Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96801) r4z válasza foxymaci (#96800) üzenetére


r4z
nagyúr

USB PD szabvanyu toltest tamogat csak a geped, viszont ahhoz adatfolyamra is szukseg van. Lehet, hogy a Xiaomi kabel nem ugy van drotozva, hogy ezt tamogassa. Olcso USB toltokabeleknel talalkoztam olyannal, hogy csak a fix 5V es a GND volt bekotve, es emiatt nem ment a gyorstoltes - itt is valami hasonlot tudok elkepzelni.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#96802) ILLDisPozed válasza SharpSA (#96799) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Én is az vagyok, ezért volt furcsa.

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#96803) foxymaci válasza r4z (#96801) üzenetére


foxymaci
senior tag

Elnéztem tölteni se tölti csak fura mert PD szabványú lenovo thinkbook-ot meg töltötte.
Köszi az infót.
Esetleg tudnál ajánlani vagy valaki aki használ baseus vagy ugreen töltőt pontosan milyen tipust vagy kábelt ?

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#96805) Smiley válasza #20749568 (#96804) üzenetére


Smiley
őstag

Igen, csak egy kicsit trukkozni kell vele.
Finder-ben alma+k utana pedig smb:\\username@host_addr
Csatlakozas utan felmountolod azt a share-t amit hasznalni szeretnel, es utana mar hozza tudod adni a syspref-ben a time machine settings alatt. Meg egy pro tipp, ha lehet akkor ezt a share-t, es alatta disk-et csak o irogassa, ugyanis o az elso backup letrehozasakor megnezi mennyi hely van es annyival fog szamolni. Tehat ha talal 500GB-at akkor ehhez fog kalkulalni mindent. Ha te ezt menet kozben feltoltod mas cuccokal is akkor hamar el fog hasalni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#96807) fogtunder válasza Smiley (#96805) üzenetére


fogtunder
nagyúr

De miért kellene, hogy csak ő férjen hozzá az egész lemezhez? Fura lenne, ha egy komplett lemezt, vagy tömböt oda kellene adni neki, kvótát kell rakni a megosztott mappára és kész.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#96808) r4z válasza foxymaci (#96803) üzenetére


r4z
nagyúr

En egy ilyen 65W-os Baseus-t hasznalok a hozza tartozo 100W-os kabellel. Az Airemmel es a HP-mmal is megy hibatlanul. Szumma 18 dolcsiert vettem kb egy eve.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#96809) kid46 válasza r4z (#96808) üzenetére


kid46
tag

en ezt rendeltem meg [link] + hozzá ezt a [link] kábelt..

[ Szerkesztve ]

(#96810) Smiley válasza fogtunder (#96807) üzenetére


Smiley
őstag

Vagy csinal egy lvm-et, vagy smb-n olyan erteket hazudik oda ami neki tetszik es meg vagy egy millio egyeb megoldas letezik, egy csak 1 peldat hoztam. Nalam kulon disk van a storage-ban csak tm mentesnek...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#96812) foxymaci válasza r4z (#96808) üzenetére


foxymaci
senior tag

Köszönöm szépen ezt nézegettem én is akkor rendelem is :R

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#96813) pethYeti


pethYeti
addikt

Van valakinek esetleg tapasztalata Safari Vs Chrome Vs Edge összehasonlitásban, hogy mennyivel fogyaszt jobban az utóbbi kettő? Kezdem egyre butábbnak érezni a Safarit.

(#96814) tl-x


tl-x
őstag

Eddig nem éreztem szükségét egy hub-nak. Igazából csak ritkán dugnék rá külső winyót, pendrive-ot, inkább az iPhone-t kötném
rá az Xcode miatt. Ahhoz a gyári USB-C USB átalakító a legjobb
választás?

[ Szerkesztve ]

(#96815) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Üdv!

Mielőtt még kidobnám az ablakon a pénzt. Olyat lehet csinálni hogy angol nyelvű külső billentyűzetet kötök a gépre de a laptop sajátja maradjon magyar?
Két nyelvűn szeretnék dolgozni, ha magyar akkor a laptopon írni, ha programozás pedig az angol billentyűzeten.

(#96816) Head88 válasza -Faceless- (#96815) üzenetére


Head88
addikt

Ilyet nem lehet. Viszont ha beállítasz két aktív layoutot akkor egy shortcut-tal gyorsan lehet váltani köztük. (control+option+space)

(#96817) r4z válasza tl-x (#96814) üzenetére


r4z
nagyúr

Kikben lehet kapni 300Ft-ert atalakitot, ha csak az kell. Ketto nem fer el egymas mellett a gepben, viszont a tolto elfer mellette.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#96818) tl-x válasza r4z (#96817) üzenetére


tl-x
őstag

Ezek az olcsó átalakítók nem tehetik tönkre a gépet?

(#96819) r4z válasza tl-x (#96818) üzenetére


r4z
nagyúr

Nincs benne semmi, ami tonkretehetne. Ket csatlakozo, es a megfelelo pinek osszedrotozva. Kb olyan bonyolult, mint egy 10 eves USB kabel. Az Apple adja csak olyan aron, mintha az alapanyaga a Marsrol szarmazna.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#96820) TigerCat válasza pethYeti (#96813) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kollégám krómozik, én szafarizom és nagy különbséget nem veszünk észre, de ez ugye felhasználói/böngészési szokásokon is múlik. Szerintem keress rá tesztekre.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#96821) tl-x válasza r4z (#96819) üzenetére


tl-x
őstag

Akkor csak tölteni nem szabad a hub-okon keresztül?

(#96822) i400 válasza pethYeti (#96813) üzenetére


i400
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#96823) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Ti kiszoktátok kapcsolni a Mac-eteket?
Én mióta megvettem csak lecsukom a kijelzőt azt berakom a cipzáras tásijába ha nem használom.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#96824) hszilard666 válasza GreenGoblin (#96823) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem. 3-4 havonta egyszer újraindítom. De mondjuk semmi komoly melót nem végzek a gépen, netezek meg filmezek. 2012 air. De amikor touchbarom volt akkor is így használtam, nem volt issue belőle soha.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#96825) kid46 válasza GreenGoblin (#96823) üzenetére


kid46
tag

Én megszokásból mindig kikapcsolom. Ma aktiváltam ms office-t, 1 évre 12k volt + kaptam 1 hónapot ingyen. Air-t mindenkinek, iszonyat jó kis gép. Össze van hangolva minden - mindennel, ez az ökoszisztéma ami itt van felülmúlhatatlan. :R

(#96826) SharpSA válasza tl-x (#96821) üzenetére


SharpSA
veterán

Miért ne szabadna? Nekem két különböző HUB-bal is jól működik a készülék töltéssel együtt.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#96827) SharpSA válasza ILLDisPozed (#96802) üzenetére


SharpSA
veterán

Utólag átállítottad? Mert új felhasználó nem az lesz alapértelmezetten.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#96828) GreenGoblin válasza kid46 (#96825) üzenetére


GreenGoblin
tag

Miért nem használod az apple cuccait? Vagy akár az MS dolgait online ahol ingyenes? Vagy akár LibreOffice-t (bár nem tudom Mac-re van-e még nem néztem)?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#96829) blakey válasza GreenGoblin (#96823) üzenetére


blakey
titán

Hetente 1x kikapcsolom, mint mindennek úgy a macOS-nek is jót tesz egy kis pihenő, de nem kötelező.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96830) ILLDisPozed válasza SharpSA (#96827) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Mikor kreáltam az én felhasználómat akkor állítottam adminra kezdésből. Először kérte csak az asszony jelszavát app frissítésnél amikor én accountommal voltam, most már nem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#96831) r4z válasza blakey (#96829) üzenetére


r4z
nagyúr

Amiota almas cuccaim vannak, nem kapcsoltam ki vagy inditottam ujra oket csak azert, hogy "pihenjenek". Sose volt emiatt gondom.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#96832) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Amugy meglepoen jol fogyaszt a laptop ha csak becsukom es nem kapcsolom ki. Par szazalekot esett csak egy nap alatt amig ugy volt.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#96833) FIREBLADE78 válasza r4z (#96831) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Én mindig kikapcsolom. Woccs, macbook,kivéve szifont.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#96834) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Merre tudom megvaltoztatni Big Sur alatt az ertesitesek hangjat? Lehet kiszurja a szemem, de nem latom.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#96835) blakey válasza r4z (#96831) üzenetére


blakey
titán

22 év "alma" után nem írok olyat, hogy soha nem kapcsoltam ki. Nekem munkaeszköz, sokat számít ha néha kikapcsolom. Hobbi gépnél ahol nincs "1000" program és folyamat ott valószínűleg nincs olyan nagy jelentősége. De ahogy az embernek úgy a gépeknek is jót tesz "egy kis pihenés". :) Meg mi bajom/baja lehet ha a heti takarítás miatt vagy csak úgy kikapcsolom?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96836) r4z válasza blakey (#96835) üzenetére


r4z
nagyúr

Munkara mondjuk en Linuxot hasznalok, de azt is honapok ota nem inditottam ujra. A Windowsnak valoban jot tett, ha idonkent ujra volt inditva, ennel a ket rendszernel ilyesmi igenyt nem erzek.

Baja/bajod nyilvan nem lesz belole, csak en szemely szerint feleslegesnek erzem. Meg a visszatoltodo ablakok elonyevel egyutt is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#96837) blakey válasza r4z (#96836) üzenetére


blakey
titán

Nem "programozott" kikapcsolást hajtok végre, csak akkor amikor "szükséges", de eddig mindig éreztem a Photoshopon vagy az Illustratoron, hogy a gép újraindítása sokat segített, hajlamosak néha memóriában maradni vagy valahogy nem akarják az igazságot, ha épp dolgozom akkor kénytelen vagyok a rendszert újraindítani.Közrejátszanak egyes alkalmazások is abban, hogy néha nem árt újraindítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96838) tl-x válasza SharpSA (#96826) üzenetére


tl-x
őstag

Valahol olvastam, hogy kinyírja a gépet ha rossz minőségű hub-on keresztül töltik. De lehet csak városi legenda :DD

(#96839) pethYeti válasza tl-x (#96838) üzenetére


pethYeti
addikt

Volt ilyen, de valamelyik Big Sur frissítés javította ezt.

(#96840) tl-x válasza pethYeti (#96839) üzenetére


tl-x
őstag

Gondolom nem ismerete fel többé a szoftver :DD

[ Szerkesztve ]

(#96841) pethYeti válasza tl-x (#96840) üzenetére


pethYeti
addikt

Lehet így is fogalmazni, hogy téglásítval lett néhány Macbook :)

(#96842) tl-x válasza pethYeti (#96841) üzenetére


tl-x
őstag

Akkor bármilyen hubot/átalakítót vehetek?

(#96843) fogtunder válasza GreenGoblin (#96828) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van Libre természetesen, én azt használok, jobb a kompatibilitása MS cuccokkal, mint a gyári appoknak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#96844) pethYeti válasza tl-x (#96842) üzenetére


pethYeti
addikt

Azért tök nonamet nem vennék, tehát minimum ilyen Ali féle Ugreen, Baseus.

Nekem Ugreen van, teljesen jó. Annyi, hogy ez 4k30fps-t tud, de mivel én 1080p-s monitoron használom nekem tökéletes.

(#96845) hajospeti


hajospeti
tag

Sziasztok!

Van egy Macbook pro- m M1 chippel.
Szeretnék rá windows 7-10- ig x64 poprendszert is.
Elvileg a parallels desktop megoldja, de ARM kompatibilis build Kellene.
Na ezt viszont nem találok.
Tudtok segíteni, hogy honnét lehet beszerezni?
Köszi szépen!

(#96846) tl-x válasza hajospeti (#96845) üzenetére


tl-x
őstag

Mac-re Windows nekem ez olyan szentségtörés. Bocsi biztos indokolt :R

(#96847) Thusor válasza hajospeti (#96845) üzenetére


Thusor
őstag

Nagyon egyszerű. Windows Insider programba kell csatlakoznod, utána [innen] tölthető.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#96848) SharpSA


SharpSA
veterán

M1 esetén érdemes kikapcsolni a böngészők esetén a cache-t? És ha kikapcsolom, akkor azzal jár valamilyen hátrány is?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#96849) #86564352 válasza SharpSA (#96848) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem nem, csak ha egész nap streamelsz videókat.
Teszt a témában:
How To Disable Browser Caches On Your Mac
Is your browser killing your Mac’s SSD?

(#96850) GreenGoblin válasza SharpSA (#96848) üzenetére


GreenGoblin
tag

Én kikapcsoltam minden böngészőben mert sokat nézek neten filmeket, vagy YouTube-ot. Kevesebb lesz így jelentősen a bites rate vagy mi a neve.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.