Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33914) Soká


Soká
senior tag

Azért a polcokhoz annyit tennék hozzá, hogy beszélünk itt az anyagokról meg a behajlásról, de semmi egzakt dolog nem hangzik el. Pedig a dolog csak így lenne mérhető és összehasonlítható. Mert valaki azt mondja, hogy nem hajlott a polca, pedig én látatlanban mernék egy söröcskében fogadni, hogy van ott 2-3mm behajlás. És van aki - én - ugyanennyit meg behajlásnak nevez. Szóval akkor lenne értelme erről eredményesen beszélgetni, ha számok is elhangzanának.
Én amondó vagyok, hogy a 18-20mm-es polcvastagsággal és nem könnyű ponyvákkal, hanem lexikonokkal számolva, 60cm a felső határ, ahol a zavaró görbülést elkerülheti az ember. 70-80cm felett már egyre durvábban jelentkezik a probléma. Én a múltkor csináltam 2000CD-nek szekrényt. nagyon jól lehetett a dolgot kalkulálni, hiszen a CD-k nagyjából egyforma súlyúak. bevallom, megbántam kicsit, hogy hagyatkoztam a tulaj méretezésére, aki (ha jól emlékszem) a 70 centis áthidaláshoz 15mm-es polcvastagságot kívánt. Ezzel felül nyert még egy polcnyi helyet, amit nyújtózkodva elért. És működik a dolog, de én érzem, hogy jobb lett volna maradni az általam javasolt 20mm-nél. Egyszerűen érzetre is jobb, ha valami túl van biztosítva.

Szemben velem, a monitor felett bükk lépcsőlapból van a polc. Ez azért más feeling :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.