Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) anonymus89 válasza Melack (#3850) üzenetére


anonymus89
addikt

Szóval itt az eredmény link erről mi a véleményed. Nem tudom az közre játszhat-e, hogy összesen 170 torrent file van benne..... :U

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3852) robick5 válasza Tompo92 (#3841) üzenetére


robick5
tag

A belföldi standart csomag illetve ajánlott levél esetén nem vehető igénybe,csak a start,start plusz stb. esetén ! :K

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3853) Melack válasza anonymus89 (#3851) üzenetére


Melack
veterán

73%? Te sem gyakran frissítesz, az már tuti :) Akkor ezeket frissítsd be - elviekben a dashboardnál aminél tudja, frissíti, aminél nem, ott letölteti veled, aztán uccu neki.
170 torrent? Nem tudom, én ennyire ipari méretekben nem dolgozok. Elkpzelhető, de nem mondom biztosra.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3854) Tompo92 válasza robick5 (#3852) üzenetére


Tompo92
senior tag

Értem, hát akkor maradok a várásnál:D

(#3855) anonymus89 válasza Melack (#3853) üzenetére


anonymus89
addikt

Szóval van ami már 2008. óta benne van mindig elmentegetem a utorrent beállításait és mikor frissítek akkor visszatöltöm de azért van annyi mert elfér a winyón. Akkor neki is esek a frissítéseknek az az igazság, amint látom legtöbb programot nem is futtatom windows indulásakor. Legfeljebb a windows összetevőket megcsinálom de hogy a windows updateből nem szoktam engedni minden szemetet az tuti. :K
Kellene vagy 15 gb hely azért az kicsit túlzás....

Köszi szépen nekiugrok és akkor meglássuk :D

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3856) Melack válasza anonymus89 (#3855) üzenetére


Melack
veterán

Nézd, érdemes nekiállni tisztogatni a programok között. A frissítések meg mindig jól jönnek.
Jah hogy lassan 4 éve seedeled őket? Az szép.
A Windows Updatet ne keverd össze a többi frissítéssel. Azok rendszerfrissítések. Kellenek :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3857) anonymus89 válasza Melack (#3856) üzenetére


anonymus89
addikt

Persze igazad van de ilyeneket, hogy adobe reader, firefox, everest, daemon tool ecetera.... nem is használom szinte őket.
Windows 7 frissítések között mindig szelektálok, officet meg nem használom oly sűrűn itthon.

Activex vezérlők mindig, flash player mindig chrome mindig, defender szintén zenész :K

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3858) Melack válasza anonymus89 (#3857) üzenetére


Melack
veterán

Akkor ami nem kell, töröld le. Ne foglalja a helyet feleslegesen.
Office sem hátrány, ha frissített azért. Vagy tölts le vmi ingyenes alternatívát, és azzal sem lesz gondod :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3859) anonymus89 válasza Melack (#3858) üzenetére


anonymus89
addikt

Fater is ebben dolgozik már több mint 15 éve ő ezt szereti.
Mikor meg szükség van rá akkor telepítsem fel??? :D
Egyébként igen hasznos program ez a valami :DDD thx érte.....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3860) Melack válasza anonymus89 (#3859) üzenetére


Melack
veterán

A Secunia PSI tényleg hasznos, jelentősen egyszerűbb a drivereket meg ilyeneket leszedni vele, mint manuálisan utánajárni - nem kevés időt takarít meg. És autómatikusan jelez.
Nah igen, a megszokások :) Nehéz ellenük harcolni

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3861) KicsiUbul válasza Dominó85 (#3834) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A gyártó oldala sok mindenben segít.
Ez szerint gyárilag nincs hozzá, de ha valami moddingos topikban elkezdesz érdeklődni, biztos lesz valaki, aki a jelenlegit igényesen kivágja neked, és tesz bele ventit nem túl horror áron.

Értem én...

(#3862) anonymus89 válasza Melack (#3860) üzenetére


anonymus89
addikt

Persze egyből kivettem ne induljon a rendszerrel :DDD
Felteszem akkor a 3.0-t aztán amit a vak mondott....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3863) Melack válasza anonymus89 (#3862) üzenetére


Melack
veterán

Ezt a megoldást - ami hasznos, tiltsuk :D
Én remélem hogy ezek segíteni fognak.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3864) anonymus89 válasza Melack (#3863) üzenetére


anonymus89
addikt

I'll be back.... :D
Én is remélem, hogy jól reméled :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3865) Truckdriver


Truckdriver
tag

Nem sok válasz érkezett a megoldásra.Nem igazán lehet dúskálni,válogatni a jobbnál jobb megoldásokban.Laci. :R

El vagy magad!!

(#3866) anonymus89 válasza Melack (#3863) üzenetére


anonymus89
addikt

Kb. 20 percet ment nyugalomban a gép utorrent futott és ismételten kék halál, már kezdek arra is gyanakodni kevés a 2gb memória. :W
Úgyhogy szerintem most újrahúzom a gépet és jóvan......

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3867) Melack válasza anonymus89 (#3866) üzenetére


Melack
veterán

Ha jobb megoldás nincs, akkor az. De azt is megteheted, hogy a 170 torrent 2/3-ád kukázod. Ha tényleg az lehet a gond, és nem akarsz ram-ot bővíteni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3868) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Szeretnek venni egy szkennert, de elotte lenne par kerdesem. Az egyik az hogy van par dokumentumom ami tablazatokbol all es azok vannak kitoltve. Betudom ezeket ugy szkennelni hogy a tablazat es a szoveg is formazhato legyen pl. wordben? Lehetseges ilyet csinalni?

"Later Nerd!"

(#3869) Melack válasza Dr.Burn (#3868) üzenetére


Melack
veterán

Elviekben ez az a program, ami jó lehet neked: [link]. Sajna fizetős.
Én anno egyszer csináltam ilyet, de gyakorlatilag használhatatlan lett...

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3870) Dr.Burn válasza Melack (#3869) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Koszi. Nem talaltam tul sok infot rola igy hirtelen, de ez megtudja tartani a szovegmeretet es a szovegtipust is?

"Later Nerd!"

(#3871) Melack válasza Dr.Burn (#3870) üzenetére


Melack
veterán

NEm ismerem ezt a programot. Amit én használtam, annak a nevére nem emlékszem sajnos. :( Csak rémlett vmi a nevéből. Tú sokat szenvedtem vele, így nem volt értelme.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3872) anonymus89 válasza Dr.Burn (#3870) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha jól tudom az Omnipage-gel is lehet ilyesféléket alkotni....

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3873) Zolaash válasza andrey. (#3833) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ez nálad működik? Nálam semmit nem hoz be, csak pörög a kép (lemez?) alatt a loading felirat.

Rip and tear

(#3874) Melack válasza anonymus89 (#3872) üzenetére


Melack
veterán

Az szövegekre tudom hogy jó, de hogy táblázatokkal milyen hatékonysággal boldogul.... Tény, leírásában szerepel, hogy elviekben formázott dokumentum úgy néz ki, ahogy eredetiben. Csak ezzel az a gondom, hogy ha nincs olyan karakterkészlet telepítve, mint amivel az eredetileg ki lett töltve, akkor mi van?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3875) anonymus89 válasza Melack (#3874) üzenetére


anonymus89
addikt

Na ez már magas nekem csak egy tipp volt ezt is faterom használja :K

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3876) Melack válasza anonymus89 (#3875) üzenetére


Melack
veterán

Faterod durván tolja :)
Szövegek tekintetében igen jól boldogul. Elviekben a kézírással is elbajlódik, de az elég sokáig tart már neki.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3877) anonymus89 válasza Melack (#3876) üzenetére


anonymus89
addikt

85 óta tanult egy keveset az tuti :K itthon sincs semmi rejtegetni valóm előtte.... :D
Most egyébként kicsit feljebb vettem a virtuális memóriát mert eddig a gép kezelte 2048-ra állítottam meglátjuk....

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3878) andrey. válasza Zolaash (#3873) üzenetére


andrey.
csendes tag

Nálam minden gond nélkül megjelenik. Firefox és IE alatt is.

Ne aggódj a holnap miatt, hisz a mai nap is csak egy holnap ami miatt tegnap aggódtál!

(#3879) cavman


cavman
tag

Hali!
Megoldódott a G15 billentyűzet problémám. ízekre szedtem.
1.000.000 csavart ki, 1000 spéci patent kiakaszt, és mivel nem láttam felpüffedt elko kondit, sem sülést a panelen, alkohollal megpucoltam az összes szalag kábelt csatlakozását.Volt egy pár..
ÉS JÓ LETT!
Üdv:cavman

(#3880) Truckdriver


Truckdriver
tag

Ahogy észre veszem feleslegesen mondták hogy itt minden kérdésre választ kapok.Hát nem!!Laci. :R

El vagy magad!!

(#3881) Sub-ZeRo válasza Truckdriver (#3846) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A master/slave jól van belőve mindenhol? Úgy is van a kábelezés? Biosban mindegyiket felismeri? Ha igen, akkor ott más baj lesz. Ha nem, akkor vagy kábel, vagy biost kell frissíteni. Vagy netán valamelyik megdöglöt? Ezeket kellene megnézni és utána azt mondani, hogy nem jött segítség. Ha meg megnézted, akkor írd le.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3882) Truckdriver válasza Sub-ZeRo (#3881) üzenetére


Truckdriver
tag

Az a gond hogy a régi alaplapnál,processzornál,biosnál ez nem volt gond,mindig felismerte.CS-re volt jumperelve.Most meg csak az első csoportot ismeri fel a bios. :R

El vagy magad!!

(#3883) Truckdriver


Truckdriver
tag

Megoldás lehet ha az ASUS helyére átteszem a másik Mobilrack-et? :R

El vagy magad!!

(#3884) Truckdriver válasza Sub-ZeRo (#3881) üzenetére


Truckdriver
tag

Egyébként 11 óra végén írtam le a problémát és rajtad kívül senki nem írt.Laci. :R

El vagy magad!!

(#3885) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Urak ,hogy lehet beállítani opera böngészőben, hogy amikor nagyítok egy oldalt a ctrl+görgő kombinációval akkor ha másik weboldalra kattintok akkor az eredeti méretben marad nem lesz az is nagyítva. Firefoxban ez működött szépen de operánál zavaró hogy a többi oldal is nagyítva jelenik meg.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3886) #65675776 válasza Truckdriver (#3882) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó lenne tudni milyen alaplapról is van szó. Egyébként a CS normálisan speciális kábelt igényel. Értelme mondjuk semmi, be kell rendesen jumperelni Master/Slave-re az eszközöket.

(#3887) Sub-ZeRo válasza Truckdriver (#3882) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Csak a régi, meg az új lapok között már van különbség. Mindegyikat állítsd be, hogy master/slave majd úgy is kösd be. Akkor nem lesz baj. Persze az IDE-t engedélyzed biosban.

Amúgy meg ha nem 2 perc múlva kapsz választ, nem kell egyből azt írni, hogy senki sem segít. Ez nem így van. Ha valaki tud segíteni fog, legyen ag 20 perc, vagy 2 nap akár.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3888) Truckdriver válasza #65675776 (#3886) üzenetére


Truckdriver
tag

Megpróbálom!Egyébként az alaplap P4i945GC,a proci 3.2-es Intel.Laci. :R

El vagy magad!!

(#3889) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Van egy routerem, Belkin g wireless és elvileg 192.168.2.1. az ipcíme, már reseteltem, de nem enged ígyse be a beállításokhoz, beírom az ip-t, és cska tölt, de fehér az oldal.
Külfölti fórumokon olvastam, h másoknak is van ilyen baja, esetleg tudtok valami megoldást?? :U :U

Előre is köszönöm a választ ha kapok!!! :R :R

(#3890) Truckdriver válasza Sub-ZeRo (#3887) üzenetére


Truckdriver
tag

Értettem!Laci. :R

El vagy magad!!

(#3891) Zekone01 válasza Vodar (#42) üzenetére


Zekone01
csendes tag

Ha csak nem a biosban lett ez elállítgatva.Sose a hárdvert hibáztasd elöször...

(#3892) KicsiUbul válasza Zefír (#3889) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Egyébként rendben működik?

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#3893) Zefír válasza KicsiUbul (#3892) üzenetére


Zefír
őstag

igen :U

(#3894) #65675776 válasza Truckdriver (#3888) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ASRock-ok szeretnek kényeskedni minden ilyen látszólag apróságon.

(#3895) pocokxx válasza Zefír (#3889) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mikor össze van kötve a router és a gép (vezetékkel), akkor írd be a parancssorba (futtatás: cmd), ohgy ipconfig . Az alapártelmezett átjáró lesz a routered IP címe.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#3896) Truckdriver válasza #65675776 (#3894) üzenetére


Truckdriver
tag

Próbálgatom,kísérletezgetek!Master/Slave?Akkor a CS-t meg se próbáljam?Laci. :R

El vagy magad!!

(#3897) Zefír válasza pocokxx (#3895) üzenetére


Zefír
őstag

Gondolom ez csak windowsnál van, osx-en mit kell beírni, mert terminálba beírtam, de semmise történt :U

(#3898) robick5 válasza Truckdriver (#3846) üzenetére


robick5
tag

Èn mondjuk alapból az optikákat külön illetve a vinyókat külön körre tenném,de ez csak az én véleményem !
Aztán ha nem mükszik akkor a jamperekkel variálnék!

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3899) pocokxx válasza Zefír (#3897) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen ez windowson van...

Ezt találtam hozzá

Mac OS X
From the Apple menu, select System Preferences... .

In System Preferences, from the View menu, select Network.

Select the appropriate port. For example, choose Ethernet for broadband connections, AirPort for wireless, or Internal Modem for dial-up.

Click Advanced... , and in the sheet that opens, click the TCP/IP tab. The number next to "Router:" is your default gateway.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#3900) Truckdriver válasza robick5 (#3898) üzenetére


Truckdriver
tag

Köszönöm szépen,megpróbálom.A két WD vinyó gond nélkül megy,csak a MAXTOR szórakázik.Laci. :R

El vagy magad!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.