Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103151) #54597376 válasza Sumi (#103150) üzenetére


#54597376
törölt tag

Nem tudom. Nálam a régió szlovákia, angol nyelven installáltam, magyar billentyűzet kiosztást használva. Ezután alapból így volt :D

(#103152) Sumi


Sumi
aktív tag

Tud valaki olyan usb c hubot/dokkolót/akármit ami nem csillióba kerül és tud 60hz hdmit (és van rajta usb-a és esetleg ethernet is - ebben a fontossági sorrendben)?

(#103153) zenit73 válasza Sumi (#103146) üzenetére


zenit73
aktív tag

Akkuról, nem tudom tápról mit hogyan csinálna, mert még egy percet nem használtam tápról.
Azért vettem Apple M1 gépet, mert jó az akkus üzemidő, a szabadság miatt, ha konnektorhoz akarnám láncolni magam, akkor van egy elég izmos asztali gépem.

Ma vagy holnap tölteni fogom, akkor kipróbálom mit csinál tápról, és megírom.

Mióta megvan a 14" M1 Pro, 3,5 hónapja, 5-6-7 bug-os jelenséggel találkoztam, és visszagondolva mind az energia takarékosság vonalon van, vagy köze lehet hozzá.
Valahol olvastam, hogy bizonyos energia takarékossági funkciók a 12-es OS-el jöttek be, gondolom nem voltak a szoftverfejlesztők toppon, és sikerült nekik összebarmolni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#103154) Sumi válasza zenit73 (#103153) üzenetére


Sumi
aktív tag

Jogos - jogos, mondjuk az 14" M1 Pro nem a legjobb ilyen szempontból, sőt. Elég sok windowsos gépnek jobb az akkus üzemideje. Inkább a 13" M1-ek a jók akkus üzemidő szempontból. (Bár ha 3.5 hónapon át nem kellett tölteni a 14" -est, és még videót is nézel róla, akkor le a kalappal :D)

Vissza a témához:
Azért kérdeztem a tápos dolgot, mert akkor adna egy ötletet, hogy merre induljon az ember. Ha tápról jó, akkor biztos valami energiatakarékossági beállítás van a dolog hátterében.
Pl. Van egy ilyen a beállításokban, hogy optimalizálja a videó lejátszást ha akkuról üzemel, lehet azt meg kell próbálni kikapcsolni.. Meg talán a Low power mode-ot is.

[ Szerkesztve ]

(#103155) Bazsee71 válasza Sumi (#103152) üzenetére


Bazsee71
őstag

Az "olcsóbbak" közül nálam egyedül ez vált be, ami nem blokkolta a wifit: Lenovo 4X90S92381

Ettől az eladótól vettem tavaly még sokkal olcsóbban, most egy másik fajta van neki, nem tudom az tudja-e a 60 Hz-et (töltést láthatóan nem): Bluesummers

[ Szerkesztve ]

(#103156) Sumi válasza Bazsee71 (#103155) üzenetére


Sumi
aktív tag

Köszönöm szépen

(#103157) zenit73 válasza Sumi (#103154) üzenetére


zenit73
aktív tag

Jogos - jogos, volt egy M1 Air-em, az kb. 20%-al többet (20-25 órát) ment akkuról, ezt a részét is sajnálom, de nem tudtam ellenállni az új mini led képernyőnek (oled fan és felhasználó vagyok már 8 éve), a rohadt jó hangszórónak, a 120Hz-nek (ami egyszer talán működni is fog), a vékony káváknak, meg még nem is tudom minek. Volt több Windows-os 13"-os gépem, én egyet sem találtam amit ne vert volna bucira az M1 Air akku időben 380eFt-ért, mert ez is fontos.
A videó optimalizálás nálam be van kapcsolva, és marad is, mert nem szeretem amikor a HDR kiégeti a szemem, távol tartom magam tőle, TV-n is szigorúam SDR-t nézek.
Ráadásul sokszor elég gejl a HDR, ami nem tetszik.
12.1-en nem volt ez a videó lekapcsolós jelenség, csak a 12.2 óta van.
A low power mód - ezt neveztem az előzőekben valahogy másképp, ez van kikapcsolva, mert ha aktív akkor annyira spórol az akkuval, hogy 5 mp-enként letiltja a tracpad-ot :W , és úgy használhatatlan.
4-6 naponta töltöm, attól függ mennyire vagyok hardcore csávó :DDD
Air-t 5-7 naponta kellett, sajnáltam eladni, imádtam...

[ Szerkesztve ]

(#103158) norbertoth válasza SharpSA (#103118) üzenetére


norbertoth
senior tag

Akkor ez nem egyedi hiba hanem általános, remélem hamar javítják mert iszonyat idegesítő :W

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#103159) norbertoth válasza zenit73 (#103145) üzenetére


norbertoth
senior tag

Igen, ez nem volt jellemző régen hogy jön egy update kijavít valamit, de mást meg elront, a home office átka…

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#103160) Jano_023 válasza Sumi (#103152) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia. Nem tudom kinek mi a drága, de nekem ilyen van (Satechi usb hub) és ezzel minden frankón működik.
Minden port rajta van és szeritem 22k jó ár érte. És ez tudja a 4K/60.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#103161) fazr válasza zenit73 (#103157) üzenetére


fazr
senior tag

Ha nem akarsz HDR-t miért nem állítod át a Display baállításoknál a Presetet 500 nitsre?

(#103162) zenit73 válasza fazr (#103161) üzenetére


zenit73
aktív tag

Átállítottam azt is, és a videó optimalizálást is, ennek ellenére simán a pofámba tolta a HDR-t.
Azóta jött 2 nagy frissítés, és most már jónak tűnik ez a része, a HDR tartalmat nem atom villantja bele a retinámba :Y
Látszik, hogy ezek az energiagazdálkodási beállítások elég labilisok.
Most 1600 nitre van állítva, és videó optimalizálásra, kipróbálom fordított beállítással, hátha nem kapcsolja ki videó lejátszás közben a képernyőt és megjavul - vagy rosszabb lesz...
Nem gondoltam, hogy ezek a beállítási lehetőségek, valójában egy rejtvény, hogy a hülye júzer ne unatkozzon :(

(#103163) tl-x


tl-x
őstag


Sziasztok! Hogy tudnám úgy megosztan sidecar-al a képet erre az ipad-re, hogy álló legyen a megosztott kép is? Néha jól jönne nem csak fekvőben. :R

(#103164) #54597376 válasza tl-x (#103163) üzenetére


#54597376
törölt tag

Nincs rá lehetőség.

(#103165) Sumi válasza Jano_023 (#103160) üzenetére


Sumi
aktív tag

Szia,

A drága a 80-100e vagy afeletti kategóriás dokkolók.
Köszönöm a javaslatot!

(#103166) Sumi válasza fazr (#103161) üzenetére


Sumi
aktív tag

Ha nem akar HDR-t, akkor minek vett XDR kijelzős gépet?:S

(#103167) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Kis tapasztalat a szervízekről:

Egy alap M1 Air gépem van, tavaly januári vásárlás. Kb. egy hónapja írtam itt a fórumban róla, hogy a jobb oldali hangszórója recseg. Január közepén elvittem a Care Centerbe, ahol megállapították a hibát, majd egy hétre rá vissza is kaptam a gépet, a hangszóró cserével. Hazahoztam, első YT videó, ugyanúgy recseg. Na mondom szuper, foglalok is egy másik időpontot. Mivel az Apple oldala az Almáriumot dobta fel lehetőségként az időpontfoglalásra és tudván, hogy itt azt a szervízt szoktátok többen ajánlani, elvittem a gépet. Másnap kaptam az emailt, hogy a hibát nem sikerült megállapítani, menjek érte. Na mondom szuper. Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy ezt milyen módszer alapján szokták diagnosztizálni, de elképesztőnek tartom, hogy nem sikerült a hibát megállapítani, amikor rettentő idegesítően recseg a hangszóró bármelyik videónál például. Ez jellemzően a legfelső 3-4 hangerőn a legerősebb. Azóta nem is vittem másik helyre, most nem annyira tudom nélkülözni a gépet, meg még bőven garis, szóval lesz idő. Viszont vicces szerintem, hogy egy szakszervíz nem tud megállapítani egy hibát, amikor az ember saját fülével hallja. :))

[ Szerkesztve ]

(#103168) zenit73 válasza Sumi (#103166) üzenetére


zenit73
aktív tag

Van még pár kiemelkedő tulajdonsága a komoly HDR tudás mellett. Vagy tévednék?

(#103169) SharpSA válasza #54597376 (#103148) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez a működés közbeni rendszer nyelvének és billentyűzetének beállítása. Ez mindenhol magyar. Ahogy írtam, újraindítás után, a bejelentkezési képernyőn teljesen más billentyűzetet ad be, így a jelszó beírásához azt át kell állítani magyarra.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#103170) #54597376 válasza SharpSA (#103169) üzenetére


#54597376
törölt tag

Ja, hogy újraindítás után. Azt nem tudom, ott nekem is a régió szerinti, szlovák kiosztás van.

(#103171) SharpSA válasza #54597376 (#103170) üzenetére


SharpSA
veterán

Ott vajon milyen régió számít? Mert úgy tűnik nem a beállításokban beállított.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#103172) Jano_023 válasza Thewent12 (#103167) üzenetére


Jano_023
őstag

Esetleg vedd fel videóra és kérd meg amikor eladod hogy a videot vagy a youtube linket küldjék el a szerviznek hogy lássák mire gondolsz. Nem tudom hogy járható út e. De egy próbát megérné.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#103173) fazr válasza SharpSA (#103169) üzenetére


fazr
senior tag

Mit értesz teljesen más alatt? Valami teljesen random, pl koreai?

Ilyenkor a bejelentkezési képernyőn a szöveg nyelve magyar vagy "teljesen más"?

[ Szerkesztve ]

(#103174) SharpSA válasza fazr (#103173) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem magyaron volt a billentyűzet kiosztás, hanem ha jól emlékszem azerty-n, francián.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#103175) fazr válasza SharpSA (#103174) üzenetére


fazr
senior tag

A bejelentkezési képernyőn a szöveg nyelve is francia volt vagy az magyar? Használt valaha francia nyelvet vagy kiosztást bármelyik user a gépen?

[ Szerkesztve ]

(#103176) Sumi


Sumi
aktív tag

Kint van a 12.2.1. Bluetooth használat közbeni (akár alvás közbeni) gyors merülést javítja ami a 12.2 óta van.

(#103177) TigerCat válasza Sumi (#103176) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi! Jelzett már, de mobilnetről most nem állok neki frissítgetni... :D Délután feltolom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#103178) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Megvettem az Airt és feldobta az AppStore, hogy frissítések állnak rendelkezésre.
Rá is nyomtam és most kifagyott állapotban van bezárni sem tudom.Letöltöttem a 12.2.1-et és újraindítani sem tudom ez miatt.
Létezik kényszerített bezárás Mac-en, mint Windows-on és hogyan működik?

(#103179) marsu. válasza csaba1203 (#103178) üzenetére


marsu.
senior tag

cmd+space - activity monitor (talán tevékenységfigyelő magyarul) - kikeresed az app storet és középtájon felül van egy "x" ikon. Ha arra rámész, akkor fel fogja dobni a kényszerített bezárást.

[ Szerkesztve ]

(#103180) csaba1203 válasza marsu. (#103179) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszi command+q be tudtam zárni :C

(#103181) ZS3NI válasza csaba1203 (#103180) üzenetére


ZS3NI
őstag

Hali,
Ezeket olvasd át, hasznosak:

[link] [link] [link]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#103182) csaba1203 válasza ZS3NI (#103181) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszi ránézek...
A gyári Mail app-ban nem kapom meg a leveleimet. Ipad, Iphone ok. Mit kell beállítanom, hogy szinkronizálja?

(#103183) Sumi válasza csaba1203 (#103182) üzenetére


Sumi
aktív tag

Leginkább a postafiókokat :)

(#103184) csaba1203 válasza Sumi (#103183) üzenetére


csaba1203
addikt

Be van állítva mindent átvett az IPad-ről de mégsem szinkronizál...

(#103185) cSuwwi válasza csaba1203 (#103184) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Az a hullámjel a kapcsolati hibát jelzi.
Nem lehet hogy az a gmail fiók csak az ipaden lett hitelesítve (ott léptél be vele a 2 lépcsőssel), ezért másik gépen újra be kell lépned?
Ha rákattintasz ír valamit?

(#103186) csaba1203 válasza cSuwwi (#103185) üzenetére


csaba1203
addikt

Köszi!
Rányomtam és egyből megjött minden....
Viszont az üzeneteim sem jönnek valamiért.

(#103187) SharpSA válasza fazr (#103175) üzenetére


SharpSA
veterán

Csak a billentyűzet váltott át. Szerintem maga a gép francia területre szánt, mert mintha telepítéskor is az jött volna be. De tökmindegy, mindehol magyarra van állítva, akkor újraindítás után miért nem magyar a billentyűzet?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#103188) Sumi válasza SharpSA (#103187) üzenetére


Sumi
aktív tag

Nekem is ez van. Illetve azt nem tudom, hogy francia-e vagy sem, de a 0 és a hosszú í helye tuti fel van cserélve - és ez csak az első indítás után.. Utána ha lockolom/altatom már jó a kiosztás a bejelentkező képernyőn.. Elég érdekes. Bár most hogy így beszélünk róla, nem vagyok benne biztos, hogy a saját billentyűzetével is ezt csinálja-e, vagy csak a külső billentyűzettel ami rá van dugva. Megnézem majd.

(#103189) SharpSA válasza Sumi (#103188) üzenetére


SharpSA
veterán

Tehát akkor erre úgy tűnik nincs megoldás...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#103190) Smiley válasza SharpSA (#103187) üzenetére


Smiley
őstag

Mert ez egy fos. De tenyleg, mi eljutottunk odaig 1,5-2 eve, hogy a jelszavakban nem engedunk 0 z y í karaktereket hasznalni, mert full random, hogy mikor milyen nyelven tolt be a preboot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#103191) SharpSA válasza Smiley (#103190) üzenetére


SharpSA
veterán

Gyors kereséssel ezt találtam, vajon működik-e:

In Terminal, run this to copy your keyboard settings to the default settings:
sudo cp ~/Library/Preferences/com.apple.HIToolbox.plist /Library/Preferences/

[link]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#103192) Smiley válasza SharpSA (#103191) üzenetére


Smiley
őstag

Nemtudom, megmondom oszinten. En belevertem 1 hetet kb es egyszeruen nem tudtam kideriteni mi okozza, pedig lassan 20 eve hasznalom ezeket. Ez egy amerikai termek ami az amerikai piacra keszult. Nem foglalkoznak azzal, hogy az ANSI-n kivul hogy mukodik. A jelenlegi OS-ket se tudjak osszefoltozni 1 ev alatt, nem hiszem, hogy pont a nyelvi reszeket tesztelnek halalra.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#103193) Kommy válasza SharpSA (#103147) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem ezen a link-en a megoldás

(#103194) Smiley válasza Kommy (#103193) üzenetére


Smiley
őstag

Ennek kene lennie, de full random mikor mukodik. Sot, hiaba mutatja az magyar zaszlot a preboot feluleten, tovabbra is amerikai karaktereket visz be ha olyan kedve van. A login screen es a preboot screen nem ugyanaz. Utobbi akkor van, ha be van kapcsolva a titkositas. Ugye itt a jelszavaddal feloldod a titkositast, es o egybol be is login-ol teged, tehat ebben az esetben a login screen-t nem is latod.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#103195) #54597376 válasza SharpSA (#103191) üzenetére


#54597376
törölt tag

Nem működik, ezt már próbáltam régebben.

#103193 Kommy ez csak a login képernyőn működik. De full kikapcsolás után, az első bootkor is kér jelszót, ez más mint a login screen.

[ Szerkesztve ]

(#103196) zenit73


zenit73
aktív tag

Miért van az, hogy írtam ki adatot pendrive-ra, az egyik exfat-ra van formázva, a másik ntfs-re.
Amit az exfat-osra írtam azt nem látja a widows-os gép. Azt hittem nem másoltam át rendesen valamiért. Aztán megnéztem a mac gépen, és ott van a pendrive-on. Amit az ntfs-re formázottra írtam, azt látja a windows-os gép.
Mit kell ez ellen tenni, beállítani? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#103197) SharpSA válasza zenit73 (#103196) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam ilyen Total Commander-rel volt, de aztán egy frissítés megoldotta a problémát.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#103198) zenit73 válasza SharpSA (#103197) üzenetére


zenit73
aktív tag

TC-el van nálam is. Mit frissítettél? Saját gépben meg sem néztem, soha nem használtam még azt. Mindjárt megnézem az itthoni gépemen, mert az említett eset a munkahelyemen történt.

(#103199) SharpSA válasza zenit73 (#103198) üzenetére


SharpSA
veterán

A Total Commandert frissítsd.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#103200) zenit73 válasza SharpSA (#103199) üzenetére


zenit73
aktív tag

Az lehet, hogy nem fog menni - virágboltos.
Az itthoni gépemen ugyan az van, ez is csak az ntfs-est látja.
9.22-es verziót használom, ez meglepett, idáig azt tapasztaltam, hogy a TC mindig mindent is tud... :Y
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.