Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96401) TigerCat válasza Masterboy84 (#96398) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Exportáld a fotókból. Akkor jó minőségű lesz.

Ha nem megy a szinkronizálás, akkor a kijelentkezés, újraindítás, majd visszajelentkezés segíthet. Ezt követően újra építi a képek könyvtárat.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#96402) Mirage válasza kid46 (#96399) üzenetére


Mirage
tag

Nekem van 2 hubom, az egyik Satechi a másik pedig egy Baseus hub, mindkettő ilyen jellegű mint amit most linkeltél.
Az utóbbi az jóval drágább volt de azért sokmindent tud. A Satechi meg kb ugyan ezt tudja, de egy pár ezressel drágább volt.
Ha nekem személy szerint választanom kéne e közül a kettő közül ezt a másodikat választanám a hdmi meg a kialakítás miatt. De neked kell tudnod hogy neked melyik port fontos és melyik kialakítás szimpibb :R

(#96403) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Olyan gyíkom van most az apple music-al macbook pro-n (m1 big sur legújabb os + app verzió) hogy lossless és dolby atmos engedélyezésénél is 1-2 szám lejátszása után nem jelenik meg az atmos/lossless logó a szám mellett. Restart után már ott van. Másnak is csinálja ezt? :F

Nyilván nem a logó hiánya a bajom, hanem hogy maga a file infó részen se azt a verziót mutatja aminek mennie kéne. Pl apple saját dolby atmos playlistjén minden második szám sima streamként jön. Pedig mind atmosnak kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

(#96404) Masterboy84


Masterboy84
tag

Lehet hogy nagyon amatőr kérdés, de az létezhet, hogy egy NTFS-re formázott külső winchesteren lévő fájlok közül azok csak random jelennek meg? Pl képek mappa látható és benne a képeket is meg tudom nyitni, de pl a filmek közül csak a főmappa látszik, azon belül se mappák és egy db film se. Ezen kívül a mappák kb fele látszik. Úgy gondoltam, hogy ha nem tetszik a macbooknak az NTFS akkor semmit nem látok a winchesterről. Bocs az amatőr kérdésért, de új mac-es tulaj vagyok, és küzdök mint malac a jégen :)

(#96405) blakey válasza Masterboy84 (#96404) üzenetére


blakey
titán

Nem találkoztam ilyennel még soha. Talán sérült valami.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96406) Masterboy84 válasza blakey (#96405) üzenetére


Masterboy84
tag

1 hetes macbook air M1, ma felbontott Ugreen hub, a winchester 2 éves Toshiba, de a windowsos laptop lát rajta mindent. Mi lehet sérült... :(

[ Szerkesztve ]

(#96407) consono válasza Masterboy84 (#96406) üzenetére


consono
nagyúr

Valaki pár hónapja járt itt ugyan így, vagy hasonlóan, keress vissza, hatha meglesz az ok.

"In God we trust. All others must bring data"

(#96408) -Faceless- válasza Årpi (#96397) üzenetére


-Faceless-
őstag

Igen ez van nekem is az App store-ból telepített alkalmazásokhoz, de a gyári chess, meg grafikon, meg mindenféle szutyoknál nem ugrik fel, nem tudom kukába húzni, és törölni se a fent említett módon.

(#96409) blakey válasza Masterboy84 (#96406) üzenetére


blakey
titán

Lementeném a HDD-ről az adatokat és újra formáznám. 1 napos HDD-nél is megsérülhet valamelyik partíció. Ha sűrűn fogod használni az NTFS-t akkor javasolt a Tuxera vagy a Paragon használata, mert a macOS az NTFS-t csak olvassa, írni külön programmal tudja..

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96410) Årpi válasza -Faceless- (#96408) üzenetére


Årpi
őstag

Azok szerintem 20 éve a rendszer részei, így azokat hivatalosan fixen nem lehet. Valami 3rd party tool talán van rá, bár engem az elmúlt 10 évben sosem zavartak.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#96411) Smiley válasza Årpi (#96410) üzenetére


Smiley
őstag

A chess igazabol meg regebbi, az mar ott volt a nextstep/openstep-ben is olyan 96 korul :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#96412) TigerCat válasza Smiley (#96411) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Uhh, az hogy zúzta a gépem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#96413) Masterboy84 válasza blakey (#96409) üzenetére


Masterboy84
tag

Köszi a segítséget, megpróbálom, bár nem lesz könnyű 1 TB-ot 250 GB tárhelyre sűríteni :).

Egyébként itt természetes, hogy minden alap dologért 4-5 ezer ft-ért kell venni alkalmazásokat, hogy tudjuk is használni a Mac-et? :(

(#96414) Mr Bond 007 válasza Masterboy84 (#96413) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha leírod hogy mi kéne, akkor megmondjuk hogy van-e rá beépített/ingyenes megoldás.

(#96415) Masterboy84 válasza Mr Bond 007 (#96414) üzenetére


Masterboy84
tag

Egyszerűen csak NTFS-re formázott külső winchestert akarok használni (olvasni, írni). Van windowsos gép is a családban, így azzal is használnám néha, plusz Samsung tv-vel is filmet nézni.

(#96416) vadászcsiga válasza Masterboy84 (#96415) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A minden alap dologra gondolt.

A paragon ntfs-t próbáltad már? Azzal sem látja a gép csak szelektíven? 10 napig ingyenes de legalább látod hogy a winyo e a hibás vagy más.

[ Szerkesztve ]

(#96417) blakey válasza Masterboy84 (#96413) üzenetére


blakey
titán

Ha nem akarsz problémát az NTFS-el akkor érdemes külső programot használni, 0 problémád lesz. Hogy miért kell fizetni és miért nem az egy másik történet, az NTFS nem a legjobb, használhatnál exFAT-et pl. de ha az NTFS nyújtja számodra a teljes kompatibilitást akkor érdemes megvenni valamelyik programot, én a Tuxerát használom. Nem feltétlenül igaz, hogy mindenért kell fizetni, de ennél "kell"., viszont általában van próbaidőszak így eldöntheted, hogy kell-e vagy sem. Mindenképp megéri a Tuxerát vagy a Paragont megvenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96418) csabiks


csabiks
senior tag

Ha NTFS akkor én a Mounty -t használom évek óta, M1-en is hibátlan. A macos saját driverét használja, tud írni - olvasni. Ingyenes :)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#96419) Smiley válasza TigerCat (#96412) üzenetére


Smiley
őstag

Hat, en soha nem tudtam sakkozni... de az remlett, hogy mar a demo app-ok kozott ott volt ez is, gondoltam tolok egy screenshot-ot. Par eve sikerult osszelegozni egy mukodo openstep vm-et mukodo network-el meg rendes felbontassal. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#96420) lugosi válasza TigerCat (#96373) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az én tapasztalatom szerint sokkal lassabban indulnak el a maces office appok. Szinte egész nap ezekben dolgozok, néha windowson, néha mac-en. A windowsos gép egy idén 10 éves core i5-ös Thinkpad, a mac egy 2017-es air 8 giga rammal és 256-os ssd-vel. Utóbbin érezhetően sokkal lassabban indulnak el az office alkalmazások. Különösen az szokott érdekes lenni, amikor frissítése van az adott alkalmazásnak és úgy indítom, olyankor percekben mérhető az indulási idő, ki lehet menni csinálni egy kávét nyugodtan, vagy fórumozni egy kicsit. Ez persze azért ritkán van, de az általános, mindennapi indulása ezeknek az alkalmazásoknak jelentős különbséget mutat nálam.

(#96421) blakey válasza csabiks (#96418) üzenetére


blakey
titán

Jó tudni, hogy van ilyen, a Tuxera nálam nagyon régi és betonbiztos viszont ha már ezt linkelted akkor olyan kérdésem lenne, hogy az NTFS-re való formázás is működik? Mert az egy dolog, hogy van írás/olvasás, van még 1-2 ingyenes megoldás viszont azok nem 100%-osak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96422) Süvi válasza lugosi (#96420) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, hogy megnézted, akkor lehet, hogy nekem sajnos nem való a Mac fő gépnek, ha teljes mértékben Microsoft365 a közös irodai munka :(
(Eszméletlen, hogy milyen ára lett a normális PC-knek, azokhoz képest az M1-es alap Air ajándék)

(#96423) Mr Bond 007 válasza lugosi (#96420) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem a több megás erősen makrós sok munkalapos excel táblát is kb 1 sec alatt nyitja m1-en. Régi inteles mac az más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#96424) csabiks válasza blakey (#96421) üzenetére


csabiks
senior tag

formazni szerintem nem tudsz vele, en vinyora es pendrivera szoktam vele masolni. egyszeru mint a faek 😁

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#96425) TigerCat válasza lugosi (#96420) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Új M1 MBP és 2018-as i7 Mac Mini is pikk-pakk nyitja az Office doksikat. Frissítés után lefut egy ellenőrzés, de ennyi. Sokat javult.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#96426) mazsiii92 válasza TigerCat (#96425) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

M1 Air azonnal nyitja a 100+ oldalas Word doksit. Nincs vele semmi gond.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#96427) Divinity válasza Mr Bond 007 (#96423) üzenetére


Divinity
őstag

+1, M1 Air nálam is pöccenti az Office csomagot

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#96428) tl-x


tl-x
őstag


Megjött a tok! :DD

(#96429) TechN7ne válasza tl-x (#96428) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Panama Jack ;)

(#96430) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

13"-os macbook-hoz (M1 procis) tudtok olyan dokkolót ,amin működik a HDMI port 4k60Hz-en? (nem csak 30-on..)
Kell usb3 is, ezért nem jó a sima type-c - HDMI átalakító

Psn ID: sefter_hun

(#96431) tboldi válasza Sefter (#96430) üzenetére


tboldi
nagyúr

Moshi USB-C Multimedia Adapter
[link1], [link2]

(#96432) Sefter válasza tboldi (#96431) üzenetére


Sefter
veterán

köszönöm :B

Psn ID: sefter_hun

(#96433) Smiley válasza tl-x (#96428) üzenetére


Smiley
őstag

Ez eleg jol nez ki, foleg hogy magneses. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#96434) hszilard666 válasza tl-x (#96428) üzenetére


hszilard666
veterán

Nagyon dögös, gratu!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#96435) tl-x válasza Smiley (#96433) üzenetére


tl-x
őstag

Köszönöm Smiley és hszilard666. Kicsit passzentos még, de gondolom majd bejáratódik.

(#96436) vadászcsiga válasza tl-x (#96428) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jól néz ki, de mi lesz a géppel amikor nincs a tokban? :D

(#96437) guer


guer
csendes tag

Sziasztok,

Macbook pro 13 mid 2012 a1278 -ba kellene akkut cseréljek, mit ajánlotok ami jó lenne?
Rengeteg helyről lehet rendelni, már 10e Ft-tól.

Köszi

(#96438) tl-x válasza vadászcsiga (#96436) üzenetére


tl-x
őstag

Értem :DD . Munkahelyen már körbe kerítettem: [kép] , itthon meg megvárom amíg mindenki alszik :DD

(#96439) sprX válasza tl-x (#96438) üzenetére


sprX
tag

Fedezéket a Mac-nek ! Jolika a kettes vágányon érkezik a presszó kávéval ... ;] :DDD

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#96440) tl-x válasza sprX (#96439) üzenetére


tl-x
őstag

Tudom kicsit túlaggódom. De volt amikor egy pillanatra kimentem és a “Jolika” rávágott a tabletem billentyűzetére egy tűzőkapcsos iratot. :W Pedig rengeteg helyre tehette volna azon kívül.

(#96441) Syl válasza vadászcsiga (#96436) üzenetére


Syl
nagyúr

Körbetekeri folpakkal :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#96442) sprX válasza tl-x (#96440) üzenetére


sprX
tag

Persze, érthető az aggodalom. Itthon jellemző ez a magatartás, hogy sokan még a sajátjuk állapotát is képesek magasról leejteni, nem hogy másét ... :K Használd egészséggel a tokot !

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#96443) tl-x válasza sprX (#96442) üzenetére


tl-x
őstag

Köszi. Sajnos azt se tudják mi ez és mennyibe kerül.

#Syl: de csak ha van folpakkon Apple logó és nagyon drága :DD

[ Szerkesztve ]

(#96444) Head88 válasza guer (#96437) üzenetére


Head88
addikt

Ha jót akarsz magadnak akkor nem a legolcsóbbat veszed.
Értelemszerűen már csak utángyártotthoz lehet hozzájutni. (intercell gyári=hamisítvány)
Arra figyelj, hogy olyan helyről vedd ahol kapsz garanciát...10-ből 8 ilyen utángyártott akksi hibás. (beépíted és fel sem ismeri a gép vagy egyszerűen pár ciklus után megadja magát az akku)

(#96445) Syl válasza tl-x (#96443) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó pénzért bármelyik hazai folpakk gyártó készíteni fog neked ilyet ;] Lehet hogy egy tekercs almalogós folpakk annyiba fog kerülni, mint egy raklap "sima".

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#96446) vadászcsiga válasza Syl (#96445) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Már van :D

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#96447) guer válasza Head88 (#96444) üzenetére


guer
csendes tag

Szia,

Köszönöm.

Szóval nincs biztos tipp ezekszerint...
Greencell-ről esetleg valakinek tapasztalat?

Többi opciónál még gyártót sem írnak az eladó cégek...

(#96448) tl-x válasza vadászcsiga (#96446) üzenetére


tl-x
őstag

Ha már folpakk. Eskü nem akarok ilyet rá :DD . Van aki skinezte [link] a gépet?

(#96449) hszilard666 válasza tl-x (#96448) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem javaslom. Maga a gép burkolata is hőleadó felület. Láttam 15" es touchbart ami 2 alaplapot is kivégzett, mert nem akarta a tulaj levenni róla a skint, és megfőtt pár hónap után. A második alaplap bő 8 hónapot bírt csak.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#96450) Smiley válasza tl-x (#96448) üzenetére


Smiley
őstag

Amugy van egy feeling-je az utott-kopott matricazott macbook-nak is.
Nekem van egy 15"-os gepem amin latszanak rendesen kopasok meg az evek... igaz anno kvazi a kukabol halasztam ki es lehetlem bele ujra eletet. Annal nem is hasznalok tokot, csak be a taskaba aztan kesz. Ez valtotta le a regi G4-es Titanium-ot. Az is ilyen utott-kopott volt es elpusztithatatlan. Jovore lesz 20 eves es meg mindig mukodik. ;] Azt vittuk magunkal mindenhova tok nelkul, sot evekig jott velunk es jatszotta egesz nap a zenet a tengerparton a tuzo napon a homokban :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.