Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113351) dgyuri0123 válasza peugeotmate (#113349) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

:R

"csak a zene van"

(#113352) pzstm válasza Pano (#113348) üzenetére


pzstm
titán

https://www.aliexpress.com/item/1005003945019880.html

első rendelésre valami nem is emlékszem mekkora kedvezményt adott :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#113353) kleinguru válasza pzstm (#113345) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez azért vetted, hogy a billentyűzetre ragadt szennyeződés ne marja meg a kijelzőt :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#113354) Aaron14 válasza kleinguru (#113353) üzenetére


Aaron14
őstag

Én azért használom, hogy a trackpad széle ne karcolja meg a kijelzőt.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#113355) Pano válasza pzstm (#113352) üzenetére


Pano
addikt

Igen, akkor ez az a forrás, ahol én is néztem. Köszi :)

(#113356) Oliverda válasza Aaron14 (#113350) üzenetére


Oliverda
félisten

Én emiatt nem csináltam új ID-t. Átállítod, megveszed, majd vissza.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#113357) Aaron14 válasza Oliverda (#113356) üzenetére


Aaron14
őstag

Az éves konstrukciónál ha visszaállítanám a régiót, akkor azok az előfizetések, amik itthon nem elérhetők megszűnnének, köztük az Apple Care+ is.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#113358) Oliverda válasza Aaron14 (#113357) üzenetére


Oliverda
félisten

Én inkább megvettem a hároméveset egy összegben, jobbnak láttam, mint az az előfizetéssel bíbelődni, aminek így egyébként bármikor megemlegetik az árát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#113359) Årpi válasza Aaron14 (#113350) üzenetére


Årpi
őstag

Én másodlagos (UK) fiókkal kötöttem Apple Care+-t a 14 Prora, szépen vonja le havonta. Azóta be sem léptem abba, telefon szépen mutatja, hogy AppleCare+ védi. Gyanítom gépnél is így működik.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#113360) Parson válasza Årpi (#113359) üzenetére


Parson
addikt

Ez nekem nem teljesen tiszta... egy apple eszközhöz (iPhone / iPad / macBook / apple TV) hány apple ID-t lehet rendelni? :F

Én pl apple music-ot használnék, de másik országhoz kötött ID-val, mint amúgy mindent mást a meglévö ID-val. Megoldható ez ? :F

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#113361) Imy válasza pzstm (#113345) üzenetére


Imy
veterán

Mekkora méretet rendeltél, mekkora a géped? Nekem 14-re kellene. Ezt csak a billentyűzet és a képernyő közé rakod? ha otthon használom, nem hurcolom, nincs összenyomva, akkor is ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#113362) tothl válasza pzstm (#113352) üzenetére


tothl
addikt

Nekem az a bajom ezekkel hogy a kijelzo vonzza a port. Ha ehhez ér az mivel jobb mintha a gombokhoz? Csak még jobban összekarcolja. A merevített falu taska megjött nekem is na az jónak tunik. Annyi bajom van csak vele hogy az airhez picit nagy. Ugyanez egy picit kissebbe aranyat érne. Ettől függetlenül marha jó cucc. Használom.

(#113363) Parson válasza tothl (#113362) üzenetére


Parson
addikt

A kérdésfelvetés részben jogos:
Ha (összecsukott állapotban) megfelelöen elég nagy hézag lenne a billentyüzet és a kijelzö között, akkor nem merülne fel ennek a középakolt extra cuccnak az igénye, mert a gombok, soha nem érnének a kijelzöhöz.

Ha viszont a gombok (és itt a rajtuk lévö kosz vastagsága mellékes) hozzáérnek a kijelzöhöz, akkor ez a középakolt akármilyen finomságú, de ugyanakkor valamekkora vastagságú anyag még jobban ront a már eleve minimális hézagvastagságon - ergo vmi deformálódni fog (még ha század mm-ekröl is beszélünk), vagy a gombok nyomódnak beljebb, vagy a kijelzö, vagy a közétett anyag, vagy mindegyik (különbözö mértékben, de utóbbi lesz az igaz).

Ergo a legtisztább megoldás bizony semmit közé tenni (max a gyári papirt), és szakszerüen tisztitani. Akármilyen lusta is az ember... Na és persze hímestojásként vigyázva rá a hordozáskor... :(((

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#113364) Pano válasza Parson (#113363) üzenetére


Pano
addikt

Az a baj, hogy ez elég gyakori notebook betegség. Ez az egész a notik tervezését régóta uraló vékonyítási mánia velejárója.
Thinkpadeken is nyomot hagy a billentyűzet közepén lévő pöcök (tehát masszívan hozzáér a kijelzőhöz).
A céges hp elitebook amit kaptam dettó ugyan ez, megspékelve azzal, hogy a touchpad gombjai is nyomot hagynak (+itt is van pöcök). Teszik egy úgy, hogy a kijelző peremén és a palmresten is vannak gumi csíkok, amiknek ezt elvileg meg kéne akadályoznia.
Szerintem a kijelző ér hozzá a billentyűzethez és nem fordítva. Ugyanis ha minimális nyomást kap a kijelző teteje már hajlik.
Ja és mind a kettő drágább kategória mint az én 16GB-os macbook air-em és elvileg "extra tartós" és "masszív" notik :D.
Igaz, ezeknél a kijelző matt (nem teljesen), nem pedig fényes.

[ Szerkesztve ]

(#113365) Aaron14 válasza Årpi (#113359) üzenetére


Aaron14
őstag

Szuper, köszi!

Más téma: Próbáltam belépni egy korábbi Apple ID-ba, hogy UK-ra állítsam és azzal kössek Apple Care +-t, viszont nem emlékszem a biztonsági kérdésekre és visszaállítani sem engedi azt. Ilyenkor mi a teendő?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#113366) Årpi válasza Parson (#113360) üzenetére


Årpi
őstag

Nem használom az Apple Musicet, de némelyik appban külön is tudok kezelni az Apple ID-t. iPhone-on pl. a TV ilyen emlékeim szerint, nem kellett teljesen kijelentkeznem a "fő" fiókkal.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#113367) Pano


Pano
addikt

Találtam egy nagyon jó spotlight alternatívát. Van ingyenes verziója.

Raycast

Ezt már szerintem linkeltem, de nem árt. Telepítés után, a commandot hosszan lenyomva listázza az éppen használt app összes elérhető billentyűzet kombinációját.
Photoshop alatt is működik, akinek esetleg hasznos lehet.

CheatSheet

[ Szerkesztve ]

(#113368) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok

Freemail kliens eddig működött mail klienssel. Újabban azonban a bejövő leveleket tartalmazó mappa a mail kliensben üres . A többi mappa továbbra is látható. Mi lehet az oka, mit kellene átállitani?
(Feleségemé a gép, én csak tiszteletbeli rendszergazda vagyok, részletes segítséget nagyon köszönöm előre is! )

(#113369) Janika--1982 válasza Lasersailing (#113368) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Szia,biztos szerver változás volt,vagy valami belső hiba lépett fel. :F

Nagy János

(#113370) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Elszállt nálam a trackpad force click az M1 Air-en, nem csak a rezgést nem csinálja, de nem is érzékeli, hogy lenyomom. A tapira klikkelést bekapcsoltam (de ehhez faszom kell egy egeret szerezni, mert amúgy billentyűzettel nem lehet a rendszerben navigálni), azzal megy, de a force click továbbra sem.

Amit eddig csináltam:

1. Újraindítás, teljes leállítás
2. Egy kisebb Ventura update várakozott, azt feltettem
3. A trackpadre vonatkozó .plist fájlokat töröltem majd újraindítottam
4. Nincs semmilyen külső eszköz (pl: egér) csatlakoztatva és nincs is bekapcsolva, hogy ennek hatására tiltsa le

Egyéb ötlet?

Google kereséssel mindenki csak panaszkodik rá, de sehol nem olvastam, hogy megoldódott volna. Sőt olyan is akadt (több is), ahol az Apple kicserélte a gépet és ugyanúgy nem volt jó és megállt a tudomány.

(#113371) Stauffenberg válasza Stauffenberg (#113370) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Update:

Az SMC reset (Control + Option + Shift + Power) megoldotta, pedig mindenhol azt írják, hogy Apple Silicon gépeken ez nem működik. De ezeket lenyomva újraindult a rendszer és most megy. Pedig már vagy tízszer újraindítottam vagy adtam neki teljes leállítást normál módon és akkor semmi.

(#113372) moleculez válasza Stauffenberg (#113371) üzenetére


moleculez
veterán

Ezt hintsd el pár fórumon akkor, hátha más is okosabb lesz vele. :R

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#113373) NemMo válasza Stauffenberg (#113371) üzenetére


NemMo
őstag

Ma is tanultunk valamit. Ezt azért jó tudni, hogy mégis működik az SMC reset

(#113374) madgie válasza Stauffenberg (#113371) üzenetére


madgie
titán

Én most egy haver régi Macbookjával szenvedek, ott is elnyomogatok már mindent, de minden jel arra utal, hogy az SSD-je halt meg. Valaki itt a csoportban cserélt már 2015-ös 13" Retinában amolyan... khm, olcsó Aliexpresses SSD-t? Csak mert kb gyereknek lenne már ez mindenes kis gép, oda overkill lenne egy gyári SSD, ezek a 20 ezer forint alatti 250 GB utángyártottak meg teljesen jók lennének, már amennyiben jól működnek.

Tudom, High Sierra kell nekik, meg Torx csavarhúzó, áramtalanítás, stb, ezek megvannak, csak tapasztalat érdekel, hátha valakinek van ilyen olcsó SSD már hosszabb ideje a gépében.

(#113375) NemMo válasza Pano (#113367) üzenetére


NemMo
őstag

Bocsi kifutottam a szerkesztési időből. Azért azzal a cheatsheet-el óvatosan, mert ha jól emlékszem ez volt az, ami az appcleaner-el való eltávolítás után is dobálta naponta a felugró ablakokat, hogy kapcsoljam be az auto update-et. Marha irritáló volt

(#113376) Lasersailing válasza Janika--1982 (#113369) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Neten keresve úgy látom, hogy továbbra is imap.freemail.hu
[link]

(#113377) -Skylake- válasza madgie (#113374) üzenetére


-Skylake-
addikt

ali ssd ? lol, az ssd mar egy iponba is gyakorlatilag ingyen van. a multkor lenyegeben for fun vettem egyet mikor kabelt rendeltem mert olyan olcso volt (kingston) , hogy lecsereltem ra a backup-backup winyomat.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#113378) Pano válasza NemMo (#113375) üzenetére


Pano
addikt

Köszi az infót!

(#113379) NemMo válasza Pano (#113378) üzenetére


NemMo
őstag

Valószínűleg ki lehetett volna lőni valahogy, de 1 hete voltam macos felhasználó és factory reset lett a vége :))

(#113380) madgie válasza -Skylake- (#113377) üzenetére


madgie
titán

Nem az SSD a drága, mármint kell hozzá adapter is, nem? Akkor meg már egyben venném, nehogy XY SSD az adott adapterrel pont ne menjen le sleepbe vagy mittomén.

moleculez: lépjünk túl ezen, a lényeg, hogy ezek az adapterezett dolgok az itteni topiklakók szerint használható cuccok-e, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#113381) moleculez válasza -Skylake- (#113377) üzenetére


moleculez
veterán

De tényleg, eztalirol nem éri meg rendelni (bár igazából szinte semmit, csak apróságokat)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#113382) Stauffenberg válasza NemMo (#113373) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem fura, mert maga az Apple is azt mondja, hogy M1-től már nincs SMC reset, mert ezt megoldja magának olyankor, mikor áramforráshoz csatlakoztatod. De én csatlakoztattam/lecsatlakoztattam akkor, amikor a külső monitoromhoz átvonultam (ahhoz csatlakozik a madzagos egerem) és az határozottan nem oldotta meg.

De az SMC reset billentyűkombinációja utáni újraindulás igen.

Az Apple útjai kifürkészhetetlenek. Mindenesetre szögecses korbácsolást javaslok annak, aki szerint jó ötlet alapértelmezett beállításként letiltani a billentyűzettel navigálást a rendszerben. Ha úton vagy nem otthon vagyok, akkor a tap click-et sem tudtam volna sehogy az égvilágon bekapcsolni, hogy legalább az működjön (alapesetben az is ki van kapcsolva). Oké az SMC reset segített, de ha emiatt nem tudom elmenteni a munkafájlokat, akkor kurva zabos lennék.

(#113383) bollokcs80 válasza madgie (#113380) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Akkor is jobban jársz vele itthonról, béka s...e alatt vannak az árak. Így legalább van rá gari is.

B.Cs.

(#113384) madgie válasza bollokcs80 (#113383) üzenetére


madgie
titán

Itthon csak az adapter 6-10 ezer forint, ami Kínából párszáz forintos tétel...

És még akkor ott van, amit egyes visszajelzéseknél olvasni, hogy az adapternél XY SSD nem fog jól működni, nem megy le sleepbe a gép, stb.

Megértem a garis dolgot is, bár most is két hazai vásárlású külső SSD-vel szívok, mert már tűnnek el róla fájlok (illetve olvashatatlanná válnak), de semmilyen teszt nem mutat hibát, így nem is cseréli a kereskedő (nem is olcsó cuccokról van szó, 1 terás Samsung T7 illetve ADATA A800). Nyilván azt is tudom, miért döglődnek: agyon voltak használva, rengeteg videoanyag ment át rajtuk... ettől függetlenül időben még beleférnének a gariba, de megpusztulni nem akarnak, "csak" megbízhatatlanok.

(#113385) kchris78 válasza madgie (#113384) üzenetére


kchris78
veterán

nem jó tapasztalat, én egy video kijátszó egyik cache-szerveréből kikerült Kingston HyperX Fury 240GBos ssdt használok gépbe-be tv-be be célra filmnézésre, nem tudom már hány éves de eddig ezekkel semmi gond nem volt... Pedig pár évig kapták a zúzást :).

(#113386) NemMo válasza Stauffenberg (#113382) üzenetére


NemMo
őstag

Az kell mondjam annyira ügyesen megoldottad, hogy ez az információ akár be is kerülhetne az összefoglalóba, már az hogy az m1-m2 gépeknél is él és hasznos az smc reset. Ha esetleg engem is elérne ez a hiba, akkor legalább tudom mit kell tenni. :)

(#113387) Pano


Pano
addikt

Aki esetleg fogad/indít telefon hívásokat a macbookján, neki is marha halk szokott lenni? Fullra kell tolnom a hangerőt, hogy normális hangerő legyen híváskor.
Nem igen találtam erre vonatkozó beállítást.

(#113388) Parson válasza Pano (#113387) üzenetére


Parson
addikt

Én csak Facetime-ról tudok nyilatkozni. Röhejesen halk az is.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#113389) NemMo válasza Pano (#113387) üzenetére


NemMo
őstag

Nekem is halkabb az elvártnál

(#113390) Pano válasza Parson (#113388) üzenetére


Pano
addikt

+ NemMo

Akkor nem velem van a probléma. Köszi a válaszokat. :)

(#113391) NemMo válasza Pano (#113390) üzenetére


NemMo
őstag

Azért is baromi vicces, mert zenélés vagy bármi más közben pazar hangerő és basszus van (akár air, akár pro), de telefonáláskor szégyenlős szende szűzként viselkednek a hangszórók :DD

(#113392) instantwater válasza Aaron14 (#113354) üzenetére


instantwater
addikt

Trackpad széle?
Tényleg karcolja? :Y

(#113393) Imy válasza instantwater (#113392) üzenetére


Imy
veterán

Remélem nem, de erre én is kíváncsi lennék.

(#113394) Marky18 válasza Pano (#113387) üzenetére


Marky18
aktív tag

Semmi ilyen problemam nincs Ventura alatt.

(#113395) ricogsm válasza Pano (#113367) üzenetére


ricogsm
őstag

Ezek mire jók?
Kell ez nekem? :D bocs..

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#113396) Pano válasza ricogsm (#113395) üzenetére


Pano
addikt

Cheatsheet nem, mint kiderült, de a Raycast nagyon hasznos. Youtube-on találsz ismertetőt mire jó (kb mindenre). Rengetegen használják.

Az hogy kell-e neked mi nem tudjuk megmondani. :D

[ Szerkesztve ]

(#113397) kkp900 válasza Årpi (#113359) üzenetére


kkp900
senior tag

Oliverda , Árpi ! Megkérdezhetem ,hogy milyen kártyával fizettétek ki? Mivel már a Revolut se és a Curve se jó ,mert magyar régiós kártyákra cserélték le a régieket sajnos..

(#113398) kleinguru válasza kkp900 (#113397) üzenetére


kleinguru
addikt

Külföldi bankkártyával szoktuk kifizetni, nekem pl német van.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#113399) kkp900 válasza kleinguru (#113398) üzenetére


kkp900
senior tag

Azért ahohz német lakcím is kell! Ergo te kint élhetsz vagy valakihez be vagy jelentkezve. pld Gondolom akiket kérdeztem azok esetleg nem rendelkeznek német lakcímmel pld és hátha tudnak olyan kártyát ami itthonról is működik, és valami trükköt amivel még meg lehet csinálni.

(#113400) Parson válasza kkp900 (#113399) üzenetére


Parson
addikt

+1 :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.