Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) fastleslie válasza napoleon2323 (#4098) üzenetére


fastleslie
senior tag

Driver is lehet a ludas (videokártyáé), és hogy miképpen kezeli a monitort! Bár manapság már nem szokás, a monitor drivere is segíthet... (hogy ne általános monitor legyen felismerve...) :K

Nova96:
Erre a mondatodra gondoltam:
"Amikor win cd-ről leformázom a rendszer és újra indul akkor nem kell semmit nyomni ezt tudom de akkor nem megy tovább."
Kell nyomni.

[ Szerkesztve ]

(#4102) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

sziasztok
segitség kellene!
miért nem tudom a joystikot használni a gta 4-hez??
be kell valamit állitani?

(#4103) superecneB


superecneB
őstag

Hello!

Az elmúlt pár hét alatt furcsán fps-gondjaim vannak játék alatt. T7100-es proci 80°C körül, GPU 82-84°C. Eddig is ennyin voltak terhelés alatt, de nem kezdett leesni az fpsem játék alatt. Mi a franctól lehet ez? 39-40ről hirtelen 09-05-re ugrik, nem feltétlen akkor amikor komoly számolásokat kéne végezzen.
Töredezettség mentesítettem, kikapcsoltam a nem fontos alkalmazások futtatását, de egyébként is a 4GB rendszer memóm csak 61%-os kihasználtság alatt van játék alatt.

(#4104) Diego2002


Diego2002
tag

Hali, olyan programot keresek, amivel a hálózati aktivitást (leginkább letöltés, feltöltés), sávszélesség használatot lehet monitorozni ill. loggolni.

Szarakodik a netem, és szeretnék "bizonyítékot" készíteni a szolgáltató számára.

Köszönöm

..::Diego::..

(#4105) fastleslie válasza crysis 2011 (#4102) üzenetére


fastleslie
senior tag

Nekem ugyanilyen problémám volt az NFS Carbonnal! Abszolult nem lehetett konfigurálni. És azóta sem sikerült megoldanom. De talán egy GTA 4 fan többet tudna segíteni!
Amúgy próbaképpen az NFS2 irányítható, a NFS Porsche... is. Érthetetlen, miért nem lehet az újabb játékok mindegyikét joy-al irányítani! Amúgy sokszor a kormány is kiábrándító, annyira messze van a valósághű irányításhoz! Nem hogy tekerni nem kell, csak picit mozdítom és már keresztbe is áll... :W

[ Szerkesztve ]

(#4106) fastleslie válasza superecneB (#4103) üzenetére


fastleslie
senior tag

Mennyi idős a gép? nem szedett össze sok koszt?

(#4107) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Üdv!
Van olyan átalakító, csatlakozó, ami RCA-ból csinál hangszóró kábelt?
Van egy hangszóróm, kipróbálnám, hogy működik-e az erősítővel, de nem akarom szétvágni a hangszórókábelt.

(#4108) Realradical válasza dJ Peer (#4107) üzenetére


Realradical
őstag

Hangszóró kábel az milyen? Jack?
[link]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#4109) superecneB válasza fastleslie (#4106) üzenetére


superecneB
őstag

2007-es. Nem, szét szoktam szedni újrapasztázás miatt, de nem szokott poros lenni. (Valahogy az asztali gépem sem volt poros sosem pedig a földön volt tartva szőnyegen)

(#4110) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello!

ERASMUS szakmai gyakorlati helyek érdekelnének, egy szép nagy adatbázis érdekelne, találtam ugyan, de azokban alig volt hely, valaki aki jobban benne van, tudna adni linket, linkeket?

(#4111) kabanka


kabanka
aktív tag

Sziasztok! Van egy ssd vinyóm ami úgy látszik ACHIban kellene használni még nincs kibontva se semmi. A lényeg van egy RAID kötetem ezért a bisoban RAIDre van állítva. Így hogyan tudom ACHIban kezelni az SSD-t? Van IDE ACHI és RAID beállítás a bisoban. Valaki tudna segíteni? Az ssd-s topik behalt....

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#4112) dJ Peer válasza Realradical (#4108) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

"drótós", ha lehet így fogalmazni :P

[ Szerkesztve ]

(#4113) e30st válasza dJ Peer (#4107) üzenetére


e30st
tag

bármilyen mezei kis erősítőre kösd rá az RCA-t, abból meg menjen ki a hangszóró. Én ezt tudom ajánlani, bár biztos lehet venni specifikusan valami ilyesmi átalakítót.

(#4114) Tgdt159


Tgdt159
tag

üdv!
van egy toshiba journe touch tábla pc-m... a szoftverját hogyan tudom frissíteni? toshiba store-ban nem találtam ilyet, de neten se találtam leírást...

olvastam hogy rálehet tenni android oprendszert, viszont ehhez megint csak nem találtam leírást... valóban lehetséges ? ha igen hogyan ?

(#4115) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, ennél az alaplapnál az egyező szinű ram slotok mennek Dual Channelben? üdv

(#4116) armiesboy


armiesboy
csendes tag

Hy.

Fenn áll egy kis problem. Van egy AMD Athlon II X3 455 codname: Rana proci, mellé egy Asrock N68C-S UCC deszka. Namármost rengeteg helyen olvastam hogy unlckolható a 4. mag. Szétgugliztam mindent, youtubon is kerestem. Megtaláltam, hogy kell unlockolni a 4. magot " UCC Enabble" a biosban. Sehogysem akar jó lenni. Már mindent elolvastam különfée oldalakon, meg videokat tanulmányoztam. Valakinek vmi ötlet ?

(#4117) Tgdt159 válasza armiesboy (#4116) üzenetére


Tgdt159
tag

attól hogy olyan típus, még nem biztos hogy tudod unlockolni... nekem is ugyanilyen procim van, ha át állítom sípol, és vissza kell állítani eredetire... ez szerencsére megy... vagy kifogsz egy olyat amit lehet, vagy használod a 3 magot...

[ Szerkesztve ]

(#4118) TROG AIR válasza armiesboy (#4116) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Valószínüleg hiba miatt van letiltva a 4. mag, nem csak kiiktatták a jólműködőt.
Szerencsével és kis feszemeléssel még összejöhet a feloldása.

430 pozitív , 0 negatív....

(#4119) Zyelor válasza Hunork (#4086) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Köszönöm a választ Neked és Spetnek is!

Időközben ez megtörtént, bár a rendszer visszaállítás is 40 perc volt mire végrehajtódott, de szerencsére legalább volt visszaállítási pontom. Ebben a pillanatban a rendszer okés, nincs magas svchost proci használat, sem HDD pörgetés. A boot idő pedig azóta lassult be, hogy két felhasználó van a gépen, de az most mellékes volt a konstans 50 %-os CPU használat mellett.
NOD-dal és Kasperskyvel is átfuttattam a gépet és nem hozott érdemleges eredményt.

A HDD Sentinel még az első hozzászólásom előtt meg lett nézve, 1 szektorhibát ír és 99 %-os állapotot. Bár szerintem öreg már szegény kis vinyóm (8 éves biztosan van).

Amúgy valóban rá férne egy újratelepítés a gépre, tekintettel arra, hogy már több, mint 1,5 éve nem volt újratelepítve... (Meg tudnám csinálni, csak lusta vagyok :D) No de majd ha lesz pénzem SSD-re... :)

Köszönöm még egyszer a tippeket! :)

(#4120) lalimano válasza crysis 2011 (#4102) üzenetére


lalimano
tag

Én annak idején gamepaddal játszottam GTA 4-et. Mondanom sem kell nem ismerte fel, hisz csak xBox360 controllert ismer. De van megoldás: XBox360 controller emulator
"Atlernative download link" feliratnál keresd a letöltési linket. Gamepaddal kiválóan működött, szerintem Joystick-kal vagy kormánnyal is megér egy próbát.

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#4121) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok!
Tudom ez nem ide tartozik de kellene egy kis segítség!
Átvertek hardveraprón és feljelentést szeretnék tenni a rendőrség oldalán viszont egy rubrikát nem értek amit kötelező kitölteni!
A rubrikához tartozik egy szöveg, az alábbi:
Rendőri intézkedés elleni panasz esetén az azt foganatosító rendőri szerv megnevezése*
Na szóval ide mit kéne írnom??

Nagyon köszönöm ha segíttek!

[ Szerkesztve ]

(#4122) pocokxx válasza Satyricon (#4039) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nincs elállítva a rendszeridő....? Ja látom, már megoldottad... :) Sűrűbben kell látogatni ezt a topikot, me, egyszerre 100 hsz-t olvasni...:))

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4123) robick5 válasza #83381760 (#4121) üzenetére


robick5
tag

Szerintem sokkal egyszerűbb ha besétálsz rendőrségre,megteszed a feljelentést !
Én legalábbis így csináltam .Ezt a neten keresztül nem lehet.
De készülj fel.
pl.: vigyél magaddal minden dokumentumot,privát beszélgetéseiteket kinyomtatva,a hirdetést is,ha van csomagolás,a tárgyat,bankszámlaszámot,stb... :K

[ Szerkesztve ]

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#4124) pocokxx válasza #83381760 (#4121) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szerintem a foganasító szerv a területileg illetékes rendőrkapitányság.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4125) moonguru válasza #83381760 (#4121) üzenetére


moonguru
őstag

Semmit! (szerintem)

Mivel NEM Rendőri intézkedés elleni panaszt nyújtasz be!

Monitor Guru!

(#4126) pocokxx válasza moonguru (#4125) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igazad van, nem figyeltem minden részletre. Azt a mezőt csak rendőri intézkedés elleni panasz esetén kellene kitölteni.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4127) superecneB válasza #83381760 (#4121) üzenetére


superecneB
őstag

És, ha lehet jelentsd a felhasználót a megfelelő topicban!

(#4128) Satyricon válasza pocokxx (#4122) üzenetére


Satyricon
addikt

Na ha már így rákérdeztél én is kérdeznék... :D Nem tudod véletlenül mi a franc köze van a rendszeridőnek a facebookhoz és a gmail-hez?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4130) CoolMan válasza 7Days (#4129) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szerintem kérdezd meg ITT.

(#4131) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Ha van egy routerem amibe belekötök egy notebookot meg egy gépet, és hálózatba akarok átküldeni a notebookra az Én gépemről pár gigányi cuccot(egy pendrive sincs itthon jelenleg-.-) akkor, mit kell beállítani,hogy TC-be a Hálózat fülön lássam a notebook tartalmát, hogy áthúzhassam az anyagot?
Köszi!

szerk: gépemen win7, másik gépen xp.

[ Szerkesztve ]

(#4132) moha21 válasza Atomgeszi (#4131) üzenetére


moha21
addikt

Legyen azonos a munkacsoport, és ossz meg egy mappát vagy meghajtót.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4133) Newyorker


Newyorker
addikt

Van egy asus a8n-e alaplapom és a lapon lévő ventit, mert csapágyas szeretném cserélni, passzív bordára.

Ha alacsony a fordulat a jelenlegi szarakodós ventimnél újra indul, majd ki is írja a bootnál, hogy .....fan fail, vagyis nem oks. Ezt azért írja ki, mert érzékeli, h túlmelegszik, vagy azt érzékeli, h nem megfelelő a venti fordulatszáma. Mert ha a 2. és én passzív hűtést teszek fel, ergo ott nem lesz venti, sem fordulatszám és ettől nem fog letiltani?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4134) pakfong válasza Atomgeszi (#4131) üzenetére


pakfong
tag

Ahogy moha21 írja, vagy itt egy leírás:
[link]

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#4135) sgergi válasza Newyorker (#4133) üzenetére


sgergi
veterán

Valószínűleg a fordulatszámot rosszallja Ha így van, akkor a fordulatszám figyelése általában letiltható biosban. Szerintem keresd meg, és próbáld ki. Ha tényleg litiltható, akkor simán cserélhetsz bordát.

mod: Ahogy nézem a kézikönyvet, lehet, hogy nem is ezért írja ki. A legegyszerűbb, ha lehúzod, és megnézed mit csinál a gép.

[ Szerkesztve ]

(#4136) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Köszi mindenkinek! Sikerült! :)
Már csak az a kérdés, hogy simán wifin is működnie kell ennek így, hogyha a notebook erre a routerre csatlakozik?

(#4137) Newyorker válasza sgergi (#4135) üzenetére


Newyorker
addikt

és akkor ha nem lehet kikapcsolni a fordulatfigyelést, akkor nem lehet passzív bordát feltenni? :F

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#4138) Lompos48 válasza Atomgeszi (#4136) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igen.

(#4139) Atomgeszi válasza Lompos48 (#4138) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi! :)

(#4140) sgergi válasza Newyorker (#4137) üzenetére


sgergi
veterán

Ha nem tudod kikapcsolni, akkor is fel lehet valószínűleg tenni passzív bordát, de, lehet, hogy minden bekapcsoláskor jelezni fog. Ezért kéne kipróbálni hogyan viselkedik lehúzott chipset ventivel, mert így kiderül rögtön.

(#4141) föccer válasza #83381760 (#4121) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszönöm a válaszodat.

Oda szerintem nem kell írni semmit, mert nem a rendőrséget akarod bepanaszolni.

üdv föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4142) #83381760


#83381760
törölt tag

A para az hogy a tag nincs fenn hardveraprón. (kívülálló)
Erre a hírdetésemre írt egy levelet hogy neki van...
Csak adatokat tudok róla telefonszám, e-mail cím, bankszámlaszám, név.

(#4143) superecneB válasza Newyorker (#4137) üzenetére


superecneB
őstag

Nekem anno Abit IC-7-nél ki lehetett kapcsolni, nem a fordulatszám figyelést, hanem csak azt, hogy ha valami error van, akkor is menjen tovább, így bármilyen error esetén is tovább megy, de a mai napig tökéletesen üzemel, pedig nem mondanám mai darabnak. Mintha az Asus P5B-men is lett volna ilyen opció, esetleg egy próbát megér ha mindenképp így szeretnéd megoldani.
Arra figyelj azért, hogy megfelelő méretű bordát rakj rá, bár ezt szerintem nem is kell mondani :R

KvardAlien:
Szerintem ennyinek elégnek kéne lennie, az e-mailben történő megállapodás is szerződésnek minősül (Sőt ha telefonban az ajánlatra igent mondasz, is azonnali szerződés kötésnek minősül, bár gondolom nem mentetted a beszélgetést), azokat mentsd le/ne töröld ki, szerencsésebb szerintem ha személyesen teszel feljelentést.

[ Szerkesztve ]

(#4144) DragonR+ válasza Newyorker (#4133) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Szia
A bios setupban kell lennie egy chip fan speed warning kapcsolónak.
Azt állítsd disable-re.
Innentől nem figyeli a chipset ventilátor fordulatát, így passzív hűtéssel is menni fog a dolog.
Üdv, DragonR+

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#4145) superecneB


superecneB
őstag

Sry, lejárt a szerk. idő: Van egy régi XP-m, esetleg nyerhetnék jelentős FPS-eket (League of Legends), ha a mostani Windows 7-et lecserélném XP-re a gépemen? (Intel T7100, 4GB, NVS 135m GPU)

(#4146) Spet válasza superecneB (#4145) üzenetére


Spet
addikt

Játékokban FPS-t nem valószínű, hogy nyerni fogsz (mivel ott a videokártya+CPU számít nem a rendszer), bár annó Vista alatt tényleg lassabbak voltak a játékok mint XP esetében. Viszont a rendszer valószínűleg gyorsabb lenne Win 7 esetében mint az XP-nél (kedvezőbb a több magos futtatása)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#4147) pocokxx válasza Satyricon (#4128) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A tanúsítványokhoz van köze. Az érvényesség idejét a rendszeridőkhöz nézi, és ha nincs beállítva rendesen, akkor érvénytelennek látja a tanúsítványt, és be sem enged az oldalra.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#4148) Satyricon válasza pocokxx (#4147) üzenetére


Satyricon
addikt

Értem, köszi! ;)

Üdv.

Satyricon

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#4149) kovacsz18


kovacsz18
csendes tag

Üdv! Valaki segítsen nekem, please!
Leadtek PX8800GT 512MB DDR3 videokártya.
Gépet bekapcsolom és vizszintesen kicsi apró csíkok vannak, majd folyamatosan újraindul a gép. Csak csökkentett módban indul és akkor is szarul néz ki!
Vajon teljesen megadta magát a VGA??

(#4150) pocokxx válasza kovacsz18 (#4149) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A tünetek alapján nagyon úgy fest...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.