Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Mennyire mindegy,hogy az ember kitől veszi a domaint? Elvileg ha van egy szabad domain, akkor azt bármilyen oldalon keresztül regisztrálhatom, csak az ár nem mindegy. Újraregisztrálásnál kötelező ugyanazt a céget választani?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3602) whited


whited
addikt

sziasztok
van 1 noti amire kábelen keresztül megy a net, na mármost az történt, hogy elment az internet és mikor visszajött a gép azt írja hogy a hálózati kábel nincs bedugva és csak a wifi routert látja a szomszédba :D :( , mit tegyek, hogy újra legyen internet? :R (windows 7 van fent )

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3603) nónéjm


nónéjm
tag

Sziasztok,

Remélem nem kérdezek nagy maflaságot...

Nemsokára lesz egy 1024*768-as felbontású plazmám. Értelmetlen lenne rajta 1080p-s felbontású filmeket nézni, nem jönne elő az 1080p előnye a 720p-s filmekhez képest? Vagy még így is, hogy a HD ready-t tudja a plazma előjön a különbség és érdemes az adott filmből az 1080p-s változatot nézni?

Köszi a válaszokat!

(#3604) 3.Aragorn válasza whited (#3602) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én ilyenkor le szoktam tiltani a hálókártyát, majd újra engedélyezem. Nálam szokott segíteni, bár lehet, hogy a kettőnk problémája eltér egymástól. Nálam a kolis net rapszodikus mivolta az ok...

Nem minden vándorút céltalan...

(#3605) 3.Aragorn válasza nónéjm (#3603) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én a régi Phillips crt-men látom a különbséget a kettő között... :K

Istikee007: Hát nem tudom, először arra gyanakodtam, h az újabb op rendszer nem ismeri fel a régebbi drivert (nem az alá íródott) de akkor gondolom olyanokat szedtél...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#3606) vzsryl válasza whited (#3602) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Milyen internetkapcsolatod van? ADSL, kábel?
A modem és a notebook között van valamilyen elosztó/ismétlő, pl. router, repeater?
Az RJ45-ös dugó nincs megsérülve, rendesen beakad a portba?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#3607) faklyasgyuri


faklyasgyuri
csendes tag

Sziasztok?
Nincs valakinek eladó iPad 2 Smart Cover barát hátlapja? Akinek van az írjon PÜ-t. Köszi

(#3608) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Olyan program után érdeklődnék amit ha feltelepítek 2 gépre akkor e között a 2 gép között lehet fájlokat átvinni, akár nagyobb filmeket is. Van ilyen program? A fájlok rendszerint 1-2GB között lennének.

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#3609) 3.Aragorn válasza @matthew@ (#3608) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Windows? ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#3610) Melack válasza @matthew@ (#3608) üzenetére


Melack
veterán

Ajánlom magamat: Team Viewer 7 :) Ha házi hálózaton vagy, akkor arra van más ötlet is, de konkrétabbat nem írtál.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3611) @matthew@ válasza Melack (#3610) üzenetére


@matthew@
őstag

Igazából a helyzet az az h Hollandiában van az egyik gép a másik meg itt Mo.-n és ezek között kéne olyan progi amivel tudok ilyen fájlokat küldeni, mert e-mailben nem nagyon fog elmenni :DDD A Team Viewer erre alkalmas?

Matthew 24:42

(#3612) Melack válasza @matthew@ (#3611) üzenetére


Melack
veterán

Alkalmas igen

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3613) .bableWes


.bableWes
őstag

Hello!

Ezt,h ogy tudnám orvosolni?

:R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#3614) @matthew@ válasza Melack (#3612) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi szépen! :K

Matthew 24:42

(#3615) Melack válasza @matthew@ (#3614) üzenetére


Melack
veterán

Igazán nincs mit. Fájlok méretétől függően a toldacuccot is jó megoldás lehet persze.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3616) Phvhun válasza @matthew@ (#3608) üzenetére


Phvhun
őstag

Torrentet tudnám még ajánlani.

(#3617) Melack válasza Phvhun (#3616) üzenetére


Melack
veterán

Töltse fel egy trackerre, hogy aztán a másik onnan letöltse? Nem rossz ötlet :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3618) KicsiUbul válasza V.Stryker (#3601) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szia,

Az esetben, ha az NSeket is te felügyeled, akkor teljesen mindegy, ha ezt a szolgáltatóra bízod, akkor már nem, mert ha valami szakadt PIV en fut az NS akkor kellemetlen helyzetbe kerülhetsz :)
Újraregisztrálásnál nem kötelező ugyanazt választani, válthatsz regisztrátort is bármikor (ilyenkor az új regisztrátornál szintén ki kell fizetni egy évet)
Milyen domaint szeretnél? .hu vagy nemzetközi?

@matthew@ hamachi

Egyébként erre valaki? :U

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#3619) kmisi99


kmisi99
addikt

Nem tudom hova kellene írni ezt. A microsoft silverlight al van bajom. Win7 em van pár napja raktam újra a wint. Most nem tudok nézni silverlight os vidiket. A hanggal van baj. Csak ilyen akadások vannak de egyetlen egy értelmes szó nincs hanem ahova tekerek akkor az abban a másodpercbeni hang megy folyamatosan. Nem a gépemmel van a baj eddig tökéletes volt és több böngészővel próbáltam és a legfrissebb microsoft silverlight van fenn.

(#3620) Melack válasza KicsiUbul (#3494) üzenetére


Melack
veterán

Szerintem jobban jársz, ha írsz az ügyfélszolgálatuknak. Ha konkrétan megírod nekik, hogy mire lenne szükséged (számlakép), biztosan segíteni fognak neked.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3621) Melack válasza kmisi99 (#3619) üzenetére


Melack
veterán

Silverlight újratelepítése? Lehet telepítés közben adódott vmi probléma.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3622) KicsiUbul válasza Melack (#3620) üzenetére


KicsiUbul
őstag

hmm. Nem beszelsz hulyeseget :) eszembe se jutott. :R

Értem én...

(#3623) Melack válasza KicsiUbul (#3622) üzenetére


Melack
veterán

Az ügyfélszolgálat csodákra képes. De ha a hazai részleget kérdezed meg, ők is fognak szerintem segíteni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3624) kmisi99 válasza Melack (#3621) üzenetére


kmisi99
addikt

Már vagy 5x raktam újra és 3 böngészővel néztem és régebbit silverlight ot is próbáltam de nem jó. :(

(#3625) KicsiUbul válasza Melack (#3623) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Holnap felhívom őket. :)
úgyis behalt a performance MX egerem, azt is le akarom jelenteni :(

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#3626) Melack válasza KicsiUbul (#3625) üzenetére


Melack
veterán

Kettő az egyben :) Az egérért mondjuk kár, de ha már így alakult....

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3627) Melack válasza kmisi99 (#3624) üzenetére


Melack
veterán

Más program, ami esetleg inkompatibilis lehet?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3628) kmisi99 válasza Melack (#3627) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát kb 3 napos a windowsom alig van fent valami. Talán a hangkártya driver.

(#3629) Melack válasza kmisi99 (#3628) üzenetére


Melack
veterán

Érdemes lenne megnézni eszközkezelőt, jelez e hibát - felkiáltójelre gondolok.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3630) csaba17


csaba17
senior tag

na a nemrég írt [link]gondomra visszatérve:
ma voltam haveromnál, a gép olyat csinált hogy miután kiirta a vinyót meg a dvdt onnan ugye van egy másodpercnyi szünet az xp logó meg az eszköz kiírása között, na ott vmiko beragadt, fekete képernyővel megállt a logo előtt,
vittem másik ide kábelt mert vmiért udma 2ben ment 33MB/sek sebességgel, nemtom hogy ez lehet-e a baja, rem igen mer most kicseréltem ill a dvd írót lehuztam mert vmiko annak is van baja, nem adja ki a tálcát meg most anélkül kitom zárni hogy az e a hibás.
ja és leszedtem a sis ide drivert mert hiába cseréltem kábelt ugyanugy udma 2ben ment a vinyó.
szerintetek az lehetséges hogy csak az udma 2 miatt nem bootolt meg fagyott, jah vinyó 98%os és mostmár a teljesítménye 100%os, eddig 70 volt de most felment miután leszedtem a drivert.

[ Szerkesztve ]

(#3631) szalonkép


szalonkép
csendes tag

Sziasztok!
Asztali gépemben van két satás vinyó, és úgy néz ki, hogy az egyik - természetesen amelyiken a rendszer van :(( - halódik. Iszonyatosan lelassult (a másikhoz képest ötöde a write speed test) és 1 bad sectort jelez a HD sentinel.
Az a kérdésem, hogy ha valamilyen partíciókezelővel image-et csinálok róla, akkor abba is beleteszi a bad sectort, vagyis azt átrakva egy jó vinyóra azon szintén jelezni fog egyet?
Vagy nem érdemes ezzel vacakolni, inkább húzzam újra az új vinyón? Az a gáz, hogy elég sok progi van fenn, amiket igen macerás lenne újratelepíteni...

(#3632) Cucuska2 válasza csaba17 (#3630) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nagyon 'csúnyán' írsz.
Szerintem táp hiba, alaplap, esetleg RAM, de ilyen régi géppel nem éri meg egyáltalán ennyit tökölni.

szalonkép, fölöttem: Húzd újra a rendszert. 1001 hibától meg fogsz menekülni.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3633) szalonkép válasza Cucuska2 (#3632) üzenetére


szalonkép
csendes tag

Köszi, tartottam tőle, hogy ezt javasoljátok. :)

(#3634) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Internetszolgáltatón való váltáson gondolkodtam,a jelenlegivel nagyon meg vagyok elégedve.
(Invitel).
Hátrányai:
drága és pl.T-Home-hoz képest lassú,viszont nagyon stabil.
Nem szokott vele gond lenni.
Ezzel teszteltem ismerősömnél a netet:
[link]
a telepítő kinél milyen tempóban jön le.
464KB/s egy 4 M csomag esetében,illetve ismerősömnél 25 M csomag esetében 3MB/s,de csak eleinte,aztán "belassul"900KB/s körülire.
Nálam kb.800 KB/s az érték.
Ha letöltőoldalakról töltögetek le,jelentősen gyorsabban jönnének-e le a fájlok,feltételezve,hogy a letöltőoldal nincs korlátozva sebességileg?
Váltsak vagy ne váltsak?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Azért ezt a linket adtam meg,mert elég stabilnak tűnik a sebessége,kivéve T-Home net esetén.

[ Szerkesztve ]

(#3635) C0d3r válasza Kezdő vagyok (#3634) üzenetére


C0d3r
addikt

Továbbra sincs értelme felmérést végezni a sebességről.
Neked valószínűleg DSL neted van, ismerősöd 25 Mbit-jéből kiindulva VDSL / Kábelnet / Optika, utóbbi kettő sokkal fejlettebb a DSL-nél, optikára meg többszörösen érvényes a beton stabil jelző.
Na mármost, ha nálad nem érhető el más technológia, akkor hiába váltasz szolgáltatót, ugyanazon a vonalon fogod kapni, ugyanolyan stabil lesz. Ez persze nem zárja ki a jobb ajánlat keresését.

[ Szerkesztve ]

(#3636) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Van egy gépem, ami érdekesen megfagy mostanában elég gyakran. Nemrég kölcsönadtam a gépem öcsémnek, ő XP-t használt egy régebbi Catalyst-al és egyszersem akadt ki, én ma tettem fel Win 7 SP 1-et a legújabb AGP-s Driver-el, és már kétszer kiakadt Media Player Classic Home Cinema futott + Google Chrome-on olvasgattam közben. Nem hiszem, hogy ettől ki kéne fagynia. Szóval amire gondolni tudok az vagy a Win 7, vagy az új Driver-el van valami gond.

Valaki esetleg tud segíteni? Valami ötlet?

Switch Tax

(#3637) MasterMark válasza MasterMark (#3636) üzenetére


MasterMark
titán

Update: Az uTorrent is futott nem tudom ez mennyit számít. Lehet ez is a gond? (Most próbálom uTorrent nélkül, hogy kiakad-e.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3638) 3.Aragorn válasza MasterMark (#3636) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Csekkold, h a driver kompatibilis-e a win7-tel!

Nem minden vándorút céltalan...

(#3639) MasterMark válasza 3.Aragorn (#3638) üzenetére


MasterMark
titán

Win 7-hez való, mondom a legújabb Catalyst 11.12-es. De lehet hogy a torrent itt a probléma.

Switch Tax

(#3640) 3.Aragorn válasza MasterMark (#3639) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Várjuk a fejleményeket.

Nem minden vándorút céltalan...

(#3641) MasterMark válasza 3.Aragorn (#3640) üzenetére


MasterMark
titán

Eszembe jutott még valami, a vinyók maguktól leállnak ha nem használja semmi, ezt most letiltottam hátha segít valamit (mert néha érdekes hangokat hallottam a vinyóbol a kiakadás elött), a torrentet is bekapcsoltam, most jónak tűnik. Lehetett ez a baja? (XP-ben ez az automatikus leállítás nincs bekapcsolva magától ugye? Ez magyarázná ott miért nem akadt ki.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#3642) 3.Aragorn válasza MasterMark (#3641) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ezt én nem tudom neked megmondani. Sorry

Nem minden vándorút céltalan...

(#3643) Avicii


Avicii
csendes tag

Sziasztok! Van egy probléma a gépemmel ami már az agyamra megy. A probléma a következő: Üresjáratban a gépem sípol. Ez nem speaker sípolás hanem a gépből valahonnan a proci és a táp környékéről jövő magas frekvenciájú hang. Ha elindítok egy zenét vagy elkezdek játszani a sípolás azonnal abbamarad még akkor is ha a zenét le szüneteltetem.
Proci: AMD Athlon XP 2500+
Alaplap: ASUS A7N8X
Táp: Codegen 400W
Videokártya: Gigabyte Ati Radeon HD 4650 DDR2 1GB

Ooooooohhh Sometimes....

(#3644) Cucuska2 válasza Avicii (#3643) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én a tápot hibáztatnám.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3645) V.Stryker válasza KicsiUbul (#3618) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, hát f.ngom nincs az NSekről, hogy mik azok. Egyébként .hu-st akarok.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3646) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Hali!

UPC tévé előfizetést (lejárt a hűség) le lehet mondani online vagy telefonon?

Rip and tear

(#3647) Melack válasza Zolaash (#3646) üzenetére


Melack
veterán

CSak személyesen. Aláírnod kell a felmondást.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3648) Tutajos81 válasza kételkedem (#3538) üzenetére


Tutajos81
csendes tag

Szia!
Megnéztem a led-eket. Amikor a gép indul(beindul a porszívó és sárga a bekapcs gomb), akkor egyik sem világít. Ha zöld bekapcsolóval indul, akkor pedig AB világít, CD nem. Viszont tegnap megoldódott a probléma, meg nem is.
Újrapasztáztam a procit, meg az alaplapon, hűtőbordával ellátott chip-et is (gondolom az az integrált vga procija). Bekapcsoltam a gépet és láss csodát, elindult, működött rendesen. Aztán észrevettem, h kihagytam belőle a hűtőborda leszorító pöcköket, azokat visszaraktam és megint nem indult a gép. Újrapasztáztam, mert gondoltam elmozdult a hűtő. De ezek után már nem indult a gép. Aztán nyitott gép fedővel kapcsoltam be a gépet, úgy hogy kézzel leszorítottam a venti házat (arra gondolva, h a hűtő jobban csatlakozik a procihoz) és beindult a gép! Kipróbáltam a dolog másodjára is működött.
Azóta nem néztem, h indul-e vagy sem, de mit tudnék még tenni, h normálisan lehessen bekapcsolni és működjön? Tegyek a procira több pasztát?
Előre is köszönöm a választ!
Üdv: T.

(#3649) Zolaash válasza Melack (#3647) üzenetére


Zolaash
aktív tag

;) Köcce!

Rip and tear

(#3650) Storms


Storms
őstag

üdv
Hogyan lehet egy képet bevágni egy videóba? Például egy Darth Vader fejet valaki feje helyére. ( Ez csak példa ) :R
Mint például ez LINK

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.