Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159051) oriic válasza Bad Pritt (#159050) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az a néhány Hugh Grant fan minden bizonnyal oda lesz meg vissza a film végére. :DDD

Live-Die-Respawn

(#159052) Ispy válasza oriic (#159051) üzenetére


Ispy
veterán

Kik azok, hová bújtak? ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#159053) oriic válasza Ispy (#159052) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Biztos akadnak néhányan...valahol... :DDD

Live-Die-Respawn

(#159054) mephi666 válasza Ispy (#159052) üzenetére


mephi666
nagyúr

Hugh Grant-ről nekem ez a sztori maradt meg :D

"Estella Marie Thompson (born August 9, 1969), also known as Divine Brown, is an American former sex worker who gained attention from law enforcement and the media in 1995 when actor Hugh Grant was caught receiving oral sex from her in his car on Hollywood's Sunset Boulevard."

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#159055) Ispy válasza mephi666 (#159054) üzenetére


Ispy
veterán

Igazán mesébe illő történet. :DDD

De ő is csak egy férfi, ki kell engedni a....gőzt. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#159056) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Az ember tragédiája

Monumentális: időben, vizuálisan és szövegben is. Még sűrűbbé teszi, hogy Jankovics Madáchon is túllép a későbbi történelmi elemek utalásszintű beemelésével.
Zeneileg önismétlő (szeretem a Requiem-et, de rettentő hatásvadász, ahogy újra és újra felcsendül-felzúg, mert hatnia kell éppen...).
Ezzel együtt fenntartja az érdeklődést, izgalmas "kutyulmány" a végeredmény, de nem lett kedvenc. Talán e műnek jót tesz, ha csak olvassa a befogadó, ki-ki a maga ritmusában, a maga falatozó/habzsoló módján átrágva magát a gondolatcunamin.

#értékelés

"Szerintem."

(#159057) k-adi


k-adi
nagyúr

Sikoly VI.
Scream 6 (2023)

Hát, hát, mit is írjak erről... kicsit sok lesz már a sikoly filmekből, ez a rész már nagyon erőltetettnek hat. A főszereplők ugyan próbálnak színészkedni, a többiek úgy-ahogy de az egész sorozat mintha megfáradt volna már (a motiváció, a csavar, stb. mind gyenge, az a pár ijesztős jelenet szintén), és az önparódia se menti meg. Az viszont kijelenthető, hogy talán ez a leggrafikusabb, legvéresebb film, ami nem feltétlen jó - néha a kevesebb, több.

(#159058) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Valaki látta a 2023-as Az óra című filmet? Disney+ on fent van. Aki igen és érti a végét írja már le nekem privibe vagy itt spoilerben. Köszönöm. :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#159059) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Pont most néztem A Viszkis filmet...és már korábban is megakadt a szemem egy momentumon.

Az első elfogás előtti rablásnál, ott maradt a kulcscsomó a széfben.
Ennek volt valami különösebb jelentősége? Beazanosítás? vagy mi?
https://www.youtube.com/watch?v=Q7Ctvr7l4iU&t=1h31m33s

Valamint végül mi alapján kapták el?
(Azért döbbenetes mennyiségű pénzt lopott...90-es évek, a lakosság nagyrésze csóró ő meg 5-10-20 milliókat lopott alkalmanként)

[ Szerkesztve ]

(#159060) shotika válasza k-adi (#159057) üzenetére


shotika
őstag

Én a Sikoly első része után ezt találtam a legszórakoztatóbbnak. Tetszett a nagyvárosi helyszín, a brutálisabb gyilkosságok, de lassan tényleg ideje lenne valami merészebbet változtatniuk, mert lassan azzal válik a sorozat, amit annak idején kvázi kiparódizált - már ha még nem vált azzá.

A metrós jelenet meg sztem a sorozat egyik legjobb jelenete volt.

ui: Hayden Panettiere az eddigi legjobb csaj volt, de itt a 6. részben eléggé le volt lakva. És hiányzik Neve Campbell :(

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#159061) eeXaa


eeXaa
addikt

Antman 3
Hát ez simán odavert az elmúlt 10 év star wars termésének.
Végre kiváló filmek jönnek a marveltől. Spiderman nowayhome, strange 2, thor L&T, meg ez, simán nevetségessé teszi azt a szánalmas próbálkozást amit az avangers filmekkel bezárólag voltunk kénytelenek vègigszenvedni.

9/10

(#159062) Kergeboci


Kergeboci
tag

The World's End
Világvége

Ha már előkerült a másik fórumon, és a három közül, erre emlékszem a legkevésbé, pont belefért tegnap, hogy én is újrázzam.

Továbbra is tartom, a három cornetto film közül, ez a leggyengébb, de még így is egy szórakoztató darab. A szövegkönyv remek (csak ember legyen a talpán, aki minden angol szójátékot, utalást megért benne), a helyszín egy régi (azóta beteljesített) álmom (angol kisváros, tipikus helyi pubok (még ha felújítottak is)), a központi téma pedig a felnőtté válás és barátság kicsit sablonos dilemmája.

A történet elég nagy hülyeség, a humor világgal ötvözve egyfajta angolos-amerikaias vígjáték kerekedik belőle. Emlékezetesnek ugyan csak az a történet váza mondható (avagy hogyan fordul át egy feszült hangulatú kocsmatúra egy vérengzős ufó invázióba), a többi része már simán felejthető, egy kis búfelejtő szórakozásnak, teljesen jó választás.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#159063) Piszmaty76 válasza eeXaa (#159061) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Miért is voltál kénytelen végigszenvedni? Fegyvert fogtak a fejedhez vagy zsaroltak valamivel? Amikor valaki éveken át kutyakakikba lép önként azt remélve, hogy talán ez most nem lesz (annyira) büdös, akkor nem csak a kakikkal van probléma. :N Persze az lenne a legjobb, ha nem kellene őket lépten nyomon kerülgetnünk. :K

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#159064) gbors válasza Kergeboci (#159062) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, jók ezek - top quality rágógumi :D A Hot Fuzz a legjobb, de a másik kettő is teljesen rendben van.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#159065) devil-k válasza Piszmaty76 (#159063) üzenetére


devil-k
nagyúr

Imádom az ilyen álértelmiségi eszmefuttatásokat ebben a Marvel vs. DC témában.

- mozi bolondéria -

(#159066) perempe


perempe
addikt

Unfaithful (A hűtlen, 2002)
Francia filmből készült remake. Sok köze nincs krimihez, dráma. A sztori nem valami eredeti, inkább Diane Lane viszi a filmet. Nem tudtam, hogy mi lesz az utolsó 40 percben. Gere-nek szurkoltam, nem gondoltam volna, hogy ez lesz a vége, hiszen ez Hollywood.

Ha tudtok jó, de régebbi filmet mondani, amiben Diane Lane a főszereplő, akkor írtátok meg!

[ Módosította: Qru ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#159067) Ispy válasza devil-k (#159065) üzenetére


Ispy
veterán

Le kell ásni a mélyükre, hogy meglásd az igazi mondanivalót. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#159068) Farkassacred válasza eeXaa (#159061) üzenetére


Farkassacred
őstag

Már a hangya egy is nézhetetlen volt szerintem, így ettől se várnék sokat. :DDD Porton is szépen áll a jószág, 5,2 jelenleg, de megy ez majd még lejjebb is. :K

(#159069) devil-k válasza Ispy (#159067) üzenetére


devil-k
nagyúr

De ennyire? :)

- mozi bolondéria -

(#159070) Pitterix


Pitterix
őstag

Kill Bok-soon

Megnéztem, mert kíváncsi voltam rá. Megérte? Nem.
Baromi hosszú, kiszámítható, lagymatag, néhol nevetséges.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#159071) lezso6 válasza lezso6 (#156300) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

MEGA UP.

Nemrég néztem meg újra a Larry-t, és még mindig iszonyat jó film. És MAGYAR.

Nézzétek! Mozik mellett HBO Maxon is elérhető.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#159072) proci985 válasza Miklós315 (#159056) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

je, 10 ev utan befutott a filmrol a masodik ertekeles itt a topikban :DDD

a gondolatcunami jo megfogalmazas, bar szerintem koncepcio szinten volt rosszul megoldva.

strukturalisan hasonlo tortenetmeselest sajnos lehet jobban csinalni, ld az Everything Everywhere All At Once, esetleg a Titane, vagy sorozatok kozul a Rick and Morty.

---

ha mar star wars, [link] a wes anderson felet neznem.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#159073) Gombinyó válasza lezso6 (#159071) üzenetére


Gombinyó
őstag

+1
Nagyon erős film lett.
Utána érdemes megnézni a rendezővel készült terepmunkát is.

(#159074) Miklós315 válasza proci985 (#159072) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nekem az Everything... sem jött be (szerintem bóvli), kb. 20 percet követően csak áttekergettem (színészek, szövegek, akciók sem jöttek be).
Itt viszont legalább mentő körülmény a szöveg és az animációs kivitel.

"Szerintem."

(#159075) OPiiPO válasza Piszmaty76 (#159063) üzenetére


OPiiPO
addikt

nyugi, sima mezei troll, élvezi hogy szembeúszik az árral :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#159076) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Nya, befutott a Gran Turismo kedvcsináló is [link]
Sony most biztos bódóg meg örül :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#159077) Bad Pritt válasza BITBOYS (#159076) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ja, hogy ez egy GT Academy promo film lesz. Én azt hittem valami más alapra húzzák fel.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#159078) Pearce válasza BITBOYS (#159076) üzenetére


Pearce
aktív tag

Nem gondoltam volna, hogy ilyen semmilyen lesz. Konrkétan 0 db Bloomkamp shotot fedeztem fel rajta. Mintha nem is ő rendezte volna.

(#159079) De4d


De4d
őstag

Két filmet várok jó ideje hogy kijöjjön dvd-n már régen lekerültek a moziműsorról de még mindig nincsenek, míg pl más filmek amelyek mennek moziba is még már virágbolti oldalakon is fent vannak. Ez miért van?
Az említett két várományos film amúgy A gép, illetve a Fortune hadművelet.

Minden jó, ha a vége jó!

(#159080) belinho válasza De4d (#159079) üzenetére


belinho
senior tag

Ezek nem igen fognak megjelenni forgalmazó nélkül, szóval ne is nagyon várd őket.

(#159081) De4d válasza belinho (#159080) üzenetére


De4d
őstag

Tehát ha lekerül a moziműsorrol akkor nem beszerezhető? Pl virágboltba meg annyi hulladék felkerül, szinte azonnal, és még csak soha nem is voltak mozifilmek.

Minden jó, ha a vége jó!

(#159082) gbors


gbors
nagyúr

Shichinin no samurai / A hét szamuráj (1954)
Annyit magasztaltam az utóbbi időben Kuroszava mesterművét, hogy konkrétan kíváncsi lettem, tényleg annyire jó, amennyire emlékszem, vagy csak az idő szépíti meg. Szépen nyugiban, teljes koncentráció mellett kerítettem rá sort, hogy minden hibát észrevegyek...
... ehelyett folyton azon kaptam magam, hogy csodálom azt a könnyed elegenciát, ahogy Kuroszava & co. csont nélkül összegyúr egy hősös-szamurájos kalandfilmet, néhány személyes sorsdrámát és meglehetősen fajsúlyos társadalmi kérdéseket. A 3.5 órás extended verzió helyenként lassú (ahol szükséges), helyenként meg úgy pörög, hogy kapkodja az ember a fejét. Részletesen végigmegyünk a történet összes fontos lépésén - problémafelvetés (pár hét múlva jönnek a rablók és elvisznek mindent), a nagy ötlet (védjék meg a falut felbérelt szamurájok), a toborzás (Kambei színrelépése a film egyik csúcspontja), a stratégia megtervezése (egyszerűen, közérthetően, de mégis átgondoltan), és végül a csata. A harcjelenetek többnyire kitűnőek - a vér hiánya miatt és egy-két esetlenebb kill esetében kicsit kilóg a lóláb (seggbedárdázott bandita nem feltétlen hal meg azonnal), de ezekért a hiányosságokért "kárpótol" az a tapintható erőszak, ahogy pl. a parasztok tömegesen rávetik magukat a sikeresen izolált egyszeri rablóra.
A társadalmi problémákat a legtöbb jelenetbe ügyesen becsempészi az író / dramaturg, ezek közül is a szamurájok és a parasztok közötti, többnyire csak a felszín alatt lappangó lenézés vs bizalmatlanság feszültsége a legerősebb, és külön jó pont, hogy az ebből (is) fakadó kínos szituációkat pont olyan tárgyilagossággal mutatja be, mint minden mást.

Szót érdemel még a színészi játék. A parasztok közül kiemelt néhány karakter többnyire humoforrásként szolgál, ami ennyi idő elteltével és ilyen kulturális távolságal nem teljesen azért vicces, amiért eredetileg szánták. Kivétel Rikichi, aki egy szokatlanul dühös földművelő - majd kiderül, miért; mindenesetre az őt alakító színész remek munkát végzett. A hét szamurájból hatan tökéletesen eltalált karakterek, valószínűleg a casting stáb legalább annyira részese az érdemnek, mint a színészek - Kambei és Kyuzo karizmából végigtolnak mindent, Gorobei és Heihachi igazi mókamesterek, Shichiroj klasszikus légiós őrmester, Katsushiro pedig... hát, nem a legélesebb kés a fiókban, de legalább jóképű ;] És akkor ott van hetediknek Kikuchiyo, a fake szamuráj, akit Toshiro Mifune alakít a tőle megszokott orbitális túljátszással. Előszeretettel kritizálom őt ezért, de mégis, amit ebben a filmben beleélés tekintetében előad, az nem mindennapi.

A fentebb felsorolt objektív(-szerű) értékek mellett van jópár jelenet a filmben, amit egyszerűen csak szeretek, mert jó nézni. Kambei színrelépését a gyerekmentéssel már említettem, Kyuzo akciója a puskaszerzésre teljesen epic hero material, és a legnagyobb kedvencem, a toborzási jelenetsor az elejétől végéig, ami persze nem lenne teljes értékű a zene nélkül.

Mielőtt elmesélem az egész filmet, inkább lekerekítem a dolgot :DDD A hét szamuráj régóta az egyik kedvenc filmem, most elgondolkodtam rajta, hogy a fenti gondolatból az "egyik"-et esetleg ki lehet venni. Nem állítom, hogy hibátlan, de hirtelen nem tudnék még egy olyan filmet vagy sorozatot mondani, ami ennyire a képernyő elé szegez, és amit ilyen élvezettel nézek az elejétől a végéig. 11/10.

#értékelés #masterpiece #thisgoestoeleven

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#159083) Farkassacred válasza gbors (#159082) üzenetére


Farkassacred
őstag

Szép szavak és bizony egyet is értek velük. Ha a hét szamuráj, akkor bizony A filmről beszélnünk. :K Nálam csak a Stalker az aminél még hasonlóan ámulok és bámulok..

(#159084) Bad Pritt válasza Farkassacred (#159083) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát amúgy igen. Nem tudom, van-e megkerülhetetlen film a világon, de ha van akkor az a Hét szamuráj lesz. :D Nem lehet vele betelni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#159085) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Dune Part 2 teaser
link

trailer holnap ;]
kép

Érdekesen fog festeni Austin Butler kopaszon (Feyd-Rautha) :)

[ Szerkesztve ]

Life is better with a Titan

(#159086) Peterhappy válasza gbors (#159082) üzenetére


Peterhappy
őstag

Huha. Kb 15 eve lattam utoljara, kenytelen leszek ujranezni :R

(#159087) gbors


gbors
nagyúr

@Farkassacred @Bad Pritt @Peterhappy : :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#159088) belinho válasza De4d (#159081) üzenetére


belinho
senior tag

Itthon van a Sonynak, Warnernek, Paramountak DVD forgalmazója. Ezek ha jól láttam Lionsgate filmek, annak a jogai szerintem nincsenek senkinél. A Netflix, Amazon és társai filmek már a kijövetel napján kint vannak, persze ez nem legális. Te pedig legális forrásból akarod beszerezni DVD formájában a 2 filmet. Attól hogy lekerül a moziműsorról, az nem jelenti azt, hogy utána lát benne a forgalmazó fantáziát, hogy kiadja DVD-n az alacsony kereslet miatt.

(#159089) Ispy válasza De4d (#159079) üzenetére


Ispy
veterán

Gondolom azért, mert a kutya sem venné meg.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#159090) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Beindult az élet az Alita 2 körül, csak ne legyen egy évtized ezt is összerakni. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#159091) mephi666


mephi666
nagyúr

The Pope's Exorcist

0 elvárással teljesen oké volt :K Russel Crowe nagyon jól hozza a karakterét... 1-1 jeleneten többet röhögtem, mint egy vígjátékon :D közben meg vannak nagyon jó helyszínek, fényképezés is szép, díszletek is passzolnak... viszonylag alacsony költségvetésből jól összehozták

"my nightmare is france winning the world cup" :C

Renfield

ez aztán keverék volt a javából: eredeti Dracula sztoritól kezdve a John Wick-en át a Kill Bill-ig nagyon sok mű hatása fedezhető fel benne :K egynek ez is bőven ajánlható

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#159092) KISDUCK válasza mephi666 (#159091) üzenetére


KISDUCK
addikt

Latom már angolul ott van a tulipánosoknál. Amúgy a szinkronja nagyon jó volt szerintem. Amikor azt mondtak hogy úgy megbaszlak hogy elélvezel és elszégyenled magad, ott nagyon volt a nevetés moziban.
A spoileres részben trágár szavak vannak. ^^

(#159093) Pearce


Pearce
aktív tag

(#159094) pohár válasza Bad Pritt (#159090) üzenetére


pohár
félisten

mármint? tavaly volt róla szó, hogy folynak az előkészületek a script szintjén, reménykedjünk :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#159095) Bad Pritt válasza pohár (#159094) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én arról nem tudtam, most Jon Landau elvileg megkereste Rodriguezt meg Rosa Salazart is a folytatás miatt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#159096) Ispy válasza Bad Pritt (#159095) üzenetére


Ispy
veterán

Remélem nem cseszik el....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#159097) pohár válasza Bad Pritt (#159095) üzenetére


pohár
félisten

áh meg is találtam ezt a kis interjúcskát, amire emlékeztem :K

[link]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#159098) gyuromoj válasza Pearce (#159093) üzenetére


gyuromoj
veterán

Elsőre nagyon EPIC-nek tűnik. :C :Y

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#159099) Bad Pritt válasza pohár (#159097) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ja erről tudtam. :D Na most megint beszéltek róla, meg Landau azóta említette már párszor a dolgot.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#159100) negyven2


negyven2
veterán

‘Babylon 5’ Animated Movie in the Works, Series Creator J. Michael Straczynski Says

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.