Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Alienh válasza Spin (#3447) üzenetére


Alienh
csendes tag

Na ez így már konkrétabb, és a válaszom az, hogy mindenképp megéri a váltás.A memóriánál én a Geilt ajánlanám.

(#3452) Alienh válasza Spin (#3450) üzenetére


Alienh
csendes tag

Próbáld meg a ph aprón elcserélni a vgat egy jobbra kis ráfizetéssel és megoldódik a probléma :D

(#3453) robick5 válasza Spin (#3447) üzenetére


robick5
tag

Csak egy feltevés ha esetleg am3+ irányába fejlesztenél lehet olcsóbban kijössz azonos teljesítményre. ;)

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3454) Spin válasza robick5 (#3453) üzenetére


Spin
tag

Köszi,sajnos az Amd-vel már rég óta nem szimpatizálok... :)

Üdv,Spin!

(#3455) HollyBoni válasza Spin (#3454) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szvsz vedd meg az i5-öt a lappal,aztán kicsit később ha lesz pénz add el a VGA-t,és vegyél egy újat. 20-23k-ért el tudod passzolni. Én 23-ért vettem Vapor-X-et.

(#3456) robick5 válasza Spin (#3454) üzenetére


robick5
tag

Én 4 hónapja váltottam 775-ről am3-ra darálow tuningmester tanácsára és egyáltalán nem bántam meg!

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3457) Alienh válasza robick5 (#3453) üzenetére


Alienh
csendes tag

Hát ez az intel vs amd nekem olyan mint a merci vs bmw.Mindkettő top kategória és nekem teljesen mindegy melyikkel szedem fel a csajokat :DD

(#3458) kabanka


kabanka
aktív tag

Sziasztok ismért! Egy valamit nem értek valaki jó lenne ha felvilágosítana:) A gépem az adatlapomon olvasható. Mégis mi a ***** miatt akadnak a játékok amiko Youtube-on látom simán játszik egy 2 magos procival GTS450el 3 giga rammal Ultra High beállításokkal GTA4et. Nekem meg beszaggat.
Valami nagyon nem jó akkor
http://www.youtube.com/watch?v=QDza8wcuIRQ&feature=related

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#3459) robick5 válasza Alienh (#3457) üzenetére


robick5
tag

Csak az ára nem mindegy egy új am3+ lap 20k ,mondjuk bele egy 965 proc használtan 20k és akkor még marad vga-ra is ! Később ha lesz rá keret mehet bele buldózer.
Nem tudom a750 mennyi lehet de olyan 30-32k környékén. +a lap

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3460) HollyBoni válasza kabanka (#3458) üzenetére


HollyBoni
veterán

BENÉZTEM,semmi! :DDD

Passz.

[ Szerkesztve ]

(#3461) robick5 válasza kabanka (#3458) üzenetére


robick5
tag

Valahol olvastam a gta4-nek vannak driver akadási problémái,lehet te is beleszaladtál valami ilyenbe ! :Y
Amúgy UPP a Gépednek 16g ram nem semmi !
Azért egy ilyen konfig megérdemelne egy jobb karit!

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3462) HollyBoni válasza robick5 (#3461) üzenetére


HollyBoni
veterán

Azért egy ilyen konfig megérdemelne egy jobb karit!

+1.

Mégis mi a gond az ASUS-al?

[ Szerkesztve ]

(#3463) kabanka válasza robick5 (#3461) üzenetére


kabanka
aktív tag

A 16 Giga ram videózáshoz van meg effekteléshez. Játékok aligha megesznek belőle egy gigát:) A videó lezabál 12 megát is:)
A videókártyát cserélném de mire? 560asra is azt mondják már hogy kinőtték a játékok akkor 570re? Az már kicsit húzósabb aztán lehet ugyanez lesz a gond. Egyszerűen nevetségesek ezek a dolgok már. és szerintem ASUS-t sem veszek többet az is biztos.

Amúgy az NFTS új része is szaggat mint a barom. BF3 is fordulásnál és nem Ultra meg mittudoménmilyen beállításokkal. Jah driverek fosok az is biztos. Játékra van egy 197es moddolt driver. sajnos az újakkal ami 200al kezdődik nem kapod meg ugyanazt az FPS-t, meg Stuttering van, ami sokakat zavar. De ideírom nem mindenki veszi észre és nem mindenkinél jelentkezik a Stuttering.

[ Szerkesztve ]

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#3464) HollyBoni válasza kabanka (#3463) üzenetére


HollyBoni
veterán

Azért egy GTS450 nem valami szuper kártya,ne csodálkozz ha minden szaggat.. Felbontás?

(#3465) robick5 válasza kabanka (#3463) üzenetére


robick5
tag

Hát azt nem mondanám,hogy az 560-t megették a játékok,a 450 után egy álom lenne hidd el,ég és föld a külömbség.Főleg ha egy Ti-t vagy egy SOC vennél bele

Az én konfigommal full beállítással kijátszottam BF3-t,ritkán szaggatott csak be.

[ Szerkesztve ]

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3466) kabanka válasza HollyBoni (#3462) üzenetére


kabanka
aktív tag

A gondomat nehéz megfogalmazni. Az alaplap működik de mégis valahogy alig alig érezni a 4 magot. Meg hogy DDR3, jó persze videózásnál igen jelentős. Szubjektív élmény lehet tényleg hülye vagyok amúgy de mintha a Gigabyte alatt az egész gépet stabilabbnak éreztem volna masszívabbnak. Pedig C2D volt:) Nem tudom értitek e mire gondolok. Ráadásul anno volt ASUS kártyám ventihibás lett rövid időn belül, nem forgott. Mikor megvettem a GTS 450et tavaly 3 hónapon belül elkezdett zörögni a hűtő ami atomcsendes volt. Persze gariba vissza és ők azt állították kicserélték a ventit. Persze ilyenkor az ember megfigyeli és megjelöli a dolgot mielőtt elküldi:) Természetesen hozzá sem nyúltak de több mint 1,5 hónapig ültek rajta:) Végül kapott egy TwinTurbot.

A tápom ASUS az bírja pedig valahonnan guberálva szereztem pár ezerért amikor még jócskán 10 körül mozgott az ára:)

[ Szerkesztve ]

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#3467) kabanka válasza robick5 (#3465) üzenetére


kabanka
aktív tag

560nak kevés lenne már a 450W- os tápom?

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#3468) robick5 válasza kabanka (#3463) üzenetére


robick5
tag

A driverekre meg háklis vagyok,amint kiadnak egy újat már rakom is fel,sőt néha még a betákat is ! ;]

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3469) robick5 válasza kabanka (#3467) üzenetére


robick5
tag

Hát ezt meg nem mondom !

(#3470) HollyBoni
: Bocsi ! :DDD

[ Szerkesztve ]

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3470) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Gyerekek szerkesztés gomb! :D

(#3471) nyunyu válasza kabanka (#3467) üzenetére


nyunyu
félisten

560nak kevés lenne már a 450W- os tápom?

Ha minosegi a tap, es tenyleg le tudja tartosan adni, akkor meg tul sok is, meg akkor is, ha tuningolsz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3472) kabanka válasza nyunyu (#3471) üzenetére


kabanka
aktív tag

Furmark és Primeot futtatva egyszerre alapórajelen nem haladta meg a 260at ha jól tudom a teljesítményfelvétele. Mindjárt lemérem most mennyi.

Ha jól emlékszem olyan 330W körül hasalt el a gép. Azaz lekapcsolt.

[ Szerkesztve ]

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#3473) nyunyu válasza kabanka (#3472) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, hogy az egy tapnak latszo targy, amire csak a marketingesek irtak ra a 450W-ot?

Akkor keves lesz :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3474) HollyBoni válasza kabanka (#3472) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mivel méred? Remélem nem everest-el.. :DDD :DDD

(#3475) kabanka válasza nyunyu (#3473) üzenetére


kabanka
aktív tag

3,5re húzott procival Xtreme Bunr In-nel PsotFXel Prime95 futtatásával 375Wot jelez a műszer és megy.

Fogyasztásmérővel

[ Szerkesztve ]

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#3476) kabanka válasza HollyBoni (#3474) üzenetére


kabanka
aktív tag

Fogyasztásmérővel

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#3477) kukinyo válasza Zolaash (#3441) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszi :R
Ez szuper.

(#3478) nyunyu válasza kabanka (#3475) üzenetére


nyunyu
félisten

Adatlapodon nem szurta ki a szememet a tap tipusa, de most mar megvan.

A neten rola talalt teszt szerint Delta elektronika van benne, eleg megbizhato konstrukcio, viszont a rairt 450W-ot tenyleg nem birja leadni, 365W folotti terhelesnel tulmelegedes miatt lekapcsol. :(
(Ez a tap nem tul acelos hatasfokaval 490W konnektor felol mert fogyasztasnak felelt meg az amcsi tesztben, nalunk kb. egy tizessel kevesebbet mutatna a fogyasztasmero a 230V-os halozat miatt.)

Masik hatulutoje ezeknek a regebbi Delta tapoknak a PFC megoldasa, elegge haklis az aram alakjara, igy olcso szunetmentesekkel egyaltalan nem megy. :(

Ja, eredeti kerdesedre visszaterve: 560Ti-vel sem terhelne tul a geped.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3479) kabanka válasza nyunyu (#3478) üzenetére


kabanka
aktív tag

Áramingadozásra eddig nem panaszkodtam mikor minden kikapcsolt a házban a gép ment tovább:D Igen az a 360W reálisnak tűnik, sajnos nyáron van hogy 35 fok is van. Igaz a gyári hűtője kellemes hűs levegőt lő ki hátul hangtalanul igaz a tápcsatijáról le kellett szedni mert volt egy hűtőcsere de aztán visszakerült és már nem ment a belső csatiről is MOLEX csatiba van belenyomva:)

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#3480) adidas4death válasza nyunyu (#3478) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kis problémám az egyik külső vinyómmal, az a helyzet, hogy egyszercsak olyan lett mintha minden eltünt volna róla. :S Vagyis nem teljesen, mert a sajátgépen belül irja hogy foglalja a helyet a vinyón a sok cuccom, viszont amikor megnyitom semmit nem látok, tök üres.

Csak ha a Winrar-on keresztül nyitom meg a vinyót akkor látom rajta a cuccokat. :( és igy le is tudom rola másolni a dolgokat, és mennek is amiket lemásoltam róla így.

Tudtok esetleg erre valami okosat? :B :U

Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm. :R

Üdv.: adidas4death

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#3481) nyunyu válasza nyunyu (#3478) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, eredeti kerdesedre visszaterve: 560Ti-vel sem terhelne tul a geped.

Extrem burn in tesztnel mondjuk mar hatareset, hogy elbirja-e.

GTS450 es GTX560Ti teszteket osszevetve vinyot leszamitva ugyanaz volt a ket tesztkonfig, igy a ket fogyasztas ertek egy az egyben osszevetheto, ez alapjan jatekokban 60W-tal fogyaszt tobbet az 560Ti a mostani kartyadnal. (Te gyengebb hatasfoku tapoddal ~65W lenne a kulonbseg.)

Ennel viszont a szintetikus tesztek sokkal jobban leterhelik a kartyakat, mostani burn in teszten mutatott 375W fogyasztasodat akar 100W-tal is novelheti az uj kartya!

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3482) kabanka válasza nyunyu (#3481) üzenetére


kabanka
aktív tag

Gondolom az Xtreme Burn in eléggé szélsőséges és annyira nem izzasztja meg egy játék sem. Az új Driver SF alig használja a vidikarit. Igazából ezért nem értem. Ki sem használják teljesen a játékok és akadnak:)))

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#3483) kabanka válasza kabanka (#3482) üzenetére


kabanka
aktív tag

Na most nem értem:) Beállítottam C1E-t visszavettem alapórajelre C-State-et ekapcsoltam. és Driver SF simán megy Fullon AAval:D Eddig meg alapórajelen is olyanokat szaggatott.

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#3484) nyunyu válasza kabanka (#3475) üzenetére


nyunyu
félisten

3,5re húzott procival Xtreme Bunr In-nel PsotFXel Prime95 futtatásával 375Wot jelez a műszer és megy.

Akarhogy probalom a FluidMarkot PostFX modban+mellette a Prime95-ot, alig 208W-ot mutat a fogyasztasmerom.

Most vagy en vagyok bena, vagy nem terheli ki ez a kombo 100%-ra a vasat.

OCCT tap teszt modjat rauszitva a gepre jellemzoen 235-238W korul mozog a fogyasztasom, de neha fel-felugrott 255-262W-ra is!

Ettol garantaltan lekapcsolna a geped 560Ti-vel. :DD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3485) nyunyu válasza nyunyu (#3484) üzenetére


nyunyu
félisten

Akarhogy probalom a FluidMarkot PostFX modban+mellette a Prime95-ot, alig 208W-ot mutat a fogyasztasmerom.

Aha, 2.5 eves Prime95-ot talaltam a gepemen, legfrissebb 64bitessel is csak 213W.

Ahogy nezem a problema az, hogy a Prime95 miatt nem jut eleg prociido a videokartya tesztnek, igy a GPU unatkozik.

OCCT tap teszt modjanal direkt odafigyeltek erre, hogy a hatterben futo linpack teszt hagyjon eleg CPU idot a VGA maximalis izzasztasahoz.
Egyes velemenyek szerint a linpack algoritmus minimalisan, de jobban futi a procit, mint a Prime95 algoritmusa.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3486) kabanka válasza nyunyu (#3485) üzenetére


kabanka
aktív tag

hát az IBT jobban odacsap neki:D

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#3487) Mercutio_


Mercutio_
félisten

#3395-re valaki? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3488) kovacsz18


kovacsz18
csendes tag

Valaki segítsen nekem! :)
Adott egy MSI K8N neo4h alaplap! A gép induláskor 1hosszú 2 rövid síppal megáll(elvileg videomegjelenítő hiba)!Nincs kép! A VGA működik kipróbáltam egy másik gépben! Valószínűleg alaplapi hibás! Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mit próbáljak ki vagy dobjam ki a francba!!
Előre is köszönöm a sagítséget!

(#3489) kételkedem válasza kovacsz18 (#3488) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha másik gépben rendesen működik a vga, akkor sajnos lehet, hogy kuka az alaplap. Annyit még megpróbálhatsz, hogy vga alaplapi slotjának érintkezőit megtakarítod kevés kontakt spré (féktisztító spré, vagy egyéb tisztító, a lényeg, hogy ne legyen nagyon agresszív!) segítségével.

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#3490) kovacsz18 válasza kételkedem (#3489) üzenetére


kovacsz18
csendes tag

Sajnos már próbáltam!
Nem műkszik! Azért köszönöm a segítséget!

(#3491) zuzoda


zuzoda
csendes tag

Sziasztok , mikortól várható hogy jó lesz az apróhirdetés kezelése ?

Kérem a további szándékát jelezze ! (érdekli vagy nemérdekli ) Minden sikeres férfi mögött áll egy nő, aki jól járt..

(#3492) kenwood3 válasza zuzoda (#3491) üzenetére


kenwood3
őstag

Elvileg ma már kész lesz :)

Mi az az ekezet dragasag??

(#3493) zuzoda válasza kenwood3 (#3492) üzenetére


zuzoda
csendes tag

Köszi a választ :)

Kérem a további szándékát jelezze ! (érdekli vagy nemérdekli ) Minden sikeres férfi mögött áll egy nő, aki jól járt..

(#3494) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy valaki rendelt-e már a Logitech webshopból, mondjuk az elmúlt egy évben? Aki igen az legyen szíves segíteni nekem abban, hogy megnézi a kapott számlát, hogy azon szerepel-e a magyar ÁFA?
(lényegében arra vagyok kíváncsi, hogy visszaigényelhető e az ÁFA a közvetlenül tőlük rendelt cuccokra)

Köszönöm,
Ubul

Értem én...

(#3495) jonnyjoker01 válasza makro (#3165) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

hol lehet megnézni az alaplapom típusát? ja, és egy kb. 6 éves gépről van szó (albacomp)

Van olyan beálíítása a microsoft office word (2007) - nek , hogy úgy nyomtatja ki az oldalakat, mintha könyv lenne? Van egy 51 oldalas doqmentumom, és nem akarom egyenként áthelyezni az oldalakat, ha lehet.

thxxx

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#3496) Melack válasza jonnyjoker01 (#3495) üzenetére


Melack
veterán

Alaplap: Aida vagy vmi másik rendszerdiagnosztikai program.

Word: nyomtatási beállítások között ott a könyv nyomtatás, szerintem az kell neked.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3497) jonnyjoker01 válasza Melack (#3496) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszönöm!!!!!!!!!

Üdv. Johnny

(#3498) Hunork válasza jonnyjoker01 (#3495) üzenetére


Hunork
veterán

1. Everest, Aida, akár a próbaverziója kiírja neked. (vagy kinyitod a házat, és leolvasod a NYÁK-ról... :) )

2. Nem értelek. :N Csinálj 2 oldalas nyomtatást, vagy csak a párosokat, majd a lapokat megfordítva a páratlanokat nyomtatod ki. (én utóbbival csináltam már melóhelyen, mert kényelmesebb volt...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3499) Melack válasza Mercutio_ (#3395) üzenetére


Melack
veterán

Jobban jársz, ha átkonvertálod. Csak úgy átnevezni nincs értelme a fájlt, mert akkor a lejátszó program fog kiakadni, mint a kakukkos óra.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3500) Mercutio_ válasza Melack (#3499) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azért kérdeztem, mert gond nélkül lejátssza sima átnevezés után az MPC-HC :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.