Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107034) atike


atike
nagyúr

...ma megkért az öcsém, hogy menjek el vele az SW8-ra, így megvolt másodjára is... Kissé letisztult...

Szóval:

- a nyitójelent az kb egy bohózat, az a poénkodás szó szerint fájt- egy ember az Első Rend ellen és "nem tudjuk lelőni, túl közel van" - szánalmas... az egész flottát megszívatja - nem mellesleg nincs erőtér a nagy hajókon?
- több helyen is le lett írva, de ez a flotta kerget egy szem hajót teljesen eredménytelenül néha lőve egyet - ööööö.... :U
- a "jégkirálynős" jelenet.... na hagyjuk
- Rey pár mondattól meg egy kis salapálástól mindjárt majdnem mester lett
- ezek az "összekapcsolt" beszélgetéses részek Rey és Kylo Ren között - na megint egy burleszk
- Snoke halála szintén... Szánalmas, hogy a leggonoszabb, legsötétebb jedi annyira sötét legyen, hogy ilyen balf*sz módon halljon meg - "Engem nem lehet átverni, látom minden gondolatát" - na ja
- az egész porg vonal (ja, kell a Happy Meal menühöz, de könyörgöm)
- Finn meg a kínai (?) tepsifejű lány vonala
- a Függetlenség napja lenyúlás...
- a végtelenül bugyuta "párbeszédek"
- Lukeban lemerült az elem a nagy hologramozásban vagy mi?

Huh...

A legnagyobb bajom amúgy az volt, hogy az Első Rend (mint az aktuális gonosz) ennyire nagyon nulla legyen... Simán mindennel megszívatják őket, nem tudnak oda sem csapni, nem lehet és nem kell tőlük félni... Full gáz.A karakterek olyan semmilyenek - kb mindenki elvolt a kis maga dolgával filmben - külön, külön. Laposak, felszínesek. Leia a jelkép, ha ő hív jönni fognak - hmm hol is láttam már ilyet... Luke a terminátor (bár végül mint kiderül annyira mégsem). A "poénok" erőltettek... Sok és felesleges. Nem azt mondom, hogy ne legyen benne poénkodás - legyen, persze. De ami jól állt Hannak az nem áll jól Poenak. Nagyon nem.

A zene rendben volt - nyilván, mivel még az eredeti John Williams motívumok szóltak sokat... A látvány megint - volt világúr ( :DDD ), csillagromboló, lépegető, Falcon...

A történet konkrétan fájt - máshol előnynek hozták, hogy a rendező és forgatókönyvíró egy és ugyanaz a személy - na szerintem ide elfért volna az, hogy egy másik valaki (AKÁRKI) írjon bele értelmes dolgokat vagy írja át a hülyeségeket, mert ez így gáz lett..

Mint SW rajongó írtam le ezeket - a vége második megnézésre is ugyanaz, hogy bár látványos és magával ragadó - ez nem lett jó... Ez nem SW lett így, hanem egy újabb Disney bohóckodós pénznyerő. Kár érte... Amennyire tetszett a VII ez annyira nem... :(

Nem tudom pontozni.

#értékelés Star Wars The Last Jedi Episode VIII

[ Módosította: Viszlát ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.