Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133139) Miklós315 válasza KISDUCK (#133138) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Köszi. Az a harci helyzet, hogy ezeket a véres-kardos-fantasy-scifi-kaland animéket "már kinőttem". tiniként még volt rá energiám, kíváncsi voltam (sztori, világ, karakter) hová fut ki, szívesen merültem el az ilyesmikben.
Mostanra ez eltolódott a tartalom, üzenet, stb. irányba. Mondok egy példát: a Summer Wars "virtuális sztorija" speciel nagyon nem tudott érdekelni (egy csomó ilyen volt már, ez sem adott hozzá sokat), de az ősi család eltérő habitusú karakterei a modern Japánban, és az egymás közti súrlódásaik, plusz a kívülálló nézőpontja tök jó szituációkat tudott adni, így összességében végignéztem. Ezek híján kb. a feléig sem jutottam volna. A Paprika vagy a Hoshi o ou kodomo (Csillaghajsza) már baromira kevés volt (utóbbit nem is néztem végig).
Volt valami Dantés-poklos animefeldolgozás is, az is - bár a koncepció érdekes - uncsi volt nekem.

Ami kakukként (sci-fi-sorozatként) mégis megvan, szeretem: Serial Experiments Lain, GitS, Cowboy Bebop. Ez kb. lefedi ezen igényeimet rajzolt fronton :)

Szóval ezért kérdeztem úgy, hogy "jól kidolgozott karakterekkel, azok közti viszonyokkal (iskola, család, barátság), hétköznapi szituációkban (fantasy-scifi kb. kilőve) zajló, film hosszúságú" animéket tud-e valaki ajánlani... :R

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.