Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155951) eeXaa válasza PuMbA (#155948) üzenetére


eeXaa
addikt

...nahh... akkor amik simán verik ezeket (3D, élmènyben)
The Walk
Everest
Great Gatsby
Sin City 2
Valerian
Pacific Rim
Need for speed
World War Z
Oz Great Powerful
Coco
How to train yor dragon
In the heart of the sea
Force Awakens

....ezek amik hirtelen beugrottak, de sztem találnék többet is ha jobban átnézném a listát...

(#155952) erahurka válasza eeXaa (#155951) üzenetére


erahurka
félisten

Sin City 2-t még moziban láttam 3D-ben az tényleg elég jó volt. Nekem még a Ready Player One volt hatalmas 3D élmény, pont idén láttam tévén, hát sajnáltam hogy kihagytam moziban. Amikor az ment még a szemeim is jók voltak valamire :DDD

(#155953) eeXaa válasza erahurka (#155952) üzenetére


eeXaa
addikt

Jahh.. az általam felsorolt filmekhez valóban ad egy extra élményfaktort, dimenziót a 3D. Az avatarokban meg csak ott van mint gimmick.
Pl. Az avatar 2 elején volt észrevehető a kreatív 3D, utána a film nagy részében már fel sem tünt hogy 3D ben megy....
Miközben egy posztkonvertált filmben minden egyes jelenetet kidolgoznak a kellő hatás érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#155954) erahurka válasza eeXaa (#155953) üzenetére


erahurka
félisten

Azért a víz alatt nagyon jól nézett ki. Meg nekem azok a legjobb 3D jelenetek mikor van valami a levegőben, egy robbanás után ilyen izzó szemcsék mondjuk, és azok ott lebegnek 3D-ben.

(#155955) Bad Pritt válasza eeXaa (#155953) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na, ezt most azok miatt írom, akik esetleg nem ismernek és komolyan vennék, amit írsz, hogy jó nagy bullshit és senki ne higgye el. Lehet a te alternatív világodban jó az általad soroltakban a 3D, de a valóságban kanyarban sincsenek pl. az Avatarhoz képest, ordít róluk a gagyi utókonvertálás.
Véleményed lehet, de a fake news-t engedd el pls, a 3D hatás egy elég egyértelmű és jól körbejárt téma volt az elmúlt évtizedben, ne akard feltalálni a spanyolviaszt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155956) gbors


gbors
nagyúr

Kærlighed for voksne / Loving Adults / Szeretem a férjem (2022)
Christian (Dar Salim) jól menő vállalkozó, emellett némileg gyáva és hazudozik, és a korának és pozíciójának megfelelően titokban szeretőt tart. Leonora (Sonja Richter), a felesége életét sérült gyermekük gondozásának szenteli, és közben próbálja meggyőzni mind a férjét, mind saját magát, hogy igazából minden rendben van a házasságukban. Aztán eljön a pillanat, amikor lelepleződnek a dolgok, és hirtelen egy házastársi háború közepén találjuk magunkat - amit először csak a szokványos, hétköznapi eszközökkel vívnak (érzelmi zsarolás, ordítozás, stb.), aztán durvább eszközök is elkerülnek...
A Loving Adults nem indul egy egy különösebben jó filmnek, amit elmond, azt már sokszor láttuk - viszont ahogy elmondja, az sokkal érdekesebb. A válásos krimiknek általában a halála, amikor az író és a dramaturg elkezd beleásni a szereplők lelkivilágába - ebben a filmben viszont pont ezek a jelenetek a legjobbak. A két fő karaktert először közepesen jól felrajzolja, aztán hosszan vizsgálgatja, hogy adott kiindulásban milyen eszközökkel és milyen folyamaton keresztül mennek le teljesen állatba - a feleség az egérrel játszó, bár némileg hisztérikus macskára emlékeztet, a férj pedig egy sarokva szorított rágcsálóra. Sonja Richter a demonic housewife kategóriában simán díjat érdemelne :)
Nem annyira kikapcsolódós film, de aki szereti a skandináv gyomorbarúgós drámákat, annak érdemes megnézni. 7/10.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#155957) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Knock at the Cabin - Official Trailer 2

Új Shyamalan film jövő februárban, Dave Bautista, Jonathan Groff főszereplésével. Megint az lesz, hogy az alaptéma érdekes és nagyon Shyamalan, de valszeg a megvalósításba hiba fog csúszni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155958) erahurka válasza Bad Pritt (#155957) üzenetére


erahurka
félisten

Megint addig gyártja a szart míg elássa a karrierjét. Fura hogy ő is meg Guy Richie is ilyen brutál tempóra váltott egy jobban sikerült film után.

(#155959) Bad Pritt válasza erahurka (#155958) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem ő nem igazán tudja elásni a karrierjét, van annyira kreatív, hogy minimális összegből is összerak egy produkciót, aztán vagy bejön vagy nem. Az After Earth óta óta ez az ötödik filmje és összesen nem kapott rájuk annyi pénzt, mint arra a borzalomra.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155960) erahurka válasza Bad Pritt (#155959) üzenetére


erahurka
félisten

Hiába kreatív ha rosszak a filmjei :DDD Mondjuk amíg Blumhouse-szal dolgozik addig az anyagi siker kb. garantált.

(#155961) Bad Pritt válasza erahurka (#155960) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Egynek kell betalálnia és kaszálni fog, mint a Splittel.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155962) eeXaa válasza Bad Pritt (#155955) üzenetére


eeXaa
addikt

Aki otthon van a 3D ben tudja hogy nekem van igazam, de persze te biztosan jobban tudod. ;)
...nem véletlen, hogy felhagytak a valódi 3D vel, mivel az eredmény nem volt kielègítő, a poszt konvertesek sokkal élvezhetőbbek..... amúgy sztem több idő, pénz posztkonvertet csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#155963) KISDUCK válasza Bad Pritt (#155961) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ahhoz hogy kaszáljon az embereknek be is kell ülnie a filmjére moziba (ha nem adja el streamre) és ha csinál még pár olyan nagyszerű filmet mint például az "Idő", akkor a nézőknek se kell nagyon agyalniuk azon hogy vegyenek jegyet a filmjére.

(#155964) Bad Pritt válasza eeXaa (#155962) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mindenkinek azt javaslom, hogy mielőtt egy betűt is elhisz abból, amit írsz, inkább nézzen kicsit utána a témának. Nem kell nagyon mélyen beleásni, hogy lássuk, mik is a tények, elég fekete-fehér a téma. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155965) Bad Pritt válasza KISDUCK (#155963) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Csinált három nagy költségvetésű, teljesen értékelhetetlen, bukó filmet, de azóta nem nagyon lehet panasz a munkásságára megtérülés szempontjából, mindegyik filmje sikeres volt, hiába nem igazán jók (még az Old is).
Most az, hogy igazából 25 év alatt szerintem egyetlen tényleg jó filmje van más kérdés.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155966) KISDUCK válasza Bad Pritt (#155965) üzenetére


KISDUCK
addikt

Össze kéne állnia a netflixxel, ő rendezne és a netflix adná a forgatókönyvet meg a castingot és tuti siker lenne, mert ha két negatív szám szorzata pozitív eredményt hoz, akkor a szemét felszorozva a szeméttel biztos érték lesz.

(#155967) Bad Pritt válasza KISDUCK (#155966) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igazából csak erős produceri felügyelet kéne mellé. Minden filmjének ő a producere is, nincs semmi kontroll a csávó felett, kap 10-20 milliót egy wtf ötletre és utána azt csinál vele, amit akar.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155968) KISDUCK válasza Bad Pritt (#155967) üzenetére


KISDUCK
addikt

Vagy Uwe Boll kéne mellé és egy 50 filmes szerződés a "The Asylum"-mal. ;]

(#155969) gbors válasza Bad Pritt (#155967) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem kellene mellé egy forgatókönyvíró és potenciálisan egy rendező is ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#155970) KISDUCK válasza gbors (#155969) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ezen felnevettem. :DDD

(#155971) Eversmann válasza Bad Pritt (#155959) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Én azon csodálkoztam, hogy ennyiből elég korrekt látványvilágú/kosztümös filmet manapság összedobni. Egy "Nope!" és egy "The Northman" 70 millióból kihozható. Szerintem teljesen vállalhatóak.

*Annak is ajnálom akiknek már elegük van a képregény filmekből :DDD

Life is better with a Titan

(#155972) KISDUCK válasza Eversmann (#155971) üzenetére


KISDUCK
addikt

Sok filmnél a büdzsét a nevek kifizetése nyomja meg, a 10-20 milliók csak úgy röpködnek.

(#155973) gbors válasza KISDUCK (#155970) üzenetére


gbors
nagyúr

Bár elsősorban iróniának szántam, legalább az író dolgot komolyan gondolom. Az Oldról ordított, hogy nincs türelme / ideje rendesen összerakni a forgatókönyvet, egy csomó probléma abból adódott.
Az új film regényadaptáció, és ráadásul van két partnere is a forgatókönyvírásban, úgyhogy lehet, hogy javulnak a dolgok :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#155974) KISDUCK válasza gbors (#155973) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát jobban örülnék én is ha újból jó filmet készítene, nekem a jelek és a falu tetszett tőle.

(#155975) Pearce válasza gbors (#155973) üzenetére


Pearce
aktív tag

Az Old se saját ötlet, a Sandcastle című könyv inspirálta.

(#155976) gbors válasza Pearce (#155975) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, csak a Sandcastle nagyon rövid, azt "gazdagítani" kellett, hogy kiadjon egy filmnyi játékidőt, és MNS egyedül jegyzi a forgatókönyvet. A Cabin esetén mindkét probléma kezelve van - elvileg.

#155974 KISDUCK: van valami az ürge stílusában, amitől érdekesek a filmjei; a két említett nekem is tetszik, de a többiben több a miss, mint a hit. Ennek ellenére láttam jópár filmjét - tudom, vadász vadász szindróma :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#155977) Bad Pritt válasza gbors (#155976) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Amúgy ezért is írtam, hogy egyetlen kiemelkedő filmje van, mert a Hatodik érzéken kívül egyik másikat sem tartják univerzálisan jónak. A karrierje közepén volt az a hármas (Esemény, Utolsó léghajlító, Föld után) amiről megegyezik a közvélemény, hogy hulladék, de minden más filmje ilyen hit and miss az emberek számára, valakinek ez tetszik, valakinek inkább amaz. Nekem pl. az előző meg jelen évtizedből egyetlen filmje sem tetszett már, viszont az Esemény előtt mindegyikben találtam valami értéket, de minimum nézhetőek voltak számomra.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155978) gbors válasza Bad Pritt (#155977) üzenetére


gbors
nagyúr

Tovább komplikálandó a dolgot, a Happening nekem tetszett, függetlenül attól, hogy ha egy kicsit is objektíven próbálom nézni, akkor tényleg szar film :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#155979) Bad Pritt válasza gbors (#155978) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Egyre jobb. :D Szerintem végtelen permutációja van annak, hogy kinek melyik filmje tetszett és melyik nem. Biztos van, akinek pl. az After Earth is bejött.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155980) spiky03 válasza Bad Pritt (#155979) üzenetére


spiky03
veterán

Igaz nem film, hanem sorozat, de ez elég érdekes tőle: Servant
Van olyan rész, amelyiket ő is rendezte, de van Antal Nimród által rendezett részek is.
Én most tartok a 2. évad végénél.
Kihasználom a 2 hónap ingyen Apple tv+t :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#155981) Peterhappy


Peterhappy
őstag

The Abyss
rendezői változat ENGDUB HUNSUB

Nagyon rég láttam, időszerű volt újrázni. A film vérbeli Cameron-mozi, ami néha annyira '80-as évekbeli, hogy már szinte fizikai fájdalmat okoz :D

Kellemes csalódás volt, jobban öregedett, mint gondoltam. Ugyanakkor sziruposabb, mint ahogy emlékeztem és a vége - hát a vége az khm. túlságosan is Hollywood-ira sikeredett. Szóval összességében jobb volt, mint amire számítottam, de rosszabb, mint amit reméltem.

A víz alatti felvételek fantasztikusak! És ahogy nézem (Making of The Abyss), a forgatás sem volt sétagalopp.

(#155982) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

A Gyűrűk Ura (első rész) legjobb változatának keresésében vagyok benne.

Képminőséggel kapcsolatban amit találtam:
- A bővített változatból a DVD-s változat színei egyeznek meg az eredetivel, az a "legjobb".
(Az 1080p már az a zöld beütéses, az új remaster pedig a Hobbit színű, ami nem egyezik az eredeti hangulatával).
- A sima változatból jó a DVD-s és az 1080p is, aminek eredeti színei vannak (Theatrical Cut verziók), többi ugyanúgy nem jó.

Hanggal kapcsolatban viszont bizonytalan információim vannak:
- Van egy eredeti magyar DD
- Van egy eredeti magyar DTS
- Van egy házilag átdolgozott magyar DD?
- Van egy házilag átdolgozott magyar DTS?

Valaki tudja esetleg, hogy hang fronton melyik a legjobb választás és miért? Erről már nem nagyon találtam információkat.

[ Szerkesztve ]

(#155983) eeXaa válasza Chosen (#155982) üzenetére


eeXaa
addikt

Szerintem jobban jársz a filmgyüjtés topikban....
Ez egy elég casual topik.... nem foglalkozik itt ilyesmivel senki...

(#155984) Chosen válasza eeXaa (#155983) üzenetére


Chosen
addikt

Bedobtam oda is a kérdést, köszi!

(#155985) erahurka válasza Chosen (#155982) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem túlgondolod, csak nézd meg a filmet.

(#155986) KISDUCK válasza erahurka (#155985) üzenetére


KISDUCK
addikt

Gondolom már látta csak a fullos élményt szeretné újbóli megtekintésre.

(#155987) Chosen válasza KISDUCK (#155986) üzenetére


Chosen
addikt

:K

(#155988) devil-k válasza Chosen (#155982) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az eredeti hangsáv atmossal. Nem kérdés.

- mozi bolondéria -

(#155989) eeXaa válasza Chosen (#155982) üzenetére


eeXaa
addikt

...amúgy az eredeti, különbözik a "legjobb"-tól. vagyis a kettő nem ugyanaz. Számomra pl az eredeti a legjobb. hiába-dnr ezték ki a képet, meg manipulálták a hangot az 4K kiadáson hogy "jobb" legyen. :U

[ Szerkesztve ]

(#155990) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Na hát az IGN pár hete elég kárörvendően posztolta, hogy a Wakanda Forever egy hétvége alatt többet, hozott, mint a Black Adam hazai pályán, akkor most újra posztolhatnak, mert a Way of Water egy hét alatt átlépte a Marvel filmet worldwide.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155991) lezso6 válasza Bad Pritt (#155990) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hú a Wakanda Forever-t majd muszáj megnéznem, mert nem tudom elképzelni, hogy tudnak rosszabbat csinálni a Black Panther első részénél.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#155992) Bad Pritt válasza lezso6 (#155991) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Elég könnyen, mert az első egy jó film volt (Marvel mércével). :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155993) lezso6 válasza Bad Pritt (#155992) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem Marvel mércével se volt jó. :D Normál mércével meg ízléstelen kultúrbűnözés kategória, meggyalázza az egész afrikai kultúrkört, egyszerre röhejes és iszonyat szomorú.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#155994) Bad Pritt válasza lezso6 (#155993) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát ez is egy vélemény. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#155995) erahurka válasza Bad Pritt (#155990) üzenetére


erahurka
félisten

IGN a Marvel seggében érzi csak jól magat. A Rocknak még azt is felrótták hogy örül a jó nézői Rotten pontszámnak.

(#155996) Ispy válasza lezso6 (#155991) üzenetére


Ispy
veterán

Húh, a gödör alja nagyon messze van.... ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#155997) v2


v2
senior tag

Sziasztok. A gyerekeim 15 és 13 évesek, szeretnék megnézni az új avatárt. A film 16 karikás. Be engedik őket?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#155998) KISDUCK válasza v2 (#155997) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát wiki annyit ír, hogy nem ajánlott 16 év alatt, de nem is tilos, szóval elvileg beengedik őket, de ha bizonytalan vagy és gondolom tudod melyik moziban néznéd, ha van telefonos elérhetőségük akkor kérdezz rá.

forrás

[ Szerkesztve ]

(#155999) v2 válasza KISDUCK (#155998) üzenetére


v2
senior tag

Megkérdeztem a mozit. Csak ajánlás a 16 karika. Köszi

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#156000) lezso6 válasza Bad Pritt (#155994) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jaa, hogy veled beszéltem anno erről, akkor nincs mit megbeszélnünk, azt már lejátszottuk, nagyon másképp látjuk. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.