludtam) és inkább kinyomtam :U erre a filmre szvsz kár volt pénzt/időt/energiát áldozni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24889) cor válasza gyuromoj (#24878) üzenetére


cor
őstag

Spoiler ?

messze nem vagyok benne otthon, sőt én régen se voltam oda IM-ért..
1. logikusan inkább Vibr. hisz ö is meg faterja is azzal dolgoztak
2. ezt én is olvasgattam vhol h mivel Hangya még nincs, Ultron meg jön, csak ők jöhetnek szoba akik elég "agyak" hozzá, majd idővel kiderül
vagy semmit nem vezet fel csak MR igy tudta le egyik szerződéses Banner szerepét :)
3. akár..lehet gyorsan ö lesz a Csodakapitány :)
4. nem kell ezt túlbonyolítani, felkap egy páncélt s már vissza is tért mint Bádog-Benő :D

+ Anthony Stark pont olyan volt anno képregényekben mint Peter Parker, titkolózott s csak ismerte Vasembert, "majd szólok neki" típus, s csak páran tudják a titkát. Jarvis meg egy "mezei" komornyik. Azt nem tudom h a Titkos Háborúig kiderül-e h Tony S = Vasember, de ott meg pont nem ö viseli a páncélt..szóval ha így nézzük akkor meg Vasember maga a páncél, s nem számít ki viseli..

[ Szerkesztve ]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#24890) gyuromoj válasza cor (#24889) üzenetére


gyuromoj
veterán

SPOILER

Anthony Stark-ról soha nem hallottam még. Kicsoda Ő?
Akkor a Vasember páncélhoz nem szükséges az a reaktor amit kiszedtek Tony-ból a film végén?
#24886 HSZ-emben egyik linket van szó az Age of Ultron-ról. Abban azt írják hogy majd Jarvis fogja meghekkelni Ultron-t és közben Vízióvá változik és majd csak úgy tudja legyőzni. Meg még azt is hogy JW tudta hogy mi lesz az IM3 vége és készült hogy hozza vissza Tony-t a filmbe.
2 év múlva okosabbak leszünk, addig meg marad az agyalás ill. a Thor:TDW/CA:TWS/GotG :DDD

Boldog Születésnapot:
Keanu Reeves (49)
Salma Hayek (47)
Mark Harmon (62)

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24891) cor válasza gyuromoj (#24890) üzenetére


cor
őstag

Spoiler
Tony Stark becsületes neve Anthony Stark ;)
öö ha szükséges lenne nem lehetett volna Warmachine sem :U, sem a repkedő páncélok a IM3ban..
Tonynál "csak" össze volt kötve a kellemes a hasznossal a szívvédőörepeszelháritó egyúttal lett a páncél energiaforrása is ha már olyan jól összerakta :) de ezt jól leírta már más: (#24865) noxwill :)

[ Szerkesztve ]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#24892) gyuromoj válasza cor (#24891) üzenetére


gyuromoj
veterán

Így már értem. Elég egyértelmű, de nem láttam a fától az erdőt. :B
Köszönöm az infókat. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24893) alienpapa válasza dokee78 (#24858) üzenetére


alienpapa
senior tag

Ha a Now you see me olyan mint A tökéletes trükk, akkor valszeg soha nem fogom megnézni, mert az életem egyik legszarabb filmje volt.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#24894) .LnB válasza alienpapa (#24893) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az érdekes kijelentés, szerintem mind a két film jó.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24895) dokee78 válasza .LnB (#24894) üzenetére


dokee78
félisten

Nem tudja mi a jó :DDD

(#24896) alienpapa


alienpapa
senior tag

:) Végigszenvedtem az egészet, nem értem mit szerettek benne! :D

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#24897) ígyvanferi válasza callmeakos (#24865) üzenetére


ígyvanferi
addikt

SPOILERES
Ezzel kapcsolatban azt nem értem most hirtelen, nyilván hülyeséget is kérdezek, meg már jó rég láttam az első részt, de ha most kiműtötték a reaktort meg a repeszeket, akkor az első alkalommal miért nem szabadították meg csak simán a repeszektől? Persze ezzel elejét vették volna a 3 résznek, de gondolom van rá magyarázat.

[ Szerkesztve ]

(#24898) gyuromoj


gyuromoj
veterán


:Y :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24899) spammer válasza gyuromoj (#24898) üzenetére


spammer
veterán

A "VS." nem túl szépen van megoldva a feliratban, de egyébként jó kis kép :K

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24900) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ez az extended F&F 6 mit tud? Még 20 perc a reptéren? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.