Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97101) Thusor válasza Syl (#97098) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a programot. Eddig nem ismertem, de nagyon hasznos.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#97102) Frozzy válasza Head88 (#97097) üzenetére


Frozzy
őstag

[link] ez menniyre lehet valós, hogy új apple genuine akksi ?

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#97103) Head88 válasza Frozzy (#97102) üzenetére


Head88
addikt

Semennyire. Ez egy megtévesztő hamisítvány.

(#97104) Frozzy válasza Head88 (#97103) üzenetére


Frozzy
őstag

na majd meglátjuk mennyire fogja bírni. berakom és letesztelem :C

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#97105) Head88 válasza Frozzy (#97104) üzenetére


Head88
addikt

Biztos lehetsz benne, hogy kajli a cucc. Az eladó még azt sem tudja mit árul...a kompatibilitási leírás szerint 2017-2018 13" airhez jó. 2018-ban már ragasztott akku van.
2013-2017ig kompatibilis ez a fajta.

(#97106) consono válasza Syl (#97098) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi, meglesem én is :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#97107) spanyoll


spanyoll
addikt

Air M1-nél mik a normális hőmérséklet értékek amikor izzasztja az ember?
Nem rég vettem melóra az alap modellt, de Lightroomban amikor gyűröm a képeket akkor fel tud menni 90 fölé is a efficiency coreok hőmérséklete.

Alapvetően engem addig nem zavar, amíg vagy leszabályoz vagy bármit csinál, hogy ne főjjön meg a gép. Kéne aggódnom, vagy egy venti nélküli gépnél ne lepődjek meg ha max terhelés környékén bizony a nyári hőségben melegszik?

mod: amúgy alapjáraton nincs semmi vész, böngészéskor elzenélget 35-40 fok környékén.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#97108) tl-x válasza spanyoll (#97107) üzenetére


tl-x
őstag

Van rajta vmi tok?

(#97109) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Lightroom ilyen vadállat?

(#97110) spanyoll válasza tl-x (#97108) üzenetére


spanyoll
addikt

Semmi. A 90 ritkább szerencsére, de a 80ba bőven bele-belecsúszik.
Ez pl kb 1-2mpel van a 90es kiugrás után, ergo hamar visszamászik 60-70re, de azért azok a kiugrások picit ijesztőek.

mod @csiga: az összes adobe termék egy vadállat, bármit raksz alá képes megenni.

mod2: ostoba winről érkező sötét dilettáns dolgot írtam, még nem szoktam meg a kifejezéseket. Tehát nem az efficiency melegszik hanem a performance. Still concerning tho

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#97111) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Egy Lenovo Yoga-ról jöttem és azért durva, hogy mindenben előrelépés ahhoz képest. Viszont a Yoga 5 másodperc alatt bekapcsol ez az M1...inkább meg sem mértem. Nem mintha sokat kapcsolnám ki csak ma kicsit össze hasonlítottam a kettőt.
:DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#97112) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Legyetek kedvesek segíteni. Nemrég óta használok mac-et. Hogy a bánatba tudom a fotókból kimenti a képeket pendrivera??? Már nagyon sok képem van a telefonon és lementem a macról a fotókból, hogy legyen helyem. Köszi!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#97113) TigerCat válasza atees (#97112) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jelöld ki és exportáld ki amiket szeretnél.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#97114) atees válasza TigerCat (#97113) üzenetére


atees
őstag

Rosszul fejeztem ki magam, átmásolni áttudom, de azt hogyan oldom meg, hogy kijelölöm és áthelyezem?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#97115) madgie válasza spanyoll (#97107) üzenetére


madgie
titán

Ez ilyen, ha használod, melegszik :) Rengeteget Lightroomozok az M1 Airrel, melegszik, ha gyűröd, de pl leválogatni csak M1-en lehet normális tempóban, a 2017-es iMac-emen a képválogatás pont annyira akad meg időnként, hogy kizökkentsen a ritmusból és “idegállapotba kerüljek” :DDD

Próbáld majd ki egyszer egy hosszabb AE Bracket sorozatok összeillesztését HDR-ekbe, az főz még rendesen :D

(#97117) spanyoll válasza madgie (#97115) üzenetére


spanyoll
addikt

Akkó' jóvan' , megnyugodtam köszi. Mondom engem nem igazán zavar, télen még jól is eshet majd a kis melegedés, csak a gépet féltettem, hogy nehogy leégjen még a végén nekem aktív hűtés nélkül. Bizakodtam abban, hogy csak leszabályoz, de mondom jobb rákérdezni :D
Amúgy 5 éves i7-4770-es wines asztali után ég és föld. Válogatásnál nem a gép főtt le (bár az is melegedett azért), hanem én, hogy milyen gyorsan megy. Végre nem lassított a gép és tudtam haladni olyan tempóval ahogy szeretek :)

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#97118) r4z válasza #20749568 (#97116) üzenetére


r4z
nagyúr

Jelentos. Ha a Safari nem jon be, arany kozeputnak ott van az Edge.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#97119) TigerCat válasza atees (#97114) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ahogy írtam. Kiexportálod mappába, onnan átmásolod/áthelyezed, majd törlöd a Fotókból.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#97120) vadászcsiga válasza TigerCat (#97119) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem ez jómultkor nem nagyon ment. Elhatároztam hogy kizárólag a MacBook ssd-n tárolom majd a fotókat, icloudot kikapcsolom. Hosszú percek után sem egyezett a mappaban lévő darabszám a fotokban lévők darabszamaval. Végül inkább vettem plusz tárhelyet :)

(#97121) Syl válasza vadászcsiga (#97120) üzenetére


Syl
nagyúr

Gondolom szándékosan van ilyenre tervezve :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#97122) vadászcsiga válasza Syl (#97121) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csak nem. Én inkább hibás fajlokra gyanakszok. iPaden anno sokszor volt hogy nagyon régi képeket nem tudott letölteni, mindig hibát mutatott a sarokban.

(#97123) Syl válasza vadászcsiga (#97122) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy értem, hogy a fotókezelés mac-en is meg ios-en is szándékosan van így agyonbonyolítva, hogy a mezei júzer inkább tárhelybővítést vegyen, mint kitalálja, mit-hogyan lehet benne törölni, áthelyezni, archiválni stb. Mert ha egyszer elkezded gyűjteni a fotókat a gyári app-ba, akkor onnan a büdös életben nem szabadulsz :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#97124) GreenGoblin válasza vadászcsiga (#97122) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ha megnyugtat Google Photos sem jobb. Ugyanez volt ott is nálam. Sőt át akartam hozni mindent iCloud-ba mert vettem 2 tera helyet (párom ha kell ha nem fotózza lányom minden lépését) de amik anno felmentek fotók, live fotók vagy HEIC, nem ismerte fel az iCloud. :DDD
HEIC-et semennyire, live fotóból 3 másodperces videók lettek.
:C
De fogok venni egy normális Samsung vagy Sandisk SSD-t és kimentek rá mindent biztos ami biztos. Itt csak az idegesít, hogy iPhone nem képes felismerni az SSD-t kivéve ha veszel olyan csatlakozót amire kell tápot kötni mert iPhone nem elég erős hogy meghajtsa…mikor Samsung telefonok simán. :U

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#97125) fogtunder válasza GreenGoblin (#97124) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez a Lightning port hiányossága sajnos, a szifon akkuja elég lenne hozzá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#97126) -Faceless- válasza GreenGoblin (#97124) üzenetére


-Faceless-
őstag

Google Drive egy hulladék a fotók mentése volt vele a legkisebb bajom. Most Samsung telóval onedrive megy, és probléma mentes Androidos teló, windows, és mac között. Gond nélkül dolgozta fel a több ezer fájlos projekteket, és képet videót mindent kezel, és le is játszik a böngészőben.
Ingyen van 5gb szóval először próbáld ki mennyire válik be.

(#97127) GreenGoblin válasza -Faceless- (#97126) üzenetére


GreenGoblin
tag

OneDrive-ot használtam és elég szar élményem volt vele. Nagyon lassan töltötte be a fotóim, videóim. iCloud jobb szerintem főleg ha jön az IOS15 akkor ez az előfizetés extra dolgokat is fog majd adni.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#97128) poLeH válasza spanyoll (#97107) üzenetére


poLeH
junior tag

Mivel monitorozod a hőmérsékletet ?

(#97129) -Faceless- válasza GreenGoblin (#97127) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nekem csak az első inícializálás volt sok, de több ezer fájlos projekteket töltöttem fel, úgy hogy összesen valami 200 ezer fájl lehetett.
Amiután megvolt az incicializálás utána gond nélkül csattan minden eszköz között. Lövök egy fotót már azonnal fent van asztali WIn gépen behúzom egy Word doksiba amit azonnal tudok folytatni Macbook-on.

De ettől még lehet, hogy másnak más jön be. Az én munka menetemhez viszont magasan ez volt a legjobb.

(#97130) masoma


masoma
csendes tag

Pár napja használhatatlanul lassúvá vált a 2017-es Macbook Airem.
Folyamatosan 100%-on pörög a proci ventillátor csendes de pörög (nem maxon), használhatatlanul lassú, képek csatolva (memoria, cpu használat).
Amikkel próbálkoztam eddig
- SMC Reset
- Hardver diagnosztika (boot, press and hold D, passed)
- SSD format, big sur újratelepítés
- Kitakarítottam a gépet belülről, külön ventillátort kiszedtem belül kitakarítottam

[cpu]
[memoria]

Van valakinek valami ötlet mi lehet a baj, illetve mivel próbálkozzak?

[ Szerkesztve ]

(#97131) hszilard666 válasza masoma (#97130) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem a Big Sur okozza. 2012 es 11" es airt hajtok és meglepően fürge catalina-val. pasztázás és takarítás után pedig fel sem pörög nagyon a hűtés. Feltéve ha a saját kijelzőjét használom. Ha rákötöm projektorra vagy 2560x1080 as monitorra akkor néha lehet hallani.

Én downgrade-elnék a helyedben, nem hiszem hogy hardveres issue lenne.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#97133) Syl válasza #20749568 (#97132) üzenetére


Syl
nagyúr

Sehol nem írtam, hogy az ár lenne a gond (Egyébként is, 200 gigás icloud csomagom van)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#97135) Head88 válasza masoma (#97130) üzenetére


Head88
addikt

Kernel task nagyon pörgeti a procidat. (normál állapotban 4-5% cpu-t kellene használnia...nálad 245%-ot használ)

(#97136) masoma válasza hszilard666 (#97131) üzenetére


masoma
csendes tag

Eddig nem volt semmi gond Big Sur alatt... factory reset után is ez a hiba. Azért ezeket az OS-eket optimalizálják az összes gépre, ugye ezért szeretjük az Applet. De olyan szinten lassú most, hogy ezt a két screenshotot 10 perc alatt tudta feldolgozni a proci.
Mindenesetre megpróbálok egy downgrade-t. Köszi a választ!

(#97137) masoma válasza Head88 (#97135) üzenetére


masoma
csendes tag

a felsorolt próbálkozások elsősorban a "kernel task high cpu usage" találatokban említett megoldásokon alapszanak

(#97138) Head88 válasza masoma (#97137) üzenetére


Head88
addikt

Egy valamit nem írnak le ezek a google találatok. Akkor is magas a kernel_task cpu használata, ha valamelyik thermal szenzor hibás értéket ad, vagy az smc nem látja a szenzort. (ilyenkor a venti magas fordulatszámon megy, kerneltask cpu használat az egekben, és a proci konstans 900MHz órajelen dolgozik...utóbbit tudod ellenőrizni az intel powergadget progival)

(#97139) Syl válasza #20749568 (#97134) üzenetére


Syl
nagyúr

Látom továbbra sem érted a felvetésem lényegét, ezért inkább hagyjuk :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#97140) masoma válasza Head88 (#97138) üzenetére


masoma
csendes tag

Nekem pont az ellenkezője történik, nagyon magas a cpu használat (órajelet nem tudom, valószínűleg alacsony, mivel semmit nem futtatok csak az alap folyamatok mennek), a ventillátor közben nagyon alacsony fordulatszámon megy. Fura is volt, hogy az utóbbi időben amikor fejlesztettem rajta (XCode) vagy videót vágtam a turbo boost nem indult be. Elképzelhető, hogy a thermal szenzor a hibás. A hardver diagnosztika viszont nem írt semmilyen hibát. Köszönöm, felteszem a progit, amit javasoltál hátha előrébb leszek.

(#97141) Head88 válasza masoma (#97140) üzenetére


Head88
addikt

Azt mondod a hőmérséklet magas, de a venti fordulatszám alacsony? Ebben az esetben szenzorhiba helyett inkább venti hibára gyanakodnék.

CPU órajel 1.1GHz alá csak szenzorhiba esetén megy. (fix 900MHz)

[ Szerkesztve ]

(#97142) masoma válasza Head88 (#97141) üzenetére


masoma
csendes tag

Megnéztem az Intel Power Gadgettel és órajel 600Mhz (gondolom 1 magra nézve) és a hőmérséklet meg normális 50 körül ingadozik. Bocsi a képminőségért nincs türelmem kivárni a screenshotot.
[intel_power_gadget]

Erre az eredményre valami tipp, hogy mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#97143) Head88 válasza masoma (#97142) üzenetére


Head88
addikt

1000%, hogy nem szoftveres a probléma. (folyadék nem érte a gépet esetleg?)
A gép akksija is hibátlanul teszi a dolgát? (hibás akku elektronika is okozhat olyat, hogy a cpu órajel nagyon alacsony lesz)

Apple diagnostics-ra ne hagyatkozz mert sok esetben az egyértelmű hibákat sem jelzi.

[ Szerkesztve ]

(#97144) masoma válasza Head88 (#97143) üzenetére


masoma
csendes tag

Tokban tartom, mindig nagyon vigyáztam rá. Akkuval semmi probléma nincs 7-8 órát bír. Hova érdemes vinnem?

(#97145) Head88 válasza masoma (#97144) üzenetére


Head88
addikt

Az, hogy tokban van tartva, még nem zárja ki, hogy pár csepp víz/bármilyen más folyadékot nem szippantott be mondjuk az asztalról a venti...vagy esetleg páralecsapódás is érhette az alaplapot. (rengeteget láttam már az utóbbiból)

Írtad, hogy kitakarítottad a gépet. CPU is kapott friss pasztát?

Először próbáld meg, hogy downgradeled catalinára. Ha ott is ezt csinálja akkor alaplapi problémád van.
Hova érdemes vinned?
--Hivatalos szervizekben méregdrágán kapsz refurbished "új" alaplapot 90 nap jótállással.
--3rd party szervizek 99%-a pedig gányol, vagy a bevizsgálási díj miatt vesz be alaplaphibás gépeket...majd megállapítják hogy alaplapcserés ha pedig nem kéred az általuk felajánlott javítást akkor fizetheted a bevizsgálási díjat.

[ Szerkesztve ]

(#97146) masoma válasza Head88 (#97145) üzenetére


masoma
csendes tag

Nem kapott friss pasztát.
Portalanítottam csak, egyedül a ventit szedtem szét.
Kicsit csalódott vagyok, olyan érzésem volt, hogy ezzel a masinával elleszek még pár évig. De azért még nem ásom el, megpróbálom még, amiket írtál.
Köszönöm a segítséget!

(#97147) Head88 válasza masoma (#97146) üzenetére


Head88
addikt

Akkor kezdd azzal, hogy újrapasztázod a procit.(2 évente szükséges ezt megjátszani ) Arctic MX4 tökéletes választás. Csak a nagyobbik részét pasztázd a cpu-nak. A kicsi rész a platform controller amire nem szükséges paszta. (és a hűtőborda nem is érintkezik azzal a résszel)

[ Szerkesztve ]

(#97148) FIREBLADE78 válasza SharpSA (#97051) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ilyenkor állandóan töltőn van sleepbe?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#97149) r4z válasza FIREBLADE78 (#97148) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem kell tolton se lennie. En heti 1-2x rakom toltore, amig feltolt. Aztan huzom is le.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#97150) Major Lion válasza r4z (#97149) üzenetére


Major Lion
senior tag

Elég sok ciklust beleraksz így akkor nem? Bár ha heti egyszer kétszer töltöd akkor nem is mehet sokat.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.