Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) kungzi


kungzi
veterán

BÚÉK! :C

(#3302) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Azéis Áemdé!!!! :DDD Boldog újévet! :)

430 pozitív , 0 negatív....

(#3303) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Bujjéket néktek!

(#3304) dJ Peer válasza malagutif122 (#3294) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Nekem átalakítóm van.
Vagy kikopott a hangkártyád(?) vagy RCA kimenet van a hangkártyádon(?) vagy sz*r a dugó.
Bujjék.

[ Szerkesztve ]

(#3305) DJ WOKKY válasza malagutif122 (#3296) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nálam ugyan ez a jack to 2 rca volt. Semmi baj nem volt vele.

(#3306) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

sziasztok
B.U.É.K
segitség kellene van egy agp gép amibe most szerváltam egy vinyot de nem indul el a gép minden jó benne mert elötte használva volt de a winyo is be indul csak nem ad képet a gép.
mit csinálja a winyoval hogy a elinduljon a gép??
ráraktam az xp de akkor sem csinál semit.
mit csináljak hogy jó legyen?
segitségeteket előre is köszönöm :R

(#3307) GrandeP válasza crysis 2011 (#3306) üzenetére


GrandeP
őstag

Huh... ez annyira zagyva és annyira korán van még, h erre értelmes választ kaphass...

Majd holnap... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#3308) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

nekm most kellene segitség :U
légyszives segitsetek :O :R :R

(#3309) CoolMan válasza crysis 2011 (#3306) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szerintem még pihenj egy kicsit :DDD és kérdezd meg holnap....

(#3310) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

oké :R

(#3311) jozsi252 válasza crysis 2011 (#3306) üzenetére


jozsi252
veterán

Hu hát ezt párszor elkellett olvasni de talán az akar lenni hogy van egy AGP alaplapod amibe most vettél egy IDE-s winyót.

Ha ráraktál XP-t akkor hogy hogy nem ad képet? Igazából azt nemértem hogy mire érted azt hogy nem ad képet? ha os-t feltudtál rakni rá akkor elvileg kell hogy legyen képe is.

Vagy esetleg másik gépbe raktál rá a winyóra os-t, átraktad a gépedbe és nemakar elindulni?

Biztos hogy jól kötötted be a winyót?

iPhone 13 Pro Max

(#3312) DJ WOKKY válasza crysis 2011 (#3306) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

húzz le mindent majd dugj össze mindent és próba. Mert nem igazán értem mit tettél eddig és mit nem :)

(#3313) nyunyu válasza jozsi252 (#3311) üzenetére


nyunyu
félisten

Vagy esetleg másik gépbe raktál rá a winyóra os-t, átraktad a gépedbe és nemakar elindulni?

Na ez az, ami XP alatt nem szokott mukodni. :DDD

Maximum ugy megy, hogy az XP telepites elso fazisat (=telepito cuccok felmasolasa a vinyora) csinalja az ember egy masik gepen, majd amikor eloszor ujrainditja magat a telepito, AKKOR atteszi a cel gepbe, igy a cel gep alaplapjanak megfelelo drivereket teszi fel a telepito.
Ha nem az a chipset driver telepult fel, mint ami a cel gepben lesz, akkor jellemzoen nem tud bebootolni az XP, hanem kekhalallal elszall.

Vista/7 akkor sem dob hatast, ha mar belakott vinyot teszed at egy tokmas hardverrel szerelt gepbe, max kicsit sokaig bootol, mire mindent visszatesz alapra, es nekiall felismerni az uj vasat.

Legalabbis nalam egy P35+C2D-rol 785G+Phenom II-re cseret siman tulelt a 7.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3314) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Találkozott már valki olyannal, hogy az egér gombja mintha kihagyna?
SZóval nyomva szeretném tartani a bal gombot, hogy kijelöljek több dolgot és amikor húzom, hogy nagyobb területet jelöljön ki megakad és olyat csinál, mintha elengedtem volna a gombot.

Lehet ez valami szoftveres hiba? Vagy kezd meghalni az egérben a mikrokapcsoló?
(Az a fura, hogy a kattintásokat mindíg jól érzékeli)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#3315) pr1mzejEE válasza Czimby (#3314) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Lehet szoftveres hiba is (a jobbik eset). Frissíteni kell a firmwire-t, de ehhez nem árt némi utánaolvasgatás, hiszen ha valami balul sül el az egered használhatatlanná válhat.

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#3316) GrandeP válasza nyunyu (#3313) üzenetére


GrandeP
őstag

Igen, ez az egyik amit nagyon szeretek a win7-ben...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#3317) pr1mzejEE válasza nyunyu (#3313) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Biza túléli :)

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#3318) Czimby válasza pr1mzejEE (#3315) üzenetére


Czimby
addikt

Nem hiszem, frimware hiba hiszen már 5éve jól működik. Én Win hibára gondolok, vagy valami progi bekavar, csak gőzöm sincs mi lehet...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#3319) nyunyu válasza crysis 2011 (#3306) üzenetére


nyunyu
félisten

Hany IDE eszkoz van a gepben, hogyan vannak jumperolva?
Ha ket eszkoz jut egy kabelre, akkor az egyik eszkoz masterre, masik slavere van allitva vagy mindketto cable select?

IDE kabel helyes sorrendben van-e radugva az eszkozokre? (alaplap=kek, master=fekete, slave=szurke csati)

Mondjuk a fekete meg szurke csati felcserelheto, ha egyik eszkoz sincs cable select-re jumperolva, hanem explicit meg van adva, melyik a master es melyik a slave, de attol meg a kek vegenek az alaplapra kell lennie radugva.

BTW, milyen vinyot probalsz berakni?
Volt anno egy Samsung szeria, amire rosszul volt rajzolva a jumperolasi utmutato, mas szerepelt a leirasaban, plusz mas a Samsung weblapjan. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3320) nyunyu válasza Czimby (#3314) üzenetére


nyunyu
félisten

Találkozott már valki olyannal, hogy az egér gombja mintha kihagyna?

Veget jaro mikrokapcsolora jellemzo, hogy neha kattintas helyett duplakattot erzekel, vagyis nem marad lenyomva a gomb, hanem egy pillanatra kihagy.
Aztan egyre gyakrabban csinalja.

Milyen eger, mennyi idos?
Logitech egerekben levo kinai Omron kapcsolo 2-3 ev nyuzas utan szokta megadni magat.
(Rendes japan Omron elmegy 4-5-ig is)

#3318: Ja, hogy 5 eves? Akkor egyertelmuen mikrokapcsolo csere...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3321) sasa311 válasza sasa311 (#3298) üzenetére


sasa311
veterán

Erre valaki? :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3322) nyunyu válasza sasa311 (#3298) üzenetére


nyunyu
félisten

Alapveto problema, hogy Realtek HD Audio drivert probalsz feltenni, amikor az alaplapodon levo ALC655 zajgenerator NEM HD Audio kompatibilis, ahhoz a Realtek AC97 driver kell.

(Anno az A8N-E-vel szivtam ugyanezt vegig, csak XP alatt. Ezek szerint Asus azota sem tud normalis hangchipet rarakni az alaplapjaira. :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3323) sasa311 válasza nyunyu (#3322) üzenetére


sasa311
veterán

Én semmit nem próbálok, a windóz teszi fel magától :(
De megpróbálom a linkedet és beszámolok, köszi :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3324) nyunyu válasza sasa311 (#3323) üzenetére


nyunyu
félisten

Elotte nezd meg, mi van a hangchipre rairva.
A hatlapi audio csatik kornyeken kell lennie, szarvas agancsra hasonlito logo van rajta.

Elobb neztem az Asus weblapjat, egykor volt alaplapomra ALC850-et hazudnak, amikor azon fizikailag ALC650 volt. :W

Ha tenyleg ALC880 van rairva, mint amit a Win detektal, akkor HD Audio driver kell.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3325) crysis 2011


crysis 2011
aktív tag

jozsi252 kolega igen másik gépen raktam rá a windows xp és beleraktam az agp gépbe nem csinál semit :U

(#3326) DJ WOKKY válasza crysis 2011 (#3325) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ne csodálkozz rajta, mivel teljesen más lett a hardver környezete a rendszernek

(#3327) sasa311 válasza nyunyu (#3324) üzenetére


sasa311
veterán

Sajnos ez a driver sem akar működni :W

Nem is értem, felinstalláltam, újraindítottam a gépet mégis ez van:

Mindjárt megnézem mi van ráírva a chipre...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3328) nyunyu válasza crysis 2011 (#3325) üzenetére


nyunyu
félisten

Mit takar ez a "nem csinal semmit"?

Elobb meg ott tartottunk, hogy bekapcsolas utan kep sincs, vagyis a gep rosszul van osszerakva.

Majd ha sikerul a vinyo(ka)t helyesen jumperolva, kabelre megfelelo sorrendben felfuzve berakni a gepbe, akkor mar lesz kep, de amint bootolaskor bejon az XP logo, egybol kek halalt fog dobni.

Ilyenkor XP telepito CD berak, masik gepen feltelepitett XPt leformazva lehet nullarol ujratelepiteni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3329) nyunyu válasza sasa311 (#3327) üzenetére


nyunyu
félisten

Mindjárt megnézem mi van ráírva a chipre...

Ezen a kepen a bal felso sarokban, a PCI, PCI-E slotok tovenel van a ket Realtek chip (masik a halokartyae, annak RTL8xxx a felirata)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3330) Realradical válasza sasa311 (#3327) üzenetére


Realradical
őstag

Pedig ez jónak tűnik. Nincs véletlenül előre kivezetve a hang a jumpereknél? A hang ikon feljött a system trayen? Ha igen, akkor ha lejátszol zenét ugrál a kis zöld csík mintha lenne hang?

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#3331) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Előreláthatólag mikor lehet megint feladni hirdetést hardveraprón? :U

[ Szerkesztve ]

(#3332) robick5 válasza nyunyu (#3313) üzenetére


robick5
tag

Vista/7 akkor sem dob hatast, ha mar belakott vinyot teszed at egy tokmas hardverrel szerelt gepbe, max kicsit sokaig bootol, mire mindent visszatesz alapra, es nekiall felismerni az uj vasat.

Na ezt még sosem próbáltam,ha legközelebb hardvert cserélek mindenképpen kipróbálom !
Mindig tanul az ember valamit ! :R
Mondjuk vga,ram cserénél mindíg így csináltam de lap,proc-nál még nem próbáltam !

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3333) robick5 válasza crysis 2011 (#3325) üzenetére


robick5
tag

De milyen okból nem ezen a gépen telepítetted az xp-t :F

HollyBoni : Na ez engem is érdekelne !

[ Szerkesztve ]

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3334) nyunyu válasza Realradical (#3330) üzenetére


nyunyu
félisten

Pedig ez jónak tűnik.

Nem jo, siman "High Definition Audio"-t akkor mutat a Win, ha erzekelte, hogy van HD Audio busz az alaplapon, es annak feltette a driveret, ez magat a buszt kezeli csak, a hangchipet nem.

Ha felteszi a chipnek megfelelo drivert, akkor ehelyett a chipgyarto nevevel jelzett eszkoz fog szerepelni, es csak azutan fog mukodni a hang.

Pl. nalam nincs feltelepitve az alaplapi Via akarmi hangchip drivere, nvidia HD Audio meg a VGA digitalis hangkimenetet takarja, amit hasznalok hangkartya helyett. (HDMI -> erosito :DDD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3335) robick5 válasza sasa311 (#3327) üzenetére


robick5
tag

Szerintem rakjál fel xp-t annó nekem egy ASUS P4S800-MX/S lapon sehogy sem tudtam hangot varázsolni WIN7-el !

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3336) robick5 válasza sasa311 (#3327) üzenetére


robick5
tag

Vagy esetleg próbáld meg ezt hátha !

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3337) sasa311 válasza Realradical (#3330) üzenetére


sasa311
veterán

Nem, csajnos az elöl lévő csatikon sincs hang.
Viszont a hang ikon fenn van a tálcán és a zöld csík ugrál amikor hangot kéne lejátszania (csak mégsincs hang....) illetve a mikrofon is érzékeli a hangbemenetet!

robick5:
Amikor megvettem a gépet akkor is Win7 volt rajta (csak valami tákolt warez cucc...) és volt hangja, ergo valahogy sikerült ráerőszakolni a dolgot.

Nyunyu:
Az "agancsos" chipen lévő összes felirat:
RTL8110S - 32
68699S1

Az "S"-ek lehet 5-ösök, nem láttam tökéletesen, de inkább S.

Magán a dugaljok hátulján lévő felirat:
AG643P

Egyszerűen nincs ötletem... :(

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3338) sasa311 válasza robick5 (#3336) üzenetére


sasa311
veterán

Köszi, megpróbálom most ezt is.

megpróbáltam: nem kompatibilis, el sem kezdi telepíteni :(

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3339) sasa311


sasa311
veterán

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3340) sasa311 válasza nyunyu (#3329) üzenetére


sasa311
veterán

Aha, rossz csippet néztem...

A hang chippen az a felirat, hogy ALC 880... :O

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3341) nyunyu válasza robick5 (#3332) üzenetére


nyunyu
félisten

Mondjuk vga,ram cserénél mindíg így csináltam de lap,proc-nál még nem próbáltam !

Azokat az XP is tulelte, egyedul az alaplapi chipset meg a rendszervinyo valtozasatol szall el, de azoktol nagyon. (*)

Vagyis ha mondjuk lecserelted az Asus alaplapodat egy ugyanolyan chipsetes Gigabytera, akkor nem kellett ujrahuzni az XP-t sem, hanem siman bekototted a regi vinyodat az uj alaplapra, es mukodott.

*: Par eve pont szilveszter ejjel szoptam azzal, hogy az Acronis TrueImage-dzsel lementett komplett rendszert egy ranezesre ugyanolyan Samsung 40GB-s vinyora klonoztam, mint ami az ipari PC szeriank elso gepeben volt.
Csak eppen a Samsung idokozben modositotta a vinyot, es a C szeria par megabajttal rovidebb lett, mint a B szeria volt, igy az uj vinyon mar nem indult el a klonozott XP, lehetetett nullarol ujrahuzni egy olyan gepen, amire max USBn lehetett CDt kotni, USBs CD hazunk meg eppen elotte ment tonkre. :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3342) robick5 válasza nyunyu (#3341) üzenetére


robick5
tag

Na szépen indult az újév mondhatom :DDD

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3343) andrey. válasza sasa311 (#3339) üzenetére


andrey.
csendes tag

Tudnál egy képet mutatni a Vezérlőpult -> Hang beállításról azon belül az első a Lejátszás fülről?

(#3345) robick5: ezért lennék kíváncsi a képre :D

[ Szerkesztve ]

Ne aggódj a holnap miatt, hisz a mai nap is csak egy holnap ami miatt tegnap aggódtál!

(#3344) nyunyu válasza sasa311 (#3340) üzenetére


nyunyu
félisten

3324-ben linkelt Realtek HD Audio drivert is probaltad?

Ha helyesen feltelepult, akkor a kis ikonja meg fog jelenni az ora kornyeken.
Ezutan huzd ki a fulest/hangfalat, es dugd vissza a zold minijack aljzatba.
Elmeletileg ekkor az hangzsuga drivere feldob egy ablakot, es megkerdi, milyen eszkoz van radugva.

(Elozo alaplapomon RTL889D volt, mar nem emlekszem hanyas Realtek HD Audio drivert hasznaltam hozza 7 alatt, de elsore mukodott.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3345) robick5 válasza sasa311 (#3339) üzenetére


robick5
tag

Lehet hülyeséget mondok de rakd át a lejátszó eszközökben a hangszórókra az elsődleges beállítást mert a képen nem azon van ! :DD

[ Szerkesztve ]

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3346) sasa311 válasza andrey. (#3343) üzenetére


sasa311
veterán

nyunyu:
Igen, tegnap este már próbáltam, de most próbálom újra. Bár állandóan dobálja fel, hogy a driver gyártója ismeretlen és biztos akarom-e telepíteni... A realtek ikon sose jelent meg alul. De ha leszedem a drivert akkor kiírja, hogy az eszköz driver nem megfelelő, bla bla és felteszi a winest...

robick5:
Öööö azt hogyi s kéne? :B

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3347) robick5 válasza sasa311 (#3339) üzenetére


robick5
tag

http://kepfeltoltes.hu/view/120101/263017157N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

06206262041>BGA (VGA,NOTI,ALAPLAP) REWORK,REFLOW,REBALL,VGA-NB-SB-VRAM chip csere< 06206262041 >Egyre kevesebb időm van sajnos belépni,ezért inkább HÍVJ,szinte bármikor elérhető vagyok telefonon! 06206262041

(#3348) sasa311 válasza robick5 (#3347) üzenetére


sasa311
veterán

Ez egy kicsit kicsi :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3349) Realradical válasza nyunyu (#3334) üzenetére


Realradical
őstag

Jogos. Nálam is másképp néz ki, csak benéztem :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#3350) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Pár napja megtetszett egy kanapé a Kika-s aktuális akciós újságában. El is mentem barátnőmmel megnézni, aminek az lett az eredménye, hogy beleszerettem egy pofásabb verziójába [link]

Jelenleg egy elég régi, rugós heverőm van és már ideje lenne lecserélni, kicsit ki van már feküdve. Csak nem tudom, hogy ezek a kanapék, mennyire ideálisak alvásra, mert, csak nem ez az elsődleges funkciójuk ugyebár (a leírásban is vendégágy funkciót említenek :U ). De, nekem szimpatikus alternatíva lenne, mivel viszonylag kis szobába kellene... Mondjuk a jelenlegi ágyamnál nem hiszem, hogy rosszabb alvást biztosítana ez a Frame kanapé, kinyitva pedig elég nagynak is tűnik két embernek is.

Szóval, Nektek mi a véleményetek, a kanapé állandó alvó ágynak való felhasználásáról?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.